BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» Biblijski razgovori
BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty14/4/2024, 21:19 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+11
ro004
SnezaDjak
Tako-je
Vlatko
Zdravko Vučinić
Eliezer
szabatka
fedjalino
PavleS
fedja
beka26
15 posters

    BOŽJI ZAKON

    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Zdravko Vučinić 16/10/2013, 10:33

    Dragi Eliezer

    Objasnio sam ti sve što sam imao da ti objasnim, ne znam šta drugo da ti kažem.
    Mi ovdje u IRI-u vjerujemo da je Isus iz Nazareta obećani Mesija, da su proročanstva iz SZ ispunjena u Njemu, da je On naš Prvosveštenik na Nebu koji služi za nas danonoćno.
    Vjerujemo da se čovjek opravdava vjerom i da se posvećuje vjerom, vjerujemo da djela mogu biti samo rod ili plod življenja, a ne nikako sredstvo spasenja.
    Vjerujemo da je Zakon dat da ukaže na grijeh, da snažnije osvjedoči ljude u grijeh, a ne nikako kao sredstvo spasenja. Vjerujemo da je čovjekov udio u svemu ovome vjera i samo vjera i ništa drugo.
    Kad kažem vjera, ne mislim samo na puki mentalni proistanak na istinu, već govorim o istinskoj vjeri, vjeri iz srca, vjeri koja djeluje. Mi vjerujemo da istinskom vjerniku Bog šalje Svetog Duha, bez čijeg djelovanja nema pobjede nag grešnom prirodnom, niti ima ljubavi koja je potrebna da bi naš život bio ugodan pred Bogom.
    Dakle, mi vjerujemo da je sve to Božje djelovanje i Božja zasluga, da se ne bi ko od nas imao čime pohvaliti, a naš udio od početka do kraja je vjera o kojoj sam govorio.  
    Vjerujemo i da se sve ovo ne može istinski razumjeti ako čovjek nije obraćen.
    Vjerujemo i da je ovo najnapadaniji koncept u istoriji čovječanstva i da će tako biti do kraja vremena, kao što je to bio slučaj u vrijeme apostola, koji su bili optuženi da podrivaju Zakon.
    Zaista vjerujemo da je potrebno obraćenje, duhovna komponenta da bi se ovo razumjelo.

    Takođe, vjerujemo da su svi zvanični religijski sistemu na svijetu (crkve, vjerske organizacije, sekte, kultovi...) pod kontrolom Sotone, koji ima svoje mehanizme upravljanja na zemlji. To uglavnom radi preko svojih ljudi koji su na čelu tajnih društava. Preko tih tajnih društava se upravlja svim religijskim sistemima svijeta, i vjerujemo da su čelnici tih sistema "braća" na vrhu tih tajnih društava.
    Zato sve religijske sisteme karakteriše direktno ili indirektno odbacivanje pravog Mesije (tu ubrajam i ove što deklarativno prihvataju Isusa), čekanje nekog mesije (svi čekaju mesiju u različitim oblicima), karakteriše ih paganizam i idolopoklonstvo i, posljednje, karakteriše ih legalizam. A taj legalizam, kao vrhunac obmane, produkuje licemjere, odnosno ljude koji žele da spolja izgledaju uglađeno, fino, vjerno, moralno... i to sve sopstvenim zaslugama.
    Mi vjerujemo da Bog gleda na srce, na pobude, a ne nikako na djela u smislu samog čina. Ali da bi čovjek mogao da promijeni svoje pobude ne može to uraditi svojim naporom, već samo da Bog djeluje u njegovom srcu i životu, a za to je potreban Spasitelj. Izvan Isusa Hrista sve su prljave haljine u Božjim očima. To mi vjerujemo.
    Iz toga proizilazi da ne vjerujemo ni u jednu crkvu, pa ni u Adventističku crkvu. Isto tako vjerujemo da ova crkva u sušttini nema bilo kakve veze sa nekadašnjim Adventnim pokretom i Elen Vajt, koje mi izuzetno poštujemo.
    Ja lično sam rođen kao katolik. Kada sam saznao za istinu nikad nijesam prišao bilo kojoj organizaciji jer, kao što sam rekao, vjerujem da su sve te organizacije u sistemu ovoga svijeta koji je pod kontrolom satanista. Neko bi rekao da sam slobodan strelac. Jesam u kontekstu članstva ili pripadnosti nekoj crkvi ili vjerskoj organizaciji, ali sam Biblijski vjerujući čovjek koji prihvata Isusa Hrista za Mesiju i vjeruje da je Biblija jedino mjerilo vjere i života. Vjerujem da takvih ljudi ima svuda po svijetu i da će ih vremenom biti sve više, naročito kad shvate da ih njihove vjerske vođe i organizacije vode u propast.

