BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty14/5/2024, 18:36 by Niko bez Boga

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty2/5/2024, 12:08 by PavleS

» Biblijski razgovori
PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

May 2024

SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar


+42
baxterhr1
Kojot87
Djordje J.
Slava Bogu
Dare1
Kika
Zmajche
Ivanpt33
kainos
PavleS
Marko90
darka
Željko
djolo
Pita
giga
Dušann
kadosh777
Djuka
Nino76
StanoR
Nebojša
Batret
zigozago
Paradoks
MarioD
Nenad
Dragana B.
maurico
Mato T
Sergej 92
Vlatko
JasnaRR
Zarko
Grubo
Stefan93
Noemi
-GoRsKi-
_Ivan_
Jovana
ljuba79
Zdravko Vučinić
46 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 9/9/2018, 06:10

    Nenad (citat):Sta raditi kad rodjeni brat ili sestra krstavaju dete u krivoslavnoj crkvi? Da li ici ili ne?
    To je ritual koji je skroz suprotstavljen biblijskom značenju krštenja i koji faktički služi za etiketiranje male djece za crkvenu i etničku pripadnost. Prisustvovanje takvim stvarima je isto što i njihovo odobravanje. Druga je stvar kad je čovjek prinuđen da prisustvuje nekim obredima kao recimo kod sahrana na koje je obavezan da pođe.
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Pita 6/10/2018, 15:44

    Da li sabat traje od petka vece do subote vece ili od subote ujutru do nedelje ujutru?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 6/10/2018, 15:56

    Pita (citat):Da li sabat traje od petka vece do subote vece ili od subote ujutru do nedelje ujutru?
    Biblijski dan traje s večeri na veče, to je obrazac koji postoji od Stvaranja i tada je uspostavljena Subota - dan od odmora. Po današnjem računanju dana od ponoći 24h, sedmični Šabat počinje u petak naveče i završava u subotu sa zalaskom sunca.
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Pita 12/10/2018, 07:55

    Molim vas ako mi mozete napisati da li je uredu nositi pletenice i nakit (diskretno)? Znam da se u Bibliji spominje da ne treba ali takodje se spominje da se ne mijesaju materijali, i jos par stvari kad je fizicki izgled u pitanju. Zbunila sam se. Hvala vam unaprijed.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 12/10/2018, 08:38

    Pita (citat):Molim vas ako mi mozete napisati da li je uredu nositi pletenice i nakit (diskretno)? Znam da se u Bibliji spominje da ne treba ali takodje se spominje da se ne mijesaju materijali, i jos par stvari kad je fizicki izgled u pitanju. Zbunila sam se. Hvala vam unaprijed.
    Što se tiče odijevanja, neki uputi u Bibliji su dati u skladu sa vremenom i kulturom življenja. Isto tako i mi u razumnoj i prikladnoj mjeri treba da se oblačimo u skladu sa kulturom u kojoj živimo. Podrazumijeva se da nije prikladno da hrišćanin pravi modne egzibicije, šašave frizure i sl.

    Nakit je sasvim nepotrebno ukrašavanje i kinđurenje. Osim toga, skoro sve vezano za nakit ima porijeklo ili je u vezi sa okultnim i paganskim. Svaka razumna osoba će lako zaključiti da je potreba za kinđurenjem odraz taštine i gluposti. Što je osoba iznutra praznija i nezadovoljnija to je veća i želja za spoljašnjim ukrašavanjem radi postizanja lažnog utiska.

    Jedan od najboljih primjera kako se stvara zavisnost kod ljudi je kozmetika. Od vremena koje nije daleko iza nas kad su se šminkale samo prostitutke, danas imamo situaciju da se šminkaju i djeca predškolskog uzrasta.
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Pita 13/10/2018, 16:12

    Hvala puno na detaljnom odgovoru. Za nakit sam isto i pomislila i ne nosim nakit nikakav. Ali za pletenice nisam bila sigurna. Meni su jednostavno prakticne. Jer je kosa podignuta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 13/10/2018, 17:49

    Pita (citat):Hvala puno na detaljnom odgovoru. Za nakit sam isto i pomislila i ne nosim nakit nikakav. Ali za pletenice nisam bila sigurna. Meni su jednostavno prakticne. Jer je kosa podignuta
    Sve je OK sa pletenicama.
    avatar
    JasnaRR


    Broj komentara : 40
    Registration date : 2017-05-25

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  JasnaRR 19/10/2018, 22:58

    Postovani Pavle, treba mi objašnjenje za sledeći tekst:

