BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 EmptyYesterday at 13:02 by Niko bez Boga

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty21/3/2024, 14:14 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


+37
Nenad
Ivan__
maurico
Sergej 92
zstoja
Ella
Zdravko Vučinić
Nebojša
Mato T
RPreligiozan
ljuba79
Pavle
Jovana
NinkovicM
IvanJ
Nathanael
xyz_os
serbfromcroatia
N.K.
_Ivan_
kainos
Goran
Makabi
Jakov
SimaS
Rinsvind
Taki
BUDISTA
hrvoje
Željko
Sionski
SnezaDjak
ocky
Vlatko
Enoh
Vik
marijan
41 posters

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  PavleS 25/3/2016, 18:47

    Pavle (citat):
    PavleS (citat):... a ne kao onaj Pavle imenjak sa godinama što se bio zaletio pa ga posle nema niđe.

    Poštovani imenjače, nisam se nigde zaletio! Istina nema me više. Ali to nije zato što ne mogu da pomognem, nego što nisam siguran koji duh vodi ovaj prevod.

    Kada sam ovaj prevod pronašao, bio sam oduševljen. To je što nam treba. Biblija, koja je očišćena od grešaka a na savremenom jeziku.

    Nažalost ova Biblija izgleda nije za sve. Neznam dali je reć o pogrešnoj "političkoj korektnosti" ili šovinizmu. Čak sam vam ponudio, da lično promenim pismo na čirilično, tako da svako može da čita na pismu na kojem želi, ali i to ste odbili.
    Nije mi jasno zašto osporovate da 60 % ljudi kojima je namenjen ovaj prevod, ne sme da čita na svom pismu.

    Nadam se da je sada jasno zašto se više ne javljam.
    Jeste, Duh Božji preferira isključivo ćirilicu, nego mi poavetali nešto pa stavili latinično izdanje.
    Nego, imenjače, meni se čini da si se ljutnuo malo što si odbijen za radnu verziju Biblije.
    Hajde kad si već pošao u Evropu, nauči tu latinicu malo, valjaće ti. Smile
    avatar
    Pavle


    Broj komentara : 5
    Registration date : 2016-02-14

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  Pavle 25/3/2016, 19:03

    PavleS (citat):Jeste, Duh Božji preferira isključivo ćirilicu, nego mi poavetali nešto pa stavili latinično izdanje.
    Svaka čast, ovo je čista podvala - gde sam to napisao? Koji li je duh koji podvaljuje?

    PavleS (citat):Nego, imenjače, meni se čini da si se ljutnuo malo što si odbijen za radnu verziju Biblije.
    Nisam ništa ljut. Ali valda je razumno da pitam za razlog.

    PavleS (citat):Hajde kad si već pošao u Evropu, ...
    Ne razumem!

    PavleS (citat):... nauči tu latinicu malo, valjaće ti. Smile
    Pošto sam rođen u resejanju, molim da oprostite moje greške u jeziku i pravopisu.

    Stvarno mi je žao zbog ove jave rasprave, ali alo me neko javno napadne, moram se braniti.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  PavleS 25/3/2016, 19:21

    Pavle (citat):Svaka čast, ovo je čista podvala - gde sam to napisao? Koji li je duh koji podvaljuje?
    E ne znam, imenjače, sugerisao si da smo šovinisti a ranije si tražio ćirilicu, pa rekoh da je to problem. Smile
    Ako smo već šovinisti onda mora da smo srpski, jer Biblija NRP je na ekavici. Smile
    Nešto si osjetljiv oko duhova.

    Stvarno mi je žao zbog ove jave rasprave, ali alo me neko javno napadne, moram se braniti.
    Rano si podigao gard, ne dira te niko junače.

    Ajde, ako možeš nešto korisno pomoći, neka ti smaranje i spinovanje.
    avatar
    Pavle


    Broj komentara : 5
    Registration date : 2016-02-14

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  Pavle 25/3/2016, 19:39

    Ovo je smešno.

    Opet podvala. Lepo sam pitao za razlog - ali do sada nema odgovora.

    Sve najbolje za dalji rad.

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  PavleS 25/3/2016, 21:05

    Pavle (citat):Ovo je smešno.

    Opet podvala. Lepo sam pitao za razlog - ali do sada nema odgovora.

    Sve najbolje za dalji rad.

