BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty8/3/2024, 18:07 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty5/3/2024, 21:47 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


+40
Djordje J.
Slava Bogu
Dare1
Kika
Zmajche
Ivanpt33
kainos
PavleS
Marko90
darka
Željko
djolo
Pita
giga
Dušann
kadosh777
Djuka
Nino76
StanoR
Nebojša
Batret
zigozago
Paradoks
MarioD
Nenad
Dragana B.
maurico
Mato T
Sergej 92
Vlatko
JasnaRR
Zarko
Grubo
Stefan93
Noemi
-GoRsKi-
_Ivan_
Jovana
ljuba79
Zdravko Vučinić
44 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    avatar
    Nebojša


    Broj komentara : 143
    Registration date : 2013-08-19

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Nebojša 7/5/2018, 19:02

    Batret (citat):Pozdrav. Imam nekoliko pitanja, htio bih da vidim kakvo misljenje imaju i drugi ljudi.

    Ja vjerujem da moze da se vidi veoma lako da nas je Bog stvorio i to je veoma ocigledno svako moze u to da se uvjeri, ali kad hriscani pricaju o bliskom odnosu sa Bogom, i da hriscani bi trebali da imaju blizak odnos sa Bogom ja prakticno barem iz licnog iskustva i iz raznih iskustava ljudi po internetu vidim da to ne izgleda bas tako. Ja vidim jednu veliku skrivenost, udaljenost, tisinu od Boga, pogotovo kad je u pitanju ljudska patnja. Zasto je Bog toliko udaljen, skriven od ljudi? Kako moze da se uklopi ova realnost sa Hriscanstvom?

    Iskreno,
    Batret

    Upravo je suprotno, čovek se skriva od Boga i udaljava i neće da priča sa Njim. Kada Adam nije poslušao Boga u Edenskom vrtu, sakrio se, a Bog ga je tražio i ''provocirao'' da se pokaje. Kada je Adam to odbio, Bog ga je izbacio iz Edena i Adam više nije mogao da ga vidi licem u lice. To će moći, kao i svi spaseni tek na Obnovljenoj zemlji. Neki su mogli i dok je Isus bio na zemlji, ali im to ništa nije pomoglo jer su ga mnogi videli i odbacili. Tako da fizička prisutnost Boga (čulna, telesna) ne mora ništa da garantuje. Zbog plana spasenja trenutno je Bog prisutan svojim Duhom, ali to mogu da vide samo oni koji duhovno gledaju, a ne telesno. Zašto?

    Zato što je Bog Duh. Da li ti možeš da vidiš ili opipaš pravdu, ljubav, istinu itd. Ne možeš, a to je sve Bog tj. Njegov karakter. Ako imaš u sebi ljubav, pravednost, istinu, mir, radost itd. ti u stvari imaš Njegov Duh odnosno Njega. Ne mora On fizički da bude pored tebe, već Duhom u tebi. Sve to može da ima neki čovek pored tebe, a ti opet nećeš da ga voliš, a navodno voliš Boga koga nisi video. A čoveka koji ima Duha u sebi ne voliš, a on je fizički prisutan.

    Treba samo razumeti ko je i kakav je Bog da bi shvatili da je On uvek sa nama, da nas poziva, ''kuca na vratima srca'', da i da hoćemo ne možemo da pobegnemo od Boga, jer je On svuda prisutan ( Psalam 139:7 i dalje) i da nas ne može ništa rastaviti od Njega (Rimljanima 8:35 i uopšte cela glava).

    Bog je Duh.

    Tako da ako hoćeš da Ga OTKRIJEŠ, otkrij u sebi ljubav, radost, pravdu, bezazlenost, mudrost itd. (Mi smo bogovi)

    Ako hoćeš da Mu PRIĐEŠ, priđi ljubavi, istini, miru itd.

