BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 EmptyToday at 13:10 by Aleksandar

» Biblijski razgovori
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+45
Ivan__
Sergej 92
giga
maurico
ljuba79
D.Kresac
RPreligiozan
Green
Nikola Šavija
_Ivan_
Željko
Zdravko Vučinić
Be snake and dove
pilgrim
Dejan79
Lazar.A.
SnezaDjak
PavleS
kainos
Noemi
Jovana
SekaRada
Breath
Nathanael
Jakov
N.K.
Subidubi
kuzma
Sionski
Matija Runje
Enoh
Srdjan Zr
mulder
Vik
SimaS
beka26
xillisoft
sd
prdrg
slap2
Vlatko
slap
No Nick
Objektivni posmatrac
markoni
49 posters

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  beka26 9/1/2015, 09:40

    Zašto vi uopšte drvite toliko oko trojstva? Pa sve je jasno kome je Biblija autoritet, kome nije neka ide u crkve i zijeva tamo za popovima. "Doktrina" o trojstvu je ulaznica u Vavilon koju je HAC kupila da bude "priznata" u "hrišćanskom" svijetu i to je cijela priča. HAC će kao i ostale crkve to da brani svim sredstvima.

    Trojstvo im je temeljna doktrina i za to je treba razotkriti u potpunosti.
    Ako se ova doktrina sruši sav njivov sistem će se urušiti.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 9/1/2015, 12:10

    Trojstvo im je temeljna doktrina i za to je treba razotkriti u potpunosti.
    Ako se ova doktrina sruši sav njivov sistem će se urušiti.
    Tačno će te ih razvalit ako tako nastavite. Pa zar ne shvatate da ko jednom slaže, lagaće uvijek, do besvijesti. HAC se neće odreći toga više isto kao što neće ni ostale crkve. Sve što vi možete i treba da uradite je da lijepo i prosto izložite taj predmet ljudima s kojima dolazite u kontakt i pozovete ih da izađu iz Vavilona.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Zdravko Vučinić 9/1/2015, 12:31

    kainos (citat):
    PavleS (citat):
    Zar tako lako vladaš engleskim - onako pitam. Kad bi ta knjiga bila kvalitetno prevedena i da se lekturira onda bi mogao na našim grupama pitati za dragovoljni dar da se ta knjiga onda i štampa. Bar jedno 200 komada ili više.
    Engleskim vladam dobro a materijom još bolje tako da bi to brzo išlo.
    Nema potrebe za darovima, mi bismo to preko IRI štampali.

    Kako god - postavio bih ju na grupu da bi se mogla kupiti. Siguran sam da bi ju mnogi naručili. Jedino bi trebalo napraviti finu naslovnicu za knjigu jer je u pdf verziji ne vidim. A pošto je brat Vilkinson mrtav - i da je živ on bi nam dozvolio da prevedemo tu knjigu. Ne znam što ju adv. crkva nije dalje distribuirala. Isto je bilo i sa ovom knjigom pa sam se potrudio da ju jedan brat prevede...pisac ove knjige je živio u vrijeme EGW i sve do 1960 god. i bio je imao dužnost u crkvi...ali danas bi njegova knjiga bila proglašena kao hereza...zašto - pa pročitajtu ju sami....

    http://cdn.istinaotrojstvu.com/wp-content/uploads/sites/2/2014/02/Kristovo-božanstvo.pdf

    Čitao sam ovu knjigu i generalno je dobra, ali ima nekih kontradiktornosti i nesuvislih izjava kao, na primjer, da je Hrist umro drugom smrću da bi ljude spasio od druge smrti.
    Na isti način, mnogi ljudi sa velikim potencijalom, a koji se vežu za crkve, imaju raznih zastranjivanja. Zato imamo u okviru HAC-a da pojedinci pravilno shvataju istinu o trojstvu, ali zato ne vjeruju da je Hrist u potpunosti bio čovjek, ili vjeruju da je On umro drugom smrću ili slično.
    Dok ste u Vavilonu sotona uvijek može ubacivati ono što njemu odgovara samo da neki način poremeti puno objavljivanje istine.
    Istina o trojstvu je razotkrivena i razotrikava se svaki dan, ali ovi što sjede u Vavilonu i razotkrivaju istinu o trojstvu rizikuju da istina o trojstvu bude kompromitovana kao što je šabat kompromitovan. Ko o čemu, adventisti o suboti. Tako će biti i ko ko o čemu, pojedini adventisti o trojstvu.
    Dok je neko u Vavilonu taj neko sjedi na klizav teren i Bog ne može potpuno da blagoslovi širenje istine, odnosno sotona ima pravo da se miješa u sve to i onda dolazi do ovih kompromitacija.

    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Zdravko Vučinić 9/1/2015, 12:43

    PavleS (citat):
    Trojstvo im je temeljna doktrina i za to je treba razotkriti u potpunosti.
    Ako se ova doktrina sruši sav njivov sistem će se urušiti.
    Tačno će te ih razvalit ako tako nastavite. Pa zar ne shvatate da ko jednom slaže, lagaće uvijek, do besvijesti. HAC se neće odreći toga više isto kao što neće ni ostale crkve. Sve što vi možete i treba da uradite je da lijepo i prosto izložite taj predmet ljudima s kojima dolazite u kontakt i pozovete ih da izađu iz Vavilona.

