BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» Biblijski razgovori
PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty14/4/2024, 21:19 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+64
KoljaD
Mato T
Semir
Batret
Jovana
RPreligiozan
Nikola Šavija
_Ivan_
Green
Radule
ljuba79
The_Fighter
Stefan68
Be snake and dove
ZoranJ
giga
Stefan
ro004
kuzma
Dejan79
Todorovic Slavko
NinkovicM
natalis
Breath
Mihajlo91
Nathanael
tihonov
godojevic
posmatrac
Nenad
Gresnik
Željko
N.K.
EMO
MiroslavB.
Matija Runje
Sionski
Kika
Boris7
Nesa
SnezaDjak
Storm
szabatka
SimaS
K.S.P.
Tako-je
Zdravko Vučinić
Eliezer
Nebojša
Sapinenti sat
Marko96
Enoh
peko
beka26
marijan
Iskren
Rab Boziji
bit će dobro
markoni
nema_ime
Vlatko
Petar
ProVokator
PavleS
68 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Eliezer 10/10/2013, 09:10

    Zdravko Vučinić (citat): Kao jedan od domaćina sajta IRI kratko ću se osvrnuti na vaše stavove.  
    Sto bi rekli u Bosni, bujrum!

    Zdravko Vučinić (citat): Bez obzira što vam je Stari zavjet najveći autoritet, dosta toga možete naučiti samo iz Starog zavjeta a tiče se ukupne istine koju mi ovdje zastupamo.  
    Bilo bi mi drago da za svaki koncept koji ovde zastupate (bar u razgovoru sa mnom), potvrdjujete SZ, a prije svega Torom.

    Zdravko Vučinić (citat): Na primjer, oni koji ozbiljno čitaju SZ, naglašavam ozbiljno, oni treba da kroz prorčanstva data u SZ propuste rođenje, život i smrt Isusa Hrista i vide da li je to zaista ispunjenje proročanstava.  
    Ozbiljno citanje Tore, proroka i spisa (cijelog "SZ") podrazumjeva da covjek "konzervira" Zakon/Toru (sta se smije a sta ne, sta je cisto a sta ne), da zivi u skladu sa time i to je najvaznija stvar za "pocetak" a i za "kraj". (Prop 12,13-14)

    Nakon toga, ako vec pricamo o Mesiji, covjek treba da vidi koje su "specifikacije" Mesije/Mesija, ko je on, sta je on, sta mu je zadatak itd itd itd., a nakon toga logicno treba da propuste ovo sto si ti naglasio.

    Prihvatiti bilo koju dogmu, pretpostavku ili imati odredjene predrasude pa sa svime time ici u "SZ" i "traziti" istinu, je neozbiljno i neposteno. Ovim ne zelim da umanjim bilo ciju vjeru i stav - samo kazem kako ja to posmatram.


    Zdravko Vučinić (citat):  Jedno od tih prorčanstava je da li je Isus Hrist taj iz proročanstva Danilo 9 glava. U tom prorčanstvu se datumski daje dolazak Mesije na zemlji i sve ostalo što sa tim ide. Tako nešto se ne može ignorisati ako se Biblija ozbiljno čita.
    Naravno da i to treba uzeti u obzir i vidjeti o cemu govori prorocanstvo, na koga se odnosi, u kom vremenu, prostoru itd itd., ali otom potom. Dotacemo se i toga vjerovatno na nekoj od tema. Za sada bih imao nekih drugih pitanja i zapazanja.

    Hvala na dobrodoslici i svako dobro
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  beka26 10/10/2013, 11:26

    Čitav Stari zavjet tako precizno otkriva ko je Mesija da to niti najveći svjetski skeptici nisu mogli da obore.
    To ovdje dobro objašnjava Walter Veith, a može se naci i mnoštvo drugih spisa, i još bolje vidjediti čitajući SZ.

