BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
 DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 EmptyToday at 00:16 by PavleS

» Biblijski razgovori
 DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
 DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
 DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
 DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
 DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
 DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
 DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
 DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+13
Jelena
Mato T
Jovana
Željko
Zdravko Vučinić
Vlatko
Nathanael
Gresnik
Kika
SimaS
N.K.
kainos
beka26
17 posters

    DANILO I OTKRIVENJE

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  PavleS 2/6/2015, 00:06

    Ovo za zemljotres, mracni dan i meteore, ona jeste izgovorila, dakle, nije joj niko podmetnuo i tome slicno... A da je zivela u vreme kada se desio naprimer zemljotres u Kini, sigurno da bi tom zemljotresu dala isti znacaj koji je dala ovom u Lisabonu.

    Dakle, konkretno me zanima; kako taj zemljotres iz Lisabona u kom je nastradalo 70 000 ljudi, moze biti "najstrasniji zemljotres ikada zabelezen"? Kako kada on to jednostavno nije.
    Znaci vremena su dati za one koji umiju da ih prepoznaju i tamo gdje treba da se prepoznaju. Sličnih primjera u Bibliji imaš koliko hoćeš. Naizgled neki potpuno minorni i lokalni događaji u odnosu na globalnu scenu postali su tip određenih ključnih stvari u Planu spasenja.
    Lisabonski zemljotres i prateći događaji, meteorska kiša i drugo sigurno nijesu najveći takvi događaji u istoriji čovječanstva, ali oni kojima je Bog dao zbog njihovog stajanja i iskrenosti u vjeri, prepoznali su ih kao znake ulaska u posledak vremena. Zemljotres, kako ti reče u Kini ili drugdje, nema te konotacije, iako on može da bude mnogo više katastrofičan. Biblija takve događaje i ne pominje, jer nemaju značaj u kontekstu spasenja. Na primjer, u vrijeme i neposredno nakon Potopa sigurno je bilo kataklizmatičnih događaja, uključujući vulkane, zemljotrese, čak po svemu sudeći i razdvajanje kontinenata, ali Božja Riječ oko toga ćuti. Zašto? Jer to nema teološki i spasonosni značaj za razumijevanje istine.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  Nathanael 2/6/2015, 09:06

    Zdravko Vučinić (citat):
    N.K. (citat):
    PavleS (citat): Što se tiče Elen Vajt, ništa ona nije "promašila".


    Kako nije omasila kada je i vise nego ocigledno da jeste? U velikoj borbi, ona sama kaze; da je zemljotres u Lisabonu bio "najstrasniji" zemljotres ikada zabelezen (ispunjenje prorocanstva). Medjutim, 23 Januar 1556 godine (Kina, Shansi) - 830,000 nastradalih. Dakle, zemljotres u Kini iz 1556-te godine, je po broju nastradalih bio neuporedivo strasniji od onoga u Lisabonu za koji je ona rekla da je bio "najstrasniji ikada". Ovaj njen promasaj u vezi zemljotresa je sasvim dovoljan, tako da, mracni dan iz 1780 godine kao i meteore iz 1833 nema potrebe ni pominjati. Zemljotres za koji je rekla da je bio "najstrasniji ikada zabelezen", ocigledno je da nije, i ne samo da nije bio najstrasniji - vec nije bio ni medju prvih 10 - najstrasnijih. Po tom pitanju se njoj bas i ne moze verovati. A covek koji prihvati sve ono sto je ona rekla, ili sto je rekao bilo ko drugi, takav vec i ne misli svojom glavom. Tacno je da ima ona dobrih stvari koje uci i govori, slazem se, ali to opet nikako ne znaci da je u svemu precizna i nepogresiva.

    Pročitaj ovu analizu kako su adventističke vođe manipulisale sa izjavama Elen Vajt:
    http://www.religija.me/ellen_white/Spisi_Elen_Vajt.pdf

    Kad ovo pročitaš onda nam kaži koji problem imaš sa Elen Vajt u suštini, da li je to po pitanju zemljotresa ili nešto drugo.

    Jedan moj prijatelj iz BiH prije nekog vremena je takođe počeo da napada Elen Vajt vezano za neke slične stvari, da bih ga ja tokom razgovora natjerao da mi zaista kaže koji problem ima sa Elen Vajt. Na kraju se nesvjesno i otkrio da u stvari njegov način života odudara od onoga što je ona zastupala, odnosno da je ono što je ona govorila kako se približiti Bogu ustvari "preteško" za pridržavanje itd.

    Dvije grupe ljudi u suštini imaju problem sa Elen Vajt:
    - oni koji ne žele da izgrađuju karakter na način na koji je ona govorila, a to je, između ostalog, nadvladavanje svih grijeha u životu što znači i potpunu poslušnost Božjem zakonu...
    - oni koji imaju drugačije projekcije za kraj vremena a koje isključuju činjenice da je papstvo glavna sotonina poluga na Zemlji kroz istoriju i u budućnosti, i da su fizički Jevreji izgubili baklju izabranog naroda i nemaju, kao narod, bilo kakav značaj sa aspekta budućih, posljednjih događaja prije Hristovog drugog dolaska.

    Zbog svega toga Elen Vajt se napada sa svih strana sa neozbiljnim argumentima, a često se napadaju njene navodne izjave koje ustvari ona nikad nije ni izgovorila a koje su joj adventisti-jezuiti podmetnuli, o čemu se može nešto pročitati i u gornjoj analizi koju sam postavio.

    Ko ima problem sa Elen Vajt nakon čitanja njenih spisa ja lično smatram da taj nema bilo kakve veze sa hrišćanstvom, osim možda deklarativno. To je moje mišljenje. Razumijem one koji možda nijesu čitali njene spise, niti su čuli bilo šta o njoj.

    Apsolutno točno Zdravko .Dodao bi da samo da svi koji su odbacili Ellen White su kasnije zasnovali čak vjeru na napadanju adventizma i to ne današnjih nekih loših teza koje su ušle poslije smrti proročice u tu zajednicu ,nego napadaju istinite stvari . Susjeda mi je Jehovka i rekla mi je da sam pošao u najgoru vjeru jer sam prihvatio da je Ellena proročica i držim Zakon i jedem zdravo . Ali to mi nije u lice rekla ta susjeda ,nego preko ljudi sam saznao to .Primjetio sam da Ellen White 'žulja' sve vjere ,jer ona jedina otkriva u detalje i hrabro sve što se radi ,svaki grijeh i nema nikakve dvojbe da je prorok .Samo ih ja pitam jedno pitanje 'Tko je prorok ?' .Zaista evo pitam sve ,gdje je prorok kojega je Gospodin poslao u zadnjih npr. 1000 godina ? Jer Bog govori samo preko proroka .Judeokršćani se zasnivaju na masonskom temelju ,dispencionalističkim idejama ljudi koji nisu bili ni kršćani ,a kamoli proroci .Pitam ih tko ih je osnovao ,govore da su nastali od apostola hehe.Uvijek ista priča sa svim religijama .Svi su nastali od apostola .Problem je što ih ja pitam tko ih je osnovao u zadnjih 100 -200 godina .Dakle -oni neznaju svoju povijest ,to je ogroman problem .Tu svaki razgovor onda staje ,jer ako osoba nezna osnovne podatke onda što reći Smile .
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  N.K. 2/6/2015, 19:20

    PavleS (citat): Lisabonski zemljotres i prateći događaji, meteorska kiša i drugo sigurno nijesu najveći takvi događaji u istoriji čovječanstva, ali oni kojima je Bog dao zbog njihovog stajanja i iskrenosti u vjeri, prepoznali su ih kao znake ulaska u posledak vremena. Zemljotres, kako ti reče u Kini ili drugdje, nema te konotacije, iako on može da bude mnogo više katastrofičan.  