    Zašto je značajan izlazak iz Vavilona (crkava)? Zato da bi čovjek došao u situaciju da stvarno i realno shvati da je njegov glavni problem - grijeh. I da ti grijesi moraju biti oprošteni i pobijeđeni da bi čovjek mogao biti spašen.
    Da bi grijesi bili oprošteni i pobijeđeni potrebna je čista vjera, bez uticaja Vavilona, jer tada Bog može potpuno djelovati u čovjekovom životu. Ne treba zaboraviti da bilo kakva gorčina, ljutnja, nedostatak ljubavi, egocentričnost i drugi grijesi srca, da ih tako nazovem, ne mogu biti poneseni na nebo. Dakle, čovjek mora da riješi te probleme da bi se spasio od vječne smrti, a to ne može bez Božje pomoći, a dok je neko u Vavilonu teško da Božja pomoć može u potpunosti doprijeti do čovjeka, makar u ovim posljednjim vremenima, jer se u Vavilonu ljudi bave trojstvom, šabatom, Hristovom prirodom, a ne kako riješiti probleme zbog kojih ne možemo biti vaskrsnuti (nevidljivi grijesi ili grijesi u dubini našeg bića).
    Pitanja trojstva, šabata ili Hristove prirode su potpuno jasna, Biblija je jasna i nedvosmislena po tim pitanjima, ali sotona koristi ljude sa velikim potencijalom da ulaze u rasprave o tim temama i da se lome koplja na tim temama, a ustvari poenta da je čovjek ne može na nebo dok u sebi ima bilo kakav grijeh, neoprošten ili nepobijeđen. Zbog toga u Bibliji imamo Isusov stva da će mnogima kazati da ih NIKADA NIJE POZNAVAO iako su u Njegovo ime činili mnoge stvari. To nam govori da će mnogi ljudi koji su bili religiozni, čitali Bibliju i bavili se ovim temama kroz život, propovijedali Božju riječ itd itd, ustvari propasti. Zašto? Zato što nijesu pravilno shvatili jevanđelje, a to je, prije svega, potpuno predavanje sebe i svoje volje Bogu, kako bi On i Hrist mogli da žive u nama Svetim Duhom i na taj način ostvarili pobjedu nad grijehom.
    Mislim da se pokretanjem ovih tema najbolje može raskrinkati ili urušiti neki lažni sistem.
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  beka26 9/1/2015, 12:57


    Zar Elen Vajt nije izjavila da grijeh nemože biti pobijedjen bez pomoći trećeg lica božanstva, tj. Svetog duha, Kristovog duha, Božijeg duha.
    Zar nije Krist rekao učenicima da čekaju dok se ne obuku u "Silu odozgo".
    Kako će Krist pomoći onima koji vjeruju u trojstvo? On negiraju Oca i Sina.
    1. Jovanova 2,22 Ko je lažljivac osim onoga koji odriče da Isus nije Hristos? Ovo je antihrist, koji se odriče oca i sina.
    kainos
    kainos


    Broj komentara : 67
    Registration date : 2012-12-21

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  kainos 9/1/2015, 13:21

    To da li je adv. crkva Babilon - znam da je ovdje tema....ovisno kako je ko razumio EGW po pitanju crkve....sad ispada da naša antitrinitarijanska grupa neće moći objavljivati istinu jer kročimo u babilonsku crkvu.....iskreno nisam toliko proučavao ovo pitanje...a valjda su antitrinitaristička braća našli dobre dokaze zašto se mora ostati u crkvi....jer izgledaće kao da je pala i onda će doći čišćenje...to će se obaviti na kraju...rešetenje....

    Nego pustimo sada to...hoće li se prevesti ova knjiga i kad....
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 9/1/2015, 17:36

    kainos (citat):To da li je adv. crkva Babilon - znam da je ovdje tema....ovisno kako je ko razumio EGW po pitanju crkve....sad ispada da naša antitrinitarijanska grupa neće moći objavljivati istinu jer kročimo u babilonsku crkvu.....iskreno nisam toliko proučavao ovo pitanje...a valjda su antitrinitaristička braća našli dobre dokaze zašto se mora ostati u crkvi....jer izgledaće kao da je pala i onda će doći čišćenje...to će se obaviti na kraju...rešetenje....

    Nego pustimo sada to...hoće li se prevesti ova knjiga i kad....
    Time sebi vežete ruke za ozbiljnu priču, na sličan način kao što Walter Veith kvari svoje svjedočanstvo očiglednim spinovanjem kad se radi o HAC-erici našoj slavnoj. Šta još HAC-erka može da uradi što već nije uradila da se učlani u Vavilon? Elen Vajt, da se digne, sigurno bi se trkom učlanila u "poslednju" crkvu pa makar je tamo sve šutirali. Sigurno bi stavila i autogram na "Veliku nadu" Teda Vilsona, jer opet to je "poslednja" crkva, po defaultu nepogrešiva. Samo još da definišemo koje su to crkve prije nje.

    Prevešće se knjiga, s anđelima, ne može to odmah.
    kainos
    kainos


    Broj komentara : 67
    Registration date : 2012-12-21

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  kainos 9/1/2015, 17:57

    Nego da li ste ispitali neke činjenice iz spisa EGW...npr. da je Josip imao djecu iz prvog braka....to mi je malo katolički...je li to neko izmijenio...Drugo - ima jedno cijelo poglavlje u Djelima koje potvrđuje da je Petar boravio u Rimu...opet katolička tvrdnja....da li je to poglavlje zista pisala EGW ili je ubačeno....

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 9/1/2015, 18:27

    kainos (citat):Nego da li ste ispitali neke činjenice iz spisa EGW...npr. da je Josip imao djecu iz prvog braka....to mi je malo katolički...je li to neko izmijenio...Drugo - ima jedno cijelo poglavlje u Djelima koje potvrđuje da je Petar boravio u Rimu...opet katolička tvrdnja....da li je to poglavlje zista pisala EGW ili je ubačeno....

    Odlična pitanja, odlična.

    Ne vidi se nigdje iz Biblije da se Josif prethodno ženio. Naravno, katolicima ta priča treba da bi nekako pokušali pravdati Marijino trajno devičanstvo, zbog celibata i drugih paganština vezano za "Nebesku kraljicu" i sl.

    Što se Petra tiče, kad je, prema tradiciji, Petar boravio u Rimu, tada se i Pavle nalazio u dva navrata u istom gradu, jednom u nekoj vrsti kućnog pritvora, a drugi put kao teži osuđenik. U svojim poslanicama iz Rima, Pavle nigdje ne spominje Petra, ali spominje ponaosob dosta ljudi, uključujući i hrišćane saradnike koji su bili u Rimu. Sasvim je nelogično i nenormalno da nema pomena o Petru ili njihovog međusobnog kontakta. Dakle, radi se opet o katoličkoj izmišljotini, o čemu je posvjedočio i Alberto Rivera. Petar je bio porodičan čovjek i nije misionario, već djelovao kao jedan od stubova hrišćanske zajednice u Jerusalimu.

