BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? EmptyToday at 13:10 by Aleksandar

» Biblijski razgovori
DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+3
Radule
Zdravko Vučinić
Batret
7 posters

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  Zdravko Vučinić 2/10/2016, 22:14

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Ovo je pitanje koje odgovorni pojedinci danas postavljaju. Moj odgovor je: NE TREBA.
    Odmah da kažem da moja djeca neće ići u školu.

    Dva su ključna razloga zašto hrišćani ne treba djecu da šalju u škole:
    - zato što je sistem obrazovanja ateistički-neznabožački (satanistički)
    - zato što su obrazovne institucije (škole) leglo nemorala, pokvarenosti, destrukcije... i promoteri istih tih "vrijednosti" (satanistički principi života)


    Smatram da bi bih bio lično odgovoran pred Bogom ukoliko bi dopustio da moje dijete ide u školu. Osjećam kao da bi to bilo svjesno odvođenje djeteta sotoni na oltar. Kao da potpisujem smrtnu presudu djetetu, tako se osjećam na pomisao da ga vodim u školu. I ja i supruga imamo potpuno isti stav od prvog dana. Nešto slično kao sa vakcinisanjem, iako smatram da je škola mnogo opasniji izbor od vakcina.
    Iskreno vjerujem da je stav da hrišćani danas ne treba svoju djecu da šalju u škole jedna od ne-teoloških ISTINA ZA SADAŠNJE VRIJEME. Možda bih prije 20 ili 30 godina imao drugačije mišljenje, ali danas je ovako.
    Vjerujem da se bliži Hristov dolazak, da se ovaj svijet bliži svome kraju i da je teško vrijeme pred nama. Moraćemo "ispiti čašu", odnosno naša vjera konačno mora biti testirana da bi nas Bog mogao zapečatiti za vječnost. U tom smislu smatram da nema vremena za bilo kakve kompromise sa svijetom, u šta spada i slanje djece u školu, već moramo uspostaviti bliskiji odnos sa Bogom i Hristom i jačati našu vjeru kako bi bili spremni za iskušenja koja dolaze a koja će biti biti veoma suptilna sa ciljem da prevare i Božji narod.
    Ako vjerujemo da živimo u antitipskom Danu očišćenja, samo se sjetimo šta je Božji narod radio u prošlosti na taj dan - postio, drhtao, sa iščekivanjem očekivao kraj Prvosveštenikove službe itd. Upravo na taj način i mi treba da živimo, a ne da se na bilo koji način SVJESNO izlažemo opasnosti koja može skupo da nas košta.

    O ovoj temi može još dosta da se priča. Važno je da se sve dileme otklone ukoliko ih neko ima. Život po vjeri je život odricanja i život sukoba sa okruženjem i svijetom. Da li smo spremni za to i do koje granice?
    Nekad su pred očima roditelja hrišćana koji nijesu htjeli da podlegnu lažnoj religiji bacali njihovu djecu divljim životinjama. Kako su roditelji mogli da prožive te traume a da ne pokleknu pred satanistima? Jedino VJEROM. Da li mi imamo vjeru koja može da prođe takav ili sličan test. Pitanje odbijanja vakcinacije, odbijanja slanja djece u školu i slično, je samo početak ili jedan mali dio puta koji nam predstoji, a koji ćemo moći da pređemo samo VJEROM... Sukob sa svijetom i okruženjem nije nešto što mi tražimo, nego se to samo nameće kako vrijeme odmiče i kako se približavamo kraju.




    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  PavleS 2/10/2016, 23:01

    Da se zauzmemo malo i otvorimo jednu školicu. Smile
    avatar
    Mato T


    Broj komentara : 117
    Registration date : 2016-08-17

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  Mato T 3/10/2016, 07:43

    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  Batret 3/10/2016, 07:53

    Pozdrav, ja sam mnogo mladji od vas i nemam djecu ali dacu svoje misljenje. Stanje jeste lose ali nije npr. kao u Ameriku i sl..gdje ateisticki profesori provociraju vjernike i rade bilo sta samo da ovi ne vjeruju vise, sprdaju se sa njima itd, koliko ja znam ovdje su neutralni. Istina je da ima mnogo nemorala ali ja mislim da ipak treba da idu u skolu, nije lako ali moguce je da budes u svijetu a ne kao svijet.
    avatar
    Mato T


    Broj komentara : 117
    Registration date : 2016-08-17

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  Mato T 3/10/2016, 08:33

    Batret (citat):Pozdrav, ja sam mnogo mladji od vas i nemam djecu ali dacu svoje misljenje. Stanje jeste lose ali nije npr. kao u Ameriku i sl..gdje ateisticki profesori provociraju vjernike i rade bilo sta samo da ovi ne vjeruju vise, sprdaju se sa njima itd, koliko ja znam ovdje su neutralni. Istina je da ima mnogo nemorala ali ja mislim da ipak treba da idu u skolu, nije lako ali moguce je da budes u svijetu a ne kao svijet.

