BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty8/3/2024, 18:07 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty5/3/2024, 21:47 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


+21
Batret
JasnaRR
Grubo
Nebojša
Zdravko Vučinić
Noemi
Nikola Šavija
Jovana
kainos
ljuba79
Breath
Nathanael
Stefan
mulder
Tako-je
Enoh
Vik
beka26
marijan
Vlatko
PavleS
25 posters

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    avatar
    Sergej 92


    Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  Sergej 92 2/9/2017, 08:38

    avatar
    Sergej 92


    Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  Sergej 92 2/9/2017, 12:58

    avatar
    Sergej 92


    Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  Sergej 92 20/9/2017, 17:47

    avatar
    Sergej 92


    Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  Sergej 92 23/9/2017, 10:09

    https://www.youtube.com/watch?v=vxJan9BPf24

    Video je super , ali moje iskustvo je ovakvo . Ono što sam ja vidio je da muzika ima vrlo jak utjecaj na karakter čovjeka u pravilu . Osim u slučaju da mi nismo odgovorni da neka glazba koja nije skroz duhovna i svečana ( kršćanska himna i sl. ) svira , mi ćemo sigurno postati robovi demona i krivci pred Zakonom i Bogom , ako slušamo išta što nije Božja volja . Zašto ? Kako bi David Bowie pokojni rekao , rock muzika je uvijek bila Đavlova glazba . Dakle nije moguće nešto što je bilo od Đavla od početka , spojiti sa Bogom . A rock iz čega je potekao , koji je korijen rocka , hip hopa i svih modernih glazbi ? Pa voodoo glazba , dakle nije samo rock problem , nego sve što nije potpuno svečano i po pravilima koje je Bog postavio . Vidio sam mnoge muškarce i žene kako su došli u spoznaju istine i odbacili lažnu religiju , ali nikako da napreduju u karakteru . Otkrili su mi da slušaju tu i tu glazbu i na njihovom primjeru sam naučio , ne u teoriji , nego u praksi kako je pogubna ta glazba . Vidite u hipnozi dnas se ne koristi više kao prije predmet koji ide lijevo - desno , nego glazba . Sotona je prije 100 godina koristio puno slabije metode nego danas , pazite se . Ono što me je najviše pogodilo je kad bi vidio braću i sestre kako ravnodušno i pokvareno djeluju i kako su oblikovani od strane glazbe koju je sam Sotona 'svirao' . Zato što sam i sam bio žrtva mnogih pravaca loše glazbe u životu , dugo godina , jako dobro znam kakvo je to ropstvo i kakvu nečistu ugodu zna izazvati taj otrov . Siguran sam da je Đavao klicao kad bi me vidio da slušam te gadove zvane kršćanski rock , pop , gospel , jazz , country i sl. U pravilu vidjeh kako se ljubitelji toga često vole sa svijetom 'ljubakati' i dobro su prihvaćeni u svijet jer vole isto glazbu kao svijet i 'evangeliziraju' svijet sa tim znanjem , pričajući o rock bendovima kao da su nešto pozitivno ipak , a ne Đavlov odred koji uništava više nego što tenkovi unište . Kada čovjek odbaci Đavlovu glazbu u svim segmentima , a to je velik i dug proces čišćenja , koji je teže obaviti nego očistiti cijelu planinu od nagaznih mina za nas grešnike Smile . Tada dosta 'prijatelja' u svijetu i u 'kršćanstvu' izgubi , ali i demona Smile

    https://www.youtube.com/watch?v=uOOT-3Sl7W8&t=509s
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  Batret 27/9/2017, 12:10

    Poz, imam jedno pitanje. Da li neko od vas zna da li mozda Logo kompanije “Apple” ima okultnu pozadinu? Mislio sam da mozda ima veze sa Adamom i Evom.
    avatar
    Sergej 92


    Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  Sergej 92 27/9/2017, 13:41

    Batret (citat):Poz, imam jedno pitanje. Da li neko od vas zna da li mozda Logo kompanije “Apple” ima okultnu pozadinu? Mislio sam da mozda ima veze sa Adamom i Evom.

    Nema veze ni sa Postankom , ni okultizmom , niti kao što neki govore jabukom koja je pala na glavu Isaaca Newtona .