    Ako hoćeš da Ga ČUJEŠ, čuj šta kaže šta je ljubav, istina, pravda, mudrost (zapisano u Bibliji, rečju, a reč je misao, a misao je duhovna, a Bog je Duh)

    Ali duhove treba proveravati, sve ono što je u suprotnosti sa karakterom i osobinama Boga, nije Njegov Duh, već jedan od mnogobrojnih palih.





    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Pita 10/5/2018, 19:15

    zdravo svima! treba mi savjet. prije nekoliko dana smo sasvim slucajno imali priliku da sjedimo sa nekoliko lica iz crkve, neki su "samo" tradicionalni hriscani a neki rade u crkvi. pitali su nas je li nam beba krstena i kad smo rekli da nije i da ce se krstiti kad bude prihvatio Isusa Hrista, poceli su sa pricom kako ga trebamo krstiti jer tako djeca dobiju andjela cuvara, itd...ja sam jos uvijek na starom zavjetu, jako sporo citam i u takvim situacijama cesto ne znamo sta da odgovorimo. pitala sam covjeka koji radi u crkvi zar u Bibliji ne pise da covjek mora prihvatiti Isusa da bi bio krsten i kako beba moze da prihvati Isusa kao spasitelja ako ne zna nista o tome. na to mi je odgovorio da je krstenje novorodjenje i da beba koja se krsti prihvata Isusa Hrista (?)...htjela sam da pitam za savjet kako u tim situacijama odgovoriti? vjerovatno ste svi procitali Bibliju cijelu i vjerovatno je citate svaki dan, zato mi treba savjet sta tacno reci, sta tacno pise? (jer imam jos dosta do tih pasusa)
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 10/5/2018, 20:30

    Pita (citat):zdravo svima! treba mi savjet. prije nekoliko dana smo sasvim slucajno imali priliku da sjedimo sa nekoliko lica iz crkve, neki su "samo" tradicionalni hriscani a neki rade u crkvi. pitali su nas je li nam beba krstena i kad smo rekli da nije i da ce se krstiti kad bude prihvatio Isusa Hrista, poceli su sa pricom kako ga trebamo krstiti jer tako djeca dobiju andjela cuvara, itd...ja sam jos uvijek na starom zavjetu, jako sporo citam i u takvim situacijama cesto ne znamo sta da odgovorimo. pitala sam covjeka koji radi u crkvi zar u Bibliji ne pise da covjek mora prihvatiti Isusa da bi bio krsten i kako beba moze da prihvati Isusa kao spasitelja ako ne zna nista o tome. na to mi je odgovorio da je krstenje novorodjenje i da beba koja se krsti prihvata Isusa Hrista (?)...htjela sam da pitam za savjet kako u tim situacijama odgovoriti? vjerovatno ste svi procitali Bibliju cijelu i vjerovatno je citate svaki dan, zato mi treba savjet sta tacno reci, sta tacno pise? (jer imam jos dosta do tih pasusa)
    Pa iz takvog razgovora mogla si shvatiti da ti ljudi pričaju gluposti. Krštenju prethodi propovijedanje jevanđelja odnosno upoznavanje sa Božjim planom spasenja, izražavanje vjere u Spasitelja Isusa Hrista i pristanak kandidata na savezni odnos sa Bogom. Jasno je da to ne mogu biti mala djeca ni novorođenčad niti postoji u Novom savezu zabilježen neki primjer krštenja malog djeteta. Krštenje djeteta nema nikakvog efekta i zapravo je kontraproduktivno jer takve osobe kasnije kad sazru misle kako je to završena stvar i da nema potrebe za pokajanjem i obraćenjem. Štaviše, crkveno krštenje je paganski i okultni čin i učinak može biti sličan kao kad se djeca vode kod vračara i gatara.
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Pita 11/5/2018, 08:02

