BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
ČISTO I NEČISTO MESO  EmptyYesterday at 13:02 by Niko bez Boga

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
ČISTO I NEČISTO MESO  Empty21/3/2024, 14:14 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
ČISTO I NEČISTO MESO  Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
ČISTO I NEČISTO MESO  Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
ČISTO I NEČISTO MESO  Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
ČISTO I NEČISTO MESO  Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
ČISTO I NEČISTO MESO  Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
ČISTO I NEČISTO MESO  Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
ČISTO I NEČISTO MESO  Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


+6
Nathanael
Željko
Vlatko
Vik
PavleS
beka26
10 posters

    ČISTO I NEČISTO MESO

    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  beka26 14/9/2012, 15:31

    Dr. Walter Veith objašnjava čistu i nečistu hranu iz suvremenog znanstvenog gledišta

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  PavleS 14/9/2012, 22:38



    PavleS: komentar modifikovan dana: 28/10/2013, 22:23; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Vik


    Broj komentara : 34
    Age : 43
    Локација : Srbija
    Registration date : 2012-08-11

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Vik 19/9/2012, 20:33

    Istina je da su ovde navedene neke zivotinje koje nisu u spisku iz Biblije... nemam nista protiv da se u ishrani koriste i druge zivotinje koje su navedene kao neciste... Stvar je u tome sto je zakon u to doba propisivao da se uzdrzavaju od necistih zivotinja zbog toga su su i okolni paganski narodi imali obicaj da ih koriste u ishrani pa su da bi se razlikovali od njih zabranjeno je da se hrane njima.

    U sustini zivotinjsko meso UOPSTE nije pogodno za ljudski organizam u bilo kom obliku. Nas organizam je STVARAN za biljnu ishranu.
    Cak i hrana poput mlecne masti u vidu maslaca kao i margarin nisu pogodni za ljudsku ishranu zbog sadrzaja nepovoljnih masnoca koje zakrcuju krvne sudove.


    cheers
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  PavleS 19/9/2012, 21:16

    nemam nista protiv da se u ishrani koriste i druge zivotinje koje su navedene kao neciste...
    Bolje bi ti bilo da imaš jer ćeš se negdje nakrpiti prasetine bez griže savjesti.

    Stvar je u tome sto je zakon u to doba propisivao da se uzdrzavaju od necistih zivotinja zbog toga su su i okolni paganski narodi imali obicaj da ih koriste u ishrani pa su da bi se razlikovali od njih zabranjeno je da se hrane njima.
    Potpuno netačno jer se za podjelu na čiste i nečiste životinje znalo i prije Potopa, iako se tada vjerovatno niko nije njima hranio. U Zakonu je stavljena takva zabrana iz razloga očuvanja tjelesne i duhovne čistote kako bi Bog mogao da prebiva među svojim narodom i komunicira sa njima. Za one koji su željeli viši nivo posvećenja (npr. nazireji) bila je zabranjena čak i konzumacija grožđa zbog mogućnosti da u neadekvatnoj kombinaciji sa drugim namirnicama dođe do vrenja i stvaranja alkohola u utrobi koji bi pomutio zdravi razum (vidi 4. Mojsijeva 6:1-8 ).
    Sve što je važilo tada važi i danas, s tim što mi imamo dodatnu obavezu da se u potpunosti riješimo mesne ishrane zbog sve većeg zagađenja i mogućnosti prenošenja raznih bolesti.
    avatar
    Vik


    Broj komentara : 34
    Age : 43
    Локација : Srbija
    Registration date : 2012-08-11

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Vik 19/9/2012, 23:13

    Priznacu... prasetina mi je medju najomiljenijima pig Exclamation Laughing
    Kazem ponovo... nemam nista protiv ishrane... svako se hrani na nacim koji mu odgovara... bilo mesom bilo biljem.
    Ipak na kraju krajeva greh ne ulazi kroz usta nego izlazi iz njih Exclamation Slobodna volja je data svakome... Smatram da je Bog ipak dao slobodu da se ljudi hrane na njima prihvatljiv nacin...ja nikoga necu osuditi mada postoji problem kod savremenih bolesti koje poticu bas od konzumacije odredjenih vrsta mesa...ali i pored toga NE branim pojedincima da ga koriste... ja moje zivotinje hranim na ispravan nacin tako da one nisu strvinari i nisu kao divlje... Smatram da mi je BOG odobrio potrosnju istih ... ali u umerenim kolicinama.
    U delia je opisano kako je Petru BOG odobrio potrosnju svih kategorija zivotinja mada se to tumaci da je prekinuta i zabrana da apostoli propovedaju samo jevrejima nego je odobreno sirenje dobre vesti i na ne jevreje a to je simbolicno prikazano sa cistim i necistim zivotinjama.

    cheers
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  PavleS 20/9/2012, 00:38

    Ti si pravi liberal. Nema šta ti da braniš ili dozvoljavaš, ovdje se radi o Božjim uredbama. Što se tiče ovoga što si rekao za Petrovu viziju, to samo pokazuje da nemaš veze o Bibliji.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Vlatko 20/9/2012, 14:19

    PavleS (citat):Ti si pravi liberal. Nema šta ti da braniš ili dozvoljavaš, ovdje se radi o Božjim uredbama. Što se tiče ovoga što si rekao za Petrovu viziju, to samo pokazuje da nemaš veze o Bibliji.

    E ja imam veze o viziji i žederem prasetinu. Stvar je bila u tome, čime se te životinje hrane, prase je kanibal između ostalog i ako se pusti u divljinu, posjet će svaku crkotinu, čak i svoju vrstu će proždrijet. Pričala mi jedna cura čiji starci su držali svinje, da su samo kosti znali pronać, znači oglodale su je druge svinje do kosti.
    avatar
    Vik


    Broj komentara : 34
    Age : 43
    Локација : Srbija
    Registration date : 2012-08-11

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Vik 20/9/2012, 14:57

    PavleS (citat):Ti si pravi liberal. Nema šta ti da braniš ili dozvoljavaš, ovdje se radi o Božjim uredbama. Što se tiče ovoga što si rekao za Petrovu viziju, to samo pokazuje da nemaš veze o Bibliji.

