BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 EmptyYesterday at 13:02 by Niko bez Boga

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty21/3/2024, 14:14 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


+45
Ivan__
Sergej 92
giga
maurico
ljuba79
D.Kresac
RPreligiozan
Green
Nikola Šavija
_Ivan_
Željko
Zdravko Vučinić
Be snake and dove
pilgrim
Dejan79
Lazar.A.
SnezaDjak
PavleS
kainos
Noemi
Jovana
SekaRada
Breath
Nathanael
Jakov
N.K.
Subidubi
kuzma
Sionski
Matija Runje
Enoh
Srdjan Zr
mulder
Vik
SimaS
beka26
xillisoft
sd
prdrg
slap2
Vlatko
slap
No Nick
Objektivni posmatrac
markoni
49 posters

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Noemi 29/10/2015, 16:47

    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Noemi 11/11/2015, 15:32

    Ben Carson: My Denomination Should Ordain Women

    Seventh-day Adventists voted earlier this year to block the approval of women to be ordained in the denomination, a decision Dr. Ben Carson says he disagrees with.
    During an interview with The Associated Press on Friday, the retired neurosurgeon opened up about his membership in the relatively new Protestant denomination founded in 1863.

    "I don't see any reason why women can't be ordained," Carson said, adding that July's vote which barred female ordination was "a huge mistake."
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 11/11/2015, 17:44

    Noemi1 (citat):Ben Carson: My Denomination Should Ordain Women

    Seventh-day Adventists voted earlier this year to block the approval of women to be ordained in the denomination, a decision Dr. Ben Carson says he disagrees with.
    During an interview with The Associated Press on Friday, the retired neurosurgeon opened up about his membership in the relatively new Protestant denomination founded in 1863.

    "I don't see any reason why women can't be ordained," Carson said, adding that July's vote which barred female ordination was "a huge mistake."
    Ako postane predsjednik, eto haceri da vladaju svijetom. Jedina nedoumica je oko tih stepena kad se dođe na visoku funkciju. Mada vidio sam na netu da je bio miljenik Džordža Buša, koji mu je negdje 2008. uručio najveće nacionalno civilno odlikovanje.

    A to za žene oni odavno praktikuju na Zapadu, posebno Sjeverno-američka divizija, nego ponekad i demokratija ima svoje mane, ne mogu da preglasaju ove iz "trećeg svijeta". Smile
    kainos
    kainos


    Broj komentara : 67
    Registration date : 2012-12-21

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  kainos 12/11/2015, 08:47

    Glas Koncila - htrvatski katolički časopis.....evo što je izjavio te godine

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Stepst10

    http://adventistalert.com/steps/steps.htm
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 12/11/2015, 09:15

    kainos (citat):Glas Koncila -  htrvatski katolički časopis.....evo što je izjavio te godine

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Stepst10

    http://adventistalert.com/steps/steps.htm
    Hacerka je odavno u sistemu, i to se najbolje vidi u Americi. Takođe i sad tokom kampanje predsjedničkih kandidata.
    RKC je odavno završila posao s njima, baš kao što je naveo Alberto Rivera.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 12/11/2015, 19:25

    PRIČA BIVŠEG DEKANA KOJI JE OSTAO BEZ SVEVIŠNJEG 'Dvadeset sam godina bio predani pastor. A onda sam shvatio da Bog zapravo ne postoji'

    Bibliju sam pročitao 40 puta, i to na engleskom, njemačkom, francuskom, starogrčkom... Tumačenje Biblije vrlo je zahtjevna stvar, a onda vidite da neke stvari ne stoje. Pokušao sam to pomiriti, ali nije mi išlo, kaže nam Željko Porobija

    U adventizam sam ušao isključivo iz uvjerenja. Bio sam sretan dok sam radio kao pastor, posebice na početku. No, kad je vjere nestalo, morao sam otići, priča mi Željko Porobija, bivši adventistički pastor i dekan Adventističkog teološkog fakulteta u Maruševcu. Porobijino ime u više sam navrata zamijetila u raspravama o znanstvenim temama vođenim na društvenim mrežama, a iz tih se diskusija moglo zaključiti da je čovjek iznimnog obrazovanja. Prije nekoliko dana, međutim, saznala sam da je Željko Porobija nakon gotovo dvadeset godina rada napustio pastorsku službu te je sada sekularist i ateist.

    - Radim kao slobodnjak, prevodim i povremeno predajem, a bavim se i web developmentom. Kako imam dozvolu za rad u Engleskoj, mogu otići i tamo. No, još dvojim oko toga, jer sam vezan za obitelj, a iskreno rečeno, volim i ove prostore - rekao je Porobija kad smo ga posjetili u Maruševcu, mjestu u sjeverozapadnoj Hrvatskoj, 15-ak kilometara udaljenom od Varaždina. Jakom kišom okupani i na prvi pogled izolirani Maruševec iznenadio nas je zanimljivim zgradama Adventističkog teološkog fakulteta (djeluje od 1975. godine) te srednje škole s učeničkim domom koju je osnovala Kršćanska adventistička crkva u Hrvatskoj. - Moja supruga Đurđica je ravnateljica škole, a i ja sam tu predavao - rekao je Željko Porobija, a zatim nam ispričao svoju zanimljivu životnu priču.
    Rađanje vjere

    Rođen je 1966. godine u Beogradu. Njegov pokojni otac bio je katolik, rodom iz Hercegovine, a majka mu je metodistica.

