BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 EmptyToday at 13:10 by Aleksandar

» Biblijski razgovori
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+45
Ivan__
Sergej 92
giga
maurico
ljuba79
D.Kresac
RPreligiozan
Green
Nikola Šavija
_Ivan_
Željko
Zdravko Vučinić
Be snake and dove
pilgrim
Dejan79
Lazar.A.
SnezaDjak
PavleS
kainos
Noemi
Jovana
SekaRada
Breath
Nathanael
Jakov
N.K.
Subidubi
kuzma
Sionski
Matija Runje
Enoh
Srdjan Zr
mulder
Vik
SimaS
beka26
xillisoft
sd
prdrg
slap2
Vlatko
slap
No Nick
Objektivni posmatrac
markoni
49 posters

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Molitva "svetom duhu", pastori u rok-hrišćanskom bendu ...

    Komentar  ljuba79 24/1/2017, 22:21

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 4/2/2017, 10:39

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 9/4/2017, 14:18

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Wn50412-ted-ban-fran-en

    Korisan članak iz kojeg se može steći određeni uvid kako HAC služi kao dio globalne agende za Novi svjetski poredak:

    SDA Church President Ted Wilson Caught in Bed with “Five Whores”!
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 22/4/2017, 23:24

    Slika koja je toliko suluda da je teško bilo šta kazati, osim onog što se izvjesno vidi: koliko su se adventističke otpale vođe uzoholili i precijenili.

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 166f29v

    Slijedi objašnjenje R. Stefanovića kako je nastalo ovo "umjetničko djelo":

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Kb4woz

    Ko se nalazi na slici?
    S lijeva na desno: Ranko Stefanović, Mirko Kiš, Slavica Stojanović, Angelika Kaiser (supruga Denisa Kaisera), David iz Italije, pored prozirnog „Isusa“ Alex Markovich, u publici John Markovic, između ostalih.
    avatar
    D.Kresac


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2013-12-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  D.Kresac 22/4/2017, 23:55

    Moram da te ispravim Pavle. To nisu adventističke vođe. A ni crkva više nije crkva nego je postala Juke Box. Ubaciš žeton, izabereš ploču i Juke Box svira li svira... Nevolja je u tome, što postoji spisak onih koji mogu da kupe žeton i da biraju pesmu. Na ovom forumu je objavljeno kako HAC prima lepu sumu novca iz budžeta republike Hrvatske. Tamo je na listi u top 10. U susednoj mi Mađarskoj ista crkva prima malo "masti" mesečno iz državnog budžeta. Javno glasilo je objavilo listu dobitnika za mesec februar ove 2017.godine. HAC je na 15.mestu sa 36.3 miliona forinti iliti oko 113000 €vrića za mesev februar. Pa nije ni čudo što se u HAC-u vrti trojanska muzika, i što se usvajaju sve vrste moralnih izopačenosti. Ima para za Bogohulnu umetnost i za sve ostale razvratne akcije.http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/ennyi_penzt_kapnak_az_egyhazak_az_allamtol.631006.html
    avatar
    RPreligiozan


    Broj komentara : 11
    Registration date : 2016-09-22

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  RPreligiozan 23/4/2017, 01:33

    ima se moze se ...
    u Madjarskoj HAC glavni sponzor ratnog filma
    plakati
    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Vetites-fehervarcsurgo
    kao i video klipovi na kraju 2:30
    avatar
    D.Kresac


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2013-12-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  D.Kresac 23/4/2017, 20:11

    Pavle S (citat):Slika koja je toliko suluda da je teško bilo šta kazati, osim onog što se izvjesno vidi: koliko su se adventističke otpale vođe uzoholili i precijenili.
    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 18076910