    Ako jednog dana budeš imao djecu biti će ti jasnija ova problematika. Najveći problem leži u tome da se dječiji mozak svakodnevno maltretira hrpom nepotrebnih informacija koje moraju učiti napamet, a koje praktički nemaju nikakvu svrhu osim zaglupljivanja.
    Otprilike 5-10% informacija je korisno, a sve ostalo služi za ispiranje mozga. Nažalost osjetio sam to na svojoj koži, jer sam završio visoke škole.
    Druga stvar je što djeca previše vremena provode odvojeni od roditelja bez ikakve kontrole, te na taj način na kreiranje njihovog karaktera velikim dijelom utječe okolina gdje se nalaze. Kasnije se roditelji čude kada im djete zastrani, jer ga oni navodno nisu tako učili.

    Pošto se ova tema odnosi na kućno školovanje, nije na odmet navesti da djecu također ne treba slati u jaslice, vrtiće i predškolske ustanove. U ovom predškolskom periodu su djeca još osjetljivija, te se pogotovo u ovom periodu roditelji trebaju maksimalno posvetiti djeci.

    Znam nekoliko svježih slučaja iz bliže okolice gdje su djeca praktički od prve godine odmah slana u jaslice i odvajana od roditelja zbog toga što se majka mora vratiti na posao. Ispovjedi tih roditelja o traumama koje ta djeca dožive u tako ranom stadiju odvajanja su strašne.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  Zdravko Vučinić 3/10/2016, 09:15

    PavleS (citat):Da se zauzmemo malo i otvorimo jednu školicu. Smile

    To bi bilo lijepo, ali ipak mislim da je kasno za tako nešto. Ulazimo u završnicu istorije kada će naša vjera biti testirana da bi nas Bog mogao zapečatiti za vječnost i zato ne mislim da takvi projekti treba da budu prioritetni. Djeca sve mogu naučiti od pobožnih roditelja, kao i od drugih hrišćana sa kojima se roditelji druže i sastaju. Ti ćeš Pavle biti zadužen da nam podučavaš djecu o nekim stvarima Smile

    Već postoje Biblijske lekcije, a u perspektivi možda pripremimo i neki napredniji kurs, a čak možda i nešto za djecu. Djeci treba znanje o Bogu, o Spasitelju, o Planu spasenja, kako da budu zdravi i srećni i neke osnovne stvari iz života... Za to ne trebaju škole. Škole ne služe tome. Škole su suptilne satanističke crkve gdje se djeci ispira mozak, nameće i promoviše grijeh i još dosta toga što ne valja. U današnje vrijeme voditi djecu u školu, po mom mišljenju, je potpisati njihovu vječnu smrtnu presudu. Može nekome možda da zvuči jako ovo što kažem, ali neka vrijeme pokaže. Ko ispravno razumije šta je grijeh i koliko je situacija ozbiljna danas sa aspekta približavanja Hristovog dolaska veoma lako će shvatiti da treba izjegavati škole. Mato je u pravu, i vrtići spadaju u to podjednako.


    Zdravko Vučinić: komentar modifikovan dana: 3/10/2016, 09:45; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  Zdravko Vučinić 3/10/2016, 09:44


    Vidjećemo šta će se dešavati u narednom periodu vezano za globalizaciju, odnosno Novi svjetski poredak. Ukoliko bude pritisaka  treba se pozvati na vjerska prava i slobodu savjesti koja su za sada Ustavom svake države garantovana, jer upravo naša vjera i savjest nam kažu da djeca ne treba da idu u školu. Svakako da je život van gradova olakšavajuća okolnost kao i činjenica da je veoma malo onih koji neće djecu da šalju u škole. Uz Božju pomoć i VJERU i taj problem se rješava, iako mislim da slijede veća i teža iskušenja.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  PavleS 3/10/2016, 14:33

    Što se mene tiče, kad su ove stvari u pitanju pristalica sam jedne poslovice koja je svojevremeno pripisana drugu Titu (mada ga niko nije čuo kad je to izjavio): Smile

    Spremajmo se kao da će sjutra biti rat, a živimo kao da će sto godina biti mir.