    - U adventizmu sam od 1987.godine, a prošao sam proces koji me doveo do toga. Naime, počeo sam proučavati Bibliju jer me to jako zanimalo. Osjećao sam u sebi neko rađanje vjere. Biti vjernik u kontekstu adventizma je zanimljivo i čovjeku može biti lijepo - prisjetio se Porobija, koji je u to doba bio student filozofije na Sveučilištu u Beogradu. - Mislim da je beogradsko sveučilište u pogledu filozofije tada bilo slobodnije od zagrebačkog, gdje su prevladavali praksisovci. Filozofiju sam diplomirao u Beogradu, a doktorirao na Sveučilištu Wales. Također, magistrirao sam i teologiju na Open University u Engleskoj - dodao je Porobija.

    U Hrvatsku je došao početkom rata.

    - Bio sam Beograđanin i govorio sam ekavicom. Moja supruga, koja je iz okolice Vinkovaca, radila je u Beogradu. Bilo nam je lijepo, no bližio se rat i počeo sam osjećati pritisak zbog “krivih krvnih zrnaca”. Od mene se tražilo da idem u rat, što nisam htio. Imali smo malo dijete pa smo se pridružili moru izbjeglica te došli u Hrvatsku. Neovisno o ratu, moj plan je bio da studiram na Adventističkom teološkom fakultetu u Maruševcu - rekao je Porobija. On je 1992. godine počeo raditi u Maruševcu kao predavač u srednjoj školi i na Adventističkom teološkom fakultetu. Zatim je 1995. godine postao adventistički pastor, najprije u Zagrebu, zatim u Slatini te naposljetku u Maruševcu, gdje je bio profesor, a kasnije i dekan Adventističkog teološkog fakulteta.

    - Jedan od najsretnijih dana u životu bio je moj prvi dan kao pastora u Slatini. Uživao sam biti pastor, iako to nije lak posao i zahtijeva sedmodnevni angažman. No, već na početku moga pastorskog rada počeo sam sumnjati - prisjetio se Željko Porobija, koji je iznova čitao Bibliju kako bi otklonio svoje sumnje.
    Vrhovno biće

    - Bibliju sam pročitao 40 puta, i to na engleskom, njemačkom, francuskom, starogrčkom... Tumačenje Biblije vrlo je zahtjevna stvar, a onda vidite da neke stvari ne stoje. Pokušao sam to pomiriti, ali nije išlo - kazao je Porobija. Prijelomna točka u njegovu slučaju bio je kreacionizam, učenje kršćanskih fundamentalista koji smatraju da je vrhovno biće ili božanstvo stvorilo svijet, dakle prirodu i čovjeka, odjednom. Kreacionisti Bibliju shvaćaju doslovno, a brojniji su u Americi nego u Europi.

    - Kreacionizam je izvorno adventistički produkt koji su poslije prihvatili baptisti i neke druge kršćanske crkve. Kreacionizam je i danas utkan u temelje adventističke teologije. Tako je na posljednjoj generalnoj konferenciji, koja je najviše tijelo, a saziva se svakih pet godina, opet potvrđeno da se mora prihvatiti nedavno stvaranje. To znači da je svijet nastao prije 6000 do 10.000 godina, u najboljem slučaju prije 20.000 godina. To je kao da sada raspravljamo je li od Maruševca do Zagreba udaljenost šest, 16 ili 20 metara. Nikako se ne prihvaća da je svemir nastao Velikim praskom prije 13,7 milijardi godina, a da je Zemlja stara 4,5 milijardi godina - rekao je Porobija. Istaknuo je kako tijekom svojih adventističkih godina nikad nije do kraja prihvaćao kreacionizam.

    - Možda je razlog tome to što mi je biologija dobro išla u školi, čak sam bio i na jednom natjecanju. Krajem 1990-ih više nisam bio kreacionist. Počeo sam tada prihvaćati ideju inteligentnog dizajna, ali sam i s tim imao problema. Onda sam se polako lomio, pokušao sam to pomiriti, napraviti neki svoj neoortodoksni adventizam i angažirati se više u socijalnom smislu. No, kako god sam sklapao taj sustav da bih opstao, on se urušavao. Nažalost, oko 2008. godine došlo je do kraja mojeg vjerovanja u bilo što natprirodno. To je bila zadnja stvar u životu koju sam želio da mi se dogodi. Ali, to se dogodilo - kazao je Porobija. Priznao je kako je za njega tada nastupilo razdoblje agonije.