    Hvala vam puno na odgovoru! Jasno da pogresno pricaju na tu temu, to nam je odmah bilo jasno, nego cisto da znamo kako da ''objasnimo'' zasto necemo to raditi tako i kako je pravilno, kada dodjemo u situaciju da pricamo sa nekim (ko ima pogresan stav) kad je krstenje u pitanju. Znamo ukratko da objasnimo zasto ne bi trebala mala djeca da se krste, ali nismo dosli jos to tog dijela pa se bojim da ne kazemo pogresno pa vise stete nego koristi. Znam da je tesko uticati da se zapitaju, pa nekad ne znam je li pametno da precutimo skroz ili ipak da objasnimo kakvi su nasi stavovi pa ako opet razmisle i zapitaju se da li grijese...kako vi postupate u ovakvim situacijama? pokusate li da objasnite svima ili samo kada mislite da mozda ima poente pokusavati? Mozete li mi reci gdje se na nasim prostorima moze krstiti na pravilan nacin? hvala jos jednom.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 11/5/2018, 09:55

    Pita (citat):Hvala vam puno na odgovoru! Jasno da pogresno pricaju na tu temu, to nam je odmah bilo jasno, nego cisto da znamo kako da ''objasnimo'' zasto necemo to raditi tako i kako je pravilno, kada dodjemo u situaciju da pricamo sa nekim (ko ima pogresan stav) kad je krstenje u pitanju. Znamo ukratko da objasnimo zasto ne bi trebala mala djeca da se krste, ali nismo dosli jos to tog dijela pa se bojim da ne kazemo pogresno pa vise stete nego koristi. Znam da je tesko uticati da se zapitaju, pa nekad ne znam je li pametno da precutimo skroz ili ipak da objasnimo kakvi su nasi stavovi pa ako opet razmisle i zapitaju se da li grijese...kako vi postupate u ovakvim situacijama? pokusate li da objasnite svima ili samo kada mislite da mozda ima poente pokusavati? Mozete li mi reci gdje se na nasim prostorima moze krstiti na pravilan nacin? hvala jos jednom.
    U donjem članku imate detalje o krštenju:
    https://www.religija.me/?p=2150

    Objašnjavati treba samo osobama koje žele čuti objašnjenje. Onima kojima Sveto Pismo nije autoritet nema svrhe objašnjavati.
    Stvari su jednostavne. Pravilan odnos sa Bogom određuje poslušnost Bogu. U Jovanu 4:22 Isus je kratko objasnio ženi Samarjanki da Samrjani zbog kompromisa sa paganizmom nemaju ispravnu predstavu o bogosluženju tj. ne znaju čemu ili kome služe. Ali svako, baš kao ova žena, može doći Bogu sa željom da se popravi.
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Pita 11/5/2018, 10:31

    Hvala vam puno!
    avatar
    StanoR


    Broj komentara : 3
    Registration date : 2018-03-25

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Sinaj

    Komentar  StanoR 19/5/2018, 22:10

    Dobro veče, braćo po Hristu!
    Jedno pitanje na koje mi je potreban odgovor.
    Isusovo preobraženje, u Njegovo slavno telo, na gori Sinaj, i vizija Ilije i Mojsija, moraju nositi neko značenje.
    Možda, ali možda je, Isus ovom prilikom pokazao da je to bio zapravo On koji je razgovarao sa ovim porocima, daleko pre, i da sada naglašava Svoje predpostojanje svojim učenicima.
    Hvala
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Pita 25/5/2018, 14:04

    Sta mislite o predavanjima Kenta Hovinda? Ranije sam gledala njegova predavanja najvise ali onda su mi rekli neki ljudi koji mnogo vise istrazuju da je naucno dobar ali teoloski malo slabiji, sad sam se opet malo vratila njegovim predavanjima, ali rekoh bolje da pitam vas sta mislite o tome.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 25/5/2018, 16:06

    Pita (citat):Sta mislite o predavanjima Kenta Hovinda? Ranije sam gledala njegova predavanja najvise ali onda su mi rekli neki ljudi koji mnogo vise istrazuju da je naucno dobar ali teoloski malo slabiji, sad sam se opet malo vratila njegovim predavanjima, ali rekoh bolje da pitam vas sta mislite o tome.
    Ima neke koristi od njegovih kreacionističkih predavanja, a što se teologije tiče ništa se ne završava bez prepadanja "paklom". Hovind je baptista.
    avatar
    Nino76