    Mi ovdje u IRI-ju vjerujemo i da Bog voli sve ljude, jer je Njegova ljubav bezuslovna, pa tako i ljude koji nijesu ili neće prihvatiti Njegovog Sina. Vjerujemo da će Bog takvim ljudima davati šansu sve dok je to moguće.
    Iz toga proizilazi da mi vjerujemo da Bog voli tebe, Eliezer, i da mi, zbog toga što volimo onoga ko je platio visoku cijenu za tebe i koji je platio visoku cijenu za nas, moramo da te poštujemo i volimo. To ne znači da smo bezgrešni i da ne treba duhovno da se razvijamo. Ja za sebe smatram da itekako treba da rastem, jer ću u suprotnom padati.
    Međutim, Eliezer, mi vjerujemo da će se na Sudu spojiti Božja ljubav i pravda, što znači da će Sud biti pravedan i da Bog neće moći da spase one koji su hotimično, voljno i svjesno odbacili Njegov dar spasenja - Sina Božjeg.
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Eliezer 16/10/2013, 11:54

    Zdravko Vučinić (citat): Objasnio sam ti sve što sam imao da ti objasnim, ne znam šta drugo da ti kažem.
    Ma sve pet. Razmjenili smo stavove i uglove gledanja na odredjene teme, sto je i bio cilj jer se istrazivanje na to svodi, a za ostalo vidjecemo sta nam nosi sutra.

    Pozdrav i svako dobro
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Zdravko Vučinić 29/10/2013, 22:58

    Na forumu se dosta pominje Božji Zakon, da li je ukinut ili nije, da li je njegovo držanje uslov spasenja ili nije, razlozi zašto je Bog dao Zakon, šta se podrazumijeva pod Božji Zakon, kako se može i da li se može držati Zakon, da li je Zakon sve ono što obuhvata 5 knjiga Mojsijevih, da li se Zakon dijeli na moralni, ceremonijalni, građanski, zdravstveni... ili je u pitanju jedan Zakon...

    Grijeh koji se pojavio na svijetu, padom Adama i Eve, prouzrokovao je povlačenje Božjeg duha i promjenu u ljudskoj prirodi, što je čovjeka dovelo u stanje apsolutne, 100-postotne grešnosti zbog koje čovjek nije u stanju da proizvodi pravednost niti da drži Božji Zakon.
    Čovjek, padom u grijeh, sam od sebe više ne može drži Zakon niti da bude pravedan u Božjim očima i proizvodi pravednost. Ljudska priroda je postala grešna, egocentrična, sebična. Čovjek je spontano okrenut ka sebi, spontano je sebičan i njegova prirodna sklonost je da živi nezavisno od Boga. Svaki čovjek je 100 odsto grešan. Svako navodno čovjekovo dobro djelo je okaljano sebičnošću.
    Pravednost se nikako ne može steći djelima, to je postalo nemoguće, već se isključivo može steći vjerom u Isusa Hrista. To je Božja milost, Biblijski koncept i istina. O tome ovdje možemo da diskutujemo detaljnije.

    Nekoliko zapažanja:

    1. Grijeh se je pojavio na nebu, u umu Lucifera, vođe andjela (Eze 28,14.15).

    2. Kušanjem Adama i Eve, Lucifer (Sotona) je preuzeo vlast nad ovim svijetom (1 Moj 3,1-24; Lk 4,5.6; 2 Pet 2,19).

    3. Kao potomci Adama i Eve, mi smo svi u ropstvu grijeha. Mi smo rođeni egocentricni i naša prirodna sklonost je da želimo da zivimo nezavisno od Boga (Jov 8,34; Rim 1,20-23; 6,17).