    - Imao sam siguran posao i redovitu plaću, koja se kretala oko hrvatskog prosjeka. Bio sam u dobrim odnosima s ljudima u Adventističkoj crkvi, nikome nisam ništa mogao zamjeriti. Ljudi su me cijenili, postao sam uvjetno rečeno, neki glavni teolog. No, ideološki više nisam tamo pripadao. Metaforički rečeno, osjećao sam se kao gay među skinheadsima. Morao sam otići - kazao je Željko Porobija, koji je 2013. godine napustio pastorsku službu i poziciju dekana na Adventističkom teološkom fakultetu.

    Prije nekoliko mjeseci pridružio se američkoj neprofitnoj organizaciji The Clergy Project (TCP) koja pomaže sadašnjim i bivšim svećenicima koji su izgubili vjetru u natprirodno. Organizacija se nalazi na Floridi, a postala je poznata nakon što je 2010. godine slavni evolucijski filozof Daniel Dennett objavio studiju o pet pastora koji su prestali vjerovati u Boga.
    Glavni teolog

    - Pristupio sam im iz radoznalosti. Meni nije potrebna nikakva njihova pomoć, ali bilo mi je zanimljivo vidjeti ljude poput mene i pokušati s njima razgovarati. Jer jednog pastora koji je napustio Crkvu i vjeru može razumjeti samo netko tko je to isto učinio - rekao je Porobija te istaknuo kako nije jednostavno priključiti se TCP-u.

    - Morate im poslati motivacijsko pismo, a zatim s njima razgovarati na Skypeu kako bi uvidjeli da ste stvarna osoba. I onda se prati da ne napravite neku provokaciju. Ja sam tamo objavio svoju priču i pročitao neke tuđe te razmijenio nekoliko poruka. To je dobar projekt jer takvih ljudi ima svugdje. Neka statistika kaže da svakog ponedjeljka jedan od osam svećenika razmišlja o odlasku iz Crkve. Različiti su razlozi: neki ostanu vjernici, neki promijene svjetonazor, no ima ih mnogo koji poput mene kažu: “Ja više ne vjerujem i ne znam što da radim sa sobom” - rekao je Porobija.
    Biblija i matematika

    Upitala sam ga što misli o vjeronauku u školi.

    - Vjeronauku je mjesto u Crkvi. Postoji jaka struja unutar Katoličke crkve koja također tako misli. Primjerice, nedavno je na HRT-u bio prikazan intervju sa župnikom Karlom Koračevićem iz Kučan Marofa, koji odavno govori protiv vjeronauka u školi. A on je doktorirao sociologiju na Gregoriani u Rimu, i izrazito je obrazovan. Koliko znam, isusovci su, također, bili za religijsku kulturu. Prema mojem mišljenju, to je nužan dio obrazovanja. Svaki čovjek bi trebao znati čitati Bibliju, a svojim dragim prijateljima, “novim ateistima” savjetujem ponekad: “Malo pažljivije čitajte Bibliju”. Naime, oni se često hvale da znaju Bibliju bolje nego prosječan katolik. No, i ja znam matematiku bolje nego prosječan srednjoškolac, ali to ne znači da sam matematičar - rekao je Porobija.

    Naglasio je kako je pročitao nekoliko knjiga svjetski poznatih “novih ateista” poput Richarda Dawkinsa.

    - One su uglavnom, publicističke napisane. Da je živ, najradije bih slušao Christophera Hitchensa. No, najradije čitam Dawkinsa jer on izuzetno dobro piše. No, sve je to prosvjetiteljstvo iz 18. stoljeća, naravno s puno više znanosti. Pročitao sam ih sa zanimanjem, ali da sam sljedbenik Tillicha i Bartha, to me ne bi taklo. Najveći problem novih ateista jest to da se uglavnom obraćaju kreacionistima, a nisu najbolje pripremljeni za dijalog s drukčijim teološkim sustavima, primjerice katoličkim. I naši “novi ateisti” previše se bave kreacionistima i fundamentalistima koji su u Hrvatskoj minorna skupina. Savjetovao bih im da pokušaju dijalog s ozbiljnim katoličkim intelektualcima kojih u Hrvatskoj bez sumnje ima, ali nisu eksponirani u javnosti - kazao je Porobija te najavio kako će o tome u siječnju 2016. godine govoriti i na događanju Skeptici u pubu.

    Zanimalo me smatra li da su hrvatski “novi ateisti” agresivni u svome naumu da iskorijene religiju za koju je Dennett u svome bestseleru “Kraj čarolije” zaključio da je prirodna pojava nastala evolucijom ljudskog mozga.
    Nemoguća pomirba

    - Ne bih rekao da su agresivni jer sva se njihova agresivnost svodi na to da govore protiv religije. No, religija je nastala prirodnim putem i apsurdno je negirati je. Pojava religije u ljudskoj civilizaciji ima definitivno vezu s prijelazom na agrarnu kulturu. Religija nije nužna, jer su antropolozi opisali plemena koja nisu uopće religiozna. No, sigurno je da religija ima svoju povijest, a ne znam koliko će postojati. Nemam optimizam Marxa ili Schopenhauera da za 20, 30 ili 50 godina neće više biti religije. Svako ima pravo na svoja uvjerenja i ne smatram vjernike inferiornijima od mene. Ja se borim samo za to da se nečija vjernička uvjerenja ne nametnu kao nešto neupitno - rekao je Porobija koji se naposljetku osvrnuo na dijalog znanosti i religije.

