BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty14/5/2024, 18:36 by Niko bez Boga

» PITANJA - RELIGIJA
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty2/5/2024, 12:08 by PavleS

» Biblijski razgovori
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

May 2024

SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar


+19
JasnaRR
Jelena
Mato T
ro004
AlenK
Nenad
Jovana
Radule
Ivan__
kainos
PavleS
szabatka
Tako-je
Zdravko Vučinić
Storm
Eliezer
Splanzlajs
Vlatko
beka26
23 posters

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Tako-je 28/10/2013, 18:04

    Haha, ne smetaju ti kritike, a kad te kritikujem odma brises, sjeckas i iskrivljujes mi poruke. Gore si mi obrisao pola poruke i iskrivio smisao, a onda okrenuo pricu naopako, mada nema veze.

    Al evo da ti kazem iskreno, previse si se zanio, poceo si da umisljas da ces postati neki veliki misionar i neko za sisanje ovaca nakon sto si naucio napamet sta prica Elen Vajt, Valter Fajt[a ne sta uci Pismo] i slicni, a uz sve to bi malo jos i prosirio dzep, ali nista od toga...


    Tako-je: komentar modifikovan dana: 28/10/2013, 19:58; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 28/10/2013, 18:07

    Tako-je (citat):Haha, ne smetaju ti kritike, a kad te kritikujem odma brises.

    Al evo da ti kazem iskreno, previse si se zanio, poceo si da umisljas da ces postati neki veliki misionar i neko za sisanje ovaca nakon sto si naucio napamet sta prica Elen Vajt, Valter Fajt[a ne sta uci Pismo] i slicni, a uz sve to bi malo jos i prosirio dzep, ali nista od toga...
    Evo da ne bude da te brišem zbog kritike na moj račun. Ok.
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 28/10/2013, 19:25

    Zdravko Vučinić (citat):
    Neka član Eliezer kaže kakvim sam ga to imenom nazivao. Ja mislim da nije bilo nikakvih uvreda.
    Napisao si:

    Toliko ste napadni, bezobrazni i glupi da se sa vama ne može pričati više.


    Nije to uvreda... kao sto ni mnoge stvari o kojima pricamo ti ne vidis No

    Ako li ko reče bratu svom: Raka! Biće kriv skupštini; a ko reče: Budalo! Biće kriv paklu ognjenom. 

    Evo da i ja tebe malo poducim Jevandjelju... ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 918427 

    Zdravko Vučinić (citat):  A ubijanje u mozak nije to što imaš različite stavove, meni to ne smeta. Ubijanje u mozak je kad insistiraš na nečemu što je nemoguće insistirato.
    Ocigledno da gubis konce u diskusiji tako da nisam drugo ni ocekivao.

    P.S. time sto si ibrisao moj odgovor koji sam ranije ostavio gdje sam pokazao kako si sam sebe iskompromitovao, samo pokazuje stepen iskrenosti o kojoj pricas - jer ne znam sta te to "ubilo u mozak" u njemu posto sam ti samo nasao ono sto si sam trazio od mene ovde pred forumasima. :roll:Ali ocigledno da je malo savjest proradila pa si napisao poslanicu gdje mi objasnjavas kako sam ja u stvari kriv sto si ti nekulturan. I to je napredak Wink

    A evo poslacu malo kasnije i ostale odgovore na tvoja pisanja, pa ce tek tu da te zaboli mozak, jer tek tu neces imati sta da odgovoris, posto za to scenario u Ceznji vjekova nije predvidjen, pa nek ljudi citaju i vide ko se kompromituje ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 972333


    Eliezer: komentar modifikovan dana: 28/10/2013, 19:35; prepravljeno ukupno 2 puta
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 28/10/2013, 19:30

    Zdravko Vučinić (citat):  Zato ubuduće iznosite stavove, ali ne ubijajte u mozak jer neću dozvoliti, i svaki post koji bude da nam solite pamet biće obrisan. Tolerantni smo, ali postoje granice.  
    Skonto sam vojvodo... Svaki post u kojem ubijam u mozak tvoje teorije ce biti obrisan. No

    Bravo.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 28/10/2013, 19:38

    Eliezer, još prije neki dan sam rekao da ćeš biti banovan. Neka bude da si ti sve u pravu, ali ja sam rekao da letiš odavde jer, po mom sudu, pretjerao si.
    Međutim procijenio sam da vam možda treba dati još jednu šansu da se podijele mišljenja, jer to je dobar način da se ljudi nauče istini, a i nije na odmet sučeliti sa nekim mišljenja. Ali sam odlučio da, za razliku od ranije, brišem sve što je, po našem shvatanju ovdje, "ubijanje u mozak". Dakle, tolerancija se spustila u odnosu na ranije, a to je tvoja krivica, pa ti misli šta hoćeš.

    Nije to uvreda... kao sto ni mnoge stvari o kojima pricamo ti ne vidis No

    Ako li ko reče bratu svom: Raka! Biće kriv skupštini; a ko reče: Budalo! Biće kriv paklu ognjenom. 
    Ako glup i budalo ima isto značenje onda sam te uvrijedio.

    Ocigledno da gubis konce u idiskusiji tako da nisam drugo ni ocekivao.
    Gubim strpljenje da slušam svakakve priče, s obzirom da se imam baviti pametnijim stvarima. Kad se uozbiljiš onda može da ide diskusija, do tada povinuj se uslovima foruma.