    Ne vezano za Lisabonski zemljotres, meteorsku kisu i drugo; ljudi po mnogo cemu drugom svakako prepoznaju da zivimo u poslednjim danima. Dakle, mnogi znaju to ne uzimajuci u obzir zemljotres iz 1755 godine i dr... Kakve konotacije ima zemljotres u Lisabonu iz 1755 godine?


    Meishakh (citat):  Dodao bi da samo da svi koji su odbacili Ellen White su kasnije zasnovali čak vjeru na napadanju adventizma i to ne današnjih nekih loših teza koje su ušle poslije smrti proročice u tu zajednicu, nego napadaju istinite stvari. Susjeda mi je Jehovka i rekla mi je da sam pošao u najgoru vjeru jer sam prihvatio da je Ellena proročica i držim Zakon i jedem zdravo. Ali to mi nije u lice rekla ta susjeda ,nego preko ljudi sam saznao to. Primjetio sam da Ellen White 'žulja' sve vjere ,jer ona jedina otkriva u detalje i hrabro sve što se radi,svaki grijeh i nema nikakve dvojbe da je prorok..


    Ja sam primetio da sve vere "zulja", iskljucivo ucenje Svetog Pisma tj. da se Sveto Pismo kroz istoriju najvise napadalo i napada. Napadi idu i na sve ljude koji su nosioci istine (na ljude koji govore onako kako Pismo uci). E sad, zar mislite da je bilo tesko nekome (bilo kome) i da je tesko, govoriti u vezi izgradjivanja karaktera i nadvladavanju svih greha u zivotu? Naravno da nije. Covek sve o tome moze saznati citajuci i proucavajuci Sveto Pismo, pa zatim to drugima govoriti. Pre svih i pre svega, o svemu tome nas uci Bozja Rec. I kao sto PavleS u jednom clanku lepo kaze; nijedna crkva nece govoriti protiv sebe niti seci granu na kojoj sedi... isto to vazi i za pojedince koji govore da imaju celu istinu. Dakle, svi su u pravu, svi sve znaju, i sigurno da niko nece govoriti protiv sebe i sece granu na kojoj sedi. Prorok je osoba koja govori u Bozje ime. Biblija jasno izjavljuje da takvi ljudi govore u Bozje ime zato sto ih je Bog izabrao i nadahnuo da tako cine. Medjutim, ima i mnogo onih koje Bog nije izabrao i nadahnuo da tako cine, ali oni ipak to cine. Mnogo ima ljudi koji govore u Bozje ime. U Pismu nam se lepo kaze da sve treba proveravati; i da onaj koji misli da cvrsto stoji - da se pazi da ne padne.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  Nathanael 2/6/2015, 20:43

    N.K. (citat):
    PavleS (citat): Lisabonski zemljotres i prateći događaji, meteorska kiša i drugo sigurno nijesu najveći takvi događaji u istoriji čovječanstva, ali oni kojima je Bog dao zbog njihovog stajanja i iskrenosti u vjeri, prepoznali su ih kao znake ulaska u posledak vremena. Zemljotres, kako ti reče u Kini ili drugdje, nema te konotacije, iako on može da bude mnogo više katastrofičan.  


    Ne vezano za Lisabonski zemljotres, meteorsku kisu i drugo; ljudi po mnogo cemu drugom svakako prepoznaju da zivimo u poslednjim danima. Dakle, mnogi znaju to ne uzimajuci u obzir zemljotres iz 1755 godine i dr... Kakve konotacije ima zemljotres u Lisabonu iz 1755 godine?


    Meishakh (citat):  Dodao bi da samo da svi koji su odbacili Ellen White su kasnije zasnovali čak vjeru na napadanju adventizma i to ne današnjih nekih loših teza koje su ušle poslije smrti proročice u tu zajednicu, nego napadaju istinite stvari. Susjeda mi je Jehovka i rekla mi je da sam pošao u najgoru vjeru jer sam prihvatio da je Ellena proročica i držim Zakon i jedem zdravo. Ali to mi nije u lice rekla ta susjeda ,nego preko ljudi sam saznao to. Primjetio sam da Ellen White 'žulja' sve vjere ,jer ona jedina otkriva u detalje i hrabro sve što se radi,svaki grijeh i nema nikakve dvojbe da je prorok..


    Ja sam primetio da sve vere "zulja", iskljucivo ucenje Svetog Pisma tj. da se Sveto Pismo kroz istoriju najvise napadalo i napada. Napadi idu i na sve ljude koji su nosioci istine (na ljude koji govore onako kako Pismo uci). E sad, zar mislite da je bilo tesko nekome (bilo kome) i da je tesko, govoriti u vezi izgradjivanja karaktera i nadvladavanju svih greha u zivotu? Naravno da nije. Covek sve o tome moze saznati citajuci i proucavajuci Sveto Pismo, pa zatim to drugima govoriti. Pre svih i pre svega, o svemu tome nas uci Bozja Rec. I kao sto PavleS u jednom clanku lepo kaze; nijedna crkva nece govoriti protiv sebe niti seci granu na kojoj sedi... isto to vazi i za pojedince koji govore da imaju celu istinu. Dakle, svi su u pravu, svi sve znaju, i sigurno da niko nece govoriti protiv sebe i sece granu na kojoj sedi. Prorok je osoba koja govori u Bozje ime. Biblija jasno izjavljuje da takvi ljudi govore u Bozje ime zato sto ih je Bog izabrao i nadahnuo da tako cine. Medjutim, ima i mnogo onih koje Bog nije izabrao i nadahnuo da tako cine, ali oni ipak to cine. Mnogo ima ljudi koji govore u Bozje ime. U Pismu nam se lepo kaze da sve treba proveravati; i da onaj koji misli da cvrsto stoji - da se pazi da ne padne.