    Broj komentara : 1
    Registration date : 2018-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Na koji naćin Lucifer napada čovijeka

    Komentar  Nino76 4/7/2018, 12:09

    Pozdrav.  
    Nešto mi nije bas jasno,kako to ,mislim na koji nacin to Lucifer napada covijeka da sagrješi tj ostane u grešnom stanju ?
    Mislim dali je stvar fizicka ili mentalna,dali on dovede covijeka u odredjenu situaciju opsjednucem , ili ceka da se sam covijek dovede pa ga onda malo pogurne , mislim kako to funkcionira.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 4/7/2018, 14:40

    Nino76 (citat):Pozdrav.  
    Nešto mi nije bas jasno,kako to ,mislim na koji nacin to Lucifer napada covijeka da sagrješi tj ostane u grešnom stanju ?
    Mislim dali je stvar fizicka ili mentalna,dali on dovede covijeka u odredjenu situaciju opsjednucem , ili ceka da se sam covijek dovede pa ga onda malo pogurne , mislim kako to funkcionira.

    To je vrlo složeno pitanje na koje se ne može odgovoriti kroz jedan princip. Sve dok je ova zemlja privremeno uzurpirana, ona je pod (ograničenom) vlasti Sotone. Čovječanstvo robuje satanizmu kroz različite mehanizme, počevši od slabosti ljudske prirode koja je sklona grijehu, te brojnim spoljnim uticajima na zlo. Osnovni cilj Lucifera i palih anđela je okretanje i održavanje ljudi u pobuni protiv Boga, nebitno od sredstava kojim se to postiže, bilo kroz ateizam, izopačene oblike religioznosti, spiritualizam, okultizam, intelektualnu i ideološku indoktrinaciju, preko lažnih autoriteta, sistema koji kreira i usmjerava stil života, do suptilnih metoda namijenjenih onima koji žele u vjeri stajati na Božjoj strani.

    Dakle, Sotona koristi sva sredstva da zadrži ljude u svojoj vlasti i pod svojom kontrolom. To svakako uključuje i uticaj na naše mentalne i fizičke sposobnosti kroz degradaciju duhovnog bića i podređivanje tjelesnosti i čulnosti. Kroz popuštanje grešnim prohtjevima i slabostima karaktera, Sotona ostvaruje kontrolu nad ljudima. Opsjednutost demonima je najviši oblik destrukcije koji se događa u interakciji palih anđela i palih ljudi. O tome više na donjem linku:
    https://www.religija.me/?page_id=8704
    avatar
    Djuka


    Broj komentara : 5
    Registration date : 2018-07-17

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Djuka 17/7/2018, 09:28

    Pozdrav
    U 2. Mojsijevoj 32:14 pise da je Gospod zazalio.
    A u 4. Mojsijevoj 23:19 pise da Bog nije kao sin coveciji pa da zazali.
    Da li mozete da mi objasnite kontradiktornost?
    avatar
    StanoR


    Broj komentara : 3
    Registration date : 2018-03-25

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  StanoR 17/7/2018, 11:36

    U 2 Mojsijevoj mu je bilo žao što je stvorio čoveka, jer je čovek postao jako zao u to vreme. (Prepotopno) U 4 Mojsijevoj govori o tome kako ne žali za nečim što kaže a ne ispuni se (nije kao sin čovečiji, kao mi koji to radimo)
    avatar
    Djuka


    Broj komentara : 5
    Registration date : 2018-07-17

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Djuka 17/7/2018, 12:51

    U 2 mojsijevoj 32-14, " i Gospod je zazalio sto je rekao da ce naneti zlo svoj narodu"
    Rekao je da ce naneti zlo ali nije, zazalio je zbog recenog jer ga je Mojsije zamolio.
    Znaci rekao je ali nije se ispunilo ali je zazalio.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 17/7/2018, 13:15

    Djuka (citat):Pozdrav
    U 2. Mojsijevoj 32:14 pise da je Gospod zazalio.
    A u 4. Mojsijevoj 23:19 pise da Bog nije kao sin coveciji pa da zazali.
    Da li mozete da mi objasnite kontradiktornost?
    Da bi razumio stvari, trebaš pratiti kontekst.