    Starozavetna mesijanska proročanstva
    Prema rezultatima poznatih istraživača, više od 300 puta spomenut je Mesija u Starom zavetu, i to razdoblju od 1500 godina. Neki skeptici protive se primeni proročanstava u dokazivanju Hristovog
    mesijanstva, tvrdeći da su napisana tokom Isusovog vremena ili posle njega. U svemu postoji nešto važno što moramo imati na umu. Konzervativni naučnici procenjuju da je poslednja starozavetna knjiga
    napisana otprilike 450. godine pre Hrista. Međutim, oni koji tvrde da je u pitanju neki kasniji datum, ne mogu taj datum da učine ništa bližim od 250. godine pre Hrista. Razlog za to je grčki prevod Starog zaveta
    koji je završen za vreme vladavine Ptolomeja Filadelfijskog (285 - 246. godine pre Hrista). Ovo je istorijska činjenica koja postavlja razmak od najmanje 250 godina između proročanstava iz Starog zaveta i njihovog
    ispunjavanja u ličnosti Isusa Hrista.
    U svojoj zanimljivoj knjizi, Dokaz koji zahteva presudu, (Evidence that Demands a Verdict) Džoš Mek Dauel navodi 60 starozavetnih proročanstava koje je Hristos ispunio u Novom zavetu. Bilo bi nemoguće
    da u ovom kratkom pregledu govorimo o svih šezdeset, ali nekoliko možemo da izdvojimo:
    1. Rođenje od device
    »Zato će vam sam Gospod dati znak; eto devojka će zatrudneti i rodiće Sina, i nadenuće Mu ime Emanuilo.« (Isaija 7,14)
    »I ne znaše za nju dok ne rodi Sina svog prvenca, i nadede Mu ime Isus.« (Matej 1,18.24.25)
    2. VitIejem
    »A ti, Vitlejeme Efrato, ako i jesi najmanji medu hiljadama Judinim, iz tebe će mi izaći koji će biti Gospodar u Izrailju, kome su izlasci od početka, od večnih vremena.« (Mihej 5,2)
    »A kad se rodi Isus u Vitlejemu judejskom...« (Matej 2,1)
    3. Služba i čuda
    »Tada će se otvoriti oči slepima, i uši gluvima otvoriće se. Tada će hromi skakati kao jelen, i jezik nemog pevaće, jer će u pustinji provreti vode i potoci u zemlji sasušenoj.« (Isaija 35,5.6)
    »I prohođaše Isus po svim gradovima i selima učeći po zbornicama njihovim i propovedajući jevanđelje o carstvu, i isceljujući svaku bolest i svaku nemoć po Ijudima.« (Matej 9,35)
    4. Ulazak u Jerusalim
    »Raduj se mnogo, kćeri sionska, podvikuj, kćeri jerusalimska; evo, Car tvoj ide k tebi, pravedan je i spasava, krotak i jaše na magarcu, i na magaretu, mladetu magaričinom.« (Zaharija 9,9)
    »I dovedoše ga k Isusu, i baciše haljine svoje na magare, i posadiše Isusa.« (Luka 19,35)
    Poznato je da su različiti Ijudi, u razdoblju od najmanje pet vekova, napisali 29 proročanstava u vezi sa Mesijom, koja su se ispunila u svega 24 sata Njegovog života.
    5. Izdao Ga je prijatelj
    »I čovek mira mog, u kog se uzdah, koji jeđaše hleb moj, podiže na me petu.« (Psalam 41,9)
    »...I Juda Iskariotski, koji Ga i predade.« (Matej 10,4)

    6. 30 srebrnika i 7. Lončareva njiva
    »I uzevši trideset srebrnika bacih ih u dom Gospodnji lončaru.« (Zaharija 11,13)
    »I bacivši srebrnike u crkvi iziđe... A glavari sveštenički... kupiše za njih lončarevu njivu.« (Matej 27,5-

    8. Optužba i Njegov stav
    »Mučen bi i zlostavljen, ali ne otvori usta svojih.« (Isaija 53,7)
    »I kad Ga tužahu glavari sveštenički i starešine, ništa ne odgovori.« (Matej 27,12).
    9. Bio je fizički zlostavljan
    »Ali On bi ranjen za naše prestupe, izbijen za naša bezaknja; kar beše na Njemu našega mira radi, i ranom Njegovom mi se iscelismo.« (Isaija 53,5)
    »Tada pusti im Varavu, a Isusa šibavši predade da se razapne.« (Matej 27,26)
    10. Probodene ruke i noge
    ».. Probodoše ruke moje i noge moje.« (Psalam 22,16).
    ».. Onde razapeše Njega...«. (Luka 23,33)
    11. Razapet sa zločincima
    »... Jer je dao dušu svoju na smrt, i bi metnut među zločince.« (Isaija 53,12)
    »Tada raspeše s Njime dva hajduka, jednog s desne a jednog s leve strane.« (Matej 27,38)
    12. Deljenje odeće i bacanje kocke
    »Dele haljine moje među sobom, i za dolamu moju bacaju žreb.« (Psalam 22,18).
    »A vojnici... uzeše Njegove haljine i načiniše četiri dela, svakom vojniku po deo, i dolamu; a dolama ne beše šivena nego izatkana sva s vrha do dna. Onda rekoše među sobom: Da je ne deremo, nego
    da bacamo kocke za nju kome će dopasti.« (Jovan 19,23.24)
    13. Ponuđeno sirće
    »Daju mi žuč da jedem, i u žeđi mojoj poje me octom.« (Psalam 69,21)
    »Dadoše Mu da pije sirće pomešano sa žuči, i okusivši ne hte da pije.« (Matej 27,34)
    14. Nisu Mu polomljene kosti
    »Čuva Gospod sve kosti njegove, nijedna se od njih neće slomiti.« (Psalam 34,20)
    »A došavši na Isusa, kad Ga videše da je već umro, ne prebiše Mu noge.« (Jovan 19,33)
    Strana 8 od 275
    15. Sahranjen u grobu bogatog čoveka
    »Odrediše Mu grob sa zločincima, ali na smrti bi s bogatim.« (Isaija 53,9)
    »... Dođe čovek bogat iz Arimateje, po imenu Josif... I uzevši Josif telo zavi ga u platno čisto. I metnuga u novi svoj grob što je bio isekao u kamenu.« (Matej 27,57-60)

    Neki smatraju da su ova proročanstva bila slučajno ispunjena u Isusu. Prema nauci o verovatnoći, slučaj da bilo koje Ijudsko biće sve do danas ispuni jedan deo od ovih proročanstva (uključujući i proročanstvo o raspeću) je jedan prema sto hiljada milijardi.

