BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 EmptyYesterday at 13:02 by Niko bez Boga

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty21/3/2024, 14:14 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


+16
Nikola Šavija
Be snake and dove
Jovana
ljuba79
Nathanael
giga
Enoh
SimaS
Eliezer
Vlatko
Nebojša
Tako-je
beka26
Zdravko Vučinić
Ivan Maslovara
PavleS
20 posters

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Zdravko Vučinić 14/10/2013, 18:44

    Tako-je (citat):Zdravko, ja mislim da si razumio na sta ja mislim, nema potrebe za izvrtanjem rijeci

    Znaci vjera i djela su jedno, i to je oduvijek bilo tako, i to ne znaci da ces se ti spasiti ako sve to imas, jer Sudija ocjenjuje da li si imao dovoljno

    Ja nisam ni na jednom mjestu napisao da se samo formalnim izvrsavanjem zapovjesti covjek spasava, jer vjera igra tu vaznu ulogu i to ja ne sporim, i tako je uvijek bilo, a takodje ako ste razumni znate da u djelima se moze pogrijesiti, jer ono sto je vazno jeste da se poslije pokajes[na sta te vjera podstice] i priznas grijeh, pa nastavis da i dalje imas vjeru i ugodna djela, pa kad opet padnes, opet trebas da se dignes, znaci bitno je dizanje gdje te vjera i Bozja obecanja podsticu na sve to

    A ono sto ja naglasavam jeste da su Bozje instrukcije i savjeti definisani u Tori, to je to
    Jedno je igra riječi a drugo je stvarnost. Ne govorim o igri riječi ovdje, nego o stvarnosti. Vjera je ključ. Djela su djela samo ako su plod vjere. Ako djela ne shvatimo kao plod vjere, nego kao sredstvo spasenja ili način da dobijemo naklonost kod Boga, onda smo u opasnosti. Zašto? Zato što negiramo Božje djelovanje, sve ono što Bog čini za nas i konačno negiramo Spasitelja. Jer kad bi mi djelima mogli da se spasimo, onda nam Spasitelj ne bi bio potreban.
    Zato je važno razgraničiti u našim glavama - vjera je najvažnija, djela su rezultat vjere, a ne nikako sredstvo spasenja. Apostol Pavle razgraničava djela vjere od djela zakona i to je vrlo važno. Dakle, djela vjere nijesu isto što i djela zakona. O tome može dosta da se priča.
    Ti ćeš možda kazati da je to možda u redu, ali nije u redu ako ti to nije u umu i srcu, nego svaki dan brojiš grijehe i koji si propis prekršio. Uzalud se trudiš, svaki dan ćeš prekršiti neki propis, a to znači da te Zakon svaki dan osuđuje na smrt, jer ako sagriješiš u jednome u svemu si sagriješio.

    Bog nije odmah dao zakon, nego nekoliko stotina godina nakon što je pozvao Abrahama. Zašto? Zato što zakon nije dat kao uslov ili sredstvo spasenja nego, kako apostoli kažu, da se pokaže grijeh. Zakon ima tu svrhu da nam ukaže da smo 100 odsto grešnici i da pod zakonom svi zaslužujmo smrt. E pošto je to tako, pošto svi zaslužujemo smrt, pošto nas svakoga dana ili skoro svakoga dana Zakon osuđuje na smrt, mi imamo Spasitelja koji kaže - prihvatite mene jer sam ja ispunio Zakon. Za to je potrebna vjera. I oni koji stvarno vjerom prihvataju Spasitelja (ovo je ozbiljna tema), oni su u Božjim očima kao da nikad nijesu sagriješili i zato mogu da računaju na Nebu.
    Hrišćani u tom smislu nijesu više pod zakonom. Ali to ne znači da je Zakon ukinut, jer Zakon ne može biti ukinut, on je vječan. Nego to znači da više nijesmo pod jurisdikcijom zakona, odnosno Zakon nas više ne može osuditi na smrt.
    Zakon je za nas važan kao mjerilo hrišćanskog življenja, kao dokaz Božjeg djelovanja u nama.
    Ovo je dosta ozbiljna tema, ja ovdje samo površno pričam, ali ovo je jevanđelje, to je suština koja se treba razumjeti, a ne nikako drži ovo, čini ono, Zakon kaže ono, ovo itd itd.
    Nama treba Spasitelj jer smo 100 odsto grešnici, jer ne možemo držati Zakon koji nas osuđuje na smrt, i jer smo robovi grijehu i smrti. Zato je nama Isus Hrist sve. On je sve onima koji su istinski hrišćani.
    avatar
    SimaS


    Broj komentara : 53
    Registration date : 2011-07-17

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  SimaS 14/10/2013, 22:01

    nemoze jednostavnije od ovoga za onog ko hoce da otvori oci i da opere usi
    pozdrav
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Tako-je 15/10/2013, 14:05

    Zdravko, vec sam o tome pricao da vjerovanje da je Isus pomazanik nije opcija spasenja, i to jedina kako vi govorite, jer je moguce se spasiti i cak bez da znas uopste za Pismo, tako da, nerazumno je forsirati nesto sto nije realno

    Ali nema potrebe razglabati o stvarima u kojima se razlikujemo, kad ce svako drzati do svojih uvijerenja, ja se razlikujem od vas u nekoliko doktrina i uvijerenja, ali to nema veze, bolje da se okupimo i pricamo oko zajednickih stvari

    Shalom aleichem/Selam alejkum/Mir vama
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Zdravko Vučinić 15/10/2013, 15:33

    Tako-je (citat):Zdravko, vec sam o tome pricao da vjerovanje da je Isus pomazanik nije opcija spasenja, i to jedina kako vi govorite, jer je moguce se spasiti i cak bez da znas uopste za Pismo, tako da, nerazumno je forsirati nesto sto nije realno

    Ali nema potrebe razglabati o stvarima u kojima se razlikujemo, kad ce svako drzati do svojih uvijerenja, ja se razlikujem od vas u nekoliko doktrina i uvijerenja, ali to nema veze, bolje da se okupimo i pricamo oko zajednickih stvari

    Shalom aleichem/Selam alejkum/Mir vama
    Pretpostavljam da si musliman, jer je ovo njihov pozdrav. Ako jesi, u redu, razumijem da ne vjeruješ u ovo što ja pričam. A ako si projevrejski orjentisan, isto te razumijem.