    - Dijalog je moguć, ali postao sam skeptičan da je moguće pomiriti znanost i religiju. Jer da je to moguće, napravio bih neku svoju verziju gdje se to pomiruje i ne bih napustio Crkvu. Mislim da se znanost i religija teško mogu pomiriti - zaključio je Željko Porobija.

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Porobija_944267S1

    Izvor: JUTARNJI LIST

    Žalosno, ali opet poštenije je i to nego da se folira kao mnogi crkvenjaci. Mišljenja sam da je ovo tipična posledica "visokog obrazovanja" na teološkim fakultetima.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 12/11/2015, 21:03

    Samo ovaj nije studirao na teološkim, nego sekularnim fakultetima, to je još gore. Inače i danas su nositelji znanosti mnogi ljudi uključeni u Crkve i deklarirani vjernici, samo oni razdvajaju posao i profesiju od vjere, to su za njih 2 svijeta.
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  beka26 12/11/2015, 23:17


    Nažalost, oko 2008. godine došlo je do kraja mojeg vjerovanja u bilo što natprirodno.

    Ako hoće malo natprirodnog neka ode na bilo koju prestavu tzv. iluzionista i vidjeće uživo, jer im pomažu direktno pali anđeli, ili na manifestacije poja tzv svetog duha u raznim crkvama i slične pojave u hinduizmu itd.
    Dalje što se tiče njegovog obrazovanja mogu reći da je on ustvari dresiran , a ne obrazovan, kao i većina današnjih "obrazovanih" , i takvi "obrazovani"
    nikada neće moći shvatiti Bibliju jer nemaju vodstvo Svetog duha Božijeg.


    14 Zatim Bog reče: „Neka na nebeskom svodu budu izvori svetlosti da dele dan od noći, i da služe kao znakovi
    za posebna vremena, dane i godine. 15 Neka svetle na
    nebeskom svodu i obasjavaju zemlju.” I bilo je tako. 16
    Bog je načinio dva velika izvora svetlosti, veći da upravlja
    danom i manji da upravlja noći, a uz to i zvezde. 17 Tako
    ih je Bog postavio na nebeski svod da obasjavaju zemlju,

    Nebesa objavljuju slavu Božju, o delu ruku nje-govih nebeski svod govori. 2 Dan za danom onigovore, iz noći u noć znanje otkrivaju. 3 Nije to govor, a nisu ni reči, nije ni glas što se može čuti. 4 Ali po celoj se
    zemlji rasteglo merno uže njihovo, i reči su njihove do kraja sveta stigle. Na njima je Bog suncu šator razapeo,
    5 i ono izlazi kao mladoženja iz svadbene odaje svoje, raduje se kao junak što hita po putu. 6 S jednog kraja nebesa polazi, a na drugom kraju završava kruženje svoje, i ništa nije sakriveno od toplote njegove.

    12 Tog dana, kada je Gospod predao Amoreje Izraelovim
    sinovima, Jošua se obratio Gospodu i pred Izrael-
    cima rekao: „Stani, sunce, nad Gavaonom i ti, meseče,
    nad ajalonskom dolinom!” 13 I sunce je stalo, a i mesec se zaustavio
    dok senarod nije osvetio svojim neprijateljima. Zar to nije zapi-
    sano u Jašarovoj knjizi? Sunce je stajalo nasred neba i skoro ceo dan nije žurilo da zađe.

    Možda se spotakao baš na ovim biblijskim stihovima Cool koji su na žalost mnogih tačni 100 %, a naročito tzv NASA "znanstvenika" pod vodstvom masonerije i jezuita.



    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 13/11/2015, 09:13

    Miroljub Petrovic (citat): Odgovorio 12.11.2015 20:13
    Hercegovac - poruka glasi:

    Sta mislite o slucaju adventistinkog pastora Željka Porobije ?

    http://www.jutarnji.hr/dvadeset-sam-godina-bio-predani-pastor--a-onda-sam-shvatio-da-bog-zapravo-ne-postoji/1444550/

    Bruka i sramota. To sto je napisao su notorne gluposti i lazi. Pa on se sa mnom odlicno znao i ucestvovao je sa mnom na kreacionistickim tribinama na Hrvatskoj televiziji i na nekim mojim predavanjima. Nikada nije imao nijednu zamerku na kreacionizam. Niti je mene ikada nesto pitao da ima neku nedoumicu ili da mu nesto nije jasno. I sad odjednom, nauka mu pravi problem sa religijom pa je postao ateista?! To su nebuloze i izgovori za njegovu zelju da zivi u grehu. Sto me nije pozvao da pita ako ima neku nedoumicu, iako sve odgovore ima u mojim knjigama, na ovom sajtu i drugim knjigama koje smo objavili?
    Evo kaže Vojvoda samo njemu da se javio kao starom saradniku bio bi spašen. Dekan teološkog fakulteta i dekan univerziteta za prirodnu medicinu mogli su to na akademskom nivou riješiti.

