BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty14/5/2024, 18:36 by Niko bez Boga

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty2/5/2024, 12:08 by PavleS

» Biblijski razgovori
PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

May 2024

SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar


+64
KoljaD
Mato T
Semir
Batret
Jovana
RPreligiozan
Nikola Šavija
_Ivan_
Green
Radule
ljuba79
The_Fighter
Stefan68
Be snake and dove
ZoranJ
giga
Stefan
ro004
kuzma
Dejan79
Todorovic Slavko
NinkovicM
natalis
Breath
Mihajlo91
Nathanael
tihonov
godojevic
posmatrac
Nenad
Gresnik
Željko
N.K.
EMO
MiroslavB.
Matija Runje
Sionski
Kika
Boris7
Nesa
SnezaDjak
Storm
szabatka
SimaS
K.S.P.
Tako-je
Zdravko Vučinić
Eliezer
Nebojša
Sapinenti sat
Marko96
Enoh
peko
beka26
marijan
Iskren
Rab Boziji
bit će dobro
markoni
nema_ime
Vlatko
Petar
ProVokator
PavleS
68 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 29/1/2014, 23:36

    Tvoj Šlomo a naš Šalomon još uvijek predstavlja realnu opasnost po duhovno zdravlje ljudi, i to je jedini razlog što se bavimo njime, pošto očigledno nema ko drugi.
    Drugo i bitnije za našu priču: niko tebe ili nekog drugog neće banovati odavde zato što si "opasan" po našu teologiju ili kako ti kažeš "mišljenje". To ne postoji kad čovjek stoji u istini. Samo manipulatori imaju tu vrstu straha. Problem sa tobom i sličnima je što spinujete korisne postove i odgovore koji mogu pomoći drugim ljudima. Nas ne zanima nikakav sukob mišljenja jer ZNAMO tj. osvjedočeni smo u istinu. To čini duhovnu osobu malom tvrđavom koju ništa spolja ne može da sruši, sve dok se drži Gospoda.
    I kao što Bog među svojim narodom nije želio unošenje nikakvih izopačenosti ni destrukcije, tako i mi trebamo postupati. Kao što vidiš, forum nosi naslov "Poznavanje Boga - najvažnije znanje", a to znači da ne možemo pustiti svakoga da mlati šta hoće i truje druge koji dolaze ovdje ili mogu doći u budućnosti.
    Umjesto što pokušavaš da dokazuješ budalaštine koje si pokupio ko zna od koga, prvo treba da sjedneš sam sa sobom i Bogom i razmotriš ko ili šta te je navelo na takva vjerovanja. Kad ti se razum i duh osvjedoči da je istina na drugom mjestu, ne smiješ kao junac tvrdoglavo da zadireš po starom, nego da se poniziš i prihvatiš ono što ti Bog daje.
    avatar
    SimaS


    Broj komentara : 53
    Registration date : 2011-07-17

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  SimaS 30/1/2014, 07:02

    alhemicar (citat):
    ubi ih misko ,razvali im mozak...uhhhh

    Pa tacno to bas i ja kazem, Pavle i druzina su toliko opsednuti Šlomom da ne propuste ni jedno slovo sto napise, pa sve jos i ovde kopiraju...

