BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 EmptyYesterday at 13:02 by Niko bez Boga

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty21/3/2024, 14:14 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


+6
kainos
Nathanael
kuzma
Vlatko
Zdravko Vučinić
PavleS
10 posters

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 15/10/2015, 11:51

    Postoji još jedna knjiga koju je napisala Hilda Morno izdata 2011.

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 2015-115

    Izgleda da i u toj knjizi ima interesantnih detalja, koliko sam mogao vidjeti u preview na Kindle Cloud Reader. Ne bi bilo loše da i ovo ima prevedeno, ali nije svakako prioritet. Ona potvrđuje da je Rože napisao ukupno 5 knjiga, počevši sa "Put u natprirodno", zatim 3 na temu "Nevjerovatni odgovori na molitvu" i "Čuvajte se anđela". To je upravo ono što imamo u zbirci.
    Tako se potvrđuje odluka da se "Charmed by Darkness" radi zasebno, jer to je ipak posthumno izdanje, više kao dokumentovana i proširena verzija prve knjige.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Nathanael 15/10/2015, 12:27

    PavleS (citat):
    Martin from Germany (citat):Koliko ljudi nezna engleski ,kako to ,koji je razlog ?

    Većina ljudi ne zna engleski. Ako si ti znalac, što se ne zauzmeš pa prevedeš neki video od gore postavljenih?
    A knjigu ćemo postaviti kad se prevede.

    Koji video ? od Zagamija i Alexa Jonesa ,ili?

    Kako većina ljudi nezna engleski ,zar se u Jugoslaviji nije učio engleski u školi ? A ljudi poslije Juge su amo reći sada 30 godišnjaci ,pa se pitam koji je razlog .
    Što se videa tiče ,ljudi rođeni u eng jeziku tako brzo govore ,da to jedino kakav stručnjak profesor može kvalitetno prevesti .

    Ne smatram da sam stručnjak ,jer sam imao engleski 4,5 u osnovnoj i 3 u srednjoj ,a najviše sam to imao radi toga što sam pogledao tisuće filmova i tv serija ,emisija u djetinjstvu .Da sam imao internet do 18te ,naučio bi dosta više ,ali ne bi do te mjere da sam stručnjak .Znalci su ljudi kvalificirani za to ,neću govoriti da jesam ,kada nisam znalac .Nisam rekao da sam znalac nikada .Smile[/quote]
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 15/10/2015, 13:40

    Tražimo prevodioce za dvodjelni video intervju Rože Mornoa sa Dagom Bečelorom, koje sam skoro postavio na ovoj temi.
    Prevod bi trebao da bude jugoslovenski, tj. srpsko-hrvatski, dakle ako prevodi neko iz Hrvatske bez specifičnih hrvatskih riječi, da ne gatamo sad koji je mjesec ožujak ili studeni, jer meni su studena najmanje 4. Very Happy
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 17/10/2015, 15:16

    Počeo sam prevoditi knjigu CHARMED BY DARKNESS.
    Evo šta piše u Predgovoru koji je potpisao Kris Lang, predsjednik "Lifestreams Media".

    Mnogo godina nakon svog obraćenja u hrišćanstvo, Siril i Sintija Gros, ljudi koji su proučavali Bibliju sa njim 1946. godine, predložili su da bi Rože trebao napisati knjigu o svom čudesnom oslobođenju od obožavanja demona. Isprva, Rože je oklijevao, jer je bio francuski Kanađanin po rođenju i nije se osjećao pouzdano sa svojim spisateljskim umjećem na engleskom jeziku. Siril i Sintija bili su uspješni učitelji u to vrijeme i ponudili su se da otkucaju Rožeov rukopis na pisaćoj mašini. Za taj projekat trebalo je preko godinu dana da se završi, da bi se otkucani materijal poslao izdavaču. Ali na njihov užas, samo polovina rukopisa bila je objavljena u knjizi „Moj put u svijet natprirodnih sila“.
    Interesantno. Da mi je znati šta je to bilo u izdavačkoj kući "Review & Herald", ko je i kako odlučio da se cenzuriše materijal, jer ovo dvoje su očigledno bili otkucali kompletan rukopis.
    Interesantno je i to da je Bog Rožea uputio praktično na novoobraćene hrišćane, umjesto na "iskusne" crkvene poglavare. Kad je stvar došla do "iskusnih", oni "znaju kako".
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 17/10/2015, 18:50

    Ima li dobrovoljaca da pomognu oko prevođenja ove knjige?
    Ako ima neko, neka se javi pa bih mu slao određena poglavlja.