    15 Mojsije im je rekao: „Zar ste ostavili u životu sve žene? 16 Evo, baš su one po Balamovoj reči namamile Izraelove sinove da budu neverni Gospodu kod Fegora, tako da je na Gospodnji zbor došla pošast. 17 Zato sada pobijte svu mušku decu i sve žene koje su legle s muškarcem. 18 A za sebe ostavite u životu sve devojke koje nisu legle s muškarcem.4.Mojs.31:15-18
    KAKO SU ZNALI DA SU TE ZENE UDATE AKO SU IM MUZEVI BILI POBIJENI U BOJU
    4 Mojsijeva 31-35 od ljudi to jest od devojaka koje nisu bile udane svega 32000 ljudi
    KAKO SU VOJNICI NA BOLJNOM POLJU ZNALI KOJA JE DEVOJKA UDATA A KOJA NIJE?

    Hvala unapred na odgovoru.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 20/10/2018, 00:14

    JasnaRR (citat):Postovani Pavle, treba mi objašnjenje za sledeći tekst:

    15 Mojsije im je rekao: „Zar ste ostavili u životu sve žene? 16 Evo, baš su one po Balamovoj reči namamile Izraelove sinove da budu neverni Gospodu kod Fegora, tako da je na Gospodnji zbor došla pošast. 17 Zato sada pobijte svu mušku decu i sve žene koje su legle s muškarcem. 18 A za sebe ostavite u životu sve devojke koje nisu legle s muškarcem.4.Mojs.31:15-18
    KAKO SU ZNALI DA SU TE ZENE UDATE AKO SU IM MUZEVI BILI POBIJENI U BOJU
    4 Mojsijeva 31-35 od ljudi to jest od devojaka koje nisu bile udane svega 32000 ljudi
    KAKO SU VOJNICI NA BOLJNOM POLJU ZNALI KOJA JE DEVOJKA UDATA A KOJA NIJE?

    Hvala unapred na odgovoru.
    Materijal pogodan za skeptike koji znaju da pronađu takva mjesta u Bibliji.

    Kad se razmatraju ovakvi slučajevi, najprije treba znati da se ovdje radi o specifičnom slučaju sprovođenja Božje kazne nad Madijancima i Moabcima koji su prethodno putem magije pokušali baciti prokletstvo na Izrael, a kad im to nije uspjelo, naveli su ih preko žena na razvrat i idolatriju. Izrael je služio i kao izvršitelj Božjih konkretnih sudova. Izraelci koji su učestvovali u paganskim orgijama sa Madijankama takođe su bili najstrože kažnjeni (4. Mojsijeva 25:5). Stoga ovakve stvari ne treba generalizovati.

    Što se tiče razlike između žena i djevica, u toj kulturi pod djevicom se podrazumijevala djevojka koja nije udata ili koja se ne bavi prostitucijom. To znači da faktičko stanje nije moralo obavezno odgovarati pretpostavljenom stanju. One žene koje su navele Izraelce na grijeh svakako su bile u grupi koja je djelovala kao prostitutke i „znala za muškarce“. Zato je Mojsije pitao da li ste SVE žene ostavili žive. Takođe treba imati na umu da je dob kad su se djevojke udavale bila niža nego danas tako da su se dosta lako mogle izdvojiti mlađe neudate djevojke ili djevojčice od žena. Ove zarobljenice su uglavnom postajale sluškinje (uporedi sa 2. Kraljevima 5:2) ili supruge nekom od Izraelaca (vidi 5. Mojsijeva 21:10-14). Praksa je bila da muškarci mogu imati više žena koje nijesu imale status glavne žene niti pravo nasleđa. Interesantno je zapaziti da je ratni plijen dijeljen među ratnicima, sveštenicima (Levitima) i u zajednici, a ne po principu ko može prigrabiti ili kupiti više.
    avatar
    kadosh777


    Broj komentara : 14
    Registration date : 2014-07-06

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  kadosh777 30/10/2018, 13:41

    U Hebrejima 6,19-20 piše: "Ona nam je kao pouzdano i čvrsto sidro duše što ulazi unutrašnjost iza zavjese, kamo je kao preteča za nas ušao Isus postavši zauvijek Veliki svećenik po redu Melkisedekovu."

    Ovo neki koriste protiv EGW i adventne nauke o 1844. godini. Kako odgovoriti na takva pitanja s obzirom na ove stihove.?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 30/10/2018, 14:50

    kadosh777 (citat):U Hebrejima 6,19-20 piše: "Ona nam je kao pouzdano i čvrsto sidro duše što ulazi unutrašnjost iza zavjese, kamo je kao preteča za nas ušao Isus postavši zauvijek Veliki svećenik po redu Melkisedekovu."