    Nešto ti mnogo podvaljujem ili imaš maniju gonjenja? Da nijesi hacer možda?
    Biblija nije Mikijev zabavnik da petlja kako ko hoće. To mogu da rade neke crkve jer su otkupile (nepostojeća) autorska prava ali na njihovu štetu.
    Ni jezik ne znaš a i da znaš odgovor bi bio isti, jer imaš problematičan duh, ako dozvoliš da primijetim iz iskustva.
    avatar
    Pavle


    Broj komentara : 5
    Registration date : 2016-02-14

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  Pavle 25/3/2016, 21:09

    Tužno
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  ljuba79 25/3/2016, 21:58

    Vi se niste bas dobro razumeli...Nema potrebe za raspravom i pozdravljanjem...Pavle S., covek je odrastao preko, i ne konta bas ovdasnji humor...Tri koraka si otisao ispred, a on je u stvari dobrica...A ti Pavle - ne vredjaj se - pogledaj koliko si smajlija dobio u predhodnih par postova...Hajde mir, na ovaj blagdan cheers
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  Vlatko 25/3/2016, 22:51

    ljuba79 (citat):Vi se niste bas dobro razumeli...Nema potrebe za raspravom i pozdravljanjem...Pavle S., covek je odrastao preko, i ne konta bas ovdasnji humor...Tri koraka si otisao ispred, a on je u stvari dobrica...A ti Pavle - ne vredjaj se - pogledaj koliko si smajlija dobio u predhodnih par postova...Hajde mir, na ovaj blagdan cheers

    Ma koji blagdan?
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  ljuba79 25/3/2016, 23:12

    Dan od odmora.
    avatar
    Nenad


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2014-07-23

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  Nenad 15/4/2016, 10:17

    Isaija 29,1 Ariel znaci lav Bozji, ali u ovom slucaju znaci lavica Bozja jer je Jerusalim zenskog roda, a ne kako pise ognjiste Bozjeg oltara.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  PavleS 15/4/2016, 10:59

    Nenad (citat):Isaija 29,1 Ariel znaci lav Bozji, ali u ovom slucaju znaci lavica Bozja jer je Jerusalim zenskog roda, a ne kako pise ognjiste Bozjeg oltara.
    Sve je OK tu. Ne odnosi se to na ime "Ariel" koje ima značenje kako si naveo.
    avatar
    Nenad


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2014-07-23

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  Nenad 30/4/2016, 19:37

    Jeremija 46,25
    Razracunacu se s Amonom iz Noa, a trebalo bi
    Razracunacu se s mnostvom iz Tebe, posto je Noa bio egipatski grad poznatiji kao Teba.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  PavleS 1/5/2016, 11:19

    Nenad (citat):Jeremija 46,25
    Razracunacu se s Amonom iz Noa, a trebalo bi
    Razracunacu se s mnostvom iz Tebe, posto je Noa bio egipatski grad poznatiji kao Teba.
    Ako je u svjetovnoj istoriji ostao poznatiji kao Teba, to ne znači da možemo mijenjati biblijski tekst na račun toga, mogla bi se eventualno staviti referenca.
    avatar
    Nenad


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2014-07-23

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  Nenad 1/5/2016, 12:01

    U pravu si, moze referenca da je to Teba, a Amon se ovde koristi kao mnostvo iz tog grada, a ne kao narod sa bliskog istoka. Takodje sam video u king james i danicic-karadzic da u Jeremija 48,34 pise kao junica od tri godine a na to mesto u nrp pise Eglat-Selisija, tako da mi nije jasno da li je to mesto tako zvano ili u ovom kontekstu da vicu kao junica od tri godine?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  PavleS 1/5/2016, 21:09

    Nenad (citat):U pravu si, moze referenca da je to Teba, a Amon se ovde koristi kao mnostvo iz tog grada, a ne kao narod sa bliskog istoka. Takodje sam video u king james i danicic-karadzic da u Jeremija 48,34 pise kao junica od tri godine a na to mesto u nrp pise Eglat-Selisija, tako da mi nije jasno da li je to mesto tako zvano ili u ovom kontekstu da vicu kao junica od tri godine?
    Tačno je ovo što piše u NRP.
    avatar
    Nenad


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2014-07-23

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  Nenad 2/5/2016, 09:38

    Sad vidoh da se Noa (Teba) zvao i Amonov grad.. Znaci onda da je dobro sto pise u NRP Jeremija 46,25. To znaci da ce se Bog razracunati sa bogom Amonom, a ne sa mnostvom kako pisu king james i ostale biblije ?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  PavleS 2/5/2016, 11:07