    Međutim, bez obzira da li mi vjerujemo ili ne vjerujemo u Isusa, on je Spasitelj svih ljudi. Isus apsolutno ispunjava sve kriterijume, on je naš Spasitelj u potpunosti:

    1. Bog je Isusovu božansku prirodnu spojio sa palom ljudskom prirodom u Marijinoj utrobi. Isus je na zemlji bio sa palom ljudskom prirodom. On se izjednačio sa nama, odnosno mi ljudi smo bili "u njemu" kako Biblija govori, kao što smo mi ljudi bili "u Adamu" kada je ovaj stvoren i kada je sagriješio. U poslanici Rimljanima je ovo lijepo objašnjeno.
    2. Isus je ispunio i održao Zakon, pobijedio je grijeh.
    3. Platio je smrću kaznu za grijeh.
    4. Pobijedio je grob. Bog ga je vakrsao.

    Još jednom - od Adama smo, dakle, naslijedili smrt, palu prirodu i ropstvo grijehu. Zašto smo to naslijedili? Jer smo bili "u Adamu" kad je stvoren i kad je pao u grijeh. Čovječanstvo je bilo u Adamu, kako kaže Biblija, čitav rod je od jedne krvi, od Adama.
    Isto tako, kao što smo svi bili "u Adamu", Bog je ljudski prirodu stavio u Isusa, odnosno sve ljude. Svi smo bili u Isusa. Kao što Biblija kaže, svi smo umrli u jednome.
    To znači da vjerom u Isusa Hrista, mi smo pred Bogom pravedni, oslobođeni od smrtne kazne koja na kraju čeka nepokajane i sposobni se oduprijeti ropstvu grijeha. Zašto? Jer smo bili "u Isusu" i to dobijamo, isto kao što smo bili "u Adamu" i dobili to što smo dobili od njega.

    Rimljanima 5:18 - "Zato, dakle, kao što je sagrešenjem jednog na sve ljude došla osuda, tako i pravdom jednog dođe na sve ljude opravdanje života".


    Dakle, Isus je Spasitelj svih ljudi svih vremena. Ono što smo naslijedili od Adama (smrt, palu prirodu, ropstvo grijehu) je naše nasleđe, svaki čovjek se rađa takav. Dok kod spasenja to nije nasleđe, jer je spasenja dar, a dar se mora prihvatiti. Dakle, čovjek mora da prihvati Spasitelja vjerom, da živi "u Hristu" itd, da bi za čovjeka postalo efektivno ono što je Hrist izdejstvovao (pravednost pred Bogom itd). Hrist je sve uradio što je potrebno, to je uradio za svakog čovjeka na zemlji, ali to je dar koji se mora prihvatiti.
    Zato nije tačno da se mogu spasiti oni koji ne vjeruju u Isusa. Ja lično ne vjerujem u to. Isus je jedini put spasenja.
    Bog može da spase one koji možda nijesu znali za Isusa, a živjeli su po svjetlosti koja im je data.
    Ali oni koji su znali i čuli za Isusa a odbili su Ga, odbili dar spasenja, istinu i svjetlost, odbili ono što je On izdejstvovao za čovjeka, teško da oni mogu biti spaseni. Ja ne vidim način za to. Ali ostavljamo Bogu to pitanje.

    Kao što kaže jedan teolog, na Sudu neće biti pitanje jesi li bio dobar ili ne, nego će biti pitanje Spasitelja. Jer, čovjek ne može da bude dobar nikako, jer je naslijedio palu, grešnu, sebičnu prirodu, koja ne može biti dobra. Svako djelo koje možda izgleda dobro i čini se dobro, u Božjim očima je prljava haljina. Zašto? Pa zato što je čovjek 100 odsto grešan, njegova priroda ne može da proizvede ništa dobro. Zato nam treba Spasitelj. Svakom čovjeku je potreban Spasitelj.
    Osim što nam se pred Bogom uračunava Njegova pravednost koju je izdejstvovao (jer smo bili "u Njemu" kao što smo bili u Adamu), On nam takođe kao dar koji se dobija jedino vjerom, daje svog Duha da živimo životom ugodnim pred Bogom, da se možemo izboriti sa svojom grešnom prirodom, daje nam ljubav, onu ljubav koja može da voli i neprijatelje, a koja je nemoguća za čovjeka ako mu Bog ne podari tu ljubav. To je Božji dar onima koji su "u Hristu".

    Dakle, na Sudu će biti pitanje Sina Božjeg a ne jesi li činio dobra djela. Jer ako na Sudu bude pitanje djela, onda si sigurno mrtav, jer ako sagriješiš u jednome u svemu si sagriješio itd itd itd. Zato je Isus centralna ličnost u istoriji čovječanstva.

