BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 3 EmptyYesterday at 13:02 by Niko bez Boga

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty21/3/2024, 14:14 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


+40
Djordje J.
Slava Bogu
Dare1
Kika
Zmajche
Ivanpt33
kainos
PavleS
Marko90
darka
Željko
djolo
Pita
giga
Dušann
kadosh777
Djuka
Nino76
StanoR
Nebojša
Batret
zigozago
Paradoks
MarioD
Nenad
Dragana B.
maurico
Mato T
Sergej 92
Vlatko
JasnaRR
Zarko
Grubo
Stefan93
Noemi
-GoRsKi-
_Ivan_
Jovana
ljuba79
Zdravko Vučinić
44 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  giga 26/5/2017, 06:45

    Pozdrav,nisam znao gde je bolje da ovo postavim da li u odeljku prevoda ili pitanja,pogledajte pa procenite,verujem da smo svi primetili ali niko nije obratio pažnju a tiče se praznika i njihovog redosleda prvo ide pasha pa onda beskvasni hlebovi ili je možda nešto sasvim drugo u pitanju...
    Matej 26,17 Prvog dana Praznika beskvasnih hlebova učenici priđoše Isusu i upitaše ga:„Gde hoćeš da ti spremimo da jedeš pashalnu večeru?”18 „Idite u grad k tome i tome”, reče im on, „i recite mu: ‘Učitelj kaže: Moj čas je blizu. Kod tebe ću slaviti Pashu sa svojim učenicima’.”
    Marko 14,12 Prvog dana Praznika beskvasnih hlebova, kad se po običaju žrtvovala pashalna žrtva, njegovi učenici su ga upitali:„Gde hoćeš da jedeš Pashu, da odemo i da ti je pripremimo?”
    Luka 22,7 Došao je dan beskvasnih hlebova, u koji je trebalo pripremiti Pashu.
    Marko 14,12 Prvog dana Praznika beskvasnih hlebova, kad se po običaju žrtvovala pashalna žrtva, njegovi učenici su ga upitali:„Gde hoćeš da jedeš Pashu, da odemo i da ti je pripremimo?”
    Praznik beskvasnih hlebova dolazi posle Pashe a ne obrnuto...
    3 Mojsijeva 23,4 Ovo su Gospodnji praznici, sveti zborovi, koje treba da oglasite u vreme koje je određeno za njih: 5 Prvog meseca, uveče četrnaestog dana u mesecu, Pasha je u čast Gospodu.6 Petnaestog dana tog meseca Praznik je beskvasnih hlebova u čast Gospodu.Sedam dana jedite beskvasne hlebove.
    Ezekilj 45,21)-Četrnaestoga dana prvoga mjeseca svetkovat ćete blagdan Pashe; sedam dana neka se jedu beskvasni kruhovi!,
    avatar
    Dragana B.


    Broj komentara : 10
    Age : 43
    Registration date : 2017-01-18

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Dragana B. 26/5/2017, 09:32

    Ja sam u šoku!!!
    Verujte da ni sama ne znam kako sam došla do ovog foruma, ako se dobro sećam da mi je trebala informacija vezana za tinkture... Slučajno vidim da imate obrađene i religijske teme. Na prvi pogled mi se čini kao neko "smeće". Ne obazirem se previše na to.
    Čitam knjige sa Vašeg sajta već nekoliko meseci. Forum ne otvaram. Ne interesuje me...
    Ne znam kako, niti zašto, pre jedno nedelju dana iz čista mira krećem da čitam iz početka forum o trojstvu.
    I sad sedim ovde, šokirana od juče, kada sam sve pročitala i kada se nešto posložilo u mojoj glavi... Ne mogu da verujem!
    To je tako logično i to tako ima smisla!!
    Ne znam da li možete da mislite kako sam se iznenadila, kada 35 godina verujete u nešto i onda iz "fore" shvatite da ste ceo život verovali u pogrešno.
    Još da Vam kažem da videe nisam ni pogledala, već sam samo čitala tekstove. Videe ću kod kuće, na poslu sam Cool Cool

    Kao da ste mi izlupali šamare Shocked

    Ovu temu ste dobro obradili, za ostalo ne znam, nisam stigla da pročitam.
    Very Happy malo je reći i da se bojim ko zna šta ću još da otkrijem. Da polako prvo ovo o trojstvu procesuiram.

    Pozdrav i svako dobro.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 26/5/2017, 13:14

    giga (citat):Pozdrav,nisam znao gde je bolje da ovo postavim da li u odeljku prevoda ili pitanja,pogledajte pa procenite,verujem da smo svi primetili ali niko nije obratio pažnju a tiče se praznika i njihovog redosleda prvo ide pasha pa onda beskvasni hlebovi ili je možda nešto sasvim drugo u pitanju...
    Matej 26,17 Prvog dana Praznika beskvasnih hlebova učenici priđoše Isusu i upitaše ga:„Gde hoćeš da ti spremimo da jedeš pashalnu večeru?”18 „Idite u grad k tome i tome”, reče im on, „i recite mu: ‘Učitelj kaže: Moj čas je blizu. Kod tebe ću slaviti Pashu sa svojim učenicima’.”
    Marko 14,12 Prvog dana Praznika beskvasnih hlebova, kad se po običaju žrtvovala pashalna žrtva, njegovi učenici su ga upitali:„Gde hoćeš da jedeš Pashu, da odemo i da ti je pripremimo?”
    Luka 22,7 Došao je dan beskvasnih hlebova, u koji je trebalo pripremiti Pashu.
    Marko 14,12 Prvog dana Praznika beskvasnih hlebova, kad se po običaju žrtvovala pashalna žrtva, njegovi učenici su ga upitali:„Gde hoćeš da jedeš Pashu, da odemo i da ti je pripremimo?”
    Praznik beskvasnih hlebova dolazi posle Pashe a ne obrnuto...
    3 Mojsijeva 23,4 Ovo su Gospodnji praznici, sveti zborovi, koje treba da oglasite u vreme koje je određeno za njih: 5 Prvog meseca, uveče četrnaestog dana u mesecu, Pasha je u čast Gospodu.6 Petnaestog dana tog meseca Praznik je beskvasnih hlebova u čast Gospodu.Sedam dana jedite beskvasne hlebove.
    Ezekilj 45,21)-Četrnaestoga dana prvoga mjeseca svetkovat ćete blagdan Pashe; sedam dana neka se jedu beskvasni kruhovi!,
    Kasnije se to povezalo praktično u jedan praznik.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 26/5/2017, 13:19