    Elen Vajt je, dakle, mogla biti žrtva predrasuda, kao i svako drugi bez posebnog Božjeg otkrivenja po tom pitanju. Druga opcija je da su se "braća" potrudila da ubace te dionice u navedenim knjigama, kako ne bi odstupali od opšte "hrišćanske" nauke.
    Ne znam šta je posrijedi od ovo dvoje. Da sam tamo u Americi, potrudio bih se da se oduzme tim ološima pravo da polažu šapu na djela Elen Vajt i objavio sve te spise - komplet. Ono što je oštećeno od strane crkvenjaka takođe bi sve trebalo staviti na uvid javnosti. Na žalost, sigurno postoje i neki spisi kojih su se otarasili (uništili ih), posebno oni u kojima se glavešine poimenice navode.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Zdravko Vučinić 10/1/2015, 21:29

    kainos (citat):To da li je adv. crkva Babilon - znam da je ovdje tema....ovisno kako je ko razumio EGW po pitanju crkve....sad ispada da naša antitrinitarijanska grupa neće moći objavljivati istinu jer kročimo u babilonsku crkvu.....iskreno nisam toliko proučavao ovo pitanje...a valjda su antitrinitaristička braća našli dobre dokaze zašto se mora ostati u crkvi....jer izgledaće kao da je pala i onda će doći čišćenje...to će se obaviti na kraju...rešetenje....

    Nego pustimo sada to...hoće li se prevesti ova knjiga i kad....

    U onoj drugoj temi si mi rekao da si adventista i onda razumijem tvoj odnos prema crkvi.
    Ne ispada da vaša antitirinitarska grupa neće moći objavljivati istinu, već Bog ne može U POTPUNOSTI da blagoslovi nešto što je povezano sa Vavilonom, to sam ja rekao u onom prethodnom postu.
    Tvoja antitrinitarska braća su našla razlog da ostanu u crkvi jer imaju slabu vjeru, jer neće imati gdje da drže predavanja ako izađu iz crkve i slično. Ne postoji, po mom mišljenu, ozbiljan argument da se ostane u toj crkvi, odnosno da se javno ne pozovu ljudi na izlazak.
    Ako čuješ te iste adventiste šta govore o crkvi onda je ona definitivno pala, ne mora više da pada, jer ne znam šta bi mogla još da padne, osim da proglasi nedelju kao dan od odmora, ali u to ne vjerujem. Dakle, ta crkva je pala odavno i to najbolje potvrđuju riješi ovih adventista koji kritikuju crkvu. Zato ne može Bog u potpunosti da blagoslovi one koji ostaju u Vavilonu, a dokaz za to je i podjela mežu antitrinitarcima, jer se dijele po pitanjima Hristove prirode, smrti kojom je Isus umro itd itd.
    Onda sotona dobija pravo da se miješa u sve to i dolazi do kompromitacije odreženih istina, kao što sam rekao - ko o čemu, adventisti o suboti i slično. Da ne bude i o trojstvu na isti način.

    Vjerovatno će doći do tog rešetanja, ali će biti kasno za mnoge, zato je važno pozvati na izlazak i na punu objavu istine.
    Da je EGW živa misliš da bi ona bila u crkvi i držala predavanja kao što ovi danas rade? Ili bi rekla ljudima da izađu iz Vavilona?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 11/1/2015, 15:59

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Minist10

    Da nije u pitanju adventistički žurnal za pastore, tačno bih pomislio da ovo izlazi uz časopis "Treće oko".
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 12/1/2015, 11:11

    kainos (citat):Nego da li ste ispitali neke činjenice iz spisa EGW...npr. da je Josip imao djecu iz prvog braka....to mi je malo katolički...je li to neko izmijenio...Drugo - ima jedno cijelo poglavlje u Djelima koje potvrđuje da je Petar boravio u Rimu...opet katolička tvrdnja....da li je to poglavlje zista pisala EGW ili je ubačeno....

    Nešto sam gledao poglavlje u Djelima apostolskim od EGW koje se bavi Petrom, i ta dionica o Petrovom navodnom boravku u Rimu počinje na vrlo čudan način, bez objašnjenja kako se Petar uopšte našao u Rimu ili ikakvih drugih detalja zbog čega je bio osuđen i sl. Tako je vrlo vjerovatna opcija da su to vodeća "braća" upakovala da je ugodnije katolicima i ostalim kršćanima kad čitaju.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Zdravko Vučinić 30/1/2015, 11:41

    Objavljujem pismo jednog mog poznanika adventiste koji je pročitao moju knjigu Zašto je vjera u Hrista jedini smisao života, a dolje ispod nalazi se i moj odgovor njemu. Pročitajte način na koji se pokušava odbraniti crkva po svaku cijenu i koliko su ustvari mnogi vjernici izmanipulisani.

    Dragi Zdravko,

    Pročitao sam tvoju knjigu i želim da ti u par redova saopštim moje stavove po određenim pitanjima.

    Smatram da je knjiga dobra, koncizna i skoro stoprocentno se slaže sa mojim gledištima. Mislim da se na prvom mjestu bavi činjenicama, i ko god hoće da nađe dokaze za vjeru ima ih u tvojoj knjizi. Ono sa čim se ja ne slažem su zaključci koje si pri kraju izvukao iz tih činjenica, a tiču se Adventističke crkve, iako se vjerovatno slažem sa mnogo više stvari nego što si ti mislio kada si mi davao knjigu.

    Slažem se da se Crkva udaljila od pokreta sa početka (sredine, kraja) XIX vijeka koji je Bog podigao i koji je jasno opisan u Otkrivenju od desetog do četrnaestog poglavlja. Smatram i da se suština tog udaljenja nalazi u 1888. godini i ne prihvatanju vijesti o opravdanju vjerom onako kako je Bog htio (da ne dužim, vidim da ti je poznata tema). Međutim, moje mišljenje je da uprkos tome, Crkva i dalje predstavlja organizovanu zajednicu ljudi koju Bog smatra svojom, tj. Njegovim legitimnim predstavnikom u XXI vijeku. Evo i zašto.