    Prvi i najvažniji kriterijum je tačnost prevoda, nema muvanja i "slobodnog književnog izraza".
    Za ostalo, sitne gramatičke i pravopisne greške, nije problem, napraviće se korekcija.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 17/10/2015, 21:15

    PavleS (citat):Ima li dobrovoljaca da pomognu oko prevođenja ove knjige?
    Ako ima neko, neka se javi pa bih mu slao određena poglavlja.

    Prvi i najvažniji kriterijum je tačnost prevoda, nema muvanja i "slobodnog književnog izraza".
    Za ostalo, sitne gramatičke i pravopisne greške, nije problem, napraviće se korekcija.
    Pošto sam našao daktilografa, nema potrebe za dobrovoljcima na knjizi, ali zato i dalje važi poziv za prevod video intervjua (titlovi naravno).
    avatar
    kuzma


    Broj komentara : 38
    Registration date : 2014-11-07

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  kuzma 20/10/2015, 20:56

    Radujem se knjizi cheers
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 21/10/2015, 23:21

    kuzma (citat):Radujem se knjizi cheers
    I ja, jer ide tačni i kvalitetni prevod bez cenzurisanja i uljepšavanja od crkvenih molera.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Nathanael 22/10/2015, 08:37

    Hoće li biti cijeli njegov opus ili samo pola što je bilo prihvaćeno ? Netko je napisao da je samo pola uvršteno u knjigu ,da li je nađeno preostalih 50% ?Velika je šteta da je to izgubljeno u nepovrat .Mi koji smo pročitali knjigu i pogledali predavanja smo željni čuti preostale dogodovštine ,pisane od Rogera .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 22/10/2015, 08:51

    Martin from Germany (citat):Hoće li biti cijeli njegov opus ili samo pola što je bilo prihvaćeno ? Netko je napisao da je samo pola uvršteno u knjigu ,da li je nađeno preostalih 50% ?Velika je šteta da je to izgubljeno u nepovrat .Mi koji smo pročitali knjigu i pogledali predavanja smo željni čuti preostale dogodovštine ,pisane od Rogera .
    Pa već smo objavili da je ova knjiga koju sad prevodim kompletni materijal. A polovina je ostala neobjavljena kad je Review & Herald 1982. godine izdao prvu knjigu "A Trip into Supernatural", iako su ljudi koji su otkucali rukopis, Siril i Sintija Gros, bili predali sve.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 22/10/2015, 11:49

    PavleS (citat):
    Martin from Germany (citat):Hoće li biti cijeli njegov opus ili samo pola što je bilo prihvaćeno ? Netko je napisao da je samo pola uvršteno u knjigu ,da li je nađeno preostalih 50% ?Velika je šteta da je to izgubljeno u nepovrat .Mi koji smo pročitali knjigu i pogledali predavanja smo željni čuti preostale dogodovštine ,pisane od Rogera .
    Pa već smo objavili da je ova knjiga koju sad prevodim kompletni materijal. A polovina je ostala neobjavljena kad je Review & Herald 1982. godine izdao prvu knjigu "A Trip into Supernatural", iako su ljudi koji su otkucali rukopis, Siril i Sintija Gros, bili predali sve.
    Pored cenzure koju su svojevremeno uradili haceri, dodatnu je napravio dekan Univerziteta za prirodnu medicinu, Njujork, SAD, sa trenutnim boravištem na ranču za obuku poljoprivrednika u Leskovcu, koji je u izdanju "Moj beg od demona", Rodžer NORN, uklonio cijelo jedno poglavlje i velike djelove iz drugih koji su u tom vremenu, po njegovom mišljenju, štetili promociji univerzalnog koncepta CPS-a vrbovanja ljudi u svim religijama, a posebno pravoslavlju. Cool
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Nathanael 22/10/2015, 12:14

    PavleS (citat):
    PavleS (citat):
    Martin from Germany (citat):Hoće li biti cijeli njegov opus ili samo pola što je bilo prihvaćeno ? Netko je napisao da je samo pola uvršteno u knjigu ,da li je nađeno preostalih 50% ?Velika je šteta da je to izgubljeno u nepovrat .Mi koji smo pročitali knjigu i pogledali predavanja smo željni čuti preostale dogodovštine ,pisane od Rogera .
    Pa već smo objavili da je ova knjiga koju sad prevodim kompletni materijal. A polovina je ostala neobjavljena kad je Review & Herald 1982. godine izdao prvu knjigu "A Trip into Supernatural", iako su ljudi koji su otkucali rukopis, Siril i Sintija Gros, bili predali sve.
    Pored cenzure koju su svojevremeno uradili haceri, dodatnu je napravio dekan Univerziteta za prirodnu medicinu, Njujork, SAD, sa trenutnim boravištem na ranču za obuku poljoprivrednika u Leskovcu, koji je u izdanju "Moj beg od demona", Rodžer NORN, uklonio cijelo jedno poglavlje i velike djelove iz drugih koji su u tom vremenu, po njegovom mišljenju, štetili promociji univerzalnog koncepta CPS-a vrbovanja ljudi u svim religijama, a posebno pravoslavlju. Cool

