BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» Biblijski razgovori
PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty14/4/2024, 21:19 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+7
PavleS
_Ivan_
Mirko Filipovic
Noemi
beka26
N.K.
Zdravko Vučinić
11 posters

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  Zdravko Vučinić 9/11/2014, 11:34


    Odličan tekst Nikole Šavije iz Beograda o prevari zvanoj ULJE KANABISA do kojeg sve više ljudi pokušava doći nadajući se u čudo izlečenja

    http://www.precicomdozdravlja.com/konopljino-ulje-cudo-ili-prevara/
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  N.K. 9/11/2014, 23:04

    Tekst je i vise nego odlican. Ali eto kao sto sigurno znate i vidite: hoce da legalizuju upravo pod plastom da je to nesto "dobro", dok zapravo nije. Naisao sam na ovu vest gde se govori o genetski modifikovanoj marihuani...

    http://www.novi-svjetski-poredak.com/2014/10/17/gmo-marihuana-bolja-ili-losija-i-treba-li-nam-uopce/


    Nikola: komentar modifikovan dana: 12/11/2014, 04:01; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  PavleS 10/11/2014, 10:41

    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  beka26 28/12/2014, 21:18








    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  Zdravko Vučinić 7/4/2015, 19:28

    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  Nikola Šavija 11/8/2015, 15:09

    Savremena medicina je otkrila da od krvi koju bubrezi prerade nastaje urin ( produkt koji sadrži toksine ).

    Mnogi narodi u prošlosti su urin koristili u "lečenju". Danas u Indiji možemo kupiti i kravlji urin, ili napitak KOLA ( Indiska kola kola ). Nešto više o tome možete saznati u ovom http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/15/Zanimljivosti/44458/Indijska+%22Koka-kola%22+od+kravljeg+urina.html tekstu. Neki i danas koriste urin u "lečenju", takozvana urinoterapija.

    Treba zapaziti da su hindusi odnosno sekta "Raštrije Svajamsevak Sang" (RSS) ubili 67 hrišćana. Iako mnogi misle da su hinduisti bezopasni i nenasilni iz ovog podatka možemo videti koliko su oni agresivni i opasni ne samo fizički, nego i duhovno.

    Nešto neće da otvori ovaj link, pa da stavim ceo teks.

    Indijska nacionalistička grupa napravila je piće od kravljeg urina koje će biti zdrava alternativa “Koka-Koli” i “Pepsiju”, a prodavaće se pod imenom “Kravlja voda”.

    Najnoviji pokušaj "Raštrije Svajamsevak Sang" (RSS), najveće i najstarije Hindu nacionalističke grupe, da se Indija očisti od stranih uticaja i promoviše svoju ideologiju Hindutva, zove se "Gau Jal" na sanskritu, a na srpskom "Kravlja voda".Om Prakaš, šef Odeljenja za zaštitu krava RSS-a izjavio je da je novo osvežavajuće piće od kravljeg urina, zdrava alternativa "Koka-koli" i "Pepsiju", u završnoj test fazi i da će uskoro biti lansirano na ogromno indijsko tržište."Ne brinite, neće mirisati na urin i biće odličnog ukusa. Nije kao gazirana pića i neće imati bilo kakve toksine", poručio je Prakaš medijima iz svog štaba u Hardvaru, jednom od 4 sveta grada na reci Gang.Hindusi krave tretiraju kao svete životinje i njihovo klanje je nezakonito u gotovo celoj Indiji.Kravlji izmet se tradicionalno koristi kao gorivo i sredstvo za dezinfekciju u selima, dok urin igra važnu ulogu u kozmetici, a u kombinaciji sa izmetom u ritualima za "pročišćenje" kod nižih prstenova sistema Hindu kasti.U nekim indijskim prodavnicama može čak i da se kupi čist kravlji urin, koji stoji na policama pored jogurta i mleka. A tu negde su i "urinske" paste za zube.Od 2001. godine, RSS, koji broji 8 miliona članova, promoviše kravlji urin i kao lek za širok opseg bolesti, od problema sa jetrom do gojaznosti, pa čak i u borbi protiv raka. Ovaj nacionalistički pokret često je bio optuživan za korišćenje nasilnih metoda, kao što je ubijanje 67 hrišćana u istočnoj indijskoj državi Orisa prošle godine. Takođe, na meti su im bile i strane kompanije u Indiji, kao što su "Koka-kola" i "Pepsi", protiv čije robe su 1994. organizovali bojkot širom zemlje.Om Prakaš kaže da je novo piće bazirano na urinu miksovanom sa nekoliko lekovitih i "ajurveda" biljaka. Dodao je da će biti jeftino i naglasio da će moći da parira američkim "kola" brendovima, veoma popularnim u Indiji, uprkos njihovim ogromnim budžetima."Bićemo im velika konkurencija, jer je naša ‘Kravlja voda’ dobra za čovečanstvo. Razmišljamo i o izvozu."


