BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 20 EmptyToday at 00:16 by PavleS

» Biblijski razgovori
PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+64
KoljaD
Mato T
Semir
Batret
Jovana
RPreligiozan
Nikola Šavija
_Ivan_
Green
Radule
ljuba79
The_Fighter
Stefan68
Be snake and dove
ZoranJ
giga
Stefan
ro004
kuzma
Dejan79
Todorovic Slavko
NinkovicM
natalis
Breath
Mihajlo91
Nathanael
tihonov
godojevic
posmatrac
Nenad
Gresnik
Željko
N.K.
EMO
MiroslavB.
Matija Runje
Sionski
Kika
Boris7
Nesa
SnezaDjak
Storm
szabatka
SimaS
K.S.P.
Tako-je
Zdravko Vučinić
Eliezer
Nebojša
Sapinenti sat
Marko96
Enoh
peko
beka26
marijan
Iskren
Rab Boziji
bit će dobro
markoni
nema_ime
Vlatko
Petar
ProVokator
PavleS
68 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 12/8/2014, 21:24

    Od Fajta sam cuo da se za Isusovu haljinu bacali zreb zato sto je bila bez savova,sto predstavlja savrsenu pravednost.U Mateju vidimo da je to slucaj,medjutim u Jevandjelju po Marku vec pise drugacije "Pribili su ga na krst i
    razdelili njegove haljine bacajući za njih žreb, da njime
    odrede ko će šta uzeti." Ispada kao da se delilo na vise delova?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 13/8/2014, 00:00

    Enoh (citat):Od Fajta sam cuo da se za Isusovu haljinu bacali zreb zato sto je bila bez savova,sto predstavlja savrsenu pravednost.U Mateju vidimo da je to slucaj,medjutim u Jevandjelju po Marku vec pise drugacije "Pribili su ga na krst i
    razdelili njegove haljine bacajući za njih žreb, da njime
    odrede ko će šta uzeti." Ispada kao da se delilo na vise delova?
    Imaš u jevanđelju po Jovanu 19:23, 24 detaljno o tome.
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 13/8/2014, 17:36

    Da,pogledao sam i tu kasnije.Donje haljine su bile iz jednog dela.A gde Bog govori Mojsiju da treba da se daju prilozi kad se prebrojava narod?
    avatar
    SimaS


    Broj komentara : 53
    Registration date : 2011-07-17

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  SimaS 13/8/2014, 18:34

    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 13/8/2014, 20:59

    Nasao sam sta sam trazio.Hvala alhemicar,pogledacu.Mada imam vec jedan,zove se BPBible.
    avatar
    Marko96


    Broj komentara : 58
    Локација : Srbija
    Registration date : 2013-07-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Marko96 14/8/2014, 15:12

    Znam da nije ovde mesto da ovo pitam, ali nisam hteo da otvaram novu temu zbog jednog pitanja.
    Kako mogu da obrisem profil na ovom forumu?
    Nemam vise vremena da idem po forumima pa brisem sve profile....
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 14/8/2014, 15:28

    Marko96 (citat):Znam da nije ovde mesto da ovo pitam, ali nisam hteo da otvaram novu temu zbog jednog pitanja.
    Kako mogu da obrisem profil na ovom forumu?
    Nemam vise vremena da idem po forumima pa brisem sve profile....
    Ne možeš sam obrisati profil, mora to Admin uraditi. Ako tako želiš, nije problem.
    MiroslavB.
    MiroslavB.


    Broj komentara : 47
    Registration date : 2014-07-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Da li je ovo istina?

    Komentar  MiroslavB. 17/8/2014, 13:03

    Da li je ovo istina i o cemu se radi? Komentar neki?

