BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 8 EmptyYesterday at 16:59 by Niko bez Boga

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty2/5/2024, 12:08 by PavleS

» Biblijski razgovori
PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

May 2024

SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar


+64
KoljaD
Mato T
Semir
Batret
Jovana
RPreligiozan
Nikola Šavija
_Ivan_
Green
Radule
ljuba79
The_Fighter
Stefan68
Be snake and dove
ZoranJ
giga
Stefan
ro004
kuzma
Dejan79
Todorovic Slavko
NinkovicM
natalis
Breath
Mihajlo91
Nathanael
tihonov
godojevic
posmatrac
Nenad
Gresnik
Željko
N.K.
EMO
MiroslavB.
Matija Runje
Sionski
Kika
Boris7
Nesa
SnezaDjak
Storm
szabatka
SimaS
K.S.P.
Tako-je
Zdravko Vučinić
Eliezer
Nebojša
Sapinenti sat
Marko96
Enoh
peko
beka26
marijan
Iskren
Rab Boziji
bit će dobro
markoni
nema_ime
Vlatko
Petar
ProVokator
PavleS
68 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    avatar
    Iskren


    Broj komentara : 18
    Registration date : 2011-09-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Prop.7,29

    Komentar  Iskren 19/9/2011, 11:10

    Vlatko 19/9/2011, 09:03
    Zanimljivo kako se vrte jedna te ista pitanja, bez obzira tko god da dođe. Postave ta neka svoja pitanja, žale se na odgovore i odu bez traga, ali sa hvalom za svoju crkvu i toleranciju u njoj, sve upakirano u neke poruke mira i blagoslova.
    Da li je zanimljivo ili ne, to zavisi od mentalnog sklopa pojedinca. Što je nekom zanimljivo, drugom nije. Ne kaže poslovica bez razloga 100 ljudi - 100 čudi. Bog je čoveka stvorio jednostavnim i dobrim, ali on je majstor da zakomplikuje stvari.
    Ima jedna predivna stvar kojoj sam prisustvovao:
    Na vašaru su dva ciganina kupovali konja od nekog seljaka. Davno je to bilo, pa se ne mogu setiti po kojoj ceni. Ali ponuđenu seljakovu cenu su prepolovili, pod izgovorom da je konj polu živ, i da je jedino dobar za klanicu, ako mu meso nije zaraženo. Posle toga su konja malo istimarili, obrisali, napoili i odredili cenu za prodaju. Međutim sada je priča bila posve drugačija. Da je taj konj uvezen i da je šampionskog porekla. Da je ubedljivo najbolji na vašaru. Da je stvoren za bilo koju namenu, da je..........ja nisam mogao sve zapamtiti šta su pričali. Cena je bila 4 ili 5 puta veća od one koju su platili. Tako da sam se ja na ličnom primeru, mogao osvedočiti u istinitost poslovice ''svaki ciga svog konja hvali''. E sada ne znam zašto sam ti sve ovo ispričao, ali važno je da ti ne šteti! A sve što ne šteti, znači da koristi.

    Zanimljivo kako se vrte jedna te ista pitanja, bez obzira tko god da dođe
    1844 je dosta rabljena tema. Ali tu ima i puno razloga zašto je. Ja bih naveo samo neke:
    1) Znam puno Adventrista kojima ova tema nije jasna;
    2) Denominacije vole da koriste ''teška mesta'' iz biblije poput Danila i Otkrovenja, koja su napisana u vizijama i simbolima proroka, jer se ista ne mogu protumačiti bez Božjeg nadahnuća. Gotovo je nemoguće da će to običan vernik otkriti bez Božje pomoći. Tako da to denominacije ne daju za rad spasenja vernika, jer to nema veze sa spasenjem, već da bi impresionirala vernike, kao jedina od Boga nadahnuta crkva.
    Daću ti i mali primer. Isti proročki lanac iz Danila o 2300 dana i noći koriste Raselovi svedoci, za nevidljivi II dolazak Isusa Hrista u 1914 godini. I kada bi njima biblijski pokazao da nisi u pravu - ništa ne bi vredelo. Oni bi izneli svojih 10 argimenata da je Hrist II put došao 1914, samo ga mi nismo uspeli videti.
    Evo i ti si mi pre par pisam objasnio zašto je 22.10. 1844. a ne 1844. Međutim pokušaj mi to potvrditi biblijskim stihovima, pa ćeš razumeti zašto se iste teme vrte više puta - zato što se ne dobije biblijska argumentacija nego ljudska ili denominacijska. (
    Vlatko 18/9/2011, 19:43 Na taj dan je padao Jom Kipur, praznik očišćenja te godine. Imaš to već prije odgovoreno i to baš na moje postove, prolistaj malo unazad. Ne radi se o potrebnom vremenu, jer Bogu to nikada nije prepreka ili kriterij,
    )

    3 ) Adventisti su jedina deniominacija na Planeti koja zastupa ovu teoriju, tako da to nije beznačajna stvar. Ako su u pravu, to znači da je njima Bog otkrio ne tako malu stvar koja se desila na nebu. Što može dosta govoriti o ispravnosti te denominacije. Opet nasuprot tome ako to nije istina, onda znači da oni govore laž a ne istinu, što opet puno govori o njima.

    I za kraj još samo jedna mala opaska. Ako se neko pojavi na forumu, postave ta neka svoja pitanja, žale se na odgovore i odu bez traga, ne mora da znači da su to uradili s namerom da urade nešto što ti smatraš. Ima puno razloga zbog čega ljudi dođu na forum, kratko se zadrže i odu. Moja iskustva sa forumima su tragična.
    - Ljudi brane svoje denominacije po svaku cenu, ne vodeći računa o ničemu.
    - Ima ubačenih elemenata, od raznih službi, da podrivaju forum.
    - Ima gejmera, koji to vide samo kao ubijanje vremena.
    - Puno je netolerancije i nekulture, a malo ljubavi i poštovanja. Tako da se neki osete i uvređenim!
    - Nekom i dosadi taj forum, jer misli da dalje samo gubi vreme na njemu.
    - Ima ljudi koji forum vide samo kao goli interes. A interesa može biti na desetine.
    I sigurno ima još razloga, kojih se ja u ovom trenutku ne mogu setiti.

    Međutim dve stvari odlično znam. Bog i ja u ovom trenutku zasigurno znamo zašto sam ja na ovom forumu i koji je moj motiv za prijavljivanje na isti, i za koju tajnu organizaciju radim. Pa po tome će mi i suditi ! Jer ja odlično znam da će svaki čovek jednog dana stati ispred Boga.
    Druga stvar je da ostali mogu samo nagađati. Neko možda i pogodi, ali svi ne - to je sigurno. Ljudi su subjektivni i uvek donose odluke na bazi svog mentalnog sklopa. Pa i Hrist je za nekog bio Bog, a za neke lažni mesija, a za neke enigma. I tako će ostati do kraja.
    Pozdrav svima


    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 19/9/2011, 13:01

    "A sve što ne šteti, znači da koristi."

    Ne bi se baš složio s tobom.

    "Denominacije vole da koriste ''teška mesta'' iz biblije poput Danila i Otkrovenja, koja su napisana u vizijama i simbolima proroka, jer se ista ne mogu protumačiti bez Božjeg nadahnuća."

    Mogu, jer su ti simboli već otprije objašnjeni, baš preko nadahnutih proroka. Znači oni koji su prvi puta zapisivali i objašnjavali koje simbole Bog za što koristi i njihovo značenje, su morali biti nadahnuti. Kasnije, svaka tuka to može naučiti.

    "Tako da to denominacije ne daju za rad spasenja vernika, jer to nema veze sa spasenjem, već da bi impresionirala vernike, kao jedina od Boga nadahnuta crkva."