    Istina i naše vreme
    Walter veith
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 10/10/2013, 17:57

    PavleS (citat):U najavi na sajtu IRI:
    Pošto se mnogi ljudi suočavaju sa nedomicama po pitanju obraćenja Bogu, tu temu ćemo zasebno obraditi.
    Evo članka o obraćenju koji smo obećali:
    http://www.religija.me/?p=2344
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Tako-je 11/10/2013, 09:55

    Zanima me sta mislite vi sa instututa, da li je moguce bez citanja knjiga Elen Vajt, tj citanjem samo Pisma doci do ispravnih zakljucaka? Question Smile 
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 11/10/2013, 10:05

    Tako-je (citat):Zanima me sta mislite vi sa instututa, da li je moguce bez citanja knjiga Elen Vajt, tj citanjem samo Pisma doci do ispravnih zakljucaka? Question Smile 
    Apsolutno jarane.
    Uzgred, ne patimo ni za kakvim institutima i sl., to je samo formalna organizacija preko koje se može istupati u javnosti, štampati materijal itd.
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Eliezer 11/10/2013, 10:25

    PavleS (citat):
    Tako-je (citat):Zanima me sta mislite vi sa instututa, da li je moguce bez citanja knjiga Elen Vajt, tj citanjem samo Pisma doci do ispravnih zakljucaka? Question Smile 
    Apsolutno jarane.
    Uzgred, ne patimo ni za kakvim institutima i sl., to je samo formalna organizacija preko koje se može istupati u javnosti, štampati materijal itd.
    Prigovor. Smile Hajde da ja preformulisem pitanje.

    Da li je moguce samostalnim citanjem Pisma doci do ispravnih zakljucaka a da se oni kose sa odredjenim stavovima i pisanjima EGW?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 11/10/2013, 10:29

    Svojim deklasiranjem protiv nadahnuća Elen Vajt samo pokazuješ da si protivnik Duha Božjeg koji je vodio pisce Biblije, pa misli i mlati šta hoćeš. Znajući unaprijed o čemu se radi kod tebe i sličnih, nemam volje odgovarati na tvoje pisanje i zato je uvijek prisutna doza kako ti reče sarkazma. Slično je Ilija odgovarao Balovim prorocima, jer ozbiljne priče tu ne može biti.
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Eliezer 11/10/2013, 10:39

    PavleS (citat):Svojim deklasiranjem protiv nadahnuća Elen Vajt samo pokazuješ da si protivnik Duha Božjeg koji je vodio pisce Biblije, pa misli i mlati šta hoćeš. Znajući unaprijed o čemu se radi kod tebe i sličnih, nemam volje odgovarati na tvoje pisanje i zato je uvijek prisutna doza kako ti reče sarkazma. Slično je Ilija odgovarao Balovim prorocima, jer ozbiljne priče tu ne može biti.
    A vidis kakav si ti... Sta bi bilo da tebi dodje neki Brahamovac i isto to tebi kaze?
    Ili pripadnik raznoraznih pokreta unutar protestantizma ili pak neki katolik, koji isto tako imaju svoje autoritete i nepogrjsive "Duhom vodjene" autoritet?

    Ti bi ga prvi ismijavao (sto i radis) i rekao bi da on ustvari ne istrazuje Pismo nego projektuje zakljucke proroka u tekst, i ustvari Biblija mu dodje samo kao pokrice za pisanje tih proroka, a ne obrnuto kako svi obicno tvrde (kada se malo zagrebe ispod povrsine).

    Medjutim, kada tebe neko isto priupita ti krenes sa pricom kako "nemas volje", "znas pobude" itd itd.

    Ne moras ti odgovoriti zbog mene, odgovori zbog drugih koje mozda zanima odgovor i na ovo pitanje.

    Ovo nema veze sa tobom i sa mnom, ovde je rijec o "Istrazivanju religije"  - a nema traganja bez pitanja i preispitivanja "svetih krava".
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 11/10/2013, 10:46

    A vidis kakav si ti... Sta bi bilo da tebi dodje neki Brahamovac i isto to tebi kaze?
    O tome ti i govorim, neobraćen čovjek nesposoban je da pravi razliku. Njemu su svi proroci "isti".
    Neobraćen čovjek nagađa, obraćen poznaje, to je razlika.
    Što se tiče znamenitog Branhama, sa 20 km se vidi o kakvom je proroštvu riječ...
    http://religija.me/crkve/VILIJAM_BRANHAM.pdf
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  beka26 11/10/2013, 10:47

    Evo jedno konkretno pitanje.

    Da li je Isus kao sin Božiji postojao kao osoba prije nego je prozišao od Oca
    /rodjen od Oca/, tj. da li je do tog trenutka postojao samo Bog otac kao
    osoba, tj. Isus nije postojao dok nije rodjen od Oca.
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Eliezer 11/10/2013, 10:51

    PavleS (citat):
    A vidis kakav si ti... Sta bi bilo da tebi dodje neki Brahamovac i isto to tebi kaze?
    O tome ti i govorim, neobraćen čovjek nesposoban je da pravi razliku. Njemu su svi proroci "isti".
    Neobraćen čovjek nagađa, obraćen poznaje, to je razlika.
    Što se tiče znamenitog Branhama, sa 20 km se vidi o kakvom je proroštvu riječ...
    http://religija.me/crkve/VILIJAM_BRANHAM.pdf
    Pravim ja razliku itekako, samo nisi shvatio sta je poenta cijele price. Njega sam pomenuo jer je apsolutno isti nastup njegovih sljedbenika kao i kod tebe, i na pitanja da li se proucavanjem Biblije moze doci do drugacijih zakljucaka od proroka lokalne crve, odgovarate IDENTICNO.