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Kc-pra10
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 17/8/2014, 14:12

    Ah da, sad sam vidio. Ovo je moglo bi se reći "prinudna istina" koju plasira Katolička crkva i protestanti koji se povijaju uz isti vjetar.
    Ralf Vudrou je bio primoran da se odrekne svoje knjige, da li od strane svoje "crkve" ili su ga nečim zaplašili spolja, nije mi poznato. Sjećam se samo komentara pravih protestanata, koji su tada govorili da bi "bolje bilo da je mrtav nego što je to učinio".
    Što se Rivere tiče, klasika za te krugove.
    MiroslavB.
    MiroslavB.


    Broj komentara : 47
    Registration date : 2014-07-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  MiroslavB. 18/8/2014, 16:11

    Avramu je receno da onaj ko se ne obreze nije stupio u savez sa Bogom...Mozda gresim,ako ne gresim molim vas da mi objasnite?...
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 18/8/2014, 18:56

    MiroslavB. (citat):Avramu je receno da onaj ko se ne obreze nije stupio u savez sa Bogom...Mozda gresim,ako ne gresim molim vas da mi objasnite?...
    Jeste, to je bio znak ulaska u savez sa Bogom, koji naravno ima svoju duhovnu dimenziju i predstavlja "obrezanje srca" kao neophodnost pomirenja sa Bogom.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 18/8/2014, 18:58

    Prenosimo jedno pitanje koje smo dobili e-poštom, jer može biti od koristi drugima.

    Na koji nacin treba dokazivati Boga? Na primer ako me neko pita za dokaz da je Isus vaskrsao, a ja mu kazem da su za tu ideju ostali apostoli umrli, on ce da mi kaze a koji ti je dokaz da oni svi nisu bili ludi? I sta sad ja na primer treba njemu da odgovorim?

    Biblija izvještava da je bilo 500 svjedoka Hristovog vaskrsenja. Hristovi učenici posle raspeća bili su u depresiji i očaju da je sve izgubljeno što se tiče osobe za koju su vjerovali da je Mesija, a to je suprotno stanju ekstaze ili euforije, pražnjenja mozga, u kojem bi ljudi bili skloni kolektivnoj hipnozi ili nekoj psihološkoj obmani. Oni jednostavno nijesu očekivali vaskrsenje, jer njihova vjera još nije bila na nivou POVJERENJA u Božju Riječ.
    Druga i vrlo važna stvar je činjenica da Hristovo vaskrsenje nema nikakve veze sa nekim lobijem ili udruženjem moćnih ljudi koje bi moglo izmanipulisati i iskonstruisati događaje za svoje ciljeve. Hrišćanstvo, tačnije nova prelomna faza u Božjem Planu spasenja, nije bilo poželjno kako od strane Jevreja judaista tako ni od strane bilo kojeg spoljnjeg faktora moći. Novu svjetlost svijetu iznijeli su za svijet potpuno nebitni ljudi i to sa takvom silom i uvjerenošću da ne može biti nikakve sumnje u autentičnost tih događaja.
    Što se tiče naučnog gledišta, stvari bismo mogli sumirati na sledeći način. Naučno je prihvatljivo pozvati se na sledeće:
    i) Čudo je kršenje zakona priroda;
    ii) Na osnovu iskustva znamo da su zakoni prirode nepromjenljivi;
    iii) Naučnik ili mudar čovjek usklađuje svoje vjerovanje sa argumentima te je stoga nelogično da vjeruje nešto suprotno tome;
    iv) Dokaz protiv čuda je isto toliko jak koliko i bilo koji drugi argument nastao iz iskustva.
    Iz ovih teza, naučnici mogu kazati da čuda ne postoje. Međutim, treba zapaziti da ovakva argumentacija počiva na tzv. naturalizmu i isključuje intervenciju Stvoritelja. U tom slučaju morali bismo isključiti i mogućnost samog nastanka života i teoriju evolucije odbaciti kao potpuno nevalidnu, jer se ne može potvrditi na osnovu regulariteta (ponovljenih iskustvenih obrazaca; tzv. big beng se, po njima, jednom desio). Dakle, u nauci moramo uzeti u obzir i singularitete, pojave koje su se dogodile možda samo jednom ili svega nekoliko puta, ako smo ozbiljni. Takav događaj je recimo biblijski globalni Potop, za koji imamo sve potrebne naučne dokaze, ali zvanična ateistička nauka to odbacuje isključivo iz ideoloških razloga (negiranje postojanja Tvorca).
    Dakle, filozofske pretpostavke koje isključuju logički i naučno dokazivog Tvorca i Njegove intervencije jednostavno nijesu održive i validne, jer su sve pokrenute duhom koji ne želi istinu, ili tačnije želi vidjeti i znati samo za ono što je u domenu psiholoških potreba pale i sebične ljudske prirode. Destruktivana sila te prirode je takva da će prije sve prihvatiti osim onoga što joj je zaista potrebno. Ćelije raka ne žele da budu uništene, već da metastaziraju, ali na kraju ipak cijeli organizam odvuku u smrt. Tako je i sa palom prirodom.
    Stoga pred svima nama stoji izbor:
    i) Da prihvatimo svoje sadašnje stanje kao beznadežno i nepromjenljivu činjenicu zasnovanu na iskustvu drugih ljudi koji se nalaze u istom položaju kao mi.
    ii) Da se uzdignemo iznad toga i prihvatimo stvarnost koju nam nudi naš Tvorac, koji nam daje precizna objašnjenja kako je nastao život, zašto smo tu ovakvi kakvi jesmo, šta je smrt i kakvo je naše konačno ishodište.
    Svi istinski naučni, logički, zdravorazumski, iskustveni, istorijski i drugi argumenti potvrdiće nam drugu opciju kao realnost koja visoko nadilazi bilo kakav drugi ideološki koncept. Ali ključ i dalje leži u povjerenju u našeg Stvoritelja i Iskupitelja, u našoj slobodnoj volji bez koje ljubav nije moguća. Stoga mi nikad ne možemo golim činjenicama da osvjedočimo druge u ono što oni apriori odbacuju, kao što nije mogao ni sam Isus.
    MiroslavB.
    MiroslavB.


