BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty27/4/2024, 00:16 by PavleS

» Biblijski razgovori
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

May 2024

SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar


+45
Ivan__
Sergej 92
giga
maurico
ljuba79
D.Kresac
RPreligiozan
Green
Nikola Šavija
_Ivan_
Željko
Zdravko Vučinić
Be snake and dove
pilgrim
Dejan79
Lazar.A.
SnezaDjak
PavleS
kainos
Noemi
Jovana
SekaRada
Breath
Nathanael
Jakov
N.K.
Subidubi
kuzma
Sionski
Matija Runje
Enoh
Srdjan Zr
mulder
Vik
SimaS
beka26
xillisoft
sd
prdrg
slap2
Vlatko
slap
No Nick
Objektivni posmatrac
markoni
49 posters

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 10/3/2014, 20:51

    Enoh (citat):Pa dobro kad kazem da mogu dosta danaucim o eologiji msm na to da mi najjasnije mogu tumaciti Bibliju i pomoci da shvatim neke stvari koje ne razumem.A znaci taj Vavilon iz kojeg Bog poziva da izadje Njegov narod je ta crkva gde ima puno kompromisa,tj Adventisticka?
    Postavio si osjetljivo pitanje. Ako si čitao seriju članaka koju smo postavili na IRI o spisima Elen Vajt, mogao si zapaziti da je Adventistička crkva uklanjala i manipulisala materijalima koji ne idu u prilog njihovoj samoreklami. Između ostalog, tu spada i modifikovana poruka drugog anđela iz Otkrivenja 14:8, za koju je ona rekla da se ispunila padom lažiranih protestantskih crkava (dakle, NE RKC, već onih koji su navodno promovisali Božju Riječ).
    Poruka o padu Vavilona se ponavlja u Otkrivenju 18. glava, a iz konteksta vidimo da se ona objavljuje pred sam kraj vremena milosti. Znajući stanje Adventističe crkve, koja se predstavlja kao navodni naslednik Adventnog pokreta sa GLOBALNOM misijom, dakle vijesti zbog koje su pale crkve polovinom 19. vijeka, sasvim je logično da se ponovljena opomena odnosi na njih, kao vjerovatno duhovno najopasniju u sistemu koji čini Vavilon.
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Enoh 11/3/2014, 18:07

    Procitao sam 7. clanaka,imam jos 3.Razumem,ali oni ce mi reci da se taj Vavilon ne odnosi na njih.Jako mi logicno deluje sto si mi napisao ali ne mogu se ja pouzdati u svoju logiku,tesko mi je da razaznam ko je u pravu.Kako su protestantske crkve pale u 19.veku i odakle vama te sve informacije o manipulacijama sa spisima Elen Vajt ako oni kontrolisu sve njene spise,odakle vam original?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 11/3/2014, 19:00

    Enoh (citat):Procitao sam 7. clanaka,imam jos 3. Razumem,ali oni ce mi reci da se taj Vavilon ne odnosi na njih. Jako mi logicno deluje sto si mi napisao ali ne mogu se ja pouzdati u svoju logiku, tesko mi je da razaznam ko je u pravu. Kako su protestantske crkve pale u 19.veku i odakle vama te sve informacije o manipulacijama sa spisima Elen Vajt ako oni kontrolisu sve njene spise,odakle vam original?
    Nijedna crkva neće kazati da pripada Vavilonu. Crkve su biznis i monopol i neće nikad same sebe raspustiti.