    E onda sam ja samo pročitao najkraću verziju .
    Bravo ,hvala na tome ,nadao sam se inače da je čovjek još nešto pisao ,čudno mi bilo kako malo materijala i evo vidim zašto ,cenzura .
    Mislim da od Rogera nije postojao veći obraćenik sa sotonizma ka biblijskoj vjeri u zadnjih tko zna koliko desetljeća !Jako bitna i moćna knjiga!
    Slava Jahvi !
    Svi trebamo sa foruma širiti tu knjigu dalje ljudima kada izađe pdf .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 22/10/2015, 12:26

    Mi smo se prije nekoliko dana obratili mejlom Pacific Press Publishing Association, koji polažu autorska prava na ovu knjigu objavljenu u Americi marta 2015, sa upitom da nam pismeno odobre izdavanje prevoda na našem području, međutim, do sada nemamo nikakvog odgovora. Naveli smo da je IRI registrovan kao neprofitna NVO, što znači da mi ne izdajemo literaturu u komercijalne svrhe, ali pitanje je da li i koliko njima to odgovara.

    Kako god bilo, knjiga se prevodi, pa ako ništa drugo služiće za internu upotrebu. Najbolje bi bilo da Rožeova ćerka, Linda, ima autorska prava, jer kad se crkva upetlja đavo odnese svaku poštenu rabotu.

    Ako mi ne dobijemo pravo na štampu, spremni smo ustupiti prevod svakom ko eventualno dobije, pod uslovom da ništa ne cenzurišu.
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Jovana 30/10/2015, 01:20

    Je li pri kraju prevod intervjua Rozea Mornoa sa Dagom Beclorom i kad ga otprilike mozemo ocekivati ? Smile Ja jedva cekam Smile
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 30/10/2015, 12:19

    Kalina7 (citat):Je li pri kraju prevod intervjua Rozea Mornoa sa Dagom Beclorom i kad ga otprilike mozemo ocekivati ? Smile Ja jedva  cekam Smile    
    Prevodi se, ne znam kad će da bude gotovo.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 4/11/2015, 15:17

    Prevođenje knjige OPČINJEN TAMOM je završeno, i, kao što sam i pretpostavljao, trebalo mi je 20 dana da to odradim, naravno uz pomoć daktilografa, inače potrajalo bi duže. S obzirom da je Sirilu i Sintiji Gros trebalo više od godinu da prekucaju vrlo čitak Rožeov rukopis na pisaćoj mašini, od kojeg jednu skeniranu stranicu možete vidjeti u Dodatku, onda i meni treba dopustiti 3 sedmice rada, i to ne duže od 3-4 h u prosjeku.  Very Happy

    http://www.religija.me/osnove/Roze_Morno--Opcinjen_tamom.pdf

    Knjiga je vrhunska, a nije teško shvatiti ni razloge zašto je prvo izdanje iz 1982, A TRIP INTO SUPERNATURAL, skraćeno i donekle cenzurisano. Ipak iza toga je stajala crkva u kojoj se sve završava hepiendom, kao u bajci. Smile
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 4/11/2015, 18:52

    Evo kako bi izgledale korice ako knjiga ode u štampu.

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Opcinj11


    PavleS: komentar modifikovan dana: 4/11/2015, 19:04; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Nathanael 4/11/2015, 19:04

    Zadužio si ovo područje Pavle i ovaj put premašio samog sebe ,ovo ti je po mom mišljenju najbolji potez otkada pratim tvoj rad .
    HVALA
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Nathanael 4/11/2015, 21:29

    https://www.youtube.com/watch?v=TcUsMwACL_o

    Ima i danas ljudi koji razokrivaju što se događa u tami okultizma ,kao Roger što je radio ..Ima dosta materijala na internetu ,nikad više nije bilo ,za one koji znaju eng ,a i za druge postoji prijevod na You Tube-u ,a i bez znanja jezika ,lako je vidjeti uz Jahvinu pomoć što se treba vidjeti .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 4/11/2015, 21:40

