BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 EmptyYesterday at 00:16 by PavleS

» Biblijski razgovori
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+45
Ivan__
Sergej 92
giga
maurico
ljuba79
D.Kresac
RPreligiozan
Green
Nikola Šavija
_Ivan_
Željko
Zdravko Vučinić
Be snake and dove
pilgrim
Dejan79
Lazar.A.
SnezaDjak
PavleS
kainos
Noemi
Jovana
SekaRada
Breath
Nathanael
Jakov
N.K.
Subidubi
kuzma
Sionski
Matija Runje
Enoh
Srdjan Zr
mulder
Vik
SimaS
beka26
xillisoft
sd
prdrg
slap2
Vlatko
slap
No Nick
Objektivni posmatrac
markoni
49 posters

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 26/10/2015, 09:15

    Eto, zainteresovalo me je ono za 60 sekundi i Elen Vajt-
    Moje pitanje je, da li bi EGV da je danas ziva, posle 60 sekundi okrenula ledja HAC-u, kuda bi krenula?Da li bi osnovala novi pokret?
    Ovo kratko. Božji narod je taj koji uvijek IZLAZI iz sistema (crkava) i sklanja se od pagana. Matrica propasti (u smislu propasti po Božjim mjerilima) svih protestantskih reformnih pokreta upravo je bila kroz osnivanje "crkava" sa centralizovanom upravom, koje je zatim glavna "majka crkva" lako poklapala i stavljala pod svoje. Poenta je da ne možeš biti u sistemu, a da sistem ne vlada nad tobom. Onog trenutka kad Božji narod, ili njegovi istaknuti predstavnici počnu voditi "politiku", umjesto oslanjanja na Boga, završavaju kao lak plijen sistema.

    Pioniri Adventnog pokreta su takođe IZAŠLI iz svojih crkava. To što su kasnije napravili, vrijeme je pokazalo kako je završilo, iako se mora uzeti u obzir da je situacija u Americi tog vremena bila specifična u smislu velikih vjerskih i građanskih sloboda.

    Obrazac kako treba funkcionisati Božji narod dat je kroz djelovanje novosavezne rane hrišćanske zajednice, i to je to. Takva zajednica je fleksibilna i praktično neuništiva šta god da se desi, jer ne vuče za sobom "crkve" i establišment.

    I da se razumijemo, mi ne odgovaramo nikoga da ne ide u "crkve", ko misli da mu je tamo mjesto, srećan mu put, samo nemojte drviti i praviti im reklamu.
    avatar
    Lazar.A.


    Broj komentara : 16
    Локација : Crna Gora
    Registration date : 2015-10-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Lazar.A. 26/10/2015, 11:43

    PavleS (citat):
    Eto, zainteresovalo me je ono za 60 sekundi i Elen Vajt-
    Moje pitanje je, da li bi EGV da je danas ziva, posle 60 sekundi okrenula ledja HAC-u, kuda bi krenula?Da li bi osnovala novi pokret?
    Ovo kratko. Božji narod je taj koji uvijek IZLAZI iz sistema (crkava) i sklanja se od pagana. Matrica propasti (u smislu propasti po Božjim mjerilima) svih protestantskih reformnih pokreta upravo je bila kroz osnivanje "crkava" sa centralizovanom upravom, koje je zatim glavna "majka crkva" lako poklapala i stavljala pod svoje. Poenta je da ne možeš biti u sistemu, a da sistem ne vlada nad tobom. Onog trenutka kad Božji narod, ili njegovi istaknuti predstavnici počnu voditi "politiku", umjesto oslanjanja na Boga, završavaju kao lak plijen sistema.

    Pioniri Adventnog pokreta su takođe IZAŠLI iz svojih crkava. To što su kasnije napravili, vrijeme je pokazalo kako je završilo, iako se mora uzeti u obzir da je situacija u Americi tog vremena bila specifična u smislu velikih vjerskih i građanskih sloboda.

    Obrazac kako treba funkcionisati Božji narod dat je kroz djelovanje novosavezne rane hrišćanske zajednice, i to je to. Takva zajednica je fleksibilna i praktično neuništiva šta god da se desi, jer ne vuče za sobom "crkve" i establišment.

    I da se razumijemo, mi ne odgovaramo nikoga da ne ide u "crkve", ko misli da mu je tamo mjesto, srećan mu put, samo nemojte drviti i praviti im reklamu.


    Nisam zadovoljan odgovorom, jer nije direktan.
    Evo mog misljenja-EGW ne bi napravila novi pokret!Nego bi radila ukoravanjem(sto je i radila uglavnom!), opominjanjem, da bi se ostvarila reformacija postojeceg Pokreta.Kao ni sto Jovan Krstitelj nije formirao SVOJ Pokret, i vrbovao clanove sinagoge, nego akcentirao na reformu srca.
    Niti Jeremija nije osnovao svoj Pokret niti vrbovao Judejce da mu daju desetine i da mu se klanjaju, nego plakao, molio se, a istovremeno ukoravao ostro POSTOJECI Pokret-tj Narod Bozji.

    1920 se zaista i pojavio novi Pokret-Reformni Pokret Adventista sedmog dana.
    Da li podrzavate njih kao narod Bozji?Ili smatrate da su i oni Vavilon?

    Sami smisao ukoravanja i opominjanja upucuje da nesto nije odbaceno i otpalo nego da je BOLESNO NA SMRT( a realnost je upravo to danas!), i da mu treba hitna Bozja intervencija i LEK.To je moje misljenje.
    "Ko misli da stoji neka se cuva da ne padne".Amin.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 26/10/2015, 12:11

    Lazar.A. (citat):Nisam zadovoljan odgovorom, jer nije direktan.
    Very Happy Pregledaj forum pa vidi da li je nekome do sada odgovoreno "da bude zadovoljan".

    Ne razumiješ stvari i ne može ti se objasniti ništa dokle sam ne shvatiš.
    Ako je tako kako ti tvrdiš, zašto su onda proroci bili ubijani, šikanirani, omalovažavani, nazivani prevarantima, itd.
    Božji Plan spasenja nije nikakvo "vrbovanje", već podrazumijeva pomaganje ljudima, da uz Božju pomoć, dođu do odluke koja će ih povesti spasenju za vječni život. Crkve i sekte vrbuju ljude.

