BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty14/5/2024, 18:36 by Niko bez Boga

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty2/5/2024, 12:08 by PavleS

» Biblijski razgovori
PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

May 2024

SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar


+64
KoljaD
Mato T
Semir
Batret
Jovana
RPreligiozan
Nikola Šavija
_Ivan_
Green
Radule
ljuba79
The_Fighter
Stefan68
Be snake and dove
ZoranJ
giga
Stefan
ro004
kuzma
Dejan79
Todorovic Slavko
NinkovicM
natalis
Breath
Mihajlo91
Nathanael
tihonov
godojevic
posmatrac
Nenad
Gresnik
Željko
N.K.
EMO
MiroslavB.
Matija Runje
Sionski
Kika
Boris7
Nesa
SnezaDjak
Storm
szabatka
SimaS
K.S.P.
Tako-je
Zdravko Vučinić
Eliezer
Nebojša
Sapinenti sat
Marko96
Enoh
peko
beka26
marijan
Iskren
Rab Boziji
bit će dobro
markoni
nema_ime
Vlatko
Petar
ProVokator
PavleS
68 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  beka26 13/5/2012, 13:29


    Zdravo

    Ne znam jesi li čuo za Eric Jon Phelps-a i šta misliš o njemu?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 13/5/2012, 14:50

    beka26 (citat):
    Zdravo

    Ne znam jesi li čuo za Eric Jon Phelps-a i šta misliš o njemu?
    Čuo jesam ali se nijesam njime bavio jer mislim da svaka osoba koja stekne veću javnu popularnost ima određenu nečistu pozadinu ili upravitelje iz sjenke koji je tempirano usmjeravaju i kontrolišu. Vjerovatno bi se štošta moglo pronaći kad bi se ušlo u materiju oko Felpsa, ali nijesam voljan to da radim.
    avatar
    peko


    Broj komentara : 2
    Registration date : 2011-12-15

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty oko isaije

    Komentar  peko 8/9/2012, 19:13

    u isaiji od 65,17 do 65,25 kaže se da se stvaraju nova nebesa i nova zemlja, i da će biti mlad ko umre sa 100godina, ali i da će gešnik imati 100godina,i da će vuk i jagnje i lav pasti zajedno travu;

    kada je to vrijeme, pošto ga nije bilo, i ako je to vrijeme posle drugog hristovog dolaska kada će onda biti vaskrsenje, pošto će se ipak u navedenom vremenu umirati iako će se živjeti preko 100 godina i biće i grešnika , a ako treba da dođe na ovakvoj zemlji onda ovo vrijeme će trajati još par 100-tina godina.

    molim za odgovor na moja pitanja pošto mi nije ništa jasno
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 10/9/2012, 14:53

    peko (citat):u isaiji od 65,17 do 65,25 kaže se da se stvaraju nova nebesa i nova zemlja, i da će biti mlad ko umre sa 100godina, ali i da će gešnik imati 100godina,i da će vuk i jagnje i lav pasti zajedno travu;

    kada je to vrijeme, pošto ga nije bilo, i ako je to vrijeme posle drugog hristovog dolaska kada će onda biti vaskrsenje, pošto će se ipak u navedenom vremenu umirati iako će se živjeti preko 100 godina i biće i grešnika , a ako treba da dođe na ovakvoj zemlji onda ovo vrijeme će trajati još par 100-tina godina.

    molim za odgovor na moja pitanja pošto mi nije ništa jasno
    Treba uzeti u obzir kontekst cijele 65. glave koja se ukratko može sumirati ovako:
    - izabrani narod je nepokoran, idolopoklonički nastrojen, ohol;
    - drugi narodi koji se formalno ne zovu Gospodnjim imenom "našli" su Boga;
    - izabranici Gospodnji su stvarni naslednici na kojima će se ispuniti velika Božja obećanja, koja se UVIJEK odnose ili asociraju na ono najbitnije - konačnu obnovu i realizaciju Plana spasenja;
    - oni što ostavljaju Gospoda, bez obzira da li se nalaze medju formalnim Božjim narodom ili drugdje biće predati "pod mač", što se lokalno može odnositi na neposredno fizičko uništenje u odredjenom proročkom periodu, i globalno na uništenje zlih o izvršnom Božjem sudu;
    - tako se u 65:17-25 konkretno pominje obnova planete Zemlje i univerzuma, ali cijeli tekst nije sasvim u kontekstu vremena na obnovljenoj Zemlji, nego se prepliće sa ovim što je prethodno navedeno, jer često ni sami proroci nijesu bili načisto sa svojim vizijama, dok je, s druge strane, postojala mogućnost da prevodioci ili čak sami zapisivači ne slože tekst baš kako bi trebalo (iz neznanja ili zbog ograničene spoznaje stvari).