    Dakle, Isus nije privilegija hrišćana, nego svakog čovjeka na zemlji. To što ga takozvani hrišćani prisvajaju, to je drugi problem. Zato jevreji, muslimani i ostali, ne treba da budu sujetni i da prihvatanje Hrista smatraju kao ostavljanje svoje vejere i prelaz kod hrišćana. Ne. To ne treba posmatrati tako. Prihvatanje Hrista, znači prihvatiti život, ovaj i vječni život. On je Spasitelj svih nas.

    Pozdrav
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Tako-je 15/10/2013, 16:04

    Pretpostavljam da si musliman, jer je ovo njihov pozdrav. Ako jesi, u redu, razumijem da ne vjeruješ u ovo što ja pričam. A ako si projevrejski orjentisan, isto te razumijem.

    Nisam musliman, ja sam inace za koncept Tore, a evo da kazem par rijeci za ove izraze:
    Shalom aleichem je hebrejski pozdrav, tacnije znaci mir tebi[vama], a isto tako na arapskom "Selam alejkum" znaci mir tebi[vama]

    Skraceno se ovi pozdravi kazu Shalom i Selam, sto znaci mir
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Zdravko Vučinić 15/10/2013, 16:16

    Tako-je (citat):Pretpostavljam da si musliman, jer je ovo njihov pozdrav. Ako jesi, u redu, razumijem da ne vjeruješ u ovo što ja pričam. A ako si projevrejski orjentisan, isto te razumijem.

    Nisam musliman, ja sam inace za koncept Tore, a evo da kazem par rijeci za ove izraze:
    Shalom aleichem je hebrejski pozdrav, tacnije znaci mir tebi[vama], a isto tako na arapskom "Selam alejkum" znaci mir tebi[vama]

    Skraceno se ovi pozdravi kazu Shalom i Selam, sto znaci mir
    Ja sam te obuhvatio ovim mojim citatom: Pretpostavljam da si musliman, jer je ovo njihov pozdrav. Ako jesi, u redu, razumijem da ne vjeruješ u ovo što ja pričam. A ako si projevrejski orjentisan, isto te razumijem.

    Ili si jedno ili si drugo. Što god da si, neka si, Bogu si značajan.
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Tako-je 15/10/2013, 18:00

    Zdravko,
    moram ipak da kazem par rijeci, jer ima izjava koje nisu realne nikako

    Pa zato što je čovjek 100 odsto grešan

    E ovaj iskaz da je covjek gresan 100 odsto i da zbog toga treba ti vjera u pomazanika[a ne u Boga] nikako ne stima

    Sta je onda sa bebom koja se rodi pa umre poslije par minuta, ili poslije nekog vremena, znaci posto ona je 100 odsto gresna, jer je takav covjek, a nije stigla da uzvjeruje da je Isus pomazanik, znaci ide poslije u smrt?

    To nije realno nikako

    Ima jedna uredba koju je Bog propisao u Tori:
    5 Mojsijeva
    24,16 Neka očevi ne budu pogubljeni zbog dece, i deca neka ne budu pogubljena zbog očeva. Neka svako bude pogubljen zbog sopstvenog greha.

    Znaci ova uredba je dosla od Boga, sto znaci da je to njegova volja, tako da i Bog sudi po ovoj uredbi koju je sam i izrekao


    jer ako sagriješiš u jednome u svemu si sagriješio

    Takodje ova izjava nije nikada bila Bozji koncept, tako da slobodno mozemo reci da je ovo stvarno neistina

    Ezekiel 18
    21 A ako se onaj ko je zao odvrati od svih svojih greha koje je počinio i počne se držati svih mojih odredaba i postupati po pravdi i pravednosti, ostaće živ. Neće umreti. 22 Svi prestupi koje je počinio biće mu zaboravljeni. Zbog toga što čini ono što je pravedno, ostaće živ.’ 23 ‘Zar je meni drago da umre onaj ko je zao’, govori Gospod, ‘a ne da se odvrati od svojih puteva i ostane živ?’

    Ezekiel 33
    14 A kad onom ko je zao kažem: ‘Umrećeš’, a on se odvrati od svog greha i počne postupati po pravdi i pravednosti, 15 pa vrati ono što je u zalog uzeo, nadoknadi ono što je oteo i počne živeti po odredbama koje život znače, ne čineći nepravdu, ostaće živ. Neće umreti. 16 Svi gresi koje je počinio biće zaboravljeni. Sada po pravdi i pravednosti postupa. Zato će ostati živ.


    Price
    24,16 Jer ako i sedam puta padne pravednik, opet ustane, a bezbožnici propadaju u zlu.


    A rekli smo da pravednik je covjek koji vjeruje u Boga, i tom vjerom ide Bozjim putevima

    Covjek znaci nije 100 odsto gresan od rodjenja, ali vremenom pocne da grijesi i pada, a ono sta ulazi u obzir jeste borba, vjecita borba izmedju dobra i zla, izmedju covjekovih pozuda koje ga mame i covjekove vjere u Boga i njegova obecanja koja covjeka podsticu da ide Bozjim putevima, i da kad padne ustaje

    Pozdrav
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Tako-je 15/10/2013, 18:48

    Bog može da spase one koji možda nijesu znali za Isusa, a živjeli su po svjetlosti koja im je data.

    Slazem se sa tobom, Zdravko

    To je realno razmisljanje

    Pozdrav
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Zdravko Vučinić 15/10/2013, 19:20

    Moraću malo više prostora da zauzmem da bih odgovorio.