    Ova slika ima svoju jasnu poruku. Pošiljaoci poruke su od Hrišćanske Adventističke crkve napravili jedno tipično tajno društvo, (ložu za pogubljenje duša) u kome unose zabunu u niže slojeve, dok oni iza kulisa rade najveće gadosti i vode narod u pobunu protiv Boga. To su oni koji poručuju sliku, gde oni sede i u poroti i na sudijskom mestu, i preko te slike šalju svim Božjim slugama poruku "Ako te mi dohvatimo, ni Isus te neće izbaviti iz naših ruku." Tipična poruka koju ovom slikom ti satanisti šalju svim iskrenim Hrišćanima. Jedan moj dobar prijatelj je rekao da su to Vavilonjani, koji su uzeli sveto posuđe iz Jerusalima i sada ugnjetavaju Božji narod. Meni iskreno rečeno više liče na Bagdadske lopove.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 23/4/2017, 23:18

    D.Kresac (citat):
    Pavle S (citat):Slika koja je toliko suluda da je teško bilo šta kazati, osim onog što se izvjesno vidi: koliko su se adventističke otpale vođe uzoholili i precijenili.

    Ova slika ima svoju jasnu poruku. Pošiljaoci poruke su od Hrišćanske Adventističke crkve napravili jedno tipično tajno društvo, (ložu za pogubljenje duša) u kome unose zabunu u niže slojeve, dok oni iza kulisa rade najveće gadosti i vode narod u pobunu protiv Boga. To su oni koji poručuju sliku, gde oni sede i u poroti i na sudijskom mestu, i preko te slike šalju svim Božjim slugama poruku "Ako te mi dohvatimo, ni Isus te neće izbaviti iz naših ruku." Tipična poruka koju ovom slikom ti satanisti šalju svim iskrenim Hrišćanima. Jedan moj dobar prijatelj je rekao da su to Vavilonjani, koji su uzeli sveto posuđe iz Jerusalima i sada ugnjetavaju Božji narod. Meni iskreno rečeno više liče na Bagdadske lopove.
    Šta god da su imali na umu, precijenili su se. Ovdje ispada kao da su oni sudsko vijeće koje sudi nekom čovjeku kojeg zastupa Hrist.
    Ovo je prvi put u životu da mi se desi da nemam nikakvog pojma o čemu se radi posmatrajući neku projekciju. Najprije sam pomislio da adventističke starješine zaređuju u službu nekog transvestita (tako je "umjetnik" predstavio Isusa), da je neko "krštenje" i sl....
    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Noemi 26/4/2017, 15:02

    Ovog ljeta najvjerojatnije početkom srpnja medicinski centar Providence St. Mary (neprofitna katolička zdravstvena služba) i adventistička Walla Walla General Hospital će postati jedna cjelina, pod potezom koji se naziva "prijenos članstva", tako su izjavili službenici oba objekta na konferenciji za novinare. Ne radi se o prodaji, izjavila je Joyce Newmyer, predsjednica Adventist Health Pacific Northwest Region.





    Noemi: komentar modifikovan dana: 27/4/2017, 13:49; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 27/4/2017, 13:37

    Noemi (citat):Ovog ljeta najvjerojatnije početkom srpnja medicinski centar Providence St. Mary (neprofitna katolička zdravstvena služba) i adventistička Walla Walla General Hospital će postati jedna cjelina, pod potezom koji se naziva "prijenos članstva", tako su izjavili službenici oba objekta na konferenciji za novinare. Ne radi se o prodaji, izjavio je  Joyce Newmyer, predsjednik Adventist Health Pacific Northwest Region.
    Eto sad kad su haceri udruženi sa katolicima više nijesu poslednja crkva nego prva i poslednja.
    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Noemi 28/4/2017, 16:36

    Mene osobno žalosti više cijela ta priča oko abortusa i bolnica adventističke crkve, pa čak i da su samo to radili u prošlosti (jer sada izjavljuju da to izvode gotovo nikad, što je prava istina tko će ga znati..) je tužno jer ipak radi se o crkvi koja govori da drži sve Božje zapovjedi, a što ne piše u Bibliji:
    Ja sam te satkao u utrobi tvoje majke. Psalam 139,13, što ne postoji zapovjed Ne Ubij, što Isus ne upozorava da se ne diraju nevini..