    1920 se zaista i pojavio novi Pokret-Reformni Pokret Adventista sedmog dana.
    Da li podrzavate njih kao narod Bozji?Ili smatrate da su i oni Vavilon?
    Umjesto da naprave stvarnu reformu, oni su proizveli još veću sektu kopirajući isti sistem funkcionisanja od velike "crkve", plus što su postali fanatici po pitanju učenja Elen Vajt i praktično od nje napravili boga.
    Narod Božji ne čini nikakva sekta ni crkva, već obraćeni pojedinci, tako da ti je pitanje slično onima koje su vjerski mafijaši i njihovi agenti postavljali Hristu.

    Sami smisao ukoravanja i opominjanja upucuje da nesto nije odbaceno i otpalo nego da je BOLESNO NA SMRT( a realnost je upravo to danas!), i da mu treba hitna Bozja intervencija i LEK.
    Smisao ukoravanja je da se ukaže nekoj osobi da je u grijehu i da će zbog propasti za vječnost ako se ne pokaje i obrati. To je cijela priča o tome.
    Grijeh nije bolest, jer da je tako postojao bi tretman za liječenje, već stanje u kojem se po svojoj prirodi nalazimo. Vjerom i Božjim djelovanjem u životu vjernika takvo stanje se nadilazi i oblikuje karakter prožet Duhom Božjim koji će biti spreman da primi konačno oslobođenje i vječni život.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  ljuba79 26/10/2015, 15:00

    Kada smo vec kod ove teme, i pogotovo E.W. - kako vi gledate na sledece citate, odnosno po meni dve krajnosti njenih izjava...Da li je to zloupotrebljeno, izvadjeno iz konteksta - npr. u knjizi - Dogadjaji poslednjih dana? Ili? Evo par primera:

    Uzimat ćeš ulomke iz Svjedočanstava koji govore o kraju
    vremena milosti ili rešetanju Božjeg naroda, i govorit ćeš kako
    će se iz tog naroda pojaviti čišći, svetiji narod. Sve to ide na
    ruku neprijatelju. … Kad bi mnogi prihvatili gledišta koja ti zastupaš
    i govorili i postupali prema njima, to bi izazvalo najveće
    fanatično uzbuđenje koje se ikad pojavilo među adventistima
    sedmog dana. To Sotona želi. (1SM, str. 179. – 1890.)
    Gospodin ti nije dao vijest da adventiste sedmog dana
    nazoveš Babilonom i pozivaš Božji narod da izađe iz njega.
    Kakve god mi iznosio razloge o ovom predmetu, ne mogu me
    pokolebati jer mi je Gospodin dao jasno svjetlo koje se protivi
    takvoj vijesti. …
    Znam da Gospodin voli svoju Crkvu. Ona ne smije biti
    neorganizirana ili se raspasti u neovisne dijelove. U tome ne
    postoji nikakva dosljednost; nema ni najmanji dokaz da će se
    takvo što dogoditi.
    (2SM, str. 63.68.69. – 1903.)
    Kažem vam, braćo moja, da Gospodin ima organizirano
    tijelo preko kojega će djelovati. … Kad se netko odvaja od
    organiziranog tijela naroda koji vrši Božje zapovijedi, kad
    počinje mjeriti Crkvu svojim ljudskim mjerilima i počinje ju osuđivati, onda možete znati da ga Bog ne vodi. On je na pogrešnom
    kolosjeku. (3SM, str. 17.18. – 1893.)
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Onda nesto suprotno...

    Vidjela sam da Bog ima iskrenu djecu među nominalnim
    adventistima i palim crkvama pa će prije izlijevanja zala propovjednici
    i narod biti pozvani da iziđu iz tih crkava i oni će
    radosno prihvatiti istinu. Sotona to zna, pa prije glasne vike
    trećeg anđela u ovim vjerskim zajednicama izaziva uzbuđenje
    kako bi oni koji su odbacili istinu povjerovali da je Bog s
    njima. (Rani spisi, str. 213. – 1858.)
    Prije no što Božji sudovi padnu na Zemlju, u Gospodnjem
    će narodu doći
    do takvog buđenja prvotne pobožnosti
    kakve nije bilo od doba apostola. … Neprijatelj duša
    nastoji omesti ovo djelo, i prije no što dođe vrijeme za takav
    pokret nastojat će ga spriječiti uvođenjem krivotvorine.
    U Crkvama koje može pokoriti pod svoju prevarljivu
    silu učinit će kao da je izliven Božji posebni blagoslov,
    pa će se činiti kao da se pojavilo veliko zanimanje za
    religiju. …(Velika borba,
    str. 398.399. – 1911.)
    U noćnim viđenjima prikazan mi je veliki obnoviteljski
    pokret u Božjem narodu. Mnogi su hvalili Boga. Bolesni su
    bili izliječeni, a bilo je i drugih čuda. Bio je prisutan duh posredničke
    molitve kao što se očitovao uoči velikog dana Pedesetnice.
    (9T, str. 126. – 1909.)
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 26/10/2015, 20:07

    Sve rane vizije i svjedočanstva su odlični. Kasnije je bilo pomalo politike, i naravno crkvenih intervencija u prepravljanju.
    avatar
    D.Kresac


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2013-12-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  D.Kresac 26/10/2015, 20:31

    PavleS (citat):Narod Božji ne čini nikakva sekta ni crkva, već obraćeni pojedinci, tako da ti je pitanje slično onima koje su vjerski mafijaši i njihovi agenti postavljali Hristu.