    Preko čega ti vidiš istinu za današnje doba ,ne mislim na period od 10 godina,nego period zadnjih 150 godina i više .Po čemu znaš gdje si i što će se desiti u detalje .Gospodin nas je izvjestio o svemu u Duhu Proroštva koji je napisala Ellena .Pavle je napisao tolike članke o tome ,u tančine je objasnio što je biblijski prorok .Ne samo da je proročica ,nego u zadnjih 1500 i više godina se ne sjećam podatka da je postojao veći prorok od nje .Ja sam operiran od fanatizma,čak i prema biblijskim riječima i prema njenim riječima ,ja to sve provjeravam .Nedavno sam saznao da je King James najbolja Biblija ,dotad sam čitao Biblije koje su imale grešaka ,ali ništa to Sotoni nije pomoglo da me prevari ,jer Božji anđeli su jači od demona i vođen sam do spoznaje od strane Gospodina .Fanatizam je kada osoba vjeruje u nešto za što nema argumente .Ja kada konačno vidim argumente protiv Ellene ,onda ću toga dana možda dovesti u pitanje njeno proroštvo ,ali sumnjam ,jer sam u tančine provjerio sve oko pitanja tko je biblijski prorok ,a tko lažni . Lažni Prorok u Otkrivenju je otpali protestantizam ,koji čini velika čuda silom demona ,zanimljivo je da baš vjernici tih crkava najviše napadaju Ellenu .
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  N.K. 2/6/2015, 21:05

    Meishakh (citat): Preko čega ti vidiš istinu za današnje doba ,ne mislim na period od 10 godina,nego period zadnjih 150 godina i više .Po čemu znaš gdje si i što će se desiti u detalje .Gospodin nas je izvjestio o svemu u Duhu Proroštva koji je napisala Ellena .Pavle je napisao tolike članke o tome ,u tančine je objasnio što je biblijski prorok .Ne samo da je proročica ,nego u zadnjih 1500 i više godina se ne sjećam podatka da je postojao veći prorok od nje .Ja sam operiran od fanatizma,čak i prema biblijskim riječima i prema njenim riječima ,ja to sve provjeravam .Nedavno sam saznao da je King James najbolja Biblija ,dotad sam čitao Biblije koje su imale grešaka ,ali ništa to Sotoni nije pomoglo da me prevari ,jer Božji anđeli su jači od demona i vođen sam do spoznaje od strane Gospodina .Fanatizam je kada osoba vjeruje u nešto za što nema argumente .Ja kada konačno vidim argumente protiv Ellene ,onda ću toga dana možda dovesti u pitanje njeno proroštvo ,ali sumnjam ,jer sam u tančine provjerio sve oko pitanja tko je biblijski prorok ,a tko lažni . Lažni Prorok u Otkrivenju je otpali protestantizam ,koji čini velika čuda silom demona ,zanimljivo je da baš vjernici tih crkava najviše napadaju Ellenu.


    Gospod nas je izvestio o svemu u svojoj direktnoj objavi - Svetom Pismu. Naprimer, to da zivimo u poslednjim danima se moze videti po prorocanstvima iz knjige proroka Danila (npr. prorocanstvo o snu koji je imao car Navuhodonosor)... Ali posto ti znas SVE DETALJE, prepustam tebi da ti sve lepo kazes meni. I zar se u Pismu ne kaze da zena ne moze da poucava? Sve sto znas o Elen Vajt je samo ono sto si cuo i procitao (bilo dobro ili lose). Ali ko ti moze garantovati da je sve to tacno? Gde si bio pre 100 godina i vise? Da li ti imas argumente? Ako ih imas, ti ih iznesi - nisam i nemam nista protiv argumenata. Nisam ni protiv Elene, hvala Eleni na svemu dobrom sto je ucinila - ali nije jedina. I nisam clan nijedne crkve itd. cisto da znas.


    Evo, i tebe pitam; Kakve konotacije ima zemljotres u Lisabonu iz 1755 godine? Zasto zemljotres koji se recimo desio 18-tog Novembra 1727 godine (Iran, Tabriz) sa 77,000 nastradalih nema te konotacije? Ili zemljotres koji se desio 11-tog Oktobra 1737 godine (Indija, Calcutta) sa 300,000 nastradalih? Nego bas taj koji se desio u Lisabonu 1755...
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  PavleS 2/6/2015, 23:38

    N.K. (citat):Kakve konotacije ima zemljotres u Lisabonu iz 1755 godine?
    Već ti rekoh, nikakve za one koje ne razumiju Plan spasenja. U knjizi "Otkrivenje života i apokalipsa smrti" sve te stvari su vrlo jasnim jezikom iznijete, sažeto i analitički, a ko hoće da ide u dubinu informacija, treba da proučava sam za sebe.
    Sve ti je nacrtano, a do tebe je šta ćeš s tim.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  PavleS 2/6/2015, 23:44

    N.K. (citat):I zar se u Pismu ne kaze da zena ne moze da poucava?
    Piše u Bibliji štošta, nego ti vadiš ono što tebi odgovara.
    Uzgred, za besmisleno drvljenje nemamo ni vremena ni volje.
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  N.K. 3/6/2015, 00:33

    PavleS (citat): Već ti rekoh, nikakve za one koje ne razumiju Plan spasenja. U knjizi "Otkrivenje života i apokalipsa smrti" sve te stvari su vrlo jasnim jezikom iznijete, sažeto i analitički, a ko hoće da ide u dubinu informacija, treba da proučava sam za sebe. Sve ti je nacrtano, a do tebe je šta ćeš s tim.


    Sve sto je na ovu temu izneto u knjizi "Otkrivenje zivota i apokalipsa smrti" je sledece: Katastrofalni zemljotres, pomračenje sunca i mjeseca, padanje meteorske kiše – sve se to dogodilo kao najava ulaska u posledak vremena koji prethodi Drugom Hristovom dolasku. I to je vjerni Božji narod prepoznao, ponajviše među pobožnim protestantima u Americi i Evropi.[2] - [2] Veliki zemljotres dogodio se 1. novembra 1755. godine u Lisabonu, Portugalija, gdje je bilo sjedište papske inkvizicije, i to upravo na paganski praznik zvani „Dan svih svetih“, što odgovara Noći vještica. 19. maja 1780. godine bilo je veliko pomračenje sunca nad državama Nove Engleske i dijela Kanade. Opšte mišljenje je bilo da je došao Sudnji dan. Mjesec te noći nije dao svoju svjetlost, a kad se pojavio izgledao je kao krvav. U noći između 12. i 13. novembra 1833. godine istočni dio SAD imao je priliku vidjeti neobično veliku meteorsku kišu


    PavleS (citat): Piše u Bibliji štošta, nego ti vadiš ono što tebi odgovara.
    Uzgred, za besmisleno drvljenje nemamo ni vremena ni volje.