    Broj komentara : 47
    Registration date : 2014-07-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  MiroslavB. 19/8/2014, 09:53

    A sta bi rekli koji je danas znak ulaska u savez sa Bogom? Posto razmisljam,ako se muslimani oobrezuju,a nastali su intervencijom rimokatolicanstva,onda je obrezivanje kod njih nista drugo nego paganizam...Nije valjda da je i danas obrezivanje znak ulaska u savez? Rec Bozja ostaje nepromenljiva,znam to,ali cudno mi je...
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 19/8/2014, 10:13

    MiroslavB. (citat):A sta bi rekli koji je danas znak ulaska u savez sa Bogom? Posto razmisljam,ako se muslimani oobrezuju, a nastali su intervencijom rimokatolicanstva, onda je obrezivanje kod njih nista drugo nego paganizam...Nije valjda da je i danas obrezivanje znak ulaska u savez? Rec Bozja ostaje nepromenljiva, znam to, ali cudno mi je...
    Karakter Božji je ono što se ne mijenja, a riječi treba shvatiti u tom kontekstu, inače može nam se desiti da postanemo religijski fanatici, kao mnogima, uključujući gore pomenute.

    Po pitanju obrezanja, Božja Riječ je kristalno jasno, i svaki komentar je suvišan.

    „Naime, obrezanje koristi samo ako izvršavaš zakon, ali ako prestupaš zakon, tvoje obrezanje je postalo neobrezanje. Dakle, ako se neobrezani pridržava pravednih zahteva Zakona, zar se njegovo neobrezanje neće smatrati obrezanjem? I onaj ko je poreklom neobrezan, a izvršava Zakon, sudiće tebi koji, iako imaš pisani zakon i obrezanje, prestupaš zakon. Jer pravi Judejac nije onaj koji je to spolja niti je pravo obrezanje ono koje je spolja, na tijelu, nego je pravi Judejac onaj ko je to iznutra i njegovo obrezanje je obrezanje srca po Duhu, a ne po slovu. On ne dobija pohvalu od ljudi, nego od Boga.“ (Rimljanima 2:25-29)

