BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

October 2018

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

PITANJA - RELIGIJA

Share

PavleS
    Admin

Broj komentara : 3314
    Registration date : 2008-11-01

Re: PITANJA - RELIGIJA

Komentar  PavleS on 9/9/2018, 06:10

Nenad (citat):Sta raditi kad rodjeni brat ili sestra krstavaju dete u krivoslavnoj crkvi? Da li ici ili ne?
    To je ritual koji je skroz suprotstavljen biblijskom značenju krštenja i koji faktički služi za etiketiranje male djece za crkvenu i etničku pripadnost. Prisustvovanje takvim stvarima je isto što i njihovo odobravanje. Druga je stvar kad je čovjek prinuđen da prisustvuje nekim obredima kao recimo kod sahrana na koje je obavezan da pođe.

Pita

Broj komentara : 58
    Registration date : 2017-08-22

Komentar  Pita on 6/10/2018, 15:44

Da li sabat traje od petka vece do subote vece ili od subote ujutru do nedelje ujutru?

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 6/10/2018, 15:56

Pita (citat):Da li sabat traje od petka vece do subote vece ili od subote ujutru do nedelje ujutru?
    Biblijski dan traje s večeri na veče, to je obrazac koji postoji od Stvaranja i tada je uspostavljena Subota - dan od odmora. Po današnjem računanju dana od ponoći 24h, sedmični Šabat počinje u petak naveče i završava u subotu sa zalaskom sunca.

Pita

Komentar  Pita on 12/10/2018, 07:55

Molim vas ako mi mozete napisati da li je uredu nositi pletenice i nakit (diskretno)? Znam da se u Bibliji spominje da ne treba ali takodje se spominje da se ne mijesaju materijali, i jos par stvari kad je fizicki izgled u pitanju. Zbunila sam se. Hvala vam unaprijed.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 12/10/2018, 08:38

Pita (citat):Molim vas ako mi mozete napisati da li je uredu nositi pletenice i nakit (diskretno)? Znam da se u Bibliji spominje da ne treba ali takodje se spominje da se ne mijesaju materijali, i jos par stvari kad je fizicki izgled u pitanju. Zbunila sam se. Hvala vam unaprijed.
    Što se tiče odijevanja, neki uputi u Bibliji su dati u skladu sa vremenom i kulturom življenja. Isto tako i mi u razumnoj i prikladnoj mjeri treba da se oblačimo u skladu sa kulturom u kojoj živimo. Podrazumijeva se da nije prikladno da hrišćanin pravi modne egzibicije, šašave frizure i sl.

Nakit je sasvim nepotrebno ukrašavanje i kinđurenje. Osim toga, skoro sve vezano za nakit ima porijeklo ili je u vezi sa okultnim i paganskim. Svaka razumna osoba će lako zaključiti da je potreba za kinđurenjem odraz taštine i gluposti. Što je osoba iznutra praznija i nezadovoljnija to je veća i želja za spoljašnjim ukrašavanjem radi postizanja lažnog utiska.

Jedan od najboljih primjera kako se stvara zavisnost kod ljudi je kozmetika. Od vremena koje nije daleko iza nas kad su se šminkale samo prostitutke, danas imamo situaciju da se šminkaju i djeca predškolskog uzrasta.

Pita

Komentar  Pita on 13/10/2018, 16:12

Hvala puno na detaljnom odgovoru. Za nakit sam isto i pomislila i ne nosim nakit nikakav. Ali za pletenice nisam bila sigurna. Meni su jednostavno prakticne. Jer je kosa podignuta

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 13/10/2018, 17:49

Pita (citat):Hvala puno na detaljnom odgovoru. Za nakit sam isto i pomislila i ne nosim nakit nikakav. Ali za pletenice nisam bila sigurna. Meni su jednostavno prakticne. Jer je kosa podignuta
    Sve je OK sa pletenicama.

Sponsored content

Komentar  Sponsored content

Danas je 19/10/2018, 10:09