    Nisam ja crkva (institucija) niti bilo kakva verska zajednica, organizacija i tome slicno... Pa da stelujem bilo sta, namestam, vadim sto meni odgovara kako bih umirio svoju savest ili vrbovao ljude zbog bilo kakve koristi. Ako mi nesto i moze odgovarati to moze biti jedino istina. Coveku jedino istina moze biti korisna ukoliko je prihvati onakvu kakva ona zaista i jeste.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  Nathanael 3/6/2015, 08:24

    Nisam ja crkva (institucija) niti bilo kakva verska zajednica, organizacija i tome slicno... Pa da stelujem bilo sta, namestam, vadim sto meni odgovara kako bih umirio svoju savest ili vrbovao ljude zbog bilo kakve koristi. Ako mi nesto i moze odgovarati to moze biti jedino istina. Coveku jedino istina moze biti korisna ukoliko je prihvati onakvu kakva ona zaista i jeste.

    Zanimljivo je da svi imaju isti šablon protiv Ellene ,koji je  stavljen bio od strane bivšeg adventiste na jednu američki stranicu ,taj je bio pastor .To se proširilo po internetu i doslovno svi imaju isti šablon i vidi se da je jedino što su čitali stranice protiv Ellene ili možda nabrzinu proletili jednu ili pola njene knjige . Slušaj ,eto čitaj što hoćeš ,vjeruj u što hoćeš ,ja sam sudjelovao u 100 debata oko ovoga i potrošio dragocjeno vrijeme na to .Vidim da si skroz protiv Ellene ,došao si ovdje da na suptilan način širiš laži protiv nje .Čovječe žena je napisala 20 milijuna riječi ,da dobro si pročitao i ti si uzeo 5 rečenica koje si krivo shvatio i na tome gradiš argumente .Na Bibliji gradiš vjeru? Što onda misliš o činjenici da je Salomon uzeo dio citata od egipatskog pjesnika u to vrijeme ,doslovno je ostao bez inspiracije i uzeo egipatsku mudrost za nadahnuće .Što misliš da je ijedan biblijski prorok ili veliki čovjek u Bibliji imao savršen život? Biblija ,koju Pavle i Zdravko daleko najviše poznaju na ovim prostorima ,nije knjiga za fanatične umove .Fanatičan um će uzeti pet rečenica iz knjige od 993 stranice i na tome će graditi argumente protiv Biblije .Ti kao Dawkins što zna 10 rečenica iz Biblije pa napada Bibliju ,tako i ti Ellen White .Ali ovo je priča bez kraja ,vidim da čovjek ni ne odgovara na postavljena pitanja ,vjerovatno misli da je na nivou Krista ,pa može da protupitanjima odgovara na pitanja .

    Moja su dva objašnjenja za ne prihvaćanje proroštva EGW ,dakle ne mislim čak ni za držanje onoga što joj je Bog objasnio i povjerio kao proroku da iznese čovječanstvo .Dakle samo da se vjeruje da je ona prorok ,a takvih ima mnogo ,vjeruju da jest ,ali nisu adventisti i čak mrze adventizam ,samo jer su čitali spise povjerovali su da je sigurno prorok.

    Dakle dva objašnjenja su da je većina ljudi netalentirana za čitanje ,dakle znaju abecedu i neke osnove,ali nemaju potencijal za cjelokupnu literaciju ,dakle teško razumiju smisao riječi ,rečenica i cjeline .Drugo objašnjenje je da lažu ,dakle ne odgovara im istina koju ona iznosi .U 100 posto slučajeva njihov život sadrži nešto ili više stvari o kojima ona loše govori .Dakle moraju se mijenjati i ne bi htjeli .
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  N.K. 3/6/2015, 09:20

    Meishakh (citat): Zanimljivo je da svi imaju isti šablon protiv Ellene ,koji je  stavljen bio od strane bivšeg adventiste na jednu američki stranicu ,taj je bio pastor .To se proširilo po internetu i doslovno svi imaju isti šablon i vidi se da je jedino što su čitali stranice protiv Ellene ili možda nabrzinu proletili jednu ili pola njene knjige . Slušaj ,eto čitaj što hoćeš ,vjeruj u što hoćeš ,ja sam sudjelovao u 100 debata oko ovoga i potrošio dragocjeno vrijeme na to .Vidim da si skroz protiv Ellene ,došao si ovdje da na suptilan način širiš laži protiv nje .



    Na cemu si? Na nekim (lakim ili teskim) predrasudama?

    Vidi ovako; ako ti kopiras nekog (ili bilo ko drugi) - ja ne kopiram nikog. Ako Elen Vajt misli umesto tebe - umesto mene ne misli sigurno. I kao sto sam rekao na pocetku; ti ne vidis bas dobro, vec si pre pod nekakvim predrasudama, zamislima, sta li vec... Jer umesto da mi normalno odgovoris na pitanja koja sam postavio, ti iznosis tu neke optuzbe protiv mene. Posto nemas argumente, ti na taj nacin pravis neke zaobilaznice i krivine. A da li je to u redu? Dakle, daj normalan odgovor na normalno postavljena pitanja u kojim nije bilo ni trunke namere da se na suptilan ili bilo kakav drugi nacin laze protiv bilo koga i bilo cega. Mene, dakle, zanima istina, a ti ako je nemas onda bolje reci tako - nego ovo ovako.


    Meishakh (citat): Čovječe žena je napisala 20 milijuna riječi ,da dobro si pročitao i ti si uzeo 5 rečenica koje si krivo shvatio i na tome gradiš argumente .Što misliš da je ijedan biblijski prorok ili veliki čovjek u Bibliji imao savršen život?



    Znam koliko je napisala reci, ali to koliko je neko napisao reci nije merilo istine. Ja na cinjenicama gradim argumente, a ne na rekla-kazala... Nego sto skreces sa teme, sto nedas argumente posto ti kazes da ih imas? Moja pitanja dobro znas, vezana su za zemljotres itd?


    Meishakh (citat): Biblija ,koju Pavle i Zdravko daleko najviše poznaju na ovim prostorima ,nije knjiga za fanatične umove .Fanatičan um će uzeti pet rečenica iz knjige od 993 stranice i na tome će graditi argumente protiv Biblije .Ti kao Dawkins što zna 10 rečenica iz Biblije pa napada Bibliju ,tako i ti Ellen White .Ali ovo je priča bez kraja ,vidim da čovjek ni ne odgovara na postavljena pitanja ,vjerovatno misli da je na nivou Krista ,pa može da protupitanjima odgovara na pitanja .


    Upravo se ti ponasas ko fanatik, i jos si optuzitelj... Ti ne odgovaras na postavljena pitanja. Moja pitanja su od pocetka ista, a niko jos uvek nije odgovorio ni na jedno.


    Meishakh (citat): Moja su dva objašnjenja za ne prihvaćanje proroštva EGW ,dakle ne mislim čak ni za držanje onoga što joj je Bog objasnio i povjerio kao proroku da iznese čovječanstvo .Dakle samo da se vjeruje da je ona prorok ,a takvih ima mnogo ,vjeruju da jest ,ali nisu adventisti i čak mrze adventizam ,samo jer su čitali spise povjerovali su da je sigurno prorok.