    A evo poslacu malo kasnije i ostale odgovore na tvoja pisanja, pa ce tek tu da te zaboli mozak, jer tek tu neces imati sta da odgovoris, posto za to scenario u Ceznji vjekova nije predvidjen, pa nek ljudi citaju i vide ko se kompromituje ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 972333 
    Nemoj molim te ništa da odgovaraš ako se tiče zareza, slovnih grešaka u prevodu, riječi odsječen i slično Molim te poštedi nas toga.
    Vidim ja da je Elen Vajt vama trn u oku, a ne ja.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 28/10/2013, 19:39

    [quote]
    Eliezer (citat):
    Zdravko Vučinić (citat):  Zato ubuduće iznosite stavove, ali ne ubijajte u mozak jer neću dozvoliti, i svaki post koji bude da nam solite pamet biće obrisan. Tolerantni smo, ali postoje granice.  
    Skonto sam vojvodo... Svaki post u kojem ubijam u mozak tvoje teorije ce biti obrisan. No
    Jedino ti do sada nijesi shvatio, da ubijaš moje vrijeme i bezgranično strpljenje. Ja nemam nikakve teorije. To su biblijske istine.
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 28/10/2013, 19:39

    PavleS (citat): Ovdje, kako god ti preveo, riječ je o ukidanju "svakidašnje žrtve" (tamida) i kad okupimo druge tekstove koji govore o tom predmetu, sasvim je jasno da to radi bezbožna sila "malog roga". I to nema veze sa Pomazanikom iz Danila 9:27 koji svojom Žrtvom ukida obredne žrtve i prinose.
    A inace Tamid ili svagdasnja zrtva nije dio obrednih zrtvi i prinosa?! Rolling Eyes 

    Ako ukines zrtvu i prinos ukinuo si i Tamid jer je Tamid samo jedan dio "zrtava i prinosa".


    Ali kao sto svaka roba ima kupca, mozda i neko kupi ovo tvoje pisanije. Long live America cheers 
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  PavleS 28/10/2013, 19:51

    Eliezer (citat):
    PavleS (citat): Ovdje, kako god ti preveo, riječ je o ukidanju "svakidašnje žrtve" (tamida) i kad okupimo druge tekstove koji govore o tom predmetu, sasvim je jasno da to radi bezbožna sila "malog roga". I to nema veze sa Pomazanikom iz Danila 9:27 koji svojom Žrtvom ukida obredne žrtve i prinose.
    A inace Tamid ili svagdasnja zrtva nije dio obrednih zrtvi i prinosa?! Rolling Eyes 

    Ako ukines zrtvu i prinos ukinuo si i Tamid jer je Tamid samo jedan dio "zrtava i prinosa".


    Ali kao sto svaka roba ima kupca, mozda i neko kupi ovo tvoje pisanije. Long live America cheers 
    E moj Lazare...
    Naravno da ukidanje žrtve i prinosa podrazumijeva ukidanje tamida u zemaljskoj svetinji. Nego proročanstvo se tiče svakidašnje žrtve (antitipskog tamida) u Nebeskoj svetinji. "Mali rog" (lažirano hrišćanstvo) svojim skretanjem pažnje na svoje navodno posredovanje između ljudi i Boga pomračuje stvarnu službu Prvosveštinika na Nebu. Nego pošto tebe Novi Zavjet ne zanima, ovo su ti španska sela.
    Drži se ti judaizma i košer seksa i nema da se sjekiraš.
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 28/10/2013, 19:59

    PavleS (citat): E moj Lazare...
    Naravno da ukidanje žrtve i prinosa podrazumijeva ukidanje tamida u zemaljskoj svetinji. Nego proročanstvo se tiče svakidašnje žrtve (antitipskog tamida) u Nebeskoj svetinji.
    E moj Pavle...

    Kad ti odgovara dogmi onda ukidanje zrtve i prinosa znaci ukidanje u zemaljskoj svetinji, a kada ti odgovara onda ukidanje zrtava (u ovom slucaju Tamida) znaci ukidanje u "nebeskoj svetinji". Rolling Eyes 

    Steta samo sto Danijel govori o zemljaskoj svetinji i zemaljskom Hramu, jer to je ono sto je njega zanimalo i na sta mu Bog odgovara.

    A ovaj tvoj "nebeski Hram" neki kul Hram, prinose se i zrtve ako zatreba.

    PavleS (citat): Drži se ti judaizma i košer seksa i nema da se sjekiraš.
    Ne bi ni tebi skodilo malo koser sexa, jer djelujes mi malo isfrustrirano i previse se sekiras i previse si sarkastican (volis da nipodastavas druge koji ne misle kao ti) za nekoga ko se izdaje za smirenog i obracenog.

    Praksa je pokazala da manjak sexa moze do toga dovesti. ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 918427 
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 28/10/2013, 20:02

    Eliezer. Evo ostavljam ti i ovaj posljednji post koji nema veze sa forumom, nego se bavi nama kao domaćinima.
    Ne odgovaram na post, kako bi tvoja bila zadnja. Evo, kvariš mi posao (dakle ovo je za mene biznis), plagijam (dakle, neznaven sam), nemam svoj stav (dakle, budala sam). Evo ostavljam taj post, pa neka i drugi vide šta se dešava kad nemaš druge argumente.

    Međutim, potrošio si sve kredite. Dakle, svaki sljedeći sličan post ili ako bude nekog "ubijanja u mozak", brišem. I ne samo to, nego ću pobrisati i tvoje stare postove za koje JA procijenim da su glupi. Dakle, ako hoćeš da to ostane na ovom sajtu, uozbilji se. Samo nemoj da kažeš da te nijesam upozorio, ili bolje reći korektno posavjetovao.