    E ovaj iskaz da je covjek gresan 100 odsto i da zbog toga treba ti vjera u pomazanika[a ne u Boga] nikako ne stima

    Sta je onda sa bebom koja se rodi pa umre poslije par minuta, ili poslije nekog vremena, znaci posto ona je 100 odsto gresna, jer je takav covjek, a nije stigla da uzvjeruje da je Isus pomazanik, znaci ide poslije u smrt?

    To nije realno nikako
    Momak, ja unaprijed znam da je moja priča uglavnom uzaludna jer su ljudi odgajani u pogrešnom smjeru, njihove crkve, organizacije, religije su ih naučile legalizmu, odnosno spasenju djelima i slično.
    Koncept jevanđelja mora biti na udaru, kao što je bio na udaru u vremenu apostola, kada Jevreji uopšte nijesu shvatali Pavla i ostale koji su im govorili o opravdanju vjerom itd.
    Ovo što si gore rekao, i uostalom sve što si rekao, ne ide uz moju priču. Ja sam računao da će ti teško biti da shvatiš to što sam napisao koliko god da je jednostavno, jer je preduslov da to shvatiš duhovne prirode a ne čitanje. Ali ostavimo to za sada.

    Pobrkao si grešnu prirodu sa krivicom. U Bibliji postoji grijeh, postoji prestup itd itd. To nije isto.
    Ako ne vjeruješ u NZ ja i ti skoro da nemamo što da pričamo, jer ako ti krenem objašnjavati koncept opravdanja vjerom i druge istine preko SZ onda ćeš me baš teško razumjeti.
    Na osnovu Biblije čovjek je 100 odsto grešan. Svaki čovjek. Bilo Jevrejin bilo neznabožac. To je odlično objašnjeno na početku poslanice Rimljanima. Svaki čovjek je pod grijehom, priroda mu je grešna. I priroda jedne bebe je grešna, i sam znaš da bebe sve hoće za sebe, pokazuju znake sebičnosti itd, jer je naša priroda grešna.

    U Bibliji postoji više od 10 riječi za grijeh, u Starom i Novom Zavjetu, i svaka ima neko značenje. Na primjer, riječ „prestup” znači voljno, hotimično kršenje Zakona. Ali Zakon se ne može prestupiti bez poznanja Zakona. Preduslov za prestup je poznavanje Zakona. Beba ne zna Zakon. Beba nije mogla da odluči prihvata li Spasitelja ili ne.
    Beba se rađa sa grešnom prirodom koju je naslijedila i osuđena je na smrt, kao što se svaki čovjek rađa sa grešnom prirodnom i osuđen je na smrt. Međutim, beba nije kriva, na nju nema krivice prestupa, svjesnog prihvatanja ili neprihvatanja Božjeg dara. Dakle, beba umire, ali nije kriva, i Bog može da tu bebu vaskrsne kad dođe vrijeme za to.

    Nemoj da pomislim da si loš poznavalac Biblije, pa uzimaš primjer bebe. To je neozbiljno.
    Jedno je grešna naslijeđena priroda zbog koje smo osuđeni "u Adamu", a drugo je prestup, svjesno kršenje Zakona itd itd.
    Adamov grijeh bio je prestup zato što je on voljno prekršio Zakon. Kad mu je Eva donijela plod on je znao da je to zabranjeni plod. To je prestup.

    Ima jedna uredba koju je Bog propisao u Tori:
    5 Mojsijeva 24,16 Neka očevi ne budu pogubljeni zbog dece, i deca neka ne budu pogubljena zbog očeva. Neka svako bude pogubljen zbog sopstvenog greha.

    Znaci ova uredba je dosla od Boga, sto znaci da je to njegova volja, tako da i Bog sudi po ovoj uredbi koju je sam i izrekao
    Tako je, svaki čovjek odgovara za sebe i to je po Zakonu Božjem. Niko za nikog ne može da odgovara i da plati. Ali to nema veze sa onim što ja pričam o grešnoj prirodi i držanju Zakona.
    Moraš da razdvojiš grijeh, prestup, krivicu itd, jer ako to ne razdvojiš imaćeš problem. Beba je rođena u grijehu, ali nije prestupila Zakon. Međutim, iako beba nije svjesna niti je počinila prestup, ona ipak umire. Zašto? Zato što je ta beba bila "u Adamu" kada je Adam počinio zlo i od tada smo svi osuđeni na smrt. Mi umiremo zbog toga, a ne zbog ličnih grijeha.
    Ako ovo ne shvatiš, teško možeš da ideš dalje. Dakle, čovjek umire zbog Adamovog prestupa, a ne zbog svojih grijeha.
    Adamova smrt je postala univerzalna.

    Evo ti jedan citat u prilog tome:

    Rimljanima 5:12-14 - "Zato, kao što je kroz jednog čovjeka u svijet ušao grijeh i preko grijeha smrt, i tako se smrt proširila na sve ljude jer su svi sagrešili... Jer do Zakona je grijeh bio u svijetu, ali niko se nije teretio za grijeh kad nema zakona.
    Ipak, smrt je od Adama do Mojsija carovala i nad onima koji nijesu počinili grijeh sličan prestupu kakav je počinio Adam, koji je tip onoga koji je imao da dođe".