    Biblija i treba impresionirati čovjeka, problem je ono što oni na temelju tioga rade, izvlače pare, prave budalu od tebe, itd..

    "Adventisti su jedina deniominacija na Planeti koja zastupa ovu teoriju, tako da to nije beznačajna stvar. Ako su u pravu, to znači da je njima Bog otkrio ne tako malu stvar koja se desila na nebu"

    U vrijeme otkrivanja tih proroštava, adventisti kao denominacija nisu ni postojali, ustanovljeni su 1863. godine.

    "Opet nasuprot tome ako to nije istina, onda znači da oni govore laž a ne istinu, što opet puno govori o njima."

    Ono što su ljudi očekivali da će se dogoditi 1844. nije se dogodilo, tako da to nije bila istina. Ono što je Bog zamislio u svom planu da se dogodi 1844. se itekako dogodilo, a i sam nas je o tome obavijestio, samo oni to još u tom trenutku nisu mogli razumjeti. Kao što ni Petar kada je Krista odgovarao od žrtve i smrti nije razumio što govori, kasnije mu je sve bilo jasno.

    "Međutim dve stvari odlično znam. Bog i ja u ovom trenutku zasigurno znamo zašto sam ja na ovom forumu i koji je moj motiv za prijavljivanje na isti, i za koju tajnu organizaciju radim. Pa po tome će mi i suditi ! Jer ja odlično znam da će svaki čovek jednog dana stati ispred Boga.
    Druga stvar je da ostali mogu samo nagađati. Neko možda i pogodi, ali svi ne - to je sigurno. Ljudi su subjektivni i uvek donose odluke na bazi svog mentalnog sklopa. Pa i Hrist je za nekog bio Bog, a za neke lažni mesija, a za neke enigma. I tako će ostati do kraja.
    Pozdrav svima"

    Ovo je toliko izlizana i besmislena kostrukcija, da mi je više žalosno to slušati. Evo baš danas sam to čuo od jednog čovjeka koji brani slike i kipove Boga, kao da on to nije zabranio.
    (Evo njegovog posta: Bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi bilo moguće "ne praviti idole" da je Isus danas došao u vrijeme svih ovih kamera i fotoaparata. Kako bi se to moglo suzbiti?
    Isus je postao čovjekom i kao takav je postao dio materijalne realnosti, dio materije koja je vidljiva. Prema logici kojom se protestanti povode, idolopoklonstvo bi bilo kleknuti pred Isusom i kao pred živim čovjekom. Što svakako nije slučaj.)

    Da ti stvarno tražiš istinu, onda ne bi tako nastupao, nego bi sam mnogo više tražio i provjeravao. Ako tražiš nekoga(denominaciju) tko je "dostojan" da ti na zlatnom pladnju servira istinu, a ti ćeš nakon toga njemu položit svoju zakletnu odanosti i dat mu svoje srce, kao nekad princeze prinčevima u bajkama za malo djecu, onda stvarno gubiš vrijeme, ne samo s ovim forumom, nego i s Biblijom općenito.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 19/9/2011, 13:17

    Adventisti su jedina denominacija na Planeti koja zastupa ovu teoriju, tako da to nije beznačajna stvar. Ako su u pravu, to znači da je njima Bog otkrio ne tako malu stvar koja se desila na nebu. Što može dosta govoriti o ispravnosti te denominacije.
    Samo malo ispravka na ovom mjestu. Polovina XIX je bila velika prekretnica u istoriji čovječanstva, ne samo zbog ulaska u proces istražnog Božjeg suda i početka propovijedanja poslednje Božje velike poruke iz Otkrivenja 14, već se tada uvodi velika industrijska revolucija, otvoreni ateizam i štošta drugog. Bog je svoj pokret vodio sa ljudima koje je imao na terenu, a najpogodniji prostor za lansiranje te objave u to vrijeme bez sumnje su bile SAD. Nadahnuće u ispravnost adventnog pokreta je dokaziva svakome ko vrednuje biblijske dokaze i principe. Ali to ne daje denominaciji ASD nikakvu naslednu garanciju njene ispravnosti, baš kao što je bio slučaj i sa drugim protestantskim crkvama koje su prije ili kasnije završile kao robovi sistema kod kojeg su "registrovale" kako bi ušle u religijski biznis. Ovo je vrlo važno da se shvati.
    Siguran sam da su danas sve adventističke obrazovne ustanove pod kontrolom sistema, što se može jasno uočiti iz njihove "savremene" teologije i izbjegavanja "vrućih" tema koje ne samo što se svejsno ignorišu već se i otvoreno krivotvore činjenice. Zbog ovoga i niza drugih skretanja na svjetske staze, kao i velikog biznisa koji su razvili, njima je danas potrebna "demokratska uprava" i svjetovni nazori, jer za Boga su sva vrata odavno zatvorena.


    Admin: komentar modifikovan dana: 19/9/2011, 14:43; prepravljeno ukupno 2 puta
    avatar
    Iskren


    Broj komentara : 18
    Registration date : 2011-09-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Iskren 19/9/2011, 14:35

    Brate Admine. Pa i ja gde god idem govorim da su A7D najbliži istini. Em im je najviše otkriveno, em u najmanje stvari greše. Hvala ti na ovom komentaru, apsolutno se slažem sa njim. Jedino što smatram da nije u redu - što A7D smatraju da su jedina ispravna crkva na Planeti, a to nije tačno. Imaju bar 5-6 neistina u svojoj doktrini. I što je najvažnije nemaju Hrišćanske ljubavi, kao najvažnijeg roda duha. A pošto i par stvari neistinito tumače onda nemaju ni poslednjeg roda duha - istine. Dobro su protumačili trostruku anđeosku vest iz 14-te glave, ali su odbacili i četvrtu iz 18-te (4-ti stih).
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 19/9/2011, 14:48

    Iskren (citat):Brate Admine. Pa i ja gde god idem govorim da su A7D najbliži istini. Em im je najviše otkriveno, em u najmanje stvari greše. Hvala ti na ovom komentaru, apsolutno se slažem sa njim. Jedino što smatram da nije u redu - što A7D smatraju da su jedina ispravna crkva na Planeti, a to nije tačno. Imaju bar 5-6 neistina u svojoj doktrini. I što je najvažnije nemaju Hrišćanske ljubavi, kao najvažnijeg roda duha. A pošto i par stvari neistinito tumače onda nemaju ni poslednjeg roda duha - istine. Dobro su protumačili trostruku anđeosku vest iz 14-te glave, ali su odbacili i četvrtu iz 18-te (4-ti stih).
    Doktrina crkve obično daje LAŽNU PREDSTAVU o njenoj ispravnosti. Stoga se teolozi obučavaju tako da podignu tu lažnu vjerodostojnost na što veći nivo. To je bio slučaj sa rabinima u starom Izraelu, i to je obrazac po kojem djeluju sve crkve, što je JEDNO OD NAJMOĆNIH ORUĐA za zarobljavanje ljudskih duša organizaciji daleko od spasonosnog saveza sa Bogom.
    avatar
    Iskren


    Broj komentara : 18
    Registration date : 2011-09-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Spasonosna crkva!