    PS: Ne garantujem da te Pavle neće pobrisati, ali to je između tebe i njega.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  PavleS 28/10/2013, 20:09

    Eliezer (citat):Steta samo sto Danijel govori o zemljaskoj svetinji i zemaljskom Hramu, jer to je ono sto je njega zanimalo i na sta mu Bog odgovara.
    E moj Lazo...
    Nije uopšte pitanje šta je zanimalo Daniela, već je Bog taj koji mu je dao proročke vizije sve do kraja vremena. Daniel, kao što vidimo mnogo toga nije shvatio, niti je njegov posao bio da shvati.

    A ovaj tvoj "nebeski Hram" neki kul Hram, prinose se i zrtve ako zatreba.
    Žrtva je već prinesena, i to je uslov da bi Prvosveštenik mogao služiti.

    Praksa je pokazala da manjak sexa moze do toga dovesti.  
    Evo klepaju me po cijeli dan religijski spameri neki, šta da ti pričam... Dok ih ne banujem pa neće više.


    PavleS: komentar modifikovan dana: 28/10/2013, 21:27; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Tako-je 28/10/2013, 20:21

    Evo jedan prijedlog za domacine, pa ako hocete mozete ga uvaziti.

    Posto vidim da vam smetaju drugacija misljenja i komentari u pojedinim temama, zasto PavleS ne napravi posebnu oblast u kojoj ce se pokretati samo teme za debatovanja, ali znaci gdje svako moze da kaze sta zeli i svoje teolosko misljenje bez prijetnji brisanja, dok u ovim ostalim oblastima i njihovim temama da se ne pise protiv vasih shvatanja i stavova i tako cete ostvariti ono sto zelite, tj da se prikaze drugima koji citaju forum iskljucivo vas stav i tumacenje Pisma, a vi se ogradite od dijela foruma za debatovanje.


    Pozdrav.
    avatar
    szabatka


    Broj komentara : 25
    Registration date : 2013-08-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  szabatka 28/10/2013, 21:28

    Tako-je (citat):Evo jedan prijedlog za domacine, pa ako hocete mozete ga uvaziti.

    Posto vidim da vam smetaju drugacija misljenja i komentari u pojedinim temama, zasto PavleS ne napravi posebnu oblast u kojoj ce se pokretati samo teme za debatovanja, ali znaci gdje svako moze da kaze sta zeli i svoje teolosko misljenje bez prijetnji brisanja, dok u ovim ostalim oblastima i njihovim temama da se ne pise protiv vasih shvatanja i stavova i tako cete ostvariti ono sto zelite, tj da se prikaze drugima koji citaju forum iskljucivo vas stav i tumacenje Pisma, a vi se ogradite od dijela foruma za debatovanje.


    Pozdrav.
    Pa ko tebi brani da ovde vise napises od kada se racunaju sedmice i ko je taj mesija nakon sedme sedmice ? Sad kazi kao i do sada... BICE
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  PavleS 28/10/2013, 21:34

    Tako-je (citat):Evo jedan prijedlog za domacine, pa ako hocete mozete ga uvaziti.

    Posto vidim da vam smetaju drugacija misljenja i komentari u pojedinim temama, zasto PavleS ne napravi posebnu oblast u kojoj ce se pokretati samo teme za debatovanja, ali znaci gdje svako moze da kaze sta zeli i svoje teolosko misljenje bez prijetnji brisanja, dok u ovim ostalim oblastima i njihovim temama da se ne pise protiv vasih shvatanja i stavova i tako cete ostvariti ono sto zelite, tj da se prikaze drugima koji citaju forum iskljucivo vas stav i tumacenje Pisma, a vi se ogradite od dijela foruma za debatovanje.


    Pozdrav.
    Za takve debate moraćeš se učlaniti se na neki LGBT forum ili u Evropsku komisiju za ljudska prava.
    Ovdje se ne bavimo nikakvim ličnim mišljenjima, već promocijom Božje Riječi. Vi promovišete stvari koje Biblija direktno osuđuje i razobličava, i normalno je da su takve gluposti nepoželjne. Pošto voliš Tanah, imaš u 2. Mojsijevoj 32. glava kako se tretira demokratska volja većine.
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 28/10/2013, 23:43

    szabatka (citat): Pa ko tebi brani da ovde vise napises od kada se racunaju sedmice i ko je taj mesija nakon sedme sedmice ? Sad kazi kao i do sada... BICE
    Ja sam vec ostavio dva linka sa tradicionalnim Jevrejskim shvatanjima u detalje: kada sta pocinje, kada se zavrsava itd, i na koji nacin se to istorijski uklapa u tekst.

    A evo ovde jos jedno vise nego korisno predavanje, gdje se isto pojasnjava: ko je Pomazanik vojvoda, ko Pomazanik, ko je vojvoda i ko ukida zrtvu.

    Sada ce da ga stigne ona kletva sto ostavio Zdravko... Shocked  jadan covjek ne zna u sta se upusta! study 



    Ja inace izbjegavam da kacim bilo tudje stavove ili razmisljanja, jer sve sto sam ne zakljucim ili nisam u stanju da pokazem smatram irelevantnim.