    Što nije Isus pokazao pravičan gnjev protiv farizeja, koji osuđuju obične ljude, grešnike koji imaju iskrenu tendenciju da dođu k Njemu svojim sudovima i mjerilima, a svoja zla djela ne vide i ne žele ih priznati ni sami sebi i ne poznaju što znači ponizno srce i riječ oprosti. Najlakše je zabiti glavu u pjesak i reći šta se tu može i pričati priču o kukolju i pšenici, o ostajanju na brod koji tone, o tome kako trebaju zaljepiti stražnjce i držati se crkve tako nekako ide  izjava ( inače izjava Waltera Veitha) itd itd.
    što nije pisano u Bibliji: ne učestvujte više s njima u besplodnim djelima tame, već, naprotiv, osuđujte takva dela. Iako drže se mnogi s guštom tog stiha ako treba možda ocrniti bezazlenog pojedinca, jer lako ćemo sa slabijim, ali se zato farizeje na visoki položajima  koji rade svakava zlodjela ne bi smjelo dirati, jer se ne smijemo sablažnjavati (tada se koriste takve fraze) a što nije Isus rekao:

    Gledajte, da ne prezrete nijednoga od ovih malenih, jer vam kažem: "Anđeli njihovi na nebesima gledaju uvijek lice Oca mojega, koji je na nebesima. Matej 18,10

    ,a što nije On za farizeje rekao:

    Vi farizeji čistite čašu i zdjelu izvana, a iznutra ste puni grabeža i zloće. Nerazumni! Nije li onaj koji je načinio vanjštinu načinio i nutrinu?” (Luka 11:39, 40).
    i tko su farizeji koja je njihova definicija i što im je ponovo rekao:
    Teško vama, farizeji, jer volite prednja sjedala u sinagogama i da vas se pozdravlja na trgovima! Teško vama, jer ste kao nezamjetljivi grobovi po kojima ljudi hodaju, a da to i ne znaju!” (Luka 11:43, 44)

    Lako je tako drvlje i kamenje po malenima koji su više manje svjesni svog a i stanja općenito (posebno raznoraznim stihovima Ellen White, eh da ona ima materijala, pa lupetaj ti po bližnjemu izbaci iz sebe što već imaš i nosiš u sebi), a teško naći osobu da se ponaša i djeluje baš poput našeg Spasitelja, Sina Božjeg, Isusa.

    Što se tiče spajanja sa katoličkom bolnicom to ne mora baš ništa značiti, jer ima mnogo jako divnih i dobrih ljudi u katoličanstvu kao i u pravoslavlju, kao i u adventizmu naravno i u drugim vjerama itd. Iako jest to začuđujuće za adventističku crkvu gdje mnogi tamo pastori (bili oni unutar crkve ili kako vi kažete "sateliti") na svojim propovjedima (čak pojedinci neukusno galame, što može biti i simpatično ali u svakom predavanju pretjerivati i raditi šou program je pretjerivanje) govore "antikrist" "antikrist" "zvijer"  "otkrivenje" "otkrivenje"..  

    Sotona je zaista dobro iskoristio koncept religije zbog koje se vode ratovi nasilje i mržnja i razdvajane.

    Zanimljivo što kaže o religiji Albert Pike:

    Religion, to obtain currency and influence with the great mass of mankind, must needs to be alloyed [mixed] with such  an amount of error as to place it far below the standard attainable by the higher human capacities.”
    “What is Truth to the philosopher, would not be Truth, nor have the effect of Truth, to the peasant. The religion of the Many must necessarily be more incorrect than that of the refined and reflective few…”
    “The truest religion would, in many points, not be comprehended by the ignorant, nor consolatory to them, nor guiding and supporting for them. The doctrines of the bible are often not clothed in the language of strict truth, but in that which was fittest to convey to a rude and ignorant people the practical essentials of the doctrine. A perfectly pure faith, free from all extraneous admixtures, a system of noble theism and lofty morality, would find too little preparation for it in the common mind and hear, to admit of prompt reception by the masses of mankind; and Truth might no have reached us, if it had not borrowed the wings of Error.” (Albert Pike, Morals and Dogma, p. 224, Kessinger Publishing, 2004 edition)