    Kako god, treba naći načina da se đeci pruži osnovno zdravo obrazovanje (pored biblijskog).
    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  Nikola Šavija 4/10/2016, 08:33

    Drago mi je što se pokrenula ova tema i ako je ona mnogim hrišćanima trn u oku. Mnogi misle da treba svoju decu da puste u ateističke škole. Čak ima i onih koji misle da će njihovoj deci biti bolje ukoliko budu išli u privatne vrtiće, škole i fakultete. Stanje po ovom pitanju u svetu i kod nas je katastrofa. Bar za mene. Da dete koje je dar od Boga dati ljudima koji nisu religijozni za mene je doslovno katastrofa. Ne kažem, možda tu ima i nekih pojedinaca koje koji su manje više uredu, ali ja (ni moja žena) ne bih rizikovao. A neka svako odluči prema svetlosti koju ima po ovoj temi. Ne znam koliko vas koji pratite ovaj forum imate dodira sa decom koja idu u vrtiće, škole itd... Ja imam dve sestrične stariju i mlađu. Da ne pričam koliko su danas deca agresivna od malih nogu. Svaka generacija je sve gora... Nekada su vaspitačice, učitelji... itd imali odgovornost i za vaspitanje dece, imali su opciju ukora, kazne, pruta.. Danas je strogo zabranjeno tući decu. Čak večina hrišćana misli da to ne treba raditi. Pod tući mislim (prut po zadnjici). Danas učenik ako prebije ili bude nasilan prema nastavniku može, a i ne mora dobiti ukor razrednog starešine. Nekada (kada sam ja išao u školu) izbacivalo iz škole, a u drugoj školi se obavezno stavljala pod strogi nadzor takva osoba. Danas se nastavnici (ne svi) doslovno maltretiraju. Deca rade šta hoće i doslovno manipulišu ne samo sa roditeljima nego i sa celim školstvom. Zašto im je to dozvoljeno??? Sotona je privremeni vladar ovoga sveta i on kao takav uspostavlja zakone preko ljudi koji su iz generacije u generaciju sve nemoralniji. Što se da videti bez puno pameti. Odnos dece jedne prema drugoj je bez empatije, ljubavi i iskrenog drugarstva...

    Ne mogu da zamislim da treba sutra svoje dete dam u vrtić-školu-fakultet. Svako dete sve korisne stvari koje će mu koristiti dalje u životu (čitanje, pisanje, računjanje, osnove iz biologije, istorije, itd) može naučiti od svoje majke i oca ili nekog pobožnog prijatelja ili rođaka (ako neko ima takve). Ovde je problem što neke majke "nemaju" vremena da uče svoju decu, jer su im druge stvari važnije od toga. Jevanđelje se širi prvo u svojoj kući pa tek onda na ostale. Mnoge majke bi drugačije, radije bi pričale sa drugim ženama o Jevanđelju nego bile sa svojom decom. Zato danas imamo i ovo stanje mnogo smo što kaže Čiča kilavi. I pored toga što većinu stvari iz osnova obrazovanja možemo pronaći na internetu. Škole nam danas nisu uopšte potrebne. Sve ovo vidi i NSP i u americi je postao da kažem trend online školovanje, od osnovnih-srednjih i viših škola. Jednostavno mnogo ih sve jeftinije košta u početku i ne treba im toliko zaposlenih. Ne kažem da će se standardne škole ugasiti ali dosta hoće.

    Privatne škole su opasne na drugi način malo perfidnije, što bi neki rekli sofisticirani način manipulacije. Kroz lažnu učtivost, ljubaznost, poštenje, kulturu. Gde se deca takmiče kroz odevanje, tehniku (mobilne, kompijutere, itd), automobile, rođendane itd... Kod osoba koje imaju novca nisu strane i druge devijacije, ali opet ne mora da znači. Dete od drugog deteta može pokupiti razne (duhovne viruse). Navešću jedan banalan primer kada sam ja išao u školu. Moj tada najbolji drug je grickao nokte, posle nekog vremena sam i ja počeo. Sve to ostavlja posledice na dete i stvara mu lažnu sliku od svetu o nekom napretku, lažnoj sreći. Kada roditelji ne provode vreme sa svojim detetom sotona samo koristi druge ljude da im baca seme bezobrazluka i svake prevare. Naručito se ovo odnosi na što mlađu decu do 3 godine.