    Ali posto ionako ne mogu da iznesem svoj stav tako sto cu slobodno da pisem, posto me ovi fini i milostivi domacini brisu postove jer ih to ubija u mozak samo zato sto se ne slaze sa njihovim uskim tumacenjem, onda evo ostavljam ovo korisno predavanje gdje ako nista ljudi mogu da vide drugu stranu medalje i da se zapitaju oko nekih stvari.
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 29/10/2013, 08:29

    szabatka (citat):  Pa ajde onda napisite konacno od kad se racunaju sedmice, ko je mesija ili bolje receno ko su mesije, prvi drugi ili koliko ih vec ima, sta se desilo u poslednjoj sedmici ?  
    Vec ti je ostavljeno u detalje na par linkova, sve po godinama kako istorijski ide samo nisi citao. A ja sam svakako planirao da dam neka razmisljanja sam, ali prije toga htio sam da postavim neke temelje u diskusiji sto ocigledno nije moguce (ionako bi to domacini ismijavali i vjerovatno brisali, pa ne bih da bacam bisere a usput dovoljno je da iskritukujem njihovu istinu i da pokazem koliko rupa ustvari ima pa ce onima koji zele da istrazuju i to biti dovoljno) - jer previse je predrasuda, od famoznih prorockih godina, tumbanja sedmica,  do toga da navodno Bozji sluga ili Pomazanik ukida zrtvu i prinos  - iako je kroz cijelu knjigu Danijela to "posao" paganskih osvajaca. Tamid je dio zrtve i prinosa pa opet Isus ispade dobrica a papa sam Djavo - a kad sve to gleda jedan Tora Jevrejin jasno mu je da ukinuti ili jedno ili drugo je svejedno znak otpada. Zato sretno sa tom pricom.

    szabatka (citat): Dok to ne napisete jedini koji je nudi objasnjenje je ZV i dotle njegovo i vazi jer vaseg ni nema.  
    Rolling Eyes U istrazivanju nije poenta da se covjeku sve da na tacni, da se sazvaka i napravi dogma. Poenta je da vidimo sta zaista tekst kaze, pa onda da eventualno pricamo o ispunjenjima ukoliko su se desila.

    To sto mozda ja nemam odgovore na neka pitanja, ne znaci da je bilo koji drugi odgovor ispravan i istinit.

    Istrazivanje podrazumjeva kriticko razmisljanje i sagledavanje odredjene teme iz vise uglova, a ne pravljenjem prica za malu djecu sa masom pretpostavki i predrasuda, gdje sam tekst ostane u drugom planu.

    Jedan od dobrih primjera tog puta je Pavle, Jevrejima poslanica i ono sto je Pavle zaista radio.

    Pa tako masa hriscana sa kojim sam pricao obicno mashu Jevrejima poslanicom ili Pavlom kada kritikuju Jevreje jer to navodno "razara Judaizam" u teoloskom smislu i nema vise potrebe za zrtvama, raznim zakonima iz Tore i sl. Tu je Pavle tata-mata, iako je pitanje sta je on tu pisao i sta se sve tu njemu stavilo u usta (jer ako su zaista sve te prtpostavke na mjestu onda je Pavle jedan o vecih licemjera u kontekstu religije). A kada im ja obicno uzvratim pitanjem:

    A otkuda to da Pavle prinosi zrtve dugo nakon Isusove smrti?

    U 99% slucajeva ljudi me prvo iznapadaju da lazem, i da ne postoji takvo nesto.

    U 1% slucajeva ljudi pomalo kroz maglu i znaju za to ali to prelecu sa svojim objasnjenjima koje citaju u raznim komentarima kako je on tu pao, kako je nagovoren da to uradi i sl. - sto je samo hefitn pokusaj izbjegavanja "problema".

    Jer, niko jos nikada nije odgovorio, ko ga je nagovorio da se na to zavjetuje u Kenhreji mjesecima prije dolaska u Jerusalim kada nije bilo nikakvog pritiska sa strane? Znao je da taj zavjet ukljucuje zrtve! A ono sto je zanimljivo u odbrani pred Festom, nakon prinosenja zrtvi, kao jedan od razloga za dolazak (pored priloga) u Jerusalim navodi zelju da prinese zrtve (sto je jasno iz konteksta jer se zavjetovao u Kenhreji).

    szabatka (citat): Rood ovde pominje da se sve odigralo tacno u dan. Jedno od zanimljivih hriscanskih obajsnjenja
    Sa Rudom bi se dalo ozbiljnije pricati, jer on koliko sam shvatio vjeruje da Tora vazi u svom integralnom obliku, i svjestan je da Isus kao Mesija ni u snu ne moze da ukine bilo sta - jer ukinuti zrtvu i prinos znaci ukinuti i sam tamid, sto je njemu ocigledno jasno posto ne odbacuje Toru. A sto se tice tumacenja, ako nista bar mu je jasno da sedmice ne mogu da budu godine po principu "dan za godina" - vec da je jedino moguce racunanje izvan doslovnih sedmica u kontekstu Shabatnih godina, ova prorocanstva tumaci u vise slojeva (sam princip ima smisla), tako da ovo je mnogo ozbiljnija prica bez obzira na razliku u odredjenim zakljuchcima. Tako da i on ovo prorcannstvo izmedju ostalog gleda i u buducem ispunjenju, sto se ovde nipodastava cesto kao jezuitski stav.