    No na kraju ipak postoji Onaj koji te smiruje i koji je uvijek Tu kad ga zazoveš i kaže blagoslivljaj svoje neprijatelje, oni koji ti žele zlo, ne budi poput njih slušaj Mene, ako ti to u srcu i dođe pokaj se i dođi k Meni svom Bogu  i čitaj Moju Svetu Riječ Bibliju gdje ti Ja govorim:

    Ne osvećujte se sami, ljubljeni, nego podajte mjesto gnjevu, jer je pisano: "Moja je osveta, ja ću vratiti", govori Gospodin. Rimljanima 12,19

    Toliko o tome, jer sve više od toga je samo isprazna filozofija i rasprava koja nema kraja, a Bog nam govori da se toga klonimio.

    Pozdrav
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 28/4/2017, 21:55

    Noemi (citat):Mene osobno žalosti više cijela ta priča oko abortusa i bolnica adventističke crkve, pa čak i da su samo to radili u prošlosti...
    To samo govori o potpunoj svjetovnosti u tim ustanovama i formalnom vjerništvu u adventističkoj crkvi koja toleriše sve oblike svjetovnosti, jer su i njihove vođe svjetovni funkcioneri koji su tu gdje jesu kao poslušnici sistemu.

    Drugo, kome je potreban abortus? Da li se u prošlosti ikad postavljalo to pitanje? Abortusi su došli sa tzv. "seksualnom revolucijom" i bezobzirnim hedonizmom "savremenog" čovjeka. Abortusi su potrebni kurvarima da bi dalje nastavili to što rade bez odgovornosti.

    ...tužno jer ipak radi se o crkvi koja govori da drži sve Božje zapovjedi, a što ne piše u Bibliji:
    Ne drže oni nijednu Božju zapovijest.
    Nemoguće je držati Božje zapovijesti i istovremeno biti u otpadu.

    Što se tiče spajanja sa katoličkom bolnicom to ne mora baš ništa značiti, jer ima mnogo jako divnih i dobrih ljudi u katoličanstvu kao i u pravoslavlju, kao i u adventizmu naravno i u drugim vjerama itd.
    Sa svjetovnog gledišta, postoje i ateisti "dobrice" pa od toga nema ništa, inače ne bi bili tu gdje jesu i u čemu jesu.
    To je isto kao kad bi neko za mene rekao, znate on je divan čovjek iako je član narko kartela. Upravo u tim lažnim utjehama je najveća barijera spasenju ljudi jer kad bi makar 5% shvatili ozbiljnost grijeha kopali bi za svoje spasenje.
    avatar
    D.Kresac


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2013-12-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  D.Kresac 28/4/2017, 22:26

    PavleS (citat):Upravo u tim lažnim utjehama je najveća barijera spasenju ljudi jer kad bi makar 5% shvatili ozbiljnost grijeha kopali bi za svoje spasenje.

    U jednom od gornjih videa je dokaz, da se abortusi u tim Adventističkim ustanovama rade već preko 45 godina. To je šokantno. A članstvo pojma nema o tome. Još kada bi članstvo pogledalo ovaj video, najveći broj bi rekao da je ovo pljuvanje po Hrišćanskoj Adventističkoj crkvi, i da je ovo napad na "Božje pomazanike" koji "vode delo". Da su oni u Generalnoj konferenciji pomazanici, to još mogu da prihvatim, ali sa jednom ispravkom, da su pomazanici samog đavola, baš kao i propovednici gore pomenute crkve.