    O pa sada cemo se jos i vredjati...Stvarno ponekad preterujes u svom znanju i spoznanju o Bibliji,a nisi bas uvek u pravu...e to imam pravo da ti saopstim.Znamo i mi nesto !!!
    Malo bolje procitaj taj stavak o posudi sa zivotinjama...Dela ap. 10: 9- 16.

    TAj stavak mi brani da koristim sve zivotinje ciste i neciste.

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  PavleS 20/9/2012, 15:07

    Vik (citat):
    PavleS (citat):Ti si pravi liberal. Nema šta ti da braniš ili dozvoljavaš, ovdje se radi o Božjim uredbama. Što se tiče ovoga što si rekao za Petrovu viziju, to samo pokazuje da nemaš veze o Bibliji.

    O pa sada cemo se jos i vredjati...Stvarno ponekad preterujes u svom znanju i spoznanju o Bibliji,a nisi bas uvek u pravu...e to imam pravo da ti saopstim.Znamo i mi nesto !!!
    Malo bolje procitaj taj stavak o posudi sa zivotinjama...Dela ap. 10: 9- 16.

    TAj stavak mi brani da koristim sve zivotinje ciste i neciste.
    Nije uvreda već konstatacija činjeničnog stanja.
    Kontekst je od 10:9-48 do 11:18 teolože. A koji ste to "vi" što znate?
    I šta kažeš, brani ti ovaj stavak da koristiš sve životinje?
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Vlatko 20/9/2012, 15:49

    Vik (citat):
    PavleS (citat):Ti si pravi liberal. Nema šta ti da braniš ili dozvoljavaš, ovdje se radi o Božjim uredbama. Što se tiče ovoga što si rekao za Petrovu viziju, to samo pokazuje da nemaš veze o Bibliji.

    O pa sada cemo se jos i vredjati...Stvarno ponekad preterujes u svom znanju i spoznanju o Bibliji,a nisi bas uvek u pravu...e to imam pravo da ti saopstim.Znamo i mi nesto !!!
    Malo bolje procitaj taj stavak o posudi sa zivotinjama...Dela ap. 10: 9- 16.

    TAj stavak mi brani da koristim sve zivotinje ciste i neciste.


    Taj stavak uopće ne govori o životinjama, nego alegorijski govori o "poganima". Znači Izraelci su u ono vrijeme sve druge narode smatrali nečistim životinjama koje postoje samo zato da njima služe(zbog krivih tumačenja Pisma, jer je situacija bila upravo obrnuta i Izraelci su trebali služenjem Bogu biti primjer ostalima, jezgra koja će uvući u sebe i sve okolne naorde, tako da i oni služe Bogu, a ne idolima), pogotovo narode iz svog okruženja s kojima su imali problema kroz povijest i koje je Bog često kažnjavao zbog napada i mržnje prema Izraelu. Dan danas ti tvrđi rabini Mariju i Mesiju nazivaju prljavim/nečistim životinjama, kao i Palestince, itd.

    Vidiš čak je donekle dobro napisao:

    Vik (citat):
    U delia je opisano kako je Petru BOG odobrio potrosnju svih kategorija zivotinja mada se to tumaci da je prekinuta i zabrana da apostoli propovedaju samo jevrejima nego je odobreno sirenje dobre vesti i na ne jevreje a to je simbolicno prikazano sa cistim i necistim zivotinjama.

    Samo što ta zabrana za Izraelski narod u cjelini u biti nikada nije postojala, to je bilo trenutno u jako kratkom periodu dano apostolima, da se ne rasprše prije vremena, nego prvo objave onima koji su imali najveće predispozicije da shvate poruku.
    avatar
    Vik


    Broj komentara : 34
    Age : 43
    Локација : Srbija
    Registration date : 2012-08-11

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Vik 20/9/2012, 16:41

    Te stihove morate bukvalno shvatiti...nigde se vise ne spominje da se svinjetina ne koristi nego su upozorili na druge stvari.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Vlatko 19/2/2014, 23:05

    http://2012-transformacijasvijesti.com/alternativna-medicina/kineska-studija-dokazala-prehrana-namirnicama-zivotinjskog-podrijetla-uzrok-je-vecine-danasnjih-bolesti-poput-raka-alzheimera-multiple-skleroze-dijabetesa-osteoporoze-i-drugih

    Kineska studija dokazala: prehrana namirnicama životinjskog podrijetla uzrok je većine današnjih bolesti, poput raka, Alzheimera, multiple skleroze, dijabetesa, osteoporoze i drugih
    avatar
    Željko


    Broj komentara : 27
    Registration date : 2014-01-30

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Željko 21/2/2014, 20:25

    Vlatko (citat):http://2012-transformacijasvijesti.com/alternativna-medicina/kineska-studija-dokazala-prehrana-namirnicama-zivotinjskog-podrijetla-uzrok-je-vecine-danasnjih-bolesti-poput-raka-alzheimera-multiple-skleroze-dijabetesa-osteoporoze-i-drugih

    Kineska studija dokazala: prehrana namirnicama životinjskog podrijetla uzrok je većine današnjih bolesti, poput raka, Alzheimera, multiple skleroze, dijabetesa, osteoporoze i drugih

    Ima knjiga dr Kolina Kembela "Moć ishrane", može se skinuti sa neta, ali ja sam je kupio, volim da imam knjige u originalnom obliku. Tu sve piše o kineskom istraživanju i o mnogo čemu drugom. Sjajna knjiga, svakome je preporučujem.
    Pozdrav
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Nathanael 2/10/2015, 20:49

    U današnjem dobu nema čistog mesa ,prema svim istraživanjima piletina i riba donose više raka od svih drugih mesa ,čak i srčanih problema ,nema više ništa normalno u uzgoju životinja .Ja svinju ne bi ni pogledao što se kaže ,ali znanost je jasna,piletina i riba je otrov da većeg nema .

