BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO EmptyToday at 13:10 by Aleksandar

» Biblijski razgovori
ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+6
kainos
Nathanael
kuzma
Vlatko
Zdravko Vučinić
PavleS
10 posters

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 23/1/2010, 18:19



    Intervju sa Rože Mornoom (Roger Morneau), koji se bio našao u "elitnom" društvu obožavalaca demona u Montrealu.
    Izvanredan materijal.

    Komplet knjiga Rože Mornoa može se preuzeti na donjem linku:
    http://religija.me/osnove/Roze_Morno--Sabrana_djela.pdf
    - Put u svijet natprirodnih sila (ili Moj beg od demona)
    - Nevjerovatni odgovori na molitvu
    - Molitva - zašto?
    - Kad su vam potrebni nevjerovatni odgovori na molitvu
    - Čuvajte se anđela
    - Dodatak: Sotonino savjetovanje iz 1700-ih


    PavleS: komentar modifikovan dana: 28/10/2013, 21:37; prepravljeno ukupno 8 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 23/1/2010, 19:46

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 6/11/2011, 21:25

    INTERVJU ROŽE MORNOA JE JEDAN OD NAJBOLJIH I NAJKORISNIJIH MATERIJALA IKADA SNIMLJENIH, BEZ I NAJMANJE ZAMJERKE. STOGA PREDLAŽEM SVIMA KOJI SU U MOGUĆNOSTI DA PREUZMU KOMPLETAN FAJL SA YOUTUBE-A (557 MB U FORMATU FLASH VIDEO .FLV) I NAPRAVE OD TOGA DVD KOJI BI DIJELILI SVIMA KOJI SU ZAINTERESOVANI A NEMAJU RAČUNAR ILI PRISTUP INTERNETU, POSEBNO OSOBAMA NA BILO KOJI NAČIN UPLETENIM U OKULTIZAM. U TU GRUPU SPADAJU I ONI KOJI SU U RAZLIČITIM CRKVAMA I VJERSKIM ZAJEDNICAMA INDOKTRINIRANI VJEROVANJIMA U ZAGROBNI ŽIVOT, BESMRTNU DUŠU ILI PRAKTIKUJU MOLITVE MRTVIM LJUDIMA (SVECIMA), DEVICI MARIJI I SL. PORED TOGA, IMA I SLUČAJEVA INDOKTRINACIJE NA MNOGO SUPTILNIJE NAČINE, ŠTO SE MOŽE DOGODITI U SVAKOJ CRKVI (I BUKVALNO SVAKOJ) ZBOG SVE VEĆEG UTICAJA OTPADA I KONTROLE TIH INSTITUCIJA OD STRANE SATANISTIČKIH SILA. TAKOĐE MNOGI SU U KONTAKTU SA ASTROLOZIMA ILI OSOBAMA KOJE SE BAVE TZV. BIJELOM MAGIJOM (SKIDANJE ČINI, GATANJE, BAJANJE...)

    Kako da napravite DVD od .flv fajla?
    Naravno zavisno od toga koji softver koristite, možda će prvo biti potrebno konvertovati .flv u mp4 ili neki drugi format pri čemu video neće izgubiti na kvalitetu (da bi to osigurali, zadržite istu veličinu, kvalitet video zapisa i zvuka). Za konverziju video zapisa preporučujem E.M. Total Video Converter, a što se pravljenja samog DVD-a tiče, možete se jednostavno poslužiti sa Nero Vision (jedna od aplikacija iz NERO paketa). Proces traje dugo i nemojte da vas to obeshrabri, jer intervju sa Rožeom traje 3h i 18 min. Obratite pažnju na podešavanja prije nego započnete proces (da li je razmjera 4:3 ili 16:9, video sistem PAL i dr.).