    U školi se uči 95% stvari koje će mnogi zaboraviti. Kažem mnogi, neki neće. Učenje se mora prilagoditi svakom detetu. Neko ima bolje mentalne mogućnosti, neko bolje fizičke... Neko se prvo razvija fizički, kasnije i mentalno. Ako roditelji vide da njihovo dete ima dobre fizikalije i voli da radi bolje mu dati neki posao nego da ga na silu uči. Kasnije kad malo sazri treba ga naučiti i podučiti. Vrtić-škola-fakultet je trening centar koji vode Jezuiti preko svog sistema obazovanja. Od naših preubeđenja (ono kako smo vaspitani, učeni, sa kim smo se družili, ko su nam roditelji) mnogo zavisi kako ćemo mnoge stvari gledati, tumačiti, razumeti.

    O ovoj temi se može mnogo pričati, mislim da je jako važna tema. Ja sam iskreno mnoge loše stvari naučio upravo u školi od svojih nastavnika-dugara... Naravno imao sam sklonosti od svojih roditelja za sve to... I drugi su sve to slušali ali nisu bili kao ja. Zašto je to tako? Pa kod svakog su skonosti ka zlu različite...

    Deca koja su odrasla u religioznim porodicama su mogu da kažem posebno Blagoslovena, ali samim tim i na većem nivou odgovorna pred Bogom.

    Mudrošću se gradi dom i razumom se utvrđuje. (Priče 24,3) Strah od Gospoda početak je znanja. Ludi preziru mudrost i pouku. (Priče 1;7)
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  PavleS 4/10/2016, 12:57

    Dobra škola i dobra vakcina, ko hoće da mu zdravo đeca odrastu. Very Happy
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  PavleS 4/10/2016, 19:15

    Članci kao ovaj sa linka niže svjedoče da i neki svjetovni prosvjetni radnici primjećuju degradaciju i zaglupljivanje đece u školama, ali i oni sami su nesposobni da uvide stvarne uzroke jer su dio sistema.

    PISMO PROFESORKE UZBURKALO SRBIJU: Zaustavimo više zaglupljivanje dece!

    Negdje je Valter Fajt u svojim predavanjima dobro govorio kako se kreira obrazovni sistem u Ujedinjenim nacijama. To slično funkcioniše kao Svjetska zdravstvena organizacija koja usmjerava svijet na polju zvanične medicine, a svi vidimo kakvi su rezultati i koji su ciljevi.
    avatar
    Radule


    Broj komentara : 24
    Registration date : 2016-01-04

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  Radule 6/10/2016, 00:00

    Svoj pripravnicki staz sam odradio u srednjoj skoli kao profesor. Pod sloganom 'unapredjenja' skolskog sistema munjevitom brzinom se usvajaju zakoni koji imaju jasan cilj.. degradacija svijesti djece... nevjerovatno koliko se stanje promijenilo od prije 10 god. Djeca su dobila potpunu slobodu. Sistem (sotona) ne insistira puno da ih zamara da uce.. sistem je vec djecu naucio za ono za sta ih zeli kroz crtane filmove,igrice, serije, filmove i razne emisije. Srednja skola u danasnje vrijeme sluzi da djeca mogu probati slobodno cigaretu.. jer su daleko od roditela.. cak se i droga prodaje u srednjim skolama.. djeca se upoznaju i sa tim stvarima. Toaleti postaju mjesto za svakojake bludne radnje. Ono sta sam primijetio medju ucenicima kada razgovaraju medju sobom.... da im je sustina svake price musko zenski odnosi, u smislu da isticu blud... toliko su zarazeni da je to postala njima normalna pojava...profesor je tu kao figura. Pa i po modernom skolskom sistemu on je tu samo kao kordinator grupnog rada.... sto manje prica kod inspekcije ministarstva veci plus. Skola je postala mjesto gdje sotona zove djecu u svoje dvoriste... i gdje im daje 'slobodu' da uzivaju u sotonskim pricama i igrama.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  PavleS 6/10/2016, 11:27

    Kreatori NSP znaju da moraju moralno uniziti i razumski onesposobiti čovječanstvo za lakšu manipulaciju.
    Kod mladih se profiliše takva svijest da se sve svodi na to koliko je neko "seksi". I to se više ne odnosi samo na tinejdžere, već se prati praktično od vrtića.
    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  Nina V 15/10/2016, 18:15

    Evo nekih citata od Elen Vajt - Temelji srećnoga doma

    Zao uticaj koji okružuje našu djecu skoro je nepobjediv; on kvari njihov um i vodi ih u propast. Um mladih prirodno je sklon besmislicama; u ranim godinama, prije nego što im je karakter oblikovan, a rasuđivanje sazrelo, oni često pokazuju sklonost prema društvu koje će na njih štetno uticati.