    Vojvoda potencira da je napustio religiju zbog grijeha, kao da hacere funkcionere neko sprečava da čine što im se sviđa. Oni iz afera napreduju na još veće položaje. Osim toga, apsurdno je da neko ko ima 50 godina "ide u svijet" zbog grijeha.
    Iz kontakta sa "visoko obrazovanim" teolozima i ovakvih slučajeva (plus filozofija koju je ovaj Porobija završio), siguran sam da u svim tim ustanovama, uključujući i razne "seminare" i studije, postoje suptilne metode za ubijanje zdrave vjere u Boga, razvijene od demona i ljudi koji kreiraju sistem, a ubačene uglavnom preko jezuita koji praktično diriguju obrazovanjem.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Nathanael 13/11/2015, 22:23

    PavleS (citat):
    Miroljub Petrovic (citat): Odgovorio 12.11.2015 20:13
    Hercegovac - poruka glasi:

    Sta mislite o slucaju adventistinkog pastora Željka Porobije ?

    http://www.jutarnji.hr/dvadeset-sam-godina-bio-predani-pastor--a-onda-sam-shvatio-da-bog-zapravo-ne-postoji/1444550/

    Bruka i sramota. To sto je napisao su notorne gluposti i lazi. Pa on se sa mnom odlicno znao i ucestvovao je sa mnom na kreacionistickim tribinama na Hrvatskoj televiziji i na nekim mojim predavanjima. Nikada nije imao nijednu zamerku na kreacionizam. Niti je mene ikada nesto pitao da ima neku nedoumicu ili da mu nesto nije jasno. I sad odjednom, nauka mu pravi problem sa religijom pa je postao ateista?! To su nebuloze i izgovori za njegovu zelju da zivi u grehu. Sto me nije pozvao da pita ako ima neku nedoumicu, iako sve odgovore ima u mojim knjigama, na ovom sajtu i drugim knjigama koje smo objavili?
    Evo kaže Vojvoda samo njemu da se javio kao starom saradniku bio bi spašen. Dekan teološkog fakulteta i dekan univerziteta za prirodnu medicinu mogli su to na akademskom nivou riješiti.

    Vojvoda potencira da je napustio religiju zbog grijeha, kao da hacere funkcionere neko sprečava da čine što im se sviđa. Oni iz afera napreduju na još veće položaje. Osim toga, apsurdno je da neko ko ima 50 godina "ide u svijet" zbog grijeha.
    Iz kontakta sa "visoko obrazovanim" teolozima i ovakvih slučajeva (plus filozofija koju je ovaj Porobija završio), siguran sam da u svim tim ustanovama, uključujući i razne "seminare" i studije, postoje suptilne metode za ubijanje zdrave vjere u Boga, razvijene od demona i ljudi koji kreiraju sistem, a ubačene uglavnom preko jezuita koji praktično diriguju obrazovanjem.

    Znam da je religija većinom zapravo vjerovanje i služba Sotoni u svjetovnom sistemu religije ,ne mislim naravno na išta Biblijsko i čisto ,prirodno i sveto .Ali što je ateizam ,znam da je nastao najviše u franc revoluciji kada je 'božica razuma' ustanovljena kao božanstvo ,dakle opet neko obožavanje .Razum je glavno vjerovanje Illuminata koji su baš tada u to vrijeme počeli djelovati i znam da je taj 'razum' trebao slomiti kršćanstvo .To sam rekao Milošu Bogdanoviću koji je glavni promoter prosvjetiteljstva u našem području .On se nije složio nimalo nego je čak pohvalio ljude kao što je thomas paine ,za kojega je egw rekla da je 'najveći grešnik protiv Zakona Gospodnjega na svijetu ' .Dakle ateizam obično hvali 'božicu razuma' ,ali to je ,iako teška idolatrija,samo za gojime ,za ljude izvana ,koji nose jakobinske kapice ,emancipirane robove kako ih nazivaju .a robovi misle da su bogovi Very Happy

    .Kada se dublje pogleda -to je opet sotonizam ,to je bezboštvo ,čak puno jače nego u religiji .U religiji imate iskrene ljude često u mladosti ,koji vjeruju da su u pravom mjestu u pravu vrijeme i da je Isus odobrio njihovo vjerovanje i vrstu religije ,takvi će se iskušati i Bog će lako vidjeti jesu li iskreni i mogu biti obraćeni onome -kako je Bog zamislio religiju i zapovjedio što da se vrši .A ateisti ? Što misliš Pavle o njima ?
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Jovana 14/11/2015, 00:05