    Dragana B. (citat):Ja sam u šoku!!!
    Verujte da ni sama ne znam kako sam došla do ovog foruma, ako se dobro sećam da mi je trebala informacija vezana za tinkture... Slučajno vidim da imate obrađene i religijske teme. Na prvi pogled mi se čini kao neko "smeće". Ne obazirem se previše na to.
    Čitam knjige sa Vašeg sajta već nekoliko meseci. Forum ne otvaram. Ne interesuje me...
    Ne znam kako, niti zašto, pre jedno nedelju dana iz čista mira krećem da čitam iz početka forum o trojstvu.
    I sad sedim ovde, šokirana od juče, kada sam sve pročitala i kada se nešto posložilo u mojoj glavi... Ne mogu da verujem!
    To je tako logično i to tako ima smisla!!
    Ne znam da li možete da mislite kako sam se iznenadila, kada 35 godina verujete u nešto i onda iz "fore" shvatite da ste ceo život verovali u pogrešno.
    Još da Vam kažem da videe nisam ni pogledala, već sam samo čitala tekstove. Videe ću kod kuće, na poslu sam Cool Cool

    Kao da ste mi izlupali šamare Shocked

    Ovu temu ste dobro obradili, za ostalo ne znam, nisam stigla da pročitam.
    Very Happy  malo je reći i da se bojim ko zna šta ću još da otkrijem. Da polako prvo ovo o trojstvu procesuiram.

    Pozdrav i svako dobro.
    Dobro je ko hoće da vidi argumente.
    Ovo oko trojstva jedna je od najvećih i najsuptilnijih prevara u hrišćanskoj religiji uopšte.
    Što se ostalog tiče, na sajtu religija.me postoje relevantni materijali, dok je na forumu neobaveznija i otvorenija priča.
    avatar
    Dragana B.


    Broj komentara : 10
    Age : 43
    Registration date : 2017-01-18

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Dragana B. 29/5/2017, 14:58

    Pozdrav,

    Imate neki tekst o večeri Gospodnjoj? Odnosno o obredu večere Gospodnje koju adventisti praktikuju.
    Ako nema teksta može i Vaše mišljenje.

    Pozdrav i svako dobro.
    Dragana B.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 29/5/2017, 18:54

    Dragana B. (citat):Pozdrav,

    Imate neki tekst o večeri Gospodnjoj? Odnosno o obredu večere Gospodnje koju adventisti praktikuju.
    Ako nema teksta može i Vaše mišljenje.

    Pozdrav i svako dobro.
    Dragana B.
    Ima negdje na sajtu i o tome.
    Svrha i simbolika Gospodnje večere je objašnjena u 1. Korinćanima 11:23-26. Takođe je naznačena i trajnost ovog obreda koji se naslanja na Pashu, tj. upražnjava se dok Gospod ne dođe. U širem kontekstu 11:17-34 Pavle objašnjava vjernicima u Korintu opasnosti od zloupotreba ili nesavjesnog pristupanja obredu. U pitanju je najsvečanija moguća simbolika jer predstavlja temelj Novog saveza: Hristovo tijelo i krv za naše spasenje.

    U adventističkoj crkvi to je pretvoreno u periodični (kvartalni) obred, a koliko ga ko ozbiljno shvata i duhovno doživljava je individualno. Ono što je primjetna zloupotreba kod adventista je korištenje Gospodje večere kao posebnog dana za dijeljenje blagoslova, naravno od starješina i pastora crkve. Tada se mnogi pojave na kraju službe samo da bi "primili blagoslov".
    avatar
    Dragana B.


    Broj komentara : 10
    Age : 43
    Registration date : 2017-01-18

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Dragana B. 30/5/2017, 13:17

    Lično imam problem, a verujem da ga mnogi imaju, sa time šta je to greh, i čega se ja to trebam osloboditi.
    Postoje jasni grehovi, kao što je krađa, ubistvo, prevara. Tu je jedna strana potpuno u krivu i nanosi štetu drugom bez ikakvog razloga. A čini mi se da postoje i oni "prikriveni" grehovi, da ih tako nazovem. Možda bi glupo zvučalo, ali greh koji se učini zarad nekih "viših" ciljeva. Ne znam da li se takvi grehovi mogu smatrati "pravim" grehovima?
    Da budem preciznija: Imam sina narkomana kojeg ne mogu da skinem sa droge. Da li je bolje da mu ja dajem pare da kupuje drogu ili da ga isteram iz kuće i pustim ga da krade?
    Ili imam muža koji ne radi ništa i zloupotrebljava novac koji zaradim. Da li da odvajam novac sa strane u neki crni fond da imam za crne dane?- jer će u suprotnom sav biti uzaludu potrošen...
    Znam da je molitva lek, po nekad čini mi se kao da ne umem da prepoznam šta je ispravno.

