BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
ČISTO I NEČISTO MESO  - Page 2 EmptyToday at 00:16 by PavleS

» Biblijski razgovori
ČISTO I NEČISTO MESO  - Page 2 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
ČISTO I NEČISTO MESO  - Page 2 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
ČISTO I NEČISTO MESO  - Page 2 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
ČISTO I NEČISTO MESO  - Page 2 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
ČISTO I NEČISTO MESO  - Page 2 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
ČISTO I NEČISTO MESO  - Page 2 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
ČISTO I NEČISTO MESO  - Page 2 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
ČISTO I NEČISTO MESO  - Page 2 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+6
Nathanael
Željko
Vlatko
Vik
PavleS
beka26
10 posters

    ČISTO I NEČISTO MESO

    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ČISTO I NEČISTO MESO  - Page 2 Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Nathanael 3/10/2015, 15:57

    Sleep


    Martin from Germany: komentar modifikovan dana: 3/10/2015, 16:33; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    ČISTO I NEČISTO MESO  - Page 2 Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Jovana 3/10/2015, 16:02

    Martin from Germany (citat):''Sve je to lijepo, ali ja nisam vidio ni jednog''

    ''rekla bih ''



    malo muško malo žensko ?

    Ja zaključujem raspravu ,a ubuduće se drži teme ,jer neću odgovarati na temi o Čistom nečistom mesu o tome kako je bitna muzika i filmovi prave vrste i sl .  
    Sigurna sam da sam zensko Smile Ja nisam napisala ovo gore: Sve je to lijepo, ali ja nisam vidio ni jednog. Vjerovatno je neki drugi korisnik foruma. Ali ovo drugo: Rekla bih, to sam napisala. Lijep ostatak Sabata zelim. Smile
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ČISTO I NEČISTO MESO  - Page 2 Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Zdravko Vučinić 3/10/2015, 20:47

    kadosh777 (citat):
    Biblija je jasna po pitanju "čistog" i "nečistog" mesa. Oko toga ne treba praviti filozofiju. Čovjek se definitivno neće onečistiti ako jede piletinu ili ribu koja je dozvoljena, ali ako jede svinjetinu, plodove mora i ostalo onda je nečist. Tako kaže Gospod i tu nema priče.

    To je tačno, ali imamo Elen Vajt, savremenu nauku itd koji potvrđuju da je svako meso štetno pa i to "čisto", i u toj situaciji kada znamo da je nešto štetno a konzumiramo - onda radimo protiv sebe, a to je grijeh itd itd. Mislim da "čisto" meso treba jesti samo kad nema alternative, a to su veoma rijetke situacije. Znam da nekad nije lako organizovati se na taj način i biti vegetarijanac, ali treba raditi na tome i vremenom sve dođe na svoje.
    Naravno, protiv sam bilo kakvog osuđivanja bilo koga vezano za način ishrane.

    Također je zabranjeno jesti krv i loj, ali koliko ja vidim uredno svi adventisti, židovi koje sam upoznao i ostali koji se pozivaju na taj Zakon o čistom i nečistom konzumiraju goveđi, juneći, pileći loj i krv. Jednu organe, kosti (koštanu srž), testise, mozak... I kažu da ne jedu svinjetinu, a žderu loj u sudžuku i sličnim prerađevinama. To je krajnje licemjerstvo, ali ja sam fanatik kad im to kažem.

    Većina adventista koje ja znam hrane se nezdravo, na taj način kako si opisao.

    Što se tiče dugog života. Ovi iz Loma Linde žive po 120 godina jer ne piju, ne puše, ne kurvaju se, piju vodu, fizički su aktivni, spavaju na vrijeme itd itd itd., ali ključno za zapaziti je da su puni para kao brod pa izmišljaju kako će i šta će i gdje će. Osobno znam dvoje ljudi iz Loma Linde pa znam sve šta se tamo dešava. Molim vas lijepo, koga će spasit dug ovozemaljski život, jelo, piće, trčanje po zelenilu, pijenje 3 litre vode dnevno? Tamo šta oni rade to je čemer, đaba im duga života kad su okupirani materijalizmim i nema ljudskosti. Imaju kuće svi do jednog od 2 milijuna $ pa nadalje. Voze bjesna kola i to više komada. Bazeni oko kuća, putovanja u egzotične zemlje. O čemu mi to pričamo. Udarili ispred bolnice kipove Isusa kako mu dječica trče u susret. "Ni lika ni obličja".. dajte molim vas. Trla baba dan da joj prođe dan svake subote i svatko sebi kući. Nema druženja, nema prijatelja, nema ništa. Sve pro forme i trče za parama, sektaše oko hrane i brinu se o lijepom fizičkom izgledu i dugom životu. Sve je to lijepo, ali ja nisam vidio ni jednog apostola da tako živi, a ni Isusa. Isus se ujutro probudi pa na welness, pa na pedikuru i manikuru, e onda nablenda šejkova i kašica pa na đoging. E tek oko 10h ujutro krene u misiju. Pa pred spavanje popije 10 multivitamina i legne u madrac od 2000$ da mu se kičma ne pogrbi ujutro od lošeg položaja.

    Bio sam na Loma Lindu i situacija je otprilike takva.