    Martine, evo ja da ti kazem cisto onako jedan konkretan primjer iz zivota. Ja volim ove zivotne primjere Smile Npr.imam jednu drugaricu veliku pravoslavku i drugu ateistitkinju, u vecini slucajeva ova ateistkinja mnogo bolje rezonuje stvari i ponasa se bolje i to bas autenticno od srca, pravi je drug, nikad nije povrijedila nijedan moj stav i osjecanje, cak voli slusati kad pricam o pravom hriscanstvu, dok ova druga koja takodje je primjerna cura ali ima te repove iz lazne religije i pogresna poprilicno ogranicena shvatanja u onom domenu dje bi trebala razumski razmisliti. Ja ovako iz prakse. Nemoj sto zamjerit' Smile
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Nathanael 14/11/2015, 08:44

    Kalina7 (citat):Martine, evo ja da ti kazem cisto onako jedan konkretan primjer iz zivota. Ja volim ove zivotne primjere Smile Npr.imam jednu drugaricu veliku pravoslavku i drugu ateistitkinju, u vecini slucajeva ova ateistkinja mnogo bolje rezonuje stvari i ponasa se bolje i to bas autenticno od srca, pravi je drug, nikad nije povrijedila nijedan moj stav i osjecanje, cak voli slusati kad pricam o pravom hriscanstvu, dok ova druga koja takodje je primjerna cura ali ima te repove iz lazne religije i pogresna poprilicno ogranicena shvatanja u onom domenu dje bi trebala razumski razmisliti. Ja ovako iz prakse. Nemoj sto zamjerit' Smile    

    Evo ja sam poviše sebe imao susjede katolike i nisu mi nikada klapali ,nisu se čuli zapravo ,mirni ,pristojni ,kulturna obitelj . Prije 10 godina su došli ateisti i to je urnebes ,u 2 po noći se skače ,hoda u štiklama ,pleše ,sve suptilno ,jer su inteligentni i znaju baš granicu dokle da idu ,a znaju i da sam trpeći i nisam nikada niti ću zvati ze remećenje javnog reda i mira .Jesi li ikada ušao u razgovor sa ateistima oko vječnih pitanja ? Pa da vidiš kako vatre gore kada se spomene gay pitanja ili bilo što slično ,dok sam religijskim ljudima ću naći zajedničke teme i slaganje u nekim stvarima dosta lakše .

    Jedan čovjek koji inače čita dosta Bibliju mi je jednom ispričao priču ,kaže stoji Petar na vratima Raja i dolazi ateist i pita da bi htio u Raj .Petar dođe ka Bogu i pita ga što da mu reče .Kaže '' Bog'' ,reci čovjeku da me nema .


    Ateisti su čisti primjeri hedonista ,jer oni ,pošto skroz odbijaju Boga iz života ,nemaju nikakvu zaštitu od zla ,pa se predaju strastima ,jer žive SAMO za ovaj život i ništa poslije ,pa im je smisao što više uživati ,a ako oćeš uživati zauvijek u što kraće vremena ,onda je jedina opcija zadovoljavanje svih čula na maksimalnom nivou uzbuđivanja .

    Inače ,ateisti su drugo ime za evolucioniste ,ateisti su promoteri ''znanosti'' najveći u svijetu !Evolucija nije ništa drugo nego religija i dok religijski ljudi imaju šanse da se spase ako žive po savjesti i svjetlosti danoj od Boga ,ateisti toliko mrze Boga da ne žele priznati ni da postoji i to je najveća od svih hula i mržnji .

    avatar
    D.Kresac


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2013-12-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  D.Kresac 5/12/2015, 15:32

    Pre oko sat vremena me je kontaktirao jedan brat iz Podgorice. Godinama je radio kao kolporter u HAC-u. Pre par dana je isključen iz crkve, jer je neko navodno "saznao" da brat ne veruje u pagansko trojstvo. Ovaj brat je automatski sa isključenjem ostao i bez posla. Oženjen je, ima dvoje dece, a "Božja crkva" ga u sred zime izbacuje na ulicu.  confused

    Zadivljen sam ovim "hrišćanstvom na delu".  No

    Ako mi neko još kaže da je institucija koja je izvršila ovo zlodelo, još uvek Božja crkva,.... pa nisam psihijatar, ali ću mu ponuditi besplatan psihijatrijski pregled.