    Eto... pogledah ti Ruda (nemam predrasuda), tako da bi bio red da i ti poslusas i procitas ono sto sam ostavio (kao zanimljivost), kad vec nisam mogao sam da pisem svoje vidjenje u detalje od pocetka, jer "ubijam u mozak".
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 29/10/2013, 09:05

    beka26 (citat):  Evo da odgovorim Elizeru, a važi i za M.Petrovića. Na više mjesta u Bibliji piše da će se sav Izrael spasiti. Možda ih to zbunjuje, jer oni izgleda  misle na Izrael po  krvi.
    Ne znam za MP, ali iz mog pisanja takvo nesto nisi mogao da zakljucis.

    Niti proroci niti bilo ko unutar Jevrejske misli govori da ce bilo ko da bude spasen samo zbog svoje krvi!

    Bice spaseni oni koji su "pravedni prema Zavjetu" bilo da im geneologija ide direktno od Avrama (rodjenjem su dio Zavjeta) ili su neJevreji koji su prigrlili Zavjet i time postali Jevreji (dobili cak i veci status nego oni koji su rodjeni tako).

    Pa tako postoji Jevrejska izreka (zapisana u Talmudu No ) koja kaze (parafraziram):

    Ko je veci? Onaj Jevrejin koji je rodjen u Zavjetu i drzi se Zavjeta ili prozelit koji je postao Jevrejin tako sto se drzi Zavjeta? I jedan i drugi naravno imaju isti status pred Bogom - ali "veci" je prozelit, jer rodjenom u Zavjetu se Jevrejstvo racuna po ocu Avramu, a prozelitu koji cuva Zavjet se Jevrejstvo racuna po Bogu, jer mu je Bog otac.

    Tako da ce spaseni biti oni koji su pravedni prema Zavjetu/Tori, a ne oni koji imaju bolja krvna zrnca niti samozvani frankestajn Jevreji koji zaboravljaju Zavjet, zaboravili su Jerusalim i zemlju Zavjeta (nipodastavaju ih) itd itd.

    Ako zaboravim tebe, Jerusalime, neka me zaboravi desnica moja. Neka prione jezik moj za usta moja.


    Kako li ovo objasnjavaju neki, posto je ovde vise nego ocigledno rijec o zemaljskom Jerusalimu?!

    beka26 (citat):  Medjutim, na koji Izrael se misli to je glavno pitanje. Ko su za Boga Izraelci danas (a i oduvjek)?  
    Oni koji se drze Zavjeta/Tore!

    Pamtite zakon Mojsija sluge mog, kome zapovedih na Horivu za svega Izrailja uredbe i zakone.
    Evo, ja ću vam poslati Iliju proroka pre nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji;
    I on će obratiti srce otaca k sinovima, i srce sinova k ocima njihovim, da ne dođem i zatrem zemlju.

    beka26 (citat):   Da li je Bog možda pristrasan i nepravedan pa da se drži samo jedne nacije, a ostale unaprijed odbacuje?
    Vrata te nacije su svima otvorena, samo sto ljudi nece da dodju (ne sljede primjer Avrama na koga se obicno pozivaju)... i vise vole da su srbi, hrvati, crnogorci, francuzi, amerikanci... da zive tu gdje zive i prilagodjavaju Boga sebi, iako bi trebalo da bude obrnuto. Zivot van Izraela (u kontekstu Zavjeta) ima smisla samo ako je u funkciji "svjetlosti ostalim narodima", ali baza Bozjeg izabranog naroda je u zemlji koju je Bog obecao Avramu i njegovom potomstvu (tjelesnom i duhovnom).

    beka26 (citat):  Znači, Izrael je onaj narod koji je po Duhu izraelac, a ne po krvi. Mada mislim da je bilo, a i da sad ima pravih Izraelaca i po krvi i po Duhu.  
    Sve to fino zvuci kada se prica o tome, a kada se zagrebe ispod povrsine vidi se da mnogo onih koji se busaju u prsa sa ovim principom su bezakonici i antisemiti sa imaginarnim definicijama i obicno neprijateljskim stavom prema danasnjem Izraelu i savremenim Jevrejima.

    Mormoni su tu najvickastiji sa svojim teorijama, ali i ovi ostali nisu "za baciti".
    avatar
    szabatka


    Broj komentara : 25
    Registration date : 2013-08-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty .

    Komentar  szabatka 29/10/2013, 10:16

    Eliezer jos pre tri dana kada je Tako-je napisao da ce postaviti neka predavanja na tu temu, ja sam odma rekao samo nemojte Scobaca (reko garant ce te njega) jer njegova prica sto se ovoga tice nesto ne stima. Inace on lepo ovde objasni sta znaci karet. Ima puno korisnih informacija u njegovim predavanjima. A Rood je odlican stalno je u pokretu i njegova predavanja vredi pogledati i nauciti nesto, A NE SAMO TRAZITI MANE I NEDOSTATKE, kao sto neki imaju obicaj.

    Sve je ok, samo ajde vec konacno rezimiraj, kad pocinju sedmice i ko je mesija, kad se zavrsava prica ? Ajde makar rezimiraj ovog sto si postavio. Kao sto ZV rezimira sve u 5 recenica tako ajde i ti i svi zadovoljni. Pravite problem gde ga nema. Inace ja sam gledao to predavanje jos pre mesec dva, jedno 5 puta... I nemoj da se ponavljas, to je dosadno jer teras i druge da se ponavljaju a nisi se pomakao poslednjih 30 postova
    Poz
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 29/10/2013, 11:18

    Jasno je da Eliezer gubi konce, u smislu da izbjegava suštinu, vrti se oko dvije, tri stvari i nudi nam neka predavanja ovih ljudi koji na izgled sablažnjavaju.
    Eliezer, daj nam ti stav ovdje, ukratko, svi to tražimo, a ne predavanja. Mogao sam i ja tebe da šaljem na predavanja, ali to je glupo.