    Dakle dva objašnjenja su da je većina ljudi netalentirana za čitanje ,dakle znaju abecedu i neke osnove,ali nemaju potencijal za cjelokupnu literaciju ,dakle teško razumiju smisao riječi ,rečenica i cjeline .Drugo objašnjenje je da lažu ,dakle ne odgovara im istina koju ona iznosi .U 100 posto slučajeva njihov život sadrži nešto ili više stvari o kojima ona loše govori .Dakle moraju se mijenjati i ne bi htjeli .


    Koliko vidim, ti nju uzdizes vise nego Boga. Izgleda da je za tebe Elena vrhovni uciteljsko-prorocki autoritet. Medjutim, Bog je preko svojih slugu proroka i apostola dao ljudima Sveto Pismo, a u Svetom Pismu - sve sto treba.


    Ali po tebi je Bog izgleda nesto zaboravio ili mozda pogresio, pa je cekao cak oko 1700, 1800 godina, da se pojavi Elena Vajt kako bi dodao ono sto je zaboravio ili ispravio sto je pogresio.... Medjutim, Bog od pocetka javlja kraj, nista ne zaboravlja niti gresi. Sve je dato preko proroka i apostola u Svetom Pismu. Posle, kroz istoriju, Bog je podizao razno razne ljude, ali ne da oni opet nesto prorokuju i zapisuju "neke nove istine", nego da se ljudi vrate onim istinama i veri koja je jednom data svetima a iznesena je u Pismu.


    Nijedno od tih objasnjenja koja si dao, nisu tacna, zato mani se labavih predpostavki.


    Sto se tice menjanja, nisam protiv toga. A o tome i ne govori Elen Vajt, nego pre svega nas Sveto Pismo uci tako, da li to mozes da shvatis? Dakle, da li mozes da razumes da je to ucenje Svetog Pisma a ne ucenje Elen Vajt?


    Inace, evo jos nesto od Elen Vajt sto je naravno "tacno".


    „Tuga je ispunila nebesa kada je shvaćeno da je ljudski rod izgubljen i da će svet koji je Bog stvorio biti ispunjen smrtnicima osuđenim na mizeriju, bolest i smrt i da prestupnik ne može izmaći. Cela Adamova porodica mora umreti. Videla sam ljupkog Isusa, zapazila izraz sažaljenja i tuge u Njegovom držanju. Uskoro sam videla kako prilazi jarkoj svetlosti koja je okruživala Oca. Anđeo koji je bio sa mnom mi je rekao: ‘On je u bliskom razgovoru sa svojim Ocem.’ Uzbuđenje anđela je bilo veliko dok je Isus razgovarao sa svojim Ocem. Tri puta je ušao u svetlost koja je okruživala Oca, a treći put kada je izašao od Oca mogli smo Ga videti; držao se mirno, slobodno od muke i nevolje, sijao je ljupkošću kakvu reči ne mogu opisati. Tada je obznanio anđelima da je pronađen put za izgubljen ljudski rod, da je molio Oca i da je dobio Njegov blagoslov da položi svoj život kao zalog, da nosi njihove grehe i da preuzme smrtnu kaznu na sebe […] Tada je radost, neizreciva radost napunila nebesa, i nebeski hor je pevao pesmu slavljenja i obožavanja. Dodirnuli su svoje harfe i pevali za notu više nego što su pevali pre zbog velike milosti i snishodljivosti Boga kada je dao svog Ljubljenog da umre za rod pobunjenika, i slava i obožavanje je izliveno pred Isusovom žrtvom kada je pristao da napusti Očevo prisustvo i odabrao život patnje i muke i umre sramotnom smrću da bi dao život drugima. {E. G. White, Supplement to the Christian Experience and Views of Ellen G. White, pp. 47, 48} 1854

    „Anđeo mi je rekao: ‘Da li ti misliš da je Otac predao svog dragog i ljubljenog Sina bez borbe? Ne, ne.’ Čak se i Bog nebeski borio da li da pusti da krivi ljudski rod nestane, ili da da svog dragog Sina da umre za njih. […] Videla sam da je Bogu nemoguće da preinači ili izmeni svoj zakon da bi spasao izgubljene ljude; zato je Njegov Sin morao platiti smrću za prestupe ljudi.“ {E.G. White, Supplement to the Christian Experience and Views of Ellen G.
    White, p. 48} 1854


    Kakav "velicanstven prizor"!

    Nakon Adamovog pada u greh, Isus pristupa Ocu sa jednom idejom. Tri puta Isus se zalaze kod Oca da dobije dozvolu da postane Spasitelj sveta, i konacno nakon Ocevog opiranja i borbe Isus dobija dozvolu.

    Da li je zaista "plan spasenja" ovako nastao?
    Da li se sve to desavalo nakon sto je Adam sagresio, kako to Elena Vajt opisuje?
    Da li je Isus morao da moli Oca da mu da dozvolu i prihvati taj plan?
    Da li je Otac bio iznenadjen covekovim grehom, i onda je morao brzo da napravi novi plan?


    Pogledajmo sta Sveto Pismo kaze: "Istina, on (Hristos) je bio predskazan pre postanka sveta, ali se pojavio na posletku vremena radi vas" (1. Petrova 1:20)
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  Nathanael 3/6/2015, 09:50

    Nikakve nove istine Ellena nije rekla,nego je detaljno napisala o biblijskim istinama ,samo ih je potvrdila još jače .Dobro ti bar nešto proučavaš i tražiš odgovore ,većina napadača EGW nije ni pročitala njenu jednu jedinu knjigu .Ti si vjerovatno bivši adventist ?Znam da se takvi daleko najviše trude protiv spisa EGW ,najviše pišu čak i mnošto web stranica postoji samo da se bore protiv tih spisa .Žalosno je da netko bazira vjeru na iznošenju nečega što oni smatraju da nevalja kod druge vjere i to na nikakvim argumentima .Ali eto ,svatko ima svoj odabir ,Sotona ima desnu ruku na Zemlji ,a to su ljudi koji opadaju i to im je jedini cilj i misija u 'Evanđelju' .


    Meishakh: komentar modifikovan dana: 3/6/2015, 11:25; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  PavleS 3/6/2015, 09:53

    Nisam ja crkva (institucija) niti bilo kakva verska zajednica, organizacija i tome slicno... Pa da stelujem bilo sta, namestam, vadim sto meni odgovara kako bih umirio svoju savest ili vrbovao ljude zbog bilo kakve koristi. Ako mi nesto i moze odgovarati to moze biti jedino istina. Coveku jedino istina moze biti korisna ukoliko je prihvati onakvu kakva ona zaista i jeste.
    Dobro, ne djeluješ kao neki destruktivac, pa evo da se potrudimo malo više.
    Što se famoznog zemljotresa tiče, nećemo više o tome, nego oko ovog teksta u 1. Timoteju i žena.