    4. Biblija definise grijeh sa tri riječi ili koncepta:

    a. BEZAKONJE. Ova riječ se ne odnosi u prvome redu na grešan postupak, nego na stanje grešnosti; prema našoj prirodi mi smo grešni, „pognuti”... (Ps 51,5; Isa 53,6; 64,6).
    b. GRIJEH. Ova riječ doslovno znaci „promašiti cilj”. Ovo se odnosi na naše pogreske mjerene u odnosu na Božji ideal (Rim 3,23;7,15-24;Isa 1,4-6)
    c. PRESTUP. Ova riječ se odnosi na namjernu neposlušnost i kršenje Božjeg zakona (1 Jov 3,4; Rim 7,7-13).

    5. Bog nam je dao Zakon da bi nam otkrio nase grešno stanje. On nikada nije namjeravao da Zakon bude sredstvo spasenja (Rim 3,20; Gal 2,16; 3,21.22; 5,4).

    6. Zakon je dat da nas dovede Hristu, tako da mozemo biti opravdani vjerom (Gal 3,24).

    Dakle, čovjek se spasava Božjom milošću, vjerom u Božjeg Sina Isusa Hrista. Da li nas to oslobađa od poslušnosti Božjem zakonu, ili na neki način umanjuje Božji zakon?
    "Da li mi onda svojom vjerom ukidamo Zakon? Nipošto! Naprotiv, potvrđujemo Zakon." (Rimljanima 3,31)

    Jer grijeh ne smije da vlada vama, budući da niste pod zakonom nego pod blagodaću (milošću). Dakle, šta sada? Zar da griješimo zato što nismo pod zakonom nego pod blagodaću? Nipošto! Zar ne znate da ako se nekome dajete u ropstvo i obavezujete na poslušnost, robovi ste onoga koga slušate - bilo grijeha, koji vodi u smrt, bilo poslušnosti, koja vodi u pravednost? (Rimljanima 6,14-16)

    Ako je spasenje dar, onda čovjek treba da zna da je spasenje moguće dobiti milošću i da lična djela nikoga ne mogu spasiti.

    "Tom blagodaću spaseni ste po vjeri. I to nije vaša zasluga - to je Božji dar. Ne, to nije zbog djela, da se niko ne bi mogao time hvaliti." (Efe 2,8-9)

    "Ako li je po blagodati, onda nije od djela, jer blagodat već ne bi bila blagodat; ako li je od djela nije više blagodat, jer djelo već ne bi bilo djelo." (Rimljanima 11,6)

    Ko želi dalju diskusiju o Zakonu, neka izvoli. Ovo je bilo moje kratko zapažanje, jer o tome može puno da se priča i to sa raznih aspekata.
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Tako-je 17/11/2013, 11:55

    Evo jedan poster za one Hriscane koji postuju Bozji zakon:

    BOŽJI ZAKON - Page 4 580303_10151056111976771_827584261_n
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  PavleS 17/11/2013, 12:10

    E moj torašu. Pitanje za tebe: jesu li Ješua i JHVH ista ličnost?
    Šta vam daje za pravo da crtate Ješuu kao dugokosog mačo muškarca, jer sasvim je očigledno da se na tim slikama radi o Tamuzu, "ljubavi ženskoj"?
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Tako-je 17/11/2013, 12:28

    PavleS (citat):E moj torašu. Pitanje za tebe: jesu li Ješua i JHVH ista ličnost?
    Šta vam daje za pravo da crtate Ješuu kao dugokosog mačo muškarca, jer sasvim je očigledno da se na tim slikama radi o Tamuzu, "ljubavi ženskoj"?
    Pa ovu sliku sam stavio za Hriscane koji postuju Bozji zakon-Toru, a kao sto se da primjetiti danas, kako se sve vise cita Pismo, raste broj i protestantskih evandjeoskih Hriscana, pored jevrejskih Hriscana, koji takodje postuju cijeli Bozji zakon-Toru. I ne radi se tu o nekim konceptima za posljednja vremena kakva postoje u tradicionalnom Judaizmu, jer i evandjeoski i jevrejski Hriscani su protiv tradicionalnog Judaizma, nego su oni za ovdje i sada gdje zivis, da tako zivis[koliko je do tebe]...