    Ali vegetarijanstvo ,to je nešto što je biblijski ideal i to se isplati ,prema svim studijama vegetarijanci adventisti žive najduže na svijetu ,čak duže od Okinawljana (koji jedu i svinjetinu ,ali jako malo) .

    http://nutritionfacts.org/video/the-okinawa-diet-living-to-100/

    Evo video ,a mogu linkati i studije za nekoga tko voli pročitati .

    P.S. vegetarijanstvo se klasificira kao prehrana u kojoj je voće i povrće glavna hrana ,a ne nešto što je Ellen White zabranjivala gore nego meso ,a to je neprobavljiva hrana tipa sir ,jaja koja nisu 100 posto prirodna (danas ni toga nema) ,mlijeko koje nije prirodno ,puno biljne masti i sl.

    Dakle vegetarijanstvo je prehrana sa bar 90 posto biljne hrane ,koja nije prerađena ,a ne vegetarijanska pizza i litra mlijeka .
    Također adventisti ne puše ,ne piju alkohol,ne truju se drogama ,naravno ima svašta ,ali ovi što žive najduže daleko najzdravije žive ,a to su vegetarijanci sa čistim životom .
    avatar
    kadosh777


    Broj komentara : 14
    Registration date : 2014-07-06

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  kadosh777 2/10/2015, 22:45

    Martin from Germany (citat):U današnjem dobu nema čistog mesa ,prema svim istraživanjima piletina i riba donose više raka od svih drugih mesa ,čak i srčanih problema ,nema više ništa normalno u uzgoju životinja .Ja svinju ne bi ni pogledao što se kaže ,ali znanost je jasna,piletina i riba je otrov da većeg nema .

    Ali vegetarijanstvo ,to je nešto što je biblijski ideal i to se isplati ,prema svim studijama vegetarijanci adventisti žive najduže na svijetu ,čak duže od Okinawljana (koji jedu i svinjetinu ,ali jako malo) .

    http://nutritionfacts.org/video/the-okinawa-diet-living-to-100/

    Evo video ,a mogu linkati i studije za nekoga tko voli pročitati .

    P.S. vegetarijanstvo se klasificira kao prehrana u kojoj je voće i povrće glavna hrana ,a ne nešto što je Ellen White zabranjivala gore nego meso ,a to je neprobavljiva hrana tipa sir ,jaja koja nisu 100 posto prirodna (danas ni toga nema) ,mlijeko koje nije prirodno ,puno biljne masti i sl.

    Dakle vegetarijanstvo je prehrana sa bar 90 posto biljne hrane ,koja nije prerađena ,a ne vegetarijanska pizza i litra mlijeka .
    Također adventisti ne puše ,ne piju alkohol,ne truju se drogama ,naravno ima svašta ,ali ovi što žive najduže daleko najzdravije žive ,a to su vegetarijanci sa čistim životom .

    Biblija je jasna po pitanju "čistog" i "nečistog" mesa. Oko toga ne treba praviti filozofiju. Čovjek se definitivno neće onečistiti ako jede piletinu ili ribu koja je dozvoljena, ali ako jede svinjetinu, plodove mora i ostalo onda je nečist. Tako kaže Gospod i tu nema priče. Također je zabranjeno jesti krv i loj, ali koliko ja vidim uredno svi adventisti, židovi koje sam upoznao i ostali koji se pozivaju na taj Zakon o čistom i nečistom konzumiraju goveđi, juneći, pileći loj i krv. Jednu organe, kosti (koštanu srž), testise, mozak... I kažu da ne jedu svinjetinu, a žderu loj u sudžuku i sličnim prerađevinama. To je krajnje licemjerstvo, ali ja sam fanatik kad im to kažem.

    Koja znanost je neumoljiva? Od ovih monstruma koji naukuju na umjetno uzgojenim pilićima i ribama iz Fukušime? Daj ne budi naivan. Čuj to, piletina nečistija od krmetine. Dođi kod mene na piletinu pa ćeš vidit jel nečista. Kvočka leži na jajima izlegu se šareni pilići i jedu travu i kukuruz. Takvi pilići nemaju veze sa ovim klonovima što izgledaju žuti ko policijski markeri. Riba je zagađena kad ispuštaju u more smeće. Otiđi na otok Molat, Dugi otok, Prvič, Vis,...pa ulovi ribu.. nađi mi tamo otrove. A svinja poždere svoj izmet i mrtve ljude su tu ovog rata žderale uz cestu.