    Ali, to je manje vazno... neka svako za sebe procjeni sta mu je ciniti.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 11/10/2013, 11:00

    Elen Vajt nije nikakav prorok lokalne crkve, već se ta poruka tiče cijelog čovječanstva. To što je lažni naslednici svojataju i prave brend od toga, slično je kao što i vi istrajavate na promašajima svojih duhovnih predaka.
    Znači ti posjećuješ ove sekte i otvaraš im vidike? Nešto kao čika jeze ili se varam?
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 11/10/2013, 12:58

    Eliezer (citat):
    PavleS (citat):
    A vidis kakav si ti... Sta bi bilo da tebi dodje neki Brahamovac i isto to tebi kaze?
    O tome ti i govorim, neobraćen čovjek nesposoban je da pravi razliku. Njemu su svi proroci "isti".
    Neobraćen čovjek nagađa, obraćen poznaje, to je razlika.
    Što se tiče znamenitog Branhama, sa 20 km se vidi o kakvom je proroštvu riječ...
    http://religija.me/crkve/VILIJAM_BRANHAM.pdf
    Pravim ja razliku itekako, samo nisi shvatio sta je poenta cijele price. Njega sam pomenuo jer je apsolutno isti nastup njegovih sljedbenika kao i kod tebe, i na pitanja da li se proucavanjem Biblije moze doci do drugacijih zakljucaka od proroka lokalne crve, odgovarate IDENTICNO.

    Ali, to je manje vazno... neka svako za sebe procjeni sta mu je ciniti.
    A kako si ti to točno procijenio što je za tebe činiti?

    Po čijem učenju i kojim informacijama?

    Tvoj rabin te naučio? Rabinske škole su i inače dokazani rasadnici Božje istine, još od vremena proroka pa nadalje. Prvo si ih ti isti ubijali, da bi im kasnije podizali spomenike, to su plodovi te famozne škole.
    avatar
    K.S.P.


    Broj komentara : 10
    Registration date : 2013-10-21

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty ...

    Komentar  K.S.P. 21/10/2013, 21:49

    Zasto Zdravko Vucinic ne napravite debatu sa Miroljubom Petrovicem? Sve sto vam treba je kamera, i neki, nazovi, voditelj. Da vidimo ko sta prica? Pa postavite video na net, a ne ovako odbojeno da komentarisete vi njega ili on vas, nije bitno. NAPRAVITE DEBATU UZIVO.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Zdravko Vučinić 21/10/2013, 23:14

    K.S.P. (citat):Zasto Zdravko Vucinic ne napravite debatu sa Miroljubom Petrovicem? Sve sto vam treba je kamera, i neki, nazovi, voditelj. Da vidimo ko sta prica? Pa postavite video na net, a ne ovako odbojeno da komentarisete vi njega ili on vas, nije bitno. NAPRAVITE DEBATU UZIVO.
    Pozdrav.
    Nije Miroljub neko sa kim možete na taj način da debatujete.
    Prvo, on sebe posmatra suviše visoko i prilično je ohol da bi on debatovao sa nekim od nas koji smo, na neki način, od njega naučili neke prve korake u svemu ovome.
    Drugo, on ne zna debatuje kada je u pitanju teologija, jer je sve to što priča na klimavim nogama, nedokazivo, neozbiljno i smiješno i to bi bilo samo kompromitujuće za njega. Jedini način da se nekako održi u toj svojoj neozbiljnoj priči je da ne debatuje sa nekim ko barem malo dublje poznaje Bibliju i da na svom forumu dopušta samo ono što njemu odgovara.


    avatar
    K.S.P.


    Broj komentara : 10
    Registration date : 2013-10-21

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  K.S.P. 21/10/2013, 23:48

    Zdravko Vučinić (citat):
    K.S.P. (citat):Zasto Zdravko Vucinic ne napravite debatu sa Miroljubom Petrovicem? Sve sto vam treba je kamera, i neki, nazovi, voditelj. Da vidimo ko sta prica? Pa postavite video na net, a ne ovako odbojeno da komentarisete vi njega ili on vas, nije bitno. NAPRAVITE DEBATU UZIVO.
    Pozdrav.
    Nije Miroljub neko sa kim možete na taj način da debatujete.
    Prvo, on sebe posmatra suviše visoko i prilično je ohol da bi on debatovao sa nekim od nas koji smo, na neki način, od njega naučili neke prve korake u svemu ovome.
    Drugo, on ne zna debatuje kada je u pitanju teologija, jer je sve to što priča na klimavim nogama, nedokazivo, neozbiljno i smiješno i to bi bilo samo kompromitujuće za njega. Jedini način da se nekako održi u toj svojoj neozbiljnoj priči je da ne debatuje sa nekim ko barem malo dublje poznaje Bibliju i da na svom forumu dopušta samo ono što njemu odgovara.