    Iz ovoga vidimo da se zbog Adamovog grijeha smrt prošiila na sve ljude, jer "su svi sagriješili". Beba nije sagriješila u smislu prestupa, kršenja Zakona, ali umire, i to je jedan od dokaza koji potvrđuju da je Adamov prestup uzrok smrti bebe.
    Pogledaj u originalu, jer Pavle ovdje kod "svi su sagriješili" koristi aorist, što je prošlo istorijsko vrijeme, i to podrazumijeva jedan čin za sve koji se desio u prošlosti. Da je Pavle imao na umu da su to naši lični grijesi koji nam donose smrt, onda bi upotrijebio sadašnje trajno vrijeme ali on to ne čini.
    Dakle, ljudi od Adama do Mojsija (do Sinaja) su griješili, ali nijesu prestupali, nijesu se teretili za grijeh, kao što ovdje piše, pa ipak su umirali. Oni, dakle, nijesu umirali zbog svojih ličnih grijeha, jer Zakon još nije bio dat na Sinaju.
    Adamova smrt je postala univerzalna smrt, da tako kažemo. E sad ti treba da se pitaš da li onda Bog nepravdno sudi, kada  je smrt zahvatila ljude zbog Adamovog prestupa (kazna je prenijeta sa oca na sinove).

    Ne, momak, nema nikakvog prenošenja kazne sa oca na sinove, niti je Bog nepravedan. Nego treba da shvatiš ono što sam ti napisao prošli put, a to je da su svi ljudi bili "u Adamu" kad je on prestupio. Mi smo svi od Adama, od njegove krvi, svi smo bili "u njemu". Ako ovo ne shvatiš, onda ni Isusovu ulogu ne možeš da shvatiš, jer kao što smo bili "u Adamu", isto smo bili i "u Isusu". Osim što nas je zahvatilo sve što nam pripada "u Adamu", a to je smrt, ropstvo grijehu, pala priroda, isto nas je zahvatilo sve što je "u Hristu", a to je Njegova pravednost, ispunjenje Zakona itd. Stim da kada je u pitanju Isus, to je Božji dar, i dar se mora prihvatiti.  

    Čitaj Rimljanima 5:12 do 21, gdje Pavle poređuje Adama sa Hristom. Pavle tu želi iskoristiti Adama kao Hristov obrazac ili tip. On kaže drugim riječima: „Ono što nam se događa zbog Adama, na isti način nam se događa zbog Hrista.”

    Pročitaj ovaj dio u Rimljanima. Ukupna namjera paralele u Rimljanima 5:12-21 između Adama i Hrista počiva na zamisli o
    solidarisanju čovječanstva u Adamu i Hristu. Dakle, razlog zašto nas Bog osuđuje na smrt zbog Adamovog grijeha nije prenošenje krivice, već što sudjelujemo u Adamovom grijehu. Mi smo bili "u Adamu".
    Kako kaže jedan dobar teolog, taj život koji je Adam prenio na svoju djecu je život koji je već sagriješio; to je život koji stoji
    osuđen i to je život koji mora umrijeti. Isto tako, ali u drugom pravcu, je sa Hristom. Jedini način na koji Hristova pravednost može biti naša nije putem prenošenja, već zato što sudjelujemo u Hristovoj poslušnosti tj. uključeni smo u nju, bili smo "u Hristu".
    Čitaj malo o ovome, ovo je život, ovo je jevanđelje...


    jer ako sagriješiš u jednome u svemu si sagriješio

    Takodje ova izjava nije nikada bila Bozji koncept, tako da slobodno mozemo reci da je ovo stvarno neistina
    Da li si ti mene razumio šta sam ja ovdje rekao i u kom kontekstu. Prema Zakonu, plata za grijeh je smrt. Ako li pogriješiš u jednoj odredbi, kao da si pogriješio u svakoj. To je poenta. Poveži sve ovo sa gornjim navodima, ne uzvlači iz konteksta. Rekao sam ti šta je prestup. Čim je Adam napravio prestup odmah je trebao da umre, momentalno, jer je svjesno prestupio. Samo zahvaljujući Planu spasenja koji postoji od vječnosti, on je ostao da živi, dobio je šansu, ali ne šansu da čini dobra djela, jer to nije mogao više sam od sebe jer mu se priroda izopačila, nego šansu da vjerom prihvati Spasitelja, odnosno obećanje u Spasitelja.
    U takvoj situaciji, prihvatanja vjerom obećanja u Spasitelja, Bog je mogao da interveniše u Adamov život i da Adam čini ono što je ugodno pred Bogom. Ali to nije Adam, ta dobra djela nijesu spontana jer je Adam dobar, nego Bog čini kroz Adama. To je razlika između legalizma i opravdanja vjerom.


    Covjek znaci nije 100 odsto gresan od rodjenja, ali vremenom pocne da grijesi i pada, a ono sta ulazi u obzir jeste borba, vjecita borba izmedju dobra i zla, izmedju covjekovih pozuda koje ga mame i covjekove vjere u Boga i njegova obecanja koja covjeka podsticu da ide Bozjim putevima, i da kad padne ustaje
    Ako ne ideš od pretpostavke da je čovjek 100 odsto grešan, onda imaš problem. Jevanđelje je isključivo za 100 odsto grešnike. Biblija je jasna po tom pitanju. Zato Bog kaže bez mene ne možete činiti ništa.
    Čitaj uvod u Rimljanima gdje Pavle govori o neznabošcima i Jevrejima (dakle, obuhvatio je čitav svijet), gdje kaže da su svi grešni, da su svi krivi pred Bogom i nema nikoga pravednoga (ovdje koristi i citate iz SZ)
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Tako-je 15/10/2013, 19:43

    Zdravko, opusti se

    Samo da kazem ovo, kazes da udaram na jevandjelje, a ti se uopste ne pozivas na jevandjelje nego na pisma Pavla iz Tarsa

    Razumijem ja da su tebi i mnogima njegova pisma zapravo jevandjelje, ali meni nisu

    Ja postujem tvoja uvjerenja, pa red bi bio da i ti postujes moja

    Pozdrav
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  PavleS 15/10/2013, 20:01

    Tako je (citat):Samo da kazem ovo, kazes da udaram na jevandjelje, a ti se uopste ne pozivas na jevandjelje nego na pisma Pavla iz Tarsa

    Razumijem ja da su tebi i mnogima njegova pisma zapravo jevandjelje, ali meni nisu
    Nešto ti se opasno zamjerio Pavle iz Tarsa. Može li bit da je on lažni prorok jer se ne uklapa u koncept mesijanskih Jevreja? Sumnjiv mi je nešto...