    Čovjek koji je nacrtao taj logo je otkrio da je Jobs u jabuci vidio ljepotu , a kad je zagrižena ima neki kristalni izgled unutra , koji je posebno lijep . Nije Jobs bio nikakav okultist , kako bi stari mudraci rekli ' glupost i zloća idu zajedno ' . Nema od okultizma puno pameti , čim čovjek ili anđeo krene krivim putem i pobuni se protiv istinitog Boga , nema tu sreće ni pameti , makar imao cijeli svijet , ništa mu ne koristi .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  PavleS 27/9/2017, 14:53

    Sergej 92 (citat):
    Batret (citat):Poz, imam jedno pitanje. Da li neko od vas zna da li mozda Logo kompanije “Apple” ima okultnu pozadinu? Mislio sam da mozda ima veze sa Adamom i Evom.

    Nema veze ni sa Postankom , ni okultizmom , niti kao što neki govore jabukom koja je pala na glavu Isaaca Newtona .

    Čovjek koji je nacrtao taj logo je otkrio da je Jobs u jabuci vidio ljepotu , a kad je zagrižena ima neki kristalni izgled unutra ,  koji je posebno lijep . Nije Jobs bio nikakav okultist , kako bi stari mudraci rekli ' glupost i zloća idu zajedno ' . Nema od okultizma puno pameti , čim čovjek ili anđeo krene krivim putem i pobuni se protiv istinitog Boga , nema tu sreće ni pameti , makar imao cijeli svijet , ništa mu ne koristi .
    Kod mnogih logotipa primjetna je jedna čudna stvar. Iako će to svi dizajneri poreći, na kraju završe kao jasni okultni simboli. Obično dizajner dobija sugestije kako bi trebao logo da izgleda. To je bio slučaj i sa promjenom logotipa adventističke crkve. Moje mišljenje je da se demoni miješaju u svaku javnu rabotu koja je ukaljana bilo čim nepoštenim. To je određena vrsta onečišćenja koja im daje pravo na posjed.

    Što se tiče logotipa Apple kompanije, mogu oni koliko hoće pominjati Njutna ili poistovjećivati "ugriz" sa "bajtom", asocijacija na prvobitni grijeh stoji.
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  Batret 27/9/2017, 15:26

    Na primjer aj recimo da Apple logo stvarno ima okultnu pozadinu, i da je povezan sa Adamom i Evom, da li je grijeh koristiti iPhone, laptop Apple itd.. i da li bismo onda trebali koristiti Samsung ili neki drugi telefon ako hoce neko SmartPhone ili je to fanatizam.. sta mislite vi?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  PavleS 27/9/2017, 15:39

    Batret (citat):Na primjer aj recimo da Apple logo stvarno ima okultnu pozadinu, i da je povezan sa Adamom i Evom, da li je grijeh koristiti iPhone, laptop Apple itd.. i da li bismo onda trebali koristiti Samsung ili neki drugi telefon  ako hoce neko SmartPhone ili je to fanatizam.. sta mislite vi?
    iPhone je grijeh koristiti jer je klasičan primjer kako se unovčava ljudski snobizam. Nije grijeh kupiti neki dobar smart telefon koji zadovoljava potrebe korisnika. Ali važno je kakve neko zaista ima potrebe i da li će zbog ulaganja u skupu tehniku patiti porodica i sl. Ima dosta ljudi koji kupuju vrlo skupe smart telefone, a služe im u iste svrhe kao obični telefoni. Što se vjernika tiče, normalno je da će kupovati stvari koje nemaju eksplicitne satanske simbole ili poruke na sebi, to je u domenu elementarnih obzira.
    avatar
    Sergej 92


    Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  Sergej 92 27/9/2017, 21:40

    ne koristim smartphone uopće .. nikad ga nisam ni imao . što se tiče znakovlja , kada bi bili dosljedni u tome , ne bi ništa koristili . pa isti jobs koji je taj znak postavio , preko njega je došlo ovo što sada koristimo . Bog mu je dao svjetlost za nešto što je bitno čovječanstvu , zašto radi sotonista nekih ? pa ne , nego da se Njegovo vječno Evanđelje širi brzo i efikasno i da ljudima olakša život u zadnjem vremenu .  zaista kada bi to gledali , onda ne bi ništa kupili u životu nego bi sve sami morali praviti i živjeti primitivno , SVE tvornice na svijetu su pod Babilonskom vlašću . sam novac je okultan pseudo- izum , novac od svakog od nas pravi lopova , tiska se bez pokrića čak u mega jakim silama , jedan propovjednik ga je nazvao ' papinske oprosnice ' he he , a jako dobro znamo tko je stvorio federalne rezerve . i neka , neka su 'rimljani' preuzeli američke banke i sistem , ameri su odbacili istinu i poraženi su za kaznu  .automobili koji su kvalitetni imaju okultne znakove i nazive , wolfs wagen znači vukov vagon i Hitler je sigurno bio ponosan na to Very Happy . o drugim znakovima automobila ne bi ni htio govoriti , jer su očigledno mnogi od njih očigledno okultni . dok ta jabuka nemora ništa značiti , nema okultnog znaka pregrižena jabuka , a kružići , trokutići i , krug sa točkom i 100 drugih su na svakoj tvornici i sl. iphone je još mala maca za druge korporacije Very Happy , kupiš samsung tamo može biti još 7 puta gora situacija .