    Ovo neki koriste protiv EGW i adventne nauke o 1844. godini. Kako odgovoriti na takva pitanja s obzirom na ove stihove.?

    „Zato je i Bog, želeći da naslednicima obećanja jasnije pokaže nepromjenljivost svoje namjere, potvrdio to zakletvom, da bismo – pomoću dvije nepromjenljive stvari u kojima nije moguće Bogu slagati – imali snažnu utjehu koji smo pribjegli utočištu da se držimo očekivanja koje je postavljeno pred nas, koje nam je sigurno i čvrsto kao sidro duše i ulazi unutra iza zavjese, gdje je za nas kao prethodnik ušao Isus, koji je dovijeka postao prvosveštenik po redu Melhisedekovom.“ (Jevrejima 6:17-20)

    Ovo je puni i precizno prevedeni citat tog odjeljka. Ovdje ne postoji nikakav problem u odnosu sa adventnom porukom iz 1844. o Hristovom prelasku na službu u Svetinji nad svetinjama, što je jednako početku antitipskog Istražnog suda odnosno Dana pomirenja.

    Pavle uopšte ovdje, niti igdje drugo u Jevrejima poslanici, ne diskutuje o antitipskoj službi Dana pomirenja. On jednostavno konstatuje da je Bog potvrdio zakletvom svoju namjeru za naše spasenje koje se zasniva na utočištu koje je Hrist obezbijedio za nas i koje nas uvodi vjerom u nebesku Svetinju gdje je Isus ušao kao naš Prethodnik.

    Ono što zlonamjerni pokušavaju da dokažu iz ovog odjeljka je da je Hrist navodno odmah ušao u Svetinju nad svetinjama te bi u tom slučaju poruka o početku Istražnog suda bila nevalidna. Dakle, adventna poruka je sasvim u skladu sa tipologijom službe u Svetinji.

    Generalno, ne treba slušati ljude koji izvrću biblijske tekstove da bi „dokazali“ neka svoja stanovišta.
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Pita 3/11/2018, 13:51

    Da li je uredu putovati subotom s obzirom da nam je to jedini slobodan dan?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 3/11/2018, 15:13

    Pita (citat):Da li je uredu putovati subotom s obzirom da nam je to jedini slobodan dan?
    Da, ako to ima svrhu koja je Bogu ugodna i koja je na blagoslov čovjeku. Ponekad ljudi moraju putovati da bi se sastali na Šabat sa drugim vjernicima. Odlazak negdje u prirodu, posebno za one koji žive u urbanim sredinama takođe je dobra opcija.
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Pita 5/11/2018, 03:59

    Hvala na odgovoru. Zanima me jos ovo- da li znate da mi objasnite s obzirom da smo svi potomci adama i eve, kako postoje ljudi razlicite boje koze, tj kako su se promijenili, zasto su se promijenili? I drugacije fizionomije lica, recimo kao japanci, itd...
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 5/11/2018, 04:28

    Pita (citat):Hvala na odgovoru. Zanima me jos ovo- da li znate da mi objasnite s obzirom da smo svi potomci adama i eve, kako postoje ljudi razlicite boje koze, tj kako su se promijenili, zasto su se promijenili? I drugacije fizionomije lica, recimo kao japanci, itd...
    Objašnjenja imaš u sledećim radovima:
    https://religija.me/biblija_nauka/Poreklo_ljudskih_rasa.pdf
    https://www.religija.me/biblija_nauka/Koliko_ima_ljudskih_rasa.pdf
    https://youtu.be/kTPCheFfLO8
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Pita 28/11/2018, 17:16

    Dobro vece! Imam jednu nedoumicu. Skoro sam citala dio gdje Bog kaze Solomunu da ce mu ispuniti jednu zelju. Bog se obradovao jer Solomun nije trazio novac, dug zivot, dugu vladavinu nego mudrost, da bi bio pravican. E sad mene zanima da li je pogresno u molitvama moliti Boga za zdravlje i dug zivot nas i bliznjih? S obzirom da je to molba za nesto "fizicko"?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 28/11/2018, 19:26

    Pita (citat):Dobro vece! Imam jednu nedoumicu. Skoro sam citala dio gdje Bog kaze Solomunu da ce mu ispuniti jednu zelju. Bog se obradovao jer Solomun nije trazio novac, dug zivot, dugu vladavinu nego mudrost, da bi bio pravican. E sad mene zanima da li je pogresno u molitvama moliti Boga za zdravlje i dug zivot nas i bliznjih? S obzirom da je to molba za nesto "fizicko"?
    Bog se obradovao za Solomonovu želju, jer takva želja je pokazivala da Solomon vrednuje prioritetne stvari u životu. S druge strane, većina ljudi moli Boga površno za stvari koje su privremene i ugodne „tjelesnom“ srcu. Upravo takav sebični pristup, u kombinaciji sa problematičnom teologijom, izlaže molitelje uticaju demona.