    "Jevrejski šator od sastanaka (svetilište) bio je simbol hrišćanske crkve... Crkva (Zajednica Božja) na zemlji sačinjena od onih koji su verni i odani Bogu predstavlja "istinitu skiniju" u kojoj služi sam Iskupitelj. Ovaj šator na visokoj i čvrstoj platformi podigao je Bog, a ne čovek. {7BC 931.6}
    Ovaj šator je Telo Hristovo, i On sa svih strana sveta, od istoka i zapada, severa i juga, sakuplja one koji će pomoći da se on upotpuni... Taj Sveti šator podižu oni koji prime Hrista kao svog ličnog Spasitelja... Hristos je sluga u "istinitoj skiniji", Prvosveštenik svima koji veruju u Njega kao u svog ličnog Spasitelja." (ST 14. februar, 1900). {7BC 931.7}


    avatar
    Lazar.A.


    Broj komentara : 16
    Локација : Crna Gora
    Registration date : 2015-10-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Lazar.A. 26/10/2015, 20:35

    Bravo Ljubo79!
    Sinoca sam bas citao iz te knjige, poglavlje Resetanje.

    "Znam da Gospodin voli svoju Crkvu. Ona ne smije biti
    neorganizirana ili se raspasti u neovisne dijelove. U tome ne
    postoji nikakva dosljednost; nema ni najmanji dokaz da će se
    takvo što dogoditi. (2SM, str. 63.68.69. – 1903.)"-odlican citat!

    Ustrucavao sam se sinoc izneti svoje misljenje, ali sad necu:

    Čak i u naše vreme ima, a biće i dalje, porodica koje su se nekada radovale istini, ali će izgubiti veru zbog kleveta i laži o onima koje su voleli i sa kojima su se savetovali. Oni su otvorili svoje srce za sejanje kukolja, kukolj je iznikao medu pšenicom, jačao je i rastao, pšeničnog zrna bilo je sve manje i dragocena istina izgubila je svoj uticaj na njih. (TM str. 411 - 1898)


    Kada zbog pojave lažnih nauka bude došlo do rešetanja, ovi površni čitaoci, neutvrđeni, postaće kao pesak koji nosi vetar. Oni će prihvatati svako gledište koje odgovara njihovim osećanjima ili njihovoj ogorčenosti. (TM str. 112 - 1897)

    Takozvana nauka doći će u sukob sa religijom zato što ograničeni ljudi ne mogu da shvate Božju silu i veličinu. Skrenuta mi je pažnja na ove reči Svetoga pisma: »Između vas samih postaće ljudi koji će govoriti izvrnutu nauku da odvraćaju učenike za sobom!« (Dela 20,30) To će se nesumljivo videti u sredini Božjeg naroda. (Evangelizam, str. 448 - 1890)



    Zapitala sam šta znači rešetanje koje sam videla. Pokazano mi je da će ono biti izazvano otvorenim svedočanstvom koje Verni svedok objavljuje u svojoj poruci Laodikeji. Ono će uticati na srce primaoca, navesti ga da uzdigne zastavu i da objavi pravu istinu(daj Boze da se mi koji citamo ovo nadjemo da objavljujemo pravu istinu!). Neki neće podneti to otvoreno svedočanstvo. Oni će ustati protiv njega i to će dovesti do rešetanja među Božjim narodom. (1T str. 181 - 1857)


    "to će dovesti do rešetanja među Božjim narodom"-resetanje ne moze da se desava u Vavilonu!
    Poruka Laodikeji-nije poruka Vavilonu!
    Rec "resetanje" ima smisla samo u Laodikeji-zadnjoj vidljivoj organizovanoj crkvi poslednjeg vremena!
    Resetanje nece se desiti u skupstini svetaca!
    Niti u otpaloj crkvi!-sta ima tamo da se reseta kad su SVI otpali??!!
    Vodjstvo moze da otpadne od Boga, ali crkva nece otpasti jer ce se desiti resetanje u njoj!Resetanje ima smisla da ce se desiti samo u Bozjoj Crkvi koja je puna psenice i kukolja!Makar ostalo u njoj nekoliko zrna psenice medju tonama kukolja, i tada ce resetanje biti potrebno i nuzno!
    Resetanje ce da se desi u uspavanoj mlakoj Laodikeji!
    Kao sto je slikovito se desilo sa narodom Bozjim u pustinji zajedno sa Mojsijem i Aronom-malo je falilo da i sam Mojsije bude izresetan!


    To je opomena svima nama koji se zovemo hriscanima!

    "Koji misli da stoji neka SE CUVA da ne padne!"
    avatar
    Dejan79


    Broj komentara : 6
    Registration date : 2015-09-08

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Dejan79 26/10/2015, 20:53

    ljuba79 (citat): Znam da Gospodin voli svoju Crkvu. Ona ne smije biti neorganizirana ili se raspasti u neovisne dijelove. U tome ne postoji nikakva dosljednost; nema ni najmanji dokaz da će se takvo što dogoditi. (2SM, str. 63.68.69. – 1903.)


    http://www.religija.me/?p=2108
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Zdravko Vučinić 26/10/2015, 21:02

    Lazar.A. (citat):

    Vodjstvo moze da otpadne od Boga, ali crkva nece otpasti jer ce se desiti resetanje u njoj!Resetanje ima smisla da ce se desiti samo u Bozjoj Crkvi koja je puna psenice i kukolja!Makar ostalo u njoj nekoliko zrna psenice medju tonama kukolja, i tada ce resetanje biti potrebno i nuzno!
    Resetanje ce da se desi u uspavanoj mlakoj Laodikeji!
    Kao sto je slikovito se desilo sa narodom Bozjim u pustinji zajedno sa Mojsijem i Aronom-malo je falilo da i sam Mojsije bude izresetan!

    Vođstvo HAC je odavno otpalo (na ovom sajtu postoje brojni dokazi za to), a vjernici koji se tješe da su pripadnici Božje crkve daju, između ostalog, desetak tom vođstvu, odnosno milione i milione koji se troše na razne stvari koje ne služe Bogu na slavu poput knjige Velika nada, koja predstavlja osakaćenu Veliku borbu. Ti vjernici vjeruju tom vođstvu kada im vođstvo kaže da su doktrine koje su oni izglasali glas Božji, a u tim doktrinama ima i paganizma (trojstvo) itd itd.
    Pa sad ti Lazare vidi ko je Božja crkva.
    avatar
    Lazar.A.