    PS Razdvajao sam evandjeoske i jevrejske Hriscane radi boljeg shvatanja, iako i jedni i drugi spadaju u evandjeoske protestante.

    Sto se tice slike Isusa[Jesue] svakako da nije imao bas dugu kosu i bio neki ljepotan[bijelac, plave oci itd], ali ljudi su navikli na takvog Isusa, i nije ovo neka "profesionalna slika". A Isus je vjerovatno izgledao kao sto je prikazan Pavle na ovoj slici, a moze biti i kao Jakov na ovoj slici. Bez obzira na to, ova je slika zanimljiva svakako za Hriscane...

    Takodje i ti ako zelis da potpuno izbacis neke stvari vezane za Jesuu, zasto u svom prevodu koristis termin "Isus" kad je nakaradan? Zato kazem, nemoj gledati neke sitnice kod drugih, a i sam koristis neke stvari iz paganizma. Mi znamo sta je sta, ali ljudi su navikli na neke stvari koje ce se tek vremenom promjeniti...
    BOŽJI ZAKON - Page 4 570820


    Tako-je: komentar modifikovan dana: 18/11/2013, 10:30; prepravljeno ukupno 2 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  PavleS 17/11/2013, 12:42

    Zasto u svom prevodu koristis termin "Isus" kad je paganski?
    Taj termin uopšte nije paganski niti je bitno kako se na kojem jeziku izgovara, već je bitna ličnost koja stoji iza imena.
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Tako-je 17/11/2013, 13:09

    Termin je paganski i svakako da ga niko od njegovih ucenika nije koristio, istrazi malo, ali stvarno to nije bitno, kao sto nije bitno ni kako je ko izgledao[a tebi se ucini na trenutak bas vaznim], jer svakako da pravu rekonstrukciju je nemoguce napraviti,

    Mada, svi oni su izgledali kao vecina danasnjih ljudi na bliskom Istoku[Arapi i sl], znaci duge brade, obuceni u haljine, sa pokrivenim glavama[turban i slicno], pa i nacinom pricanja kako pricaju danasnji ljudi na bliskom Istoku, svi imaju ono nesto karakteristicno u prici, kao npr ono grubo "h" kao da se "davis" itd cheers 
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  PavleS 17/11/2013, 17:45

    Termin je paganski i svakako da ga niko od njegovih ucenika nije koristio, istrazi malo, ali stvarno to nije bitno, kao sto nije bitno ni kako je ko izgledao[a tebi se ucini na trenutak bas vaznim], jer svakako da pravu rekonstrukciju je nemoguce napraviti.
    Znači po tvojoj logici, ako neko kaže "Danilo" umjesto "Daniel" upotrijebio je paganski termin. E moj jarane...
    Što se tiče Isusovog izgleda, to je veoma bitna stvar, jer, kao što već rekoh, u vrijeme stvaranja ekumenske crkveno-državne institucije i dalje kroz srednji vijek, podmetnuti su bogovi starog svijeta umjesto Hrista. To se toliko jasno vidi na raznim ikonama i slikama tzv. "majke božje" sa djetetom, i ikonama/slikama/ilustracijama lažnog Isusa - Tamuza - kojeg promovišu crkve sa svojim tau simbolom (krstom), da prosto izbi oči. Ali niko neće da se zamijera pa mnogi koji ovo znaju glume da je to u redu.
    Mesija nikako nije mogao djelovati među ljudima sa šarmom ovoga svijeta (želja očiju, želja tijela i ponos života), jer time bi ohrabrio i na neki način promovisao grijeh. Tu je Biblija vrlo jasna, posebno kad se uzmu u obzir precizna mesijanska proročanstva, kao recimo iz Isaije 53. glava.
    Isto tako, zbog gledanja onoga što se vidi na očima, Sotoni uopšte neće biti teško da prevari svijet imitirajući Hrista u poslednjoj velikoj obmani, a lagane žrtve prevare biće i Jevreji "toraši".


    PavleS: komentar modifikovan dana: 17/11/2013, 20:10; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Vlatko 17/11/2013, 17:59

    Tako je samo piše gluposti po forumu od kad je došao. Najveći spamer na forumu. Uopće mi nije jasno kako je sklepao tu svoju "teologiju".