    Komentar  Iskren 19/9/2011, 15:24

    Admin 19/9/2011, 14:48
    Doktrina crkve obično daje LAŽNU PREDSTAVU o njenoj ispravnosti. Stoga se teolozi obučavaju tako da podignu tu lažnu vjerodostojnost na što veći nivo. To je bio slučaj sa rabinima u starom Izraelu, i to je obrazac po kojem djeluju sve crkve, što je JEDNO OD NAJMOĆNIH ORUĐA za zarobljavanje ljudskih duša organizaciji daleko od spasonosnog saveza sa Bogom.
    A ja se u svim crkvama naslušah, ko zna koliko puta, kako je u crkvi spasenje, jer se tu punimo Svetog Duha i dobijamo spasonosna uputsva za večni život, a van crkve su psi koji će nas progutati, i izgubiti večni život! Ali, ponavljam, u svim crkvama, ko zna koliko puta !
    Nisi mi ništa odgovorio u vezi četvrte anđeoske vesti iz Otkr.18,4.
    avatar
    marijan


    Broj komentara : 33
    Registration date : 2011-05-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  marijan 19/9/2011, 15:59

    Iskren (citat):
    Admin 19/9/2011, 14:48
    Doktrina crkve obično daje LAŽNU PREDSTAVU o njenoj ispravnosti. Stoga se teolozi obučavaju tako da podignu tu lažnu vjerodostojnost na što veći nivo. To je bio slučaj sa rabinima u starom Izraelu, i to je obrazac po kojem djeluju sve crkve, što je JEDNO OD NAJMOĆNIH ORUĐA za zarobljavanje ljudskih duša organizaciji daleko od spasonosnog saveza sa Bogom.
    A ja se u svim crkvama naslušah, ko zna koliko puta, kako je u crkvi spasenje, jer se tu punimo Svetog Duha i dobijamo spasonosna uputsva za večni život, a van crkve su psi koji će nas progutati, i izgubiti večni život! Ali, ponavljam, u svim crkvama, ko zna koliko puta !
    Nisi mi ništa odgovorio u vezi četvrte anđeoske vesti iz Otkr.18,4.

    Pozdrav!
    Ja sam imao jednom priliku biti na "službi" pentakostalaca i pastorica(tamo dopuštaju da žene budu pastori) je govorila kako je samo ta crkva prava i kako samo u njoj djeluje sveti duh.Pa je onda uspoređivala sa ostalim crkvama pa tako i sa adventistima gdje je rekla kako nigdje nije sveti duh naznačen kao kod njih. Kod adventista, a i kod drugih denominacija treba tražiti ljude koji razmišljaju svojom glavom(mada ćeš prije takve ljude naći u asd jer tamo nema puno paganstva po pitanju duhovnih darova i vjerovanja u zagrobni život, i onda sa njima proučavati bibliju po meni najbolje u kućama).Što se tiče samih pastora asd na to zaboravi jer većina njih radi svoj posao i koliko god se neslagali sa svojima (GK) moraju ipak popustiti inače im slijedi odpuštanje.Imao sam priliku razgovarati sa jednim pastorom koji bi trebao održati seminar Danijela, pa ga ja pitam da li će govoriti onako direktno kao Walter Veith, a on mi kaže da će morati okolišati zbog drugih ljudi.Sve u svemu, nema crkve na državnom nivou da je dobra, samo ljudi(gdje su dvojica ili trojica u moje ime tamo sam i ja među njima) iskrenih srca(opet kažem lakše je sa onima koji poznavaju asd nauku jer neće biti puno konflikta).
    Pozdrav i Bog s vama!
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 19/9/2011, 18:08

    Nisi mi ništa odgovorio u vezi četvrte anđeoske vesti iz Otkr.18,4.
    Evo jednog koautorskog teksta koji može dosta pomoći u razumijevanju troanđeoske vijesti:
    http://religija.me/osnove/TROSTRUKA_ANDJEOSKA_VEST.pdf

    Očigledno da još jedan anđeo dolazi sa porukom o potrebi izlaska iz duhovnog Vavilona, što znači da se "majci crkvi" priključilo još "ćerki" koje su postale dio otpalog sistema. Više u donjem tekstu:
    http://religija.me/osnove/SEDAM_ZENA_I_JEDAN_COVJEK.pdf

    Kao što je Alberto Rivera izjavio u jednom intervjuu, sve crkve su infiltrirane i pod kontrolom tako da jedinu stvarnu opasnost za veliki satanski sistem predstavljaju biblijski religiozni pojedinci. Uzdati se u crkve i vjerske vođe isto je što i pouzdanje u lažne bogove (demone).


    PavleS: komentar modifikovan dana: 8/11/2012, 10:27; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    marijan


    Broj komentara : 33
    Registration date : 2011-05-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  marijan 19/9/2011, 18:17

    Admin (citat):
    Nisi mi ništa odgovorio u vezi četvrte anđeoske vesti iz Otkr.18,4.

    Očigledno da još jedan anđeo dolazi sa porukom o potrebi izlaska iz duhovnog Vavilona, što znači da se "majci crkvi" priključilo još "ćerki" koje su postale dio otpalog sistema.

    Moje mišljenje je da taj anđeo već sada viče iz sveg glasa, tj. ljudi kao Bil Hjuz, Walter Veith, pa i na našim prostorima počinju da izlaze iz crkava i otvorenije govore o problemu danas, pošto to registriranim članovima nije moguće jer su u sistemu(mislim na sve crkve).Pitanje je samo kada će nastati progon tih ljudi...
    avatar
    Iskren


    Broj komentara : 18
    Registration date : 2011-09-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Novac

    Komentar  Iskren 19/9/2011, 20:51

    Brate MARIJANE.
    Ima dosta razloga zašto sve crkve govore da su one jedine ispravne, a one druge krive. Jedan bih izneo sada. NOVAC. Nije isto kada crkva ima 7 članova ili 100 ili 2000. Troškovi su isti, a prilog je drastično veći nego kad je crkva prazna ili poluprazna. Takođe taj novac je teško kontrolisati. Dobrovoljni prilozi idu u crkvenu kasu, bez državne kontrole, tako da tu dosta novaca ostane za razne raspodele. Može se jako lepo živeti od crkve.
    Tako da stvarno kućne grupe su trenutno najbolja varijanta. Mnogo crkvenih boljki se sa njima izbegne.
    Hvala na komentaru, pozdrav
    avatar
    Iskren


    Broj komentara : 18
    Registration date : 2011-09-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Iskren 20/9/2011, 08:40