    Kako crkva ili pojedinac padaju? Evo u najkraćem. Bog ljudima objavljuje sebe, svoju poruku i planove za čovječanstvo. Sve Božje planove za čovjeka objedinjuje i obuhvata veliki Plan spasenja. Tom cilju je sve drugo podređeno. Osnovna Božja poruka upućena čovjeku odnosi se na promjenu karaktera, kako bi se čovjek mogao kvalifikovati za spasenje. Od toga ne postoji ništa važnije. Do promjene karaktera se dolazi vjerom, pokajanjem i odbacivanjem grijeha, što predstavlja duhovno novorođenje. Novorođen čovjek ima sposobnost razumijevanja istine, a više takvih osoba sa određenim darovima odnosno talentima koje Bog daje čine duhovno tijelo vjernika koje zajednički djeluje u dva osnovna pravca:
    1) izgradnja zajednice u Hristu (eklesija)
    2) svjedočenje svijetu, u cilju pridobijanja ljudi za Boga i spasenje.
    E sad, sve drugo što unosi bilo kakve elemente sebičnosti ili ljudskih interesa, ispada iz ovog obrasca, ili se diskvalifikuje iz spasenja. Da bi se određeni motivi i akcije pravdali, takvima je potrebna izvrnuta nauka, što dovodi do manipulacija svih vrsta. Duhovna sila koja tada preuzima kontrolu je demonska, i demoni daju harizmu, ubjedljivost i svjetovni napredak tim ljudima ili organizacijama. Pošto je čovjek po prirodi sklon grijehu i lažima, velika većina ide linijom manjeg otpora i pravda se povođenjem za ostalima, tradicijom, običajima, zvaničnom naukom, lažnim autoritetima, crkvama i sl.
    Crkve uspostavljaju svoju hijerarhiju, sistem koji same kontrolišu, ili su kontrolisane od zemaljskih sila u sjenci. Tako se stvara lažno nasleđe koje nema nikakve veze sa novorođenjem i stajanjem uz istinu. U nekim slučajevima, kao kod adventista, zbog njihove relativno kratke istorije, može se činiti da su bliski istini. Međutim, praksa, rodovi vjere ili otpada, sve to vrlo jednostavno demantuje. Otuda najstrašnije Božje osude padaju upravo na licemjerno i dvolično ponašanje onih koji se predstavljaju da nose Božju Riječ.

    Sada dolazimo do pada protestantskih crkava. Kao što su pali Jevreji koji nijesu prihvatili objavu da je Isus Mesija, ili konkretno nijesu prihvatili veliku novu faza Plana spasenja, kada se sam Sin Božji žrtvovao za svoja pala stvorenja i, nakon svog vaskrsenja, otpočeo stvarnu antitipsku pomiriteljsku svešteničku službu - tako su i lažirane protestantske crkve naslednice pale na objavi da je Mesija otpočeo službu u drugom dijelu nebeske Svetinje i istražnu fazu Božjeg suda.
    Dakle, mi ne možemo i ne smijemo, da bi očuvali svoje dogme, tradiciju, monopol, uticaj, šta god, insistirati na statusu kvo i time sprečavati svjetlost koju Bog šalje. Upravo zato što se crkve ponašaju po tom obrascu, Bog mora da podiže vjerne ljude, obično neznatne i nepriznate od svijeta, za svoje Djelo. Tako je bilo u svim vjekovima, tako je bilo u Isusovo vrijeme, tako je bilo za vrijeme protestantske reformacije, tako je i danas, i tako će biti do kraja istorije pobune.
    Brojni su pokazatelji da crkve lažiraju religiju i da nemaju veze sa Bogom. Isto važi za adventističku. Ali u svakoj postoje pojedinci koji se mogu obratiti. Zato Bog poziva svoj narod da izađe iz Vavilona, kako ne bi nastradali u njemu i zajedno sa njim.

    Što se tiče originalnih spisa Elen Vajt, njih su uglavnom sačuvali vjerni ljudi po Americi, kao što je recimo Vern Bejts, od kojeg smo nabavili neka stara izdanja. Adventistička crkva i tzv. Zaostavština Elen Vajt, služeći se savremenim mehanizmima, od ovoga su napravili biznis, osnovali korporacije i obezbijedili se "autorskim pravima", na sličan način kao što su tzv. Jehovini svjedoci položili šape na određene prevode Biblije. Sa te pozicije oni mogu da manipulišu svojim stadima, ali Bog uvijek nalazi načina da svjetlost istine obasja one koji je hoće.