    vidi szabatika ili kako vec evo jedno iskustvo pa da ga podelim i sa tobom i sa mnogima koji ovde na ovaj sajt dodju .
    postji nesto sto se zove TEMA ....tema razgovora za nekog ko je zeljan saznanja o Bogu o nekim citatima iz biblije najbolji put je da sam pocne da iztrazuje i da pita i da cuje sta drugi tragaci misle ili do kakvih saznanja su dosli ,drugim recima to je put ucenja.....
    znaci koliko sam ja primetio mozda nevidim dobro ...ovde tema nisu ni pavle ni zdravko neko oblasti iz biblije....i ima oblasti o misku i njegovoj teologiji ili pad adventista.
    svaki iskreni tragac ce dolaskom kod domacina sajta postaviti pitanje ,traziti pojasnjenja pa ako mu se odgovori nesvidjaju ili mu nisu najjasniji otici kod drugih istarzivaca u ovom slucaju kod miska -slomona......i veoma je jednostavno uporedis jedan odgovor sa drugim uzmes pismo i dodjes do nekakvog zakljucka ,ako nisi zadovoljan krenes dalje da tragas za razmisljanjima drugih i to je najjednostavniji nacin da se dodje do odgovora na svoja pitanja .
    nije ni lako ni jednostavno ali jedino tako se moze dalje ,
    kad saznamo da smo pouceni od nekih dr mr teologa bili zavedeni i da smo verovali svakom njihovom tumacenju uzeli njihova tumacenja kao da su plod naseg targanja i izucavanja i bummm saznajemo da su pogresno govorili i da su nas pogresno usmeravali ...
    a to se desava kada neproveravamo nego verujemo nekim autoritetima koji su svojim stavom i ponasanjem nespremni da priznaju da nesto neznaju
    ili da su pogresili........
    veoma je lako prepoznati cak i iz pitanja uticaj ljudskih autoriteta svakog ko dodje na ovaj sajt ili bilo koji i da li je on zainteresovan da dobije odgovor na svoje pitanje ili da cuje necije misljenje ili je tu da prenese svoja saznanja dobijena od svojih ucitelja.
    tako da skratim ako malo bolje procitas odgovore koje pavle i zdravko daju ,zatim ovde imas materijala koji mogu mnogo da pomognu u boljem razumevanju biblije uvideces da postoji jedan sablon razgovora
    ljudi postave pitanje ne da bi culi njihovo misljenje o temi nego da bi iznosili svoja ubedjenja,,to rade i dok postavljaju pitanja jer se odmah uocava da nisu procitali sta im je prethodno napisano ......
    nekad i meni zasmeta koliko puta insistiraju na tome da se procita ono sto su napisali pa ako neko zna bolje da napise obrazlozi sa cime se neslaze u njihovom tumacenju .......ali se to nedesava .......
    a bez obzira na temperamente ,da li nam se neki svidja ili ne valjalo bi procitati sta kazu i kakva saznanja imaju ,mozda se i meni ponekad nesvidja pavletov sarkazam ili mozda zdravkova preterano razumevanje za pojedine sagovornike ali odgovori koje daju o temama su veoma jasni i po meni biblijski ......a ako bi svojim proucavanjem ili saznanjima od drugih nasao gresku u njihovom tumacenju ja bi ih zamolio da zajedno proucimo uporedimo ta dva saznanja i tu po nekim pitanjima mozemo ali i nemoramo da se slozimo i nastavimo dalje u razmenjivanju saznanja
    verujem da je to dobar nacin i na korist svakome
    pozdrav
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Eliezer 30/1/2014, 08:50

    PavleS (citat):
    Kao sto rekoh, zelim cuti Vuckovo misljenje, a ne Vase.
    Dok čekamo da se pojavi Vučko, samo još jedna sitnica. Razumijevanje Biblije nije stvar privatnog mišljenja, već iskrenosti prema Bogu i spremnosti za primanje istine. I zbog toga si zreo za banovanje, između ostalog.

    PavleS de Torkemada uzvraca udarac!  silent 

    PavleS (citat): "Nas ne zanima nikakav sukob mišljenja jer ZNAMO tj. osvjedočeni smo u istinu."

    Živ je Torkemada umro nije dok je PavleS-a i inkvIRIzicije! afro

    PavleS (citat):Kad ti se razum i duh osvjedoči da je istina na drugom mjestu, ne smiješ kao junac tvrdoglavo da zadireš po starom, nego da se poniziš i prihvatiš ono što ti Bog daje.

    Sad je meni jasno!  scratch 



    Eliezer: komentar modifikovan dana: 30/1/2014, 09:11; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : Trenutna inspiracija)
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Eliezer 30/1/2014, 09:04

    szabatka (citat):
    alhemicar (citat):ubi ih misko ,razvali im mozak...uhhhh
    Pa tacno to bas i ja kazem, Pavle i druzina su toliko opsednuti Šlomom da ne propuste ni jedno slovo sto napise, pa sve jos i ovde kopiraju...