    E, sad ja znam ljude koji su živjeli zdravo (adventiste) i umrli u 50ima i 60ima. Znam ljude koji nikad nisu bili u zadimljenom pa umrli od raka pluća. Ljude koji imaju manjak kilograma i umrli od srčanog udara. Kako to objasnit. Kao što mi reče jedan član ovog foruma neki dan da moram znat da ne ozdravljuju biljke i tinkture čovjeka od karcinoma i nejtežih oboljenja nego Gospod, koji čudom ozdravlja koga hoće. Tako i ja kažem da ne živi vegetarijanac ili vegan ili sirovojedač i đoger nego onaj kome Bog da da dugo živi će živjet, a onaj kome Bog neda taj neće dugo živjet.

    Ne gledaj pojedinačne primjere nego generalnu sliku. Na primjer, od 10 ljudi koji jedu meso i hrane se nezdravo većina će oboliti od neke hronične bolesti, a od 10 vegetarijanaca njih vrlo malo oboli. Prednost imaju vegetarijanci u svakom smislu. Kod njih je rijetkost rak, gojaznost i slične stvari, a naročito kada se to uporedi sa nevegetarijancima.

    Jedino gdje Gospod spominje dug život je u 5.oj zapovijedi gdje kaže da oni koji budu poštovali svoga oca i majku svoju će imati dug život na zemlji. Eto ti recepta ako misliš dugo živjet i da ti dobro bude u tom vijeku koji ti da Gospod pod ovim nebom. Ovu zapovijed nitko ne shvaća i ne razmišlja o njoj pa vas pozivam da u tom svjetlu sagledate dužinu životnog vijeka.

    Da, ali imamo Elen Vajt koja nam je dala novu svjetlost vezano za zdravlje, a to je isto kao da je pisao Mojsije. Dakle, u današnje vrijeme zdrav život ili zdrava ishrana znači nešto slično kao poštovanje Božjih zapovjesti.

    Moj djed je kroz 30 godina svog života pušio više od 3 kutije dnevno, 20 godina pio 10 litara vina dnevno, isto toliko i svakodnevno 1l rakije, ždero svinjetinu, spavao u neurednom hladnom i vlažnom prostoru. Dan danas pijucka pivkana i jede slaninu, a njegova braća nisu puno bolja. jedan brat mu ima 89 godina i vozi auto po zagrebu svaki dan i peca u klubu na jarunu i savi, drugi brat mu ima 88 godina i dnevno pravi 5 m drva u šumi svaki dan, moj djed ima 82 i još kosi, trese šljive gdje se ja ne smijem popet, ostale tri sestre su između 80 i 85 godina i sve izgledaju mlađe 10 - 15 godina. Žderu, piju, vračaju, satanizuju, psuju, kurvali se, svi do jednog udovci i udovice,... ...ali svi i dan danas plaču za svojim roditeljima i oslovljavaju ih "Vi majko" "Vi oče" i plaču kako su im roditelji bili najmilije i najdraže i ovo i ono.. Znači poštivali su ih da je to čudo. Možda zato žive dugo, a ne zato što su jeli djetelinu.

    To je na Balkanu posljednja generacija koja je živjela na taj način i doživjela tu starost. Ima toga i u Crnoj Gori. Njihovi sinovi neće to doživjeti, a i ako dožive imaće brojne zdravstvene probleme. Ja dajem savjete za liječenje sinovima čiji su očevi zdraviji od njih. Postoji taj trend u prelazu iz generacije u generaciju kod nas na Balkanu. Ta prethodna generacija dolazi iz prekretnice jednog drugog vremena, a ova nova generacija je totalno zatrovana (apsolutno nezdrava hrana, stres, zatrovana životna sredina, hemikalije za ličnu higijenu, automobili itd itd) što nije bila karakteristika prethodne generacije i zato ima takvih primjera koje navodiš.

    Dakle, hrana i piće moraju bit čisti i što zdraviji, a idealno bi bilo da jedemo bilje, ali od svega toga ne treba praviti religiju i sektarit, a ključno je poštivati roditelje i stare ljude, ali i sve ostale i čuvati se "idola" to može biti loša muzika, loši filmovi, itd. kako bi čistog uma i tijela mogli nastaniti Duha u sebi.

    Slažem se oko svega, ali fizičko zdravlje je bitno. Što zdraviji to i više strpljenja prema roditeljima, kad već to pominješ. Duhovno zdravlje u sadašnjem vremenu je usko povezano sa fizičkim zdravljem i to se ne smije zanemariti, i o tome puno govori Elen Vajt koja je za mene najveći autoritet po tom pitanju nakon Biblije.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ČISTO I NEČISTO MESO  - Page 2 Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Nathanael 5/10/2015, 14:06

    Neću ulaziti u tuđe tanjure ,stvar je složenija nego što mislimo .

    3 skupine prehrane poštujem :

    Neki ljudi jedu 'tone' voća ,žita i povrća i onda jednom tjedno pojedu velik obrok mesa ili ribe iz divljine i sl. ,pa vrhunski funkcioniraju ,a neki su vegani .Vegani mogu biti u najboljem zdravlju od svih ,a mogu ,ako dobiju anemiju biti jako bolesni .Ove tri skupine što sam nabrojao ja poštujem .Čak i one -koji rekao sam ,jedu svako nekoliko i mesa ,samo pazite da to ne bude nečisto meso i nečista riba i da to stvarno bude svako nekoliko ,a ne svako dva,tri dana tona mesa .

    Ja osobno jedem samo biljnu hranu ,ali jednom godišnje pojedem meda ,namjerno da veganima dokažem da mi prehrana nije religija .Osobno uzimam i vitamin b12 .

    Sponsored content


    ČISTO I NEČISTO MESO  - Page 2 Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Danas je 27/4/2024, 03:07