    Kad bi moj glas mogao da dopre do svih roditelja u zemlji, opomenula bih ih da ne popuste želji svoje djece u izboru drugova. Roditelji malo razmišljaju o tome da štetne utiske mladi lakše primaju od božanskih utisaka. Zbog toga i njihovo društvo treba da bude takvo da podstiče rast u milosti da bi istina otkrivena u Božjoj riječi, mogla naći mjesta u srcu.

    Roditelji treba da imaju ma umu da će druženje sa osobama slabog morala i grubog karaktera pogubno uticati na mlade. Ako propuste da izaberu dobro društvo svojoj djeci, ako im dopuste da se druže sa mladima sumnjivog morala, oni ih stavljaju, ili im dozvoljavaju da sami sebe stave u školu u kojoj se uče i primjenjuju pouke o poročnosti. Možda misle da su njihova djeca dovoljno jaka da se odupru iskušenju, ali kako mogu da u to budu sigurni? Mnogo je lakše popustiti zlim uticajima nego im se oduprijeti. Prije nego što postanu toga svjesni, njihova djeca usvojiće duh svojih drugova i prepustiti se propasti.

    Opasnosti kojima su mladi izloženi povećavaju se kad se nađu u društvu velikog broja svojih vršnjaka s njihovim različitim karakterima i životnim navikama. U takvim okolnostima mnogi roditelji su skloni da se opuste, umjesto da udvostruče svoje napore da čuvaju i nadgledaju svoju djecu.

    Neograničena sloboda koja se daje djeci ovoga vremena prouzrokovala je propast mnogih hiljada.
    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  Nina V 6/11/2016, 16:09

    Ne čitajte, ne gledajte i ne slušajte zlo.- Oni koji ne žele da postanu plen sotoninih zamki, moraju dobro čuvati prilaze duši; oni moraju da izbjegavaju da čitaju, gledaju i slušaju sve što bi moglo da izazove nečiste misli.
    Moramo učiniti sve što je moguće da sebe i svoju djecu ne dovedemo u priliku da gledamo bezakonje koje se čini u svijetu. Brižljivo čuvajmo svoje oči i uši, tako da ova zla ne uđu u naš um.

    Imamo razlog da budemo duboko zabrinuti za našu djecu, koja se na svakom koraku suočavaju sa iskušenjem. Njima je nemoguće da izbjegnu susret sa zlim društvom...
    Neki roditelji su toliko ravnodušni, toliko nemarni da im je svejedno koju školu pohađaju njihova djeca. Oni kažu:"Mi smo u svijetu i ne možemo da ga napustimo."

    Mnogi poznati dnevni listovi puni su uzbudljivih priča koje mlade uče zlu i vode ih na put propasti. Skoro su i djeca postala odrasla u poznanju zločina. Priče koje čitaju podstiču ih na zlo. U mašti oni postupaju u skladu sa onim što im je prikazano, dok im se ne javi želja da vide mogu li učiniti zlo, a da izbjegnu kaznu. U živom umu djece i mladih prizori prikazani u izmišljenim otkrivenjima budućnosti izgledaju kao stvarnost.

    U vaspitanju djece i mladih bajke, mitovi i izmišljene priče danas imaju veliku ulogu. Knjige ovakvog sadržaja koriste se u školama i mogu se naći u mnogim domovima. Kako roditelji - hrišćani mogu dopustiti svojoj djeci da koriste knjige ispunjene lažima? Kada djeca pitaju za značenje priča koje su suprotne učenju njihovih roditelja, oni odgovaraju da te priče nisu istinite. Međutim, to ne otklanja štetne posledice njihove upotrebe. Misli koje se nalaze u ovim knjigama zavode djecu. One im daju pogrešan pogled na život i usađuju u njih želju za onim što je nestvarno...
    U ruke djece ili mladih nikada ne treba staviti knjige koje sadrže iskrivljenu istinu. Ne dopustimo da naša djeca, u toku sticanja obrazovanja prime ideje koje će se kasnije pokazati kao seme grijeha.