    Makar formalno-pravno Crkva se nikada nije odrekla svojih osnovnih učenja. Jevreji kroz istoriju, tokom faza njihovog otpada nisu prestajali da budu Božiji izabrani narod, bez obzira na sve što su radili uključujući bogosluženja sa prinošenjem ljudskih žrtava, orgijanjima itd. Ja u tome vidim Božiji predivni karakter koji dugo trpi. Tj. Bog jednostavno nije neko ko odmah „promijeni ploču“. On je jednostavno takav. Crkva, se još uvijek, makar nominalno, drži svih učenja iz XIX vijeka uključujući i opravdanje vjerom. Apsolutno je protiv ekumenskog pokreta, javno iznosi istinu o zvijeri, uvijek se propovijeda da pripadnost Crkvi ništa ne znači i da se spasenje može dobiti samo vjerom u Isusa Hrista. Ti u knjizi tvrdis suprotno što je po meni, jedna od rijetkih stvari koja nije u skladu sa činjenicama, bar ne onako kako ih ja vidim. Da li će tako biti i u budućnosti ne znam. Trenutno postoje jake struje koje zagovaraju učenje o simboličkih 6 dana stvaranja i dugim periodima razvoja. Čega li već... Ako predstavnici tog i sličnih nebiblijskih učenja nekad uspiju da ih nametnu, ja vjerovatno, sa ovom pameću, neću biti dio toga. Ali za sad ne vidim da je došlo do otpada.

    Nakon 1888. Elen Vajt je pisala o ne prihvatanju vijesti o opravdanju vjerom, ali nikada nije govorila o otpadu Crkve. Koliko je meni poznato samo je u jednom trenutku rekla da je izgubila povjerenje u vođstvo i kako se nada da neće biti potrebno još jedno izlaženje. Nešto kasnije je pisala kako se njeno povjerenje povratilo. S obzirom na način izdavanja njenih tekstova ne vjerujem da su falsifikovani, kao i na njihovu suštinu. A poživjela je relativno dugo nakon 1888. godine. Otpad vođstva na ličnoj osnovi članova ne znači i otpad zajednice dok su god njena učenja u skladu sa Biblijom.

    Čvrsto vjerujem da je Bog od Avrama do danas, imao organizovanu grupu ljudi kroz koju je pokušavao da saopšti čovječanstvu istinu o sebi i svojoj dobroti. Potpuno identično vjerujem da je Bog imao i neorganizovanu grupu isto takvih ljudi. Vjerujem da postoji organizacija i hijerarhija i na Nebu. Rekao bih da je logično, da recimo, postoji hor koji na jedan organizovani način pjeva na Nebu Bogu u slavu, da postoji nebesko bogosluženje gdje se zna ko šta radi. Vjerujem da postoje anđeli sa različitim zaduženjima. Jednostavno, postoji neka vrsta organizacije i podjele dužnosti i odgovornosti. To mi se čini da je u skladu sa Božijim karakterom. U određenom smislu crkva bi trebalo da bude slika takvog funkcionisanja. Mnogo je stihova o građevini sa temeljom koji je Hristos, o tijelu sa glavom koja je Hristos i sličnih koji govore o potrebi postojanja neke vrste organizacije (smatram da su ti poznati). Ona je jednostavno u funkciji povezivanja vjerujućih ljudi u jednu jedinstvenu cjelinu. Naravno da to nikada neće postići sama organizacija već Riječ Božija, ali tako da kažem, potrebna je čisto da bi se znao red. Da se skladno djeluje. Lično mi je bliska slika pojedinačnih muzičara i orkestra. Moćnije je i ljepše kada se povežu, usaglase i zajedno sviraju. Ali zato je potrebno da otpadnu oni koji remete muziku. To je rešetanje i o toj temi neću. Znači, po meni, da je neka vrsta organizacije neophodna Božijem djelu, a trenutno ne vidim drugu osim Adventističke crkve.

    Moj ključni stih za ovakvo stanovište ću da citiram. Hristova izjava iz Jevanjđelja po Jovanu.

    „I druge ovce imam koje nijesu iz ovog tora, i one mi valja dovesti, i čuće glas moj, i biće jedno stado i jedan Pastir.“
    Jovan 10,16.

    Iz ovog stiha proizilazi mnogo pitanja na koje je, bar po meni, jedini validni odgovor postojanje neke vrste organizacije, tj. “tora”. I to one kojoj je Hristos dao određenu vrstu vlasti, autoriteta i autonomije u određenim oblastima (Matej 16).

    U poslednjem velikom sukobu koji je pred nama, iako će se odigravati prvenstveno na nivou pojedinca, biće jasno da li je Crkva otpala ili ne. Lično smatram da će biti potrebna neka organizacija koja će se na institucionalan način boriti za vjersku slobodu. Po meni je to Adventistička crkva.

    Ono što je suština mog stava je da treba ostati nezavisan u okviru Crkve. Ne dopustiti da razni odbori vrše atak nad ličnom savješću, a sa druge strane svojim talentima raditi na jačanju vjere onih koji se trude da bolje upoznaju Boga. Istovremeno, treba ostati i dovoljno ponizan da se prepozna Božiji glas kada nije onakav kakav sam ja zamislio da treba da izgleda.