    rekli smo da je Josip bio u braku sa pogankom , da je Mojsije sudjelovao u dvoru faraona u svakoj nauci , da je Daniel nosio ime poganskih 'bogova' , a da se nisu okaljali , kako će nas okaljati ako koristimo google chrome ? što je alternativa , pa nijedan znak velike svj. tvornice i sl. nema simbol tri anđela iz Otkrivenja . nema nam druge nego se preseliti na drugi planet , pa ćemo biti čisti i sigurni Very Happy .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  PavleS 27/9/2017, 21:58

    Sergej 92 (citat):ne koristim smartphone uopće .. nikad ga nisam ni imao . što se tiče znakovlja , kada bi bili dosljedni u tome , ne bi ništa koristili . pa isti jobs koji je taj znak postavio , preko njega je došlo ovo što sada koristimo . Bog mu je dao svjetlost za nešto što je bitno čovječanstvu , zašto radi sotonista nekih ? pa ne , nego da se Njegovo vječno Evanđelje širi brzo i efikasno i da ljudima olakša život u zadnjem vremenu .  zaista kada bi to gledali , onda ne bi ništa kupili u životu nego bi sve sami morali praviti i živjeti primitivno , SVE tvornice na svijetu su pod Babilonskom vlašću . sam novac je okultan pseudo- izum , novac od svakog od nas pravi lopova , tiska se bez pokrića čak u mega jakim silama , jedan propovjednik ga je nazvao ' papinske oprosnice ' he he , a jako dobro znamo tko je stvorio federalne rezerve . i neka , neka su 'rimljani' preuzeli američke banke i sistem , ameri su odbacili istinu i poraženi su za kaznu  .automobili koji su kvalitetni imaju okultne znakove i nazive , wolfs wagen znači vukov vagon i Hitler je sigurno bio ponosan na to Very Happy . o drugim znakovima automobila ne bi ni htio govoriti , jer su očigledno mnogi od njih očigledno okultni . dok ta jabuka nemora ništa značiti , nema okultnog znaka pregrižena jabuka , a kružići , trokutići i , krug sa točkom i 100 drugih su na svakoj tvornici i sl. iphone je još mala maca za druge korporacije Very Happy , kupiš samsung tamo može biti još 7 puta gora situacija .

    rekli smo da je Josip bio u braku sa pogankom , da je Mojsije sudjelovao u dvoru faraona u svakoj nauci , da je Daniel nosio ime poganskih 'bogova' , a da se nisu okaljali , kako će nas okaljati ako koristimo google chrome ? što je alternativa , pa nijedan znak velike svj. tvornice i sl. nema simbol tri anđela iz Otkrivenja . nema nam druge nego se preseliti na drugi planet , pa ćemo biti čisti i sigurni Very Happy .
    Sve biblijske ličnosti koje si naveo bili su u nekoj vrsti zarobljeništva tako da nijesu bili u situaciji da sami grade svoje prilike. Ovakvi postovi su brčkotine istine i zablude i ne treba nam to ništa na forumu.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  PavleS 12/10/2017, 17:17

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 94fec45d086335ff029f1a0796fb9774

    Nagrada Američke filmske akademije (poznata pod imenom Oskar) je priznanje koje dodjeljuje Američka Akademija filmskih umjetnosti i nauka (engl. Academy of Motion Picture Arts and Sciences), u čast priznavanja kvaliteta profesionalaca u filmskoj industriji, uključujući reditelje, glumce i pisce.

    Interesantno je da statua Oskar veoma sliči artefaktima egipatskog boga ognja, zla, carstva grešnika i pokrovitelja mrtvih - Sokara. Takođe upada u oči ista poza na obje statue, što nikako ne može biti slučajnost.