    Djecu treba poučavati da odbace bezvrijedne uzbudljive priče, a da se prihvate korisnog štiva koje će pokrenuti um da se zainteresuje za biblijske događaje, istoriju i dokaze......

    Elen Vajt- Temelji srećnoga doma
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  PavleS 6/11/2016, 17:29

    Nina V (citat):Ne čitajte, ne gledajte i ne slušajte zlo.- Oni koji ne žele da postanu plen sotoninih zamki, moraju dobro čuvati prilaze duši; oni moraju da izbjegavaju da čitaju, gledaju i slušaju sve što bi moglo da izazove nečiste misli.
    Moramo učiniti sve što je moguće da sebe i svoju djecu ne dovedemo u priliku da gledamo bezakonje koje se čini u svijetu. Brižljivo čuvajmo svoje oči i uši, tako da ova zla ne uđu u naš um.

    Imamo razlog da budemo duboko zabrinuti za našu djecu, koja se na svakom koraku suočavaju sa iskušenjem. Njima je nemoguće da izbjegnu susret sa zlim društvom...
    Neki roditelji su toliko ravnodušni, toliko nemarni da im je svejedno koju školu pohađaju njihova djeca. Oni kažu:"Mi smo u svijetu i ne možemo da ga napustimo."

    Mnogi poznati  dnevni listovi puni su uzbudljivih priča koje mlade uče zlu i vode ih na put propasti. Skoro su i djeca postala odrasla u poznanju zločina. Priče koje čitaju podstiču ih na zlo. U mašti oni postupaju u skladu sa onim što im je prikazano, dok im se ne javi želja da vide mogu li učiniti zlo, a da izbjegnu kaznu. U živom umu djece i mladih prizori prikazani u izmišljenim otkrivenjima budućnosti izgledaju kao stvarnost.

    U vaspitanju djece i mladih bajke, mitovi i izmišljene priče danas imaju veliku ulogu. Knjige ovakvog sadržaja koriste se u školama i mogu se naći u mnogim domovima. Kako roditelji - hrišćani mogu dopustiti svojoj djeci da koriste knjige ispunjene lažima? Kada djeca pitaju za značenje priča koje su suprotne učenju njihovih roditelja, oni odgovaraju da te priče nisu istinite. Međutim, to ne otklanja štetne posledice njihove upotrebe. Misli koje se nalaze u ovim knjigama zavode djecu. One im daju pogrešan pogled na život i usađuju u njih želju za onim što je nestvarno...
    U ruke djece ili mladih nikada ne treba staviti knjige koje sadrže iskrivljenu istinu. Ne dopustimo da naša djeca, u toku sticanja obrazovanja prime ideje koje će se kasnije pokazati kao seme grijeha.

    Djecu treba poučavati da odbace bezvrijedne uzbudljive priče, a da se prihvate korisnog štiva koje će pokrenuti um da se zainteresuje za biblijske događaje, istoriju i dokaze......

    Elen Vajt- Temelji srećnoga doma  
    Ljudi najčešće zaboravljaju osnovnu svrhu svoje vjere. U svim vjekovima Bog poziva svoj narod da izađe i odvoji se od svijeta predatog grijehu i bezakonju. To može da izgleda vrlo radikalno za mnoge ali je suština biblijske religioznosti. Naravno u svemu tome treba se dobro paziti da se to ne pretvori u fanatizam i sektašenje, jer to je opet jedan od izlaza za tjelesnu religiju koja ima tendenciju isključivanja zdravog razuma (neka vrsta glumljenja vjere).
    Nina V
    Nina V


    Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  Nina V 24/2/2017, 19:45

    Roditelji čine grešku što svoju djecu vrlo rano uvode u društvo, jer se plaše da im djeca nešto neće znati ako ne prisustvuju sjedaljkama i ne druže se sa onima koji vole zabave. Još dok djeca pohađaju školu, oni im dopuštaju da prisustvuju sjedaljkama i učestvuju u društvenom životu. To je velika greška. Na ovaj način djeca upoznaju zlo mnogo brže nego svoje školske predmete, jer se tako njihov um ispuni onim što je beskorisno, dok se strast prema zabavama razvije u takvoj mjeri, da više nisu sposobni da savladaju i najjednostavnije obrazovne predmete. Njihova pažnja je podijeljena između učenja i ljubavi prema zabavama. Kako se ljubav prema zabavama pojačava tako se usporava njihov umni razvoj.
    Elen Vajt - Temelji srećnog doma
    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  Nikola Šavija 26/2/2017, 00:15

    Elen Vajt je pre više od 100 godina u svojim knjigama upozoravala Hrišćane da svoju decu ne šalju u ateističke škole, ali i u njeno vreme su neki Hrišćani slali svoju decu u takve škole. Ona savetuje još tada pre 100 godina da je kućno školovanje ukoliko postoje uslovi za to najbolja opcija. Takođe je savetovala da se osnivaju Crkvene škole (danas to nije baš lako).