    Tako ni tebi, ako stvarno revnuješ za Boga i istinu, neće biti teško da uvidiš kako stoje stvari. Sve će vremenom doći na svoje, prije ili kasnije.
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Enoh 11/3/2014, 19:51

    Razumem,hvala Pavle.Ako budem imao nova pitanja eto me  Very Happy .Svako dobro.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 3/4/2014, 11:45

    Izgleda da je čak i zakletim crkvenjacima ušla voda u uši....





    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 9/5/2014, 16:22

    Andjelkovic Slavoljub (citat):
    Prava vera se u danasnjem vremenu moze dobiti iskljucivo putem Biblije a nikako putem verskih organizacija, a posebno ne putem ljudi kao sto su pape, Patrijarsi Martin Luter, Vilijam Miler, Teodor Russel, Jozef Schmidt, Elen White itd da sve ne nabrajam. Dakle istina se jedino moze upoznati putem Svetog Pisma i to je danas jedini komunikacioni kanal izmedju Boga i Ljudi i svi oni koji se danas predstavljaju kao proroci su u stvari lazni proroci i Mojsije nas takodje upozorava na to da se njih ne plasimo. Primera radi Vilijamsa Millera koji je kazao da ce dolazak Hrista biti 1844 godine ili Jehovini svedoci da ce Abraham uskrsnuti 1925 godine. Naravno nista se nije ispunilo od toga zato ja imam pravo naravno da sam onda ziveo da 1845 godine kazem Mülleru ti si onaj lazni prorok za koga je Isus prorekao Ili da 1926 godine kazem sudiji Ruterdorfu. Sto si lagao u bozje ime da ce se dogoditi Abrahamovo uskrsnuce kad se nije dogodilo ili Ruselu i adventisti Bernabeu 1876 koji su tvrdili da se vremena neznabozaca racunajuci dan za godinu odnosno 2520 godina kao pocetnu stanicu su uzeli Razorenje Jerusalema 607 p.n.e. i tako dosli do 1914 godine. Naravno 17 linija dokaza postoje da je Jerusalem unisten 587/86 a posebno Biblija prednjaci u tim dokazima. Postavlja se zaista jedno ozbiljno pitanje. Koga treba slusati Ljude ili Boga koji nam putem Biblije daje sve informacije.

    Andjelkovic Slavoljub (citat):
    Dezmond Ford primer prave vere

    Postovani Pavle mozda vam je poznat slucaj profesora Forda teologa Adventista.Njegov govor koji je odrzao pred hiljadama slusaoca na koledju u Kaliforniji i u kome je kritikovao ucenja Adventista u vezi Tumacenja 1844. godine,je dovelo do sudskog procesa u njegovoj maticnoj crkvi.Ford je dobio rok od 6 meseci i placeno odsustvo da pripremi svoju odbranu i 1980.godine je bio saslusan od strane sto vodeci licnosti njegove crkve,koji su proveli vise od 40 sati u saslusavanju Fordovih izjava.Na kraju je Ford bio smenjen sa pozicije teologa i ucitelja i njegov sluzbeni status je bio uklomjen,ali Ford nikada nije iskljucen iz svoje organizacije iako je nastavio da objavljuje svoje poglede i da javno govori o svom verovanju u krugovima svoje crkve..U odnosu na Jehovine Svedoke ovo se moze reci da je super jer da je bio Jehovin Svedok i da je tako uradio proterali bi ga za 3 dana i niko vise se nebih ni pozdravio sa njime.Po meni jos jedan primer naravno ima ih mnogo ali uzeci Martina Lutera kao primer za borbe protiv papskog dogmatizma..Tebi je sigurno poznato sta je rekao dvadestorici sudija 1521 godine u Nemackoj da nebih gubio vreme oko pisanja. Pozdrav
    Preneseno sa sajta IRI.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 9/5/2014, 16:36