    Volela bih da čujem da li neko ima sličan problem i kako se nositi sa njime?
    Da li postoji kompromis, ili uvek raditi ispravno pa kako bude?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 31/5/2017, 12:19

    Dragana B. (citat):Lično imam problem, a verujem da ga mnogi imaju, sa time šta je to greh, i čega se ja to trebam osloboditi.
    Postoje jasni grehovi, kao što je krađa, ubistvo, prevara. Tu je jedna strana potpuno u krivu i nanosi štetu drugom bez ikakvog razloga. A čini mi se da postoje i oni "prikriveni" grehovi, da ih tako nazovem. Možda bi glupo zvučalo, ali greh koji se učini zarad nekih "viših" ciljeva. Ne znam da li se takvi grehovi mogu smatrati "pravim" grehovima?
    Da budem preciznija: Imam sina narkomana kojeg ne mogu da skinem sa droge. Da li je bolje da mu ja dajem pare da kupuje drogu ili da ga isteram iz kuće i pustim ga da krade?
    Ili imam muža koji ne radi ništa i zloupotrebljava novac koji zaradim. Da li da odvajam novac sa strane u neki crni fond da imam za crne dane?- jer će u suprotnom sav biti uzaludu potrošen...
    Znam da je molitva lek, po nekad čini mi se kao da ne umem da prepoznam šta je ispravno.

    Volela bih da čujem da li neko ima sličan problem i kako se nositi sa njime?
    Da li postoji kompromis, ili uvek raditi ispravno pa kako bude?
    Grijeh nije samo određeni akt učinjen iz zle namjere, grijeh je stanje odvojenosti od Boga tako da su sva djela koja ljudi rade uprljana. Zbog toga postoji potreba ne samo za moralnim Zakonom nego i za drugim zakonima koji su dati u Bibliji, koji se bave krivično-pravnim sistemom, zdravstvenom zaštitom, građanskim obavezama i dr. Drugim riječima, jedna je stvar održavanje reda i suzbijanje zla, što neminovno mora da postoji u uslovima vladavine grijeha, a drugo je Zakon kao pokazatelj bezizlanosti naše situacije i potrebe za spasenjem. Zakon Deset zapovijesti u Mojsijevim knjigama je upravo i izražen kako jeste jer je dat u uslovima grijeha i mora da pokazuje ogradu i obaveze, ali data načela su naravno vječna. Dok je čovjek bio u nepalom stanju, i kad se duhovno obrati Zakon ponovo biva upisan u srce i dobija kvalitet ljubavi koja se ispoljava prema Bogu i drugim stvorenjima.

    Kad ljudi biraju destruktivan i poguban način života, ili kad se nađu zarobljeni težim oblicima grijeha, kao u slučaju članova vaše familije, onda stradaju i oni koji su im najbliži. Pošto sistem u kojem živimo praktično ohrabruje i promoviše takve oblike ponašanja, članovi porodice koji žele normalan i kvalitetan obično su nemoćni da promijene situaciju.

    Osobe u teškim oblicima zavisnosti i grijeha će nastaviti da rade to što rade sve dok mogu nalaziti sredstva. Pošto nema odlučnog presijacanja stanja od strane sistema, nema ga ni od porodice i onda se život pretvara u otaljavanje i mučenje.

    Ovo u nastavku je privatno mišljenje i tako ga treba shvatiti. Smatram da treba pomoći bližnjima dokle se može, ali i podvući crtu svima koji istrajavaju u destrukciji. Putevi onih koji žele stajati na Božjoj strani i onih koji to ne žele se neminovno razdvajaju. Praksa pokazuje da kada uskratite podršku za sebična "zadovoljstva" bližnjima ili im jasno stavite do znanja da nijeste više u njihovoj "priči", oni vrlo brzo počnu pokazivati otvoreno neprijateljstvo prema vama. Dakle, prijatelj, brat i sestra nam je onaj ko je na Božjoj strani, ne (obavezno) i biološki srodnik ili bračni drug.

    Teški lomovi i traume su neminovni kako god da postupite, takođe će vas pratiti osjećaj lične krivice da nijeste učinili sve što ste mogli, da ste napravili propuste, što vjerovatno i jeste. Ali takođe trebate znati da li je i kad vrijeme da napravite rez.
    avatar
    JasnaRR


    Broj komentara : 39
    Registration date : 2017-05-25

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  JasnaRR 8/6/2017, 20:28

    Postovani Pavle, imam nekih nedoumica oko sledeceg teksta ..."Jer tako zgrćeš živo ugljevlje na njegovu glavu, i Gospod će te nagraditi."  Htela bi da mi objasnite o čemu se ovde radi, odnosno ja imam neko svoje tumačenje o ovom tekstu, ali se razllikuje od drugih, pa mi je zato potrebno vaše tumačenje, kako bi znala da li sam na dobrom ili pogrešnom putu.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 8/6/2017, 21:06

    JasnaRR (citat):Postovani Pavle, imam nekih nedoumica oko sledeceg teksta ..."Jer tako zgrćeš živo ugljevlje na njegovu glavu, i Gospod će te nagraditi."  Htela bi da mi objasnite o čemu se ovde radi, odnosno ja imam neko svoje tumačenje o ovom tekstu, ali se razllikuje od drugih, pa mi je zato potrebno vaše tumačenje, kako bi znala da li sam na dobrom ili pogrešnom putu.