    Još samo želim kratko o jezuitima. Slažem se sa tobom da ih ima. Ali ima svakavih uhoda, ne samo njih. I kao što ti kažeš Isus je upozorio na njih, ali upravo zato da bi stado iz tora opstalo. Ta izjava, po meni, ne predstavlja opis načina na koji će biti razbijeno stado. Po namjeri da unište stado lako je prepoznati uhode. Skoro uvijek se bave kritikama, ogovaranjem i sijanjem sumnje. Međutim, po meni, one su sporedne i mislim da ne treba preuveličavati njihovu težinu u odnosu na onu koju im Biblija pridaje. Biblija jasno govori o njima, konstatuje njihovo prisustvo, naročito tokom Isusovog života i prenosi njihova provokativna pitanja. Ali one jednostavno štrče, i ko se god drži Božije riječi neće mu predstavljati nikakav problem. Kad biblijski pisci govore o uhodama, odakle oni znaju ko su uhode? Pa lako ih je prepoznati i bez obzira na pretpostavljenu tajnost smatram da im je domet ograničen kada je Božije djelo u pitanju. A ako se neko ne drži Božije riječi njemu je svejedno. On postaje lak plijen, jezuita, svojih sopstvenih zabluda ili nečeg trećeg. Ono što zaista koči crkvu u propovjedanju jevanjđelja je sujeta, ogovaranje i svaki drugi grijeh kojeg vjernici nisu spremni da se odreknu.

    U zadnje vrijeme sve propovijedi predsjednika Generalne konferencije se objavljuju na internetu i svako ko želi može uporediti ono što čuje sa Biblijom. Ne želim da vjerujem da se tajno, Ted Vilson recimo, zalaže za nešto drugo. Bez obzira na sve što postoji na internetu o njemu. Takva razmišljanja, po meni, vode u paranoju i ne nazire im se kraj.

    Da ne bih dalje dužio neću da razvlačlim priču o đakonstvu recimo, o kojem Biblija podosta govori ili krštenju ili rukopoloženju. Iako je moguće da ove stvari imaju efekta među raštrkanim vjernim pojedincima, čini mi se da puni smisao dobijaju tek u okviru organizovane zajednice.

    Eto, u najkraćem to su moji stavovi. Zaista mi nije namjera da te ubjeđujem u njihovu ispravnost niti da otvaram polemiku. Ali ja sam pročitao tvoje stavove pa mislim da je ok da ti, makar u skraćenom obliku, pročitaš i moje.

    Srdačan pozdrav i sve najbolje, iskreno i od srca.

    Moj odgovor njemu


    Drago mije što si čitao moju knjigu i što ti se dopada, ne računajući onaj dio o Adventističkoj crkvi.
    Evo i ja da ti odgovorim na tvoje pismo i teze koje se svode na odbranu Adventističke crkve:

    Nikada u istoriji Božji narod nije djelovao u okviru svjetski priznatih institucija, čak je to rijedak slučaj bio i u teokratiji. Riječ „eklesija“ doslovno znači „pozvani vani“, što znači pozvani od Boga IZ svijeta. „Pozvani“ se organizuju na način shodno njihovom broju i uticaju u sredini u kojoj se nalaze. Novi Zavjet ne bilježi nijedan primjer da su se „pozvani“ učlanili u neku svjetsku instituciju i bili „priznati“ od svjetskih autoriteta. Takva prevara se dogodila tek lažiranjem crkve u političko-religijskom programu državnog aparata i pokvarenog (lažnog) sveštenstva.

    Što se hijerarhije tiče, o tome je Isus više puta govorio i nigdje ne vidimo preferira svjetski sistem vlasti. Biblijski sistem vrijednosti potpuno je drugačiji i zasniva se na spontanom autoritetu onih koji su najbliži Bogu i primjerni kao pojedinci, članovi porodice i šire zajednice. Jednostavno nenametljivi.

    Nasuprot tome, Adventistička crkva je hijerarhijski vrlo slična katoličkoj.Do položaja u toj crkvi se dolazi lobiranjem i podmićivanjem, baš kao u politici.
    - Na najvišem upravom tijelu te crkve (GK) se glasa evolucija ili stvaranje, što je blago rečeno skandalozno.
    - Predsjednik te ustanove javno se obavezuje na usaglašavanje ciljeva crkve sa ciljevima Ujedinjenih nacija i sl, a znamo da su UN u službi satanista.
    - Predsjednik te ustanove plagira i sakati kapitalno djelo Elen Vajt, Veliku borbu i pravi smiješnu Veliku nadu koju bi sada vjerovatno i Vatikan pristao da štampa.
    - Crkva ASD je takođe potpisnica Zakona u Americi koji ne dozvoljava nikakvu kritiku ili omalovažavanje drugih vjerskih zajednica.
    - Troanđeoska vijest, zbog koje je praktično i nastao Adventni pokret je praktično zabranjena od strane rukovodstva ASD da se propovijeda. Između ostalog, zbog toga je promijenjen logo crkve koje je sada posve ekumenski i okultni.
    - Crkva je LGBT tolerantna, čak ima posebna odjeljenja za takve svoje članove, nemoral svih vrsta cvjeta u crkvi i toleriše se sve dok su ljudi članovi, dok ne govore protiv crkve i njenog vođstva i, naravno, dok unose novac.
    - Da ne govorimo o adventističkim fakultetima i svemu što se tamo naučava i radi (samo pogledaj šta priča glavni adventistički tumač Otkrivenja Ranko Stefanović pa mi kaži ko upravlja adventističkom crkvom).
    - I konačno, Adventistička crkva se i formalno pravno odrekla Biblijskih učenja i učenja svojih pionira, među kojima prednjači uvođenje vavilonske nauke o trojstvu.

    Priča o „crkvi koja neće pasti“ je toliko jeftina da se graniči sa bezobrazlukom katoličkih ili pravoslavnih teologa. Kao da Bog ili Božji narod zavise od svjetske institucije.
    Priča o „toru“ takođe ne drži vodu, jer „tor“ je tu u istom kontekstu kao i „pastir“.

    U najkraćem, današnja Adventistička crkva nema ništa zajedničko sa Adventnim pokretom kojeg su činili ljudi IZIŠLI iz otpalih crkava, baš kao što Bog i nalaže. Takođe nigdje u Otkrivenju ne nalazimo nikakvu crkvu. Umjesto lošeg prevoda, možeš čitati Hristove poruke „pozvanima“ iz Smirne, Filadelfije, Laodikeje… pa ćeš vidjeti koliko pravi smisao dolazi do izražaja.