    Andjelkovic Slavoljub (citat):Dezmond Ford primer prave vere

    Postovani Pavle mozda vam je poznat slucaj profesora Forda teologa Adventista.Njegov govor koji je odrzao pred hiljadama slusaoca na koledju u Kaliforniji i u kome je kritikovao ucenja Adventista u vezi Tumacenja 1844. godine,je dovelo do sudskog procesa u njegovoj maticnoj crkvi.Ford je dobio rok od 6 meseci i placeno odsustvo da pripremi svoju odbranu i 1980.godine je bio saslusan od strane sto vodeci licnosti njegove crkve,koji su proveli vise od 40 sati u saslusavanju Fordovih izjava.Na kraju je Ford bio smenjen sa pozicije teologa i ucitelja i njegov sluzbeni status je bio uklomjen,ali Ford nikada nije iskljucen iz svoje organizacije iako je nastavio da objavljuje svoje poglede i da javno govori o svom verovanju u krugovima svoje crkve..U odnosu na Jehovine Svedoke ovo se moze reci da je super jer da je bio Jehovin Svedok i da je tako uradio proterali bi ga za 3 dana i niko vise se nebih ni pozdravio sa njime.Po meni jos jedan primer naravno ima ih mnogo ali uzeci Martina Lutera kao primer za borbe protiv papskog dogmatizma..Tebi je sigurno poznato sta je rekao dvadestorici sudija 1521 godine u Nemackoj da nebih gubio vreme oko pisanja. Pozdrav
    Taj Ford nije nikakav primjer prave vjere, već tipične školovane neznalice koja je prošla teološke "fakultete" i ko zna kakve jezuitske seminare i "usavršavanja". Adventističkoj crkvi zapravo odgovara da on negira Elen Vajt i 1844. godinu, jer to je upravo u skladu sa ekumenskom agendom i politikom te crkve.
    Porediti njega i Lutera je tragikomično.
    Vi, g-dine Anđelkoviću, brkate babe i žabe, i očigledno nemate nikakvog osjećaja za razlikovanje istine, već ste takođe u tripu nekakvih navodnih "naučnih istraživanja" i navodne zatvorenosti nadahnuća izvan Biblije.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 5/6/2014, 16:09

    Matija Runje (citat):jeli istina da je Ellen White napisala da crkva njena nemoze nikad biti Babilon ? da je to kao crkva koja se bori ,a ne koja je pobjedila i slično ,to sam citao ,ali mislim da su to lideri mijenjali ,da ona nije napisala da crkva ADS nikad nece postati Babilon ,pa i Mojsijevi 'sljedbenici '' su bili idolopoklonici i kaznjeni strogo od Boga kasnije .
    Ako dopustiš da ti crkvene vođe tumače spise Elen Vajt, onda su oni "poslednja crkva", "jedina prava", "nikad ne mogu postati Vavilon" (valjda su tako naštelovani po defaultu), iako im Elen Vajt nije mjerilo za određivanje crkvene doktrine.
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Enoh 5/6/2014, 16:26

    Adventisticka crkva(zajednica) jeste Bozija,ali institucija je ta koja ce biti izbljuvana iz usta.I tu ima zita i kukolja i sve ce se otkriti na kraju.Ja idem u HAC,i vidim da vec ima otpada i to dosta.Ali crkva(zajednica) se jos bori,ali prihvatanjem nedeljnog zakona ce potpuno otpasti a pravi vernici ce biti proterani.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 5/6/2014, 16:48