    Autor videa je poslao preko 50 pisama funkcionerima crkve i nije dobio ni jedan odgovor. Zašto?

    Zato što to više nije crkva. Ta ustanova je postala tajno društvo. U niže slojeve se unosi zabuna. Ljudima se usađuje strah od Božjeg suda, strah od prokletstva koje će ih snaći ako ne daju desetak u "Božju riznicu" i ravnodušnost prema grehu.

    Oni malo "napredniji" se udružuju sa propovednicima u zajedničkom lovu u mutnom. Pod plaštom svetosti izigravaju velike "starešine" dok love u mutnom. Njihova deca veoma lako dolaze na platni spisak ustanove, dobijaju magistrate i sa ponosom pričaju sa propovedaonice svoja "velika iskustva u Božjoj blagodati".

    A oni koji su prosvetljeni, oni su na vrhu piramide.

    Kao svako tajno društvo, i ovo tajno društvo ima svoje lože, ali ne za službu Bogu, nego za pogubljenje duša za večnost.
    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Noemi 29/4/2017, 00:16

    PavleS (citat):
    Sa svjetovnog gledišta, postoje i ateisti "dobrice" pa od toga nema ništa, inače ne bi bili tu gdje jesu i u čemu jesu.
    To je isto kao kad bi neko za mene rekao, znate on je divan čovjek iako je član narko kartela. Upravo u tim lažnim utjehama je najveća barijera spasenju ljudi jer kad bi makar 5% shvatili ozbiljnost grijeha kopali bi za svoje spasenje.

    Kada bi ljudi koji sebe smatraju biblijski religioznima pokazali više ljubavi strpljenja i razumijevanja prema grešnom čovjeku koji uviđa istinu i sve ono što sam napisala o Isusu što ste zaobišli,  kad bi imali dovoljno savjesti da preispitaju sebe i svoje postupke i progutali oholost i bili dovoljno ponizni i imali dovoljno straha od Boga (jer ipak oni sebe smatraju Božjim ljudima) i tražili oprost shvaćajući da su napravili loše pojedincu svojim riječima i djelima, kad bi se i ponašali i imali istinsku Kristovu ljubav prema palom ljudskom rodu onda bi i sve bilo lakše (mislim na spasenje i sve vezano uz to..)
    O tome tko je i kakav je bio Krist  piše i Ellen White, od knjige Put Kristu pa nadalje, žalosno je što ljudi najčešće koriste njene citate koji djeluju kao neka vrsta  kritika i osuda (ako ćemo razmišljati razumno i trezveno i iskreno to rade najčešće iz vlasitih niskih pobuda). Inače, znam jedan citat od Ellen White gdje ona baš piše i o tome kako je za svaku osudu ako čovjek govori drugom čovjeku ti nisi spašen i da to pravi vjernik nikad ne bi trebao raditi (doduše taj citat je na engleskom jeziku), a mogla bi i sama tu copy paste hrpu njenih citata  o tome što nepotrebni kriticizam radi pravom biblijskom vjerniku, eto npr.:

    "Nemojte kritikovati druge; nemojte ih osuđivati. Ako dozvolimo da nas sebična razmišljanja, lažna umovanja, lažni izgovori dovedu u izopačeno stanje uma i srca, tako da više ne znamo puteve Božje i Njegovu volju, bićemo krivi mnogo više nego otvoreni grešnici. Mi moramo da budemo vrlo oprezni da ne osuđujemo one koji su pred Bogom manje krivi od nas samih." (9T 239-244) {EP 241.2}

    No možemo staviti i Elen White sa strane jer najvažnija knjiga Biblija govori o karakteru Božijeg Sina i njegovoj ljubavi prema nama. Uostalom oni koji čitaju i proučavaju  Bibliju znaju da svaki dan trebaju predavati Bogu i paziti na svoju dušu, ljudi nisu spašeni po svojim djelima već po vjeri, a iz te vjere dolaze dobri plodovi kao i pokornost na Njegove zapovijedi iz ljubavi prema Bogu. Ljudi koji sebe smatraju biblijski vjerujućima trebali bi paziti na svoja riječi i djela prema grešniku i trebali bi reflektirati Kristovim karakterom i imati na umu ove stihove a i mnoge druge:

    Matej 23,12 Jer tko se uzvisuje, ponizit će se; a tko se ponizuje, uzvisit će se.