    Admin: komentar modifikovan dana: 6/11/2011, 22:22; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 6/11/2011, 21:34

    Takodje se treba zahvaliti prevodiocu koji se potpisao kao "kamen istine" na korektnom prevodu!
    Jedna sitnica koju sam zapazio bilo je ime demona pod čijom silom je ljekar spiritista izvodio neobične operacije nad svojim pacijentima, a koji je svojevremeno djelovao i među drevnim Izraelcima koji su kadili bronzanoj zmiji. U pitanju je "boginja" Nehuštan (vidi 2. Carevima 18:4), čije ime je bitno samo za to da bi ljudi u Bibliji mogli vidjeti gdje se to nalazi.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Zdravko Vučinić 21/9/2015, 10:58

    Nova knjiga Rože Mornoa, odnosno kompilacija koju smo pripremili - SKRIVENI SVIJET NATPRIRODNIH SILA, kao i knjiga Margaret Dejvis - ŠTA MI TREBA ČINITI DA NASLIJEDIM ŽIVOT VJEČNI, vjerovatno su najpotrebnije danas za jednog hrišćanina. Preporučio bih svakome da ih pročita makar još jednom, iako su to knjige koje treba čitati više puta. Mene je knjiga Rože Mornoa maltene spasila život svojevremeno (Bog mi je spasio život, tako što mi je u ruke dospjela Rožeova knjiga koja mi je tada bila nešto najpotrebnije i iz koje sam dobio instrukcije kako da se iščupam iz problema). Možda ćemo o tome jednog dana nešto i napisati.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Nathanael 26/9/2015, 10:17

    Želim mišljenje Pavla i Zdravka o ovome ,molio bih vas da mi odgovorite na ovo .

    Ako je Babilon iz Otkrivenja opisan kao sistem koji je ubio sve proroke ikada ,kako to može biti (samo) rimski sistem ?A znamo da Illuminati skoro svi vuku korijene direktno iz antičkog Babilona ,ne samo religijski ,nego same obitelji ,geni ,rodoslov njihov .Smatram da ,pošto su oni vladari političkog svijeta ,da su i oni Babilon barem jednako kao rimski sistem .
    Evo neki dan papa dolazi u Kongres i priča i ljudi se nešto sablažnjavaju ,ne bi da tamo sjede Petar i Pavao ,Natanael i Ivan u Kongresu ,pa su odbacili neke biblijske vrijednosti .
    Vjerovatno sam falio temu ,Pavle molim te nemoj zamjerit ,prebaci gdje želiš i reci molim te svoje mišljenje .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 26/9/2015, 10:57

    Martin from Germany (citat):Želim mišljenje Pavla i Zdravka o ovome ,molio bih vas da mi odgovorite na ovo .

    Ako je Babilon iz Otkrivenja opisan kao sistem koji je ubio sve proroke ikada ,kako to može biti (samo) rimski sistem ?A znamo da Illuminati skoro svi vuku korijene direktno iz antičkog Babilona ,ne samo religijski ,nego same obitelji ,geni ,rodoslov njihov .Smatram da ,pošto su oni vladari političkog svijeta ,da su i oni Babilon barem jednako kao rimski sistem .
    Evo neki dan papa dolazi u Kongres i priča i ljudi se nešto sablažnjavaju ,ne bi da tamo sjede Petar i Pavao ,Natanael i Ivan u Kongresu ,pa su odbacili neke biblijske vrijednosti .
    Vjerovatno sam falio temu ,Pavle molim te nemoj zamjerit ,prebaci gdje želiš i reci molim te svoje mišljenje .
    Rimska crkva sa svojom strukturom javnih i tajnih oprganizacija je naslednik i nosilac Vavilona u novoj eri, a to će ostati sve do Drugog dolaska, sa kulminacijom u "osmom caru" iz Otkrivenja 17. glava. Kad se kaže "sistem" misli se na obrasce, mehanizme i kontrolu koju vrše duhovne i svjetovne vlasti u sprezi ili dopunjavanju, a koja je u neprijateljstvu sa Bogom i Planom spasenja. Takav sistem prvi put nakon Potopa je uspostavljen preko trija Nimrod - Semiramis - Tamuz centralizacijom manipulativne vlasti i manipulativne religije u Vavilonu, te se otuda i zove Vavilon, i prelazi u duhovni Vavilon i nakon fizičkog prestanka postojanja tog entiteta. Isto tako, taj koncept duhovno seže unazad sve do Kaina.