    Enoh (citat):Adventisticka crkva(zajednica) jeste Bozija,ali institucija je ta koja ce biti izbljuvana iz usta.I tu ima zita i kukolja i sve ce se otkriti na kraju.Ja idem u HAC,i vidim da vec ima otpada i to dosta.Ali crkva(zajednica) se jos bori,ali prihvatanjem nedeljnog zakona ce potpuno otpasti a pravi vernici ce biti proterani.
    Propustiš je kroz filter Božje Riječi, i vidjećeš odmah koliko je Božja. Uzgred, i taj naziv HAC im je trebao da se učlane u klub "hrišćanskih crkava".
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Enoh 5/6/2014, 16:59

    Pa sad druga je stvar sto su u otpadu kao sto rekoh.Ali u vreme Elen Vajt i ostalih nije bilo tako.
    avatar
    Matija Runje


    Broj komentara : 26
    Registration date : 2014-06-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Matija Runje 5/6/2014, 20:55

    PavleS (citat):
    Enoh (citat):Adventisticka crkva(zajednica) jeste Bozija,ali institucija je ta koja ce biti izbljuvana iz usta.I tu ima zita i kukolja i sve ce se otkriti na kraju.Ja idem u HAC,i vidim da vec ima otpada i to dosta.Ali crkva(zajednica) se jos bori,ali prihvatanjem nedeljnog zakona ce potpuno otpasti a pravi vernici ce biti proterani.
    Propustiš je kroz filter Božje Riječi, i vidjećeš odmah koliko je Božja. Uzgred, i taj naziv HAC im je trebao da se učlane u klub "hrišćanskih crkava".

    meni se zgadila ta crkva i vjernici su otpali ,ista stvar kao katolici i ostali ,samo drze subotu nista drugo ne drze ,jedu meso itd ...

    kad sam im rekao da necu vise biti clan onda su poceli pozivi ,prijetnje ,zastrašivanje i onda su shvatili da necu biti clan i ostavili su me na miru ..
    Pavle trebam li se opet krstiti ili vrijedi krštenje koje sam obavio kod adventista?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 5/6/2014, 21:13

    Matija Runje (citat):
    PavleS (citat):
    Enoh (citat):Adventisticka crkva(zajednica) jeste Bozija,ali institucija je ta koja ce biti izbljuvana iz usta.I tu ima zita i kukolja i sve ce se otkriti na kraju.Ja idem u HAC,i vidim da vec ima otpada i to dosta.Ali crkva(zajednica) se jos bori,ali prihvatanjem nedeljnog zakona ce potpuno otpasti a pravi vernici ce biti proterani.
    Propustiš je kroz filter Božje Riječi, i vidjećeš odmah koliko je Božja. Uzgred, i taj naziv HAC im je trebao da se učlane u klub "hrišćanskih crkava".

    meni se zgadila ta crkva i vjernici su otpali ,ista stvar kao katolici i ostali ,samo drze subotu nista drugo ne drze ,jedu meso itd ...

    kad sam im rekao da necu vise biti clan onda su poceli pozivi ,prijetnje ,zastrašivanje i onda su shvatili da necu biti clan i ostavili su me na miru ..
    Pavle trebam li se opet krstiti ili vrijedi krštenje koje sam obavio kod adventista?
    Ovo je vrlo ozbiljno pitanje. Većina ljudi koji su se ikada krstili u Adventističkoj crkvi brzo postaju svjesni koliko je to bilo sračunato za učlanjenje u crkvu nego stvarni ulazak sa savez sa Bogom, da ne pominjemo sahranjivanje starog života i ustajanje na novi. Pored toga što krštenje obavljaju različiti sumnjivi likovi, navodni pastori ili sveštenici odnosno teološki vojnici crkve, taj obred se takođe obavlja u ime trojstva, što je biblijski potpuno neodrživo. Krštenje je ispravno jedino u ime Isusa Hrista, Spasitelja pred Bogom Ocem, a dar Svetog Duha može se primiti i prije samog čina krštenja tj. prilikom istinskog obraćenja.
    Zbog svega toga, mi u IRI vjerujemo da je potrebno novo krštenje.
    avatar
    Matija Runje