    Svaki heroj da bi bio heroj mora imati antiheroja protiv koga se bori, jer bez njega je niko i ništa!

    To je stara paganska priča koju je hrišćanstvo iz zoroastrizma objeručke privatilo a lijepo je preslikano u sve stripove i zapadnu kinemoatografiju.

    A pošto nam je PavleS iz Crnu Goru, sa svojim plemenskim saveznikom Vučinićem, a turaka ni na vidiku (baš su bezobrazni), da bi bili heroji moraju da šjeku Mikija jer ako je on antiheroj red je da i oni budu heroji.  cheers

    Živio zoroastrizam, živjela revolucija...  afro 

    Tako da ja poštujem PavleS-ov rad i razumijem ga iako on nas Jevreje baš i ne voli i volio bi da "sletimo u more", jer njemu je najveće zadovoljstvo da nas sve "izvede na pravi put". Treba i to imati u vidu.  Cool 

    avatar
    SimaS


    Broj komentara : 53
    Registration date : 2011-07-17

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  SimaS 30/1/2014, 14:04

    eliezer.....
    svestan si tvog potencijala nemoj da ga tracis na ovakve stvari ,ako si vec ubedjen u ono sto govoris a drugi to ili nerazumeju ili drugacije shvataju netreba da se rugamo pogotovo sto moze da se desi da i svako od nas gresi
    a i opet bi ja toplo preporucio da procitas sta je to pavle napisao i konkretno izneses svoje vidjenje i razumevanje teme ...znaci tema nebi trebala da bude pavle ili ti jer svi smo mi gresni i moguce da gresimo nego konkretna kako ti razumes to o cemu govoris pa ako se i neslazemo u miru i bratskoj ljubavi nek svako radi onako kako misli da je ispravno...
    nije od koristi maltretiranje foruma i ljude koji citaju i prate ovaj sajt....prepucavanjima ....
    pogotovo sto nam i domace vaspitanje nalaze da kad dolazimo kod domacina treba da postujemo ukucane ili ako ih nevolimo ili se neslazemo sa njima jednostavno neidemo kod njih...mislim na ovaj sajt..
    to sto je ovde na ovom sajtu pokrenuta tema o miroljubu je licna stvar domacina ....on smatra da je to vazno jer veruje da miroljub pogresno tumaci bibliju i zavodi ljude svojom teologijom ...pa to je stvarno njegovo pravo i ja se licno slazem sa tim a na svakom je da se odluci ....ili da proveri sam pa da donese svoje misljenje ili da prihvati njihova tumacenja
    eto toliko pozdrav
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Eliezer 30/1/2014, 14:41

    alhemicar (citat): znaci tema nebi trebala da bude pavle ili ti jer svi smo mi gresni i moguce da gresimo nego konkretna kako ti razumes to o cemu govoris pa ako se i neslazemo u miru i bratskoj ljubavi nek svako radi onako kako misli da je ispravno

    Ma samo opušteno, ne ljuti se PavleS jer i on koristi istu taktiku za svoje neprijatelje.  Oko za obraz, obraz ko đon. Cool 

    alhemicar (citat): pogotovo sto nam i domace vaspitanje nalaze...

    Danice, danice...  No  Nije da PavleS radi u Vinči ali šta misliš koliko je on puta kod Mikija i gore stvari radio.

    Ja dok god sam bio ozbiljan i trudio se da normalno pričam on se isprdavao, tako da to što ti neko dođe u kuću ne znači da možeš da ga ponižavaš, omalovažavaš ili sl. samo zato što imaš patološku mržnju i predrasude prema određenim stvarima.