    Zato želim da se muškarci mole gdje god se okupljate, podižući vjerne ruke, bez gnjeva i rasprava. Isto tako, želim da se žene pristojno odijevaju i da pri tome budu skromne i razborite, da se ne ukrašavaju pletenjem kose i zlatom ili biserima ili skupocjenom odjećom, nego dobrim djelima, kako i dolikuje ženama koje kažu da poštuju Boga.
    Žena neka ćutke prima pouku, s potpunom poslušnošću. Ženi ne dopuštam da poučava, niti da gospodari muškarcem, nego neka ćuti. Jer prvo je stvoren Adam, pa onda Eva. I Adam nije bio prevaren, nego je žena bila prevarena i učinila je prestup. Ali žene će se spasiti rađanjem dece, ako ostanu u vjeri, ljubavi, posvećenosti i razboritosti. (1. Timoteju 2:8-15)
    Pavle u ovom tekstu govori o ponašanju na mjestima gdje se okupljaju vjernici (sinagoge, privatni stanovi…). Pristojno ponašanje za žene podrazumijeva prikladno odijevanje bez taštine i razmetanja skupim stvarima, dok u teološkom poučavanju trebaju da slušaju pouke, a ne da ih same drže i postavljaju se kao šefovi nad muškarcima. Pavle je dalje objasnio zbog čega to nije dobro i pomenuo žensku prirodu koja je sklonija da bude prevarena nego kod muškaraca. Žene su podložne osjećanjima i vizuelnim utiscima mnogo više od muškaraca, a osim toga, žena treba da bude majka i domaćica, prije svega, što je njena osnovna funkcija.
    Žene takođe nijesu mogle vršiti svešteničku tipsku službu. Ali sve to nikakve veze nema sa Božjim izborom ljudskog oruđa kao svog glasnika. Bog je u prošlosti birao žene kao što je bila Debora i druge za veoma istaknute uloge vođstva naroda. Šest žena u Bibliji se pominju sa darom nadahnuća: Rahela (Post. 30:24), Ana (1 Sam. 2:1-10), Abigeja (1 Sam. 25:29-31), Elizabeta (Luka 1:41-45), i Marija, majka Isusova (Luka 1:46-55).
    Jedan upečatljiv događaj zapisan je u 2 Carevima 22:3-20. Tu se govori o caru Josiji koji je, kad su pronašli Toru u zapuštenom hramu, shvatio svu ozbiljnost Božje riječi i zatražio da se nađe neki prorok preko kojeg će primiti konkretne instrukcije od Gospoda. Tada su 5 ljudi, uključujući jednog sveštenika, otišli kod ŽENE, proročice zvane Olda i dobili odgovore koje su tražili.
    Dakle, mi nikad ne smijemo izvlačiti biblijske tekstove iz konteksta i primjenjivati ih tamo gdje nama odgovara, da bismo navodno dokazali ili usaglasili se sa dogmama i optužbama neprijatelja Božjih. Onaj ko se nauči razlikovati istinu od zablude može vrlo lako da raskrinka takve stvari, ali za to je potrebno stajanje u istini i osjećaj za istinu. Do toga se dolazi isključivo ako smo pošteni prema Bogu i Njegovoj riječi, bez obzira koliko nam se nešto sviđa kao ljudima sa oštećenom prirodom i karakterom ili ne.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  PavleS 3/6/2015, 09:56

    N.K. (citat):Ako Elen Vajt misli umesto tebe - umesto mene ne misli sigurno.
    Umjesto tebe misli loš karakter i bezobraština, a sasvim sigurno i vjerska grupa kojoj pripadaš.
    Ako nastaviš sa lupetanjem, biće banovan.
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  N.K. 3/6/2015, 10:12

    PavleS (citat): Umjesto tebe misli loš karakter i bezobraština, a sasvim sigurno i vjerska grupa kojoj pripadaš.
    Ako nastaviš sa lupetanjem, biće banovan.

    Svaka cast PavleS, od tebe sam ovako nesto i ocekivao. Ti ne volis nezgodna pitanja kao sto ih ne voli i tradicija, zar ne? Ti nikada neces priznati da nisi u pravu. A sada me kao i ostale koji se sa tvojim shvatanjima nisu slagali i slozili, ti slobodno i lepo banuj. Postoje ljudi koji lupaju etikete "sektas" kada se neko sa njima ne slaze... A ti to radis drugacije... Umesto etikete sektas, cinis stosta drugo ili banujes. Zapitajte se takodje, da li drzite zakon kao sto tvrdite, dok ogovarate, klevecete, ismevate i radite sve ono sto Hrist nikada radio nebi. Toliko. A sada me, kao sto rekoh, slobodno banuj.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  PavleS 3/6/2015, 10:17

    N.K. (citat):
    PavleS (citat): Umjesto tebe misli loš karakter i bezobraština, a sasvim sigurno i vjerska grupa kojoj pripadaš.
    Ako nastaviš sa lupetanjem, biće banovan.

    Svaka cast PavleS, od tebe sam ovako nesto i ocekivao. Ti ne volis nezgodna pitanja kao sto ih ne voli i tradicija, zar ne? Ti nikada neces priznati da nisi u pravu. A sada me kao i ostale koji se sa tvojim shvatanjima nisu slagali i slozili, ti slobodno i lepo banuj. Postoje ljudi koji lupaju etikete "sektas" kada se neko sa njima ne slaze... A ti to radis drugacije... Umesto etikete sektas, cinis stosta drugo ili banujes. Zapitajte se takodje, da li drzite zakon kao sto tvrdite, dok ogovarate, klevecete, ismevate i radite sve ono sto Hrist nikada radio nebi. Toliko. A sada me, kao sto rekoh, slobodno banuj.
    Mic po mic pa ispade da si neki Vojvodin psuedo Jevrej, bivši fan vjerovatno. Ne banujem te ja, nego ti samog sebe, nije ovo ništa lično. Naravno da banujem, šta očekuješ, da ćemo promociju budalaština da radimo? Uzgred, ne postoje nezgodna pitanja ako se držiš Božje Riječi, mogu da postoje samo tačke u kojima nemam dovoljno znanja, ali to izvjesno nije ovo o čemu ti pričaš.
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  N.K. 3/6/2015, 10:44

    PavleS (citat): Mic po mic pa ispade da si neki Vojvodin psuedo Jevrej, bivši fan vjerovatno. Ne banujem te ja, nego ti samog sebe, nije ovo ništa lično. Naravno da banujem, šta očekuješ, da ćemo promociju budalaština da radimo? Uzgred, ne postoje nezgodna pitanja ako se držiš Božje Riječi, mogu da postoje samo tačke u kojima nemam dovoljno znanja, ali to izvjesno nije ovo o čemu ti pričaš.