    Tražimo da nam kažeš
    - kad Mesija dolazi
    - zašto još nije došao
    - šta je 7 sedmica, 62 sedmice,
    - šta je 70 sedmica
    - šta je polovina sedmice (polovina 70-te sedmice)
    - i šta sa ostalim prorčanstvima iz Tanaha (o Betlehemu, o ovome o onome itd itd)

    Ukratko nam daj odgovore. U suprotnom, sa zadovoljstvom ću spriječiti ovaj tvoj cirkus, jer to i ostali članovi traže.

    Naravno, kad nam daš ove odgovore pripremi se i da nam daš kratke odgovore oko malog roga i ostalo, jer ne možemo samoi da se uhvatimo dijela knjige Danilove. Nama treba jaka alternativa, ozbiljna alternativa, da bih odbacio sva tumačenja koja imamo, a za koja tvrdimo da su se ISPUNILA.

    I naravno da ćemo da te brišemo ako nam ne daš odgovore, makar kratke. Ne, nego ćemo da te ostavimo da praviš cirkus.
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 29/10/2013, 17:06

    Zdravko Vučinić (citat): Razdvajamo mi, nego ćemo početi da ne razdvajamo koliko nas ubijate u mali mozak. Pavle vrlo korektno uči o obrezanju. Dakle, ne ukida ga u smislu da to izričito kaže, ali kaže da to nije bilo kakav važan uslov za spasenje. Pavle je protiv obrezanja kao uslova spasenja, i to jasno piše u spisima kada se vodila debata oko toga. Debata je bilo oko uslova spasenja, a ne oko čina. Pročitaj pa ćeš vidjeti.  
    Znaci dodjosmo do toga da obrezanje kao zapovjest ipak vazi? cheers

    Ili si ipak napravio "gresku u koracima", posto Bog kaze da je to jako vazan detalj prilikom ulaska u Savez sa njim (ZNAK kao i Shabat kojeg toliko spominjete). Bog kaze da je to bitno u odnosu sa njim.
    Niko ne kaze da ces se spasiti SAMO obrezanjem, kao ni drzanjem Shabata ali kao sto je bitno drzanje Shabata bitno je i obrezanje.

    A sto se tice Pavla (posto ti sljedis Pavla a ne Boga) IZVINI sto te ubijam u mali mozak, ali moram, i to tvojim sopstvenim rjecima:

    "Razdvoji ono što Bog radi i smatra da treba da se radi, od onoga što ljudi rade i smatraju dobrim."
    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 311903

    Zdravko Vučinić (citat): E sad vi ulazite u detalje zašto, kako, ovo, ono, pa zašto ne podržavate obrezanje itd itd. Neka ljudi po savjesti odlučuju o tome, to nije stvar jevanđelja.  
    Sto bi ti rekao "Bravo majstore". Steta sto znamo sta Bog o tome kaze, kao i o Shabatu, pa je nepobitna cinjenica da to tvoje jevandjelje o kome pricas je bezZakonje.

    Zdravko Vučinić (citat):  Dakle, vi ste njihovi sljedbenici jer mu isto spočitavate.
    Ja s Pavlom nemam nista niti se raspravljam sa njim... Ali imam sa tobom ovde dok pricamo o Bozjoj rijeci.

    Citajuci tu Bozju rijec:

    Nepobitna cinjenica jeste da je obrezanje Znak Saveza i jako bitna zapovjest u odnosu sa Bogom. Identicna stvar kao i sa Shabatom.

    Npr. Oni koji nisu obrezani i ne drze Shabat NISU dio Njegovog naroda. To sam Bog kaze.

    Ali to ces da shvatis tek kada:

    "Razdvojis ono što Bog radi i smatra da treba da se radi, od onoga što ljudi rade i smatraju dobrim."
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 29/10/2013, 17:08

    Zdravko Vučinić (citat): Bravo majstore. Dobro si ovo ukapirao... Bravo još jednom, bravo...  I malo dijete bi vidjelo koliko su Jevreji pa pa sa Danilom. Ali nemoj da nas ubijaš u mozak.
    No  Kakav si ti "kralj". Nadam se da sa Miskom u diskusiji na argumente neces samo govoriti "bravo majstore bravo". Nismo u top listi nadrealista. ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 435304

    Jer mozak mora biti dobro ispran da bi u Danilu vidio da su "Jevreji pa pa", kako ti pricas, posto Bog kaze sledece:

    Isa 49:15  Može li žena zaboraviti porod svoj da se ne smiluje na čedo utrobe svoje? A da bi ga i zaboravila, ja neću zaboraviti tebe. ArrowBog nikada nece zaboraviti svoj narod!