    Što se tiče dugog života. Ovi iz Loma Linde žive po 120 godina jer ne piju, ne puše, ne kurvaju se, piju vodu, fizički su aktivni, spavaju na vrijeme itd itd itd., ali ključno za zapaziti je da su puni para kao brod pa izmišljaju kako će i šta će i gdje će. Osobno znam dvoje ljudi iz Loma Linde pa znam sve šta se tamo dešava. Molim vas lijepo, koga će spasit dug ovozemaljski život, jelo, piće, trčanje po zelenilu, pijenje 3 litre vode dnevno? Tamo šta oni rade to je čemer, đaba im duga života kad su okupirani materijalizmim i nema ljudskosti. Imaju kuće svi do jednog od 2 milijuna $ pa nadalje. Voze bjesna kola i to više komada. Bazeni oko kuća, putovanja u egzotične zemlje. O čemu mi to pričamo. Udarili ispred bolnice kipove Isusa kako mu dječica trče u susret. "Ni lika ni obličja".. dajte molim vas. Trla baba dan da joj prođe dan svake subote i svatko sebi kući. Nema druženja, nema prijatelja, nema ništa. Sve pro forme i trče za parama, sektaše oko hrane i brinu se o lijepom fizičkom izgledu i dugom životu. Sve je to lijepo, ali ja nisam vidio ni jednog apostola da tako živi, a ni Isusa. Isus se ujutro probudi pa na welness, pa na pedikuru i manikuru, e onda nablenda šejkova i kašica pa na đoging. E tek oko 10h ujutro krene u misiju. Pa pred spavanje popije 10 multivitamina i legne u madrac od 2000$ da mu se kičma ne pogrbi ujutro od lošeg položaja.

    E, sad ja znam ljude koji su živjeli zdravo (adventiste) i umrli u 50ima i 60ima. Znam ljude koji nikad nisu bili u zadimljenom pa umrli od raka pluća. Ljude koji imaju manjak kilograma i umrli od srčanog udara. Kako to objasnit. Kao što mi reče jedan član ovog foruma neki dan da moram znat da ne ozdravljuju biljke i tinkture čovjeka od karcinoma i nejtežih oboljenja nego Gospod, koji čudom ozdravlja koga hoće. Tako i ja kažem da ne živi vegetarijanac ili vegan ili sirovojedač i đoger nego onaj kome Bog da da dugo živi će živjet, a onaj kome Bog neda taj neće dugo živjet. Uostalom šta je to dug život? Umrijet ćemo sa 20 ili 200 godina. Kad umremo hoćemo li znati s koliko smo umrli i divit se svojoj starosti.?? Ljudi malo razmislite.
    Jedino gdje Gospod spominje dug život je u 5.oj zapovijedi gdje kaže da oni koji budu poštovali svoga oca i majku svoju će imati dug život na zemlji. Eto ti recepta ako misliš dugo živjet i da ti dobro bude u tom vijeku koji ti da Gospod pod ovim nebom. Ovu zapovijed nitko ne shvaća i ne razmišlja o njoj pa vas pozivam da u tom svjetlu sagledate dužinu životnog vijeka.

    Moj djed je kroz 30 godina svog života pušio više od 3 kutije dnevno, 20 godina pio 10 litara vina dnevno, isto toliko i svakodnevno 1l rakije, ždero svinjetinu, spavao u neurednom hladnom i vlažnom prostoru. Dan danas pijucka pivkana i jede slaninu, a njegova braća nisu puno bolja. jedan brat mu ima 89 godina i vozi auto po zagrebu svaki dan i peca u klubu na jarunu i savi, drugi brat mu ima 88 godina i dnevno pravi 5 m drva u šumi svaki dan, moj djed ima 82 i još kosi, trese šljive gdje se ja ne smijem popet, ostale tri sestre su između 80 i 85 godina i sve izgledaju mlađe 10 - 15 godina. Žderu, piju, vračaju, satanizuju, psuju, kurvali se, svi do jednog udovci i udovice,... ...ali svi i dan danas plaču za svojim roditeljima i oslovljavaju ih "Vi majko" "Vi oče" i plaču kako su im roditelji bili najmilije i najdraže i ovo i ono.. Znači poštivali su ih da je to čudo. Možda zato žive dugo, a ne zato što su jeli djetelinu.

    Naravno da čovjek mora pazit šta jede, o tom EGW priča. U nečistom tijelu ne može prebivati Duh Božji i zato moramo pazit šta unosimo u svoj organizam. Kaže EGW da je nezdrava hrana otvorem um za sotonu. Osim hranom možemo putem sluha i vida onečiščavat svoj organizam da pa Duh Božji ne može prebivati u nama. Dakle, hrana i piće moraju bit čisti i što zdraviji, a idealno bi bilo da jedemo bilje, ali od svega toga ne treba praviti religiju i sektarit, a ključno je poštivati roditelje i stare ljude, ali i sve ostale i čuvati se "idola" to može biti loša muzika, loši filmovi, itd. kako bi čistog uma i tijela mogli nastaniti Duha u sebi.
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Jovana 3/10/2015, 01:34

    kadosh777 (citat):
    Martin from Germany (citat):U današnjem dobu nema čistog mesa ,prema svim istraživanjima piletina i riba donose više raka od svih drugih mesa ,čak i srčanih problema ,nema više ništa normalno u uzgoju životinja .Ja svinju ne bi ni pogledao što se kaže ,ali znanost je jasna,piletina i riba je otrov da većeg nema .

    Ali vegetarijanstvo ,to je nešto što je biblijski ideal i to se isplati ,prema svim studijama vegetarijanci adventisti žive najduže na svijetu ,čak duže od Okinawljana (koji jedu i svinjetinu ,ali jako malo) .

    http://nutritionfacts.org/video/the-okinawa-diet-living-to-100/

    Evo video ,a mogu linkati i studije za nekoga tko voli pročitati .

    P.S. vegetarijanstvo se klasificira kao prehrana u kojoj je voće i povrće glavna hrana ,a ne nešto što je Ellen White zabranjivala gore nego meso ,a to je neprobavljiva hrana tipa sir ,jaja koja nisu 100 posto prirodna (danas ni toga nema) ,mlijeko koje nije prirodno ,puno biljne masti i sl.

    Dakle vegetarijanstvo je prehrana sa bar 90 posto biljne hrane ,koja nije prerađena ,a ne vegetarijanska pizza i litra mlijeka .
    Također adventisti ne puše ,ne piju alkohol,ne truju se drogama ,naravno ima svašta ,ali ovi što žive najduže daleko najzdravije žive ,a to su vegetarijanci sa čistim životom .