    Broj komentara : 16
    Локација : Crna Gora
    Registration date : 2015-10-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Lazar.A. 26/10/2015, 21:56

    Zdravko Vučinić (citat):
    Lazar.A. (citat):

    Vodjstvo moze da otpadne od Boga, ali crkva nece otpasti jer ce se desiti resetanje u njoj!Resetanje ima smisla da ce se desiti samo u Bozjoj Crkvi koja je puna psenice i kukolja!Makar ostalo u njoj nekoliko zrna psenice medju tonama kukolja, i tada ce resetanje biti potrebno i nuzno!
    Resetanje ce da se desi u uspavanoj mlakoj Laodikeji!
    Kao sto je slikovito se desilo sa narodom Bozjim u pustinji zajedno sa Mojsijem i Aronom-malo je falilo da i sam Mojsije bude izresetan!

    Vođstvo HAC je odavno otpalo (na ovom sajtu postoje brojni dokazi za to), a vjernici koji se tješe da su pripadnici Božje crkve daju, između ostalog, desetak tom vođstvu, odnosno milione i milione koji se troše na razne stvari koje ne služe Bogu na slavu poput knjige Velika nada, koja predstavlja osakaćenu Veliku borbu. Ti vjernici vjeruju tom vođstvu kada im vođstvo kaže da su doktrine koje su oni izglasali glas Božji, a u tim doktrinama ima i paganizma (trojstvo) itd itd.
    Pa sad ti Lazare vidi ko je Božja crkva.

    Pa mislim da je Bozji narod bio Bozji narod i u vreme proroka Jeremije. jer inace ne bi Jeremija toliko ukoravao i kritikovao vodjstvo u njegovo vreme.

    Sta reci o Saulu, "Bozjem pomazaniku", koji se obratio vracari i slusao demona-tj laznog Samuila.A David ga je do poslednjeg momenta smatrao Bozjim pomazanikom i postovao.
    Narod Bozji od Avraama(lazov-lagao da mu je zena sestra), Jakova manipulanta, braca Josifova -srebroljubci, bludni, zavidni, pakosni, zli, David-dasa mafijas koji namesta smrt muza zene koja mu se svidela, Samson frajer koji voli filistejke, Mojsije prgavi ubica, neverni, Ilija kukavica, Giezije biznismen, Solomun kurvar prve klase, itd itd.
    Sta bi brate Zdravko rekao Solomunu kad bi on ziveo danas, ili mi u njegovo vreme?Otisli bi iz judeje i ziveli kod okolnih naroda?pa tamo je jos gore!
    Ponavljam, UPRAVO zbog otpada, alfa i omega otpada, POTREBNO JE RESETANJE u Laodikeji!EGW nije to pisala da ce se to desiti za njeno vreme, nego u buducnosti-to jest danas to mi vidimo.
    ja vec razmisljam da se sam iskljucim iz clanstva HAC-a.narocito posle andrjus cirkusa od nedavno.to je bila za mene poslednja kap koja je prelila casu.Ali u toj crkvi znam mnogo postenih i pravih hriscana(mislim ukupno u svetu), a ja znam nekoliko njih, ukljucujuci eto i nove koje sam ovde u ovom forumu upoznao.Hvala Bogu da ima hriscana danas koji podizu u vis svoju baklju Isusove pravednosti i Ljubavi i Istine!
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 26/10/2015, 23:02

    Ništa, idemo u crkvu onda, jer svi alfa i omega grešnici su ipak tamo pa možemo da se tješimo.
    Lazare, đe je tvoja crkvica ako nije tajna, da navratim? Ali pod uslovom da nema nekih Filistejki tamo.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  ljuba79 27/10/2015, 15:59

    Slazem se sa Lazarom, kao i kada je receno zeni u podne da je pijana, ali je ipak trazila blagoslov...
    Samo opet tu treba biti oprezan, i ne uljuljkivati se u krilu institucije...Npr., kada se uzima Gospodnja vecera ili uopste prilikom bogosluzenja - kome se to moli, pa ipak je to trojedini bog...
    Lazare, ako budes dosledan u stavovima da je crkva u problemu, omega otpadu - i ako budes javno iskazao npr. neverovanje u trojstvo - oni ce te sami isljuciti... ili da iz protesta, za osvedocenje ostalima i sam to ucinis...Mislim da tamo treba povremeno otici - upravo zbog hriscana kojima je potrebna "glasna vika", ima tamo jos vernih ljudi...A meni je licno pao kamen sa srca - kada su me iskljucili, kao da mi je laknulo da mogu da kazem narodu da sam Hriscanin i da ne pripadam ni jednoj "opipljivoj" grupaciji...

    Inace je ovde nedavno postavljeno pitanje - da li postoji neko ko krstava mimo crkve Adventista, po biblijskim principima, sa zdravim doktrinama....? Ja znam jednog momka koji je dugi niz godina misionar, takodje je iskljucen od strane adventista, ali nije od onih koji se bave spletkarenjima, ogovaranjima....vec u krotosti, noseci svoj ogroman krst kroz zivot, veoma blagosloveno napreduje u objavljivanju jevandjelja...O detaljima bih preko privatne poruke, ako neko ima interesa...

    Pavle, mislim da smo lagano zaobisli one izjave E.W. o potrebi za organizacijom...Ipak su to krupne reci, pa ili je rekla tako - ili nije...? Ne znam, ne bih rekao da su menjali ili ubacivali kompletne citate - mada je sve moguce...ako postoje neki dokazi, voleo bih da ih ovde spomenemo - jer ovo je srž teme...

    Pozdrav svima, zelim vam blagoslove u posvecenju...
    avatar
    Dejan79


    Broj komentara : 6
    Registration date : 2015-09-08

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Dejan79 27/10/2015, 17:28

    ljuba79 (citat): mislim da smo lagano zaobisli one izjave E.W. o potrebi za organizacijom...