    Izaija 53 glava:

    "Tko da povjeruje u ono što nam je objavljeno,
    kome se otkri ruka Jahvina?«
    Izrastao je pred njim poput izdanka,
    poput korijena iz zemlje sasušene.
    Ne bijaše na njem ljepote ni sjaja
    da bismo se u nj zaglédali,
    ni ljupkosti da bi nam se svidio.
    Prezren bješe, odbačen od ljudi,
    čovjek boli, vičan patnjama,
    od kog svatko lice otklanja,
    prezren bješe, odvrgnut."

    Toliko o onom ljepotanu na slikama.
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Tako-je 17/11/2013, 20:35

    PavleS (citat):
    Termin je paganski i svakako da ga niko od njegovih ucenika nije koristio, istrazi malo, ali stvarno to nije bitno, kao sto nije bitno ni kako je ko izgledao[a tebi se ucini na trenutak bas vaznim], jer svakako da pravu rekonstrukciju je nemoguce napraviti.
    Znači po tvojoj logici, ako neko kaže "Danilo" umjesto "Daniel" upotrijebio je paganski termin. E moj jarane...
    Što se tiče Isusovog izgleda, to je veoma bitna stvar, jer, kao što već rekoh, u vrijeme stvaranja ekumenske crkveno-državne institucije i dalje kroz srednji vijek, podmetnuti su bogovi starog svijeta umjesto Hrista. To se toliko jasno vidi na raznim ikonama i slikama tzv. "majke božje" sa djetetom, i ikonama/slikama/ilustracijama lažnog Isusa - Tamuza - kojeg promovišu crkve sa svojim tau simbolom (krstom), da prosto izbi oči. Ali niko neće da se zamijera pa mnogi koji ovo znaju glume da je to u redu.
    Mesija nikako nije mogao djelovati među ljudima sa šarmom ovoga svijeta (želja očiju, želja tijela i ponos života), jer time bi ohrabrio i na neki način promovisao grijeh. Tu je Biblija vrlo jasna, posebno kad se uzmu u obzir precizna mesijanska proročanstva, kao recimo iz Isaije 53. glava.
    Isto tako, zbog gledanja onoga što se vidi na očima, Sotoni uopšte neće biti teško da prevari svijet imitirajući Hrista u poslednjoj velikoj obmani, a lagane žrtve prevare biće i Jevreji "toraši".
    Brate moram reci da si skroz cudak, po tebi samo ces ti biti na pravoj strani i jedino ces se ti spasiti jocolor 

    Al necu vise da komentarisem cudake scratch  jocolor 
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  PavleS 17/11/2013, 21:24

    Brate moram reci da si skroz cudak.
    "Neka se niko ne zavarava. Ako neko među vama misli da je mudar u ovom dobu, neka bude lud da bi bio mudar."

    po tebi samo ces ti biti na pravoj strani i jedino ces se ti spasiti
    Izginuću čisteći smeće za takvima kao što si ti pa se možda i ne spasim...

    Al necu vise da komentarisem cudake.
    Koliko se sjećam, već sam ti rekao da si pametniji kad ništa ne pričaš, tako da pozdravljam ovu odluku.
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Tako-je 18/11/2013, 10:58

    Da dodam:
    Ti Bozju volju i njegove instrukcije poredis sa smecem koje moras da cistis, a sve i jedan pobozan lik iz Pisma je postovao tu Bozju volju i govorio sve najljepse o Bozjoj volji i instrukcijama. Toliko o tebi, mrzis Bozju volju-mrzis Boga...sto dalje implicira da mrzis cijeli svijet-samo si ti uzvisen i dovoljno upoznat sa svime, a svi drugi su nistavni i propalice, znaci gori si od onih gordih i egoisticnih monaha, a i sam priznajes da ne mozes pred drugima sastaviti recenicu-to se zove oholost, gordost, neprijateljstvo, mrznja itd... BOŽJI ZAKON - Page 4 949122
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Zdravko Vučinić 18/11/2013, 11:07