    2. Mojsijeva 32:14 je konstatacija nakon Mojsijeve posredničke molbe za grijehe Izraela. Bog prihvata pokajanje, to je poenta ovog teksta.

    U 4. Mojsijevoj 23:19 riječ je o proročanstvu Božje volje za spasenje Izraela koja se ne može promijeniti.
    avatar
    Djuka


    Broj komentara : 5
    Registration date : 2018-07-17

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Djuka 17/7/2018, 13:25

    Hvala na odgovoru
    avatar
    Djuka


    Broj komentara : 5
    Registration date : 2018-07-17

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Djuka 19/7/2018, 14:13

    Pozdrav
    Zanimaju me dve stvari pa ako mozete da mi pojasnite. Prva - ako ce Bog u buducnosti unistiti zlo zauvek, jel ce tada postojati slobodna volja na novoj zemlji?

    Druga - da li se moze desiti da se posle unistenja zla zauvek, opet neki andjeo odbije poslusnost Bogu kao sto je ucinio Satana?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 19/7/2018, 14:26

    Djuka (citat):Pozdrav
    Zanimaju me dve stvari pa ako mozete da mi pojasnite. Prva - ako ce Bog u buducnosti unistiti zlo zauvek, jel ce tada postojati slobodna volja na novoj zemlji?

    Druga - da li se moze desiti da se posle unistenja zla zauvek, opet neki andjeo odbije poslusnost Bogu kao sto je ucinio Satana?
    1) Naravno da će postojati, sloboda je načelo koje ne može biti ugroženo, u protivnom to bi značilo promjenu sistema. Opet svaka promjena sistema predstavljala bi dokaz da Božji poredak nije najbolji mogući.

    2) Biblija odnosno sam Bog kaže da se zlo neće dva puta podići. Jedna pobuna u univerzumu i cijena otkupljenja biće vječito svjedočanstvo za sve da nikad niko više ne posegne za alternativom Božjem poretku života.
    avatar
    Djuka


    Broj komentara : 5
    Registration date : 2018-07-17

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Djuka 26/7/2018, 09:33

    Pozdrav, imam jedno pitanje.
    Da li neko sa foruma zna hebrejski i da li moze da potvrdi ono sto je Ivan Panin izneo u knjizi "Matematika i Biblija" tj. da je Biblija zaista nadahnuta od strane Boga. Gde kroz matematicke funkcije svaka rec u Bibliji je deljiva sa sedam, svaka rec koja pocinje sa samoglasnikom deljiva sa sedam, itd.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 26/7/2018, 10:48

    Djuka (citat):Pozdrav, imam jedno pitanje.
    Da li neko sa foruma zna hebrejski i da li moze da potvrdi ono sto je Ivan Panin izneo u knjizi "Matematika i Biblija" tj. da je Biblija zaista nadahnuta od strane Boga. Gde kroz matematicke funkcije svaka rec u Bibliji je deljiva sa sedam, svaka rec koja pocinje sa samoglasnikom deljiva sa sedam, itd.
    To što je izložio Panin sve je precizno objašnjeno u knjizi tako da nema šta da se provjerava. On se koristio numeričkim ekvivalentima grčkog i hebrejskog. Očigledno je bio dobar matematičar, sposoban da uoči te obrasce, kojima se veoma dugo bavio. To je poslužilo kao dokaz u korist nadahnuća protiv kojeg ateisti nemaju kontraargumente.