    Zato, razumijemo se on i ja, ništa strašno.

    alhemicar (citat): to sto je ovde na ovom sajtu pokrenuta tema o miroljubu je licna stvar domacina  

    Naravno. Poštujem i ne smeta mi, samo govorim svoja zapažanja.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Zdravko Vučinić 30/1/2014, 16:06

    szabatka (citat):Kao sto rekoh, zelim cuti Vuckovo misljenje, a ne Vase.
    A ako budem komentarisao Vas poslednji komentar dobicu ban, a sa Vuckom zelim jos prozborit koju tako da bjesnite koliko hocete, no objasnice Vam Vuk da skodi zdravlju

    Ono što mogu ukratko da kažem jeste da ja vjerujem da su se sva vremenska proročanstva u Bibliji ispunila (1260, 1290, 1335, 2300). To se može istorijski dokazati. Sva ova prorčanstva dosežu do - ili 1798 ili 1844 godine. Prva godina je hapšenje pape i oduzimanje vlasti papstvu koju su imali vjekovima, a druga godina je početak Istražnog suda na Nebu.
    Početne godine koje uzimamo za dodavanje ovih godina su različite, od godine kada je izašla riječ da se sagradi Jerusalim, pripreme za papsku dominaciju, od uvođenja mise itd itd. Možemo i o detaljima, ali sve ima na sajtu, ima po Internetu itd itd.
    Ima posebna tema na forumu koja se bavi ovim stvarima pa se tamo može diskutovati, iako ja ne smatram ove stvari najvažnijima. Ja više volim da pričam o suštini, a to je da je problem ovog svijeta grijeh, i smrt kao najveća posljedica grijeha. Rješenje problema grijeha i smrti je isključivo u Hirstu. To je suština i ovog sajta i naše vjere.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 30/1/2014, 18:27

    Eliezer (citat):Ja dok god sam bio ozbiljan i trudio se da normalno pričam on se isprdavao, tako da to što ti neko dođe u kuću ne znači da možeš da ga ponižavaš, omalovažavaš ili sl. samo zato što imaš patološku mržnju i predrasude prema određenim stvarima.
    Ne mlati Lazare.
    avatar
    szabatka


    Broj komentara : 25
    Registration date : 2013-08-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  szabatka 30/1/2014, 20:43

    szabatka (citat):Kao sto rekoh, zelim cuti Vuckovo misljenje, a ne Vase.
    A ako budem komentarisao Vas poslednji komentar dobicu ban, a sa Vuckom zelim jos prozborit koju tako da bjesnite koliko hocete, no objasnice Vam Vuk da skodi zdravlju

    Ono što mogu ukratko da kažem jeste da ja vjerujem da su se sva vremenska proročanstva u Bibliji ispunila (1260, 1290, 1335, 2300). To se može istorijski dokazati. Sva ova prorčanstva dosežu do - ili 1798 ili 1844 godine. Prva godina je hapšenje pape i oduzimanje vlasti papstvu koju su imali vjekovima, a druga godina je početak Istražnog suda na Nebu.
    Početne godine koje uzimamo za dodavanje ovih godina su različite, od godine kada je izašla riječ da se sagradi Jerusalim, pripreme za papsku dominaciju, od uvođenja mise itd itd. Možemo i o detaljima, ali sve ima na sajtu, ima po Internetu itd itd.
    Ima posebna tema na forumu koja se bavi ovim stvarima pa se tamo može diskutovati, iako ja ne smatram ove stvari najvažnijima. Ja više volim da pričam o suštini, a to je da je problem ovog svijeta grijeh, i smrt kao najveća posljedica grijeha. Rješenje problema grijeha i smrti je isključivo u Hirstu. To je suština i ovog sajta i naše vjere.  