    „Ako je gladan onaj ko te mrzi, nahrani ga hljebom, i ako je žedan, daj mu vode da pije. Jer tako zgrćeš živo ugljevlje na njegovu glavu, i Gospod će te nagraditi.“ (Priče 25:21,22)
    Božje zapovijesti su proaktivne i podrazumijevaju pozitivnu akciju vjernika, jer na taj način se prikazuje Božja ljubav. Detaljan prikaz ovog načela dao je Isus u Mateju 5:43-48.
    Pavle takođe ponavlja isto načelo u Rimljanima 12:20,21 i ističe da se zlo nadvladava dobrom, tj. ne može se zlo pobijediti uzvraćanjem istom mjerom. U tom smislu treba shvatiti i metaforu o „užarenom ugljevlju“ koju koristi Solomon.
    avatar
    JasnaRR


    Broj komentara : 39
    Registration date : 2017-05-25

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  JasnaRR 8/6/2017, 21:18

    Hvala, na odgovoru, ja sam inače početnik u proučavanju pa mi je Vas odgovor pomogao u boljem razumevanju metafore navedenog teksta.
    avatar
    -GoRsKi-


    Broj komentara : 3
    Registration date : 2017-06-13

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  -GoRsKi- 13/6/2017, 14:55

    Dragana B. (citat):Lično imam problem, a verujem da ga mnogi imaju, sa time šta je to greh, i čega se ja to trebam osloboditi.
    Postoje jasni grehovi, kao što je krađa, ubistvo, prevara. Tu je jedna strana potpuno u krivu i nanosi štetu drugom bez ikakvog razloga. A čini mi se da postoje i oni "prikriveni" grehovi, da ih tako nazovem. Možda bi glupo zvučalo, ali greh koji se učini zarad nekih "viših" ciljeva. Ne znam da li se takvi grehovi mogu smatrati "pravim" grehovima?
    Da budem preciznija: Imam sina narkomana kojeg ne mogu da skinem sa droge. Da li je bolje da mu ja dajem pare da kupuje drogu ili da ga isteram iz kuće i pustim ga da krade?
    Ili imam muža koji ne radi ništa i zloupotrebljava novac koji zaradim. Da li da odvajam novac sa strane u neki crni fond da imam za crne dane?- jer će u suprotnom sav biti uzaludu potrošen...
    Znam da je molitva lek, po nekad čini mi se kao da ne umem da prepoznam šta je ispravno.

    Volela bih da čujem da li neko ima sličan problem i kako se nositi sa njime?
    Da li postoji kompromis, ili uvek raditi ispravno pa kako bude?

    Dragana tebe je Bog poceo da osvjedocava o istini i nemoj se opirati samo se prepusti. Takodje nemoj ni da padnes u ruke adventisitima pa da od tvoje zdrave vjere naprave formalizam i da te odbiju do Boga. Boziji Sveti Duh radi na svakome od nas osjvedocava nas i mjenja nas, dovodi nas prvo do spoznaje naseg grijeha a zatim i do potrebe za Hristom kao nasim jedinim iskupiteljem.
    Ako je u tvojoj porodici tako kao sto kazes to su bas nevolje i veliki problemi koje covjek ne moze sam da rijesi. Tebi treba Hristova pomoc. Molitva je najjace oruzje i orudje koje nam je Bog dao. Moli se Bogu trazi pomoc od Njega, nema tog problema kojeg molitva ne moze rijesiti, ne odustaj prospi svoje srce pred njim i vidjeces da ce zivo cudo desiti u vasim zivotima. Tvoj sin i muz, ako nisu jos osvjedocieni bice, al morace nesto da se desi u njihovim zivotima. Takve slucajeve Bog ne moze dovesti sebi kao tebe mirnim putem, tu mora biti nevolje  na zalost ali ako ce ih to dovesti Bogu neka ce. Ostavi te brige Bogu i moli se. Izoluj se negdje nasamo sa Bogom, probaj uzeti i post dan dva ako mozes, mozemo se i mi na forumu moliti u tom pravcu.

    Vjeruj mi da svi od nas koji smo dosli Bogu imamo ili smo imali strasnih problema u zivotu (neko sa djecom, neko sa roditeljima sa brancim supruznicima, sa bolescu i sl), jednostavno svako vojuje svoju bitku. Ako shvatimo da mi sami te probleme ne mozem rijestiti polovinu problema vec smo rijesili. Ti samo svoje probleme iznesi Hristu, trazi pomoc od Njega, moli mu se pricaj sa njim kao sto pricas sa svojim prijateljima, i vjeruj da ce ti pomoci. Od tebe Isus trazi samo da vodis bitku vjere u svom zivotu a to znaci da vjerujes ne samo da ce ti Isus pomoci nego da ti je vec pomogao. Samo budi iskrena i bespomocna pred Bogom, zavapi mu ne odustaj.
    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Noemi 16/6/2017, 19:12

    Dragana B. (citat):Lično imam problem...

    Gospodin ukazuje ožalošćenima posebnu
    milost i njezinom silom omekšava
    srca i pridobiva duše. Njegova ljubav
    otvara pristup ranjenoj i izmučenoj duši
    i postaje ljekoviti melem onima koji tuguju.
    (Božja zadivljujuća milost, 122)

    I Riječ tijelom postala i nastanila se među nama.
    I mi smo promatrali slavu njegovu,
    slavu koju ima kao Jedinorođenac
    od Oca - pun milosti i istine.
    (Ivan 1,14)


    O, nije slabost imati nježno, ponizno,
    suosjećajno i sažaljivo srce
    . Toga se
    nitko ne treba sramiti i smatrati to slabošću.
    To je snaga koja potjeće od Krista.
    (1888 Materials, 1466)

    Gospodin će me izbaviti od svakog opakog
    pothvata i sačuvat će me za svoje,
    nebesko kraljevstvo.
    (2. Timoteju 4,18)


    Svaku dušu Isus tako savršeno poznaje,
    kao da je ona jedina za koju je On umro.
    Bol svake duše dira Njegovo srce.
    Svako preklinjanje za pomoć dopire do
    Njegova uha.
    (Isusov život, 395)

    Poznam tvoja djela. Gle, otvorio sam
    pred tobom vrata kojih nitko ne može
    zatvoriti jer si unatoč svojoj maloj snazi
    sačuvao moju riječ i nisi se odrekao
    moga imena.
    (Otkrivenje 3,8 )