    Biblija je, dakle, spoj božanskog i ljudskog i nije knjiga perfekcije izraza, te stoga mnoge tekstove moramo sagledavati i pratiti u kontekstu svih Božjih objava i opštih smjernica (ustanovljenih istina), uz neophodno poznavanje istorijskog okvira, okolnosti, kome i kada je nešto upućeno, itd. Ono što ne smijemo nikada raditi je sakaćenje ili izvrtanje biblijskog teksta da bismo udovoljili svojim predrasudama, opštem mišljenju, ili crkvenim dogmama. Bog nije dao sve na tacni, ali ako smo pošteni i koristimo zdrav razum, ništa nije suviše teško za shvatiti.
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 28/7/2013, 17:22

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 28/7/2013, 17:57

    Enoh (citat):http://true.faithweb.com/7-white-wylie.htm 
    Sta mislis o ovome admine??
    U vrijeme Elen Vajt niko se nije bavio referencama, niti tome pridavao neku važnost. Ona sama je negdje rekla da se služila drugim knjigama ukoliko dati opisi odgovaraju saznanjima koja su njoj data. (Ta saznanja nijesu nužno poticala iz natprirodnog otkrivenja).
    Što se tiče "Velike borbe", original (ne i prvobitni spis pod tim imenom) je izdat 1884, dok sve kasnije verzije sadrže dopune, prepravke i izostavljanja koja su uradile crkvene (SDA) starješine. Na donjem linku postavili smo opširni članak o tome:
    http://religija.me/crkve/Dokazi_manipulisanja_spisima_Elen_Vajt.pdf
    Današnje izdanje "Velike borbe" koje se distribuira u Srbiji sasvim je osakaćeno, jer (kažu) "tako su zahtijevali donatori".
    Treba razdvojiti činjenice od zlonamjerne kampanje koju rade neprijatelji Boga i Biblije kako bi diskreditovali jedno od najnaznačajnih djela protestantske reformacije, a to je bio Adventni pokret i nadahnuće Elen Vajt. Osobe koje se pominju kao nekadašnji bivši adventisti i kasnije protivnici EGW ili su obuzeti demonima ili jezuitski agenti (npr. dr Samuele Bakioki). Znam da je za ovo što kažem dosta teško naći dokaze, ako izuzmemo očigledne slučajeve kao Kanrajt (D. M. Canright), međutim dovoljno je vidjeti, između redova i direktno, šta se propagira na ovom sajtu, čiji sadržaj sam svojevremeno proučavao, i sve postaje vrlo jasno.
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 2/8/2013, 13:22

    Posto vidimo da je danas nemoguce ulaziti u brak kao nekad kad su postojale navodadzije osim ako Bog ne intervenise naravno, jer time se niko ne bavi vise. Interesuje me kako ti gledas na to? Da li je u redu traziti devojku ali traziti onu koju zanima porodica i sve to po Bibliji ili prepustiti Bogu? Hvala.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 2/8/2013, 13:56