    Eto, od silnih ubacivanja Pavleta i ostalih, Zdravko izgleda nije ni procitao moje pitanje. Ako mozete njemu da dopustite da odgovori na ovo, a vi nastavite sa ostalim pitanjima, ako nije problem. Evo kopiracu pitanje.
    Zeljno ocekujem odgovor. Pozdrav

    Zdravko Vučinić (citat):Pa Zdravko, pa to mi je Pavle kopirao vec 5 puta. Zato sam i trazio ako Vi mozete koju reci, jer u tom tekstu lepo pise (ako ste citali) da jedino sto ostaje nejasno je 1335 dana. Zato se ponovo cudim zasto to dajete za odgovor kad taj tekst samo ponovo to postavlja za pitanje. Dakle ako se 1290 dana zavrsava te cuvene 1844, onda se tih 1335 dana zavrsava 1889 pa bi prema Vasem tekstu i logici i teorili i konceptu i duhu, to trebalo da znaci da je nama vec evo 130 godina jako jako blago.
    No da se primetiti da se tih 1335 dana, posto se nikako ne uklapaju u vase vidjenje prorocanstava (kao i svaki drugi znalci sto rade cim nesto ne stima) odma stavljate u simboliku.
    E sad, ako neko 1290 dana shvata bukvalno a odma sledeci stih gde se pominje 1335 shvata kao simboliku, onda to znaci da je taj neko apsolutni pobednik. Zaista zasluzuje ubedljivo prvo mestu u nedostatku smisla, inteligenciji tj gluposti.
    Posto se nadam da Vi niste iz te kategorije, zato ocekujem vas odgovor a ne Pavletov (koji naravno nema odgovor, cak pokazuje odredjenu dozu besa kad se pomene ovo pitanje, posto naravno ako se ovo ne uklapa ceo koncept pada u vodu, posto cisto sumnjam da neko zna bolje od Danilla i Boga)
    Pozdrav Vuče, svako dobro!
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Zdravko Vučinić 30/1/2014, 22:56

    Zato sam i trazio ako Vi mozete koju reci, jer u tom tekstu lepo pise (ako ste citali) da jedino sto ostaje nejasno je 1335 dana. Zato se ponovo cudim zasto to dajete za odgovor kad taj tekst samo ponovo to postavlja za pitanje. Dakle ako se 1290 dana zavrsava te cuvene 1844, onda se tih 1335 dana zavrsava 1889 pa bi prema Vasem tekstu i logici i teorili i konceptu i duhu, to trebalo da znaci da je nama vec evo 130 godina jako jako blago.
    No da se primetiti da se tih 1335 dana, posto se nikako ne uklapaju u vase vidjenje prorocanstava (kao i svaki drugi znalci sto rade cim nesto ne stima) odma stavljate u simboliku.
    E sad, ako neko 1290 dana shvata bukvalno a odma sledeci stih gde se pominje 1335 shvata kao simboliku, onda to znaci da je taj neko apsolutni pobednik. Zaista zasluzuje ubedljivo prvo mestu u nedostatku smisla, inteligenciji tj gluposti.

    Znam ja šta si pitao. Ono što sam odgovorio, to je to. Ne mora da je polazna tačka ista za 1290 i 1335. U svakom slučaju sva vremenska prorčanstva su se ispunila ili 1798 ili 1844, kao što sam već rekao. Polazne tačke su različite. Dakle, nema simbolike. O detaljima ne želim sada. Imate posebnu temu pa pokrenite to pitanje pa da vidimo. Treba uzeti kontekst, kako Biblije, tako i Danijela. Osim toga, važno je i Otkrivenje, a nijesam siguran da neki od vas ovdje vjerujete da je Novi zavjet Božja riječ.
    Ponekad ovakve rasprave nemaju svrhu i PavleS zna da to prepozna. Ja sam se ranije upuštao više, ali sada izbjegavam. Rekao sam, suštinska pitanja vezana su za Hrista. Ako vas tu nešto zanima, izvolite.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 30/1/2014, 23:35

    Eto, od silnih ubacivanja Pavleta i ostalih, Zdravko izgleda nije ni procitao moje pitanje. Ako mozete njemu da dopustite da odgovori na ovo, a vi nastavite sa ostalim pitanjima, ako nije problem. Evo kopiracu pitanje.
    Zeljno ocekujem odgovor. Pozdrav
    Vučko te izgleda kulira. Vidiš li sad da ti je bolje da samnom malo proćaskaš?
    Obnovi gradivo i biće ti jasno valjda ako nijesi baš neki zamuženi učenik. Ajde sokole drži se, ili ćemo morati staviti natpis NA GLUPA PITANJA NE ODGOVARAMO.