    Biblija je jasna po pitanju "čistog" i "nečistog" mesa. Oko toga ne treba praviti filozofiju. Čovjek se definitivno neće onečistiti ako jede piletinu ili ribu koja je dozvoljena, ali ako jede svinjetinu, plodove mora i ostalo onda je nečist. Tako kaže Gospod i tu nema priče. Također je zabranjeno jesti krv i loj, ali koliko ja vidim uredno svi adventisti, židovi koje sam upoznao i ostali koji se pozivaju na taj Zakon o čistom i nečistom konzumiraju goveđi, juneći, pileći loj i krv. Jednu organe, kosti (koštanu srž), testise, mozak... I kažu da ne jedu svinjetinu, a žderu loj u sudžuku i sličnim prerađevinama. To je krajnje licemjerstvo, ali ja sam fanatik kad im to kažem.

    Koja znanost je neumoljiva? Od ovih monstruma koji naukuju na umjetno uzgojenim pilićima i ribama iz Fukušime? Daj ne budi naivan. Čuj to, piletina nečistija od krmetine. Dođi kod mene na piletinu pa ćeš vidit jel nečista. Kvočka leži na jajima izlegu se šareni pilići i jedu travu i kukuruz. Takvi pilići nemaju veze sa ovim klonovima što izgledaju žuti ko policijski markeri. Riba je zagađena kad ispuštaju u more smeće. Otiđi na otok Molat, Dugi otok, Prvič, Vis,...pa ulovi ribu.. nađi mi tamo otrove. A svinja poždere svoj izmet i mrtve ljude su tu ovog rata žderale uz cestu.

    Što se tiče dugog života. Ovi iz Loma Linde žive po 120 godina jer ne piju, ne puše, ne kurvaju se, piju vodu, fizički su aktivni, spavaju na vrijeme itd itd itd., ali ključno za zapaziti je da su puni para kao brod pa izmišljaju kako će i šta će i gdje će. Osobno znam dvoje ljudi iz Loma Linde pa znam sve šta se tamo dešava. Molim vas lijepo, koga će spasit dug ovozemaljski život, jelo, piće, trčanje po zelenilu, pijenje 3 litre vode dnevno? Tamo šta oni rade to je čemer, đaba im duga života kad su okupirani materijalizmim i nema ljudskosti. Imaju kuće svi do jednog od 2 milijuna $ pa nadalje. Voze bjesna kola i to više komada. Bazeni oko kuća, putovanja u egzotične zemlje. O čemu mi to pričamo. Udarili ispred bolnice kipove Isusa kako mu dječica trče u susret. "Ni lika ni obličja".. dajte molim vas. Trla baba dan da joj prođe dan svake subote i svatko sebi kući. Nema druženja, nema prijatelja, nema ništa. Sve pro forme i trče za parama, sektaše oko hrane i brinu se o lijepom fizičkom izgledu i dugom životu. Sve je to lijepo, ali ja nisam vidio ni jednog apostola da tako živi, a ni Isusa. Isus se ujutro probudi pa na welness, pa na pedikuru i manikuru, e onda nablenda šejkova i kašica pa na đoging. E tek oko 10h ujutro krene u misiju. Pa pred spavanje popije 10 multivitamina i legne u madrac od 2000$ da mu se kičma ne pogrbi ujutro od lošeg položaja.

    E, sad ja znam ljude koji su živjeli zdravo (adventiste) i umrli u 50ima i 60ima. Znam ljude koji nikad nisu bili u zadimljenom pa umrli od raka pluća. Ljude koji imaju manjak kilograma i umrli od srčanog udara. Kako to objasnit. Kao što mi reče jedan član ovog foruma neki dan da moram znat da ne ozdravljuju biljke i tinkture čovjeka od karcinoma i nejtežih oboljenja nego Gospod, koji čudom ozdravlja koga hoće. Tako i ja kažem da ne živi vegetarijanac ili vegan ili sirovojedač i đoger nego onaj kome Bog da da dugo živi će živjet, a onaj kome Bog neda taj neće dugo živjet. Uostalom šta je to dug život? Umrijet ćemo sa 20 ili 200 godina. Kad umremo hoćemo li znati s koliko smo umrli i divit se svojoj starosti.?? Ljudi malo razmislite.
    Jedino gdje Gospod spominje dug život je u 5.oj zapovijedi gdje kaže da oni koji budu poštovali svoga oca i majku svoju će imati dug život na zemlji. Eto ti recepta ako misliš dugo živjet i da ti dobro bude u tom vijeku koji ti da Gospod pod ovim nebom. Ovu zapovijed nitko ne shvaća i ne razmišlja o njoj pa vas pozivam da u tom svjetlu sagledate dužinu životnog vijeka.

    Moj djed je kroz 30 godina svog života pušio više od 3 kutije dnevno, 20 godina pio 10 litara vina dnevno, isto toliko i svakodnevno 1l rakije, ždero svinjetinu, spavao u neurednom hladnom i vlažnom prostoru. Dan danas pijucka pivkana i jede slaninu, a njegova braća nisu puno bolja. jedan brat mu ima 89 godina i vozi auto po zagrebu svaki dan i peca u klubu na jarunu i savi, drugi brat mu ima 88 godina i dnevno pravi 5 m drva u šumi svaki dan, moj djed ima 82 i još kosi, trese šljive gdje se ja ne smijem popet, ostale tri sestre su između 80 i 85 godina i sve izgledaju mlađe 10 - 15 godina. Žderu, piju, vračaju, satanizuju, psuju, kurvali se, svi do jednog udovci i udovice,... ...ali svi i dan danas plaču za svojim roditeljima i oslovljavaju ih "Vi majko" "Vi oče" i plaču kako su im roditelji bili najmilije i najdraže i ovo i ono.. Znači poštivali su ih da je to čudo. Možda zato žive dugo, a ne zato što su jeli djetelinu.