    Faktički, u Vavilonu je svako ko pristaje, odobrava i promoviše taj koncept, na bilo koji način, svjesno ili nesvjesno.

    Iluminati, masoni i drugi samo su dio te slagalice. Oni su zapravo osobe koje prenose određene skrivene misterije i znanja i to čuvaju i održavaju kroz tajne redove, krvno ili okultno vezane, posebno podržani od strane Sotone i demona, što im, zajedno sa materijalnim priviligijama koje dobijaju, stvara iluziju da su "vladari svijeta", "visoko prosvijetljeni", itd.

    Kad Otkrivenje govori o Vavilonu, najistaknutije mjesto daje se Bludnici tj. "majci crkvi", jer najviše ugrožava Božji Plan spasenja, zbog lažnog predstavljanja i uzimanja monopola nad religijom. Tako svi narodi na planeti Zemlji, kao što je pokazano u viziji Jovanu na Patmosu, piju "otrovno vino" i drogu iz čaše koju im nudi Kirka (crkva). I tu je težište opasnosti po život čovjeka koji mu daruje Bog kroz Hrista, ne u tajnim društvima.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Nathanael 26/9/2015, 21:51

    PavleS (citat):
    Martin from Germany (citat):Želim mišljenje Pavla i Zdravka o ovome ,molio bih vas da mi odgovorite na ovo .

    Ako je Babilon iz Otkrivenja opisan kao sistem koji je ubio sve proroke ikada ,kako to može biti (samo) rimski sistem ?A znamo da Illuminati skoro svi vuku korijene direktno iz antičkog Babilona ,ne samo religijski ,nego same obitelji ,geni ,rodoslov njihov .Smatram da ,pošto su oni vladari političkog svijeta ,da su i oni Babilon barem jednako kao rimski sistem .
    Evo neki dan papa dolazi u Kongres i priča i ljudi se nešto sablažnjavaju ,ne bi da tamo sjede Petar i Pavao ,Natanael i Ivan u Kongresu ,pa su odbacili neke biblijske vrijednosti .
    Vjerovatno sam falio temu ,Pavle molim te nemoj zamjerit ,prebaci gdje želiš i reci molim te svoje mišljenje .
    Rimska crkva sa svojom strukturom javnih i tajnih oprganizacija je naslednik i nosilac Vavilona u novoj eri, a to će ostati sve do Drugog dolaska, sa kulminacijom u "osmom caru" iz Otkrivenja 17. glava. Kad se kaže "sistem" misli se na obrasce, mehanizme i kontrolu koju vrše duhovne i svjetovne vlasti u sprezi ili dopunjavanju, a koja je u neprijateljstvu sa Bogom i Planom spasenja. Takav sistem prvi put nakon Potopa je uspostavljen preko trija Nimrod - Semiramis - Tamuz centralizacijom manipulativne vlasti i manipulativne religije u Vavilonu, te se otuda i zove Vavilon, i prelazi u duhovni Vavilon i nakon fizičkog prestanka postojanja tog entiteta. Isto tako, taj koncept duhovno seže unazad sve do Kaina.

    Faktički, u Vavilonu je svako ko pristaje, odobrava i promoviše taj koncept, na bilo koji način, svjesno ili nesvjesno.

    Iluminati, masoni i drugi samo su dio te slagalice. Oni su zapravo osobe koje prenose određene skrivene misterije i znanja i to čuvaju i održavaju kroz tajne redove, krvno ili okultno vezane, posebno podržani od strane Sotone i demona, što im, zajedno sa materijalnim priviligijama koje dobijaju, stvara iluziju da su "vladari svijeta", "visoko prosvijetljeni", itd.