    Martin from Germany (citat):https://www.youtube.com/watch?v=TcUsMwACL_o

    Ima i danas ljudi koji razokrivaju što se događa u tami okultizma ,kao Roger što je radio ..Ima dosta materijala na internetu ,nikad više nije bilo ,za one koji znaju eng ,a i za druge postoji prijevod na You Tube-u ,a i bez znanja jezika ,lako je vidjeti uz Jahvinu pomoć što se treba vidjeti .
    Daleko je ovo po iskustvu, duhovnoj realnosti i značaju hiljadu kilometara od onog što je Rože radio.
    Danas je popularno baviti se ovakvim stvarima u domenu otkrivanja zavjera i teoretisanja, samo problem je što mnogi od tih autora sami nijesu obraćeni Bogu. To čini suštinsku razliku.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Nathanael 4/11/2015, 23:09

    PavleS (citat):
    Martin from Germany (citat):https://www.youtube.com/watch?v=TcUsMwACL_o

    Ima i danas ljudi koji razokrivaju što se događa u tami okultizma ,kao Roger što je radio ..Ima dosta materijala na internetu ,nikad više nije bilo ,za one koji znaju eng ,a i za druge postoji prijevod na You Tube-u ,a i bez znanja jezika ,lako je vidjeti uz Jahvinu pomoć što se treba vidjeti .
    Daleko je ovo po iskustvu, duhovnoj realnosti i značaju hiljadu kilometara od onog što je Rože radio.
    Danas je popularno baviti se ovakvim stvarima u domenu otkrivanja zavjera i teoretisanja, samo problem je što mnogi od tih autora sami nijesu obraćeni Bogu. To čini suštinsku razliku.

    Da ,ali Roger je bio samo kratko u tom društvu ,dok ljudi koji su rođeni u takvim obiteljima sotonista i bili tamo cijeli život puno više znaju objasniti neke stvari .Ali Roger je jedan od rijetkih koji se pokajao na vrijeme i puno je učinio za ljude u svom životu .
    Zanima me kada EGW govori u Velikoj Borbi na kraju ,da će kraj Krista prvi biti oni koji su bili revni za Sotonu pa kasnije za Krista ,da li to znači samo sotonisti ili i oni koji su bili revni za krive kršćanske religije i druge religije ?Ili će to samo biti sotonisti koji su obraćeni ?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 4/11/2015, 23:39

    Martin from Germany (citat):
    PavleS (citat):
    Martin from Germany (citat):https://www.youtube.com/watch?v=TcUsMwACL_o

    Ima i danas ljudi koji razokrivaju što se događa u tami okultizma ,kao Roger što je radio ..Ima dosta materijala na internetu ,nikad više nije bilo ,za one koji znaju eng ,a i za druge postoji prijevod na You Tube-u ,a i bez znanja jezika ,lako je vidjeti uz Jahvinu pomoć što se treba vidjeti .
    Daleko je ovo po iskustvu, duhovnoj realnosti i značaju hiljadu kilometara od onog što je Rože radio.
    Danas je popularno baviti se ovakvim stvarima u domenu otkrivanja zavjera i teoretisanja, samo problem je što mnogi od tih autora sami nijesu obraćeni Bogu. To čini suštinsku razliku.

    Da ,ali Roger je bio samo kratko u tom društvu ,dok ljudi koji su rođeni u takvim obiteljima sotonista i bili tamo cijeli život puno više znaju objasniti neke stvari .Ali Roger je jedan od rijetkih koji se pokajao na vrijeme i puno je učinio za ljude u svom životu .
    Zanima me kada EGW govori u Velikoj Borbi na kraju ,da će kraj Krista prvi biti oni koji su bili revni za Sotonu pa kasnije za Krista ,da li to znači samo sotonisti ili i oni koji su bili revni za krive kršćanske religije i druge religije ?Ili će to samo biti sotonisti koji su obraćeni ?
    Praktična pobožnost i očigledno djelovanje Božje spasonosne sile odvaja Rožea, to je poenta, a ne u teoretskoj razradi satanizma. Ovo drugo, bez obraćenja, više je reklama Sotoni i demonima.