    Ja postujem tvoja uvjerenja, pa red bi bio da i ti postujes moja.
    Sve u duhu demokratije i poštovanja ljudskih prava!
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Zdravko Vučinić 15/10/2013, 20:24

    Tako-je (citat):Zdravko, opusti se

    Samo da kazem ovo, kazes da udaram na jevandjelje, a ti se uopste ne pozivas na jevandjelje nego na pisma Pavla iz Tarsa

    Razumijem ja da su tebi i mnogima njegova pisma zapravo jevandjelje, ali meni nisu

    Ja postujem tvoja uvjerenja, pa red bi bio da i ti postujes moja

    Pozdrav
    Kada ja kažem jevanđelje, to ne znači da mislim na jevanđelje po Mateju, Jovanu itd, nego to znači da mislim na radosnu vijest (jevanđelje). Apostol Pavle je bio određen za propovijedanje jevanđelja i u njegovim spisima je jevanđelje objašnjeno najjasnije, najdirektnije, najbolje itd itd. Inače, Pavlovi spisi se ne razlikuju od onoga što piše u jevanđeljima po Mateju, Jovanu itd. Dakle, to je isti koncept. Ne odudaraju.
    U redu ako ti u to ne vjeruješ, to je tvoja stvar. Ja samo kažem da bi valjalo pročitati.

    Poštujem ja tvoja uvjerenja, nego nastojim da sagradiš temelj, a to je da znaš da je svaki čovjek stvoren "u Adamu", da znaš šta je prestup a šta grešna priroda, da dođeš do spoznaje da nam je Spasitelj apsolutno potreban itd. Ali ne bilo koji Spasitelj, nego Isus iz Nazareta, jer je On taj. Na stotine proročanstava iz SZ ispunjeni su na Njemu. On je Mesija.
    Već 2000 godina niko to nije uspio da negira. Naravno, u to ne ubrajam svakojake priče, mistike, izmišljotine itd itd. Niko ozbiljan to nije negirao, niti može.
    Pošto ne mogu da ga negiraju, onda izopačuju Njegovo učenje. Umanjuju Njegov značaj. Uzdižu se ljudi, autoriteti, sveštenici, rabini, pastori, naučava se puki legalizam...
    Ali dolazi vrijeme propovijedanja jevanđelja kao u vrijeme apostola. Duboko vjerujem u to. Vidjećemo da li je to tako, ili mi ovdje u IRI-ju ne znamo šta pričamo.


    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Tako-je 15/10/2013, 20:35

    Pavle, ako mislis na religijsku organizaciju mesijanskih Jevreja, onda grijesis, jer oni prihvataju sve zapise, pa i Pavla iz Tarsa, a moja uvjerenja su drugacija, nisu mi bliski mesijanski Jevreji, oni su vise vama bliski, a "vojvoda" im je najblizi

    Na te tvoje ironije ne vrijedi se osvrtati

    Pozdrav
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  PavleS 15/10/2013, 21:46

    Tako-je (citat):Pavle, ako mislis na religijsku organizaciju mesijanskih Jevreja, onda grijesis, jer oni prihvataju sve zapise, pa i Pavla iz Tarsa, a moja uvjerenja su drugacija, nisu mi bliski mesijanski Jevreji, oni su vise vama bliski, a "vojvoda" im je najblizi.

    Na te tvoje ironije ne vrijedi se osvrtati.

    Pozdrav
    Vidio sam na jednom mjestu da raspravljaju o tom pitanju - da li je Pavle lažni prorok.
    Evo sad bez sarkazma, ali nevolja se sprdati jer magare bi shvatilo:
    Pavle na više mjesta daje izjave po pitanju svoje službe i misije i kaže da je on otkrivenje dobio direktno od Gospoda - dakle nije došao do ovoga što piše svojim umovanjem ili primanjem znanja od ljudi.
    To jasno i nedvosmisleno piše u Djelima 20:24; Galatima 1:1, 12; Titu 1:3; 1. Korinćanima 11:23, 15:3; Efescima 3:3...
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Tako-je 16/10/2013, 09:39

    Moje misljenje je da je nesto veoma sumnjivo i nelogicno se tice Pavla i pisama koji se pripisuje njemu, ako ih je uopste on i pisao

    Uglavnom, bilo je 12 glavnih apostola, i njihovi spisi bi trebali biti najveci autoritet, a Pavle ako je uopste i bio apostol, jer sve sa njim je sumnjivo, je bio izvan tih 12 glavnih, tako da vidi se da je neznabozac Konstantin napravio neki buckuris[a to nije bio problem kad niko nije znao ni citati ni pisati], cim ne postoje orginalni zapisi stariji od 4 vjeka, tj kao izgubljeni su, a takodje moje neko misljenje je da su poslije takodje u krstaskim ratovima ovi papini pokupili sa podrucja Izraela i okoline neke spise koji su bili vjerodostojni