    Evo šta ona kaže:

    Odaberite školu u kojoj je Bog temelj – U planiranju obrazovanja svoje dece van doma, roditelji bi trebalo da shvate da više nije bezbedno da ih šalju u državnu školu, i trebalo bi da nastoje da ih pošalju u škole, gde će moći da dobiju obrazovanje zasnovano na biblijskim temeljima.Na svakom roditelju hrišćaninu, počiva svečana dužnost da pruže svojoj deci obrazovanje, koje će ih voditi ka sticanju znanja u Gospodu i postanu učesnici u božanskoj prirodi, kroz poslušnost Božijoj volji.

    52 Odabir škole. Child Guidance

    Ono što je zanimljivo je da u knjizi Temelji srećnog doma nigde (ukoliko se ne varam) ne piše da treba (da savetuje Elen Vajt) kako deca hrišćana ne bi trebala da idu u ateističke škole, što je odmah sumnjivo i vidi se da su se izdavači (Adventisti) istinski potrudili da prenesu poruku kakva odgovara njihovim verovanjima. Na kraju mogu samo da kažem da se deca Adventista ništa preterano ne razlikuju od druge svetovne dece ili dece nekih drugih "Hrišćanskih" denominacija. Tragično je da čak i ovi što znaju engleski i čitali su Child Guidance od Elen Vajt i pored toga svoju decu šalju u ateističke škole, i čude se posle kako njihovu decu ne interesuje Božije delo.
    avatar
    Mato T


    Broj komentara : 117
    Registration date : 2016-08-17

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  Mato T 26/2/2017, 09:53

    Izjava M. Luthera od prije 500 godina.

    Ovako јe pisao o univerzitetima: „Boјim se da će univerziteti postati široka vrata pakla, ako se tamo marljivo ne bude
    obјašnjavalo Sveto pismo i usađivalo u srca mladih. Nikome ne
    savetuјem da svoјe dete šalje tamo, gde Sveto pismo niјe merilo
    života. Svaka instituciјa u koјoј se stalno ne proučava Božјa reč,
    mora postati izopačena.“
    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty ŠKOLOVANJE OD KUĆE (obrazovanje na daljinu)

    Komentar  Nikola Šavija 10/9/2020, 15:05

    Bog je i u ovo vreme zaštitio svoj narod i kroz ove zakone za roditelje koji žele da sačuvaju svoju decu od štetnog uticaja (savremenih škola) darvinove teorije, "seksualnog obrazovanje" (čitaj perverzija) i društva loše vaspitane dece (koju ne osuđujem), svaki zdravo religiozan roditelj koji ima mogućnosti treba da zaštiti svoje dete dok duhovno ne ojača bar do nekih dvanest godina od štetnog uticaja.

    Ovde postavljam zakon od 2020 godine koji jasno definiše pod kojim uslovima se obrazovanje može vršiti na daljinu. https://www.paragraf.rs/propisi/pravilnik-uslovi-kvalitet-nastave-na-daljinu-za-osnovne-skole.html

    Član 8

    Pravo na sticanje obrazovanja nastavom na daljinu ima učenik osnovne škole, koji iz opravdanih razloga nije u mogućnosti da neposredno stiče obrazovanje prisustvom u školi u koju je upisan.

    Pravo na sticanje obrazovanja nastavom na daljinu ima učenik koji:

    - je aktivan sportista;

    - je učenik muzičke i/ili baletske škole;

    - živi u mestu gde je loša infrastruktura, što otežava dolazak u školu (naročito u zimskom periodu);

    - zbog poslovnih obaveza roditelja privremeno odlazi u inostranstvo.

    Nastava na daljinu organizuje se za učenika koji nije u mogućnosti da neposredno stiče obrazovanje prisustvom u školi po pravilu za celu školsku godinu.

    Nastava na daljinu može da se organizuje i u toku školske godine za period koji nije kraći od tri nedelje, u skladu sa potrebama učenika.