    Nikola Šavija: komentar modifikovan dana: 12/8/2015, 14:37; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  Noemi 11/8/2015, 16:31

    dobro ste ovo zapazili, valja spomenuti da urinoterapiju također propagira čuveni ruski pisac prirodne - narodne medicine Genadij Petrovič Malahov, koji je vrlo popularan kod ljudi koje interesira zdrav naćin života posebno njegove knjige Gladovanje i Urinoterapija gdje nameće urinoterapiju .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  PavleS 12/8/2015, 13:36

    Pa da, upiški se vrač i pacijent popije po čašu ujutro prije jela. Đe ćeš bolji lijek. PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE 483971

    Evo na jednom sajtu preporučuju post na urinu i vodi i grgljanje urina kod zubobolje. PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE 74610
    avatar
    Mirko Filipovic


    Broj komentara : 3
    Registration date : 2014-12-20

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  Mirko Filipovic 12/8/2015, 16:27

    Evo iskustva čoveka koji je gledao u sunce. Kakve su posledice usledile čitaćete u tekstu

    Do kraja marta 2013 god sam bio veliki zagovornik sangejzinga ili ti gledanja u sunce , prvi put sam poceo da gledam u sunce 2009 god kada sam na youtube prvi put video snimak Hire Ratana Maneka. Mali broj ljudi je tada poceo tu praksu, medju prvima je bio Mikan ( Miroslav Kiš iz Novog Sada ), on je bio sa gledanjem neki mesec ispred mene, tako da sam pratio njegov dnevnik. Kada sam dosao do 15 min pojavili su mi se nekakvi končići i tačkice u vidnom polju, to me je uplasilo pa sam prestao sa praksom gledanja u sunce. Ali uvek mi je bilo žao jer nisam završio praksu. Nakon duže pauze počeo sam ponovo. Tako da sam krajem marta ove 2013 god dosao do 32 min i 40 sek, trudio sam se da gledam u sigurne sate, tog jutra siguran sam da sam počeo u sigurnom satu a da li sam izasao iz okvira sigurnog sata ne znam jer nisam posle završenog gledanja i držanja zatvorenih očiju mogao da očitam vreme sa mob tel. Ne samo to, doživeo sam drastično pogoršanje vida, nisam mogao da pročitam reg tablice sa vozila ni na 5 m. Onda je vremenom počeo vid da se popravlja, nakon nedelju dana mogao sam da vidim na 10 m i tako posle duzeg vremena to je doslo do nekih 30m . Onda sam primetio da prave linije vidim valovito ,napr auto na daljini sam video nepravil oblika, oluke na kućama valovito i sl. Jasnoća centralnog vida je bila narušena, zakazao sam pregled u kliniku Sv Vid u Beogradu, tamo su mi uradili skener očiju, snimak je pokazao opekotinu, tj ožiljak od opekotine u centralnom delu makule tj žute mrlje. Na pitanje da li mogu da mi pomognu, rekli su da samo Bog može da mi pomogne, dali su mi nekakav dijagram da pratim stanje. Od tad je prošlo dosta vremena tako da se vid dosta popravio i ja sam se navikao ali nije se vratio ni 70% kao sto je bio pre tog jutra !

    avatar
    Mirko Filipovic


    Broj komentara : 3
    Registration date : 2014-12-20

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  Mirko Filipovic 12/8/2015, 18:33