    Sami ste se uvjerili i to sa odredjenim dokazima da u spisima koje zovu "NZ" ima "izmjena" i nelogicnosti, a cim se nadju bilo kakve izmjene, nepodudarnosti, nelogicnosti, kako uopste vjerovati tim zapisima, nesto tu ne stima, i vidim da ste mjenjali neke stvari u vasoj NRP Bibliji, ali samo neke, a jos puno toga je izmjenjeno, nelogicno, zapisi se nepoklapaju, tako da sve je tu pod upitnikom, ali tako je to kad se pagani igraju i prave buckuris

    Uglavnom, neka svako vjeruje kako ga razum vodi, a tako i ja cinim

    Pozdrav
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  PavleS 16/10/2013, 09:50

    Tako je (citat):Moje misljenje je da je nesto veoma sumnjivo i nelogicno se tice Pavla i pisama koji se pripisuje njemu, ako ih je uopste on i pisao.
    Tvoje mišljenje.... E blago ti u pamet.
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Tako-je 16/10/2013, 09:59

    Ja iznosim svoje poglede, na osnovu istrazivanja, a naravno da ima ljudi koji misle isto

    Pozdrav
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  PavleS 16/10/2013, 10:25

    Tako-je (citat):Ja iznosim svoje poglede, na osnovu istrazivanja, a naravno da ima ljudi koji misle isto

    Pozdrav
    I oni koji kažu da su im majmun i ameba daleki preci takođe iznose "svoje mišljenje" i pozivaju se na "istraživanja".

    ...a Pavle ako je uopste i bio apostol, jer sve sa njim je sumnjivo, je bio izvan tih 12 glavnih...
    Možda je bio šahista pa se pretvarao da je apostol.

    ...a takodje moje neko misljenje je da su poslije takodje u krstaskim ratovima ovi papini pokupili sa podrucja Izraela i okoline neke spise koji su bili vjerodostojni.
    Znači po tvom "mišljenju" krstaši su bili zainteresovani za Božju Riječ a originalni novozavjetni spisi čuvaju se u centru okultizma.
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Tako-je 16/10/2013, 10:58

    Eh, lose ti je poredjenje

    Znači po tvom "mišljenju" krstaši su bili zainteresovani za Božju Riječ a originalni novozavjetni spisi čuvaju se u centru okultizma.

    Prije svega neznabozac Konstantin, i njegovi istomisljenici prije njega, a i poslije njega su bili zainteresovani da se sakrije istina, a i krstasi su svakako bili zainteresovani za to da se pravi spisi sakriju, mislim istina uopsteno, da bi mogli siriti svoju pagansku religiju, a da li se neki vjerodostojni zapisi negdje cuvaju ili su spaljeni, o tome ne znamo, ali vidimo da sa zvanicnim spisima nesto ne stima, to svaki razuman covjek moze da zakljuci

    Pozdrav
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Tako-je 16/10/2013, 11:07

    Pavle iz Tarsa ako je i bio u njihovoj sluzbi nije bio medju 12 glavnih apostola, cak se ostali ucenici[izuzev 12 apostola] i nisu nazivali apostolima, vec je to kroz tradiciju protureno da kao svi su apostoli, medju kojima je 12 posebnih

    Poenta je da su 12 apostola najveci autoriteti, i njihovi pravi orginalni zapisi se trebaju uzeti kao autoriteti, ali pagani su ucinili svoje
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  PavleS 16/10/2013, 11:41

    Prije svega neznabozac Konstantin, i njegovi istomisljenici prije njega, a i poslije njega su bili zainteresovani da se sakrije istina, a i krstasi su svakako bili zainteresovani za to da se pravi spisi sakriju, mislim istina uopsteno, da bi mogli siriti svoju pagansku religiju, a da li se neki vjerodostojni zapisi negdje cuvaju ili su spaljeni, o tome ne znamo, ali vidimo da sa zvanicnim spisima nesto ne stima, to svaki razuman covjek moze da zakljuci.
    Treba da naučiš prvo da razmišljaš pa onda da zaključuješ. Sad se ne šalim uopšte.
    U vrijeme cara Konstantina jedan od glavnih strateških ciljeva bio je lažiranje hrišćanstva koje je bilo veoma moćno, što uključuje i pokušaj plagijanja Biblije. Taj "posao" po svemu sudeći bio je povjeren "crkvenom ocu" Euzebiju koji je nastavio Origenovu "misiju". Ali kad su hrišćani odbacili ekumensku Bibliju, ti spisi su čuvani u tajnim arhivama okultista koje smo prethodno pomenuli, i kroz Srednji vijek nijesu bili od značaja nikome, jer je Biblija bila stavljena "van zakona" i nedostupna narodu. Tzv. krstaški pohodi dogodili su se u tom periodu i poslednje što je zanimalo krstaše bila je Biblija. Osnovni cilj tih sramotnih pohoda bio je zauzimanje Jerusalima od strane papstva, međutim, kako su sa jačanjem islama pukle veze između njih i katolika, to se pokazalo kao nemoguća misija.
    Kad je protestantska reformacija opet izložila Bibliju pogledima ljudi, a mjere represije i terora nijesu dale željene rezultate, to se opet pojavila potreba za izvlačenjem tajnih spisa, koji su proglašeni "najstarijim". Tako su na osnovu vatikanskih i navodnih sinajskih tj. aleksandrijskih rukopisa (drugi veliki centar okultizma) napravljeni svi novi prevodi Biblije.
    I sada kad su sahranili protestantizam preko crkava, oni šašavovi na teološkim fakultetima uče kako je dobro da konsultuju što više prevoda i obavezno svi imaju "Bible Works" instaliran na svom računaru. Njima su svi prevodi "dobri" jer to su radili "biblijski naučnici" - u stvarnosti okultisti ili neobraćeni i nereligiozni agenti i "skolari" koji rade po instrukcijama koje dolaze sa najviših nivoa hijerarhije crkava (što je Zdravko pominjao u svom jutrošnjem postu).