    А да те питам друже да ли би ти пристао да дебатујете? Па да ти изнесеш своју страну, он своју и да гледаоци процене. На крају крајева Библија није никакав лавиринт и шифрована порука, Библија је писана на разумљив начин и сваки моралан човек би требало ваљано да је схвати. Библија на хебрејском, за оног који зна језик, је 10 пута разумљивија, али и ова преведена са грчког на српски или директ са хебрејског није лоша.
    Па испаде по теби друже да је Мирољуб Петровић неки охоли лик, са којим се не да причати, ја мислим да није тако. ПА ТЕ ПИТАМ ЈЕСИ ЛИ ЗА ДЕБАТУ ИЛИ НЕ? Хришћани смо ваљда, разумећемо се. Поздрав.
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Eliezer 22/10/2013, 08:17

    K.S.P. (citat):  Па испаде по теби друже да је Мирољуб Петровић неки охоли лик, са којим се не да причати, ја мислим да није тако. ПА ТЕ ПИТАМ ЈЕСИ ЛИ ЗА ДЕБАТУ ИЛИ НЕ?
    Nevezano za odgovor ZV, mislim da MP ne bi pristao na tu debatu, jer "ima vaznija posla" (mozda i grijesim ali to je utisak koji sam stekao sa njegovog foruma), a i trebao bi tu da bude neki dobar moderator koji ce tacno podjeliti vrijeme za izlaganja, replike, kako bi se sprijecile zloupotrebe u vidu neprimjerenih opaski, upada itd itd. (mada to je najmanji problem u cijeloj prici oko te famozne debate)
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Zdravko Vučinić 22/10/2013, 10:22


    А да те питам друже да ли би ти пристао да дебатујете? Па да ти изнесеш своју страну, он своју и да гледаоци процене. На крају крајева Библија није никакав лавиринт и шифрована порука, Библија је писана на разумљив начин и сваки моралан човек би требало ваљано да је схвати. Библија на хебрејском, за оног који зна језик, је 10 пута разумљивија, али и ова преведена са грчког на српски или директ са хебрејског није лоша.
    Па испаде по теби друже да је Мирољуб Петровић неки охоли лик, са којим се не да причати, ја мислим да није тако. ПА ТЕ ПИТАМ ЈЕСИ ЛИ ЗА ДЕБАТУ ИЛИ НЕ? Хришћани смо ваљда, разумећемо се. Поздрав.
    Kada bi neko organizovao takvu debatu naravno da bih pristao, to je najmanji problem. Ali sam vam rekao da je teško to organizovati sa Miroljubom. Niko ne poznaje Miroljuba bolje nego ja, zato kada nešto pričam o njemu znam šta pričam.
    Čak i kada bi došlo do takve debate, on ne bi mogao da izdrži takvu debatu, napustio bi je. On nema argumente za svoju priču kada se nađe neko pored njega ko poznaje Bibliju. Takođe, bio bi potreban razuman moderator koji će biti neutralan i koji prepoznaje da li neko želi zaista kvalitetnu priču ili je izbjegava.
    Kada bih ja publici dokazao teološki da su 2 + 2 = 4, i da je taj njegov koncept lažan i poguban, onda bi on počeo neku drugu temu, u smislu da li vi živite u prirodi, koliko imate djece, da li ste obrezani ili nešto slično. Kada bi i na tim pitanjima dobio odgovore koji ga ruše onda bi mora da napusti ili da vrijeđa, da optužuje da je naš cilj da njega ometamo u radu, da ga kompromitujemo i slično.
    Miroljub ne može da odbrani svoj koncept Biblijom, on može samo da pokuša da svog sagovornika kompromituje ili da mu traži neke mane po njegovim kriterijumima.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Zdravko Vučinić 22/10/2013, 10:28

    Eliezer (citat):
    K.S.P. (citat):  Па испаде по теби друже да је Мирољуб Петровић неки охоли лик, са којим се не да причати, ја мислим да није тако. ПА ТЕ ПИТАМ ЈЕСИ ЛИ ЗА ДЕБАТУ ИЛИ НЕ?
    Nevezano za odgovor ZV, mislim da MP ne bi pristao na tu debatu, jer "ima vaznija posla" (mozda i grijesim ali to je utisak koji sam stekao sa njegovog foruma), a i trebao bi tu da bude neki dobar moderator koji ce tacno podjeliti vrijeme za izlaganja, replike, kako bi se sprijecile zloupotrebe u vidu neprimjerenih opaski, upada itd itd. (mada to je najmanji problem u cijeloj prici oko te famozne debate)
    Ja sam upravo ovo i rekao ranije. Nije da on ima pametnija posla u svim slučajevima. To je u slučajevima kada bi bila teološka debata sa nekim ko poznaje Bibliju. On bi debatovao sa evolucionistima i sa ljekarima savremene medicine u svako doba, zato što tu izlazi kao pobjednik i zato što je istina definitivno na njegovoj strani.
    Problem je teologija. Njegov koncept je izmišljen prije nekoliko godina i nikad ga niko u istoriji nije propovijedao. Dakle, niko nije znao punu istinu do prije nekoliko godina. To znači da smo mi morali da čekamo na hiljade godina da bi nam Bog otvorio oči preko Miroljuba.
    avatar
    K.S.P.