    Sa vaša prva dva citata se slažem i nemam što za nadodati.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 29/4/2017, 00:44

    Noemi (citat):
    PavleS (citat):
    Sa svjetovnog gledišta, postoje i ateisti "dobrice" pa od toga nema ništa, inače ne bi bili tu gdje jesu i u čemu jesu.
    To je isto kao kad bi neko za mene rekao, znate on je divan čovjek iako je član narko kartela. Upravo u tim lažnim utjehama je najveća barijera spasenju ljudi jer kad bi makar 5% shvatili ozbiljnost grijeha kopali bi za svoje spasenje.

    Kada bi ljudi koji sebe smatraju biblijski religioznima pokazali više ljubavi strpljenja i razumijevanja prema grešnom čovjeku koji uviđa istinu i sve ono što sam napisala o Isusu što ste zaobišli,  kad bi imali dovoljno savjesti da preispitaju sebe i svoje postupke i progutali oholost i bili dovoljno ponizni i imali dovoljno straha od Boga (jer ipak oni sebe smatraju Božjim ljudima) i tražili oprost shvaćajući da su napravili loše pojedincu svojim riječima i djelima, kad bi se i ponašali i imali istinsku Kristovu ljubav prema palom ljudskom rodu onda bi i sve bilo lakše (mislim na spasenje i sve vezano uz to..)
    O tome tko je i kakav je bio Krist  piše i Ellen White, od knjige Put Kristu pa nadalje, žalosno je što ljudi najčešće koriste njene citate koji djeluju kao neka vrsta  kritika i osuda (ako ćemo razmišljati razumno i trezveno i iskreno to rade najčešće iz vlasitih niskih pobuda). Inače, znam jedan citat od Ellen White gdje ona baš piše i o tome kako je za svaku osudu ako čovjek govori drugom čovjeku ti nisi spašen i da to pravi vjernik nikad ne bi trebao raditi (doduše taj citat je na engleskom jeziku), a mogla bi i sama tu copy paste hrpu njenih citata  o tome što nepotrebni kriticizam radi pravom biblijskom vjerniku, eto npr.:

    "Nemojte kritikovati druge; nemojte ih osuđivati. Ako dozvolimo da nas sebična razmišljanja, lažna umovanja, lažni izgovori dovedu u izopačeno stanje uma i srca, tako da više ne znamo puteve Božje i Njegovu volju, bićemo krivi mnogo više nego otvoreni grešnici. Mi moramo da budemo vrlo oprezni da ne osuđujemo one koji su pred Bogom manje krivi od nas samih." (9T 239-244) {EP 241.2}

    No možemo staviti i Elen White sa strane jer najvažnija knjiga Biblija govori o karakteru Božijeg Sina i njegovoj ljubavi prema nama. Uostalom oni koji čitaju i proučavaju  Bibliju znaju da svaki dan trebaju predavati Bogu i paziti na svoju dušu, ljudi nisu spašeni po svojim djelima već po vjeri, a iz te vjere dolaze dobri plodovi kao i pokornost na Njegove zapovijedi iz ljubavi prema Bogu. Ljudi koji sebe smatraju biblijski vjerujućima trebali bi paziti na svoja riječi i djela prema grešniku i trebali bi reflektirati Kristovim karakterom i imati na umu ove stihove a i mnoge druge:

    Matej 23,12 Jer tko se uzvisuje, ponizit će se; a tko se ponizuje, uzvisit će se.