    Kraj 11. glave i početak 12. glave Danila odnose se na sam kraj vremena neposredno i o Drugom Hristovom dolasku. Valjda je to jasno svima.

    Danilo 12:4: Danilu se kaže da su ova proročanstva začećena i da se odnose na poslednje vrijeme. Na jeziku Biblije, termin "poslednje vrijeme" se odnosi na neki prelomni događaj koji otvara taj period pa do Božje direktne intervencije tj. Drugog dolaska. Upravo iz Danilovih vremenskih proročanstava, i uz pomoć knjige Otkrivenja, saznajemo da je vrijeme prelaska Mesije kao Prvosveštenika u nebesku Svetinju nad svetinjama ili početak istražnog suda, koji je, opet tačno prema proročanstvu, počeo 1844. godine.
    Dakle, ova proročanstva mogla su se razumjeti samo kad dođe vrijeme, i to od strane RAZUMNIH. Prema Bibliji, razumni su oni koji iskreno traže Boga.

    Danilo 12:6,7: Danilo od anđela opet traži informaciju kad će biti kraj svemu tome. Anđeo kaže da će se sve ovo ispuniti po završteku perioda od "vrijeme, vremena i pola vremena", što je jednako 1260 dana ili proročkih godina. To znači da će posledak vremena početi nakon isteka tog perioda, to je redosled.

    Danilo 12:8: Danilo opet ponavlja pitanje o kraju jer nije shvatio. Tada mu se opet kaže da to za posledak vremena i da nije njegovo da zna ili se opretećuje tim stvarima.

    Danilo 12:11 Period od 1290 počinje ukidanjem svakidašnje žrtve i postavljanjem "gnusobe pustošne", i sve što nam treba jeste da odredimo kad je počelo to proročko vrijeme.

    Danilo 12:12: Ovdje se kaže da je blagosloven (srećan) onaj koji iščekuje ili dočeka 1335 dana (godina), ali nema odrednice odakle se počinje sa računanjem, iako možemo razložno pretpostaviti da je taj period vezan za ove prethodne pomenute i dominaciju "gnusobe pustošne". Međutim, kako nemamo preciznu ni polaznu niti završnu tačku, niti neki drugi referentni tekst u Bibliji, nema nikakve potrebe da se bavimo nagađanjima. Zašto nema? Jer tekst jednostavno kaže da je to blagoslov (sreća) za one koji su čekali ostvaranje proročanstva. NIŠTA VIŠE OD TOGA. OVAJ REDAK SE NE BAVI NIČIM BITNIM VEZANIM ZA POSLEDNJE VRIJEME, VEĆ SE JEDNOSTAVNO TIČE BLAGOSLOVA ZA "RAZUMNE".
    avatar
    Eliezer


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2013-10-09

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Eliezer 31/1/2014, 07:16

    PavleS (citat):
    Eliezer (citat):Ja dok god sam bio ozbiljan i trudio se da normalno pričam on se isprdavao, tako da to što ti neko dođe u kuću ne znači da možeš da ga ponižavaš, omalovažavaš ili sl. samo zato što imaš patološku mržnju i predrasude prema određenim stvarima.
    Ne mlati Lazare.

    Neću više Šaule, ću puštim da ti malo zboriš.  silent
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 31/1/2014, 12:24

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 31/1/2014, 13:46

    Tretiraju ih kao popovi "sektaše" kod nas. Najveća sekta juri sve ostale koji bi im mogli ugroziti monopol na religijski biznis.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 31/1/2014, 15:37

    PavleS (citat):Tretiraju ih kao popovi "sektaše" kod nas. Najveća sekta juri sve ostale koji bi im mogli ugroziti monopol na religijski biznis.