    Kad Otkrivenje govori o Vavilonu, najistaknutije mjesto daje se Bludnici tj. "majci crkvi", jer najviše ugrožava Božji Plan spasenja, zbog lažnog predstavljanja i uzimanja monopola nad religijom. Tako svi narodi na planeti Zemlji, kao što je pokazano u viziji Jovanu na Patmosu, piju "otrovno vino" i drogu iz čaše koju im nudi Kirka (crkva). I tu je težište opasnosti po život čovjeka koji mu daruje Bog kroz Hrista, ne u tajnim društvima.

    Amen .
    Odlično rečeno !

    Roger Morneau je jedan od rijetkih što je izašao od elitne sotonske grupe .Čudno je kako nema više takvih što izađu i pokaju se ,zaista je ljudska hrabrost malena ,ali radi se tu ponajviše o zavedenosti ,Roger je rekao da su oni vjerovali 100 posto u ono što su pričali ,očito su odmalena učeni u okultizmu i spremni su umrijeti za svoja uvjerenja ,privučeni novcem i čudima i lakoćom stizanja do velikih svota novca.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 26/9/2015, 22:24

    Rože Morno je izbjegao inicijaciju u zadnji čas, to je vrlo važno.
    Nije tu u pitanju hrabrost koliko poštenje koje je Rože sačuvao od djetinjstva. To je bio čovjek starog kova.
    Velika većina ljudi kad se na tasu stavi poštenje ili određena cijena za koju se mogu prodati, ni trenutka se ne dvoume u korist druge opcije. Takav je bio recimo njegov prijatelj kojeg je u prvoj knjizi zvao Rolan.
    Ljudi su toliko oštećeni materijalnim shvatanjima da misle kako se sve kupuje ili se trampi iz interesa. Prije nekoliko dana kad sam razgovorao sa jednom mladom ženom nešto o politici, kaže ona kako svako ima svoju cijenu, nebitno kolika je. Ljudi zaista u to vjeruju. Stoga se ne treba čuditi što se priklanjaju satanizmu, jer Sotona je taj koji nudi "blaga ovog svijeta".
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 13/10/2015, 19:25

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO 416Hh4EZNmL._SX335_BO1,204,203,200_

    Knjiga pod nazivom CHARMED BY DARKNESS (Opčinjen tamom) je navodno cijeli rukopis prve knjige Rože Mornoa A TRIP INTO SUPERNATURAL.
    Kako izgleda, na netu može da se nađe samo preko Amazona, mada ja bih radije pdf verziju.
    Ukoliko je neko u mogućnosti da skenira ovu knjigu u pdf, dobro bi učinio.

    Da dovršimo priču do kraja, ja sam pomalo sumnjičav da nijesu možda iz adventističke crkve štelovali nešto u tom proširenom izdanju (ne bi im bilo prvi put), što vjerujem da bih brzo prepoznao. Međutim, ukoliko je knjiga zaista autentičan Rožeov rukopis, onda bi je bilo dobro postaviti umjesto prve u zajedničkoj zbirci.

    Pored toga, tražimo nekog ko bi preveo ova dva video intervjua (za novčanu naknadu):



    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Nathanael 13/10/2015, 23:54

    Znam samo da ima projekt filma istog naziva kao knjiga (ta ) 'charmed by ..' O njegovom iskustvu ,neznam jeli film napravljen do danas .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 14/10/2015, 09:42

    Martin from Germany (citat):Znam samo da ima projekt filma istog naziva kao knjiga (ta ) 'charmed by ..' O njegovom iskustvu ,neznam jeli film napravljen do danas .
    Sumnjam unaprijed u kvalitet i relevantnost tog filma, bolje se knjige držati.
    Kad se film bezobrazno snimi, dobija se potpuno drugi utisak od onoga što se zaista dogodilio, plus pogrešna percepcija duhovnih stvari. Tako su snimljeni 99,9% filmova sa biblijskom tematikom.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Nathanael 14/10/2015, 11:55