    Sve crkve u svetu su deo sistema i nalaze se u otpadu, sve su pod vlascu Sotone. Mislim da E.W. ne govori o organizaciji bilo kakve crkve, vec o organizaciji pozvanih.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Zdravko Vučinić 27/10/2015, 17:39

    Lazar.A. (citat):
    Zdravko Vučinić (citat):
    Lazar.A. (citat):

    Vodjstvo moze da otpadne od Boga, ali crkva nece otpasti jer ce se desiti resetanje u njoj!Resetanje ima smisla da ce se desiti samo u Bozjoj Crkvi koja je puna psenice i kukolja!Makar ostalo u njoj nekoliko zrna psenice medju tonama kukolja, i tada ce resetanje biti potrebno i nuzno!
    Resetanje ce da se desi u uspavanoj mlakoj Laodikeji!
    Kao sto je slikovito se desilo sa narodom Bozjim u pustinji zajedno sa Mojsijem i Aronom-malo je falilo da i sam Mojsije bude izresetan!

    Vođstvo HAC je odavno otpalo (na ovom sajtu postoje brojni dokazi za to), a vjernici koji se tješe da su pripadnici Božje crkve daju, između ostalog, desetak tom vođstvu, odnosno milione i milione koji se troše na razne stvari koje ne služe Bogu na slavu poput knjige Velika nada, koja predstavlja osakaćenu Veliku borbu. Ti vjernici vjeruju tom vođstvu kada im vođstvo kaže da su doktrine koje su oni izglasali glas Božji, a u tim doktrinama ima i paganizma (trojstvo) itd itd.
    Pa sad ti Lazare vidi ko je Božja crkva.

    Pa mislim da je Bozji narod bio Bozji narod i u vreme proroka Jeremije. jer inace ne bi Jeremija toliko ukoravao i kritikovao vodjstvo u njegovo vreme.

    Sta reci o Saulu, "Bozjem pomazaniku", koji se obratio vracari i slusao demona-tj laznog Samuila.A David ga je do poslednjeg momenta smatrao Bozjim pomazanikom i postovao.
    Narod Bozji od Avraama(lazov-lagao da mu je zena sestra), Jakova manipulanta, braca Josifova -srebroljubci, bludni, zavidni, pakosni, zli, David-dasa mafijas koji namesta smrt muza zene koja mu se svidela, Samson frajer koji voli filistejke, Mojsije prgavi ubica, neverni, Ilija kukavica, Giezije biznismen, Solomun kurvar prve klase,  itd itd.

    Ti si naveo biblijske ličnosti koje su počinile određene grijehe u životu za koje su se kasnije pokajali itd. To nema veze sa time što sam ja govorio. Vođstvo HAC-a je u otpadu još od početka prošlog vijeka kada su ubacili trojstvo kao doktrinu, što nije bilo vjerovanje pionira Adventnog pokreta. Trojstvo je paganizam, ali i ulaznica za "hrišćanstvo". HAC je time priznat od svijeta. Od tada se još puno toga dešavalo u crkvi što potvrđuje da su u otpadu, odnosno da su privezak Vavilona.

    Sta bi brate Zdravko rekao Solomunu kad bi on ziveo danas, ili mi u njegovo vreme?Otisli bi iz judeje i ziveli kod okolnih naroda?pa tamo je jos gore!

    Ne bih nigdje išao niti mora nigdje da se ide, ali ne bih slijedio, promovisao i pomagao nešto što je sa biblijste tačke gledišta otpad hrišćanstva.

    Ponavljam, UPRAVO zbog otpada, alfa i omega otpada, POTREBNO JE RESETANJE u Laodikeji!EGW nije to pisala da ce se to desiti za njeno vreme, nego u buducnosti-to jest danas to mi vidimo.

    Misli li neko da to rešetanje podrazumijeva da će pravi vjernici preuzeti vođstvo u HAC umjesto ovih jezuitsko-masonskih agenata. Grdno se varate. HAC je u svjetskom sistemu, priznata, sa brojnim sljedbenicima koji slušaju vođstvo kao Glas Božji, a vi vjernici se i dalje nadajte da će doći do promjena i reforme i plivajte u Vavilonu.
    Ako vam savjest govori da ostanete u HAC ostanite, ali nema izgovora. Mogu da razumijem da neko ide i da vjernicima propovijeda istinu (ako je to moguće), ali davanje desetka njima, promocija te crkve kao jedine prave i eventualno pozivanje ljudi da se priključe toj navodno pravoj crkvi to mogu samo okarakterisati kao plivanje u Vavilonu.

    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  ljuba79 27/10/2015, 19:09

    Dejane, ok, a kako to pozvani mogu da se organizuju? Na forumu? Mislim da su citati koje sam naveo(na vrhu ove strane foruma) prilicno nedvosmisleni, ali i idu iz krajnosti u krajnost - tu sam podvukao crtu, izmedju potrebe "organizacije" i izlaska iz nje - kako je navodila E.W..

    Ovde bih ujedno i dao repliku na Zdravkov komentar, posto, cini mi se da, navodeci mnozinu - kada kaze - vi vernici se i dalje nadate...misli i na mene...Ja konkretno mislim da ce Adv. crkva biti u sve vecem otpadu - bas kao sto je i Izrael dostigao degradaciju u Hristovo vreme, razapevsi Ga, zakljucno sa kamenovanjem Stefana...
    Lazar i ja navodimo tu paralelu - mogucnost da Bog miloscu ipak uzdigne - (kao te biblijske velikane proslosti), one koji se pokaju, shvate, prime pozni dazd, otvore ona vrata Laodikeje na koje spolja kuca Hrist...Onima koji su primenili opravdanje verom, koji se trude svojevoljno u savrsenstvu karaktera, Bog oprasta posvecenima, i to opet samo radi Imena Svojega, zbog obecanja, jer niko nije dosledan...Dakle, da uzdigne pojedince i iz te denominacije adventista, jer sumirajuci doktrine - tu su najblize biblijskim temeljima...Pa lakse je obratiti tako nekog , nego one mantrase koji meditiraju...Mali paradoks - zar se ne desava da ovde na forumu/sajtu Iri dodje povremeno neki padobranac - pa isproziva administraciju-misleci da ste adventisti...Ne zaboravite, opet kazem, odakle se "skupio kajmak"...

