BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 19 EmptyYesterday at 16:59 by Niko bez Boga

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty2/5/2024, 12:08 by PavleS

» Biblijski razgovori
PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

May 2024

SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar


+64
KoljaD
Mato T
Semir
Batret
Jovana
RPreligiozan
Nikola Šavija
_Ivan_
Green
Radule
ljuba79
The_Fighter
Stefan68
Be snake and dove
ZoranJ
giga
Stefan
ro004
kuzma
Dejan79
Todorovic Slavko
NinkovicM
natalis
Breath
Mihajlo91
Nathanael
tihonov
godojevic
posmatrac
Nenad
Gresnik
Željko
N.K.
EMO
MiroslavB.
Matija Runje
Sionski
Kika
Boris7
Nesa
SnezaDjak
Storm
szabatka
SimaS
K.S.P.
Tako-je
Zdravko Vučinić
Eliezer
Nebojša
Sapinenti sat
Marko96
Enoh
peko
beka26
marijan
Iskren
Rab Boziji
bit će dobro
markoni
nema_ime
Vlatko
Petar
ProVokator
PavleS
68 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    avatar
    Kika


    Broj komentara : 31
    Registration date : 2014-04-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Kika 14/4/2014, 11:59

    Ispričavam se što ovdje postavljam pitanje, ali ne znam u koju rubriku bih ga smjestila... Ima li netko u pdf izdanju prevedene knjige o provođenju kontrole uma? Mislim da se radi o piscima Cathy O'Brien i o Svali. (žrtvama kontrole uma)
    Hvala.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 14/4/2014, 13:38

    Kika (citat):Ispričavam se što ovdje postavljam pitanje, ali ne znam u koju rubriku bih ga smjestila... Ima li netko u pdf izdanju prevedene knjige o provođenju kontrole uma? Mislim da se radi o piscima Cathy O'Brien i o Svali. (žrtvama kontrole uma)
    Hvala.
    Evo jednog vrlo korisnog teksta na tu temu:
    Kontrola uma

    A i evo i fajla u kojem se govori o iskustvu Keti O'Brajen i drugim stvarima (ima tu svašta):
    Kontrola uma i satanski rituali
    avatar
    Marko96


    Broj komentara : 58
    Локација : Srbija
    Registration date : 2013-07-05

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Marko96 16/5/2014, 20:02

    http://www.pravda.rs/2014/05/02/krvava-voda-biblijsko-prorocanstvo-ili-bozja-opomena-iz-otkrovenja/

    Sta mislite o ovome sto pise u linku iznad? Da li je to stvarno Biblijsko prorocanstvo ili mozda cijano bakterija kao sto kazu neki u komentarima ispod.

    Tekst je na cirilici, ako je potrebna latinica moze se "konvertovati" u latinicu na ovom linku: http://www.srpskijezik.com/Home/Converter

    Kopirajte tekst i postavite u prazno polje zatim kliknite na dugme i tekst ce biti "konvertovan".

    Hvala na odgovoru unapred.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 17/5/2014, 16:23

    Marko96 (citat):http://www.pravda.rs/2014/05/02/krvava-voda-biblijsko-prorocanstvo-ili-bozja-opomena-iz-otkrovenja/

    Sta mislite o ovome sto pise u linku iznad? Da li je to stvarno Biblijsko prorocanstvo ili mozda cijano bakterija kao sto kazu neki u komentarima ispod.

    Tekst je na cirilici, ako je potrebna latinica moze se "konvertovati" u latinicu na ovom linku: http://www.srpskijezik.com/Home/Converter

    Kopirajte tekst i postavite u prazno polje zatim kliknite na dugme i tekst ce biti "konvertovan".

    Hvala na odgovoru unapred.
    Nemam nikakav problem sa ćirilicom.
    Ako je ovo ispunjenje biblijskog proročanstva, onda smo završili sa vremenom milosti i uši u sedam poslednjih zala. Upravo zbog svakojakih obmana čiji intenzitet će se pojačavati kako se bliže završni događaji na pobunjenoj zemlji, potreban je čvrst oslonac na BOŽJU RIJEČ.
    Uskoro ćemo postaviti predavanja koja smo nedavno držali na Cetinju, od kojih jedno upravo govori o tome šta je zapravo Biblija, a šta nije. Jedna od najvećih religijskih zamki je podređivanje Biblije ličnom iskustvu, mišljenjima, vjerskim vođama, crkvama i sl.
    Sionski
    Sionski


    Broj komentara : 29
    Registration date : 2014-02-16

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sionski 27/5/2014, 16:12

    Mene interesuju ovi stihovi:

    "I ovo rekavši dunu, i reče im: primite Duh sveti. Kojima oprostite grijehe, oprostiće im se; i kojima zadržite, zadržaće se." (Jn 20:22-23)


    Na šta se konkretno ovde misli? Hvala
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 27/5/2014, 17:05

    Sionski (citat):Mene interesuju ovi stihovi:

    "I ovo rekavši dunu, i reče im: primite Duh sveti. Kojima oprostite grijehe, oprostiće im se; i kojima zadržite, zadržaće se." (Jn 20:22-23)


    Na šta se konkretno ovde misli? Hvala
    Ako poznajemo Plan spasenja, onda nemamo nikakav problem s ovom izjavom. Ako to nije slučaj, onda možemo biti izmanipulisani od strane samozvanih sveštenika ili nekog "duhovnika".
    Gornja izjava može biti doslovno shvaćena isključivo pod jednim uslovom: DA SU ONI KOJI PROPOVIJEDAJU DOBRU VIJEST (JEVANĐELJE) ISPUNJENI SVETIM DUHOM, I DA SU NJIHOVE RIJEČI U STVARI BOŽJI GLAS ONIMA KOJIMA SE OBRAĆAJU. U tom slučaju Bog ih koristi kao oruđa za prenošenje svoje poruke, svjedočanstva i suda. Jedan takav Božji glasnik može nadahnuto kazati svom slušaocu (ili grupi ljudi) da im Bog oprašta pređašnje grijehe nakon što su povjerovali i prihvatili Spasitelja, i da to ima istu težinu kao da je sam Isus to izgovorio.
    Obrazac je isti kao što Bog inače prenosi svoju poruku preko nadahnutih glasnika u cijeloj Bibliji.
    Naravno nema ni govora o tome da bilo koje ljudsko biće može nekome oprostiti grijehe u smislu njihovog anuliranja pred Božjim Zakonom. To automatski ulazi u domen hulnog i okultnog, kada demoni polažu pravo kako na lažnog sveštenika tako i na pseudo vjernika koji to prihvata.
    Sionski
    Sionski


    Broj komentara : 29
    Registration date : 2014-02-16

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sionski 27/5/2014, 17:43

    Znači isti slučaj kao i ovde:

    "I daću ti ključeve od carstva nebeskoga: i što svežeš na zemlji biće svezano na nebesima, i što razdriješiš na zemlji biće razdriješeno na nebesima." (Mat:26:19)
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 27/5/2014, 18:59

    Sionski (citat):Mene interesuju ovi stihovi:

    "I ovo rekavši dunu, i reče im: primite Duh sveti. Kojima oprostite grijehe, oprostiće im se; i kojima zadržite, zadržaće se." (Jn 20:22-23)


    Na šta se konkretno ovde misli? Hvala

    A što to nema veze s liječenjem bolesti. Sjeti se kako je Mesija liječio bolesti tako da je opraštao grijehe, pa su ga farizeji napadali zbog toga, tko je on da grijehe oprašta. Jedino Mesija može opraštati grijehe, samo janje odlučuje tko će ostati u knjizi života, a i najmanji prekršaj je dovoljan. Apostoli su i inače propovjedali tako da su liječili bolesne ljude kamo god da su došli, zbog tih nadnaravnh sposobnosti, mnogi su povjerovali. Imali su ovlasti propovjedati i liječiti u Božje ime, odlučivati tko će ostati u knjizi života prije drugog dolaska nisu imali ovlasti.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 27/5/2014, 23:25

    Sionski (citat):Znači isti slučaj kao i ovde:

    "I daću ti ključeve od carstva nebeskoga: i što svežeš na zemlji biće svezano na nebesima, i što razdriješiš na zemlji biće razdriješeno na nebesima." (Mat:26:19)
    Dobro si primijetio.
    Bez razumijevanja šireg konteksta, ovo su izjave koje se vrlo lako mogu zloupotrijebiti.
    avatar
    Matija Runje


    Broj komentara : 26
    Registration date : 2014-06-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Matija Runje 4/6/2014, 08:17

    svećenik bilo koje religije ,rimske,ortodoksne ,hebrejske ,islamske ,adventistiske itd nemoze oprastati grijehe ,niti je u njima duh Božji ,ali jest drugi duh,koji također može liječiti ,zanimljivo je kako ljudi lako upadnu u zamke svećenika ,ti svećenici su dobro istrenirani da love ljude i oduzmu im vječni život ,ne samo sebi ,nego masama koje uče ..
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 4/6/2014, 08:29

    Matija Runje (citat):svećenik bilo koje religije ,rimske,ortodoksne ,hebrejske ,islamske ,adventistiske itd nemoze oprastati grijehe ,niti je u njima duh Božji ,ali jest drugi duh,koji također može liječiti ,zanimljivo je kako ljudi lako upadnu u zamke svećenika ,ti svećenici su dobro istrenirani da love ljude i oduzmu im vječni život ,ne samo sebi ,nego masama koje uče ..