    Oni koji su podnosili najveće žalosti
    često pružaju i najveću utjehu bližnjima, šireći sunčevo svjetlo
    kuda god prolaze.
    (Božja zadivljujuća milost, 122)

    Pobjednik će tako biti obućen u bijelu
    haljinu; njegova imena sigurno neću izbrisati
    iz knjige života
    (Otkrivenje 3,5)


    Naša sreća ne proizlazi iz onog što nas
    okružuje
    , već iz onog što je u nama
    ne od onog što posjedujemo, već od
    onog što jesmo.
    (Moj život danas, 189)

    Da, Sin Čovječji došao je da traži i nađe
    što je izgubljeno.
    (Luka 19,10)


    (Citati iz knjige Ellen White Utjeha),

    Žao mi je što prolazite kroz ovako teške životne situacije, imajte vjere. Neka vas dragi Bog čuva.
    Lijepi pozdrav :-)
    avatar
    Stefan93


    Broj komentara : 1
    Registration date : 2017-06-19

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Neka pitanja

    Komentar  Stefan93 19/6/2017, 04:59

    Interesuje me da li ce gresnici koji se ne nadju upisani u knjizi zivota nakon strasnog suda biti unisteni ili u vecnim mukama. Jer sam nailazio na razlicite odgovore. I jos ovo, pise u Svetom Pismu da ako mi gresimo hotimice i nakon jasnog poznanja istine, tu vise nema ni zrtve za grehe, samo iscekivanje strasnog suda koji ce progutati protivnike. Kako bi trebao da zivi neko ko je hotimice gresio i vise nema nikakve nade na spasenje a ima iza sebe brdo losih dela. I da li pod zrtvom za grehe se podrazumeva da su ti gresi oprosteni ako se ne ponove ili mora svakako da se plati za njih. I ovo me jos interesuje posto sam ja licno pusio marihuanu i u srednjoj skoli na ekskurziji 20-tak ucenika je htelo da proba marihuanu i ja sam im dao, u Svetom Pismu pise ,,tesko coveku preko koga sablazan dolazi, bolje mu je da mu se vodenicni kamen obesi o vrat njegov i da potone u dubinu morsku nego da sablazni jednog od ovih malih koji veruju u mene." Jesam li ja sablaznio njih iako u sustini nisam hteo da im dam ali bilo mi glupo da ih odbijem jer sam tada smatrao da je trava nesto full i nisam osecao krivicu zbog toga cak sam se i osecao jednim delom ponosnim sto sam ih navukao na travu sve dok nisam procitao Sveto Pismo. To me muci vec dugo i ne mogu da shvatim da li zrtva za grehe znaci da je to oprosteno ako ne ponovim ili moram da platim za to. Imam osecaj da je to mnogo tezak greh i da je posledica velika kazna. Hvala
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 19/6/2017, 09:24

    Stefan93 (citat):Interesuje me da li ce gresnici koji se ne nadju upisani u knjizi zivota nakon strasnog suda biti unisteni ili u vecnim mukama. Jer sam nailazio na razlicite odgovore.
    To je pitanje usko vezano za shvatanje (ko)egzistencije dobra i zla. Svaka paganska religija, uključujući lažirano hrišćanstvo, projektuje dobro i zlo kao vječne kategorije.

    Međutim, izvorna i autentična Božja Riječ Biblija jedina govori o zlu kao uljezu, iracionalnom odvajaju od Boga koji je Izvor i održavalac života. Samo zbog Plana spasenja i rješavanja pitanja proisteklih u sukobu ova dva koncepta (prvi je Božji koncept života, a drugi koncept MJEŠAVINE dobra i zla ili satanizam), grešnici mogu da žive u prilici da se pokaju i prime Dar spasenja.

    Dakle, iz Biblije je vrlo jasno da Bog ne predviđa, niti je to moguće, da zlo vječno koegzistira i parazitira uz dobro. Grijeh sam po sebi vodi samouništenju i Izvršni sud (ili strašni sud) je takođe čin Božje milosti prema onima koji su istrajni u odbacivanju spasenja.

    U Otkrivenju 20. glava jasno se navodi da je to DRUGA ili VJEČNA SMRT.

    Objašnjenja o "vječnim mukama" i sl. možeš naći u knjizi Otkrivenje života i apokalipsa smrt, dostupnoj na sajtu religija.me.

    I jos ovo, pise u Svetom Pismu da ako mi gresimo hotimice i nakon jasnog poznanja istine, tu vise nema ni zrtve za grehe, samo iscekivanje strasnog suda koji ce progutati protivnike. Kako bi trebao da zivi neko ko je hotimice gresio i vise nema nikakve nade na spasenje a ima iza sebe brdo losih dela
    Jevrejima 10:26-31 bavi se onima koji nakon spoznaje istine uporno i namjerno istrajavaju u grijesima, u kom slučaju obezvređuju Božji dar spasenja u Isusu Hristu.

    Onaj ko je na tom putu treba da posluša Pavlov savjet Korinćanima:
    "Otrijeznite se čineći što je pravo i ne griješite, jer neki ne poznaju Boga. Govorim vam to da biste se postidjeli." (1. Kor. 15:34)

    I da li pod zrtvom za grehe se podrazumeva da su ti gresi oprosteni ako se ne ponove ili mora svakako da se plati za njih.
    Grijesi se ponavljaju kao rezultat onoga što se u Bibliji naziva život po tijelu, ili konkretnije kao popuštanje grešnim navikama. Jedino djelotvorno rješenje za problem svih grijeha je Hristov život Duhom u nama. U protivnom možemo da isprazno morališemo, na koji način Božji standardi odnosno poredak života nikad nije dostupan niti moguć.