    "A sve što ne šteti, znači da koristi."
    Vlatko 19.09.2011. 13.01h
    Ne bi se baš složio s tobom.
    To je i normalno. Dva brata rođena pa se ne slažu a ne ja i ti. Ljudi se sa rođenom ženom ne slaže, skoro ceo život, a da će se ti sa mnom - Sumljivim licem sa foruma. To mi uopšte ne smeta. Mnogo mi je važnije da se ti javiš i da prodiskutujemo!
    "Tako da to denominacije ne daju za rad spasenja vernika, jer to nema veze sa spasenjem, već da bi impresionirala vernike, kao jedina od Boga nadahnuta crkva."
    Vlatko 19.09.2011. 13.01h
    Biblija i treba impresionirati čovjeka, problem je ono što oni na temelju tioga rade, izvlače pare, prave budalu od tebe, itd..
    Biblija DA, ali NE crkvena (denominacijska) doktrina. O tome sam ja pisao. A ljudi vrlo često hoće da povežu sveštena lica i crkvu sa spasenjem.
    "Adventisti su jedina deniominacija na Planeti koja zastupa ovu teoriju, tako da to nije beznačajna stvar. Ako su u pravu, to znači da je njima Bog otkrio ne tako malu stvar koja se desila na nebu"
    Vlatko 19.09.2011. 13.01h
    U vrijeme otkrivanja tih proroštava, adventisti kao denominacija nisu ni postojali, ustanovljeni su 1863. godine.
    Sa ovom konstatacijom se slažem, sem što bi dodao da su njihove preteče (Miler, Snou...) počeli sa ovom temom, i odatle da je nastanak A7D posle 1844, kada su se i zvanično registrovali. Jer im je bio duži put od prvog okupljanja i istraživanja do konačne registracije.
    "Međutim dve stvari odlično znam. Bog i ja u ovom trenutku zasigurno znamo zašto sam ja na ovom forumu i koji je moj motiv za prijavljivanje na isti, i za koju tajnu organizaciju radim. Pa po tome će mi i suditi ! Jer ja odlično znam da će svaki čovek jednog dana stati ispred Boga.
    Druga stvar je da ostali mogu samo nagađati. Neko možda i pogodi, ali svi ne - to je sigurno. Ljudi su subjektivni i uvek donose odluke na bazi svog mentalnog sklopa. Pa i Hrist je za nekog bio Bog, a za neke lažni mesija, a za neke enigma. I tako će ostati do kraja.
    Pozdrav svima"
    Vlatko 19.09.2011. 13.01h
    Ovo je toliko izlizana i besmislena kostrukcija, da mi je više žalosno to slušati. Evo baš danas sam to čuo od jednog čovjeka koji brani slike i kipove Boga, kao da on to nije zabranio.
    (Evo njegovog posta: Bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi bilo moguće "ne praviti idole" da je Isus danas došao u vrijeme svih ovih kamera i fotoaparata. Kako bi se to moglo suzbiti?
    Isus je postao čovjekom i kao takav je postao dio materijalne realnosti, dio materije koja je vidljiva. Prema logici kojom se protestanti povode, idolopoklonstvo bi bilo kleknuti pred Isusom i kao pred živim čovjekom. Što svakako nije slučaj.)
    Da li je besmislena i izlizana, to ne znam. Ali znam da ima veoma veliku težinu kod Boga. Znači govoriti nešto u Božje ime i da ti je On svedok, a lagati - uopšte nije ni malo naivna stvar. Možda te može koštati i večnog života. Isto tako važi i za drugu stranu. Ako ona sumlja u istinitost iznetog, a npr. to je tačno, može itekako odgovarati Bogu. Ja te u potpunosti razumem. Ima toga i ja sam se uverio, ali ja govorim o nečemu drugom - da je to opasna stvar, i da to nije za igranje. Zato mi je jako žao tog čoveka, koga si uzeo za primer. Ne bih voleo biti u njegovoj koži. Ako mogu ikako pomoći, kada je on u pitanju, - vrlo rado ću učiniti.
    Vlatko 19.09.2011. 13.01h
    Da ti stvarno tražiš istinu, onda ne bi tako nastupao, nego bi sam mnogo više tražio i provjeravao. Ako tražiš nekoga(denominaciju) tko je "dostojan" da ti na zlatnom pladnju servira istinu, a ti ćeš nakon toga njemu položit svoju zakletnu odanosti i dat mu svoje srce, kao nekad princeze prinčevima u bajkama za malo djecu, onda stvarno gubiš vrijeme, ne samo s ovim forumom, nego i s Biblijom općenito
    .
    I ovo sam shvatio kao dobronameran savet, i žao mi je što te neću moći poslušati. I to samo zbog jednog stiha iz biblije. Da njega nema zaista bi dobro razmislio o ovome, i najverovatnije bih te poslušao. Ovako, zbog tog stiha i dalje ću vrlo često pitati braću i sestre, o svemu što nisam razumeo iz biblije ( Dela 8: 28-31 Па се враћаше, и седећи на колима својим читаше пророка Исаију. А Дух рече Филипу: Приступи и прилепи се тим колима. А Филип притрчавши чу га где чита пророка Исаију, и рече: А разумеш ли шта читаш? А он рече: Како бих могао разумети ако ме ко не упути? И умоли Филипа те се попе и седе с њим. ).
    Hvala ti na učešću, pozdrav, Gospod s tobom.


    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 20/9/2011, 12:32

    Iskren (citat):Dela 8: 28-31 [/b]Па се враћаше, и седећи на колима својим читаше пророка Исаију. А Дух рече Филипу: Приступи и прилепи се тим колима. А Филип притрчавши чу га где чита пророка Исаију, и рече: А разумеш ли шта читаш? А он рече: Како бих могао разумети ако ме ко не упути? И умоли Филипа те се попе и седе с њим. ).
    Hvala ti na učešću, pozdrav, Gospod s tobom.

    Ti mora da se šališ? Pa sama Biblija je pisan tekst, možeš isto tako naći pisane "upute" koje su ljudi zapisali(danas se mogu naći i drugi oblici osim pisanog teksta). To nije razlog da ulaziš u crkvu, jer nisu crkve te koje imaju istinu, nego je Duh taj koji je ima, a od crkve zavisi hoće li je unijeti u naučavanje. Uglavnom, vrtimo se u krug, ovaj citat je samo izlika, ti očito kao i drugi imaš neke emocionalne potrebe koje zadovoljavaš u crkvi i treba ti crkva da ih zadovoljiš, obično se o tome radi kad netko baš ne želi izać iz crkve, a zna da je otpala. Nema to veze s razumom, nego s tim nekim podsvjesnim konstrukcijama i vjerovanjima koja proizlaze i ciljaju na emocije.
    avatar
    Iskren


    Broj komentara : 18
    Registration date : 2011-09-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Iskren 20/9/2011, 13:24

    Vlatko 20/9/2011, 12:32
    20/9/2011, 12:32
    Iskren (citat):
    Dela 8: 28-31 [/b]Па се враћаше, и седећи на колима својим читаше пророка Исаију. А Дух рече Филипу: Приступи и прилепи се тим колима. А Филип притрчавши чу га где чита пророка Исаију, и рече: А разумеш ли шта читаш? А он рече: Како бих могао разумети ако ме ко не упути? И умоли Филипа те се попе и седе с њим. ).
    Hvala ti na učešću, pozdrav, Gospod s tobom.


    Ti mora da se šališ? Pa sama Biblija je pisan tekst, možeš isto tako naći pisane "upute" koje su ljudi zapisali(danas se mogu naći i drugi oblici osim pisanog teksta). To nije razlog da ulaziš u crkvu, jer nisu crkve te koje imaju istinu, nego je Duh taj koji je ima, a od crkve zavisi hoće li je unijeti u naučavanje. Uglavnom, vrtimo se u krug, ovaj citat je samo izlika, ti očito kao i drugi imaš neke emocionalne potrebe koje zadovoljavaš u crkvi i treba ti crkva da ih zadovoljiš, obično se o tome radi kad netko baš ne želi izać iz crkve, a zna da je otpala. Nema to veze s razumom, nego s tim nekim podsvjesnim konstrukcijama i vjerovanjima koja proizlaze i ciljaju na emocije.

    1) Sa Bogom i biblijom se nikada ne šalim. Možda u nekim drugim segmentima života da, ali s Bogom nema šale.
    2) Ovaj stih je dosta korišćen u diskusijama, raznog tipa. Jer nije mala stvar da Bog pošalje Filipa na pustinjski put da svedoči nekom uškopljeniku. Sigurno je ovaj stih stavljen u bibliju sa debelim razlogom, pa i odgovor uškopljenikov (А разумеш ли шта читаш? А он рече: Како бих могао разумети ако ме ко не упути? И умоли Филипа те се попе и седе с њим.). Tako da s kim sam god analizirao ovaj stih, svi su se složili da jedna od poenti je da treba pitati nekog brata ili sestru, koji su bolje protumačili ili znaju, nebitno je, bibliju od tebe (mene u ovom slučaju).
    3) Razumeo bih te na tvoju opasku '' Nema to veze s razumom, nego s tim nekim podsvjesnim konstrukcijama i vjerovanjima koja proizlaze i ciljaju na emocije.'', da nisam preko 10 godina tražio crkvu u kojoj ću se krstiti, pošto nikada nisam kršten, i na kraju jedva našao pastora jedne crkve da me krsti u reci u ime Nebeske crkve, jer nisam želeo pristupiti ni jednoj zemaljskoj. Tako da, ja mislim, da sam ja poslednji kome je trebala biti upućena ova tvoja opaska, jer nikada u životu nisam pripadao ni jednoj crkvi i + krstio sam se u nepostojećoj crkvi u ime Oca, Sina, i Svetog Duha.
    Ali normalno ja poštujem tvoje mišljenje, samo se ne slažem sa njim. Pa kada su mnogi pogrešno okarakterisali Hrista, kome ja nisam dostojan ni noge oprati, šta tek ja da očekujem. Treba da očekujem da me proglase svetskim špijunom broj 1, i da budem srećan zbog toga, Jer je Hrist mnogo gore prošao od mene, a mnogo je bolji od mene.
    4) U bibliji gde god se spominje CRKVA, sem kada je Hrist u pitanju, govori se u množini. Tako da je po bibliji jako poželjnom biti sa braćom i sestrama i zajednički analizirati Pismo. Normalno to ne znači hram (ckva kao građevina), ali zajedništvo je jako poželjno za Hrišćanstvo. A ja upravo za tim težim i čeznem, a za građevinu (denominaciju) - s tim sam odavno raskrstio.
    Hvala na brzom odgovoru, Bog s tobom.
    avatar
    marijan