    To je mentalitet pimpeka Lazara
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 31/1/2014, 15:42

    Nešto ste vas dvojica na ratnoj nozi.
    Nego meni je baš neobično da se on kao Jevrej bavio proučavanjem hrišćanske religije, navodno pročitao je većinu knjiga Elen Vajt itd. Nešto mi se tu ne slaže nikako... Imaš li komentar na ovo Lazare?
    avatar
    szabatka


    Broj komentara : 25
    Registration date : 2013-08-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  szabatka 31/1/2014, 15:59

    Vuce napisao si odgovore sve zajedno u 11 redova foruma, a moje pitanje iziskuje red, eventualno dva, sa tim da na pitanje naravno nisi odgovorio. Jasno da nemate odgovor jel ni Jela to nije pominjala u svojim spisama, pa nemate gde pogledat. Sto naravno u stvari nije ni problem jer je sve ovde jasno od pocetka.
    Pavle zaboravio sam da je tvoj iq 170 pa da si veoma merodavan da odredis sta je glupo i sta nije,a
    sta ti Zdravko kazes na Pavlovo laganje u vezi njegovog uma na temi Bozji zakon ? Poceo da farba molera pa se okliznuo.
    A ti Vlatko iznova dokazujes da si primitivac prvog reda, a jos sto je najgore ne mozes to ni da sakrijes.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 31/1/2014, 16:25

    Vuce napisao si odgovore sve zajedno u 11 redova foruma, a moje pitanje iziskuje red, eventualno dva, sa tim da na pitanje naravno nisi odgovorio. Jasno da nemate odgovor jel ni Jela to nije pominjala u svojim spisama, pa nemate gde pogledat.
    A ti si veliki protivnik Jele? Da ili ne?

    Pavle zaboravio sam da je tvoj iq 170 pa da si veoma merodavan da odredis sta je glupo i sta nije,a
    sta ti Zdravko kazes na Pavlovo laganje u vezi njegovog uma na temi Bozji zakon ? Poceo da farba molera pa se okliznuo.
    Ko je lagao magarče? Baš me briga za takve stvari, to je nebitno i nerelevantno ako čovjek nije pošten, iskren i duhovan.
    avatar
    szabatka


    Broj komentara : 25
    Registration date : 2013-08-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  szabatka 31/1/2014, 16:40

    PavleS (citat):
    Vuce napisao si odgovore sve zajedno u 11 redova foruma, a moje pitanje iziskuje red, eventualno dva, sa tim da na pitanje naravno nisi odgovorio. Jasno da nemate odgovor jel ni Jela to nije pominjala u svojim spisama, pa nemate gde pogledat.
    A ti si veliki protivnik Jele? Da ili ne?

    Pavle zaboravio sam da je tvoj iq 170 pa da si veoma merodavan da odredis sta je glupo i sta nije,a
    sta ti Zdravko kazes na Pavlovo laganje u vezi njegovog uma na temi Bozji zakon ? Poceo da farba molera pa se okliznuo.
    Ko je lagao magarče? Baš me briga za takve stvari, to je nebitno i nerelevantno ako čovjek nije pošten, iskren i duhovan.

    Pavle ja bih bas voleo da te upoznam. Mozda ovoga leta budem isao u Monte na more, pa ako budes hteo da se vidimo ostavi mi tvoje podatke ovde ili na poruke, pa te zovnem kad budem tamo.
    Nisam protivnik.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Zdravko Vučinić 31/1/2014, 23:07

    Jasno da nemate odgovor jel ni Jela to nije pominjala u svojim spisama, pa nemate gde pogledat.

    Dobio si odgovor u skladu sa pitanjem koje si postavio i u skladu sa predrasudama koje imaš po tom pitanju.
    Itekako postoje početne tačke-godine koje se mogu uzeti za računanje 1335 godina, i itekako se može dokazati da su to, i sva druga vremenska prorčanstva ispunjena, ali odgovor zavisi od moje procjene da li ste ozbiljni ili ne...
    Mene čudi da vas PavleS još nije najurio. Ako on neće, vjerovatno ćuja to uraditi, ali eto puštamo vas da ovdje pišete i bavite se pojedincima, a ne temom, a uz to provocirate. Pa naravno da nećete dobiti odgovore sve dok su vaša pitanja provokacije.

