BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PSIHOLOGIJA Empty8/3/2024, 18:07 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PSIHOLOGIJA Empty5/3/2024, 21:47 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PSIHOLOGIJA Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PSIHOLOGIJA Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
PSIHOLOGIJA Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PSIHOLOGIJA Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PSIHOLOGIJA Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PSIHOLOGIJA Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
PSIHOLOGIJA Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


3 posters

    PSIHOLOGIJA

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PSIHOLOGIJA Empty PSIHOLOGIJA

    Komentar  PavleS 14/2/2012, 21:16

    ČITULJA

    Juče je London Times objavio ovu čitulju
    - Danas žalimo odlazak voljenog prijatelja Zdravog Razuma koji je bio sa nama mnoge godine. Niko ne zna tačno koliko je bio star s obzirom da je njegova krštenica davno zagubljena u birokratskoj crvenoj traci.
    On će biti zapamćen po tome što se držao dragocenih lekcija >Znati kad se skloniti sa kiše, >Zašto ko rano rani dve sreće grabi, >Život nije uvek fer, >Možda sam ja kriv.

    Zdrav Razum je živeo po jednostavnim ekonomskim pravilima >Ne troši više nego što zarađuješ i oprobanim strategijama >Odrasli, ne deca, vode stvari. Njegovo zdravlje je počelo naglo da propada kada su uvedene dobro zamišljene ali preopterećujuće regulative. Izveštaji o >6-togodišnjem dečaku optuženom za sexualno uznemiravanje zato što je poljubio devojčicu >Tinejdžerima suspendovanim u školi jer su koristili Mouthwash posle ručka i o >Učitelju koji je otpušten jer je kaznio nevaspitanog učenika su samo pogoršali njegovo stanje.

    Zdrav Razum je izgubio tlo pod nogama kad su roditelji napali nastavnike jer rade posao koji su oni propustili da urade u disciplinovanju njihove nevaspitane dece.

    Propao je još više kad su škole morale da dobiju roditeljski pristanak da bi deci dali losion za sunčanje ili aspirin, ali nisu smeli da obaveste roditelje ako je učenica trudna i želi da abortira. Zdrav razum je izgubio želju za životom od kako je crkva postala biznis a kriminalci počeli da dobijaju bolji tretman od svojih žrtava.

    Zdrav Razum je prebijen otkad niste mogli da se branite od provalnika u sopstvenom stanu i provalnik je mogao da vas tuži za napad. Zdrav Razum se konačno odrekao želje za životom kad je jedna žena propustila da shvati da je kafa koja se puši vruća, prosula je u krilo i odmah dobila ogromnu nadoknadu.

    Zdrav Razum će biti ispraćen od njegovih roditelja Istine i Poverenja, od njegove supruge Diskrecije, od njegovog sina Odgovornosti i njegove kćeri Logike. Iza njega ostaju njegova 4 polubrata


    PavleS: komentar modifikovan dana: 17/8/2018, 22:44; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PSIHOLOGIJA Empty Re: PSIHOLOGIJA

    Komentar  PavleS 17/8/2018, 22:43

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PSIHOLOGIJA Empty Re: PSIHOLOGIJA

    Komentar  PavleS 17/8/2018, 22:44

    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PSIHOLOGIJA Empty Re: PSIHOLOGIJA

    Komentar  Pita 10/11/2019, 03:50

    Dobro jutro! Odavno nisam nista pisala, mislila sam da ste ugasili forum i sada mi stize obavjestenje na email za neku temu. Molim vas recite mi da li je grijeh ici kod psihologa ili psihijatra? Jako sam lose, molim se, citam bibliju ali sam i dalje lose. Majka sam i jako me ovo stanje koci u funkcionisanju. Najteze mi pada zbog djeteta. Citala sam dobru knjigu o depresiji od dr Nidla, uzroka moze biti milion, pa bih posla na konsultaciju ali mi neko kaze da je grijeh a neko kaze da nije, zanima me vase misljenje... zasto je to veci grijeh nego poci kod doktora opste praske recimo ili neurologa, kardiologa,...s obrzirom da depresija, ankcioznost i razni drugi poremecaji mogu biti problem sa frontalnim reznjom ili deficitom nekog vitamina ili aminokisjeline. Jako bih voljela da cujem vase misljenje. Hvala unaprijed!
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PSIHOLOGIJA Empty Re: PSIHOLOGIJA

    Komentar  PavleS 10/11/2019, 08:50

    Pita (citat):Dobro jutro! Odavno nisam nista pisala, mislila sam da ste ugasili forum i sada mi stize obavjestenje na email za neku temu. Molim vas recite mi da li je grijeh ici kod psihologa ili psihijatra? Jako sam lose, molim se, citam bibliju ali sam i dalje lose. Majka sam i jako me ovo stanje koci u funkcionisanju. Najteze mi pada zbog djeteta. Citala sam dobru knjigu o depresiji od dr Nidla, uzroka moze biti milion, pa bih posla na konsultaciju ali mi neko kaze da je grijeh a neko kaze da nije, zanima me vase misljenje... zasto je to veci grijeh nego poci kod doktora opste praske recimo ili neurologa, kardiologa,...s obrzirom da depresija, ankcioznost i razni drugi poremecaji mogu biti problem sa frontalnim reznjom ili deficitom nekog vitamina ili aminokisjeline. Jako bih voljela da cujem vase misljenje. Hvala unaprijed!
    Odlazak kod ljekara naravno nije nikakav grijeh. Razlika između biblijske religiozne i svjetovne osobe je u tome što će prva bolje i razumnije procijeniti kad je to zaista svrsishodno.

    Psihologija je specifična oblast medicine koju vrlo ograničavaju ateističke pretpostavke o životu tako da se savjetovanje često bazira na primjeni psiholoških trikova ili samoispiranja mozga. No to i dalje ne znači da pametniji i savjesniji svjetovni psiholog ne može ništa pomoći. Ništa vas ne staje da pokušate pa posle nekog vremena procijenite sami ima li boljitka ili ne.
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PSIHOLOGIJA Empty Re: PSIHOLOGIJA

    Komentar  Pita 10/11/2019, 21:18

    Hvala vam puno na odgovoru!
    avatar
    Jelena83


    Broj komentara : 1
    Registration date : 2023-08-31

    PSIHOLOGIJA Empty Re: PSIHOLOGIJA

    Komentar  Jelena83 31/8/2023, 15:24

    Jako zanimljiva tematika, podseca me jako na one talismane ali to je druga prica xD

    Sponsored content


    PSIHOLOGIJA Empty Re: PSIHOLOGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 19/3/2024, 10:05