    Broj komentara : 33
    Registration date : 2011-05-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  marijan 20/9/2011, 21:15

    Iskren (citat):Vlatko 20/9/2011, 12:32
    20/9/2011, 12:32
    Iskren (citat):
    Dela 8: 28-31 [/b]Па се враћаше, и седећи на колима својим читаше пророка Исаију. А Дух рече Филипу: Приступи и прилепи се тим колима. А Филип притрчавши чу га где чита пророка Исаију, и рече: А разумеш ли шта читаш? А он рече: Како бих могао разумети ако ме ко не упути? И умоли Филипа те се попе и седе с њим. ).
    Hvala ti na učešću, pozdrav, Gospod s tobom.


    Ti mora da se šališ? Pa sama Biblija je pisan tekst, možeš isto tako naći pisane "upute" koje su ljudi zapisali(danas se mogu naći i drugi oblici osim pisanog teksta). To nije razlog da ulaziš u crkvu, jer nisu crkve te koje imaju istinu, nego je Duh taj koji je ima, a od crkve zavisi hoće li je unijeti u naučavanje. Uglavnom, vrtimo se u krug, ovaj citat je samo izlika, ti očito kao i drugi imaš neke emocionalne potrebe koje zadovoljavaš u crkvi i treba ti crkva da ih zadovoljiš, obično se o tome radi kad netko baš ne želi izać iz crkve, a zna da je otpala. Nema to veze s razumom, nego s tim nekim podsvjesnim konstrukcijama i vjerovanjima koja proizlaze i ciljaju na emocije.
    1) Sa Bogom i biblijom se nikada ne šalim. Možda u nekim drugim segmentima života da, ali s Bogom nema šale.
    2) Ovaj stih je dosta korišćen u diskusijama, raznog tipa. Jer nije mala stvar da Bog pošalje Filipa na pustinjski put da svedoči nekom uškopljeniku. Sigurno je ovaj stih stavljen u bibliju sa debelim razlogom, pa i odgovor uškopljenikov (А разумеш ли шта читаш? А он рече: Како бих могао разумети ако ме ко не упути? И умоли Филипа те се попе и седе с њим.). Tako da s kim sam god analizirao ovaj stih, svi su se složili da jedna od poenti je da treba pitati nekog brata ili sestru, koji su bolje protumačili ili znaju, nebitno je, bibliju od tebe (mene u ovom slučaju).
    3) Razumeo bih te na tvoju opasku '' Nema to veze s razumom, nego s tim nekim podsvjesnim konstrukcijama i vjerovanjima koja proizlaze i ciljaju na emocije.'', da nisam preko 10 godina tražio crkvu u kojoj ću se krstiti, pošto nikada nisam kršten, i na kraju jedva našao pastora jedne crkve da me krsti u reci u ime Nebeske crkve, jer nisam želeo pristupiti ni jednoj zemaljskoj. Tako da, ja mislim, da sam ja poslednji kome je trebala biti upućena ova tvoja opaska, jer nikada u životu nisam pripadao ni jednoj crkvi i + krstio sam se u nepostojećoj crkvi u ime Oca, Sina, i Svetog Duha.
    Ali normalno ja poštujem tvoje mišljenje, samo se ne slažem sa njim. Pa kada su mnogi pogrešno okarakterisali Hrista, kome ja nisam dostojan ni noge oprati, šta tek ja da očekujem. Treba da očekujem da me proglase svetskim špijunom broj 1, i da budem srećan zbog toga, Jer je Hrist mnogo gore prošao od mene, a mnogo je bolji od mene.
    4) U bibliji gde god se spominje CRKVA, sem kada je Hrist u pitanju, govori se u množini. Tako da je po bibliji jako poželjnom biti sa braćom i sestrama i zajednički analizirati Pismo. Normalno to ne znači hram (ckva kao građevina), ali zajedništvo je jako poželjno za Hrišćanstvo. A ja upravo za tim težim i čeznem, a za građevinu (denominaciju) - s tim sam odavno raskrstio.
    Hvala na brzom odgovoru, Bog s tobom.

    Vidim iskreno tragaš za istinom, tako i treba samo dobro pazi jer vrijeme koje dolazi jako je teško, pogotovo što će da bude prijevara velikih.
    Bog neka je s tobom!
    avatar
    Iskren


    Broj komentara : 18
    Registration date : 2011-09-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty sotona

    Komentar  Iskren 21/9/2011, 08:24

    marijan 20/9/2011, 21:15
    Vidim iskreno tragaš za istinom, tako i treba samo dobro pazi jer vrijeme koje dolazi jako je teško, pogotovo što će da bude prijevara velikih.
    Bog neka je s tobom!
    Znam brate, ne plašim se, ali veruj mi nije mi lako. Vrlo često se molim Bogu, na kolenima, da me sačuva od sotone i zadrži na Negovom putu. Ali sam mnogo pretrpeo zbog toga. To šta sam preživeo po crkvama- mislim da je malo ko. Ne dao ti Bog da to isto prođeš. Mada na drugoj strani i dobio sam puno - veliko iskustvo u Bogu. Veruj mi sve karte sam bacio na Boga. Pa videćemo šta će biti. Mada u moje spasenje sam ubeđen 100 %. Znam za stih ''pazite vi koji čvrsto stoite...(Пословице 14:12 Неки се пут чини човеку прав, а крај му је пут к смрти. ; Мат.24:24 Јер ће изићи лажни христоси и лажни пророци, и показаће знаке велике и чудеса да би преварили, ако буде могуће, и изабране. ; Пса. 139:24 И види јесам ли на злом путу, и води ме на пут вечни. ; Мат.26:41 Стражите и молите се Богу да не паднете у напаст; јер је дух срчан, али је тело слабо.; 1.Тим.6:21 Којим се неки хвалећи отпадоше од вере. Благодат с тобом. Амин. ). Ali šta vredi toliko sam za Boga, pa ne mogu verovati da će me odbaciti. I na kraju ja ne bih ni moga živeti, zamisliti i delati u Bogu da 100 % nisam ubeđen u svoje spasenje, što veruj mi, želim i svim ljudima. Sutra bih mogao na Nebu biti i sa Hitlerom i Staljinom i ubicama i kriminalcima, ako je to Božja volja. Ni u čemu Bog ne greši, On je savršen. tako da nije bez razloga vaskrsao kriminalca na krstu. Između ostalog, Bog me je naučio da volim svoje neprijatelje. Da me ništa sem toga nikada nije naučio, ja sam mu zahvalan ZA ceo moj život. To je toliko predivan osećaj da se rečima ne može opisati - to se JEDINO MOŽE DOŽIVETI i OSETITI!
    Pozdrav brate, hvala na javljanju.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 21/9/2011, 16:07