    Tako-je - Evo jedan poster za one Hriscane koji postuju Bozji zakon:
    Momak, da li si ti uopšte gledao šta piše na ovom posteru. Analiziraj samo Abrahama. Piše da je držao Toru. Tako je prevedeno. Koju Toru je držao Abraham?
    Tora o kojoj ovdje trubite mjesecima je došla više od 400 godina nakon što je Abraham primio obećanje (savez). Pa pitam koju Toru je držao Abraham? Je li to Tora o kojoj vi trubite ovdje mjesecima ili neka druga Tora? Koja je to Tora? Šta je Abraham to držao?
    Ili ste možda pobrkali Božja upustva pa ste ih sve stavili u isti koš, bilo ono što je vječno, bilo ono što je zemaljsko i došlo kasnije, bilo ono što je privremeno, i možda ste dodatno pobrkali i svrhu davanja tih uputstava čovjeku.
    Toraši, objavili ste poster, kažite nam sad šta je Tora bila u Abrahamovo vrijeme
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Tako-je 18/11/2013, 11:22

    Zdravko Vučinić (citat):
    Tako-je - Evo jedan poster za one Hriscane koji postuju Bozji zakon:
    Momak, da li si ti uopšte gledao šta piše na ovom posteru. Analiziraj samo Abrahama. Piše da je držao Toru. Tako je prevedeno. Koju Toru je držao Abraham?
    Tora o kojoj ovdje trubite mjesecima je došla više od 400 godina nakon što je Abraham primio obećanje (savez). Pa pitam koju Toru je držao Abraham? Je li to Tora o kojoj vi trubite ovdje mjesecima ili neka druga Tora? Koja je to Tora? Šta je Abraham to držao?
    Ili ste možda pobrkali Božja upustva pa ste ih sve stavili u isti koš, bilo ono što je vječno, bilo ono što je zemaljsko i došlo kasnije, bilo ono što je privremeno, i možda ste dodatno pobrkali i svrhu davanja tih uputstava čovjeku.
    Toraši, objavili ste poster, kažite nam sad šta je Tora bila u Abrahamovo vrijeme
    Tora znaci ucenje, rekli smo da postoje "savezi", i prethodna ucenja[Nojev, Avramov savez], tako da zadnji savez je Mojsijev savez, i to ucenje je vjecno[pise da nema vise dodavanja, ni oduzimanja], a Avram je drzao ucenje koje mu je Bog objasnio, i njegov savez nije ukljucivao Shabat, ni druge praznike... dok svi ovi ostali na slici su drzali Mojsijev savez u potpunosti... to je svima jasno... Mozes i ti drzati neki prethodni savez ako neces ovaj zadnji, i opet ces biti ugodan u ocima Tvorca...
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Zdravko Vučinić 18/11/2013, 11:59

    Tora znaci ucenje, rekli smo da postoje "savezi", i prethodna ucenja[Nojev, Avramov savez], tako da zadnji savez je Mojsijev savez, i to ucenje je vjecno[pise da nema vise dodavanja, ni oduzimanja], a Avram je drzao ucenje koje mu je Bog objasnio, i njegov savez nije ukljucivao Shabat, ni druge praznike... dok svi ovi ostali na slici su drzali Mojsijev savez u potpunosti... to je svima jasno...
    Kažeš svima je to jasno. Nama ovdje nije jasno pa nam pojasnite to malo.

    Tora o kojoj trubite ovdje mjesecima je došla stotinama godina nakon Abrahama. Sad kažeš da je Abraham držao učenje koje mu je Bog objasnio. Koje je to učenje koje mu je "objašnjeno". Piše da je Abraham držao zapovjesti, uredbe i zakone. Šta je to držao Abraham? Vjerovatno Abraham nije znao za shabat. Da, da, u pravu si, on nije znao za shabat. Momak, ne zezaj se ovdje sa nama, uozbilji se.

    U Bibliji ne postoje savezi o kojima ti govoriš, to možeš ti tako da izvodiš zaključke. Onda postoji i Adamov savez i Pavlov savez.
    Abraham je dobio obećanje i sklopio savez sa Bogom mnogo prije nego što je Zakon dat, zato što Zakon nije uslov spasenja, nego vjera u obećanje - to je bio punovažan savez do Isusa Hrista.