    Još jedno iskustvo devojke koja je praktikovala sangejzing ( gledanje u sunce )

    Evo jednog iskustva devojke koja je gledala u sunce:

    "GLEDANJE U SUNCE VODI KA SLEPILU"

    Imam 31 godinu i velikih problema sa ocima. Zelim upozoriti sve ljude koji gledaju u sunce, a i one ljude koji planiraju to da urade. Iz svog iskustva mogu reci da je sunce jako opasno i da moze covek da oslepi. Ja sam jedna od tih sto je gledala u sunce. Desilo mi se to 01. novembra 2013 godine. Tog dana sam ucila na terasi i gledala u sunce 10 sekundi. Nakon tih 10 sekundi gledanja u sunce htela sam da nastavim dalje da ucim, ali nisam vise mogla prepoznati slova. Hvala Bogu nisam oslepela, ali imam velike posledice. Ostetila sam centar za ostrinu vida (makula) i vid mi se pogorsao. Sada imam zutu mrlju u oba oka i ne mogu da ciitam. Ocni doktori su mi rekli da mi nista ne moze pomoci, ni operacija. Ostala mi je sada samo nada i vera, da ce mi s vremenom biti bolje, ako budem imala srece. Hvala Bogu sto jos uvek vidim i nisam oslepela. Sada se jako kajem zbog toga, ali nazalost ne mogu tu gresku ispraviti. Ja vas molim da to ne radite, jer ce te se kao i ja kajati. Raspitajte se kod ocnog doktora koliko je sunce opasno za oci. Oci su nase veliko blago i trebamo ih cuvati. Poslusajte me, molim vas, za vase dobro. Hvala vam i zelim vam sve najlepse od srca.

    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Neprijatelj sa maskom "zdravlja"

    Komentar  ljuba79 1/3/2016, 11:54

    Pozdrav,
    hteo bih da podelim svoje iskustvo sa jucerasnjeg boravka(kratkog ;-) na jednom predavanju pod nazivom - "Sirova hrana, zdrave navike"...Odrzavalo se u klubu zdravlja, ne bih da navodim ime grada - nije ni bitno, ali taj klub zvanicno postoji od 1988(cini mi se da sam tako procitao u brosuri) - i broji oko 100 clanova, kako navedose...Svake sedmice im reklama(sadrzaj programa) izlazi u lokalnim novinama, ozbiljnim - takodje sa tradicijom..I ja tako pozvan odlicnom temom - odem prvi put...Skoro sam sa veganstva presao na sirovo, pa da se malo informisem...
    Medjutim, odmah po kopiranom materijalu, koji je cekao na stolicama, vidim da u programu ima i nekih tema sa bioenergijom, pa neki sabloni za visak - koji broj sta znaci... PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE 918995  Vec mi je postalo vrlo sumnjivo, hajde da sam dosao na privatan skup nekih ezoterijanaca, vec na zvanican i jedan od 2 kluba zdravlja u celom gradu od 70.000 stanovnika..
    Usput - drugi klub je u organizaciji adv. crkve, gde je npr. skoro bila vrlo poznata propagandistkinja zdrave hrane(radi zvucnog imena - privlacenja ljudi...) - i pritom usput i psovala, iznoseci jednu komercijalnu notu zdravlja - vise hvaleci sponzorov blender i sebe, nego desifrirajuci konkretnu problematiku...
    Da se vratim na temu...Oko mene 20-tak ljudi, mahom starijih, ali znate - kad vidite one face, tragatelje za nekom pripadnoscu...I krene, mala najava pocasnog clana, cicica sa svojih 80tak godina PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE 918427   (postovanje sedoj kosi, ali...) - odmah uze dva magneta i sipa vodu u dve case, pa jedna da se polarizuje ovako, druga onako...Jedna se pije danju, jedna nocu ;-) tako nesto...Vidim covek do mene zapisuje, spremio papir i olovku...Ja u soku.... affraid Uze cicica jabuku da je "meri" - stavi visak (kaze - ne idite nigde bez toga, stipaljka, pa na koncu zavezana matica - ono sto se navrce na sraf ;-) )...Ja vec "kljucam", mislim se - da ustanem, da ih isprozivam, sta je ovo - dozivanje duhova...Ali cutim, i sa osmehom - gledam dalje...Vrhunac je bio - stavi svoj prst jedne ruke na malu trulez na jabuci, a u drugoj ruci visak koji krene u jednu stranu, a kad pomeri prst na zdrav deo jabuke - onda visak "kaze da" - vrtenjem u suprotnu stranu...Strasno!!! Onda je pomesao vodu iz one dve suprotno polarizovane vode - pa malo mu se visak vrti u jednu, a malo u drugu stranu  PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE 222412  Samo sam ustao demonstrativno, i otisao, valjda ce neko da shvati - da je to vredjanje zdravog razuma...Dakle za prvih 15-20 min. koliko sam bio - nista konkretno o sirovoj hrani...