    Iskren (citat):
    Znam brate, ne plašim se, ali veruj mi nije mi lako. Vrlo često se molim Bogu, na kolenima, da me sačuva od sotone i zadrži na Negovom putu. Ali sam mnogo pretrpeo zbog toga. To šta sam preživeo po crkvama- mislim da je malo ko. Ne dao ti Bog da to isto prođeš. Mada na drugoj strani i dobio sam puno - veliko iskustvo u Bogu. Veruj mi sve karte sam bacio na Boga. Pa videćemo šta će biti. Mada u moje spasenje sam ubeđen 100 %. Znam za stih ''pazite vi koji čvrsto stoite...(Пословице 14:12 Неки се пут чини човеку прав, а крај му је пут к смрти. ; Мат.24:24 Јер ће изићи лажни христоси и лажни пророци, и показаће знаке велике и чудеса да би преварили, ако буде могуће, и изабране. ; Пса. 139:24 И види јесам ли на злом путу, и води ме на пут вечни. ; Мат.26:41 Стражите и молите се Богу да не паднете у напаст; јер је дух срчан, али је тело слабо.; 1.Тим.6:21 Којим се неки хвалећи отпадоше од вере. Благодат с тобом. Амин. ). Ali šta vredi toliko sam za Boga, pa ne mogu verovati da će me odbaciti. I na kraju ja ne bih ni moga živeti, zamisliti i delati u Bogu da 100 % nisam ubeđen u svoje spasenje, što veruj mi, želim i svim ljudima. Sutra bih mogao na Nebu biti i sa Hitlerom i Staljinom i ubicama i kriminalcima, ako je to Božja volja. Ni u čemu Bog ne greši, On je savršen. tako da nije bez razloga vaskrsao kriminalca na krstu. Između ostalog, Bog me je naučio da volim svoje neprijatelje. Da me ništa sem toga nikada nije naučio, ja sam mu zahvalan ZA ceo moj život. To je toliko predivan osećaj da se rečima ne može opisati - to se JEDINO MOŽE DOŽIVETI i OSETITI!
    Pozdrav brate, hvala na javljanju.

    A gdje ti to tragaš za istinom i na koje načine?

    Pogotovo nakon ovoga: "Sutra bih mogao na Nebu biti i sa Hitlerom i Staljinom i ubicama i kriminalcima, ako je to Božja volja"

    Na koji način misliš postići spasenje, kad već kažeš da si 100% uvjeren u njega i u tom kontekstu govoriš o nekom radu i životu u Bogu?

    I konstantno povlačenje po crkvama 10 godina, da ti želiš išta od istine pronaći, već bi ti Bog dao, jer zna koliko iskreno tražiš i koliko si otvoren, baš to je jedan od indikatora. Zato konstatno i perfidno zagovaraš kršćanstvo u crkvi, nikako izvan nje i daješ neke nesuvisle citate izvan konteksta.

    "On je savršen. tako da nije bez razloga vaskrsao kriminalca na krstu." Još nije, ali hoće, to se TEK IMA DOGODITI, zato jer je taj kriminalac stvarno vjerovao da je on MESIJA i time ispunio kriterij vjere, vjerovao je i zagovarao(svjedočio) za ono malo života što mu je ostalo da je to On i tako ispunio i 2 kriterij(to su uostalom 2 glavna kriterija koja Bog postavlja pred svoju crkvu).
    avatar
    Iskren


    Broj komentara : 18
    Registration date : 2011-09-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Traganje za istinom

    Komentar  Iskren 21/9/2011, 18:10

    Brate Vlatko
    Vlatko 21/9/2011, 16:07
    A gdje ti to tragaš za istinom i na koje načine?
    Ima ih više ali ajde bar neke da pobrojim:
    1) Čitanjem Pisma. Redovno, polako i analitički,
    2) U denominacijama, kao npr, A7D, B7D, Nazarenskoj...... Jer u njima se servira ISTINA u 90 ili 95, ili 97 ili 99% slučajeva ne bitno je, ali se puno tog lepog i istinitog može čuti i u crkvama. Po meni naročito u A7D. Ja sam apsolutno protiv crkava, ali nikada ne mogu zaboraviti i negirati i jako lepih stvari koje su me crkve naučile. I to ću uvek ceniti i poštovati i hvala crkvama na tome. Druga stvar - ja još uvek skoro u svim crkvama imam braću i sestre koji su divni ljudi, a što su i dalje u denominaciji, ponekad ni oni sami ne znaju odgovoriti,
    3) Kućnim studijima gde se ja okupljam sa braćom i sestrama koji kao i ja ne pripadaju ni jednoj denominaciji, jer ne mogu više da slušaju njihove obmane. Zajednički analiziramo mnoge teme i pokušavamo otkriti još neke stvari iz Pisma,
    4) Na raznim forumima. Evo kao npr. i ovaj. Ne smem hvaliti Pavla Simovića i ovaj forum jer će me proglasiti stranim plaćenikom i domaćim izdajnikom, ali ja se često u mojim molitvama zahvalim Bogu za Pavla Simovića. Ako to nekom smeta ja mu se izvinjavam, ali i ja imam pravo na svoje mišljenje,
    5) Imam par drugara, čak i iz drugih država koje sam upoznao na forumu i nastavio prepisku preko mejlova o svemu i svačemu, a normalno najviše o istini i Bogu,
    6) Normalno, kao i svi ostali koristim i drugu literaturu, ako procenim da je OK........

    Pogotovo nakon ovoga: "Sutra bih mogao na Nebu biti i sa Hitlerom i Staljinom i ubicama i kriminalcima, ako je to Božja volja"
    Ja više ne verujem u postojanje Boga. To odavno znam. Sada sam u drugoj fazi. Ja verujem Bogu. Apsolutno i bezrezervno! Ako bih ja sutra završio u paklu, rekao bih samo Amin Bože. On ne greši. To znam 100%. Isto tako ako bi sutra u Nebeskom Kraljevstvu bio sa, npr., Hitlerom i Staljinom, siguran sam da bih od Boga dobio odličnu argumentaciju zašto ih je vaskrsao, i na to ja ne bih gunđao i u sebi mislio ko zna šta, nego bih sa oduševljenjem prihvatio i tu dvoicu navedenih i odluku Božlu da ih vaskrsne. Ne znam više šta ovde da odgovorim, sem da bez ikakvog licemerstva mogu reći da je Bog uvek u pravu i šta god uradio, makar se i nama učinilo nelogično, ili neispravno, ili nakaradno siguran sam da mi loše mislimo a ne Bog.

    Na koji način misliš postići spasenje, kad već kažeš da si 100% uvjeren u njega i u tom kontekstu govoriš o nekom radu i životu u Bogu?
    Na način koji je opisao Pavle, moj veliki uzor, u Rimljanima 7,18-25 Јер знам да добро не живи у мени, то јест у телу мом. Јер хтети имам у себи, али учинити добро не налазим. Јер добро што хоћу не чиним, него зло што нећу оно чиним. А кад чиним оно што нећу, већ ја то не чиним него грех који живи у мени. Налазим, дакле закон, кад хоћу добро да чиним, да ме на зло нагони. Јер имам радост у закону Божијем по унутрашњем човеку; Али видим други закон у удима својим, који се супроти закону ума мог, и заробљава ме законом греховним који је у удима мојим. Ја несрећни човек! Ко ће ме избавити од тела смрти ове? Захваљујем Богу свом кроз Исуса Христа Господа нашег. Тако, дакле, ја сам умом својим служим закону Божијем а телом закону греховном. Apsolutno znam da sam spašen i u to me niko ne može više razuveriti. Ali kad moj veliki uzor ovo kaže, e to već ima težinu. Znači samo se trebam paziti, jer velike sile su se urotile protiv mene. Znači samo trebam se paziti. To je to, za mene vrlo prosto. Dok sam primetio za mnoge je ovo jako komplikovano.
    I konstantno povlačenje po crkvama 10 godina, da ti želiš išta od istine pronaći, već bi ti Bog dao, jer zna koliko iskreno tražiš i koliko si otvoren, baš to je jedan od indikatora. .