    Galatima

    Braćo, daću vam primer iz života: kad ljudi sklope pravosnažan savez, niko ga ne poništava niti mu nešto dodaje. A obećanja su bila data Avramu i njegovom potomstvu. Nije rečeno: „I potomstvima”, kao da se odnosi na mnoga, nego kao na jedno: „I tvom potomstvu”, koje je Hristos. Hoću ovo da kažem: Zakon koji je nastao četiristo trideset godina kasnije ne može poništiti savez koji je od Boga ratifikovan u Hristu, niti može ukinuti obećanje. Jer ako se nasledstvo dobija po Zakonu, više se ne dobija po obećanju. A Avramu ga je Bog podario po obećanju.

    Onda dalje možeš da čitaš zašto je dat Zakon.

    Zakon u suštini ima samo jednu svrhu - da nas uvjeri da smo grešnici i da nas na taj način odvede Hristu. On nema spasonosnu ulogu niti moć. Zakon osuđuje na smrt svakog čovjeka i to se ne može promijeniti, a Isus spašava čovjeka, zato nama treba Isus a ne Zakon. Od Zakona nemamo ništa osim osude na smrt.
    Kada prihvatimo spasenje vjerom kroz Isusa Hrista i Njegove zasluge, mi smo u novom savezu po kojem Bog mijenja naše srce, daje svog Duha da se živi ugodan život pred Njim i onda Zakon postaje standard življenja, milina itd.
    To su sve znali Abraham, Mojsije, Pavle, proroci i ostali, ali nijesu znali judaisti-legalisti koji su mislili da držanjem Zakona u svojoj sili mogu da ugode Bogu. A kako da ugode Bogu kad treba da znaju da se čovjek rađa sa grešnom prirodom i da na taj način svako naše pravedno djelo predstavlja praljave haljine pred Bogom (Isaija) ili samopravednost.
    Nama zato treba Spasitelj a ne gledanje u Zakon.

    Vi toraši gledajte u Zakon. Međutim, vi gledate vašim zatvorenim očima i zato vam ne treba Spasitelj, jer vi vidite sebe dosta dobrim, tu i tamo griješite, ali ste ipak dobri, bolji nego drugi. Tako vi zamišljate vaš status pred Zakonom.
    Ali vam je Sole stavio rej-ban naočare pa ne vidite da ste pred Zakonom čista nula, kao i svaki drugi čovjek, ne vidite da ne možete proizvesti ništa pravedno jer ste rođeni sebični, sa grešnom prirodom, koju nasljeđujemo svi još od Adama, ne vidite da su sva pravedna djela prljave haljine pred Bogom.
    Toraši, morate shvatiti da ste pred Zakonom bankrotirali. Kada pred Zakonom proglasite moralni bankrot tek onda možete shvatiti jevanđelje, jer je ono za grešnike a ne za dobre, ili polu dobre, nego za 100 odsto grešnike, a to su svi ljudi.

    Prvo nam treba Spasitelj (opravdanje), pa onda Njegova sila i milost za činjenje dobra (posvećenje - držanje Zakona). A ne obrnuto.
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Tako-je 18/11/2013, 12:09

    Taj tvoj koncept je glupost, pravi koncept je da vjera i uzdanje u jedinog Boga te spasava, i koracanje po Bozjim stazama koliko je do nas, a ne vjera u Bozjeg slugu ili nekog covjeka... jer slugu Bozjeg mozes samo slijediti kao ucenik, a ne obozavati ga...
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Zdravko Vučinić 18/11/2013, 12:26

    Tako-je (citat):Taj tvoj koncept je glupost, pravi koncept je da vjera i uzdanje u jedinog Boga te spasava, i koracanje po Bozjim stazama koliko je do nas, a ne vjera u Bozjeg slugu ili nekog covjeka... jer slugu Bozjeg mozes samo slijediti kao ucenik, a ne obozavati ga...
    Imaš Miroljuba P i slične po regionu, pa idi tamo gdje imaju prave a ne glupe koncepte. Ostavite vi nas ovdje sa našim glupim konceptima. Isus je sad očito sluga (ako si na to mislio). Prelaziš sa toraša na alaha. Napreduješ.
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Tako-je 18/11/2013, 12:44

    Haha, dijete Valtera, ja postujem Toru i vjerujem u Jahvu Svemocnog...

    Sto se tice Islama, i njega veoma dobro poznajem i podrzavam pobozne muslimane, iako mislim da je prva liga biti pravi sola scriptura Jevrejin[samo Tanah]...