    Broj komentara : 10
    Registration date : 2013-10-21

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  K.S.P. 22/10/2013, 11:13

    Zdravko Vučinić (citat):
    Eliezer (citat):
    K.S.P. (citat):  Па испаде по теби друже да је Мирољуб Петровић неки охоли лик, са којим се не да причати, ја мислим да није тако. ПА ТЕ ПИТАМ ЈЕСИ ЛИ ЗА ДЕБАТУ ИЛИ НЕ?
    Nevezano za odgovor ZV, mislim da MP ne bi pristao na tu debatu, jer "ima vaznija posla" (mozda i grijesim ali to je utisak koji sam stekao sa njegovog foruma), a i trebao bi tu da bude neki dobar moderator koji ce tacno podjeliti vrijeme za izlaganja, replike, kako bi se sprijecile zloupotrebe u vidu neprimjerenih opaski, upada itd itd. (mada to je najmanji problem u cijeloj prici oko te famozne debate)
    Ja sam upravo ovo i rekao ranije. Nije da on ima pametnija posla u svim slučajevima. To je u slučajevima kada bi bila teološka debata sa nekim ko poznaje Bibliju. On bi debatovao sa evolucionistima i sa ljekarima savremene medicine u svako doba, zato što tu izlazi kao pobjednik i zato što je istina definitivno na njegovoj strani.
    Problem je teologija. Njegov koncept je izmišljen prije nekoliko godina i nikad ga niko u istoriji nije propovijedao. Dakle, niko nije znao punu istinu do prije nekoliko godina. To znači da smo mi morali da čekamo na hiljade godina da bi nam Bog otvorio oči preko Miroljuba.  
    Da li bi vi pristali da debatujete? Bi, ne bi?

    Zna se kako izgleda debata... Nema upadanja u recenice i slicno. Oderedila bi se neka pravila valjda. Prvo jedan govori, pa drugi. Ne mora voditelj da poznaje Bibliju toliko dobro, ostavite nama gledaocima da rasudjijemo.
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Eliezer 22/10/2013, 12:08

    K.S.P. (citat):
    Da li bi vi pristali da debatujete? Bi, ne bi?
    Zdravko Vučinić (citat): Kada bi neko organizovao takvu debatu naravno da bih pristao...
    Evo covjek je vec odgovorio. Pravo pitanje je da li bi MP "nasao vremena" i da li bi on pristao? PITANJA - RELIGIJA - Page 12 876632 

    K.S.P. (citat): Zna se kako izgleda debata... Nema upadanja u recenice i slicno. Oderedila bi se neka pravila valjda. Prvo jedan govori, pa drugi. Ne mora voditelj da poznaje Bibliju toliko dobro, ostavite nama gledaocima da rasudjijemo.
    Slazem se... Ovo bi bilo bas zanimljivo gledati, bas zbog toga sto mu je Zdravko bio dugogodisnji saradnik i "desna ruka".
    avatar
    K.S.P.


    Broj komentara : 10
    Registration date : 2013-10-21

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  K.S.P. 22/10/2013, 12:38

    Zdravko Vučinić (citat):

    А да те питам друже да ли би ти пристао да дебатујете? Па да ти изнесеш своју страну, он своју и да гледаоци процене. На крају крајева Библија није никакав лавиринт и шифрована порука, Библија је писана на разумљив начин и сваки моралан човек би требало ваљано да је схвати. Библија на хебрејском, за оног који зна језик, је 10 пута разумљивија, али и ова преведена са грчког на српски или директ са хебрејског није лоша.
    Па испаде по теби друже да је Мирољуб Петровић неки охоли лик, са којим се не да причати, ја мислим да није тако. ПА ТЕ ПИТАМ ЈЕСИ ЛИ ЗА ДЕБАТУ ИЛИ НЕ? Хришћани смо ваљда, разумећемо се. Поздрав.
    Kada bi neko organizovao takvu debatu naravno da bih pristao, to je najmanji problem. Ali sam vam rekao da je teško to organizovati sa Miroljubom. Niko ne poznaje Miroljuba bolje nego ja, zato kada nešto pričam o njemu znam šta pričam.
    Čak i kada bi došlo do takve debate, on ne bi mogao da izdrži takvu debatu, napustio bi je. On nema argumente za svoju priču kada se nađe neko pored njega ko poznaje Bibliju. Takođe, bio bi potreban razuman moderator koji će biti neutralan i koji prepoznaje da li neko želi zaista kvalitetnu priču ili je izbjegava.
    Kada bih ja publici dokazao teološki da su 2 + 2 = 4, i da je taj njegov koncept lažan i poguban, onda bi on počeo neku drugu temu, u smislu da li vi živite u prirodi, koliko imate djece, da li ste obrezani ili nešto slično. Kada bi i na tim pitanjima dobio odgovore koji ga ruše onda bi mora da napusti ili da vrijeđa, da optužuje da je naš cilj da njega ometamo u radu, da ga kompromitujemo i slično.
    Miroljub ne može da odbrani svoj koncept Biblijom, on može samo da pokuša da svog sagovornika kompromituje ili da mu traži neke mane po njegovim kriterijumima.
    Ево, ја сам се чуо са Мирољубом Петровићем на његовом сајту, послао сам му приватну поруку у вези дебатовања са вама, и ово ми је одговорио:

    "Naravno da Zdravko Vucinic laze da ja ne bih pristao na debatu sa njim. Evo, ti budi moderator debate, ja cu ti platiti putne troskove do Beograda i nazad, a Zdravku Vucinicu, i dvojici njegovih saradnika koje on izabere, placam povratnu avionsku kartu Podgorica-Beograd da dodju na debatu. Ja cu da obezbedim salu u Beogradu gde cemo da debatujemo i kameru koja ce sve da snimi, pa cu da okacim na internet. I vodicu ih da jedu i piju u jevrejski restoran "Tel Aviv Humus House". Ako nece tamo da jedu (jer su alergicni na Izrael) vodicu ih gde budu hteli. Mogu ujutru da krenu avionom, a uvece da se vrate, ili ako hoce da dodju dan ranije da se odmore, pripreme i naspavaju, platicu im hotel. Imace gostoprimstvo na najvisem nivou i nijednu ruznu rec nece dobiti. Ako skoce da se biju sa mnom, ja cu da se sklonim, evo i to im nudim.

    Naravno da ne bih debatovao sa svakim pilicarem, ali Zdravko Vucinic nije bas pilicar (iako ce uskoro to biti, ako nastavi kako je krenuo), vec covek koji radi i neke korisne stvari, ali radi i mnoge lose stvari, pa bi bilo korisno, posto se toliko prsi i bleji, da ga prizemljim jednom takvom debatom. Ali, ja ti kazem da NEMA SANSE da Zdravko Vucinic izadje sa mnom na debatu jer zna kako bi prosao. On se mene boji vise nego cele Malesije. Njega nema sanse ni puskom da nateras da dodje u Beograd na debatu.

    A ako kaze da nece da dolazi u Beograd, evo ja cu doci u pedersku Podgoricu na debatu gde on kaze. Nemoj samo da debata bude u crkvi kod Mirasa Dedajica."

    ШТА НАС СПРЕЧАВА ДА КРЕНЕМО?
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Eliezer 22/10/2013, 13:10

    K.S.P. (citat):  Ево, ја сам се чуо са Мирољубом Петровићем на његовом сајту, послао сам му приватну поруку у вези дебатовања са вама, и ово ми је одговорио:

    "Naravno da Zdravko Vucinic laze da ja ne bih pristao na debatu sa njim. Evo, ti budi moderator debate, ja cu ti platiti putne troskove do Beograda i nazad, a Zdravku Vucinicu, i dvojici njegovih saradnika koje on izabere, placam povratnu avionsku kartu Podgorica-Beograd da dodju na debatu. Ja cu da obezbedim salu u Beogradu gde cemo da debatujemo i kameru koja ce sve da snimi, pa cu da okacim na internet. I vodicu ih da jedu i piju u jevrejski restoran "Tel Aviv Humus House". Ako nece tamo da jedu (jer su alergicni na Izrael) vodicu ih gde budu hteli. Mogu ujutru da krenu avionom, a uvece da se vrate, ili ako hoce da dodju dan ranije da se odmore, pripreme i naspavaju, platicu im hotel. Imace gostoprimstvo na najvisem nivou i nijednu ruznu rec nece dobiti. Ako skoce da se biju sa mnom, ja cu da se sklonim, evo i to im nudim.

    Naravno da ne bih debatovao sa svakim pilicarem, ali Zdravko Vucinic nije bas pilicar (iako ce uskoro to biti, ako nastavi kako je krenuo), vec covek koji radi i neke korisne stvari, ali radi i mnoge lose stvari, pa bi bilo korisno, posto se toliko prsi i bleji, da ga prizemljim jednom takvom debatom. Ali, ja ti kazem da NEMA SANSE da Zdravko Vucinic izadje sa mnom na debatu jer zna kako bi prosao. On se mene boji vise nego cele Malesije. Njega nema sanse ni puskom da nateras da dodje u Beograd na debatu.

    A ako kaze da nece da dolazi u Beograd, evo ja cu doci u pedersku Podgoricu na debatu gde on kaze. Nemoj samo da debata bude u crkvi kod Mirasa Dedajica."
    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 222412 Eto ga, i to je rijeseno. Zdravko, uzmi neki hotel sa 5 zvjezdica. What a Face 

    K.S.P. (citat):  ШТА НАС СПРЕЧАВА ДА КРЕНЕМО?
    Morate se samo jos dogovorit oko moderacije, da precizno definisu pravila i ko bi bio sam moderator.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Zdravko Vučinić 22/10/2013, 14:29

    Momak, kad već komuniciraš sa Miroljubom, evo mu pošalji moj odgovor na ovo, ali mu ga pošalji integralno ako možeš.

    Naravno da Zdravko Vucinic laze da ja ne bih pristao na debatu sa njim.
    Ja lažem da Miroljub ne bi pristao na debatu sa mnom? Valjda to nije laž, nego mišljenje.
    Naravno, nijesam ga ja izazvao, nego ti momak koji si mi postavio pitanje o ovoj debati a ja ti odgovorio da ne vjerujem da će pristati. To je valjda bilo moje mišljenje. Vidjećemo šta će dalje biti.