    Jeremija 33:24  Nisi li video šta reče taj narod govoreći (a evo i nas Zdravko): Dve porodice, koje beše izabrao Gospod, odbaci ih? I ruže moj narod kao da već nije narod pred njima.
    33:25  Ovako veli Gospod: Ako nisam postavio zaveta svog za dan i za noć i uredbe nebesima i zemlji,
    33:26  Onda ću i seme Jakovljevo i Davida sluge svog odbaciti
    da ne uzimam od semena njegovog one koji će vladati semenom Avramovim, Isakovim i Jakovljevim; jer ću povratiti roblje njihovo i smilovaću se na njih.
    ArrowOni koji govore da su Jevreji kao narod "pa pa" su opadaci koji tjeraju Boga u laz, i jos se predstavljaju kao Njegovi advokati

    Jeremija 31:35  Ovako veli Gospod, koji daje sunce da svetli danju, i uredbe mesecu i zvezdama da svetle noću, koji raskida more i buče vali njegovi, kome je ime Gospod nad vojskama:
    31:36  Ako tih uredaba nestane ispred mene, govori Gospod, i seme će Izrailjevo prestati biti narod preda mnom na vek.
    31:37  Ovako veli Gospod: Ako se može izmeriti nebo gore i izvideti temelji zemaljski dole, tada ću i ja odbaciti sve seme Izrailjevo za sve što su učinili, veli Gospod.
    Arrow"Pa pa" :wlcm:zamjenskoj teologiji i Zdravkovim teorijama


    Zdravko Vučinić (citat):  Gdje sam ja to pominjao Elen Vajt vezano za Danila 9. Ma kakve to veze ima. Tekst je jasan i ISPUNJEN.  
    Spremte se spremte... Velika Borba ce da bude. ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 876632

    Ma kakve to veze ima, bitno je da ti kazes ljudima da je to Biblija i tvoje istrazivanje a ne prenosenje tumacenja Biblije od strane jedne zene. ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 918995
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 29/10/2013, 17:12

    Zdravko Vučinić (citat):  Ja tek sad vidjeh još neke problematične postove.
    A tek ja sta sam ih vidio.

    Eliezer (citat):
    Zdravko Vučinić (citat): Btw, dokazano je i da je obrezanje za covjekovo dobro, ali ne uklapa se to u tvoju zdravstvenu reformu...  I svinjetina nije zdrava za covjeka, ali kao i kod obrezanja, to je i moralni zakon i ne moze neko da kaze:

    "Pa dobro, ja sluzim Bogu i svinjetinu jedem samo jednom godisnje, nece mi to stetiti zdravlju, nit ce se Bog "ljutiti", jer cijele godine jedem samo sirovu biljnu hranu." ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 432577
    Kakve ovo ima veze sa pričom ovdje. Svinja je nečista životinja i ne treba da se jede... E sad, ako ima onih koji znaju da je svinjetina nečista pa je jedu, onda imaju problem jer svjesno rade nešto što znaju da je loše, ali to je njihova stvar sa Bogom.
    Dokazujem poentu! Itekako ima veze. Obrezanje je zapovjest za ulazak u Savez i Pecat ili Znak Saveza!

    Oni koji to znaju a svjesno to krse i odbacuju IMAJU PROBLEM, i u najmanju ruku ne mogu za sebe da tvrde da su dio Bozjeg naroda.

    Ali opet to je njihova stvar sa Bogom, ja samo ovde govorim da se ne moze govoriti da je svinjetina cista i da je obrezanje nebitno, jer Bog kaze drugacije, i to su prevashodno MORALNI zakoni - pa tek onda sve ostalo!

    Zdravko Vučinić (citat): Nemate argumente pa skačete iz krajnosti u krajnost.  
    "Mi" nismo ko neki da kada nemaju argumente banuju ljude. "Mi" jedino sto mozemo je da navodimo citate i konkretne povezane primjere, pa ce "nas" eto neki optuziti da "skacemo iz krajnosti u krajnost". Rolling Eyes

    Zdravko Vučinić (citat): O vaskrsenju" se neće ženiti i udavati. Ili nakon vaskrsenja. Mi vjerujemo da će prije obnove zemlje, Božji narod nakon vaskrsenja biti 1000 godina na Nebu itd itd...  
    Pa ako je tako, de nam onda pojasni "bracne odnose" na obnovljenoj zemlji?

    Kako ce to biti uredjeno, i da li ce bracni drugovi koji su bili na zemlji sada to ostati i na obnovljenoj zemlji?

    Sta sa zenama koje su imale vise muzeva i svi budu spaseni? Cija ce onda ona zena biti i kako ce to biti regulisano... volio bih da cujem, posto si rekao da znas ali neces u detalje.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 29/10/2013, 17:19

    Ili si ipak napravio "gresku u koracima", posto Bog kaze da je to jako vazan detalj prilikom ulaska u Savez sa njim (ZNAK kao i Shabat kojeg toliko spominjete). Bog kaze da je to bitno u odnosu sa njim.
    Niko ne kaze da ces se spasiti SAMO obrezanjem, kao ni drzanjem Shabata ali kao sto je bitno drzanje Shabata bitno je i obrezanje.
    Ti možeš da polemišeš sve dok ne dođemo do neke konkretne stvari, kao što su mesijanska prorčanstva i istorijsko ispunjenje, a onda se vidjelo šta nastupa: na vrsta ličnih napada i slično, ili skretanje na priču o propisima koji navodno traju za vječnost.
    Moraš da shvatiš da ja vjerujem da postoji Novi zavjet ili Novi savez. Zato se ti drži starog a ja ću novog, a u novi ja ulazim kršetenjem, kao pečatom, itd itd. Obrezanje u novom zavjetu nema taj značaj i to Pavle jasno naglašava.