    PavleS (citat):
    Martin from Germany (citat):Znam samo da ima projekt filma istog naziva kao knjiga (ta ) 'charmed by ..' O njegovom iskustvu ,neznam jeli film napravljen do danas .
    Sumnjam unaprijed u kvalitet i relevantnost tog filma, bolje se knjige držati.
    Kad se film bezobrazno snimi, dobija se potpuno drugi utisak od onoga što se zaista dogodilio, plus pogrešna percepcija duhovnih stvari. Tako su snimljeni 99,9% filmova sa biblijskom tematikom.

    filmovi su dobri za ljudi bez jakih mentalnih mogućnosti ,jer treba imati talent za čitanje ,razumijevanje pročitanog i kreativnost da se zamisli ideja poslije knjige ,da se od svoga života nešto napravi ,a ne da se ostane na onome što su nas učili u školi i na tv-u ..
    tako je potpuno si u pravu ,knjiga je vrh i pročitao sam je dvaput ,a njegova predavanja intervieovi su mi dovoljni . .naravno htio bi ja još ,da saznam svaki detalj,ali to nije dobro ,jer da je on ostao u tome dalje ,ne bi tako lako pobjegao kao na vrijeme ,rano se isključivši iz toga ..

    Poslije njega mi je daleko najveći u ovim stvarima John Todd ,pogledaj o njemu na you tube-u ,on je jednako duboko bio kao i Roger ,samo što je bio Illuminat ,rođeni ,njegova obitelj je u tome tisućama godina .Puno je toga otkrio ,jako puno ,čak više nego Roger ,jer je rođen u tome .Čim je izašao ,godinama je pravio predavanja ,ali su ga pridobili opet ,vratio se u svoje 'gnijezdo ' .Citiram ga što je rekao dok je bio obraćen i kršćanin 'heroin je ništa ,alkohol je ništa ,puno je teže jednoj vještici da prestane sa navikama okultizma ,nego ovisniku o heroinu ,jer je sila na drugoj strani kod okultizma -puno jača ' .Ne samo to ,nego je i rekao da su vještice samo blagi oblik okultizma ,a da su Illuminati daleko jači i najviši level .I nažalost opet je u tome,zamisli to Pavle ,čovjek koji je daleko najviše iznio o njima,je vraćen .Prisilno su ga odveli ,drogirali dugo vremena raznim vrstama psihoaktivnih supstanci i toliko izmučili da je pristao da se vrati kod njih opet .Nimalo ga ne osuđujem ,osuđujem samo što nije primio adventnu istinu i zaista se obratio ,a to nije njegova greška ,nego mu nitko nije ponudio vjerovatno -svjetlost istine .Čovjek se vratio ,i ako mislite da Leo Zagami i Alex Jones nisu njihovi ,onda neznam .Pa Eric Jon Phelps je sve te razotkrio .Pa znate što bi njima učinili ,da zaista nešto krivo izjave ? U roku par dana bi ih našli i prisilili najtežim mučenjima da se pokaju za sve riječi i ako ne bi pristali ,likvidirali bi ih .
    Dajte molim vas alex živi kao princ od Monaka ,priča sasvim opušteno ,ne bi da je na kafi kraj mora ,da se radi o svjetskom prvenstvu u nogometu ,a ne da priča protiv najjače političke ,financijske sile u svijetu . Ostavljam mogućnost i da nisam u pravu za alexa i lea ,ali zasad sam siguran u ovo što vjerujem .
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Nathanael 14/10/2015, 12:04

    U to doba Cooper ,Ruso i on su bili skoro jedini koji su govorili o tim pitanjima na taj način i ušutkali su ih .Vjerovatno Todd nije kod njih ,nego ubijen ,pa se počelo pričati laži da ljudi vjeruju da on nikada nije bio kršćanin ,nego da je on prevarant .Ja vjerujem da je ubijen .
    Danas pošto je internet doba ,postalo je nemoguće da se kontrolira što se priča .
    Prekasno je da zaustave ljude koji pričaju što rade ,a uvijek je bilo žrtava ,prvi kršćani su ubijani u broju koji bi danas iznosio milijune svaki mjesec ,jer danas ima 100 puta više ljudi na Zemlji .
    Todd je rekao da je najveća stvar koju sotonist može da napravi ,ubiti kršćanina ,a najveća stvar koju kršćanin može napraviti ,jest da postane mučenik ,ubijen radi Evanđelja .
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Zdravko Vučinić 14/10/2015, 16:52