    Enoh (citat):Posto vidimo da je danas nemoguce ulaziti u brak kao nekad kad su postojale navodadzije osim ako Bog ne intervenise naravno, jer time se niko ne bavi vise. Interesuje me kako ti gledas na to? Da li je u redu traziti devojku ali traziti onu koju zanima porodica i sve to po Bibliji ili prepustiti Bogu? Hvala.
    Pa svakako moraš tražiti, neće ti s neba pasti. Da bi našao i uopšte prepoznao djevojku visokih vrijednosti, moraš sam da budeš na tom nivou. Najveći broj mladih imaju potpuno nerealnu sliku o samima sebi, a htjeli bi najbolje kad se žene ili udaju.
    Najbitnije stvari koje treba gledati su karakter djevojke (da li je skromna, razumna, iskrena, pokorna...), voli li porodicu i djecu ili je možda zanima samo seks, potiče li iz normalne porodice...
    Ukoliko je njeno osnovno životno usmjerenje prema istini i pravdi, nije presudno da li je možda nešto loše napravila u ranoj mladosti ili bila izmanipulisana pod pritiskom okruženja i želje za poistovjećivanjem. Takve osobe jako brzo pristanu uz istinu, čim se nađe neko da im "otvori oči".
    Mnogo mladih, iako naizgled fini u društvu, vole zlo u svom srcu i ne žele ga se odreći, jer gaje neku vrstu pohlepe i ambicije za svjetovnim "uspjehom", svoje strasti smatraju prioritetom, ili su nepropravljivi materijalisti.
    Krajnje je važno da prepoznaš tu razliku kad budeš tražio bračnog druga.
    Iako nema klasičnih provodadžija kao ranije, uvijek postoji neko ozbiljan i pametan koga možeš pitati za savjet. Prava osoba je uvijek "siromašna u duši", jer ovaj svijet u neprijateljstvu sa Bogom i čovjekom ne može da zadovolji njene osnovne potrebe. Od napucanih, samozadovoljnih, "uspješnih", "bogatih", razmetljivih, napadnih i popularnih najbolje se sklanjati, jer su oruđa u rukama demona za promociju satanizma na zemlji.
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 2/8/2013, 22:00

    Sve je tako,ali stvarno je tesko danas naci tako nesto.Svi hoce da imaju sto veci status (roba) u drustvu,neke fakultete,skole i sta ja znam.Nemas nikog ko ce reci "ja hocu da mi porodica bude karijera.Hvala na savetu,pomogao mi je puno.
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 9/8/2013, 12:04

    Zasto je Bog prvo rekao Davidu da prebroji ljude pa ga je onda kaznio? A u 1. knjizi dnevnika kaze da ga je Sotona nagovorio?? Zbunjuje me to. Hvala unapred.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 9/8/2013, 12:44

    Enoh (citat):Zasto je Bog prvo rekao Davidu da prebroji ljude pa ga je onda kaznio? A u 1. knjizi dnevnika kaze da ga je Sotona nagovorio?? Zbunjuje me to. Hvala unapred.
    Samo Bog je mogao narediti da se vrši popis u Izraelu. David je postupio po svom nahođenju znajući da griješi (vidi 2. Samuelova 24:10), jer u Zakonu stoji kako se popis može vršiti (vidi 2. Mojsijeva 30:11-16). Može se zapaziti da je i Joab znao da je to pogrešno, upravo iz navedenog razloga.
    Biblija nam na drugom mjestu otkriva da je Davida na ovakav čin podstakao Sotona, najvjerovatnije iskoristivši njegov ponos. Bog dopušta Sotoni da iskušava Njegov narod uglavnom u vaspitno-popravne svrhe (vidi Luka 22:31-32; 1. Korinćanima 5:1-5; 2. Korinćanima 12:7-10).

    Stavićemo referencu u Bibliji NRP, ispod ovog retka, jer ovo pitanje može mnogima biti zbunjujuće.
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 20/8/2013, 13:17

    Da li se u knjizi proroka Isaije 11.poglavlje pored Mesijinog carstva mira spominje i vracanje Izraelaca iz ropstva ili to ima neko drugo znacenje?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 20/8/2013, 13:51