    Poznato je da se u okultne svrhe često vrši permutacija imena, što je i ovdje slučaj: OSKAR - SOKAR.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  PavleS 8/11/2017, 20:41

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  PavleS 21/11/2017, 19:41

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  PavleS 23/11/2017, 17:12

    PavleS (citat):RJEČNIK OKULTIZMA

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Rjecni11

    Rječnik je dorađen i proširen, ukupno ima 114 strana. Vrlo korisna knjižica koja mnogima može spasiti duhovni život.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  PavleS 5/12/2017, 20:54

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 2017-110

    Koliko su usko povezani nakit i šminka sa okultizmom svjedoči i ovaj objava „renomiranog brenda“ Guči.

    Prevod:
    Šaka misterija iz drevne nauke alhemije koju je ponovo interpretirao Ignasi Monreal sa eklektičkim motivima uključujući krunu, sunce i ribu (koja liči na živu), te oslikanom narukvicom sa motivom zlobne mačje glave ukrašene kristalima.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  PavleS 21/7/2018, 13:39

    Dvorana Pavla VI u Vatikanu

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Paul-v12

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Paul-v11

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Paul-v10
    avatar
    Zmajche


    Broj komentara : 134
    Registration date : 2019-09-05

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  Zmajche 10/1/2020, 12:34

    PavleS (citat):RJEČNIK OKULTIZMA

    Onaj odeljak o sportu me podsetio na Ducija Simonovića, samo on bi umesto termina sportske aktivnosti upotrebio telesna kultura.
    Po njemu u telesnu kulturu spadaju sve aktivnosti, koje nemaju takmičarski duh, kao što je folklor, vežbe oblikovanja, rad u bašti.
    Inače, on je veliki protivnik amaterskog sporta, jer smatra da je to takođe duhovna droga za široke narodne mase, jer se i kroz njega propagira takmičarski duh, komercijalizacija kroz reklame, itd.
    Sad diskutabilno je da li višeboj i viteške igre imaju pagansko poreklo, njih Duci ne pominje, ali tvrdi da sve što je tradicija je dobro.
    Problem je što on previše preživljava nepravdu u današnjem kapitalističkom poretku, a da zna teološke aspekte, bilo bi mu mnogo lakše.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  PavleS 10/1/2020, 14:55

    Zmajche (citat):
    PavleS (citat):RJEČNIK OKULTIZMA

    Onaj odeljak o sportu me podsetio na Ducija Simonovića, samo on bi umesto termina sportske aktivnosti upotrebio telesna kultura.
    Po njemu u telesnu kulturu spadaju sve aktivnosti, koje nemaju takmičarski duh, kao što je folklor, vežbe oblikovanja, rad u bašti.
    Inače, on je veliki protivnik amaterskog sporta, jer smatra da je to takođe duhovna droga za široke narodne mase, jer se i kroz njega propagira takmičarski duh, komercijalizacija kroz reklame, itd.
    Sad diskutabilno je da li višeboj i viteške igre imaju pagansko poreklo, njih Duci ne pominje, ali tvrdi da sve što je tradicija je dobro.
    Problem je što on previše preživljava nepravdu u današnjem kapitalističkom poretku, a da zna teološke aspekte, bilo bi mu mnogo lakše.
    Od Ducija je uzet dobar dio tih definicija. Duci je ateista ali za te stvari kao stari profesionalac je ekspert.
    avatar
    Zmajche


    Broj komentara : 134
    Registration date : 2019-09-05

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  Zmajche 10/1/2020, 23:16

    PavleS (citat):Od Ducija je uzet dobar dio tih definicija. Duci je ateista ali za te stvari kao stari profesionalac je ekspert.
    Imao sam prilike da popričam sa Ducijem na tu temu. Rekao sam mu da kad sam bio mali, mislio sam da je pop, jer ima bradu i priča protiv sporta. On je na to rekao, da baš suprotno, popovi o sportu pričaju sve najbolje. Za njega su sveštenici licemeri i pretpostavljam da zbog toga nije dublje ušao u religiju. Takođe je rekao da su jedini pravi sledbenici vere monasi u manastirima. Inače voli da hvali Hristovo delo i svetosavlje, ali iz neke komunističko-socijalističke perspektive, da su svi ljudi braća i tako to. Smatram da je šteta što se nasukao na idolatriju stare Grčke, studirajući filozofiju, jer sa svojim osećajem za pravdu i empatijom bi zaista imao veliki potencijal za razvoj u okviru izvornog hrišćanstva.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  PavleS 11/1/2020, 00:01