    Današnja crkva ima organizaciju, ali ta organizacija služi na zlo, jer se, kao što se vidi, svim silama trudi da održi lažnu sliku koju je sama kreirala. Upravo kao kod drugih crkava, tu nema nikakve razlike. Jedini valjani posao obavljaju rijetki pojedinci, kao što je Valter Fajt i slični, kakav je bio Rože Morno i drugi. I zbog toga njih crkva nastoji izolovati ili kompromitovati po svaku cijenu.

    Poređenje sa starim Izraelom u smislu otpada koji Bog toleriše, jer je eto Bog mnogo dobar, takođe je naivna priča. Nije Bog kao dobroćudni narkoman (kakvim ga crkve predstavljaju) koji bi u nedogled davao svoj blagoslov otpadu. Pogledaj bolje istoriju starog Izraela. Otpad je zapečaćen na smrt, a rijetki pojedinci ili grupe vjernih su održavali kontinuitet izabranog naroda. To nasleđe se nikako nije moglo prenijeti putem institucije (Izraela ili Jude), već isključivo obraćenjem Bogu, vjerom i poslušnošću. Istu situaciju imamo danas.

    Dalje, to da infiltratori ne mogu ništa crkvi je malo smiješno. Pa njima je zbog hijerarhije dovoljno da preuzmu vrh crkve, što su odavno obavili, i onda sve što im preostaje je lagano potkopavanje učenja i prakse. To je toliko očigledno u djelovanju današnje crkve da prosto bode oči. Infiltratori ne bi mogli ozbiljno naškoditi crkvi samo kad bi vođe bili pravi ljudi, od Boga postavljeni na tim pozicijama. Na žalost, od toga nema bukvalno ništa, jer to su sve karijeristi kao u politici, čiji izbor nema ništa sa Božjom voljom.
    Apostol Pavle je bio spontani autoritet, i to je ono što takve ljude odvaja od institucionalizovanog vođstva. Recimo, na primjeru adventističkih vođa u 2. svjetskom ratu jasno se vidi da vođstvo veze nema sa Bogom, da ne pričamo kakva je danas situacija. Zato što Bog ne govori kroz takve vođe, njima treba demokratija i glasanje, lobiranje, podmićivanje, zloupotrebe svih vrsta.

    Isto kao što pravoslavci ili katolici misle kako je njihova crkva „prava“ bez obzira šta se tu događa, tako i adventisti. Dobronamjerni ljudi, kakvih ima svuda, svojim favorizovanjem tih institucija samo krijepe ruke bezbožnicima i još ih finansijski podržavaju. To je zloupotreba intelekta, talenata, vremena i novca.

    Adventistička crkva je, bez dileme, kćerka Majke bludnice i pripada sistemu zvanom Vavilon.

    Pozdrav





    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  beka26 30/1/2015, 15:52


    Čim su prihvatili trojstvo kao jedu od doktrina u vjerovanju skroz su pali i postali dio Babilona. Sada vjeruju u istog "boga" pa više i nije bitno drže li subotu ili nedjelju. Usput su promijeni logo
    i ostavili onaj okultni sa tri linije i obrnutim križem da zapečate otpad.

    Adventisti sedmoga dana vjeruju...

    Bog vječni Duh bio je aktivan s Ocem i Sinom prilikom stvaranja, utjelovljenja i otkupljenja. On je nadahnjivao pisce Svetog pisma. On je ispunjavao Kristov život silom. On privlači i uvjerava ljudska bića, a one koji se odazovu, obnavlja i preobražava u Božji lik. Poslan od Oca i Sina da bude stalno s Njegovom djecom, On daje duhovne darove Crkvi, opunomoćuje je da svjedoči za Krista, i u skladu sa Svetim pismom, uvodi je u svaku istinu. (Osnovna vjerovanja, 5)
    Od vječnih vremena Bog Sveti Duh živio je u Božanstvu kao treći član. Otac, Sin i Duh jednaki su u svom samopostojanju. Premda je svaki od njih jednak, u Trojstvu vlada podjela dužnosti


    Zbog ovog vjerovanja bi se Elen Veit i svi pioniri odmah isključili iz današnje Adventističke crkve. To više nije Bog Biblije nego neki drugi Bog
    i neki drugi Krist, apostol Pavle jasno upozorava;
    2. Korinćanima 11,4 Jer ako tko dođe i drugoga Isusa propovijeda, kojega mi ne propovijedasmo, ili drugoga Duha primite, kojega ne primiste, ili drugo evanđelje, koje ne prihvatiste, lijepo podnosite.
    I još govori;
    Galatima 1,8 Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drukčije nego što vam javismo, proklet da bude!
    Kao što prije rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevanđelje drukčije nego što primiste, proklet da bude!

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 30/1/2015, 16:24

    Šta će oni, kupili su ulaznice i sad nema nazad. Vjerovatno i ove "doktrine" sastavljaju kao što čike jeze prave recenzije i pišu predgovore Ranku Stefanoviću na "tumačenje" Otkrivenja.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 2/2/2015, 14:35

    666 broj Zvijeri.

    Prilikom proučavanja Otkrivenja 13. glava, vrlo je važno zapaziti da Božja Riječ kaže da je broj Zvijeri koja se bez sumnje identifkuje kao papstvo 666.
    Iako se ovaj broj može dobiti iz više pojmova vezanih za latinsku crkvu, OVAJ za navodnog "zamjenika Sina Božjeg" je presudan. Stoga ne treba uopšte da nas čude napori koje su dva adventistička "stručnjaka", Samuele Bakioki i Ranko Stefanović, oba jezuitske marionete, uložili u dokazivanju da papska tijara nikad nije imala natpis "Vicarius Filii Dei". Od naučnog razotkrivanja falsifikata nazvanog Pseudo-izidorske dekretalije (tzv. Konastantinove donacije) i papska crkva se svim silama trudila da dokaže njihovu validnost, sve dok nijesu konačno i sami priznali podvalu.
    Međutim, Adventistička crkva šalje Stefanovića da studentima na njihovim "teološkim" fakultetima drži predavanja iz Otkrivenja, za koja tematiku u toj crkvi slovi za najvećeg stručnjaka. Stefanović 13. glavu Otkrivenja koristi u dokazivanju da se 666 ne odnosi na papu.