    Nije pogrešno moliti za zdravlje ako smo i sami spremni da živimo prema zakonima zdravlja koje je Bog dao. Suprotno ponašanje od toga je na određeni način ruganje sa Bogom. Stoga većini ljudi kad se nađu u teškim zdravstvenim problemima mnogo više odgovaraju „čudesna“ iscjeljenja, odlazak u „svetilišta“ gdje očekuju natprirodnu pomoć, razni nadriljekari i sl. Mi moramo biti svjesni da živimo pod teretom grijeha i akumulacije grijeha na zemlji i da sve to ima svoje posledice. Odakle i potreba za većom svijesti i savjesti po pitanju zdravlja.

    Ako razmotrimo uzor molitvu koju je Isus dao, samo se jedna materijalna potreba tu pominje, dok su ostale duhovne prirode. Najvažnija stvar, prioritet svih prioriteta, je naše spasenje na vječni život. Zbog složenosti i prolaznosti života kojim sada živimo, mi nijesmo u stanju da uvijek prepoznamo šta je tačno na blagoslov a šta nije, uključujući i dužinu života. Potpuno je nebitno hoćemo li poživjeti 40, 60 ili 100 godina ako na kraju budemo izgubljeni za vječnost. Takođe skraćenje ovozemaljskog života može biti čin Božje milosti da nas zaštiti od zla ili nepotrebnih iskušenja (vidi: Isaija 57:1).
    avatar
    JasnaRR


    Broj komentara : 40
    Registration date : 2017-05-25

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  JasnaRR 30/11/2018, 20:51

    Poštovani Pavle, da li mi možete objasniti ili uputiti na neki vaš tekst koji objašnjava stih Otkrivenje 1:7 "Evo, dolazi s oblacima i videće ga svako oko, čak i oni koji su ga proboli..."
    Konkretno objašnjenje za: " ... videće ga...čak i oni koji su ga proboli.."
    Hvala.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 30/11/2018, 21:03

    JasnaRR (citat):Poštovani Pavle, da li mi možete objasniti ili uputiti na neki vaš tekst koji objašnjava stih Otkrivenje 1:7 "Evo, dolazi s oblacima i videće ga svako oko, čak i oni koji su ga proboli..."
    Konkretno objašnjenje za: " ... videće ga...čak i oni koji su ga proboli.."
    Hvala.
    Očigledno se radi o proročkoj najavi djelimičnog privremenog uskrsenja određenih direktnih sudionika Hristovog raspeća, uoči samog Hristovog drugog dolaska.
    avatar
    Dušann


    Broj komentara : 2
    Registration date : 2018-12-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Dušann 4/12/2018, 07:12

    PavleS (citat):
    Da, imam još jedno pitanje. Da li greh može da bude opravdan, Npr. ako si bio prisiljen da učiniš greh iz nekog razloga?

    Hvala na odgovorima.
    Grijeh i zlo nemaju opravdanja. Pokušaj opravdanja vodi ka gubljenju zdravog razuma i duhovnoj narkomaniji.

    Pozdrav, nov sam na forumu (svaka čast za osnivanje foruma i sajta) i vidim da je ovo davno napisano, ali komentar nije na odmet....Naravno grijeh je grijeh, nezavisno od veličine tog grijeha,  ali zbog toga Isus i jeste razapet,da bismo mi mogli biti pravedni i slobodni od grijeha. "Onoga koji nije znao greha, učini grehom nas radi, da mi postanemo pravda Božija u njemu." 2 Kor. 5:21  Dakle, vjerom postajemo pravedni iako smo rođeni u grijehu, a naši grijesi bivaju opravdani našom vjerom u Isusa. Naravno ovo ne znači da sad namjerno treba griješiti.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 4/12/2018, 21:14

    Dušann (citat):
    PavleS (citat):
    Da, imam još jedno pitanje. Da li greh može da bude opravdan, Npr. ako si bio prisiljen da učiniš greh iz nekog razloga?