    Što se tiče ove izjave Elen Vajt, jasno je da Hrista i spasenje najviše cijene oni koji su revnovali za satanizam i onda, kad su otrgnuti od ropstva zabludi, postali najbolji radnici za Hrista. Za to je potreban najveći stepen duhovne odlučnosti i hrabrosti, spremnosti da se sve stavi na kocku, i takva transformacija karaktera čine te ljude najvećim primjerima spasenja. Vjerovatno je to razlog zašto će stajati najbliže prestolu prilikom završnih scena Izvršnog suda, na vidiku onima koji su ostali u satanizmu.
    Ko su najveći satanisti ne zavisi od religijske pripadnosti, iako je i to naravno bitno, već od angažovanja pojedinaca za satanski projekat i djelotvornog rada i uticaja nasuprot Planu spasenja.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Nathanael 5/11/2015, 00:16

    PavleS (citat):
    Martin from Germany (citat):
    PavleS (citat):
    Martin from Germany (citat):https://www.youtube.com/watch?v=TcUsMwACL_o

    Ima i danas ljudi koji razokrivaju što se događa u tami okultizma ,kao Roger što je radio ..Ima dosta materijala na internetu ,nikad više nije bilo ,za one koji znaju eng ,a i za druge postoji prijevod na You Tube-u ,a i bez znanja jezika ,lako je vidjeti uz Jahvinu pomoć što se treba vidjeti .
    Daleko je ovo po iskustvu, duhovnoj realnosti i značaju hiljadu kilometara od onog što je Rože radio.
    Danas je popularno baviti se ovakvim stvarima u domenu otkrivanja zavjera i teoretisanja, samo problem je što mnogi od tih autora sami nijesu obraćeni Bogu. To čini suštinsku razliku.

    Da ,ali Roger je bio samo kratko u tom društvu ,dok ljudi koji su rođeni u takvim obiteljima sotonista i bili tamo cijeli život puno više znaju objasniti neke stvari .Ali Roger je jedan od rijetkih koji se pokajao na vrijeme i puno je učinio za ljude u svom životu .
    Zanima me kada EGW govori u Velikoj Borbi na kraju ,da će kraj Krista prvi biti oni koji su bili revni za Sotonu pa kasnije za Krista ,da li to znači samo sotonisti ili i oni koji su bili revni za krive kršćanske religije i druge religije ?Ili će to samo biti sotonisti koji su obraćeni ?
    Praktična pobožnost i očigledno djelovanje Božje spasonosne sile odvaja Rožea, to je poenta, a ne u teoretskoj razradi satanizma. Ovo drugo, bez obraćenja, više je reklama Sotoni i demonima.

    Što se tiče ove izjave Elen Vajt, jasno je da Hrista i spasenje najviše cijene oni koji su revnovali za satanizam i onda, kad su otrgnuti od ropstva zabludi, postali najbolji radnici za Hrista. Za to je potreban najveći stepen duhovne odlučnosti i hrabrosti, spremnosti da se sve stavi na kocku, i takva transformacija karaktera čine te ljude najvećim primjerima spasenja. Vjerovatno je to razlog zašto će stajati najbliže prestolu prilikom završnih scena Izvršnog suda, na vidiku onima koji su ostali u satanizmu.
    Ko su najveći satanisti ne zavisi od religijske pripadnosti, iako je i to naravno bitno, već od angažovanja pojedinaca za satanski projekat i djelotvornog rada i uticaja nasuprot Planu spasenja.

    Lijepo objašnjeno ,dakle to su oni ljudi koji su ponajviše zla uradili pa ipak skupili hrabrosti i prešli na stranu najvećeg dobra i uspjeli u tome ?

    Roger je bio kratko u tome,mislim da je čak malo teže prijeći ljudima što su cijeli život u sotonizmu i onda prijeđu i odreknu se toga ,jer takvi imaju urezano u genima i sjećanju da su bili skroz u tome .
    Što se tiče tih tajni ,mislim da je najbolje čitati Original ,Bibliju ,a ne se baviti što neki demon u nekom tajnom društvu kao otkriva ,jer oni ionako nemaju u sebi ništa spasonosno i čak svojim slugama ne govore istinu ,nego je pomješaju sa pametnim lažima i odvedu ih u propast .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 5/11/2015, 19:40

    http://www.religija.me/osnove/Roze_Morno--Opcinjen_tamom.pdf

    Svi koji ste preuzeli knjigu, uradite to ponovo, jer su bile preskočene neke tehničke sitnice i ponegdje je ispravljen pravopis.

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Raqb04
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Nathanael 6/11/2015, 08:51

    PavleS (citat):http://www.religija.me/osnove/Roze_Morno--Opcinjen_tamom.pdf

    Svi koji ste preuzeli knjigu, uradite to ponovo, jer su bile preskočene neke tehničke sitnice i ponegdje je ispravljen pravopis.

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Raqb04

    Nisam ništa novo pronašao u knjizi ,možda zato što sam pogledao sva njegova predavanja ,ali drago mi je što je knjiga tu za one koji neznaju engleski i za mene da utvrdim 'gradivo' .

    Sponsored content


    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO - Page 2 Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 28/3/2024, 09:46