    Nenad (citat):Sad vidoh da se Noa (Teba) zvao i Amonov grad.. Znaci onda da je dobro sto pise u NRP Jeremija 46,25. To znaci da ce se Bog razracunati sa bogom Amonom, a ne sa mnostvom kako pisu king james i ostale biblije ?
    Ja sam tako shvatio ovaj tekst.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  PavleS 10/5/2016, 00:29

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Iri-st10

    Kao što se može vidjeti izašla je iz štampe i Biblija NRP, napokon urađena kako treba. Smile
    U Crnoj Gori uskoro će se naći u knjižarama, a distribuciju izvan CG organizovaćemo shodno interesovanju. Za Srbiju distributivni centar će kao i do sada biti Beograd.
    avatar
    Nenad


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2014-07-23

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  Nenad 20/5/2016, 16:59

    Ezekiel 30,17
    Mladici iz Ona i Pi-beseta, u originalu pise Aven umesto Ona
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  PavleS 20/5/2016, 17:18

    Nenad (citat):Ezekiel 30,17
    Mladici iz Ona i Pi-beseta, u originalu pise Aven umesto Ona
    Piše tako, međutim, to je prevodilački uređen izraz. Ovaj u NRP je mnogo bliži originalnom.
    avatar
    Nenad


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2014-07-23

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  Nenad 22/5/2016, 23:59

    Ezekiel 34,29 podignucu im nasad, zar ne treba da pise rasad ?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  PavleS 23/5/2016, 11:56

    Nenad (citat):Ezekiel 34,29 podignucu im nasad, zar ne treba da pise rasad ?
    Riječ "rasad" se obično koristi za mladice bilja, paradaiz, raštan, kupus i sl., mada u figurativnom smislu mogla bi i ovdje da prođe.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  Vlatko 23/5/2016, 12:21

    PavleS (citat):
    Nenad (citat):Ezekiel 34,29 podignucu im nasad, zar ne treba da pise rasad ?
    Riječ "rasad" se obično koristi za mladice bilja, paradaiz, raštan, kupus i sl., mada u figurativnom smislu mogla bi i ovdje da prođe.

    Nasad - posađeno bilje, površina gdje je posađeno bilje.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  PavleS 26/5/2016, 21:20

    TRAŽIMO DISTRIBUTERA BIBLIJE NRP 2. IZDANJE ZA HRVATSKU

    POŽELJNO JE DA TO BUDE NEKO IZ ZAGREBA
    BIBLIJE MOŽE DOBITI PO CIJENI KOJE SU ČAK NIŽE OD ŠTAMPARSKE CIJENE, IZ RAZLOGA ŠTO IRI NE IZDAJE KNJIGE U KOMERCIJALNE SVRHE, NITI JE CILJ ZARADA. DOSTAVU BIBLIJA DO HR MI BISMO ORGANIZOVALI.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  Vlatko 26/5/2016, 23:00

    PavleS (citat):TRAŽIMO DISTRIBUTERA BIBLIJE NRP 2. IZDANJE ZA HRVATSKU

    POŽELJNO JE DA TO BUDE NEKO IZ ZAGREBA
    BIBLIJE MOŽE DOBITI PO CIJENI KOJE SU ČAK NIŽE OD ŠTAMPARSKE CIJENE, IZ RAZLOGA ŠTO IRI NE IZDAJE KNJIGE U KOMERCIJALNE SVRHE, NITI JE CILJ ZARADA. DOSTAVU BIBLIJA DO HR MI BISMO ORGANIZOVALI.

    Sreća pa nisam iz Zagreba Very Happy Very Happy
    Jeste razmišljeli da napravite web shop za cijelu regiju, pa šaljete poštom direkt ljudima (makar skupo je to, sad gledam cijenik pošte, bolje je ovako preko posrednika u matičnoj zemlji), ili preko tih posrednika. Može se riješit i kurirskom službom u matičnim zemljama, kod nas postoje već kvalitetne kurirske službe, pogotovo ako se šalje iz Zagreba.

    Znači sve bi moglo preko jedinstvenog web shopa, a onda lokalni distributeri rješavaju stvar u svojim matičnim zemljama.

    Sponsored content


    BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD - Page 14 Empty Re: BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 28/3/2024, 19:38