    Cim se nisam oko samo jedne stvari slozio sa tobom ili bilo kojom drugom osobom (koja zastupa isto sto i ti), odma sam los karakter, bezobrastina, lupetam i lazem, ovo i ono. Cak sam i pseudo jevrej... Sta je sledece? Ajde, dobro, neka sam sve to sto kazete. Nego, da li sam ja bilo kome rekao da je los karakter, bezobrastina, da lupeta i laze, itd? Znas da nisam. Prvi put od kako sam na ovom forumu sam nesto rekao u vezu Elen Vajt tj. nisam se slozio sa nekim stvarima koje je ona rekla i postavio sam zato par pitanja u vezi tih stvari. I sta se desilo? Desilo se da umesto da ste lepo odgovorili na ta pitanja, zaobilazili ste na vest nacin da date prave odgovore i odma krenuli da me ocrnjujete. I kazes, da umesto mene navodno misli neka verska grupa ili sta li vec? Naravno da ne misli. Niti ja pripadam bilo kakvoj verskoj grupi ili tome slicno. Ja ne banujem samog sebe. Jer da sam zaista bio kako ti kazes, bezobrazan i tako to, onda vec -DA- ali posto nisam bio takav onda vec -NE-. Ali dobro, ovo je tvoj forum, ti ovde odlucujes, izbor je tvoj. Pozdrav.
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  N.K. 3/6/2015, 11:16

    Meishakh (citat):Nikakve nove istine Ellena nije rekla,nego je detaljno napisala o biblijskim istinama ,samo ih je potvrdila još jače .Dobro ti bar nešto proučavaš i tražiš odgovore ,većina napadača EGW nije ni pročitala njenu jednu jedinu knjigu .Ti si vjerovatno bivši adventist ?Znam da se takvi daleko najviše trude protiv spisa EGW ,najviše pišu čak i mnošto web stranica postoji samo da se bore protiv tih spisa .Žalosno je da netko bazira vjeru na iznošenju nečega što oni smatraju da nevalja kod druge vjere i to na nikakvim argumentima .Ali eto ,svatko ima svoj odabir ,Sotona ima desnu ruku na Zemlji ,a to su ljudi koji opadaju i to im je jedini cilj i misija u 'Evanđelju' .

    Tek sada sam video ovu poruku. Opet predrasude... Nisam ja nikakav adventist; ni bivsi, ni sadasnji ni buduci. Sto se tice Elen Vajt, ne slazem se oko nekih stvari koje sam naveo i to je sve. Naravno da trazim odgovore.


    N.K.: komentar modifikovan dana: 3/6/2015, 12:01; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  PavleS 3/6/2015, 11:18

    N.K. (citat):
    PavleS (citat): Mic po mic pa ispade da si neki Vojvodin psuedo Jevrej, bivši fan vjerovatno. Ne banujem te ja, nego ti samog sebe, nije ovo ništa lično. Naravno da banujem, šta očekuješ, da ćemo promociju budalaština da radimo? Uzgred, ne postoje nezgodna pitanja ako se držiš Božje Riječi, mogu da postoje samo tačke u kojima nemam dovoljno znanja, ali to izvjesno nije ovo o čemu ti pričaš.

    Cim se nisam oko samo jedne stvari slozio sa tobom ili bilo kojom drugom osobom (koja zastupa isto sto i ti), odma sam los karakter, bezobrastina, lupetam i lazem, ovo i ono. Cak sam i pseudo jevrej... Sta je sledece? Ajde, dobro, neka sam sve to sto kazete. Nego, da li sam ja bilo kome rekao da je los karakter, bezobrastina, da lupeta i laze, itd? Znas da nisam. Prvi put od kako sam na ovom forumu sam nesto rekao u vezu Elen Vajt tj. nisam se slozio sa nekim stvarima koje je ona rekla i postavio sam zato par pitanja u vezi tih stvari. I sta se desilo? Desilo se da umesto da ste lepo odgovorili na ta pitanja, zaobilazili ste na vest nacin da date prave odgovore i odma krenuli da me ocrnjujete. I kazes, da umesto mene navodno misli neka verska grupa ili sta li vec? Naravno da ne misli. Niti ja pripadam bilo kakvoj verskoj grupi ili tome slicno. Ja ne banujem samog sebe. Jer da sam zaista bio kako ti kazes, bezobrazan i tako to, onda vec -DA- ali posto nisam bio takav onda vec -NE-. Ali dobro, ovo je tvoj forum, ti ovde odlucujes, izbor je tvoj. Pozdrav.
    Onaj ko očigledno ne razumije stvari nije ni pozvan da se "slaže" ili "ne slaže, a to je tvoj slučaj. Za tebe, do daljnjeg, važi ono što je Pavle konstatovao za žene. Very Happy Kao što Biblija nije stvar slaganja ili neslaganja, tako i spisi Elen Vajt. Mogu da se prihvate sa porukama onakvim kakve jesu ili da se odbace, uz milion i jedan izgovor. Tako ti stoje stvari, jarane, nemoj da si bezobrazan, od toga se duhovno razbolijeva, osim ako nećeš da postaneš vitez na bijelom konju kao Vojvoda prvog konjičkog puka CPS-a.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  Nathanael 3/6/2015, 11:31

    N.K. (citat):
    PavleS (citat): Mic po mic pa ispade da si neki Vojvodin psuedo Jevrej, bivši fan vjerovatno. Ne banujem te ja, nego ti samog sebe, nije ovo ništa lično. Naravno da banujem, šta očekuješ, da ćemo promociju budalaština da radimo? Uzgred, ne postoje nezgodna pitanja ako se držiš Božje Riječi, mogu da postoje samo tačke u kojima nemam dovoljno znanja, ali to izvjesno nije ovo o čemu ti pričaš.

    Cim se nisam oko samo jedne stvari slozio sa tobom ili bilo kojom drugom osobom (koja zastupa isto sto i ti), odma sam los karakter, bezobrastina, lupetam i lazem, ovo i ono. Cak sam i pseudo jevrej... Sta je sledece? Ajde, dobro, neka sam sve to sto kazete. Nego, da li sam ja bilo kome rekao da je los karakter, bezobrastina, da lupeta i laze, itd? Znas da nisam. Prvi put od kako sam na ovom forumu sam nesto rekao u vezu Elen Vajt tj. nisam se slozio sa nekim stvarima koje je ona rekla i postavio sam zato par pitanja u vezi tih stvari. I sta se desilo? Desilo se da umesto da ste lepo odgovorili na ta pitanja, zaobilazili ste na vest nacin da date prave odgovore i odma krenuli da me ocrnjujete. I kazes, da umesto mene navodno misli neka verska grupa ili sta li vec? Naravno da ne misli. Niti ja pripadam bilo kakvoj verskoj grupi ili tome slicno. Ja ne banujem samog sebe. Jer da sam zaista bio kako ti kazes, bezobrazan i tako to, onda vec -DA- ali posto nisam bio takav onda vec -NE-. Ali dobro, ovo je tvoj forum, ti ovde odlucujes, izbor je tvoj. Pozdrav.