    „Jer u Hristu Isusu ništa ne vredi ni obrezanje ni neobrezanje, nego vjera koja kroz ljubav djeluje… A ako ja, braćo, i dalje propovijedam obrezanje, zašto me onda i dalje progone? Kad bih to činio, onda krst više ne bi bio kamen spoticanja... Svi koji žele da po tijelu ugode drugima, prisiljavaju vas da se obrežete, samo zato da ne budu progonjeni zbog krsta Hristovog. Jer čak ni oni koji se obrezuju ne drže se Zakona, nego žele da se vi obrežete kako bi se hvalili vašim tijelom… jeru Hristu Isusu niti šta koristi obrezanje ni neobrezanje, već novo stvorenje.“ (Galatima 5:6, 11; 6:12-15)

    „Da li je neko pozvan kao obrezan? Neka ne prepravlja obrezanje. Da li je neko pozvan kao neobrezan? Neka se ne obrezuje. Obrezanje ne znači ništa, i neobrezanje ne znači ništa, nego je važno držati se Božjih zapovijesti. Neka svako ostane u onom stanju u kom je bio pozvan.“ (1. Korinćanima 7:18-20)

    „Jer mi imamo pravo obrezanje, mi koji služimo Božjim Duhom i hvalimo se Hristom Isusom, a ne uzdamo se u tijelo.“ (Filibljanima 3:3)
    MiroslavB.
    MiroslavB.


    Broj komentara : 47
    Registration date : 2014-07-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  MiroslavB. 19/8/2014, 10:34

    Hvala vam puno Smile shvatio sam...
    MiroslavB.
    MiroslavB.


    Broj komentara : 47
    Registration date : 2014-07-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  MiroslavB. 19/8/2014, 12:54

    Da li vi ljudi mislite doslovno da je Bog stvorio sve za 6 dana? Posto je Miroljub Petrovic nesto tih 6 dana pretvorio u dvesta i nesto,nisam tacno siguran kako,al sam cuo...
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 19/8/2014, 13:29

    MiroslavB. (citat):Da li vi ljudi mislite doslovno da je Bog stvorio sve za 6 dana? Posto je Miroljub Petrovic nesto tih 6 dana pretvorio u dvesta i nesto,nisam tacno siguran kako,al sam cuo...
    Sajt g-dina Petrovića se zove creation6days, što znači da Vojvoda promoviše i vjeruje u doslovnih 6 dana stvaranja, u protivnom bio bi miki maus kreacionista, kao što je miki maus teolog.  Smile 

    Dakle, nema šta da mislimo, riječ je o 6 doslovnih dana. Pokušaji tumačenja izvještaja o stvaranju na drugačiji način proističu iz:
    1) Napada na Božji Zakon (posebno je na udaru četvrta zapovijest);
    2) Pokušaja da se udovolji kvazi naučnim teorijama, kao što je teorija evolucije.
    MiroslavB.
    MiroslavB.


    Broj komentara : 47
    Registration date : 2014-07-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  MiroslavB. 19/8/2014, 13:47

    Imam 18 godina i veoma me sve ovo interesuje,tajna drustva,religija,sve sto je pod tajnom,i verujem u biblijskog Boga! Moram priznati,kad sam prvi put pre dve godine pogledao predavanje Miroljuba Petrovica,svideo mi se,ima harizmu...Ali vremenom vidim da ima gresaka i da nije bas pouzdan u potpunosti.Za obican narod,on je dobar teolog,ima harizmu! Very Happy Naravno vi se bolje razumete i to postujem,samo kazem da me je nekad odusevljavao,a sad,ne znam,nekako sam ravnodusan...
    I sta mislite o Dopisnoj biblijskoj skoli?I kad bi narucio bibliju sa vaseg sajta koliko bi me kostalo sve sa postarinom,moze i brza posta,sta god,ja sam inace u Novom Sadu?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 19/8/2014, 14:15