    U slučaju neposredne ratne opasnosti, ratnog stanja, vanrednog stanja ili drugih vanrednih situacija i okolnosti obrazovno-vaspitni rad putem nastave na daljinu može da se organizuje za sve učenike škole u periodu u kojem ne postoje uslovi za neposredno sticanje obrazovanja u prostoru škole.

    Kao što možete da vidite postoje opcije, ali i uslovi koje morate da ispunite kako bi vaše dete nastavu pogađalo od kuće.

    Još detaljnije objašnjenje je u članu 9

    Član 9

    Roditelj je dužan da pismeno obavesti školu u kojoj dete stiče osnovno obrazovanje i vaspitanje, do kraja tekuće nastavne godine, o nameri da se za njegovo dete sledeće školske godine organizuje nastava na daljinu, odnosno da školi podnese zahtev za odobrenje sticanja obrazovanja/nastave na daljinu.

    Roditelj u zahtevu, pored ostalog navodi i dužinu trajanja organizacije nastave na daljinu.

    Uz zahtev roditelj, dostavlja dokumentaciju kojom se dokazuje potreba organizovanja nastave na daljinu:

    1) kopiju dokumentacije kojom dokazuje da je dete aktivan sportista;

    2) kopiju dokumentacije kojom dokazuje da je dete učenik muzičke i/ili baletske škole;

    3) kopiju dokumentacije kojom dokazuje da je usled neadekvatne infrastrukture u mestu gde žive ugrožena bezbednost deteta na putu do škole (naročito u zimskom periodu);

    4) kopiju dokumentacije kojom dokazuje da dete zbog poslovnih obaveza roditelja privremeno odlazi u inostranstvo;

    5) ostalu dokumentaciju kojom se dokazuje opravdanost podnetog zahteva, kao i dokaze o postojanju uslova za ostvarivanje nastave na daljinu (raspoloživi resursi - računar, laptop i drugo).

    Opcija pod 3 je kao dobra, jer tu imate najbolji ambijent za dete i roditelje.

    Opcija 4 je takođe u redu gde bi ste se zaposlili negde van granica naše zemlje.

    Siguran sam da će neki roditelji da se jave koji kažu da nemaju novca da žive na selu, ali kao što vidite opcija 4 je odlično rešenje za takve slučajeve, inače u mnogim selima postoje mnoge prazne kuće (nema ih na oglasima), a postoje i mnogi ljudi na selu koji jedva čekaju da neko dodje na selo i iznajmili bi kuću, zapamtite Bog uvek ima rešenje, mi dosta puta nemamo, ali On ima, on vam može dati mudrost kako da postupate i u najtežim okolnostima (tačno i kada bi se nebo srušilo)...

    Zaista jedna prelepa vest za koju trebamo zahvaliti Bogu...
    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  Nikola Šavija 10/9/2020, 15:27

    Palo mi je na pamet da će možda biti nekih roditelja koji će se pozivati na porodični zakon član 71 koji glasi:

    Obrazovanje deteta

    Član 71

    (1) Roditelji imaju dužnost da obezbede osnovno školovanje detetu, a o daljem obrazovanju deteta dužni su da se staraju prema svojim mogućnostima.

    (2) Roditelji imaju pravo da detetu obezbede obrazovanje koje je u skladu sa njihovim verskim i etičkim uverenjima.

    Pod 2 se podrzumeva kada se misli na verska i etička uverenja koja su u skladu sa zakonom, a ne na naša individualna verska ili etička uverenja, to bi značilo da ukoliko pripadamao nekoj od postojećih verskih zajednica već samim tim te zajednice veruju u skladu sa zakonom, gde će vam ili već jeste omogućeno pravo o verskoj slobodi. Tako da se u tom slučaju ne možete pozvati na član 71 stav 2. Mnogi ljudi su i dalje u verskim organizacijama jer misle da one štite njihove interese, da štite, ali u skladu sa zakonima, ukoliko vaše etičko mišljenje ima veće standarde, moraćete: 1. Da se prilagodite takvim načelima (da vam postanu "normalna"). 2. Ili da se sami izolujete iz sredine "normalnih". Crkve uče da je mir i da nema razloga čega da se bojite, da će sve biti u redu itd, ali da li je zaista tako? Prosudite sami... Zapamtite neprijatelj radi sa svakom prevarom i lukavstvom, ali uvek postoji izlaz, hvala Bogu.

    Sponsored content


    DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE? Empty Re: DA LI DJECA HRIŠĆANA TREBA DA IDU U SAVREMENE (ATEISTIČKE) ŠKOLE?

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 26/4/2024, 13:37