    Ne osecam se delom te crkve, pogotovo sad kad sam iskljucen, mislim da sam bio konkretan u predhodnom komentaru...Nece nikakvi pravi vernici zauzeti vodstvo, nema tu vise spasa, ali mozda bas tako treba - da to resetanje ne bude kako su svi zamislili tamo - vec obratno, da ce bas adventisti najuriti one prave iz svojih redova, ne shvativsi da su samo ostavili kukolj - tj. sebe...
    Ne, nikako reklama da je to prava, jedina crkva...Ali ocigledno da je Bog imao namere sa njom, i budimo oprezni sta to jos treba da vidimo, naucimo, iz dobrih ili losih primera...
    Svako dobro...
    avatar
    Lazar.A.


    Broj komentara : 16
    Локација : Crna Gora
    Registration date : 2015-10-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Lazar.A. 27/10/2015, 19:17

    "Misli li neko da to rešetanje podrazumijeva da će pravi vjernici preuzeti vođstvo u HAC umjesto ovih jezuitsko-masonskih agenata. Grdno se varate"-

    pretpostavimo da si u pravu, tj kao da ti je sam Bog to otkrio kao Bozjem proroku.E sad ajd objasni na koju crkvu-skupstinu-Bozji narod se odnosi prorocanstvo EGW o resetanju Laodikeje?Ili su ti textovi takodje izmisljeni od strane jezuita?
    Ako mi to objasnis, odmah prestajem "plivanje u Vavilonu", i skacem u razne nezavisne komadice Naroda Bozjeg-i tamo dajem desetinu!
    A ako mi to ne mozes objasniti, onda predlazem zatvaranje ove teme jer se se protivreci spisima Duha prorostva.
    Mene interesuje samo Istina.I shvatanje istine dobijam delovanju Duha Svetoga i molitve za Istog, i uporedjujuci tekstove Biblije i Duha Prorostva, a ne verujem "apriori"-tzv prorocima koji su prepotentni i drski("moze se , ima se...").Nisam placen da gubim vreme na ovom sajtu, niti vrsim kampanju niciju.Trazim samo iskreno kontakt i druzenje sa istinskim hriscanima.Ti , Zdravko si ostavio jako dobar utisak na mene i moju suprugu, i drago mi je da smo se licno upoznali.
    I samo zbog poznanstva sa tobom ostajem zainteresovan da ucestvujem u ovom forumu.A kukolj, koga svugde ima, mogu trpeti, jer sam Isus je rekao da ce kukolj i psenica ZAJEDNO ziveti dok ne dodje "ZETVA"!
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Zdravko Vučinić 27/10/2015, 19:53

    Lazare, trebao bi da pročitaš sve stranice na ovoj temi o otpadu vođstva HAC-a, kao i neke analize na sajtu IRI koje se nalaze u kategoriji Crkve. Ne mogu ponovo da navodim sve argumente u prilog mojoj priči jer bi oduzelo vremena, prostotra i bilo bi nepotrebno ponavljanje, ako si već počeo da čitaš forum onda pročitaj.
    Postaviću i odgovor koji sam nedavno dao jednom adventisti vezano za HAC (ovaj odgovor je već ranije negdje postavljen na forumu).

    Nikada u istoriji Božji narod nije djelovao u okviru svjetski priznatih institucija, čak je to rijedak slučaj bio i u teokratiji. Riječ „eklesija“ doslovno znači „pozvani vani“, što znači pozvani od Boga IZ svijeta. „Pozvani“ se organizuju na način shodno njihovom broju i uticaju u sredini u kojoj se nalaze. Novi Zavjet ne bilježi nijedan primjer da su se „pozvani“ učlanili u neku svjetsku instituciju i bili „priznati“ od svjetskih autoriteta. Takva prevara se dogodila tek lažiranjem crkve u političko-religijskom programu državnog aparata i pokvarenog (lažnog) sveštenstva.

    Što se hijerarhije tiče, o tome je Isus više puta govorio i nigdje ne vidimo preferira svjetski sistem vlasti. Biblijski sistem vrijednosti potpuno je drugačiji i zasniva se na spontanom autoritetu onih koji su najbliži Bogu i primjerni kao pojedinci, članovi porodice i šire zajednice. Jednostavno nenametljivi.


    Nasuprot tome, Adventistička crkva je hijerarhijski vrlo slična katoličkoj.Do položaja u toj crkvi se dolazi lobiranjem i podmićivanjem, baš kao u politici.
    - Na najvišem upravom tijelu te crkve (GK) se glasa evolucija ili stvaranje, što je blago rečeno skandalozno.
    - Predsjednik te ustanove javno se obavezuje na usaglašavanje ciljeva crkve sa ciljevima Ujedinjenih nacija i sl, a znamo da su UN u službi satanista.
    - Predsjednik te ustanove plagira i sakati kapitalno djelo Elen Vajt, Veliku borbu i pravi smiješnu Veliku nadu koju bi sada vjerovatno i Vatikan pristao da štampa.
    - Crkva ASD je takođe potpisnica Zakona u Americi koji ne dozvoljava nikakvu kritiku ili omalovažavanje drugih vjerskih zajednica.
    - Troanđeoska vijest, zbog koje je praktično i nastao Adventni pokret je praktično zabranjena od strane rukovodstva ASD da se propovijeda. Između ostalog, zbog toga je promijenjen logo crkve koje je sada posve ekumenski i okultni.
    - Crkva je LGBT tolerantna, čak ima posebna odjeljenja za takve svoje članove, nemoral svih vrsta cvjeta u crkvi i toleriše se sve dok su ljudi članovi, dok ne govore protiv crkve i njenog vođstva i, naravno, dok unose novac.
    - Da ne govorimo o adventističkim fakultetima i svemu što se tamo naučava i radi (samo pogledaj šta priča glavni adventistički tumač Otkrivenja Ranko Stefanović pa mi kaži ko upravlja adventističkom crkvom).
    - Adventistička crkva se i formalno pravno odrekla Biblijskih učenja i učenja svojih pionira, među kojima prednjači uvođenje vavilonske nauke o trojstvu.