    Evo, ti budi moderator debate, ja cu ti platiti putne troskove do Beograda i nazad, a Zdravku Vucinicu, i dvojici njegovih saradnika koje on izabere, placam povratnu avionsku kartu Podgorica-Beograd da dodju na debatu. Ja cu da obezbedim salu u Beogradu gde cemo da debatujemo i kameru koja ce sve da snimi, pa cu da okacim na internet. I vodicu ih da jedu i piju u jevrejski restoran "Tel Aviv Humus House". Ako nece tamo da jedu (jer su alergicni na Izrael) vodicu ih gde budu hteli. Mogu ujutru da krenu avionom, a uvece da se vrate, ili ako hoce da dodju dan ranije da se odmore, pripreme i naspavaju, platicu im hotel. Imace gostoprimstvo na najvisem nivou i nijednu ruznu rec nece dobiti. Ako skoce da se biju sa mnom, ja cu da se sklonim, evo i to im nudim.
    Pošteno, ako je to i mislio. Naravno, zavisno od procjene gdje je bolje održati takvu debatu - u PG ili u BG, prilagodićemo se tome. Evo, neka neko preuzme na sebe da bude moderator ili ću ja pronaći moderatora (naravno, uz pristanak MIroljuba), pa neka se organizuje ta debatu u narednom periodu. Neka se ta debata snimi i okači na sve sajtove gdje je to moguće. Neka svako brine za svoje troškove, stim da ako Miroljub prihvati da dođe u PG imaće obezbijeđene sve uslove, kao i uvijek, ali i gostoprimstvo kao što je to poznato kod Malisora.

    Naravno, postoje minimalni uslovi da bi se debata održala - da se precizno unaprijed utvrde glavne teme (tokom debate može biti i novih tema), utvrditi vrijeme za diskusiiju o tim temama, vrijeme za replike i broj pitanja, da se ne bi priča svela na "nije tako, nego ovako". Za sve ovo bi sve bio zadužen moderator (može biti više moderatora ako treba).

    Naravno da ne bih debatovao sa svakim pilicarem, ali Zdravko Vucinic nije bas pilicar (iako ce uskoro to biti, ako nastavi kako je krenuo), vec covek koji radi i neke korisne stvari, ali radi i mnoge lose stvari, pa bi bilo korisno, posto se toliko prsi i bleji, da ga prizemljim jednom takvom debatom.


    Moj cilj bi bio da prizemljim koncept obnove Izraela po čijem promovisanju je Miroljub prepoznat u regionu (a u koji sam ja vjerovao dok mi je Miroljub bio mentor, ako se tako može kazati), a ne nikako da prizemljim njega.
    Miroljub mi je mio i drag, ja navijam za njega, ali bih volio da krene pravim putem pa da ga Bog zaista upotrijebi za mnogo veće stvari. Ako on ima cilj da prizemlji mene, a ne ono šta ja budem pričao, onda neka nađe nekog vojvodu pa neka sa njim ukrsti koplja, jer ja više nemam vremena za gubljenje.


    Ali, ja ti kazem da NEMA SANSE da Zdravko Vucinic izadje sa mnom na debatu jer zna kako bi prosao. On se mene boji vise nego cele Malesije. Njega nema sanse ni puskom da nateras da dodje u Beograd na debatu.
    Neka neko poradi na organizovanju te debate pa da vidimo. Došao bih ja u BG, ali nije loša ideja i da on dođe u PG.
    Ima on puno poznanika u PG, svi bi oni došli da to čuju.

    PS: Ja sam i nedavno bio u Izraelu. Turistički naravno. Takođe, mogao sam da pričam o Bogu i Biblijskoj istoriji osobama koje su bile samnom i kao takav, taj put u Izrael, ponekad u tom smislu može biti od koristi, iako to nije neophodno.
    A što se tiče alergije, alergičan sam na priču o obnovi Izraela, uspostavljanju teokratije i ponovnom vraćanju hramske službe, kao što su bili alergični apostoli i svi poznavaoci Biblije i reformatiori kroz istoriju.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 22/10/2013, 15:38

    Miroljub Petrovic (citat):Naravno da Zdravko Vucinic laze da ja ne bih pristao na debatu sa njim. Evo, ti budi moderator debate, ja cu ti platiti putne troskove do Beograda i nazad, a Zdravku Vucinicu, i dvojici njegovih saradnika koje on izabere, placam povratnu avionsku kartu Podgorica-Beograd da dodju na debatu. Ja cu da obezbedim salu u Beogradu gde cemo da debatujemo i kameru koja ce sve da snimi, pa cu da okacim na internet. I vodicu ih da jedu i piju u jevrejski restoran "Tel Aviv Humus House".
    Avioni, hoteli, restorani, sale, kamere, internet, moderatori, back office menadžeri...
    Šta je sa rančem u prirodi, poljoprivrednom proizvodnjom, mnoštvom djece? Pregovarate li možda sa pogrešnom osobom? Ko je ovaj postmodernista pun para? Liči na nekog internet prevaranta sa fake akreditacijama.

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 12 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 19/4/2024, 18:53