    Bog je svakom čoveku dao njegov zadatak; i ako se neko od zadatka koji mu je Bog namenio odvrati, da vrši delo sotonino, da skrnavi svoje telo ili navodi druge na greh, delo takvog čoveka predstavlja prokletstvo, i na njemu je ljaga - žig ili znak Kajinov. Slom nesrećne žrtve koju je upropastio vapiće Bogu, kao i nekada Aveljeva krv. (RH 6. mart 1894). {1BC 1087.2}
    Svaki čovek, bio on propovednik ili običan član crkve, koji teži da vrši nasilje ili da vlada razumom drugih, postaje sotonin agent, vrši njegovo delo, i u očima nebeske vasione nosi Kajnov znak ili žig. (MS 29, 1911). {1BC 1087.3}


    D.Kresac: komentar modifikovan dana: 5/12/2015, 15:46; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 5/12/2015, 15:45

    D.Kresac (citat):Pre oko sat vremena me je kontaktirao jedan brat iz Podgorice. Godinama je radio kao kolporter u HAC-u. Pre par dana je isključen iz crkve, jer je neko navodno "saznao" da brat ne veruje u pagansko trojstvo. Ovaj brat je automatski sa isključenjem ostao i bez posla. Oženjen je, ima dvoje dece, a "Božja crkva" ga u sred zime izbacuje na ulicu.  confused

    Zadivljen sam ovim "hrišćanstvom na delu".  No

    Ako mi neko još kaže da je institucija koja je izvršila ovo zlodelo, još uvek Božja crkva,.... pa nisam psihijatar, ali ću mu ponuditi besplatan psihijatrijski pregled.
    Trebao je on sam da to presiječe, da ne čeka njihovo "isključenje".
    Mlad je i jak, snaći će se on i bez njih. Bog se uvijek pobrine da Njegov narod ima koliko mu je dovoljno, nije fraza, znam to na osnovu ličnog iskustva, pošto sam uglavnom cijeli život proveo na ivici egzistencije, a opet ništa bitno mi nije falilo.
    avatar
    D.Kresac


    Broj komentara : 97
    Registration date : 2013-12-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  D.Kresac 5/12/2015, 15:49

    I ja verujem da će Bog stupiti na scenu i voditi ovog brata i njegovu porodicu, ali ovaj "HRIŠĆANSKI GEST" od strane organizacije koja tvrdi da je "Božja crkva" samo dokazuje čija je zbornica zapravo.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 5/12/2015, 17:21

    D.Kresac (citat):I ja verujem da će Bog stupiti na scenu i voditi ovog brata i njegovu porodicu, ali ovaj "HRIŠĆANSKI GEST" od strane organizacije koja tvrdi da je "Božja crkva" samo dokazuje čija je zbornica zapravo.
    Pa dobro, sve crkve tvrde da su Božje, ništa novo pod suncem. Ništa je ovo u poređenju s nekim slučajevima kojih se ja sjećam, kad je pojedincima očajnički trebala pomoć, oni su očekivali da doneseu desetak i darove crkvi.
    To je kao sa onom poznatom popovskom frazom "blagodarim" koja u prevodu znači "blago uzimam" a prodajem maglu.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 12/12/2015, 19:24

    Da ne bude rekla-kazala, evo se sami identifikuju:

    https://vimeo.com/88798872
    avatar
    pilgrim


    Broj komentara : 1
    Registration date : 2016-01-02

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Pitanje...

    Komentar  pilgrim 2/1/2016, 03:41

    Srdacan pozdrav svima na forumu.
    Ja sam se upravo maloprije registrirao ovdje.
    Nisam mogao zaspati ove veceri jer sam preko dana imao razgovor sa prijateljem kojeg dugo nisam cuo a u razgovoru smo se dotakli vise tema koje su me ponukale da prodem i procitam dosta tekstova koje imam a nisam ih duze vrijeme citao.
    Dosao sam do jednog teksta koji mi je interesantan i volio bi saznati dali je tekst koji imam autentican.

    Citat;
    Bas u to vrijeme davo je utjecao na umove da zadrze moje knjige koje je izdao Review and Herald. Oni na celu djela tamo, obeshrabrili su agente oko rukovanja knjigama "Patrijarsi i Proroci" i "Velika Borba", bas one knjige koje bi narod trebao dobiti odmah, te su usmjerili svoju koncentraciju i trud na "Bible Readings", obecavajuci da ce u odredeno vrijeme koncentrirati i usmjeriti svoj trud na moje knjige. Ali to obecanje nisu nikada odrzali. Bas u vrijeme kada bi VB svugdje trebala cirkulirati, beskorisno je lezala na policama review and herald i pacific press-a. Svijetlost koju je bog poslao za narod, bila je skrivena u izdavackim kucama. Bilo mi je pokazano sto se zaista dogadalo u samoj srzi te stvari, vidjela sam da bas ti isti ljudi koji su rekli da stampaca masina nece moci podnijeti moje knjige, su bili oni koji su tako uredili stvari da ih masina ne podnese. Prevarili su me. Testimony to J.N. Loughborough, February 19, 1899, Doctor PaulsonS Collection. -(PC 140.2)

    Hvala!
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 8/1/2016, 21:49

    pilgrim (citat):Srdacan pozdrav svima na forumu.
    Ja sam se upravo maloprije registrirao ovdje.
    Nisam mogao zaspati ove veceri jer sam preko dana imao razgovor sa prijateljem kojeg dugo nisam cuo a u razgovoru smo se dotakli vise tema koje su me ponukale da prodem i procitam dosta tekstova koje imam a nisam ih duze vrijeme citao.
    Dosao sam do jednog teksta koji mi je interesantan i volio bi saznati dali je tekst koji imam autentican.