    (Ovo je samo kratko, još puno toga bi se moglo navesti vezano za otpad u HAC-u, zato je važno pročitati forum i analize na sajtu pod kategorijom Crkve)

    Priča o „crkvi koja neće pasti“ je toliko jeftina da se graniči sa bezobrazlukom katoličkih ili pravoslavnih teologa. Kao da Bog ili Božji narod zavise od svjetske institucije.

    U najkraćem, današnja Adventistička crkva nema ništa zajedničko sa Adventnim pokretom kojeg su činili ljudi IZIŠLI iz otpalih crkava, baš kao što Bog i nalaže. Takođe nigdje u Otkrivenju ne nalazimo nikakvu crkvu. Umjesto lošeg prevoda, možeš čitati Hristove poruke „pozvanima“ iz Smirne, Filadelfije, Laodikeje… pa ćeš vidjeti koliko pravi smisao dolazi do izražaja.

    Današnja crkva ima organizaciju, ali ta organizacija služi na zlo, jer se, kao što se vidi, svim silama trudi da održi lažnu sliku koju je sama kreirala. Upravo kao kod drugih crkava, tu nema nikakve razlike. Jedini valjani posao obavljaju rijetki pojedinci, kao što je Valter Fajt i slični, kakav je bio Rože Morno i drugi. I zbog toga njih crkva nastoji izolovati ili kompromitovati po svaku cijenu.

    Poređenje sa starim Izraelom u smislu otpada koji Bog toleriše, jer je eto Bog mnogo dobar, takođe je naivna priča. Nije Bog kao dobroćudni narkoman (kakvim ga crkve predstavljaju) koji bi u nedogled davao svoj blagoslov otpadu. Pogledaj bolje istoriju starog Izraela. Otpad je zapečaćen na smrt, a rijetki pojedinci ili grupe vjernih su održavali kontinuitet izabranog naroda. To nasleđe se nikako nije moglo prenijeti putem institucije (Izraela ili Jude), već isključivo obraćenjem Bogu, vjerom i poslušnošću. Istu situaciju imamo danas.

    Dalje, to da infiltratori ne mogu ništa crkvi je malo smiješno. Pa njima je zbog hijerarhije dovoljno da preuzmu vrh crkve, što su odavno obavili, i onda sve što im preostaje je lagano potkopavanje učenja i prakse. To je toliko očigledno u djelovanju današnje crkve da prosto bode oči. Infiltratori ne bi mogli ozbiljno naškoditi crkvi samo kad bi vođe bili pravi ljudi, od Boga postavljeni na tim pozicijama. Na žalost, od toga nema bukvalno ništa, jer to su sve karijeristi kao u politici, čiji izbor nema ništa sa Božjom voljom.
    Apostol Pavle je bio spontani autoritet, i to je ono što takve ljude odvaja od institucionalizovanog vođstva. Recimo, na primjeru adventističkih vođa u 2. svjetskom ratu jasno se vidi da vođstvo veze nema sa Bogom, da ne pričamo kakva je danas situacija. Zato što Bog ne govori kroz takve vođe, njima treba demokratija i glasanje, lobiranje, podmićivanje, zloupotrebe svih vrsta.

    Isto kao što pravoslavci ili katolici misle kako je njihova crkva „prava“ bez obzira šta se tu događa, tako i adventisti. Dobronamjerni ljudi, kakvih ima svuda, svojim favorizovanjem tih institucija samo krijepe ruke bezbožnicima i još ih finansijski podržavaju. To je zloupotreba intelekta, talenata, vremena i novca.

    Adventistička crkva je, bez dileme, kćerka Majke bludnice i pripada sistemu zvanom Vavilon

    Lazare, ako je HAC Laodikeja onda nas poduči ko su ostale crkve iz Otkrivenja? Tek onda možemo da pričamo dalje o pitanju koje si mi postavio.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Zdravko Vučinić 27/10/2015, 20:00

    Lazar.A. (citat):Mene interesuje samo Istina.I shvatanje istine dobijam delovanju Duha Svetoga i molitve za Istog, i uporedjujuci tekstove Biblije i Duha Prorostva, a ne verujem "apriori"-tzv prorocima koji su prepotentni i drski("moze se , ima se...").Nisam placen da gubim vreme na ovom sajtu, niti vrsim kampanju niciju.Trazim samo iskreno kontakt i druzenje sa istinskim hriscanima.Ti ,

    Ako te interesuje istina onda ćeš doći do nje, ali onda otvori Bibliju, um i srce i uz molitvu traži i dobićeš.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Zdravko Vučinić 27/10/2015, 20:10

    ljuba79 (citat):Ovde bih ujedno i dao repliku na Zdravkov komentar, posto, cini mi se da, navodeci mnozinu - kada kaze - vi vernici se i dalje nadate...misli i na mene...Ja konkretno mislim da ce Adv. crkva biti u sve vecem otpadu - bas kao sto je i Izrael dostigao degradaciju u Hristovo vreme, razapevsi Ga, zakljucno sa kamenovanjem Stefana...
    Lazar i ja navodimo tu paralelu - mogucnost da Bog miloscu ipak uzdigne - (kao te biblijske velikane proslosti), one koji se pokaju, shvate, prime pozni dazd, otvore ona vrata Laodikeje na koje spolja kuca Hrist...Onima koji su primenili opravdanje verom, koji se trude svojevoljno u savrsenstvu karaktera, Bog oprasta posvecenima, i to opet samo radi Imena Svojega, zbog obecanja, jer niko nije dosledan...

    Naravno da će Bog uzdignuti pojedince i grupe koje će odbaciti Novi svjetski poredak, nedeljni zakon itd, ali to neće biti HAC, to neće biti ova organizacija, ova generalna konferencija ili kako već. Zar to ne vidiš?
    Možda će među te pojedince i grupe o kojima govorim kao ostatku biti najviše onih koji pripadaju ili su pripadali HAC-u, ali HAC neće biti podignut. Zato treba izaći iz HAC-a u smislu da ih ne podržavaš na bilo koji način, da ih ne promovišeš i da nikog ne pozivaš da tamo ide, jer je to organizacija koju kontroliše Sotona. Sa druge strane, u redu je, ako je to moguće, da se družiš sa vjernicima HAC-a, da im propovijedaš, iznosiš istinu itd itd.
    Puno je toga već rečeno na sajtu oko svega ovoga pa ne znam šta još da kažem.