    Broj komentara : 26
    Registration date : 2014-06-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Matija Runje 5/6/2014, 21:21

    PavleS (citat):
    Matija Runje (citat):
    PavleS (citat):
    Enoh (citat):Adventisticka crkva(zajednica) jeste Bozija,ali institucija je ta koja ce biti izbljuvana iz usta.I tu ima zita i kukolja i sve ce se otkriti na kraju.Ja idem u HAC,i vidim da vec ima otpada i to dosta.Ali crkva(zajednica) se jos bori,ali prihvatanjem nedeljnog zakona ce potpuno otpasti a pravi vernici ce biti proterani.
    Propustiš je kroz filter Božje Riječi, i vidjećeš odmah koliko je Božja. Uzgred, i taj naziv HAC im je trebao da se učlane u klub "hrišćanskih crkava".

    meni se zgadila ta crkva i vjernici su otpali ,ista stvar kao katolici i ostali ,samo drze subotu nista drugo ne drze ,jedu meso itd ...

    kad sam im rekao da necu vise biti clan onda su poceli pozivi ,prijetnje ,zastrašivanje i onda su shvatili da necu biti clan i ostavili su me na miru ..
    Pavle trebam li se opet krstiti ili vrijedi krštenje koje sam obavio kod adventista?
    Ovo je vrlo ozbiljno pitanje. Većina ljudi koji su se ikada krstili u Adventističkoj crkvi brzo postaju svjesni koliko je to bilo sračunato za učlanjenje u crkvu nego stvarni ulazak sa savez sa Bogom, da ne pominjemo sahranjivanje starog života i ustajanje na novi. Pored toga što krštenje obavljaju različiti sumnjivi likovi, navodni pastori ili sveštenici odnosno teološki vojnici crkve, taj obred se takođe obavlja u ime trojstva, što je biblijski potpuno neodrživo. Krštenje je ispravno jedino u ime Isusa Hrista, Spasitelja pred Bogom Ocem, a dar Svetog Duha može se primiti i prije samog čina krštenja tj. prilikom istinskog obraćenja.
    Zbog svega toga, mi u IRI vjerujemo da je potrebno novo krštenje.

    onda dodji u Dubrovnik i krsti me ,napravit cemo interview i slikat se hehe Smile
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 5/6/2014, 22:02

    onda dodji u Dubrovnik i krsti me ,napravit cemo interview i slikat se hehe Smile
    Ako ćemo pravit cirkus kao po crkvama, bolje da ne dolazim  Very Happy 
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Enoh 5/6/2014, 22:14

    Nazalost,da.Ja sam krenuo sa pastorom da proucavam teme za krstenje,ali smo se razisli i sad sam nasao novog coveka,koji je iskljucen iz crkve jer je zastupao istine(digao glas protiv trojstva,ekumenizma...).U julu ako Bog da dolazi covek iz Australije koji je rukopolozen i koji takodje nema pristup crkvama jer ne veruje u trojstvo itd.I on ce da krstava u Isusovo ime.Jedva cekam,ali moram biti i oprezan,to je ozbiljna stvar.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 5/6/2014, 22:33

    Enoh (citat):Nazalost,da.Ja sam krenuo sa pastorom da proucavam teme za krstenje,ali smo se razisli i sad sam nasao novog coveka,koji je iskljucen iz crkve jer je zastupao istine(digao glas protiv trojstva,ekumenizma...).U julu ako Bog da dolazi covek iz Australije koji je rukopolozen i koji takodje nema pristup crkvama jer ne veruje u trojstvo itd.I on ce da krstava u Isusovo ime.Jedva cekam,ali moram biti i oprezan,to je ozbiljna stvar.
    Taj je vjerovatno kompetentan da to obavi, mada budi veoma oprezan, jer dolazi iz skroz liberalne sredine. Nema potrebe da nasijedate na tu priču o "rukopoloženju" u crkvama. Mogu oni sebe proizvoditi u ne znam šta, ali ako nijesu biblijski vjerni, to ne znači apsolutno ništa.
    Sionski
    Sionski