    Bog kaže maloverni rode, da imate vere koliko zrna goručćinom rekli bi ovom dudu da se izčupa iz zemlje i baci u more...... To je rekao i svojim apostolima. Pa kada oni nisu dobili sve što su tražili kako ću ja? A ko je to dobio svu istinu od Boga? - to bi voleo da mi odgovoriš brate dragi, a i bilo ko drugi. Nije to baš tako. Pa svi od Boga ište istinu i tumačenje Pisma, ali on to daje samo prorocima, i vernim i istinitim ljudima. A njih ima jako puno - to ti lepo opisuje Luka 18,8. Analiziraj u Pismu koliko ljudi je dobilo od Bog nadahnuće u odnosu na sve vernike, pa vidi koliki je to procenat.
    Meni je Bog puno otkrio, i ja sam mu zaista, zaista mnogo zahvalan. Dovoljno je samo što se NIKADA nisam krstio u crkvi, niti pripadao, nekoj denominaciji. To je Božja zasluga a ne moja, jer ja mnogo volim zajedništvo, takav sam bio od malena, i da se moja volja pitala ja bih već odavno bio crkvenjak sa nekom funkcijom, jer sam školovan, i sada bih branio ovde neku denominaciju za pare.....

    Zato konstatno i perfidno zagovaraš kršćanstvo u crkvi, nikako izvan nje i daješ neke nesuvisle citate izvan konteksta
    Jako bih voleo brate Vlatko da mi nađeš u svim mojim postovima na osnovu čega si ti ovo zaključio. Jer ako kažemo nešto bez aegumenata, onda ja mogu sada reći da je Brat Pavle Simović špijum Sekuritatee ili Čeke i da je ovaj forum oformio da bi pohvatao prave vernike!
    A ja ću ti u sledećem javljanju pronaći sve delove mojih postova, na bazi kojih se mnogo lakše moglo zaključiti da ja apsolutno nisam zagovornik crkvenog (denominacijskog) okupljanja i članstva. A ako hoćeš, da izbegnemo sve to - ja ti mogu u sledećm pismu reći da li sam za denominacijsko delovanje ili nedominacijsko.
    Drugi deo tvog zaključka (i daješ neke nesuvisle citate izvan konteksta) nisam razumeo, pa te molim objasni mi.
    "On je savršen. tako da nije bez razloga vaskrsao kriminalca na krstu." Još nije, ali hoće, to se TEK IMA DOGODITI, zato jer je taj kriminalac stvarno vjerovao da je on MESIJA i time ispunio kriterij vjere, vjerovao je i zagovarao(svjedočio) za ono malo života što mu je ostalo da je to On i tako ispunio i 2 kriterij(to su uostalom 2 glavna kriterija koja Bog postavlja pred svoju crkvu).
    1) To je već poduže pitanje - TEK ĆE GA VASKRSNUTI - i ja mislim da je to za TEMU, a ne za pitanja i odgovori. Jer ja smatram da DUH ide Bogu po svakoj čovekovoj smrti.
    2) Jeste kriminalac pokazao veru i zbog toga je Hrist rekao to što je rekao, a da je za svoga života zagaovarao (svedočio) za Hrista - meni to Pismo ne govori. Možda tebi, OK, nema veze idemo dalje sa različitostima. Tako da ja ovde ne bih smeo uključiti i drugi segment spasenja.

    Hvala ti na javljanju i komentarima. Bog s tobom brate, pozdrav

    avatar
    Iskren


    Broj komentara : 18
    Registration date : 2011-09-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Pavle Simović

    Komentar  Iskren 21/9/2011, 18:18

    Bratu Pavlu se izvinjavam što sam ga uzeo za primer, u prethodnom postu. Nije ništa zlonamerno niti bilo kako podrivački. Jer smatram upravo suprotno - da je ovo izuzetno korektan forum i baš zato sam dao takvav drastičan primer. Nadam se da ćeš me razumeti i oprostiti. Bog s tobom
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 21/9/2011, 18:57

    Rekao sam u ono malo života što mu je ostalo, znači svjedočio je da je Isus bio pravednik i da je nepravedno osuđen, zar to nije rekao onom drugom koji se ismijavao od Isusa, znači, već su sva trojica visjela na križu.

    Branio si zajednicu(kao crkvu) u citatima, i stalno trabunjaš da ideš od crkve do crkve i dan danas to radiš, makar nikada nisi ni jednoj pripadao, ili što to tebi uopće znači.

    To što Bog uzima Duh, nije uskrsnuće, po uskrsnuću uskrsnut će i tijelo i duh. Ili vjeruješ u duhove? Spiritizam?

    avatar
    Iskren


    Broj komentara : 18
    Registration date : 2011-09-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Iskren 21/9/2011, 20:39

    Vlatko 21/9/2011, 18:57 Rekao sam u ono malo života što mu je ostalo, znači svjedočio je da je Isus bio pravednik i da je nepravedno osuđen, zar to nije rekao onom drugom koji se ismijavao od Isusa, znači, već su sva trojica visjela na križu.
    Da u toj jednoj kratkoj rečenici je to rekao, međutim ja sam tvoje ''vjerovao i zagovarao'' protumačio kao dužu radnju, i zato sam tako komentarisao, jer sam potpuno izbacio jednu činjenicu iz vida da i laici za pismo znaju da je u jednom TRENUTKU razbojnik sa krsta poverovao u Isusa. Uostalom i zbog toga mu je i Hrist rekao danas ćeš biti sa mnom u raju.
    Branio si zajednicu(kao crkvu) u citatima, i stalno trabunjaš da ideš od crkve do crkve i dan danas to radiš, makar nikada nisi ni jednoj pripadao, ili što to tebi uopće znači.
    1) Samo bih te opet zamolio da nađeš navedeno (izneto) u mojim postovima, jer to što kažeš apsolutno nije tačno, jer ja bolje znam šta je u mojoj glavi nego ti. Ti možeš samo PRETPOSTAVLJATI šta je , a ja tačno ZNAM šta je u mojoj glavi.
    2) Šta je loše u tome otići u neku crkvu povremeno, odslušati bogosluženje, otpevati koju pesmu Bogu i popričati sa braćom i sestrama? Zašto je to TRABUNJANJE PO TEBI. Objasni da i drugi forumaši mogu znati a ne samo ja. A to po meni apsolutno ne znači da se treba krstiti i pripasti nekoj crkvi. To ti tako shvataš. Takav je tvoj mentalni sklop. Kako još neko, sem tebe to nije zaključio, već samo ti?
    3) ( ''ili što tebi uopćr znači'' ) - Ne znam na šta misliš - ako misliš šta mi znači što nikada nisam pripadao ni jednoj crkvi - odgovor je mnogo. Malo duže za objašnjenje ali ne bih sada o tome, sem što bih samo izneo jednu narodnu izreku: ''Ne možeš plivati prljavom rekom i čist izaći iz nje''.
    To što Bog uzima Duh, nije uskrsnuće, po uskrsnuću uskrsnut će i tijelo i duh. Ili vjeruješ u duhove? Spiritizam?
    1) Znam, ali to znači da će danas (isti dan) razbojnikov DUH biti u raju sa Hristom. A uskrsnuće tela i duše u nekom narednom vremenu,
    2) Ne verujem u duhove,
    3) Ne verujem u spiritizam.
    Dodao bih samo još nešto, eto samo da se ZNA: NE VERUJEM u ništa sem u Boga. On mi je svedok Amin.