    Sa vaša prva dva citata se slažem i nemam što za nadodati.
    Nije bilo potrebe da se to komentariše. Takođe nema potrebe za gomilom citata EGW koji ističu jednu stranu medalje. To se radi u adventističkim sektama. Znam da je najgori i najnezahvalniji posao ukazati na grijehe, nijesam doselio sa Marsa, već se kao i svi zlopatim na ovoj zemljinoj ploči. Smile
    avatar
    D.Kresac


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2013-12-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  D.Kresac 23/5/2017, 22:05

    Posle tajne kapitulacije, koja je sprovedena "ispod žita", ove godine će nastupiti i zvanična kapitulacija Hrišćanske Adventističke crkve. Šta reći osim Otkrivenje 18:4?
    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Posled10
    avatar
    D.Kresac


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2013-12-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  D.Kresac 23/5/2017, 22:30

    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  giga 11/6/2017, 23:27

    Ako ovakve stvari ne probude vernike,onda ništa i neće

    https://www.facebook.com/sgamovie/
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 11/6/2017, 23:46

    giga (citat):Ako ovakve stvari ne probude vernike,onda ništa i neće

    https://www.facebook.com/sgamovie/
    I kod nas to isto promovišu, pa se niko ne buni ni "budi". Čak su bili aktivni u nekim javnim kampanjama koje su iz iste ideološke matrice. ASD crkva se i Hitleru prilagodila bolje od ijedne druge, a kamoli neće ovim "modernim" trendovima.
    avatar
    D.Kresac


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2013-12-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  D.Kresac 12/6/2017, 23:51

    http://www.irla.org/

    Nemam komentara.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 12/6/2017, 23:58

    D.Kresac (citat):http://www.irla.org/

    Nemam komentara.
    Ted među glavnim govornicima.
    avatar
    D.Kresac


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2013-12-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  D.Kresac 12/7/2017, 21:10

    Koliko ta crkva mrzi istinu, vidi se i iz toga, što nije zadovoljna time što je odbacila svetlost sa neba u Minneapolisu 1888, i nastavila da pada u duhovni ambis, nego njeni članovi i danas zataškavaju svaki zrak svetlosti i šire svoj duhovni mrak oko sebe. Uprkos mojim molbama da me više ne ubacuju u adventističke grupe ma FB, neki adventisti uporno to čine i dalje. Pa kad su već uradili, ja sam postirao link korisnog predavanja. Naravno, objava nije odobrena od strane "krovnog admina" (šta god to značilo), i taj "krovni admin" me je obavestio u privatnoj poruci da se taj link ne može objaviti u grupi. Zato sam postavio link sa komentarom ispod par postova. Ubrzo mi je blokirana mogućnost da postavim komentar. Da li su do sada obrisali sve moje komentare, ne znam? Izgleda da su se srednjevekovni papski prelati povampirili...

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Dubins10

    Zanimljivo je zapaziti, da se grupa zove "Dubinsko proučavanje Biblije". Meni više liči na dubinsko nataloženu prašinu ispod tepiha.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 13/7/2017, 00:23

    HAC je uporno jurio status "priznate" crkve, i sad kad to imaju moraju da brane obmane putem kojih su postigli svoj status. Za to su zaduženi crkveni vojnici, dok one stvarne "krovne" starješine vjerovatno religija i ne zanima više nego okorjelog političara poštenje.

    Ovo može biti svačije iskustvo. Ukoliko nijesmo pošteni da slijedimo istinu u Hristu kud god nas ona vodila, ako se učaurimo u religiji koju zastupa i brani ljudska ustanova, propast je neminovna. Samo živa vjera i život u Hristu ima djelotvornu silu, ostalo su manje ili više uspješne kamuflaže.
    avatar
    D.Kresac


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2013-12-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  D.Kresac 13/7/2017, 09:08