    MiroslavB. (citat):Imam 18 godina i veoma me sve ovo interesuje,tajna drustva,religija,sve sto je pod tajnom,i verujem u biblijskog Boga! Moram priznati,kad sam prvi put pre dve godine pogledao predavanje Miroljuba Petrovica,svideo mi se,ima harizmu...Ali vremenom vidim da ima gresaka i da nije bas pouzdan u potpunosti.Za obican narod,on je dobar teolog,ima harizmu! Very Happy Naravno vi se bolje razumete i to postujem,samo kazem da me je nekad odusevljavao,a sad,ne znam,nekako sam ravnodusan...
    I sta mislite o Dopisnoj biblijskoj skoli?I kad bi narucio bibliju sa vaseg sajta koliko bi me kostalo sve sa postarinom,moze i brza posta,sta god,ja sam inace u Novom Sadu?
    Jeste, naš dragi Vojvoda živi na harizmi, a čupne i koju paricu usput, jer ne može da opstane samo od ljubavi fanova i vazduha Smile 
    Dopisna biblijska škola pripada Adventističkoj crkvi, tako da ćeš tu pored nekih osnovnih teoloških smjernica naći i indirektne pozive da se priključiš toj krasnoj crkvici.
    Za Bibliju NRP pozovi na broj 0691021986 radi dogovora o preuzimanju iz BG.
    MiroslavB.
    MiroslavB.


    Broj komentara : 47
    Registration date : 2014-07-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  MiroslavB. 19/8/2014, 16:13

    Da,shvatio sam malo pre da pripada Adventistickoj crkvi,i ne znam zasto mi je to odbojno...Sta je pogresno u Adventistickoj crkvi? Znam da se ona menjala vremenom,koje su joj mane? Smile Ja sam trenutno u inostranstvu,javicu vam se za 10-15 dana za dogovor u vezi Biblije...I jos nesto..Koliko je valjan taj prevod? Cuo sam neke kritike u vezi prevoda...I ako smem da pitam,koliko vi imate godina? Smile
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 20/8/2014, 01:10

    MiroslavB. (citat):Da,shvatio sam malo pre da pripada Adventistickoj crkvi,i ne znam zasto mi je to odbojno...Sta je pogresno u Adventistickoj crkvi? Znam da se ona menjala vremenom,koje su joj mane? Smile Ja sam trenutno u inostranstvu,javicu vam se za 10-15 dana za dogovor u vezi Biblije...I jos nesto..Koliko je valjan taj prevod? Cuo sam neke kritike u vezi prevoda...I ako smem da pitam,koliko vi imate godina? Smile
    O ASD crkvi imaš zasebnu temu na ovom forumu.
    Mi mislimo da je Biblija NRP najbolji prevod koji postoji na ex YU jezicima, a neke dionice su najbolje prevedene i pojašnjene u referncama od svih Biblija za koje znamo.
    Ako kritičari misle da nešto nije u redu, neka precizno navedu šta. Možda im se ne sviđa što smo eliminisali paganske termine i crkvu.
    A godina 48  Smile
    MiroslavB.
    MiroslavB.


    Broj komentara : 47
    Registration date : 2014-07-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  MiroslavB. 20/8/2014, 20:02

    Sta mislite o sajtu kreacionista udrugapostanak?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 20/8/2014, 20:39

    MiroslavB. (citat):Sta mislite o sajtu kreacionista udrugapostanak?
    Mislim da ih je Vojvoda nadahnuo da osnuju Udrugu  Smile 
    Teološki, liče mi na baptiste.
    Sve u svemu, dobro je da postoje takvi sajtovi i ljudi koji se bave kreacionizmom.
    MiroslavB.
    MiroslavB.