    Hvala na odgovorima.
    Grijeh i zlo nemaju opravdanja. Pokušaj opravdanja vodi ka gubljenju zdravog razuma i duhovnoj narkomaniji.

    Pozdrav, nov sam na forumu (svaka čast za osnivanje foruma i sajta) i vidim da je ovo davno napisano, ali komentar nije na odmet....Naravno grijeh je grijeh, nezavisno od veličine tog grijeha,  ali zbog toga Isus i jeste razapet,da bismo mi mogli biti pravedni i slobodni od grijeha. "Onoga koji nije znao greha, učini grehom nas radi, da mi postanemo pravda Božija u njemu." 2 Kor. 5:21  Dakle, vjerom postajemo pravedni iako smo rođeni u grijehu, a naši grijesi bivaju opravdani našom vjerom u Isusa. Naravno ovo ne znači da sad namjerno treba griješiti.
    Pozdrav i tebi, Dušane i hvala na učešću. Mada pitanje nije išlo u tom pravcu, komentar je umjesan. Ali moraš i objasniti ljudima kako se odvija proces oslobođenja od grijeha, da ne pomisle da su u pitanju neki vjerski tripovi, mislim inače, ne ovdje na forumu. Smile
    avatar
    Dušann


    Broj komentara : 2
    Registration date : 2018-12-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Dušann 5/12/2018, 14:46

    PavleS (citat): Pozdrav i tebi, Dušane i hvala na učešću. Mada pitanje nije išlo u tom pravcu, komentar je umjesan. Ali moraš i objasniti ljudima kako se odvija proces oslobođenja od grijeha, da ne pomisle da su u pitanju neki vjerski tripovi, mislim inače, ne ovdje na forumu. Smile

    Hvala. Haha da, znam, proces je to Wink
    avatar
    JasnaRR


    Broj komentara : 40
    Registration date : 2017-05-25

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  JasnaRR 12/12/2018, 20:10

    Poštovani Pavle, možete li mi objasniti ovaj stih "Zatim se pokazao u drugom obličju dvojici od njih dok su išli u selo"Matej 16,12 U kakvom se to "drugom obličju" Isus pokazao dvojici učenika na putu za Emaus, i zašto ga nisu odmah prepoznali.
    Hvala.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 12/12/2018, 23:17

    JasnaRR (citat):Poštovani Pavle, možete li mi objasniti ovaj stih "Zatim se pokazao u drugom obličju dvojici od njih dok su išli u selo"Matej 16,12 U kakvom se to "drugom obličju" Isus pokazao dvojici učenika na putu za Emaus, i zašto ga nisu odmah prepoznali.
    Hvala.
    Tekst je iz jevanđelja po Marku 16:12.

    Koliko se može vidjeti iz izvještaja u jevanđeljima, radi se o tome da je Isusovo tjelesno obličje nakon uskrsenja izgledalo dosta različito od onog na koje su učenici bili navikli pa su imali problem fizičkog prepoznavanja. To je očito bio slučaj i sa ovom dvojicom koji su vidjeli Isusa negdje na otvorenom prostoru, na nekom polju.

    Možda još da dodam da bi bilo jasnije: postoji velika razlika između privremenog uskrsenja odnosno vraćanja u život radi njegovog produžetka još neko vrijeme i uskrsenja na vječni život kakvo je bilo Isusovo uskrsenje i kakvo će biti svih spasenih o Njegovom Drugom dolasku. Sigurno će i tada biti dosta slučajeva težeg fizičkog prepoznavanja mnogih ljudi zbog eliminacije raznih deformacija usled prokletstva grijeha.
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Pita 29/12/2018, 18:35

    Dobro vece! Imam jednu nedoumicu. Znam da biblija govori jasno protiv sujevjerja, ali me jedan momenat zbunio. Mozda pogrijesim imena, ali sjeticete se tog dijela sigurno. Kad kod proroka Jelisija ode neki car da ga pita hoce li pobijediti u ratu, i Jelisije mu kaze da udari necim u pod koliko god jako moze. Ovaj udari 3 puta, kad se Jelisije naljuti sto nije udario 5, jer bi tada potpuno unistio suparnike, ali ovako ce pobijediti 3 puta. Kako i zausto je udaranje u pod utisalo na ishod ratova? Zvuci kao sujevjerje, a znamo da sujevjerje i Hriscanstvo ne idu jedno uz drugo. Hvala unaprijed.

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 16 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 19/5/2024, 09:03