    I ovo me jos interesuje posto sam ja licno pusio marihuanu i u srednjoj skoli na ekskurziji 20-tak ucenika je htelo da proba marihuanu i ja sam im dao, u Svetom Pismu pise ,,tesko coveku preko koga sablazan dolazi, bolje mu je da mu se vodenicni kamen obesi o vrat njegov i da potone u dubinu morsku nego da sablazni jednog od ovih malih koji veruju u mene." Jesam li ja sablaznio njih iako u sustini nisam hteo da im dam ali bilo mi glupo da ih odbijem jer sam tada smatrao da je trava nesto full i nisam osecao krivicu zbog toga cak sam se i osecao jednim delom ponosnim sto sam ih navukao na travu sve dok nisam procitao Sveto Pismo. To me muci vec dugo i ne mogu da shvatim da li zrtva za grehe znaci da je to oprosteno ako ne ponovim ili moram da platim za to. Imam osecaj da je to mnogo tezak greh i da je posledica velika kazna. Hvala
    Nema grijeha koji ne može biti oprošten osim namjernog, voljnog i istrajnog odbacivanja Dara spasenja. Ignorisanje spasenja takođe spada u tu kategoriju, jer NEOPHODNO je da primimo taj Dar, tj. Hristov život da bismo se kvalifikovali ili osposobili kao bezbjedni stanovnici obnovljene Zemlje i Božjeg univerzuma.

    Grijeh je takođe i kad nekoga navedemo da puši duvan ili pije alkohol, iako se to uglavnom ne smatra grijehom već dobrim običajem. Grijeh su sva djela u razdvojenosti čovjeka i Boga koja pokreću motivi naše pale prirode. Ako te to može utješiti, a nemoj da te tješi, tim činom sa dijeljenjem marihuane samo si podijelio drogu sa kolegama koji su već drogirani na razne druge načine.

    Ono što bi bilo lijepo da učiniš za njih je da im ukažeš na spasenje gdje niko nema potrebe da se drogira i gdje svako ko god to hoće može da primi život  vječni kao Dar.
    avatar
    Nebojša


    Broj komentara : 143
    Registration date : 2013-08-19

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Nebojša 22/6/2017, 21:54

    Da li neko ima neki dobar Biblijski konkordans na našem jeziku (ex yu) u pdf-u?
    Ja imam neki hrvatski kome fali dosta termina, a na netu bukvalno nema ništa, samo neke online verzije i to većina na engleskom.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 23/6/2017, 15:04

    Nebojša (citat):Da li neko ima neki dobar Biblijski konkordans na našem jeziku (ex yu) u pdf-u?
    Ja imam neki hrvatski kome fali dosta termina, a na netu bukvalno nema ništa, samo neke online verzije i to većina na engleskom.
    Imaš na ovom sajtu:
    http://www.biblija.info/program.htm
    koji izgleda drže haceri, može da se naruči CD ali trebalo bi ih pitati može li da radi na novim operativnim sistemima. Ja sam probao to još na Win XP i koliko se sjećam nešto je kilavo bilo.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 25/6/2017, 13:09

    Interesantno je bavljenje tzv. mesijanskih Jevreja određenim biblijskim tekstovima i tumačenjima.
    S ovim se susrećem danas, jer ima ljudi koji gledaju neke njihove video klipove i materijale i postavljaju pitanja.

    DA LI JE ILIJA UZET NA NEBO ILI NEGDJE DRUGO? (ODUČITE SE OD LAŽI)


    U svom pokušaju da objasni kako je Ilija navodno samo prenesen na neku drugu lokaciju na zemlji, i ništa više, autor video klipa je propustio neke važne stvari.
    1) Tekst jasno kaže da je Ilija u vihoru otišao na Nebo (2. Carevima 2:11), što ukazuje na vertikalnu putanju.
    2) Ognjena kola u Bibliji ukazuju na Božje prisustvo radi Njegove posebne intervencije. Kad je Filip prenošen na drugu lokaciju sve što je bilo potrebno je akcija anđela (Djela 8:39,40).
    3) Na predlog da se traži Ilija zbog mogućnosti da je prenesen na neku drugu lokaciju, Jelisijev odgovor je bio negativan, da ne treba to da rade, jer nema svrhe (2. Carevima 2:15-18).
    4) Takođe nema svrhe da Bog Iliju premješta negdje u "ilegalu" gdje bi praktično bio beskoristan i nedostupan svom narodu.


    PREOBRAŽENJE: DA LI SU ILIJA I MOJSIJE NA NEBU?

    Autor pokušava dokazati da je pojava Ilije i Mojsija na Gori preobraženja bila samo vizija.

    Zašto nije bila vizija?

    Vizija predstavlja vizuelne projekcije koje prorok prima u specifičnom zanosu ili u snu. Vizije otkrivaju Božje namjere u pogledu budućih događaja putem poznatih slika ili simboličnih predstava.
    Dakle, događaj na Gori preobraženja uopšte ne slijedi obrazac vizije.

    1) Hrist ne pada u proročki zanos nego se preobražava u sličnost proslavljenom tijelu.
    2) Mojsije i Ilija se pojavljuju i razgovaraju sa Isusom. Očigledno se radi o razgovoru zbog razgovora o određenim  stvarima, ne vizuelnoj projekciji. Prilikom vizije anđeo prenosi informacije, nikad ljudi.
    3) Petar, Jakov i Jovan takođe vide Mojsija i Iliju i smatraju ih realnošću. Zbog toga predlog da se prave sjenice za svakog ponaosob.
    4) Božja prisutnost objašnjava kako su se Ilija i Mojsije našli na tom mjestu.
    5) Učenici to pokušavaju povezati sa proroštvom da će Ilija doći, ali Isus im odgovara da je u tom proročkom smislu „Ilija“ već došao, koje je Jovan Kristitelj, i da ovaj događaj nema veze s tim.
    avatar
    Dragana B.