    Broj komentara : 29
    Registration date : 2014-02-16

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Sionski 6/6/2014, 00:25

    Enoh (citat):Nazalost,da.Ja sam krenuo sa pastorom da proucavam teme za krstenje,ali smo se razisli i sad sam nasao novog coveka,koji je iskljucen iz crkve jer je zastupao istine(digao glas protiv trojstva,ekumenizma...).U julu ako Bog da dolazi covek iz Australije koji je rukopolozen i koji takodje nema pristup crkvama jer ne veruje u trojstvo itd.I on ce da krstava u Isusovo ime.Jedva cekam,ali moram biti i oprezan,to je ozbiljna stvar.

    Ko god počne pričati o krštenju u Isusovo ime odmah nastaje sablazan. Trojstvo je najperfidnije sotonska zamka i u ekumenizam je ulaznica upravo trojstvo, a ne nedelja i slične priče koje pričaju sledbenici Elen Vajt.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 6/6/2014, 00:43

    Sionski (citat):
    Enoh (citat):Nazalost,da.Ja sam krenuo sa pastorom da proucavam teme za krstenje,ali smo se razisli i sad sam nasao novog coveka,koji je iskljucen iz crkve jer je zastupao istine(digao glas protiv trojstva,ekumenizma...).U julu ako Bog da dolazi covek iz Australije koji je rukopolozen i koji takodje nema pristup crkvama jer ne veruje u trojstvo itd.I on ce da krstava u Isusovo ime.Jedva cekam,ali moram biti i oprezan,to je ozbiljna stvar.

    Ko god počne pričati o krštenju u Isusovo ime odmah nastaje sablazan. Trojstvo je najperfidnije sotonska zamka i u ekumenizam je ulaznica upravo trojstvo, a ne nedelja i slične priče koje pričaju sledbenici Elen Vajt.

    Da su oni sljedbenici Ellen G. White, onda bi pričali o trojstvu kao otpadu. Samim tim što potenciraju toliko subotu, a zanemaruju ostale jako bitne stvari (treća anđeoska poruka) to samo govori da NISU sljedbenici EGW. Tvojoj sekti je jako bitno da ima "oružje" protiv svih, ali paralelno da ne vidi samu sebe. Izađi ti braco iz sekte, budi svoj čovjek, pa ćemo pričati, a ne da se skrivaš ka mali miš unutar zidina i svjetine svoje "kršćanske zajednice". Sjećam se da su tako nama na vjeronauku u RKC pričali o drugim crkvama i blatili ih kako su stigli, ali sebe nikada nisu vidjeli.
    Sionski
    Sionski


    Broj komentara : 29
    Registration date : 2014-02-16

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Sionski 6/6/2014, 02:46

    Tvojoj sekti je jako bitno da ima "oružje" protiv svih, ali paralelno da ne vidi samu sebe. Izađi ti braco iz sekte, budi svoj čovjek, pa ćemo pričati, a ne da se skrivaš ka mali miš unutar zidina i svjetine svoje "kršćanske zajednice". (citat):


    Ne pripadam ni jednoj nominalnoj "hrišćanskoj zajednici", mada ni to nije dobro jer je bitno imati zajednicu lomljenja hleba i nogopranja. Svoj sam čovek i mogu otvoreno govoriti što i radim.
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Enoh 6/6/2014, 09:28

    Pa ja nisam siguran da li osoba mora biti rukopolozena ili ne,pa mi je savest mirnija ako me krsti neko rukopolozen.Trebao je da dodje i Nader Mansour sa njim ali ne znam zasto nece.Pa recimo i da nije zapravo obracen,Bog moze preko njega da izlije blagoslov na mene.I Ilije je bio otpali svestenik pa je Bog preko njega izlio blagoslov na Anu.U sustini ne krstava nas neki covek,vec Gospod.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 6/6/2014, 10:21