    avatar
    szabatka


    Broj komentara : 25
    Registration date : 2013-08-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  szabatka 31/1/2014, 23:19

    Zdravko, pa moje pitanje je to i bilo, pocetna godina... Samo to
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Zdravko Vučinić 31/1/2014, 23:34

    szabatka (citat):Zdravko, pa moje pitanje je to i bilo, pocetna godina... Samo to

    Ako nije pisala Elen pisali su možda njeni sljedbenici, tako da sam to mogao pročitati. Evo ti jedno njihovo objašnjenje:

    http://www.biblija.info/pit/spisak/00119.htm

    Međutim, PavleS ti je dao najmjerodavnije objašnjenje kada ti je tumačio 12 glavu Danijela, i ja sam na tom stanovištu. Ne bih ulazio u detalje tog proročanstva, jer ono u što nijesam 100 odsto siguran ne želim da promovišem. Mogu da dam neko svoje mišljenje, ali to je otprilike ovo što je PavleS napisao.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Vlatko 1/2/2014, 05:35

    szabatka (citat):Vuce napisao si odgovore sve zajedno u 11 redova foruma, a moje pitanje iziskuje red, eventualno dva, sa tim da na pitanje naravno nisi odgovorio. Jasno da nemate odgovor jel ni Jela to nije pominjala u svojim spisama, pa nemate gde pogledat. Sto naravno u stvari nije ni problem jer je sve ovde jasno od pocetka.
    Pavle zaboravio sam da je tvoj iq 170 pa da si veoma merodavan da odredis sta je glupo i sta nije,a
    sta ti Zdravko kazes na Pavlovo laganje u vezi njegovog uma na temi Bozji zakon ? Poceo da farba molera pa se okliznuo.
    A ti Vlatko iznova dokazujes da si primitivac prvog reda, a jos sto je najgore ne mozes to ni da sakrijes.

    Ma jel, sad postajem jako sentimentalan... Odseli se ti u Ćifutistan, pa tamo s ostalim Ćifutima trabunjaj ovakve budalaštine koje pišeš tu po forumu. Očito se vi Ćifuti osjećate jako ugroženo, pa jašite po forumima iza nickova tako da nitko ne zna tko ste ustvari. Pavle i Zdravko pišu i stoje iza svojeg imena i prezimena! Ti si takva moralna gromada od čovjeka i imaš toliko integriteta da niti to nisi u stanju učiniti. A sad ćeš ti nešto istjerivati na sunce? Može te sram biti uopće išta napisati. Čak i kad ti ljudi odgovore nisi u stanju razumjeti odgovor na pitanje koje postavljaš. Idi u nekakvu instituciju za ljude s posebnim potrebama, možda će tamo imati volje baviti se s tobom i tvojom "logikom".
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 16/2/2014, 17:55

    Walter Veith EXPOSED ...Seventh-Day Adventist Wolf in Sheep's Clothing!

    Pavle jesu ovo neki baptisti pisali,sta mislis o ovome?Ne moguda verujem da se svuda uvuku neki trolovi.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3729
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 16/2/2014, 18:47

    Enoh (citat):Walter Veith EXPOSED ...Seventh-Day Adventist Wolf in Sheep's Clothing!

    Pavle jesu ovo neki baptisti pisali,sta mislis o ovome?Ne moguda verujem da se svuda uvuku neki trolovi.
    Ispravna religija se može do određene mjere falsifikovati toliko uspješno da veoma liči na original. Ali kad se podigne nivo Božjih zahtjeva i pitanja čistote karaktera, ili objelodane zavjere Vavliona, kao što to vrlo uspješno čini Valter Fajt, onda se diže uzbuna i tada ljudi obično pokažu pravo lice. Tako je bilo u Hristovo vrijeme, isto je i sad.
    Na ovom sajtu može se naći dosta korisnih informacija, ali po pitanju zdravosti vjere nijesu mjerodavni.

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 18 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 19/5/2024, 19:40