    Ovaj Tod je iznio interesantne detalje u javnosti, kao i Zagami i slični, ali teško je znati ko je od njih stvarno "izašao" iz toga i da li govore punu istinu ili su samo specijalci koji odrađuju posao i objavljuju mješavinu istine i laži. Ovaj Tod slabo govori o papstvu i Vatikanu, a iz Biblijskih proročanstava znamo da Vatikan vodi glavnu riječ, iako je ovaj Tod živio u vrijeme kada se polako razvijala moć Vatikana koja je sada značajno veća.
    Za razliku od njih Rože Morno je govorio u jednom drugogm smislu o svemu tome, bio je pravi hriščanin, nije se bavio detaljima da li je na vrhu Rotšild i slične stvari. Imamo i Alberta Riveru koji je takođe govorio slično kao i Morno, stim da se on bavio Vatikanom i jezuitima. U svakom slučaju sotona vlada svijetom preko svojih agentura koje su podijelile svoje zadatke.

    Plan je jasan - sotona sprema posljednju prevaru kada će čitav svijet biti obmanut i ujedinjen i sve njegove organizacije rade na tome, a naročito je bio aktivan papa u posljednje vrijeme. Ono što je činjenica jeste da im na tom svom putu više ne stoji niko, čak ni jedna vjerska organizacija, odnosno sve su ih poklopili, rasturili i stavili pod kontrolu. Sada se ozbiljno krenulo u stvaranju Novog svjetskog poretka jer nema prepreka koje su postojale ranije kao što je na primjer bio protestantizam u SAD koji je uništen. Oni znaju da će se prilikom uspostavljanja tog sotoninog carstva usprotiviti samo pojedinci iz raznih krajeva svijeta, ali računaju da će se sa time lako izboriti - staviće ih van zakona, kompromitovati, ubiti ili šta već.
    Ako budemo živi u to vrijeme treba će nam vjera kakvu je malo ko imao da bi smo sve to, uz Božju pomoć, izdržali i opstali.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 14/10/2015, 19:35

    Nabavio sam knjigu CHARMED BY DARKNESS. Amazon ima opciju da se kupi Kindle book (jedna vrsta eBook) u pola cijene pa sam to i uradio. Malo sam se pomučio da je dovedem u radno stanje, ali sad je tu. Smile
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Vlatko 14/10/2015, 19:45

    Very Happy

    Jel ima kakvih izmjena u odnosu na ovo izdanje koje imamo?


    Vlatko: komentar modifikovan dana: 14/10/2015, 19:51; prepravljeno ukupno 2 puta
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Vlatko 14/10/2015, 19:46

    Zdravko Vučinić (citat):Ovaj Tod je iznio interesantne detalje u javnosti, kao i Zagami i slični, ali teško je znati ko je od njih stvarno "izašao" iz toga i da li govore punu istinu ili su samo specijalci koji odrađuju posao i objavljuju mješavinu istine i laži. Ovaj Tod slabo govori o papstvu i Vatikanu, a iz Biblijskih proročanstava znamo da Vatikan vodi glavnu riječ, iako je ovaj Tod živio u vrijeme kada se polako razvijala moć Vatikana koja je sada značajno veća.
    Za razliku od njih Rože Morno je govorio u jednom drugogm smislu o svemu tome, bio je pravi hriščanin, nije se bavio detaljima da li je na vrhu Rotšild i slične stvari. Imamo i Alberta Riveru koji je takođe govorio slično kao i Morno, stim da se on bavio Vatikanom i jezuitima. U svakom slučaju sotona vlada svijetom preko svojih agentura koje su podijelile svoje zadatke.