    Enoh (citat):Pa ja nisam siguran da li osoba mora biti rukopolozena ili ne,pa mi je savest mirnija ako me krsti neko rukopolozen.Trebao je da dodje i Nader Mansour sa njim ali ne znam zasto nece.Pa recimo i da nije zapravo obracen,Bog moze preko njega da izlije blagoslov na mene.I Ilije je bio otpali svestenik pa je Bog preko njega izlio blagoslov na Anu.U sustini ne krstava nas neki covek,vec Gospod.
    Mensur bi bio prava osoba.
    avatar
    Matija Runje


    Broj komentara : 26
    Registration date : 2014-06-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Matija Runje 6/6/2014, 12:13

    PavleS (citat):
    Enoh (citat):Pa ja nisam siguran da li osoba mora biti rukopolozena ili ne,pa mi je savest mirnija ako me krsti neko rukopolozen.Trebao je da dodje i Nader Mansour sa njim ali ne znam zasto nece.Pa recimo i da nije zapravo obracen,Bog moze preko njega da izlije blagoslov na mene.I Ilije je bio otpali svestenik pa je Bog preko njega izlio blagoslov na Anu.U sustini ne krstava nas neki covek,vec Gospod.
    Mensur bi bio prava osoba.

    Mensur je genije,ono što je saznao u Trojstvu je srž vjere .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 6/6/2014, 12:20

    Matija Runje (citat):
    PavleS (citat):
    Enoh (citat):Pa ja nisam siguran da li osoba mora biti rukopolozena ili ne,pa mi je savest mirnija ako me krsti neko rukopolozen.Trebao je da dodje i Nader Mansour sa njim ali ne znam zasto nece.Pa recimo i da nije zapravo obracen,Bog moze preko njega da izlije blagoslov na mene.I Ilije je bio otpali svestenik pa je Bog preko njega izlio blagoslov na Anu.U sustini ne krstava nas neki covek,vec Gospod.
    Mensur bi bio prava osoba.

    Mensur je genije,ono što je saznao u Trojstvu je srž vjere .
    Nema potrebe da bude genije, shvatili su mnogi ljudi to isto u različitim krajevima svijeta. Mada, njemu je dovoljno bilo istražiti ASD nelažiranu istoriju.
    avatar
    Matija Runje


    Broj komentara : 26
    Registration date : 2014-06-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Matija Runje 6/6/2014, 12:22

    PavleS (citat):
    Matija Runje (citat):
    PavleS (citat):
    Enoh (citat):Pa ja nisam siguran da li osoba mora biti rukopolozena ili ne,pa mi je savest mirnija ako me krsti neko rukopolozen.Trebao je da dodje i Nader Mansour sa njim ali ne znam zasto nece.Pa recimo i da nije zapravo obracen,Bog moze preko njega da izlije blagoslov na mene.I Ilije je bio otpali svestenik pa je Bog preko njega izlio blagoslov na Anu.U sustini ne krstava nas neki covek,vec Gospod.
    Mensur bi bio prava osoba.

    Mensur je genije,ono što je saznao u Trojstvu je srž vjere .
    Nema potrebe da bude genije, shvatili su mnogi ljudi to isto u različitim krajevima svijeta. Mada, njemu je dovoljno bilo istražiti ASD nelažiranu istoriju.

    ja sam bio blizu istine,znao sam da je duh sila ,a ne osoba na osnovu istrazivanja,malo mi falilo ,ali me pobjedio demonski strah da cu biti otpadnik ,ali kad sam vidio tvoj članak 'Lucifer i Trojstvo ' ,odmah sam znao što mi je raditi i obratio sam se radi tvog texta ;hvala Pavle.

    Sponsored content


    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 12 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 2/5/2024, 06:40