    Citat;
    Bas u to vrijeme davo je utjecao na umove da zadrze moje knjige koje je izdao Review and Herald. Oni na celu djela tamo, obeshrabrili su agente oko rukovanja knjigama "Patrijarsi i Proroci" i "Velika Borba", bas one knjige koje bi narod trebao dobiti odmah, te su usmjerili svoju koncentraciju i trud na "Bible Readings", obecavajuci da ce u odredeno vrijeme koncentrirati i usmjeriti svoj trud na moje knjige. Ali to obecanje nisu nikada odrzali. Bas u vrijeme kada bi VB svugdje trebala cirkulirati, beskorisno je lezala na policama review and herald i pacific press-a. Svijetlost koju je bog poslao za narod, bila je skrivena u izdavackim kucama. Bilo mi je pokazano sto se zaista dogadalo u samoj srzi te stvari, vidjela sam da bas ti isti ljudi koji su rekli da stampaca masina nece moci podnijeti moje knjige, su bili oni koji su tako uredili stvari da ih masina ne podnese. Prevarili su me. Testimony to J.N. Loughborough, February 19, 1899, Doctor PaulsonS Collection. -(PC 140.2)

    Hvala!
    Ovo je vjerovatno postavljeno u danima kad nijesam zbog nekih privatnih obaveza pristupao netu.
    Tačan je citat. I nije samo to, bilo je svjedočanstava i poruka upućenih vođstvu crkve koja su uništena, spaljena i sl. Ovim današnjim sigurno se uopšte ne bi ni obraćala, osim u kontekstu poziva ljudima "izađite iz Vavilona".
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  beka26 9/1/2016, 15:07


    Dobro predavanje, vrijedi pogledati.



    kainos
    kainos


    Broj komentara : 67
    Registration date : 2012-12-21

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  kainos 12/1/2016, 15:25


    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 12/1/2016, 15:53

    kainos (citat):

    Brzina kojom tonu u propast je začuđujuća, uskoro će RKC biti oličenje morala za protestantske crkve
    avatar
    Be snake and dove


    Broj komentara : 31
    Registration date : 2015-11-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Be snake and dove 12/1/2016, 16:18

    Vlatko (citat):
    kainos (citat):

    Brzina kojom tonu u propast je začuđujuća, uskoro će RKC biti oličenje morala za protestantske crkve

    dali tvoje riječi spašavaju ljude ili samo ranjavaju ?!

    tvoja religija je Kriticizam
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Zdravko Vučinić 12/1/2016, 20:09

    Be snake and dove (citat):
    Vlatko (citat):
    kainos (citat):

    Brzina kojom tonu u propast je začuđujuća, uskoro će RKC biti oličenje morala za protestantske crkve

    dali tvoje riječi spašavaju ljude ili samo ranjavaju ?!

    tvoja religija je Kriticizam

    Ne nego treba prećutati ovako nešto. Možda Isus nije trebao nazvati one fariseje zmijski porodi jer je bio možda previše kritičan. Možda i mi treba da ugasimo stranicu Okultizam na sajtu da ne bi bili kritični, ili da ugasimo ovdje na formu stranice o Miroljubu i adventističkoj crkvi jer možda nijesmo politički korektni.
    Troanđeoska vijest podrazumijeva i raskrinkavanje svake vrste prevare, a to što je neko sentimentalan i previše osjetljiv na kritike to je drugo pitanje.
    avatar
    Be snake and dove


    Broj komentara : 31
    Registration date : 2015-11-26

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Be snake and dove 12/1/2016, 21:29

    Zdravko Vučinić (citat):
    Be snake and dove (citat):
    Vlatko (citat):
    kainos (citat):

    Brzina kojom tonu u propast je začuđujuća, uskoro će RKC biti oličenje morala za protestantske crkve

    dali tvoje riječi spašavaju ljude ili samo ranjavaju ?!

    tvoja religija je Kriticizam

    Ne nego treba prećutati ovako nešto. Možda Isus nije trebao nazvati one fariseje zmijski porodi jer je bio možda previše kritičan. Možda i mi treba da ugasimo stranicu Okultizam na sajtu da ne bi bili kritični, ili da ugasimo ovdje na formu stranice o Miroljubu i adventističkoj crkvi jer možda nijesmo politički korektni.
    Troanđeoska vijest podrazumijeva i raskrinkavanje svake vrste prevare, a to što je neko sentimentalan i previše osjetljiv na kritike to je drugo pitanje.

    Isto tako protestanti mogu vas ukoravati ,da bi baš toliko ukoravali ,morate biti savršeni ,a to niste .Naravno da grijeh poput ovoga na videu treba iznijeti i nisam uopće o tome govorio ,znate vi dobro u dubini duše da sam govorio o vašem srcu ,a ne o postavljenom videu .Ali eto vidim da od svega pravite svađe ,pa ću malo precizirati .

    Sponsored content


    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 27 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 28/3/2024, 19:51