    Naravno da čovjek mora pazit šta jede, o tom EGW priča. U nečistom tijelu ne može prebivati Duh Božji i zato moramo pazit šta unosimo u svoj organizam. Kaže EGW da je nezdrava hrana otvorem um za sotonu. Osim hranom možemo putem sluha i vida onečiščavat svoj organizam da pa Duh Božji ne može prebivati u nama. Dakle, hrana i piće moraju bit čisti i što zdraviji, a idealno bi bilo da jedemo bilje, ali od svega toga ne treba praviti religiju i sektarit, a ključno je poštivati roditelje i stare ljude, ali i sve ostale i čuvati se "idola" to može biti loša muzika, loši filmovi, itd. kako bi čistog uma i tijela mogli nastaniti Duha u sebi.

    Kadosh777 samo cu reci Amin.
    avatar
    SimaS


    Broj komentara : 53
    Registration date : 2011-07-17

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  SimaS 3/10/2015, 09:18

    i ja bi na ovo kalina7... rekao ..amin
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Nathanael 3/10/2015, 10:00

    Svinjetina u trgovini vs piletina ili riba u trgovini =nema velike razlike ,čak je piletina za neke bolesti gora ,iako svinjetina još više šteti (na više bolesti djeluje loše) .

    Kažeš vegetarijanci ne žive duže ,pa to studije i govore ,ali žive bar isto kao svi ostali + imaju duplo manje problema sa bolestima tokom života .To kaže statistika ,ali adventisti vegetarijanci žive najduže na svijetu .To što ti kalifornijski imaju para to nije loše samo po sebi ,neću ih ja ogovarati ,jer takvi kršćani što su zdravi ,sretni ,nasmiješeni privlače najviše ljudi ka Kristu ,a ne neki ozbiljni ,strogi i nesretni kršćani koji su uvijek ogorčeni .
    Ja volim te ljude ,Bog ih blagoslovio ,studije se o njima prave ,pripadnici drugih vjera nisu pokazali zdravlje ! nego adventisti vegetarijanci i to znatno duže žive od Okinawljana .

    Imaš li kakve dokaze za to da ti adventisti koji žive najduže, žive na loš način ? To što si naveo ,posjedovanje dobara ,nije uopće u Americi neki nivo ,to je normala ,to je kao da u nas čovjek vozi Golfa ,a u nas se voze BMW-ovi ,a jede pašteta i šnita kruha ,ali bitno da se vozi BMW i to je razlika .Tema je zdravlje i drži se teme ,čisto i nečisto meso ,hrana .

    Zar Biblija ne govori da će Jahve blagosloviti svoj narod ? Ako si adventist i tako govoriš protiv braće koji su proslavili Jahvu i postali poznati u svijetu po savršenom zdravlju ,onda si klevetnik ,a i duh koji govori iz tebe nije duh ljubavi ,nego ogorčenosti i to ti je gore za zdravlje nego da pojedeš 10 velikih žlica šećera dnevno . Pazi razumio bi da govoriš protiv neke rđe koja se drogira ,prodaje drogu ,a u Americi imati to što ovi imaju ,vjerujem da ti imaš jednako u rangu svoje zemlje ,a ako nemaš ,nemoj zavidjeti onima koji imaju ,nije ti to u redu drug .
    Zaista su proslavili Jahvu ,kada ti napraviš nešto slično onda osuđuj .

    Dr .Michael Greger(koji je postavio ,informacije- studije koje sam postavio) pravi videa i piše knjige ,inače Židov ,koji je postao poznat u SAD pravi ogroman doprinos zdravlju nacije i razotkriva kako hrana može liječiti i ozbiljno zabrinjava farmaciju .Čovjek je zadivljen adventističkim zdravljem ,ali onima koji se zaista drže savjeta iz Duha Proroštva .Čovjek je postavio tonu materijala kako svinjetina nevalja ,ali i protiv piletine i sl. On na najbolji način pomaže čovječanstvu ,daje im mnogo ,a evo studije pokazuju kako adventisti vegetarijanci žive najduže .Dosada to nije zabilježeno,da vjera pomaže na taj način .Uvijek se govorilo samo o naciji ,području ,rasi .Ali Jahve je učinio da se na ovaj način ljudi približe velikim istinama .Protiv takvih ljudi nevalja pričati ,nisu oni nevjerni i nemaš osnove pričati takve stvari .





    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  PavleS 3/10/2015, 10:01

    SimaS (citat):i ja bi na ovo kalina7...  rekao ..amin
    Skoro pa amin. Smile
    Kombinacija čistog rasterećenog života u prirodi, ispunjenog radom, uz poštovanje svih Božjih zapovijesti i uredbi je ono što donosi dug i zdrav život. Primjer koji je naveo iz Loma Linde tačno opisuje kako razmišljaju i djeluju savremeni sektaši - hedonisti i materijalisti na "religijski" način.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Nathanael 3/10/2015, 10:18

    Bez dokaza ne vjerujem klevetama .Inače za jednu Ameriku je ništa imati kuću dobru i kola ,to je u njih prosjek ,a ne bogatstvo .Nemam nikakvo auto ,niti kuću ,samo stan i vozim se autobusom ,ali mi se srce raduje kada netko drugi ima .Na ovome forumu ima previše tuge i jada ,treba malo radosti dati i pokazati kršćanski primjer,a ne licemjerno natjecanje tko je veći vjernik preko tipkovnice Very Happy .