    Tako i ti svojim nasijedanjem na budalaštine samo ideš na ruku podrivačima Božje Riječi. Stoga, ako si iskren, pamet u glavu dok ne bude kasno. Ako nijesi, onda je svejedno šta god radio.


    PavleS: komentar modifikovan dana: 17/10/2013, 14:34; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  PavleS 16/10/2013, 11:51

    Tako je (citat):Pavle iz Tarsa ako je i bio u njihovoj sluzbi nije bio medju 12 glavnih apostola, cak se ostali ucenici[izuzev 12 apostola] i nisu nazivali apostolima, vec je to kroz tradiciju protureno da kao svi su apostoli, medju kojima je 12 posebnih

    Poenta je da su 12 apostola najveci autoriteti, i njihovi pravi orginalni zapisi se trebaju uzeti kao autoriteti, ali pagani su ucinili svoje.
    Opet skroz pogrešno razmišljanje. Broj 12 ima samo simbolički smisao, i ništa više od toga. Sa aspekta pronošenja Božje Riječi, potpuno je nebitno koliko ima apostola. Najveći autoritet je osoba kojoj je dato najviše Duha i otkrivenja, i to nema nikakve veze sa zvanjima. U slučaju rane novozavjetne zajednice, to je bez premca bio Pavle.
    Riječ "apostol" znači "glasnik" ili "poslanik" (Božji), i to je vrlo jednostavno, i nema nikakvih dodirnih tačaka sa lažnim veličanjem i titulama u crkvama.
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Tako-je 16/10/2013, 12:57

    Ni jedan zapis nije vjerodostojan, bio on iz 4 vijeka ili poslije, a kad budete imali zapise iz 1 vijeka tad mozemo pricati, i to od 12 glavnih apostola

    A u ostalom, da je Isus imao skroz neki novi koncept, zapisao bi to, ali nije imao nista novo, a i ako je od Boga nije ni mogao nista novo dati sto se tice Tore i Tanaha, nego je bio pozivao na temelj-Toru, znaci pozivao je na povratak korijenima, bio je ziva Tora, bio je primjer, i dao objasnjenja Bozjih instrukcija, a tadasnji ljudi su ubacivali svoje zapovjesti i mudrovanja koja su smisljali, i koja su se krivila sa Torom, a takodje nisu ni marili, ni mislili na Boga, nego su cisto povrsno i formalno postovali neke stvari iz Tore, a uz to ljudska predanja, pa i neke obicaje paganskih naroda, koja nisu u skladu sa Torom i nisu od Boga


    Evo jedan primjer

    Ti sad dodjes i udjes u pravoslavnu[ili katolicku] crkvu, i kazes: Alo ljudi, sta vi to radite, pa to nije ispravno, tako se ne sluzi Bogu, vjerujte mi sta vam pricam, ljudi, ako ne budete veci od ovih popova necete uci u carstvo nebesko, jer ovi popovi se prave da postuju Boga, ali ga ne postuju, i oblace lijepu odjecu, i pustaju brade da izgledaju pobozno, ali to nisu, i pogresno vas uce, vjerujte mi, ja sam put, istina i zivot, mene slusajte, ko slusa moju rijec, imace zivot jer ja vam govorim istinu, a ovi popovi se pozivaju na Boga, ali sve sto rade i govore vama da cinite nije ispravno, i to nije od Boga, vjerujte mi sta vam govorim, ne cinite to sto oni cine, ovo sto pricam ne znaci da zelim ukinem i mjenjam Bozje zapovjesti[instrukcije] koje su zapisane, nego da ih ispunjavam, a i vi ih trebate ispunjavati, jer Bozje zapovjesti ostaju do kraja u potpunosti validne, a ne da ih kvarite kao sto ih ovi popovi kvare, i izmisljaju drugacije zapovjesti i tako vas odvlace da ne postujete pravog Boga, vjerujte mi sta vam govorim, ja vam govorim istinu, morate mi vjerovati, ko prihvata moje ucenje i moju rijec, taj je na pravom putu, vjerujte mi, ja govorim istinu, vjerujte mi


    I jedni bi te poslusali i povjerovali ti, ali vecina bi rekla, ovaj nije normalan, sigurno je demonizovan, sta on to prica, on prica i uci protiv Boga i odvraca nas od Boga, sta se on sad tu nasao da nas uci o Bogu, kad imamo popove koji najbolje znaju, a on prica nesto drugacije, ovog treba uhapsiti, strpati u zatvor, i osuditi na smrt jer nas odvraca od Boga



    Pozdrav


    Tako-je: komentar modifikovan dana: 16/10/2013, 13:48; prepravljeno ukupno 2 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  PavleS 16/10/2013, 13:11

    Tako je (citat):Ni jedan zapis nije vjerodostojan, bio on iz 4 vijeka ili poslije, a kad budete imali zapise iz 1 vijeka tad mozemo pricati, i to od 12 glavnih apostola.
    Očekujem da ih pronađete ti i vojvoda. Do tada, ne mlati više, ubijaš u mali mozak.
    avatar
    Nebojša


    Broj komentara : 143
    Registration date : 2013-08-19

    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Nebojša 27/10/2013, 00:19

    Posledice odbijanja Hrista, na cc je prevod

    https://youtu.be/EZ-GQjZrSgY

    Sponsored content


    SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM - Page 6 Empty Re: SAVREMENI IZRAEL I DISPENZACIONALIZAM

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 28/3/2024, 18:49