    Zmajche (citat):
    PavleS (citat):Od Ducija je uzet dobar dio tih definicija. Duci je ateista ali za te stvari kao stari profesionalac je ekspert.
    Imao sam prilike da popričam sa Ducijem na tu temu. Rekao sam mu da kad sam bio mali, mislio sam da je pop, jer ima bradu i priča protiv sporta. On je na to rekao, da baš suprotno, popovi o sportu pričaju sve najbolje. Za njega su sveštenici licemeri i pretpostavljam da zbog toga nije dublje ušao u religiju. Takođe je rekao da su jedini pravi sledbenici vere monasi u manastirima. Inače voli da hvali Hristovo delo i svetosavlje, ali iz neke komunističko-socijalističke perspektive, da su svi ljudi braća i tako to. Smatram da je šteta što se nasukao na idolatriju stare Grčke, studirajući filozofiju, jer sa svojim osećajem za pravdu i empatijom bi zaista imao veliki potencijal za razvoj u okviru izvornog hrišćanstva.
    Sigurno ima svojih problema koji ga sprečavaju da prepozna istinu, a jedan od njih je obrazovanje u sekularnoj filozofiji. Zapravo stiče se utisak da je filozofija i religija smrtonosna kombinacija za većinu ljudi koji su prošli takve škole. Kako god, Duci je moralniji i principijelniji od 90% nominalnih hrišćana.
    avatar
    darka


    Broj komentara : 19
    Registration date : 2018-04-29

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  darka 17/10/2020, 14:49

    Povodom teksta Simbolizam srca ja sam pre nekoliko godina citala o tome da danasnji simbol srca uopste po obliku nije slican ljudskom srcu i da je najslicniji srcu krokodila i da je to zbog ljudi-reptila koji su nastali od vanzemaljaca reptila koji vladaju svetom i koji se kriju iza tajnih drustava.Teska besmislica, ali to pokazuje do koje mere idu sotonske obmane i da ljudi koji prihvate istinu u nekim stvarima u nekim drugim ce prihvatiti obmanu i laz.Mada, istina je da su ljudi koji sluze sotoni zapravo duhovno zmijino seme.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  PavleS 17/10/2020, 16:39

    darka (citat):Povodom teksta Simbolizam srca ja sam pre nekoliko godina citala o tome da danasnji simbol srca uopste po obliku nije slican ljudskom srcu i da je najslicniji srcu krokodila i da je to zbog ljudi-reptila koji su nastali od vanzemaljaca reptila koji vladaju svetom i koji se kriju iza tajnih drustava.Teska besmislica, ali to pokazuje do koje mere idu sotonske obmane i da ljudi koji prihvate istinu u nekim stvarima u nekim drugim ce prihvatiti obmanu i laz.Mada, istina je da su ljudi koji sluze sotoni zapravo duhovno zmijino seme.
    Da, religiozne osobe često padaju kao lake žrtve bizarnih teorija zavjere i tako kompromituju svoju vjeru.
    avatar
    Merilynka70


    Broj komentara : 1
    Registration date : 2023-09-21

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Statua Bogorodice

    Komentar  Merilynka70 21/9/2023, 12:01

    Naišla sam na ovaj meni zanimljiv članak, jako mi se svidja ova statua Bogorodice, naime, u jednom Slovačkom gradu je postavljena ova statua u centru grada koja važi za najstariji sačuvani spomenik. Meni je ona prelepa https://www.daibau.sk/clanok/846/socha_panny_marie_immaculaty_na_stlpe_vo_velkom_zaluzi
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  PavleS 21/9/2023, 17:23

    Merilynka70 (citat):Naišla sam na ovaj meni zanimljiv članak, jako mi se svidja ova statua Bogorodice, naime, u jednom Slovačkom gradu je postavljena ova statua u centru grada koja važi za najstariji sačuvani spomenik. Meni je ona prelepa https://www.daibau.sk/clanok/846/socha_panny_marie_immaculaty_na_stlpe_vo_velkom_zaluzi

    Stara zgodna Semiramis, svuda je prisutna po svijetu. Rodila "boga" kako i ne bi.

    Sponsored content


    PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI - Page 7 Empty Re: PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI

    Komentar  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Danas je 19/3/2024, 11:41