    Broj komentara : 47
    Registration date : 2014-07-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  MiroslavB. 21/8/2014, 15:55

    Sta mislite koje su recenice u Bibliji od zivotnog znacaja za nas i koje su znacajne kao vodilje za zivot? Molim vas navedite mi neke po vasem misljenju... Smile
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3723
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 21/8/2014, 18:01

    MiroslavB. (citat):Sta mislite koje su recenice u Bibliji od zivotnog znacaja za nas i koje su znacajne kao vodilje za zivot? Molim vas navedite mi neke po vasem misljenju... :)

    Prvo i osnovno moramo biti svjesni činjenice da je Bog Stvoritelj univerzuma i života:
    „U početku stvori Bog nebesa i zemlju.“ (1. Mojsijeva 1:1)

    Sledeće po važnosti je saznanje o stanju u kojem se sad nalazimo:
    „Jer svi su sagriješili i lišeni su Božje slave.“ (Rimljanima 3:23)

    Ovakvi kakvi jesmo nalazimo se pod osudom vječnog i nepromjenljivog Božjeg zakona:
    „A znamo da sve što Zakon kaže rečeno je onima koji su pod Zakonom, da svaka usta zanijeme i da sav svijet bude kriv Bogu. Stoga iz djela zakona ni jedno tijelo se neće opravdati u njegovim očima, jer kroz zakon dolazi spoznaja o grijehu.“
    „Grijeh, kad se učini, donosi smrt.“ (Jakov 1:15)

    Samo Bog može da nas izvuče iz stanja u kojem se nalazimo:
    „Bog vas je oživio iako ste bili mrtvi zbog svojih prestupa i grijeha, u kojima ste nekada živjeli prema dobu ovog svijeta, u skladu sa knezom koji vlada u zraku, duhom koji sada djeluje u sinovima neposlušnosti. I među njima smo svi mi nekada živjeli po željama svog tijela ugađajući prohtjevima tijela i uma, i po svojoj prirodi bili smo djeca gnjeva (indignacije, revolta, bunta), kao i ostali.“ (Efescima 2:1-3)

    Božja ljubav je privlačna sila koja nas treba vratiti natrag Njemu:
    „Jer Bog je toliko volio svijet da je dao svog jedinorođenog Sina, da niko ko vjeruje u njega ne bude uništen,
    nego da ima vječni život. Jer Bog nije poslao svog Sina u svijet da on osudi svijet, nego da se svijet spase kroz njega. Koji njega vjeruje ne sudi mu se, a koji ne vjeruje već je osuđen, jer ne vjerova u ime jedinorodnog Sina Božijeg.“ (Jovan 3:16-18)

    Mi vjerom prihvatamo Božji dar spasenja:
    „Tom blagodaću spaseni ste po vjeri. I to nije vaša zasluga - to je Božji dar. Ne, to nije zbog djela, da se niko ne bi mogao time hvaliti.“ (Efescima 2:8, 9)

    Ulazak u savez sa Bogom, u odgovoru na ono što je Bog učinio za nas, usklađuje naše želje i namjere sa Njegovim karakterom i zakonima održivosti života:
    „Ako me volite, držaćete se mojih zapovijesti.“ (Jovan 14:15)

    Odnos prema Bogu i drugim ljudima:
    „Voli Gospoda, svoga Boga, svim svojim srcem, svom svojom dušom i svim svojim umom… Voli svoga bližnjega kao samoga sebe.“ (Matej 22:37, 39)

    Stajanje na Božjoj strani zahtijeva istrajnost:
    „Dobro sam se borio, trku sam do kraja istrčao, vjeru sam sačuvao.“ (2. Timoteju 4:7)

    Mi trebamo uvijek imati u vidu konačan ishod borbe koju vodimo i naše trajno boravište:
    „Jer, evo, ja stvaram nova nebesa i novu zemlju. Ono što je prije bilo neće se u sjećanje vraćati niti će se u srcu javljati.“ (Isaija 65:17)
    „Ali po njegovom obećanju očekujemo nova nebesa i novu zemlju u kojima će pravednost prebivati.“ (2. Petrova 3:13)

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 20 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 27/4/2024, 00:44