    Broj komentara : 10
    Age : 43
    Registration date : 2017-01-18

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Dragana B. 26/6/2017, 13:24

    Pozdrav,

    Da li je moguće moliti se za oproštaj grehova za osobu koja je još uvek živa a ne zna da čini greh?
    Da li je moguće moliti se za oproštaj grehova osoba koje su umrle? Ili je definitivno sa smrću stavljena tačka.
    Odnosno, možemo li se mi moliti za druge kada su njihovi grehovi u pitanju.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 26/6/2017, 16:46

    Dragana B. (citat):Pozdrav,

    Da li je moguće moliti se za oproštaj grehova za osobu koja je još uvek živa a ne zna da čini greh?
    Onaj ko moli kao posrednik prvo sam treba da je spreman za takve stvari i da zna razloge zašto i kako moli.
    Konkretno u slučaju koji ste naveli prvo bi trebalo moliti da se ta osoba osvjedoči u grijeh (mada je realno to vrlo čudan slučaj).

    Da li je moguće moliti se za oproštaj grehova osoba koje su umrle? Ili je definitivno sa smrću stavljena tačka.
    Razmisli sama. Šta se može promijeniti posredničkom molitve za mrtvu osobu? Može samo da se promijeni nešto kod onog ko se upušta u takve "molitve", da demoni polažu pravo na tu osobu i unište joj život ili je uvedu u najstrašnije zablude.

    Odnosno, možemo li se mi moliti za druge kada su njihovi grehovi u pitanju.
    Za svaku preporuku je ova zbirka knjiga koja se u detalje bavi posredničkom molitvom:
    Skriveni svijet natprirodnih sila
    avatar
    Nebojša


    Broj komentara : 143
    Registration date : 2013-08-19

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Nebojša 26/6/2017, 20:29

    Dragana B. (citat):Pozdrav,

    Da li je moguće moliti se za oproštaj grehova za osobu koja je još uvek živa a ne zna da čini greh?
    Da li je moguće moliti se za oproštaj grehova osoba koje su umrle? Ili je definitivno sa smrću stavljena tačka.
    Odnosno, možemo li se mi moliti za druge kada su njihovi grehovi u pitanju.

    Evo nešto o tome:

    1. Jovanova 5:16-21

    Ako neko vidi svog BRATA kako čini greh koji NE VODI u smrt, neka moli, i Bog će mu dati život, naime, onima koji NE ČINE greh koji vodi u smrt. Postoji greh koji VODI u smrt. Za taj greh mu ne kažem da moli. Svaka nepravednost je greh, ali postoji greh koji ne vodi u smrt.
    Znamo da niko ko je ROĐEN od Boga ne čini greh, nego ga čuva Onaj koji je rođen od Boga, i Zli ga NE DRŽI U SVOJOJ VLASTI...

    Ovako ja to razumem:

    Prvi uslov da bi molitva za drugog bila delotvorna je taj da je čovek ŽIV. Ako je mrtav to je prizivanje demona koji će na razne načine da manipulišu sa onim koji moli.
    Drugi uslov je da je NOVOROĐEN. Ako nije novorođen i NE VERUJE u Boga, Bog ne može da mu ruši slobodnu volju i nema "otvoren kanal" da deluje na njega jer nema vere.

    Evo šta se kaže za sopstvenu molitvu:

    Jakovljeva poslanica 1:5-8

    Ako nekom od vas nedostaje mudrosti, neka traži od Boga, jer on velikodušno daje svima, i to bez prekoravanja, i on će mu je dati. Ali neka traži S VEROM, nimalo ne sumnjajući, jer je onaj koji SUMNJA kao morski talas koga vetar podiže i nosi.
    Neka takav čovek ne misli da će IŠTA DOBITI od Gospoda, jer to je neodlučan čovek, nepostojan na svim svojim putevima.

    Dakle ako čovek NE VERUJE da će mu molitva biti uslišena, a veruje u Boga pa je neuslišen, šta da očekuje onaj koji ni veruje u Boga, a nije ni novorođen. Bog takvima ne može da priđe. Isus kaže "stojim na vratima i kucam, ako mi ko OTVORI večeraću s njim..." Mi moramo prvo Bogu da otvorimo vrata da bi bilo kakva priča bila realna i moguća, to je prvi korak pa tek onda ostalo.
    avatar
    Dragana B.


    Broj komentara : 10
    Age : 43
    Registration date : 2017-01-18

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Dragana B. 27/6/2017, 09:30

    Hvala, lepo objašnjeno. Sada mi je jasno.
    Jedino što možemo je da se molimo da ih Bog osvedoči. Naravno ove žive...

    Pozdrav!
    avatar
    Dragana B.


    Broj komentara : 10
    Age : 43
    Registration date : 2017-01-18

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Dragana B. 14/7/2017, 15:39

    Pozdrav Smile ,

    Pre nego što Vam postavim pitanje, želela bih da kažem da sam gledala Zdravkovo predavanje sa Zlatibora, jednom, i naravno moraću bar još jednom, ako ne i više puta da ponovim, jer je zaista nešto jako vredno što svaki čovek treba da čuje. Ograničavam se na to da postoji mogućnost da nisam dobro razumela. Naime, interesuje me Vaše mišljenje po pitanju Hristove prirode, kao čoveka na Zemlji.
    Ako sam dobro shvatila, Zdravko govori o tome da je Hrist zadržao svoje Božanske osobine, na prvom mestu ljubav pa posle i sve ostalo. Sam po sebi je bio ljubav u obliku čoveka. Ali je uzeo čovekovo grešno telo. Zbog toga je jedino On i mogao da bude Spasitelj, jer bi u protivnom, bilo koji drugi čovek mogao da bude spasitelj.
    I to je jasno...