    Evo sada kraćeg dodatka na poslednji u seriji članaka objavljenih na sajtu IRI:

    Istorijski dokazi papskog korišćenja titule VICARIUS FILII DEI. – „Konstantinova donacija“ je najčuveniji falsifikat u evropskoj istoriji, a otkriven je u Pseudo-izidorskim dekretalijama u 9. vijeku (cca. 847-853). Pretpostavlja da je falsifikator bio Johannes Hymonides (Jovan Đakon iz 9-og vijeka). Pseudo-izidorske dekretalije su izmišljena pisma navodno upućena od ranih papa, od Klementa (100. godine) do Grgura (600. godine), koja je prikupio Izidor Merkator u 9. vijeku. Od naučnog kriticizma iz 15 vijeka, ovi dokazani falsifikati su postali poznati pod imenom „Pseudo-izidorske dekretalije“ ili Lažne dekretalije, uz priznanje da su bile lažne.

    U „Donaciji“ jedan odjeljak na latinskom glasi:

    „… ut sicut B. Petrus in terris VICARIUS FILII DEI esse videtur constitutus, ita et Pontifices, qui ipsius principis apostolorum gerunt vices, principatus potestatem amplius quam terrena imperialis nostrae serenitatis mansuetudo habere videtur, conscessam a nobis nostroque imperio obtineant…“

    Prevedeno na naš jezik: „…kao što se vidi da je Blaženi Petar opunomoćeni zamjenik Sina Božjeg na zemlji, tako Pontifi koji su predstavnici tog istog vrhovnog apostola trebaju dobiti od nas i naše carevine moć supremacije veću od milosrđa koju im ukazuje naša zemaljska carska svjetlost.“ U nastavku istog dokumenta čitamo: „…izabravši tog istog vrhovnog apostola da bude naš stalni posrednik sa Bogom. I u mjeri naše zemaljske carske moći, odlučujemo (dekretom) da će njegova sveta Rimska crkva biti visoko poštovana i slavljena, i da će se više od naše carevine i zemaljskog trona slavno uzdići najsvetija stolica Blaženog Petra, dajući joj moć, dostojanstvo i slavu, i jačinu i čast carsku. I zapovijedamo i proglašavamo da će on imati supremaciju kako nad četiri glavna sjedišta, Aleksandrijom, Antiohijom, Jerusalimom i Konstantinopoljem, tako i nad svim crkvama Božjim po cijeloj zemlji. A Pontif, koji će u to vrijeme biti poglavar same svete Rimske crkve, biće uzvišeni vrhovnik nad svim sveštenicima cijelog svijeta, i prema njegovom sudu mora se upravljati sve što je predviđeno za službu Božju i za stabilnost i vjeru hrišćansku.“ (Izvor: Christopher B. Coleman's The Treatise of Lorenzo Valla on the Donation of Constantine, pp. 12,13 Copyright 1922 by Yale University Press, New Haven, Conn.)

    „Konstantinova donacija“ sastoji se iz dva dijela, od kojih se prvi odnosi na njegovo priznanje vjere, a drugi na donacije, gdje su navedeni autoritet, privilegije i imovina koju papstvu dodjeljuje car. Ovo pismo je prisajedinjeno u najvećem broju srednjovjekovnih katoličkih kanona.

    Najmanje deset papa koristilo je „Konstantinovu donaciju“ kao dokaz njihovog navodnog građanskog autoriteta nad Rimom. Dokumentovani dokazi gdje se koristi titula „vicarius filii Dei“ u raznim oblicima mogu se naći za sledeće pape: 1) Papa Lav IX, In Terra Pax Hominibus, 1054; 2) Papa Nikolaj IV, pismo Caydonius the Tartar, 1289; 3) Pope Jovan XXII, Licet juxta doctrinam, 1327; 4) Papa Pavle VI, Rivi Muniensis, 1965, i 5) Papa Pavle VI, Bafianae, 1968.

    Premda je Katolička crkva 1592. godine konačno odustala od odbrane ovog falsifikata, termin „vicarius filii Dei“ nastavio se koristiti u kanonima i u 19. vijeku

    ________________
    Detaljne informacije i dokaze može pogledati na web stranici „VICARIUS FILII DEI 666, The Number of the Beast“.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 5/2/2015, 22:31



    Komentar nepotreban.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 5/2/2015, 22:38



    Komentar osobe koja je postavila video:
    I told you this would happen. I hesitate to even upload this video because I hate that this is in the SDA church for the whole world to see. But it is here and I believe more will come. Oh, Seventh Day Adventist, how you have fallen. Now a whole conference has taken a stand that practicing homosexuals can and should be full members!

    Neki od komentara gledalaca:

    Terence Blackett (citat):The time has come to withdraw our financial support from the church as this is the only thing propping up the church...God has not designated one sole entity to receive the TITHE*...  Ellen White wrote: “The Lord has not specified any regular channel through which means should pass.” “Those who have had experience in the work of God should be encouraged to follow the guidance and counsel of the Lord.  Do not worry lest some means shall go direct to those who are trying to do missionary work in a quiet and effective way.  All the means is not to be handled by one agency or organization. . . .“The Lord has made us individually His stewards.  We each hold a solemn responsibility to invest… ourselves.  God does not lay upon you the burden of asking the conference, or a counsel of men, whether you shall use your means as you see fit to advance the work of God.”
                         
    Ellen White did not always return her tithes to the General Conference.  In 1905, she wrote this letter to an Elder Watson.    “I wish to say to you, be careful how you move.  You are not moving wisely.  The least you have to speak about the "TITHE" that has been appropriated to the most needy and the most discouraged field, the more sensible you will be. It has been presented to me for years that my "TITHE" was to be appropriated by myself to aid the white and colored ministers who were neglected, and did not receive sufficient to properly support their families. . . ."

    “I myself appropriated my "TITHE" to the most needy cases brought to my notice.  I have been instructed to do this, and as the money is not withheld from the Lord’s treasury... It is not a matter that should be commented upon, for it will necessitate my making known these matters, which I do not desire to do, because it is not best."