    Ti svoju povijesti neznaš druže .Povijesti nastanka dispencionalizma ,judeokršćanskog pokreta kršćanstva ,koji je dakle dio kršćanstva .Ajde lijepo prouči vlastitu povijesti ,povijest vjere svoje pa ćeš se malo literalno uzdignuti .Uvijek kad sam pitao vaše vjernike o tome,uvijek priča da su nastali od apostola hehe .Ali što bijaše 2000 godina iza toga ? Točnije zadnjih 150-300 godina ,tko vas je stvorio .Mogu se i ja proglasiti grofom od Barcelone ,ali . .
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  N.K. 3/6/2015, 11:45

    PavleS (citat): Onaj ko očigledno ne razumije stvari nije ni pozvan da se "slaže" ili "ne slaže, a to je tvoj slučaj. Za tebe, do daljnjeg, važi ono što je Pavle konstatovao za žene. Very Happy  Kao što Biblija nije stvar slaganja ili neslaganja, tako i spisi Elen  Vajt. Mogu da se prihvate sa porukama onakvim kakve jesu ili da se odbace, uz milion i jedan izgovor. Tako ti stoje stvari, jarane, nemoj da si bezobrazan, od toga se duhovno razbolijeva, osim ako nećeš da postaneš vitez na bijelom konju kao Vojvoda prvog konjičkog puka CPS-a.

    Vidi Pavle, mozes koliko god hoces samo da -POKUSAVAS- da me vredjas i tako to, ali ne i da me uvredis. A ono za zene sam tek sad procitao i mogu ti reci da si pogresio sto se tice nekih stvari. Takodje, ne mozes nikako sa Biblijom meriti spise od Elen Vajt, od tzv. "prorocice" koja je ko epilepticar ili pod uticajem demona padala na pod dok je imala "vizije". Cinjenica je da je Elen Vajt van svake cenzure (1. Kor. 14:29) "isprorokovala" mnoga lazna ucenja i obmanula ceo njen pokret, a najgore je to da ga i dalje zavodi preko svojih spisa koje adventisti drze za jedini autoritet posle Pisma. Ali ti spise od Elen Vajt stavljas u istu ravan sa Biblijom, sto nebi trebao da cinis. Sve to sto je ona napisala pod uticajem sentimentalnih osecanja i ko zna sve cega, mogla je vrlo lako da napise. Ti mozes isto tako da uzmes i da na osnovu Biblijskih tekstova krenes kao; "video sam Bozji presto, i oko prestola cetiri andjela, a jedan od njih mi je prisao i rekao.... I sad nastavis o bilo cemu sto je Bog inace objavio u Pismu, dakle, da govoris nesto sto ce biti -kolko tolko- u skladu sa Bozjom objavom. I tako lepo ti Pavle posta prorok.   DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 483971


    N.K.: komentar modifikovan dana: 3/6/2015, 11:55; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  N.K. 3/6/2015, 11:53

    Meishakh (citat): Ti svoju povijesti neznaš druže .Povijesti nastanka dispencionalizma ,judeokršćanskog pokreta kršćanstva ,koji je dakle dio kršćanstva .Ajde lijepo prouči vlastitu povijesti ,povijest vjere svoje pa ćeš se malo literalno uzdignuti .Uvijek kad sam pitao vaše vjernike o tome,uvijek priča da su nastali od apostola hehe .Ali što bijaše 2000 godina iza toga ? Točnije zadnjih 150-300 godina ,tko vas je stvorio .Mogu se i ja proglasiti grofom od Barcelone ,ali . .


    A ti si "vidoviti" Meishakh. Vidovit ko astrolog. Da nisi mozda i ti prorok? Jer sve znas sveznajuci, pa da nisi mozda cak i Bog? Jesi sigurno, ali sa malo b. Time si se vec proglasio.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  Nathanael 3/6/2015, 11:55

    Ovo je ego trip Smile .
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  N.K. 3/6/2015, 11:58

    Meishakh (citat): Ovo je ego trip Smile .

    Shvati kako hoces, ali pazi da ne shvatis pogresno. Wink
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  Nathanael 3/6/2015, 12:05

    N.K. (citat):
    Meishakh (citat): Ti svoju povijesti neznaš druže .Povijesti nastanka dispencionalizma ,judeokršćanskog pokreta kršćanstva ,koji je dakle dio kršćanstva .Ajde lijepo prouči vlastitu povijesti ,povijest vjere svoje pa ćeš se malo literalno uzdignuti .Uvijek kad sam pitao vaše vjernike o tome,uvijek priča da su nastali od apostola hehe .Ali što bijaše 2000 godina iza toga ? Točnije zadnjih 150-300 godina ,tko vas je stvorio .Mogu se i ja proglasiti grofom od Barcelone ,ali . .


    A ti si "vidoviti" Meishakh. Vidovit ko astrolog. Da nisi mozda i ti prorok? Jer sve znas sveznajuci, pa da nisi mozda cak i Bog? Jesi sigurno, ali sa malo b. Time si se vec proglasio.

    Ime sam dao u žurbi i jer je ipak to ime nosio velikan dok je bio u Babilonu ,hvala na tome,sad ću ga promjeniti ,da nemaš više primjedbe .A ti se ono spašavaš po izgovoru ,vaša Biblija ono govori par riječi na engleski pa onda par na hebrejski Very Happy .I onda vas smatraju fanaticima pa ste bijesni na cijeli svijet . Nego kad će ta teokracija da dođe da više dođete vi na vlast pa da vas prođe frustracija i bijes . Nego koga ćete okruniti kao kralja? Onoga što jaše konje na videu?

    Ime to nije odbio ni biblijski junak ,a odbio je nečistu hranu i alkohol kao i krive nauke i grijeh .Vi se spašavate po izgovoru ,moderno farizejstvo u svoj punini .
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  N.K. 3/6/2015, 12:09

    Meishakh (citat): Ime sam dao u žurbi i jer je ipak to ime nosio velikan dok je bio u Babilonu ,hvala na tome,sad ću ga promjeniti ,da nemaš više primjedbe .A ti se ono spašavaš po izgovoru ,vaša Biblija ono govori par riječi na engleski pa onda par na hebrejski Very Happy .I onda vas smatraju fanaticima pa ste bijesni na cijeli svijet . Nego kad će ta teokracija da dođe da više dođete vi na vlast pa da vas prođe frustracija i bijes . Nego koga ćete okruniti kao kralja? Onoga što jaše konje na videu?


    Niko te nije pitao kako si i zasto dao to ime. Mozes i da ga zadrzis sto se mene tice, nemam problem sa tim. Kakav bes? Kazi molim te, odakle izvlacis sve te nebuloze? Takodje, pokusao si nekoliko puta da pogodis ko sam: protestant, adventist, dispenzacionalista... A nijednom nisi pogodio. Nemam vise nameru da vodim bilo kakav razgovor koji odlazi u sasvim drugom pravcu, koji nema veze s temom. A to ako neko ne podrzava Elen Vajt, to ne znaci da je dispenzacionalista i tome slicno... Covek se opravdava verom, i to verom koja nije samo puki pristanak na istinu. Svako ti dobro.

    Sponsored content


     DANILO I OTKRIVENJE - Page 5 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 27/4/2024, 02:05