    Sa bezbožnim ljudima, koji su otpali od istine i ne vredi raspravljati se. Sinoć sam postavio link sa predavanjima u gore spomenutu grupu. Posle mog komentara na ovom forumu se noćas podigao ogroman tornado. Gore spomenuta grupa je ostala zatvorena grupa, u kojoj "krovni" administratori seju i dalje svoj zmijski otrov. Pored te zatvorene grupe "Dubinsko proučavanje Biblije" FB pretraživač izbacuje još tri javne grupe sa tim nazivom. Zar je moguće da su ljudi toliko degradirali, da im je IQ sa negativnim predznakom?
    avatar
    Sergej 92


    Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Sergej 92 4/8/2017, 21:29

    PavleS (citat):

    VAŽNA NAPOMENA: Kako uvijek ima onih koji će ovaj video proglasiti "montiranim" i sl, u pitanju je TV snimak koji je napravila američka televizija (St. Louis television) koja je kao profesionalni medij ispratila taj dogadjaj.  

    PREVOD SADRŽINE VIDEO ZAPISA I DODATNE INFORMACIJE:
    DOKAZI OTPADA VODJSTVA ADVENTISTICKE CRKVE
    (Video zapise možete pogledati prateći linkove na odnosnim stranicama prezentacije.)

    JOŠ JEDNA NAPOMENA: Grijeh članova adventističke crkve je što ne istražuju istinu sami za sebe veće se oslanjaju na doktrinu koju servira rukovodstvo, za koje je evidentno od samog početka da je sklono manipulacijama, što je naročito bio slučaj posle smrti Elen G. Vajt. Bog nije dao primat nikakvom rukovodećem religijskom tijelu koje će odlučivati u ime ostalih (kao u politici), već je svaka lokalna crkva bila odgovorna za sebe i svoje ponašanje pred Bogom, što posebno važi na individualnom nivou. Pod Božjim vođstvom Njegova porodica na Zemlji se sinhronizuje i razvija, odvojena od kompromisa sa svijetom.
    Dakle, dužnost svakog poštenog i časnog Božjeg čovjeka je da stane na put i ukori svaku zloupotrebu, odakle god ona dolazila.

    Rivera je bio najdublje što je moguće u utrobi same Zvijeri , a postao je najrevniji propovjednik 20. stoljeća . On je čitao tajne koji su rijetki u rimskoj crkvi ikada čitali ,
    u cijeloj povijesti samo pojedini ljudi su imali uvid u sve te spise . Prije njegovog svjedočanstva, ni novine , filmovi , popularne knjige , mediji uopće - nisu govorili o skandalima Rima ni približno kao poslije njegovog širenja Evanđelja . Bog je Riveru upotrijebio kao oruđe i to je primjer što se može kad se čovjek iskreno posveti Bogu i kad je spreman i život dati i revnovati do kraja . Nema čovjeka koji je više žara dao u prošlom stoljeću , jer to tako ide , što si bio dublje u Babilonu , to kasnije budeš veći 'Izraelac' ako se obratiš istinski . Zato mu je i lik i oblik omrznut danas i pričaju se svakakve laži na njega . Ja bi rekao sa sigurnošću da je njegova knjiga vatikanske ubojice koju se može lako naći u pdf-u , nešto esencijalno za svakog katolika i svakog kršćanina danas također , jer sve crkve su u ekumeni i zapravo su u otpadu i u Babilonu , bilo kao robinje , bilo kao kćeri , nebitno , ista te 'sudbina' čeka , ako ne izađeš otamo - nećeš se spasiti !

    Ali sad da citiram Albertove riječi iz videa : ' Rimokatolicima poručuje ( Pismo ) , izađite iz nje . Onima koji su izvan nje , ostanite i dalje van nje ! '

    A što radi sda ? Otvoreno se rukuju sa vladarima ekumene i narod sve to vidi i odobrava . Nije samo otpad vrhuške sda , nego i naroda . Bog je podigao mnoge ljude danas da viču o tome , ali narod ih zamrzi i čak progoni , kleveće i spremni su sve zlo napraviti onima koji su im otkrili istinu .

    Sponsored content


    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 33 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 26/4/2024, 18:33