    Plan je jasan - sotona sprema posljednju prevaru kada će čitav svijet biti obmanut i ujedinjen i sve njegove organizacije rade na tome, a naročito je bio aktivan papa u posljednje vrijeme. Ono što je činjenica jeste da im na tom svom putu više ne stoji niko, čak ni jedna vjerska organizacija, odnosno sve su ih poklopili, rasturili i stavili pod kontrolu. Sada se ozbiljno krenulo u stvaranju Novog svjetskog poretka jer nema prepreka koje su postojale ranije kao što je na primjer bio protestantizam u SAD koji je uništen. Oni znaju da će se prilikom uspostavljanja tog sotoninog carstva usprotiviti samo pojedinci iz raznih krajeva svijeta, ali računaju da će se sa time lako izboriti - staviće ih van zakona, kompromitovati, ubiti ili šta već.
    Ako budemo živi u to vrijeme treba će nam vjera kakvu je malo ko imao da bi smo sve to, uz Božju pomoć, izdržali i opstali.

    To je onaj model koji je RKC postavila kroz socijalni nauk Crkve koji već neko vrijeme proučavam. Poklapa mi se onim što je EGW pisala. Taj model uključuje kršćanski tripratitni korporatizam koji već uvelike postoji u zapadnoj Europi i provodi se desetljećima. Takozvani dijalog socijalnih partnera: vlade, poslodavaca i sindikata. To je spoj tržišne i socijalne ekonomije koji ustvari daje više slobode nego ju sada imamo u našim državama, ali i veću socijalnu osjetljivost i solidarnost nego sada postoji (nastao je kao spoj individualizma i socijalizma). Mnoge nepravde koje danas postoje tim modelom biti će riješene i puno ljudi će nasjesti. RKC postaje svjetovna crkva da bi to mogla provesti, Crkva za mase. Načela supsidijarnosti, socijalne pravde, solidarnosti, poštovanje svakog čovjeka kao osobe će biti ugrađene unutra, a onda preko strukovnih udruženja, radničkih unija, sindikata i ostalog (to je taj model korporatizma, "ja sam glava, vi ste udovi", cijelo tijelo-corpus mora funkcionirati kao jedno prema riječima iz Pavlove poslanice, to im je bila vodilja) će se one koji to ne žele prihvatiti izbaciti s tržišta, ograničiti im pristup, jer se te organizacije bore za tobože bolji položaj radnika, ali i poslodavaca, itd. Znači svaka skupina ima svoje udruženje, čak i po strukama, točno ono što je EGW pisala kao opasnost, to će se i dogoditi. Inače socijalni nauk crkve nastao je kao odgovor na loš položaj radnika u drugoj polovici 19. st. i kao odgovor na prijetnju širenja komunizma, a posebno nakon 2 svj. rata. Naravno ideolozi su mu jezuiti (znam i imena, godine, djela), točno se može pratiti linija od ideoloških otaca do same provedbe koja već postoji, najviše unutar EU, a djelomično i unutar SAD-a (pogotovo Obama to provodi, pa ga zovu socijalistom, a nemaju pojma da iza tih razrađenih doktrina stoji RKC, a ne sadašnji socijal-demokrati i slični koji te ideje propagiraju, napadaju RKC, a pojma nemaju otkuda dolaze te ideje, niti što je potrebno za njihovu primjenu). To će biti spoj materijalnog i duhovnog kakav do sada ljudi nisu vidjeli, ispunit će želje mnogih. Taj model se djelomično temelji na Božjem zakonu da bilo koliko toliko mogao opstati, jer to je ključni kriterij, jedino tako i može opstati (čim se otvoreno počne protiviti, ubrzano počne propadati), ali samo djelomično i prividno u svojim postavkama, makar MNOGO više nego je to danas slučaj. Najbliže tome je EU, sa svojim parlamentom po uzoru na Babilonsku kulu, babilonski sustav lažne bezbrižnosti u kojem nas nikakava kazna za otpad neće moći zahvatiti.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Nathanael 14/10/2015, 21:40