    Hvala na javljanju i konstatacijama, Gospod s tobom.
    avatar
    marijan


    Broj komentara : 33
    Registration date : 2011-05-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  marijan 21/9/2011, 21:32

    ISKREN PITANJE ZA TEBE:
    1.DA LI VJERUJEŠ U POSTOJANJE PAKLA TJ. U VJEČNO MUČENJE
    2.DA LI VJERUJEŠ DA KAD ČOVJEK UMRE DA NJEGOV DUH ŽIVI(BILO NA NEBU ILI U PAKLU)

    POZDRAV
    avatar
    Iskren


    Broj komentara : 18
    Registration date : 2011-09-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Iskren 22/9/2011, 07:40

    marijan 21/9/2011, 21:32
    ISKREN PITANJE ZA TEBE:
    1.DA LI VJERUJEŠ U POSTOJANJE PAKLA TJ. U VJEČNO MUČENJE
    2.DA LI VJERUJEŠ DA KAD ČOVJEK UMRE DA NJEGOV DUH ŽIVI(BILO NA NEBU ILI U PAKLU)

    1) Da,
    2) Da.

    A kakvo je tvoje mišljenje povodom ovoga?

    Hvala na javljanju, Bog s tobom
    avatar
    marijan


    Broj komentara : 33
    Registration date : 2011-05-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  marijan 22/9/2011, 08:26

    Iskren (citat):
    marijan 21/9/2011, 21:32
    ISKREN PITANJE ZA TEBE:
    1.DA LI VJERUJEŠ U POSTOJANJE PAKLA TJ. U VJEČNO MUČENJE
    2.DA LI VJERUJEŠ DA KAD ČOVJEK UMRE DA NJEGOV DUH ŽIVI(BILO NA NEBU ILI U PAKLU)

    1) Da,
    2) Da.

    A kakvo je tvoje mišljenje povodom ovoga?

    Hvala na javljanju, Bog s tobom

    Pakao ne postoji u smislu vječnog mučenja, biblija smrt poistovjećuje sa snom.Imaš u ovoj knjigi sve pa pročitaj
    http://religija.me/osnove/BESMRTNOST_urodjena_ili_stecena.pdf

    to su ti sotonine zamke (vjerovanje u besmrtnost duše) JER SAMO JE bOG BESMRTAN I ON DAJE VIJENAC ŽIVOTA ONOM KO POBJEDI GRIJEH, ZNAČI VJEČNI ŽIVOT SE DOBIVA KAD BUDE USKRSNUĆE PRAVEDNIH.TAKO RAZMIŠLJAŠ JER PREVIŠE LUTAŠ PO CRKVAMA, A ČUDI ME DA TO NE ZNAŠ JER SI BIO SA ASD I SAM SI REKO DA IMAJU VEĆI DIO ISTINE.
    POZDRAV
    avatar
    Iskren


    Broj komentara : 18
    Registration date : 2011-09-14

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Iskren 22/9/2011, 08:49

    marijan 22/9/2011, 08:26
    Pakao ne postoji u smislu vječnog mučenja, biblija smrt poistovjećuje sa snom.Imaš u ovoj knjigi sve pa pročitaj
    http://religija.me/osnove/BESMRTNOST_urodjena_ili_stecena.pdf

    to su ti sotonine zamke (vjerovanje u besmrtnost duše) JER SAMO JE bOG BESMRTAN I ON DAJE VIJENAC ŽIVOTA ONOM KO POBJEDI GRIJEH, ZNAČI VJEČNI ŽIVOT SE DOBIVA KAD BUDE USKRSNUĆE PRAVEDNIH.TAKO RAZMIŠLJAŠ JER PREVIŠE LUTAŠ PO CRKVAMA, A ČUDI ME DA TO NE ZNAŠ JER SI BIO SA ASD I SAM SI REKO DA IMAJU VEĆI DIO ISTINE.
    Hvala na javljanju brate.
    1) Imam taj tekst od Mirka Golubića, jedino je problem što ja više verujem Bogu nego ljudima, a bilija izveštava drugačije. Kao što sam i rekao Vlatku ovo je pre za temu nego za ovaj vid diskusije.
    2) Kao što sam i sam rekao, a ti ponovio da IMAJU VEĆI DEO ISTINE. E ovo je taj manji deo koji nemaju.
    3) Ja sam se odavno izjasnio kojoj crkvi pripadam i kojoj sam pripadao, a dali bi to isto sada uradio ti brate Marijane.
    4) Isto pitanje i za brata Vlatka. Znači kojoj crkvi pripada i kojoj je pripadao. Pošto sam se ja izjasnio, a pred Bogom je sve golo i otkriveno, eto to isto pitam i vas dvojicu.
    Pozdrav, Bog s tobom.
    avatar
    marijan


    Broj komentara : 33
    Registration date : 2011-05-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  marijan 22/9/2011, 10:09

    Iskren (citat):
    marijan 22/9/2011, 08:26
    Pakao ne postoji u smislu vječnog mučenja, biblija smrt poistovjećuje sa snom.Imaš u ovoj knjigi sve pa pročitaj
    http://religija.me/osnove/BESMRTNOST_urodjena_ili_stecena.pdf

    to su ti sotonine zamke (vjerovanje u besmrtnost duše) JER SAMO JE bOG BESMRTAN I ON DAJE VIJENAC ŽIVOTA ONOM KO POBJEDI GRIJEH, ZNAČI VJEČNI ŽIVOT SE DOBIVA KAD BUDE USKRSNUĆE PRAVEDNIH.TAKO RAZMIŠLJAŠ JER PREVIŠE LUTAŠ PO CRKVAMA, A ČUDI ME DA TO NE ZNAŠ JER SI BIO SA ASD I SAM SI REKO DA IMAJU VEĆI DIO ISTINE.
    Hvala na javljanju brate.
    1) Imam taj tekst od Mirka Golubića, jedino je problem što ja više verujem Bogu nego ljudima, a bilija izveštava drugačije. Kao što sam i rekao Vlatku ovo je pre za temu nego za ovaj vid diskusije.
    2) Kao što sam i sam rekao, a ti ponovio da IMAJU VEĆI DEO ISTINE. E ovo je taj manji deo koji nemaju.
    3) Ja sam se odavno izjasnio kojoj crkvi pripadam i kojoj sam pripadao, a dali bi to isto sada uradio ti brate Marijane.
    4) Isto pitanje i za brata Vlatka. Znači kojoj crkvi pripada i kojoj je pripadao. Pošto sam se ja izjasnio, a pred Bogom je sve golo i otkriveno, eto to isto pitam i vas dvojicu.
    Pozdrav, Bog s tobom.

    Pa kad bi vjerovao Bogu ne bi govorio te stvari, jer Bog nije monstrum već čovjek je monstrum, Bog neće mučiti ljude vječno u ognju, a čovjek bi mučio ljude vječno u ognju.To su velike razlike između Boga i palog čovjeka. Sjećaš se kad je Isus govorio o prispodobi o kukolju i kad je na kraju reko da će se kukolj vezati i spaliti u ognju(znači uništiti u vječnost) kukolj je čovjek koji se nije pokajao.
    pozdrav

    Ja sam adventist (znači onaj koji čeka drugi dolazak Krista, a ne svjetovni adventist).
    A kojoj ti crkvi pripadaš (nisam primjetio da si točno izneo stav)?

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 8 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 8/5/2024, 03:46