    Međutim, postoji dosta tekstova koji kažu da je Mesija u potpunosti bio čovek. I da je On koristio bilo šta od Božanske prirode, nama jednostavno ne bi mogao da služi kao uzor. Što je isto tako logično.

    Da li sam ja pobrkala nešto u svojoj glavi, pa ne razumem taj odnos, ili jednostavno postoje različita mišljenja na tu temu.
    Molim za odgovor, mislim da je ovo pitanje jako važno- bar za mene.

    Hvala unapred!

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 14/7/2017, 17:37

    Dragana B. (citat):Pozdrav    Smile ,

    Pre nego što Vam postavim pitanje, želela bih da kažem da sam gledala Zdravkovo predavanje sa Zlatibora, jednom, i naravno moraću bar još jednom, ako ne i više puta da ponovim, jer je zaista nešto jako vredno što svaki čovek treba da čuje. Ograničavam se na to da postoji mogućnost da nisam dobro razumela. Naime, interesuje me Vaše mišljenje po pitanju Hristove prirode, kao čoveka na Zemlji.
    Ako sam dobro shvatila, Zdravko govori o tome da je Hrist zadržao svoje Božanske osobine, na prvom mestu ljubav pa posle i sve ostalo. Sam po sebi je bio ljubav u obliku čoveka. Ali je uzeo čovekovo grešno telo. Zbog toga je jedino On i mogao da bude Spasitelj, jer bi u protivnom, bilo koji drugi čovek mogao da bude spasitelj.
    I to je jasno...

    Međutim, postoji dosta tekstova koji kažu da je Mesija u potpunosti bio čovek. I da je On koristio bilo šta od Božanske prirode, nama jednostavno ne bi mogao da služi kao uzor. Što je isto tako logično.

    Da li sam ja pobrkala nešto u svojoj glavi, pa ne razumem taj odnos, ili jednostavno postoje različita mišljenja na tu temu.
    Molim za odgovor, mislim da je ovo pitanje jako važno- bar za mene.

    Hvala unapred!

    Paziš na duhovnu hranu, i to je za pohvalu. Smile
    Izvjesno je da je Sin Božji prenio svoj identitet, nešto što se ne može mijenjati.
    Isto tako, izvjesno je da je na sebe uzeo ljudsku prirodu kojoj je bilo potrebno iskupljenje, koju je primio preko Marije tako da se fizički nije razlikovao od većine ljudi svojih savremenika (vidi Isaija 53:2; Luka 22:47,48).
    Izvjesno je da se u svemu ponašao kao Čovjek, da je zavisio od Očeve sile, i da nije izlazio iz tih okvira. Zato nam može biti Primjer.
    Izvjesno je da će zadržati čovječje obličje uvijek.

    Šta je sve podrazumijevao prenos identiteta, mi to ne znamo. U tom dijelu postoje različita mišljenja. Mi svakako ne možemo da znamo kako se desio taj transfer božanskog u ljudsko ili tačnije spoj božanskog i ljudskog. Sin Božji time nije izgubio svoj identitet (vidi Luka 1:35). Za nijednog čovjeka ovo nije nikad rečeno, tako da je Isus zaista jedinstven. On nije imao zlih sklonostii i nije ni u čemu popustio pokvarenosti. On je kušan u svim tačkama u kojima se iskušava ljudska priroda i mogao je sagriješiti i pasti, ali nijednog momenta u Njemu nije bila neka zla sklonost.

    Dakle, kad je riječ o ovoj temi, mi se moramo čuvati krajnosti i izjava koje se mogu pogrešno razumjeti.

    P.S. Možda Zdravko vidi primjedbu pa detaljnije objasni šta je mislio.
    avatar
    maurico


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2016-09-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  maurico 14/7/2017, 22:11

    Pozdrav Pavlu i svim članovima foruma.
    Poznajemo problematiku da se čovječanstvo rađa sa griješnom prirodom i odvojeno od Boga,zbog toga što smo u vrijeme kad je Adam sagriješio bili Božjom voljom već determinirani u njemu (Adamu).Znamo i to da se iz ovog stanja nemožemo sami izvući (razdvojenost od Boga i okrenutost sebi)i da nam je potreban Spasitelj.I hvala Bogu imamo Spasitelja Isusa Krista koji se je za to kvalificirao rođenjem,životom smrću i uskrnućem.Bez Spasitelja mi dakle umiremo.Mene zanima tko se je založio za Lucifera kad je sagriješio(odvojio se od Boga)i za pale anđele koji su posumnjali u Boga.Jer kao što se pali čovjek bez blagodati Božje i Spasiteljeve žrtve ne može vratiti Bogu tako niti jedno stvoreno biće (anđeli,kerubini ,serafini..) ako prijeđu crtu tj. razdvoje se od Boga Svevišnjega nisu više u stanju da se sami vrate Bogu(jer tko god sagriješi,umrijet će),pa tako i ono potrebuju Spasitelja.Čitajući raznu literaturu doznajemo samo da su nepali anđeli ukoravali pale ,kao i to da ih Bog nije odma odbacio.Lucifer i pali anđeli su zgriješili,tko zgriješi nemože se sam svojom voljom nikad vratiti na put Božji i bez Spasitelja mora umrijeti,pa stoga pitam sve koji nešto znaju o tome:Dali je Gospod Bog prema luciferu i palim anđelima upotrijebio blagodat i milost da se bar neko od njih povrati i spasi ili ih je jednostavno pustio da kroz eone razvijaju vlastiti grijeh ostavivši ih pritom znajući da će odvojenošću od Izvora Života propasti zauvijek.Vjerujem da BOg voli sva svoja bića i da ih nikad ne bi pustio bez šanse da se vrate tj.bez Spasitelja,ali takav slučaj ne nalazimo kod palih anđela.

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 3 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 28/3/2024, 18:28