    Zdravko ,mislim da Jahve stopira ovo ,jer što se tiče njih ,oni bi odavno sproveli svoje planove .Jahve iz ljubavi prema svom narodu čeka da se mi konačno usavršimo i da ne propadnemo .
    Čovječe što god gledaš danas ,svugdje je guba grijeha ,nije lako u gradovima živjeti ,mogu zamisliti što je u velikim gradovima .Nema većeg prokletstva nego živjeti u velikom gradu ,ali i na obali .Ljeti je sodoma i gomora ,a i malo prije i iza ljeta nažalost .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 14/10/2015, 22:16

    Vlatko (citat):Very Happy

    Jel ima kakvih izmjena u odnosu na ovo izdanje koje imamo?
    Ima, proširena je knjiga dosta, a ima i fotografija starih iz 1946.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Zdravko Vučinić 14/10/2015, 22:40

    Martin from Germany (citat):Zdravko ,mislim da Jahve stopira ovo ,jer što se tiče njih ,oni bi odavno sproveli svoje planove .Jahve iz ljubavi prema svom narodu čeka da se mi konačno usavršimo i da ne propadnemo .
    Čovječe što god gledaš danas ,svugdje je guba grijeha ,nije lako u gradovima živjeti ,mogu zamisliti što je u velikim gradovima .Nema većeg prokletstva nego živjeti u velikom gradu ,ali i na obali .Ljeti je sodoma i gomora ,a i malo prije i iza ljeta nažalost .

    Naravno da Bog zadržava vjetrove, ali se mora konačno učiniti kraj grijehu i ovakvoj Zemlji pa očekujem da se situacija pogoršava kako bi se oni za koje ima nade probudili.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Vlatko 14/10/2015, 23:37

    PavleS (citat):
    Vlatko (citat):Very Happy

    Jel ima kakvih izmjena u odnosu na ovo izdanje koje imamo?
    Ima, proširena je knjiga dosta, a ima i fotografija starih iz 1946.

    Kad ćeš ju postavit, ili proslijedi privatnim kanalima, baš me zanima.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 15/10/2015, 00:14

    Vlatko (citat):
    PavleS (citat):
    Vlatko (citat):Very Happy

    Jel ima kakvih izmjena u odnosu na ovo izdanje koje imamo?
    Ima, proširena je knjiga dosta, a ima i fotografija starih iz 1946.

    Kad ćeš ju postavit, ili proslijedi privatnim kanalima, baš me zanima.
    Upravo sam završio sređivanje cijele engleske verzije u Wordu tako da je sad na redu prevođenje.
    Na A4 formatu ima 120 strana pa ako bi išla u štampu na A5 recimo, sama za sebe bi bila velika knjiga, što znači da je nećemo dodavati u postojeću zbirku. Drugi razlog zašto je ne treba dodavati su iznesena iskustva koja se nalaze u drugoj ili trećoj knjizi objavljenim ranije. Takođe su dodata neka iskustva koja je Rože opisao gostujući na predavanjima ili u video intervjuima.
    Prošireni su mnogi opisi događaja i dodate stare fotografije, kao i skenovi iz vojničke službe Rože Mornoa, uključujući jedan njegov rukopis.
    Ova knjiga zapravo je nastala kao posveta Linde Morno, ćerke Rožea i Hilde, Sintiji Gros koja je umrla 2014. godine.

    Vidjećemo za prevod da se to brzo završi.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Nathanael 15/10/2015, 09:36

    Koliko ljudi nezna engleski ,kako to ,koji je razlog ?

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  PavleS 15/10/2015, 11:02

    Martin from Germany (citat):Koliko ljudi nezna engleski ,kako to ,koji je razlog ?

    Većina ljudi ne zna engleski. Ako si ti znalac, što se ne zauzmeš pa prevedeš neki video od gore postavljenih?
    A knjigu ćemo postaviti kad se prevede.

    Sponsored content


    ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO Empty Re: ROŽE MORNO: PUTOVANJE U NATPRIRODNO

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 26/4/2024, 18:32