    “Some cases have been kept before me for years, and I have supplied their needs from the "TITHE", as God has instructed me to do, and if any person shall say to me, Sister White, will you appropriate my "TITHE" where you know it is most needed? I shall say ‘Yes,’ and I will; and I have done so. I commend these sisters who have placed their "TITHE" where it is most needed to help to do a work that is being left undone..."

    "I send this letter to you so that you shall not make a mistake.  Circumstances alter cases.  I would not advise that any one make a practice of gathering up the "TITHE" money.  But for years there have now and then been persons who have lost confidence in the appropriation of the "TITHE" who have placed the "TITHE" in my hands and said if I did not take it they would themselves appropriate it to the family of the most needy minister they could find. I have taken the money, given them a receipt for it and told them how it was appropriated.”

    Stephen Lake (citat):
    Hey Mr. Adventist. Awake, I totally agree with you. I have recently been convicted that I need to come out of the SDA Church, and videos like yours confirm that this is the right thing to do. So thank God, and you, for your message. Keep up the good work brother. God bless

    Chris Josephat (citat):
    i am an sda member and for years i have been saying that we should stop paying to the gc,all this is happening because the jesuits have infiltrated our church and tey still have the audacity to say that the gc is the voice of god.what hogwash.but i will remain a sda but i will be more of a laitey and not under contract with the gc
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 19/2/2015, 02:43

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 19/2/2015, 09:31

    Što veli doktor? Ovaj je iz klana Lorencin, što vladaju zagrebačkom crkvom?
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 19/2/2015, 16:05

    Pogledaj, tiče se i tebe, direktno si spomenut, makar ne poimence.
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  beka26 19/2/2015, 17:05

    Inače sam pogledao nekoliko njihovih predavanja na temu trojstvo koja se mogu naći na sajtu Svetlost istine, npr Ranka Stevanovic i  drugi.
    Ko hoće može otići direkto na sajt i pogledati.
    Njihovi argumenti koje koriste da bi podržali doktrinu o trojstvu su krajnje smiješni, da ne kažem bijedni i svako od njih se može lako pobiti koristeći Biblijske stihove, mada mogu prevariti one koji nemaju dovoljno Biblijskog znanja. Kod ovog Lorencina mi posebno smeta što prikriveno prozva Boga Oca i Isusa lažovima.
    Bog otac izjavljuje za svog sina: "Ovo je sin moj ljubljeni, koji mi je po volji. Njega slušajte!" Po njima je trebao reći: "Ovo je jedna od osoba Trojstva koja glumi sina itd".
    A Isus izjavljuje:Sve je meni predao otac moj, i niko ne zna sina do otac; niti oca ko zna do sin i ako kome sin hoće kazati.
    Po Lorencinu ovdje treba da piše:Sve je meni dao član trojstva koji glumi oca, i niko ne zna osobu koja glumi sina nego osoba iz Trojstva koja glumi Oca itd"
    Ima ovakvih tekstova na stotine, tako da su njihovi argumenti nikakvi i nemogu izdržati niti površno Biblijsko ispitivanje.
    Izgleda da ih je ovaj napad na trojstvo podosta uznemirio, ili je možda više  uznemirio "Jezabelu" ili možda najviše onoga ko i stoji iza doktrine o Trojstvu i glumi Boga  svetoga duha, a to nije niko drugi doli sam Sotona.
    Uskoro će početi da se mole direktno bogu Sv. duhu tako da se mogu očekivati pojave manifestacija kao što su valjanje po podu, govorenje raznoraznih jezika koje niko nikad nije čuo niti zna šta znače, dubljenje na glavi, skakanje u vis po metar i pol i slično.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 19/2/2015, 17:35

    Vlatko (citat):Pogledaj, tiče se i tebe, direktno si spomenut, makar ne poimence.
    Ne mogu da vjerujem da se tako ugledan i uticajan znanstvenik bavi nebitnim osobama kao što sam ja. Viđeću kad nađem vremena, samo to je kao da mi neko stoji na glavu i priča....
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 19/2/2015, 17:39

    Izgleda da ih je ovaj napad na trojstvo podosta uznemirio, ili je možda više uznemirio "Jezabelu" ili možda najviše onoga ko i stoji iza doktrine o Trojstvu i glumi Boga svetoga duha, a to nije niko drugi doli sam Sotona.
    Uskoro će početi da se mole direktno bogu Sv. duhu tako da se mogu očekivati pojave manifestacija kao što su valjanje po podu, govorenje raznoraznih jezika koje niko nikad nije čuo niti zna šta znače, dubljenje na glavi, skakanje u vis po metar i pol i slično.
    Ubacali su već okultizma u adventističku ckrvu koliko hoćeš, samo što je to još uvijek u zavijenijoj formi nego kod ovih što se valjaju i krevelje.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 19/2/2015, 18:58

    Izgleda da ih je ovaj napad na trojstvo podosta uznemirio...
    Sasvim je logično da ih to uznemirava, jer se radi u kupovini ulaznice u Vavilon. Godinama i decenijama je sistematski uklanjana literatura pionira Adventnog pokreta, a ubacivani "naučni" radovi, nalik onome što je pisao "doktor" Le Roj Frum.
    Eleni Vajt je Bog dao da prepozna panteizam dr Keloga kao "Alfa otpad", a upravo to je bilo podmetanje učenja o Duhu Božjem koji se navodno nalazi u svemu i pokušaj ubacivanja nauke o trojstvu. Omega otpad završava onako kako je počeo, zvaničnim priključivanjem Adventističke crkve "hrišćanskom" svijetu i vavilonskoj misterijskoj religiji. I kao što neće niko recimo pravoslavce tjerati da se zovu katolici, tako neće ni adventiste, ali duhovna pripadnost je u istom taboru, iako naizgled mogu postojati razlike dekorativne prirode.

    Oni sad nikako ne žele da se to talasa, jer još uvijek u crkvi ima dosta kvalitetnih ljudi koji bi mogli progledati i uskratiti im podršku, posebno materijalnu (to ih naročito brine).

    Sponsored content


    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 17 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 26/4/2024, 16:38