    Enoh (citat):Da li se u knjizi proroka Isaije 11.poglavlje pored Mesijinog carstva mira spominje i vracanje Izraelaca iz ropstva ili to ima neko drugo znacenje?
    Mesija nije ratnik koji dejstvuje uz pomoć sile palog čovjeka. To je Isus jasno rekao u više navrata, i to je jedan od razloga zašto nije prihvaćen od mnogih. Ljudi bi da se spasu u grijehu, ali Mesija spasava iz grijeha.
    Tako sva ova proročanstva mogu imati samo jedno ispunjenje, a to je konačna obnova i vraćanje kompletnog Izraela na njegovo nasleđe (novu Zemlju). Prorocima je Bog najčešće davao vizije koje oni mogu shvatiti. Na primjer, kad je Danilo dobio vremenska proročanstva koja se protežu do samog kraja ovog doba, imao je velikih problema sa razumijevanjem, tako da je anđeo Gabriel dolazio sa dodatnim objašnjenjima, da bi mu ipak na kraju bilo rečeno da on to ne mora shvatiti, nego će biti shvaćemo kad dođe vrijeme. Slično tome, Bog je otkrivao bitne stvari Isaiji, ali informativno ga nije mučio s nečim što bi on tada vrlo teško razumio. Kad je Isus govorio o posletku vremena, primjenjivao je isti taj obrazac.
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 28/8/2013, 21:24

    Ne mogu da skapiram zadnji stih zadnje knjige proroka Isaije.Da li tu Bog kaze da ce ovi koji ce imati vecni zivot gledati kako On unistava zle ognjem ili nesto drugo znaci?Hvala unapred.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 29/8/2013, 00:40

    Enoh (citat):Ne mogu da skapiram zadnji stih zadnje knjige proroka Isaije.Da li tu Bog kaze da ce ovi koji ce imati vecni zivot gledati kako On unistava zle ognjem ili nesto drugo znaci?Hvala unapred.
    Odnosi se na Božji izvršni sud, kada će biti sabrani svi narodi. Detaljnije o tome imaš u Otkrivenju 20. glava.
    avatar
    Marko96


    Broj komentara : 58
    Локација : Srbija
    Registration date : 2013-07-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Oblačenje žena

    Komentar  Marko96 7/9/2013, 19:23

    Kako bi žene trebalo da se oblače? Šta u Bibliji piše o oblačenju žena?
    Zanima me to jer danas žene nose kratke odeće, smele, one koje previše pokazuju, previše provokativne i slično. Najgore je to što i mlade devojke se tako oblače. Meni to ne deluje ok, zato pitam šta u bibliji piše o oblačenju žena. Kako bi trebalo da se oblače?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 7/9/2013, 19:41

    Marko96 (citat):Kako bi žene trebalo da se oblače? Šta u Bibliji piše o oblačenju žena?
    Zanima me to jer danas žene nose kratke odeće, smele, one koje previše pokazuju, previše provokativne i slično. Najgore je to što i mlade devojke se tako oblače. Meni to ne deluje ok, zato pitam šta u bibliji piše o oblačenju žena. Kako bi trebalo da se oblače?
    Generalno, žene u žensku pristojnu odjeću, a muškarci u mušku.
    5. Mojsijeva 22:5 i 1. Timoteju 2:9 govore o tome.
    Isticanje erotike i intimnih djelova tijela ukazuje na karakterne mane i bestidnost i predstavlja drsku pobunu protiv Boga i morala.
    avatar
    Marko96


    Broj komentara : 58
    Локација : Srbija
    Registration date : 2013-07-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Marko96 7/9/2013, 23:59

    PavleS (citat):
    Marko96 (citat):Kako bi žene trebalo da se oblače? Šta u Bibliji piše o oblačenju žena?
    Zanima me to jer danas žene nose kratke odeće, smele, one koje previše pokazuju, previše provokativne i slično. Najgore je to što i mlade devojke se tako oblače. Meni to ne deluje ok, zato pitam šta u bibliji piše o oblačenju žena. Kako bi trebalo da se oblače?
    Generalno, žene u žensku pristojnu odjeću, a muškarci u mušku.
    5. Mojsijeva 22:5 i 1. Timoteju 2:9 govore o tome.
    Isticanje erotike i intimnih djelova tijela ukazuje na karakterne mane i bestidnost i predstavlja drsku pobunu protiv Boga i morala.
    Hvala na odgovoru, sada mi je sve jasno.
    avatar
    Marko96


    Broj komentara : 58
    Локација : Srbija
    Registration date : 2013-07-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Hedonizam i hrišćanstvo

    Komentar  Marko96 9/9/2013, 14:27

    Da li hedonizam i hrišćanstvo idu zajedno odnosno da li hrišćanin može biti hedonista?