    To što oni rade nisu stvarna izlječenja, nego se samo demon povuče da im da kredibilitet. Treba zapaziti da u tom slučaju demon nije istjeran iz čovjeka, nego je čovjek i dalje u njegovo vlasti, jer konačno to i želi biti. Mesija je dao ovlast svojim učenicima da propovjedaju, da liječe i da istjeruju demone. Sjeti se kako ih je poslao da to rade godinu dana, pa ih je nakon toga dodatno poučio, kao i nakon uskrsnuća kada su dobili još dublje uvide.
    avatar
    Matija Runje


    Broj komentara : 26
    Registration date : 2014-06-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Matija Runje 4/6/2014, 14:12

    Vlatko (citat):
    Matija Runje (citat):svećenik bilo koje religije ,rimske,ortodoksne ,hebrejske ,islamske ,adventistiske itd nemoze oprastati grijehe ,niti je u njima duh Božji ,ali jest drugi duh,koji također može liječiti ,zanimljivo je kako ljudi lako upadnu u zamke svećenika ,ti svećenici su dobro istrenirani da love ljude i oduzmu im vječni život ,ne samo sebi ,nego masama koje uče ..

    To što oni rade nisu stvarna izlječenja, nego se samo demon povuče da im da kredibilitet. Treba zapaziti da u tom slučaju demon nije istjeran iz čovjeka, nego je čovjek i dalje u njegovo vlasti, jer konačno to i želi biti. Mesija je dao ovlast svojim učenicima da propovjedaju, da liječe i da istjeruju demone. Sjeti se kako ih je poslao da to rade godinu dana, pa ih je nakon toga dodatno poučio, kao i nakon uskrsnuća kada su dobili još dublje uvide.

    ima u Dubrovniku ovdje jedan svećenik katolicki koji je egzorcist ,ali kad pricam s njim ,oči su mu opsjednute ,kao da je i sam pod demonima ,inace voli i Bibliju i propagira Bibliju ,ali i papu i sve skupa zajedno u paketu ,neka ,ljudi vole svećenike ,bar ce doci do Biblije ,pa dalje ce raditi Bog i andjeli s takvim ljudima ..

    inače mislim da su svećenici egzorcisti najopsjednutiji ljudi ,s njima se demoni poigravaju kao sa malom djecom Smile

    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 28/6/2014, 21:04

    Gledam Naderovo predavanje "Sta je pozadina trojstva" i navodi jedan citat iz "Svedocanstva za crkvu 7" i pominje stranu 273 gde Elen kaze da kad na mBog daje svetog Duha u stvari nam daje sebe.A kod vas ta knjiga ima samo 132 strane.Kako?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 29/6/2014, 01:38

    Enoh (citat):Gledam Naderovo predavanje "Sta je pozadina trojstva" i navodi jedan citat iz "Svedocanstva za crkvu 7" i pominje stranu 273 gde Elen kaze da kad na mBog daje svetog Duha u stvari nam daje sebe. A kod vas ta knjiga ima samo 132 strane. Kako?
    Stranice u originalu su znatno manje, ovo je sve A4 što smo postavili na sajtu.
    Treba znati da su Svjedočanstva 1-9 selektivno izabrani materijal (preveden na srpsko-hrvatski) od IZVORNIH svjedočanstava kojih ima ukupno 30 svesaka. Postavili smo svih 30 na sajtu (eng. jezik).
    Zvanična ASD crkva u Jugoslaviji je dodatno pravila skraćeno izdanje (nije mi poznato da li po svom nahođenju ili instrukcijama iz GK) od kojih sam vidio štampane samo dvije knjige. Pretpostavljam da ih sad uopšte ne štampaju, ali ovih 9 svesaka se i dalje mogu naći kod kolportera Unije Reformnog pokreta ASD.
    avatar
    Matija Runje


    Broj komentara : 26
    Registration date : 2014-06-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Matija Runje 7/7/2014, 10:27



    Ja bi se htio krstiti ,tko me može krstiti ,u mom gradu ne poznajem nikoga tko je pravilno kršten pa da i mene krsti ..

    kako da to napravim ?

    mogu li sam ući u vodu ,more i da me Bog krsti ili?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 19/7/2014, 18:55

    Matija Runje (citat):

    Ja bi se htio krstiti ,tko me može krstiti ,u mom gradu ne poznajem nikoga tko je pravilno kršten pa da i mene krsti ..

    kako da to napravim ?

    mogu li sam ući u vodu ,more i da me Bog krsti ili?
    Naravno da ne možeš sam. Ako nećeš u kadi kao Miroljub Petrović.
    Imaš u članku na OVOM LINKU sve što je potrebno znati o krštenju. Pogledaj i komentare ispod članka.
    MiroslavB.
    MiroslavB.