    Dok god izjednačavaš propise, uredbe i slično, sa moralnim zakonom ispisanim na pločama, nemamo šta da pričamo. U Bibliji jasno piše - postojao je kovčeg saveza sa ovim zakonom, a ostalo su bile uredbe, propisi itd koji nijesu bili u kovčegu, nego pored. Takođe, zakon na pločama je i na Nebu. Dakle, postoji očita razlika. Propisi o ženskom mjesečniku nijesu na nebu, i slično.
    Takođe, obrezanje je došlo prije zakona na Sinaju, kao pečat opravdanja vjerom. Mi sada imamo novi savez u koji se ulazi pod nešto drugačijim okolnostima. Nekad se moralo vjerovati u obećanja (kao Aabraham), a sada vjerujemo u ono što se desilo (rođenje, život i smrt Mesije, Sina Božjeg koji je pložio život za nas i iskupio nas od ropstva grijeha i smrti).

    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 29/10/2013, 17:22

    Eliezer, počeo sam da ti brišem svaki post za koji JA procijenim da je neozbiljan, pa se ti i dalje "trudi".
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Eliezer 29/10/2013, 17:23

    A ovih par odgovora su vise nego bitni za diskusiju pa bih molio da nam odogvoris na te stvari!

    Zdravko Vučinić (citat):  Nije on prinio žrtvu ili se obrijao ili ne znam šta što je mislio da treba, nego je poslušao savjet. Ispalo mu je loše.  
    Steta samo sto se on zavjetovao da ce to uraditi MNOGO prije nego sto je dosao u Jerusalim, jos u Kenhreji. scratch

    Djela 18:18  A Pavle osta još pozadugo, i oprostivši se s braćom otplovi u Siriju i s njime Priskila i Akila, i ostriže glavu u Kenhreji, jer se beše zavetovao.

    Arrow  Arrow  Arrow  I sta kazes, nagovorili ga da obrije glavu, tj. da ucini nazirejski zavjet? Rolling Eyes

    Ovaj tekst jasno i nedvosmisleno potvrdjuje da je on mjesecima prije no sto je dosao u Jerusalim ucinio nazirejski zavjet (koji ukljucuje zrtve), a tada tamo nije bilo nikakvog pritiska niti Jakova da ga "na zlo nagovori", kako nam ti isprica.  Shocked  study

    Zakljucak: Pavle je sam uradio zavjet zato sto je mislio da treba! Djela 18,18 to jasno potvrdjuju.

    Dalje, jos jedan dokaz u prilog ovoj tvrdnji jeste njegov govor u Djelima 24, koji se odgirao dosta vremena  nakon dogadjaja u Djelima 21 (gdje je mogao da razmisli o svojim postupcima ukoliko su pogresni).

    Tu on kaze sledece:

    Djela 24:17  I posle mnogo godina dođoh i donesoh milostinju narodu svom i prinose.
    24:18  U tome me nađoše očišćenog u crkvi, ni s narodom, ni s vikom.


    Ovi prinosi su isti oni "prinosi" u Djelima 21, tj. zrtve - ista je rijec u pitanju na grckom.

    Posto je ovaj prevod namjerno "zamagljen" citiracemo jedan drugi koji je dosljedniji tekstu i kaze:

    Djela 24:17  Posle vise godina DOSAO SAM DA svome narodu donesem milostinju i da priznesem zrtve.
    24:18  U tome me nađoše očišćenog u Hramu, ali bez naroda i vike. (Prevod Stefanovic)


    Znaci ovde on nakon tog dogadjaja ni jednom rijecju ne osudjuje taj svoj postupak kao nesto lose (sto bi bilo logicno ako je bio protiv zrtava), vec ponovo potvrdjuje da je jedan od razloga zasto je uopste dosao u Jerusalim upravo da prinese zrtve, koje su bile zahtjevane za nazirejski zavjet koji je ucinio mjesecima prije u Djelima 18,18!

    Prema tome, kada sve ovo imamo u vidu (jednostavno pratimo tekst), i kada citamo tekst u Djelima 21:

    21:23  Ovo dakle učini šta ti kažemo: u nas imaju četiri čoveka koji su se zavetovali Bogu;
    21:24  Ove uzmi i očisti se s njima, i potroši na njih neka ostrižu glave svoje, i svi će doznati da ono što su čuli za tebe ništa nije, nego da i sam držiš zakon i živiš po njemu.


    ... tu vidimo sledece:

    1. Nije Jakov savjetovao Pavlu da prinese zrtve iz cista mira, vec je sam Pavle to planirao mjesecima ranije (Djela 18,18 24,17-18). ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 918995

    2. Jakov je savjetovao Pavlu da to ucini JAVNO (Pavle je to svakako planirao da uradi), sa jos 4 covjeka iz Jerusalima (da plati i za njih troskove zrtava i sl.) - kako bi time JAVNO pokazao kakvi su njegovi stavovi o Zakonu, a optuzbe neosnovane.

    Znaci, Jakov tu njega nije nagovarao da uradi nesto sto on sam nije planirao, vec mu je savjetovao da to sto je inace planirao uradi JAVNO sa jos 4 Tora praktikanta iz Jerusalima, cime bi "jednim udarcem ubio dvije muve."

    Tako da od te tvoje price nema nista... I prije i poslije "spornog" dogadjaja Pavle potvrdjuje taj svoj postupak, upravo surpotno od onoga sto nam ti ovde pricas. Zao mi je sto te ovo "u mozak tuce", ali to su cinjenice koje citamo u tekstu. Preletiti to je samo jeftin pokusaj da se proda dogma.

    A ljudi nek sami procjene i provjere jel to tako. ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 918427

    Sponsored content


    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 5 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 17/5/2024, 07:20