    Dakle, da uzdigne pojedince i iz te denominacije adventista, jer sumirajuci doktrine - tu su najblize biblijskim temeljima...Pa lakse je obratiti tako nekog , nego one mantrase koji meditiraju...Mali paradoks - zar se ne desava da ovde na forumu/sajtu Iri dodje povremeno neki padobranac - pa isproziva administraciju-misleci da ste adventisti...Ne zaboravite, opet kazem, odakle se "skupio kajmak"...

    Slažem se ovdje. I Hrist je rekao da se prvo propovijeda Jevrejima. Zašto? Zato što je njima istina najbliža, mogu najlakše i najbrže da shvate. I vjernicima HAC-a je najbliža istina. Ali to ne znači da treba podržavati i biti uz mafiju (mislim na vođstvo, organizaciju, GK itd itd). Treba odvojiti organizaciju od istinskih vjernika koji su dobrim dijelom nesvjesni situacije, ali im se polako otvaraju oči.


    Nece nikakvi pravi vernici zauzeti vodstvo, nema tu vise spasa, ali mozda bas tako treba - da to resetanje ne bude kako su svi zamislili tamo - vec obratno, da ce bas adventisti najuriti one prave iz svojih redova, ne shvativsi da su samo ostavili kukolj - tj. sebe...

    I ja očekujem neki takav ili sličan scenario. I to se već dešava.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  ljuba79 27/10/2015, 20:19

    Slazem se u potpunosti.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 27/10/2015, 20:25

    Lazo, sva ta tvoja priča svodi na klasično hacersko vrćenje u krug, slično kao Raselovi svjedoci što čine, nego sreća što te prepotentni zločesti admin nije banovao, uhvatio si vezu u zadnjem momentu. Very Happy
    Ako se budeš družio s nama, makar virtuelno, ima da se duhovno reformišeš da ne prepoznaš sebe za pola godine, godinu. Ali i dalje sam skeptik. Very Happy
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Zdravko Vučinić 27/10/2015, 20:34

    Pogledajte karakteristike ljudi-vjernika koji imaju problema sa vođstvom HAC-a (bilo sa pastorima, starješnima, njihovim ženama i porodicama na lokalnim nivoima ili sa GK):

    - više vjeruju Bibliji i Elen Vajt nego vođama, odnosno ne vjeruju slijepo crkvi (kao što je to možda ranije bio slučaj)
    - oslanjanju se na ono što su pioniri Adventnog pokreta zagovarali
    - misle ili žele da misle svojom glavom
    - odlučni su
    - logički zaključuju
    - svjesni su da je opravdanje vjerom možda ključna stvar kojom se treba baviti, u smislu diskutovanja, propovijedanja itd.
    - gade im se grijesi i nemoral u crkvi
    - odbacuju pagansku doktrinu trojstvo
    - vole i žele da diskutuju o svim važnim temama vezano za religiju
    - radi se o kvalitetnim osobama u moralnom smislu ili u najmanju ruku imaju veliki potencijal da to budu

    Napomena: Ove navedene karakteristike su moj lični sud. Ostavljam mogućnost da sam možda negdje nešto pogriješio ili možda pretjerao, ali mislim da je generalno tačno.
    avatar
    Lazar.A.


    Broj komentara : 16
    Локација : Crna Gora
    Registration date : 2015-10-23

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Lazar.A. 27/10/2015, 21:21

    PavleS (citat):Lazo, sva ta tvoja priča svodi na klasično hacersko vrćenje u krug, slično kao Raselovi svjedoci što čine, nego sreća što te prepotentni zločesti admin nije banovao, uhvatio si vezu u zadnjem momentu. Very Happy
    Ako se budeš družio s nama, makar virtuelno, ima da se duhovno reformišeš da ne prepoznaš sebe za pola godine, godinu. Ali i dalje sam skeptik. Very Happy

    Simpaticno zvuci."Ali i dalje sam skeptik"-znaci ti si neverni Toma.
    Duhovna reforma je proces dozivotni-tj posvecenje, oblikovanje karaktera u Isusov.
    Za to je dovoljno druzenje sa Isusom svakodnevno."Dodjite k meni svi umorni i uzmite breme moje...", "proklet svaki koji se uzda u coveka".

    Od kada sam postao hriscanin od svoje 20-te godine, krenula je duhovna reformacija u mom zivotu.Gorko imam iskustvo sa "svetim" ljudima.
    On si uticali na moju duhovnu antireformaciju.Ali dok smo zivi ucimo se , zar ne?
    A ti Pavle, osim taktike "napad je najbolja odbrana"-nista ocigledno nemozes odgovoriti na pitanje postavljeno bratu Zdravku u vezi resetanja u mom pretposlednjem postu.lepo je sto priznajes da si prepotentan.ko priznaje i ostavlja, oprostice mu se. Very Happy
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 27/10/2015, 21:30

    A ti Pavle, osim taktike "napad je najbolja odbrana"-nista ocigledno nemozes odgovoriti na pitanje postavljeno bratu Zdravku u vezi resetanja u mom pretposlednjem postu
    E Lazo, Lazo. Neobično rešeto ima HAC-erka. Mafijaši krupni i debeli pa nikako da ispadnu, no sitna raja nagrabusi.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 28/10/2015, 23:49

    Evo jednog komentara na objavu da Seminar Andrews univerziteta odobrava Dokument o homoseksualnosti (link), koji sve govori:

    Norman Robinson (citat):i have a stealing problem and I do hope that the church does condemn me but as a sign of good faith,give me the job as treasurer.

    Imam problem sa krađom i nadam se da me crkva osuđuje, ali kao znak dobre vjere, dajte mi posao blagajnika.

    Lazo, ako te neki "seventh-gay pastor" nehotice u dobroj vjeri uštine za dupe iza propovjedaonice, nemoj posle nama da se žališ.

    Sponsored content


    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 26 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 28/4/2024, 06:04