    Iako to može poslužiti kao dokaz za ateiste, potvrda nadahnuća Biblije uopšte ne zavisi od matematike. Svi biblijski pisci tvrdili su da poruke koje prenose dolaze od Boga, kao Njegova nadahnuta riječ (vidi 2. Samuelova 23:2; 24:11, 12; 2. Kraljevima 20:4-6; 2. Dnevnika 24:20; 2. Timoteju 3:16; 2. Petrova 1:21; Jeremija 1:9; 26:1, 2; Djela 1:16; 2. Mojsijeva 4:14-16; 4. Mojsijeva 22:35, 38; Jovan 12:49).

    Najbitniji dokaz da je Biblija Božija Riječ, pored tačnosti Biblije (dokaz rukopisa) i istorije (arheološki nalazi), predstavlja dokaz o nadahnuću. Ono što je krajnji dokaz da je Biblija apsolutna, nadahnuta istina je u njenim natprirodnim dokazima, uključujući i proroštva. Bog je koristio proroke da govore i zapišu Njegovu riječ i Bog koristi čuda kao što su ispunjena proročanstva da bi potvrdio svoje glasnike.

    Postoji mnoštvo proročanstava u vezi sa Hristom (preko 270!) da bi bilo potrebno nekoliko stranica da se sva navedu. Isus nije imao kontrolu nad mnogim od tih proročanstava, kao što je Njegovo rođenje ili vrijeme kada se rodio. Takođe, šanse da se u jednom čovjeku ispuni bar 16 od tih proročanstava su 1: 10 na 45 stepen. Poređenja radi, postoji manje od 10 na 82 stepen atoma u cijelom svemiru! A Isus, koji je govorio da je Bibliju Božija Riječ, dokazao je svoju pouzdanost i božanstvo svojim uskrsenjem (istorijska činjenica koju nije lako ignorisati).
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Pita 6/8/2018, 00:22

    Pitala me osoba homoseksualnog opredeljenja, na koji nacin homoseksualci koji se vjencaju ili osobe koje promijene pol uticu na drustvo, sta je u tome pogresno? Zasto smatram da stete s ozbirom da to sebi rade, da tim postupcima ''ne'' ugrozavaju okolinu. Samo hoce da zive svoj zivot, isto kao svi, sto se nas tice sa kim se oni vjencavaju. E sad ja znam kako bih odgovorila, ali se bojim da moj odgovor jos vise ne odgurne osobu od Hriscantva, bojim se da ne napravim ''gore'', dala bih realan odgovor ali mozda malo surov, a ne bih da otjeram osobu nego da pokusam da pomognem da se zapita... A i kad bih spomenula takvoj osobi drugi Hristov dolazak mislim da bih tek odustala od istrazivanja religije, jer se njima to kosi sa realnoscu, s obzirom da ne znaju nista o Hriscanstvu. Inace ne bih ni pokusavala ako bih osjetila da nema poente, ali mi je ovako zao da odustanem s obzirom da vidim da se ova osoba zanima za ove teme...imate li savjet kako jednostavno odgovoriti na ovo pitanje a da se makar mozda zapita?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 6/8/2018, 16:44

    Pita (citat):Pitala me osoba homoseksualnog opredeljenja, na koji nacin homoseksualci koji se vjencaju ili osobe koje promijene pol uticu na drustvo, sta je u tome pogresno? Zasto smatram da stete s ozbirom da to sebi rade, da tim postupcima ''ne'' ugrozavaju okolinu. Samo hoce da zive svoj zivot, isto kao svi, sto se nas tice sa kim se oni vjencavaju. E sad ja znam kako bih odgovorila, ali se bojim da moj odgovor jos vise ne odgurne osobu od Hriscantva, bojim se da ne napravim ''gore'', dala bih realan odgovor ali mozda malo surov, a ne bih da otjeram osobu nego da pokusam da pomognem da se zapita... A i kad bih spomenula takvoj osobi drugi Hristov dolazak mislim da bih tek odustala od istrazivanja religije, jer se njima to kosi sa realnoscu, s obzirom da ne znaju nista o Hriscanstvu. Inace ne bih ni pokusavala ako bih osjetila da nema poente, ali mi je ovako zao da odustanem s obzirom da vidim da se ova osoba zanima za ove teme...imate li savjet kako jednostavno odgovoriti na ovo pitanje a da se makar mozda zapita?