    Ne znas ti ni sta znaci ni Jahve, ili ti YHWH, ni Ellah, ni Allah... ali mozda kad budes naucio hebrejski, aramejski, arapski ili neki drugi semitski jezik, znaces. geek 
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Zdravko Vučinić 18/11/2013, 12:49

    Tako-je
    Haha, dijete Valtera, ja postujem Toru i vjerujem u Jahvu Svemocnog...
    Bravo.

    Sto se tice Islama, i njega veoma dobro poznajem i podrzavam pobozne muslimane, iako mislim da je prva liga biti pravi sola scriptura Jevrejin[samo Tanah]...
    Bravo.

    Ne znas ti ni sta znaci ni Jahve, ili ti YHWH, ni Ellah, ni Allah... ali mozda kad budes naucio hebrejski, aramejski, arapski ili neki drugi semitski jezik, znaces.
    Bravo.
    Još da dodam ovdje - moj Bog ne traži od mene da naučim bilo koji jezik da bih znao šta hoće da mi kaže. Neću naučiti ni jedan od tih jezika, tako da najbolje nemoj više da pričaš sa mnom. Miroljub, Stanojević i ostali znaju te jezike, pa sa njima raspravljaj, a ja, Valter, Elen, Pavle i ostali smo druga liga.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Vlatko 18/11/2013, 15:21

    Tako-je (citat):Tora znaci ucenje, rekli smo da postoje "savezi", i prethodna ucenja[Nojev, Avramov savez], tako da zadnji savez je Mojsijev savez, i to ucenje je vjecno[pise da nema vise dodavanja, ni oduzimanja], a Avram je drzao ucenje koje mu je Bog objasnio, i njegov savez nije ukljucivao Shabat, ni druge praznike... dok svi ovi ostali na slici su drzali Mojsijev savez u potpunosti... to je svima jasno... Mozes i ti drzati neki prethodni savez ako neces ovaj zadnji, i opet ces biti ugodan u ocima Tvorca...
    Tako da zadnji savez je Mojsijev savez. Bravo, s ovim si sve rekao i tko i što si. Znači odbaciješ Novi Zavjet i novi savez. Što nema nekih rabinskih foruma, vidim da znaš jezike pa ti neće biti problem da odeš na kaakv izraelski forum i tamo natucaš ovakve budalaštine.
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Tako-je 18/11/2013, 20:50

    Vlatko (citat):
    Jarane, glup si ko sperploca rendeer jocolor rendeer jocolor 
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Zdravko Vučinić 18/11/2013, 21:06

    Tako-je (citat):  
    Jarane, glup si ko sperploca rendeer jocolor rendeer jocolor 
    Momak, ovdje si potrošio brdo citata da mi pokažeš kako sam zgriješio kada sam nedavno pominjao riječ glup. Zato te molim ako možeš da se ostaviš riječi glup, malouman i slično. Možeš da kažeš - nemaš pojma ili ne znaš ništa ili slično.
    Ajmo malo sa argumentima, bez uvreda. Da li je neko "malouman" ili "glup" nije ovdje tema.
    avatar
    Tako-je


    Broj komentara : 98
    Registration date : 2013-10-09

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Tako-je 18/11/2013, 21:13

    Zdravko Vučinić (citat):
    Eee, gdje si Zdravko Smile  Ne brini se, ali ovaj Vlatkec to realno zasluzuje, i to vec odavno, samo se suzdrzavam nece li prestati se javljati, al dzabe Smile 
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  PavleS 18/11/2013, 21:45

    Tako-je (citat):

    Eee, gdje si Zdravko Smile  Ne brini se, ali ovaj Vlatkec to realno zasluzuje, i to vec odavno, samo se suzdrzavam nece li prestati se javljati, al dzabe Smile 
    Vlatkec vas je odavno prokužio pa vam zato ne odgovara. E zlatni li su popovi. Stvarno nema gorih religijskih spamera niti većih satanista od nazovi Jevreja. Vaš problem je mnogo veći nego kod hrišćana tradicionalista, jer oni mogu u neznanju biti u zabludi, ali vi idete svjesno kontra.

    Sponsored content


    BOŽJI ZAKON - Page 4 Empty Re: BOŽJI ZAKON

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 19/4/2024, 15:06