    Pavle slažem se sa tim ,ali nema nikakvih dokaza da ti dugovječni imaju materijalističke motive .Ako je Jahve odlučio da ih blagoslovi više nego ostale adventiste,veliki bi grijeh bio da im ja išta loše rečem za to .Ne vidim nikakvo zlo u tome da se pije smoothie voćni i ide na rekreaciju ,dapače !Jeste li ikada vidjeli Amere kada dođu na more ? Ujutro trčanje 5 km ,40 C vani ,pa onda sok od mrkve ,stari je to kov ,protestantski su to geni i odgoj !Naši siromasi u duhu da dođu kod njih ,pošli bi u birtiju i potukli se Very Happy .Treba počistiti prvo ispred svojih vrata .

    Kalina nije ti u redu tako stavljati Isusa u rečenice ,vidi se da imaš motive ljubomore ,u toj mjeri da ne paziš ni gdje to veliko IME stavljaš !
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  PavleS 3/10/2015, 10:31

    Pavle slažem se sa tim ,ali nema nikakvih dokaza da ti dugovječni imaju materijalističke motive .Ako je Jahve odlučio da ih blagoslovi više nego ostale adventiste,veliki bi grijeh bio da im ja išta loše rečem za to
    Biće prije da su oni odlučili da "blagoslove" sami sebe. Kadosh777 je dao vrlo precizan opis. Znam tu sortu i bez Amerike.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Nathanael 3/10/2015, 11:22

    ''E, sad ja znam ljude koji su živjeli zdravo (adventiste) i umrli u 50ima i 60ima. Znam ljude koji nikad nisu bili u zadimljenom pa umrli od raka pluća. Ljude koji imaju manjak kilograma i umrli od srčanog udara. Kako to objasnit. Kao što mi reče jedan član ovog foruma neki dan da moram znat da ne ozdravljuju biljke i tinkture čovjeka od karcinoma i nejtežih oboljenja nego Gospod, koji čudom ozdravlja koga hoće. ''

    Živjeli zdravo na salati i jednoj mrkvi i oštetili DNA teškim anemijama Wink .
    Ljudi sa manjkom kg mogu prije umrijeti od srčanog nego preteški ,jer su mršavima žile 10-25 % začepljene i često su mršavi od nikotina ,kafe ,stimulanasa i otkine se komadić plaka i napravi smrtni slučaj ,dok debelima 99% začepljenje nemože lako da se otkine ,nego se tijelo tako prilagodi i sačuva .Mršavi su jeli ''zdrava'' čista mesa tipa ribica ,piletina ,salatica sa maslinovim uljem i trčali su po cijeli dan ,sport i sl. ,a krvne žile bile loše ,a tek stres .

    A o poimanju tvog nekog osobnog boga kao nekog šefa mafije i sl. koji kažnjava ,koji ne dopušta da jedeš zdravo .Tipična pričica mesojeda koji se ne želi odreći mesine ,pa vidi da stradaju i ljudi što jedu ribice i salatice i onda prebacuje odgovornost na sudbinu i čak u tvom slučaju na Boga ,sramota neka te bude .
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Jovana 3/10/2015, 13:40

    Martin from Germany (citat):''E, sad ja znam ljude koji su živjeli zdravo (adventiste) i umrli u 50ima i 60ima. Znam ljude koji nikad nisu bili u zadimljenom pa umrli od raka pluća. Ljude koji imaju manjak kilograma i umrli od srčanog udara. Kako to objasnit. Kao što mi reče jedan član ovog foruma neki dan da moram znat da ne ozdravljuju biljke i tinkture čovjeka od karcinoma i nejtežih oboljenja nego Gospod, koji čudom ozdravlja koga hoće. ''

    Živjeli zdravo na salati i jednoj mrkvi i oštetili DNA teškim anemijama Wink .
    Ljudi sa manjkom kg mogu prije umrijeti od srčanog nego preteški ,jer su mršavima žile 10-25 % začepljene i često su mršavi od nikotina ,kafe ,stimulanasa  i otkine se komadić plaka i napravi smrtni slučaj ,dok debelima 99% začepljenje nemože lako da se otkine ,nego se tijelo tako prilagodi i sačuva .Mršavi su jeli ''zdrava'' čista mesa tipa ribica ,piletina ,salatica sa maslinovim uljem i trčali su po cijeli dan ,sport i sl. ,a krvne žile bile loše ,a tek stres .

    A o poimanju tvog nekog osobnog boga kao nekog šefa mafije i sl. koji kažnjava ,koji ne dopušta da jedeš zdravo .Tipična pričica mesojeda koji se ne želi odreći mesine ,pa vidi da stradaju i ljudi što jedu ribice i salatice i onda prebacuje odgovornost na sudbinu i čak u tvom slučaju na Boga ,sramota neka te bude .
    Martine, slazemo se sto kazes oko hrane, medjutim, previse znacaja se stavlja na to U ODNOSU na duhovne stvari to je mnogo bitinije. Sam Gospod je rekao ne oneciscuje srce sve sto ulazi kroz usta. Samo nemoj tako burno da reagujes, htjeli smo da ti ukazemo na bitnost duhovnog u odnosu na materijalno. Da nijesi ovo shvatio suvise licno ne bi pisao da je neko ljubomoran samo zato je napisao Amin tj. slozio se sa nekim sto je iznio nesto drugacije od tebe.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Nathanael 3/10/2015, 14:21

    Kalina7 (citat):
    Martin from Germany (citat):''E, sad ja znam ljude koji su živjeli zdravo (adventiste) i umrli u 50ima i 60ima. Znam ljude koji nikad nisu bili u zadimljenom pa umrli od raka pluća. Ljude koji imaju manjak kilograma i umrli od srčanog udara. Kako to objasnit. Kao što mi reče jedan član ovog foruma neki dan da moram znat da ne ozdravljuju biljke i tinkture čovjeka od karcinoma i nejtežih oboljenja nego Gospod, koji čudom ozdravlja koga hoće. ''

    Živjeli zdravo na salati i jednoj mrkvi i oštetili DNA teškim anemijama Wink .
    Ljudi sa manjkom kg mogu prije umrijeti od srčanog nego preteški ,jer su mršavima žile 10-25 % začepljene i često su mršavi od nikotina ,kafe ,stimulanasa  i otkine se komadić plaka i napravi smrtni slučaj ,dok debelima 99% začepljenje nemože lako da se otkine ,nego se tijelo tako prilagodi i sačuva .Mršavi su jeli ''zdrava'' čista mesa tipa ribica ,piletina ,salatica sa maslinovim uljem i trčali su po cijeli dan ,sport i sl. ,a krvne žile bile loše ,a tek stres .