    Kad god pokušavaju opravdati ili relativizovati neki grijeh, ljudi to čine unoseći dvije osnovne zablude kao polazišta za svoju priču:
    1) Slobodan sam da radim šta god hoću (glavno načelo satanističke filozofije)
    2) To što radim i kako živim tiče se samo mene i nikoga drugog.
    U stvarnosti, sve što radimo, bilo dobro ili zlo, ima neposredan ili posredan uticaj na druge, sa dugoročnim posledicama.
    avatar
    JasnaRR


    Broj komentara : 39
    Registration date : 2017-05-25

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  JasnaRR 21/8/2018, 18:14

    Poštovani Pavle, imam jedno pitanje , koje se odnosi na Psalam 2,12.
    U Bibliji NRP Psalam 2,12 "Primite pouku, da se Bog ne razgnevi i da vas propast s puta ne ukloni, jer gnevnjegov lako plane. Srećni su svi kojima je On utočište."
    U Bibliji Danićić Karadžić Psalam 2,12 "Poštujte Sina, da se ne razgnjevi, i vi ne izginete na putu svome; jer će se gnjev njegov brzo razgorjeti. Blago svjema koji se u nj uzdaju! " isto i kod Šarićevog prevoda se spominje Sin, dok u Jeruzalemskoj Bibliji Psalam 2,11-12"Služite Jahvi sa strahom, s trepetom se pokorite njemu,
    da se ne razgnjevi te ne propadnete na putu, kad uskoro plane srdžba njegova. Blago svima koji se njemu utječu!"
    KJV Psalam 2,12 "Kiss the Son, lest he be angry, and ye perish from the way, when his wrath is kindled but a little. Blessed are all they that put their trust in him."

    Zašto se u nekim prevodima spominje Sin, a u nekim ne, koji je razlog?
    Hvala vam unapred na odgovoru.

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 21/8/2018, 18:26

    JasnaRR (citat):Poštovani Pavle, imam jedno pitanje , koje se odnosi na Psalam 2,12.
    U Bibliji NRP Psalam 2,12 "Primite pouku, da se Bog ne razgnevi i da vas propast s puta ne ukloni, jer gnevnjegov lako plane. Srećni su svi kojima je On utočište."
    U Bibliji Danićić Karadžić  Psalam 2,12 "Poštujte Sina, da se ne razgnjevi, i vi ne izginete na putu svome; jer će se gnjev njegov brzo razgorjeti. Blago svjema koji se u nj uzdaju! " isto i  kod Šarićevog prevoda se spominje Sin, dok u Jeruzalemskoj Bibliji  Psalam 2,11-12"Služite Jahvi sa strahom, s trepetom se pokorite njemu,
    da se ne razgnjevi te ne propadnete na putu, kad uskoro plane srdžba njegova. Blago svima koji se njemu utječu!"
    KJV  Psalam 2,12 "Kiss the Son, lest he be angry, and ye perish from the way, when his wrath is kindled but a little. Blessed are all they that put their trust in him."

    Zašto se u nekim prevodima spominje Sin, a u nekim ne, koji je razlog?
    Hvala vam unapred na odgovoru.

    U NRP je to negdje ranije ispravljeno u skladu sa najboljim razumijevanjem tog stiha. Ovo za sina je teška glupost. Jerusalimska Biblija je loš prevod gdje su mnogi tekstovi tako prevođeni da podrže katoličku nauku o opravdanju djelima (pretpostavljam da su jeze "kumovali" prevodu).
    avatar
    Nenad


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2014-07-23

    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Nenad 8/9/2018, 15:37

    Sta raditi kad rodjeni brat ili sestra krstavaju dete u krivoslavnoj crkvi? Da li ici ili ne?

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 15 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 19/3/2024, 06:19