    Broj komentara : 47
    Registration date : 2014-07-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Ljudi mene interesuje sta vi mislite o knjizi "istpovest palog andjela"???

    Komentar  MiroslavB. 28/7/2014, 00:18

    Ljudi mene interesuje sta vi mislite o knjizi "istpovest palog andjela"???
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 28/7/2014, 09:05

    MiroslavB. (citat):Ljudi mene interesuje sta vi mislite o knjizi "Ispovest palog andjela"???
    Kao što možeš vidjeti na sajtu IRI, ova knjiga zauzima istaknuto mjesto, što znači da je smatramo izuzetno korisnom u razumijevanju problematike velike borbe između Hrista i Sotone, situacije i ponašanja čovječanstva.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 29/7/2014, 09:40

    Tko je ustvari napisao tu knjigu? Miroljub kaže da je neki njegov prijatelj, makar njemu nije za vjerovat.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 29/7/2014, 10:13

    Vlatko (citat):Tko je ustvari napisao tu knjigu? Miroljub kaže da je neki njegov prijatelj, makar njemu nije za vjerovat.
    Neće čovjek da se eksponira, i sasvim je u pravu. Imali smo kraću komunikaciju preko e-pošte, ali nijesam insistirao da se predstavlja.
    Kasnije je neko pokušao da plagija tu knjigu, ali mi je autor javio o čemu se radi.
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 9/8/2014, 15:50

    2.Psalam kaze "Ti si moj Sin,Ja te danas rodih."Jasno je da je Otac to rekao Sinu u trenutku kada je ovaj proistekao iz Njega u jednom trenutku u vecnosti.Ali zasto se taj stih primenjuje na vaskrsenje u Delima 13:33?Moze li Pavle objasnjenje?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 9/8/2014, 16:26

    Enoh (citat):2.Psalam kaze "Ti si moj Sin,Ja te danas rodih."Jasno je da je Otac to rekao Sinu u trenutku kada je ovaj proistekao iz Njega u jednom trenutku u vecnosti.Ali zasto se taj stih primenjuje na vaskrsenje u Delima 13:33?Moze li Pavle objasnjenje?
    Dobro pitanje. Ako pogledaš bolje kontekst, ovdje Pavle samo dokazuje da je Isus Mesija, Sin Božji, za šta je ključni dokaz Njegovo vaskrsenje. Bog je ispunio svoje obećanje o Sinu tako što ga je poslao da obavi misiju na zemlji i strada a zatim ga podigao iz mrtvih u neraspadljivom tijelu, u kakvom će vasksnuti svi spaseni.
    Ovo dokazivanje potvrđuje da se te riječi nikako ne mogu odnositi na Davida koji je umro, sahranjen i vratio se u "prah". Pavlovim slušaocima u sinagogi trebali su naravno dokazi iz starozavjetnih spisa i oni su ih dobili.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 10/8/2014, 11:07

    Zbog opšte zabune po pitanju realizacije Božjeg plana spasenja lansirane od strane crkava i zastupnika pro jevrejskog koncepta (dispenzacionalista), na sajtu IRI postavili smo sažetak pod nazivom KLJUČNE FAZE BOŽJEG PLANA SPASENJA.
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 10/8/2014, 15:02

    Pavle je taj stih primenio i na vaskrsenje mozda jer je to treci put da je Isus postao Boziji Sin,na to je mislio verovatno.Prvi put u vecnosti,drugi utelovljenjem i treci vaskrsenjem.KJ verzija kaze u Delima 13:33 "raised up Jesus again."

    Evo sta Ellen kaze:
    “U svojoj ljudskosti, On je bio sudeonik u božanskoj prirodi. U svom otelovljenju stekao je titulu Sina Božjeg U NOVOM SMISLU. Reče anđeo Mariji: 'Sila najvišega oseniće te; zato i ono što će se roditi biće sveto, i nazvaće se Sin Božij.' (Luka 1:35) Dok je bio Sin ljudskog bića, postao je Božji Sin u novom smislu. Takav je bio na našem svetu—Sin Božji, a ipak saveznik ljudskog roda.” {E. G. Vajt, Znaci Vremena, August 2, 1905.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 11/8/2014, 13:09

    Jeste, ljudsku prirodu zadržava. To je cijena iskupljenja, između ostalog.

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 19 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 8/5/2024, 04:59