    A o poimanju tvog nekog osobnog boga kao nekog šefa mafije i sl. koji kažnjava ,koji ne dopušta da jedeš zdravo .Tipična pričica mesojeda koji se ne želi odreći mesine ,pa vidi da stradaju i ljudi što jedu ribice i salatice i onda prebacuje odgovornost na sudbinu i čak u tvom slučaju na Boga ,sramota neka te bude .
    Martine, slazemo se sto kazes oko hrane, medjutim, previse znacaja se stavlja na to U ODNOSU na duhovne stvari to je mnogo bitinije. Sam Gospod je rekao ne oneciscuje srce sve sto ulazi kroz usta. Samo nemoj tako burno da reagujes, htjeli smo da ti ukazemo na bitnost duhovnog u odnosu na materijalno. Da nijesi ovo shvatio suvise licno ne bi pisao da je neko ljubomoran samo zato je napisao Amin tj. slozio se sa nekim sto je iznio nesto drugacije od tebe.    

    Čisto i nečisto meso tema ,a ja dajem ne previše značaja što sam postavio studiju ,ateističkih evolucionista koji priznaju da adventisti žive najduže na svijetu od svih skupina ljudi ,a kalifornijski vegetarijanci adventisti žive duže od Okinawljana .Ne dajem previše ,nego premalo značaja prehrani ,jer i sam imam u prehrani sigurno mjesta za popravljanje ,a i na ovom forumu najmanje pričam o prehrani ,a previše o religiji .

    Da si ti vedrog duha ,ti bi rekao bravo adventisti vegetarijanci ,čak vam i ateistički evolucionisti odaju priznanje da ste najzdraviji na svijetu !

    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Jovana 3/10/2015, 14:31

    Martin from Germany (citat):
    Kalina7 (citat):
    Martin from Germany (citat):''E, sad ja znam ljude koji su živjeli zdravo (adventiste) i umrli u 50ima i 60ima. Znam ljude koji nikad nisu bili u zadimljenom pa umrli od raka pluća. Ljude koji imaju manjak kilograma i umrli od srčanog udara. Kako to objasnit. Kao što mi reče jedan član ovog foruma neki dan da moram znat da ne ozdravljuju biljke i tinkture čovjeka od karcinoma i nejtežih oboljenja nego Gospod, koji čudom ozdravlja koga hoće. ''

    Živjeli zdravo na salati i jednoj mrkvi i oštetili DNA teškim anemijama Wink .
    Ljudi sa manjkom kg mogu prije umrijeti od srčanog nego preteški ,jer su mršavima žile 10-25 % začepljene i često su mršavi od nikotina ,kafe ,stimulanasa  i otkine se komadić plaka i napravi smrtni slučaj ,dok debelima 99% začepljenje nemože lako da se otkine ,nego se tijelo tako prilagodi i sačuva .Mršavi su jeli ''zdrava'' čista mesa tipa ribica ,piletina ,salatica sa maslinovim uljem i trčali su po cijeli dan ,sport i sl. ,a krvne žile bile loše ,a tek stres .

    A o poimanju tvog nekog osobnog boga kao nekog šefa mafije i sl. koji kažnjava ,koji ne dopušta da jedeš zdravo .Tipična pričica mesojeda koji se ne želi odreći mesine ,pa vidi da stradaju i ljudi što jedu ribice i salatice i onda prebacuje odgovornost na sudbinu i čak u tvom slučaju na Boga ,sramota neka te bude .
    Martine, slazemo se sto kazes oko hrane, medjutim, previse znacaja se stavlja na to U ODNOSU na duhovne stvari to je mnogo bitinije. Sam Gospod je rekao ne oneciscuje srce sve sto ulazi kroz usta. Samo nemoj tako burno da reagujes, htjeli smo da ti ukazemo na bitnost duhovnog u odnosu na materijalno. Da nijesi ovo shvatio suvise licno ne bi pisao da je neko ljubomoran samo zato je napisao Amin tj. slozio se sa nekim sto je iznio nesto drugacije od tebe.    

    Čisto i nečisto meso tema ,a ja dajem ne previše značaja što sam postavio studiju ,ateističkih evolucionista koji priznaju da adventisti žive najduže na svijetu od svih skupina ljudi ,a kalifornijski vegetarijanci adventisti žive duže od Okinawljana .Ne dajem previše ,nego premalo značaja prehrani ,jer i sam imam u prehrani sigurno mjesta za popravljanje ,a i na ovom forumu najmanje pričam o prehrani ,a previše o religiji .

    Da si ti vedrog duha ,ti bi rekao bravo adventisti vegetarijanci ,čak vam i ateistički evolucionisti odaju priznanje da ste najzdraviji na svijetu !

    Rekla bih, hvala vam ateisti evolucionisti, no postedite me vasega priznanja.

    Sponsored content


    ČISTO I NEČISTO MESO  Empty Re: ČISTO I NEČISTO MESO

    Komentar  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Danas je 28/3/2024, 22:14