    Šta je hedonizam:
    http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.75.html:260975-Umece-zivljenja-i-uzivanja
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 9/9/2013, 17:44

    Marko96 (citat):Da li hedonizam i hrišćanstvo idu zajedno odnosno da li hrišćanin može biti hedonista?

    Šta je hedonizam:
    http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.75.html:260975-Umece-zivljenja-i-uzivanja
    Hedonizam se najbolje može definisati kao zadovoljavanje sebičnih prohtjeva u svrhu čulnih uživanja. Osnovni problem sa takvim stavom je što se iskvarena čula uzimaju kao reper za dobro. U stanju u kojem se nalazi naša planeta, a to je stanje pobune protiv Stvoritelja i moralnog zakona, borbe između dobra i zla za naše umove i živote, hedonizam je prije svega nemoralan čin, jer sve dok postoji na Zemlji neko što pati i strada, a toga, svjedoci smo, nalazimo na sve strane, mi kao pojedinci ili kolektiv ne možemo iskusiti puninu životne sreće i radosti. Drugim riječima, mi se nalazimo na bojnom polju i shodno tome trebamo se ponašati, gradeći mir koliko god do nas stoji, pri čemu ne smijemo žrtvovati načela istine i pravde.

    Šta kaže Biblija o hedonizmu? Evo stava klasičnog hedoniste:
    "A gle, radost i veselje, ubijaju goveda, kolju ovce, jedu meso i piju vino govoreći: Jedimo i pijmo, jer ćemo sjutra umrijeti."
    Kako na to Bog odgovara?
    "Ali Gospod nad vojskama javi mi: Neće vam se oprostiti ovo bezakonje do smrti, govori Gospod, Gospod nad vojskama." (Isaija 22:13-14)

    "I kako je bilo u vrijeme Nojevo onako će biti u dane Sina čovečijeg: Jeđahu, pijahu, ženjahu se, udavahu se do onog dana kad Noje uđe u barku, i dođe potop i pogubi sve.
    Tako kao što bi u dane Lotove: jeđahu, pijahu, kupovahu, prodavahu, sađahu, zidahu; a u dan kad iziđe Lot iz Sodoma, udari oganj i sumpor iz neba i pogubi sve. Tako će biti i u onaj dan kad će se javiti Sin čovečiji." (Luka 17:26-30)
    Dakle, sve navedene akcije same po sebi nijesu problem, ali problem nastaje kad one postanu hedonistički prioritet.
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 20/9/2013, 18:18

    Ko je pisao knjigu Ispovest palog andjela i kako taj zna sve to?Vidim da je napisana tako kao da ju je Sotona licno pisao?
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 20/9/2013, 19:30

    Enoh (citat):Ko je pisao knjigu Ispovest palog andjela i kako taj zna sve to?Vidim da je napisana tako kao da ju je Sotona licno pisao?
    Miroljub kaže da ju je pisao neki njegov prijatelj
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 20/9/2013, 20:15

    Znam to,ali nadam se da ovde mogu dobiti malo precizniji odgovor o svemu tome.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 20/9/2013, 21:47

    Enoh (citat):Znam to,ali nadam se da ovde mogu dobiti malo precizniji odgovor o svemu tome.
    Čovjek je želio da ostane anonimam. Imali smo komunikacju mejlom kad je izašla knjiga. Uopšte nije imao namjeru da piše niti je ikad ranije pisao. Sve je, kaže počelo jednog sasvim običnog dana u vrijeme ručka kada je dobio nadahnuće šta da radi. Uzgred, i što je vrlo važno, nadahnuće nije došlo tek tako, već je u pitanju biblijski vjerujuća osoba.
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 20/9/2013, 22:08

    Znaci njemu je Bog dao inspiraciju i otkrio mu sotonine misli, ideje i ostale planove za unistenje coveka? Ja sam msm cuo od Miroljuba da je taj covek bio u okultizmu valjda i da je direktno komunicirao sa sotonom, sad...

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 10 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 17/5/2024, 14:11