    Da poentiram, hteo bih da podrzim teoriju da je zdravstvena reformacija - desna ruka Jevandjelja, ali da je isto tako ta grana alternativne medicine - odnosno stil zivota - vrlo zloupotrebljen!!!
    Vidimo mnoge "eticke vegetarijance", pa neku istocnjacku duhovnu mistiku - koja prozima te novonastale pokrete...Joge...Meditacije...Fruterijance...Fanatizam...
    Budimo oprezni, a ako vec propagiramo to - neka bude u sili Bozijoj, na obracenje ljudi - kojima je u danasnjici zaista potrebna pomoc od nezdravih navika...Ali, kao sto vidimo i tu je neprijatelj umesao prste...

    Usput, voleo bih da pitam - nekog od iskustva - gde povuci granicu sirovoj hrani? Pomalo mi nedostaje "hleb"(npr. tonus, ili moja neka projara - koju pravim sa raznim vrstama integralnog brasna), mozda i ne toliko da ne mogu izdrzati bez njega(posto sam u prelaznoj fazi) - pre bih rekao, razmisljam logicno - gde zaista treba napraviti rez? OK, unecu zitarice u obliku pahuljica(musli, natapanje, klijanje), ali - da li ima potrebe tako? Zar nije i vatra blagoslov, u smislu kuvanja - npr. tvrde mahunarke, pirinadz, krompir, pa ti zdravi hlebovi...
    Neki ljudi kazu - to je za zivotinje, da li te zito privlaci kada ga vidis u polju...i takve konstatacije, da samo onako prirodno - kako nam je prilagodjeno - da tako treba jesti...
    Sta vi mislite?
    Hvala, svako dobro...


    ljuba79: komentar modifikovan dana: 1/3/2016, 19:36; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  Jovana 1/3/2016, 13:52

    ljuba79 (citat):Pozdrav,
    hteo bih da podelim svoje iskustvo sa jucerasnjeg boravka(kratkog ;-) na jednom predavanju pod nazivom - "Sirova hrana, zdrave navike"...Odrzavalo se u klubu zdravlja, ne bih da navodim ime grada - nije ni bitno, ali taj klub zvanicno postoji od 1988(cini mi se da sam tako procitao u brosuri) - i broji oko 100 clanova, kako navedose...Svake sedmice im reklama(sadrzaj programa) izlazi u lokalnim novinama, ozbiljnim - takodje sa tradicijom..I ja tako pozvan odlicnom temom - odem prvi put...Skoro sam sa veganstva presao na sirovo, pa da se malo informisem...
    Medjutim, odmah po kopiranom materijalu, koji je cekao na stolicama, vidim da u programu ima i nekih tema sa bioenergijom, pa neki sabloni za visak - koji broj sta znaci... PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE 918995  Vec mi je postalo vrlo sumnjivo, hajde da sam dosao na privatan skup nekih ezoterijanaca, vec na zvanican i jedan od 2 kluba zdravlja u celom gradu od 70.000 stanovnika..
    Usput - drugi klub je u organizaciji adv. crkve, gde je npr. skoro bila vrlo poznata propagandistkinja zdrave hrane(radi zvucnog imena - privlacenja ljudi...) - i pritom usput i psovala, iznoseci jednu komercijalnu notu zdravlja - vise hvaleci sponzorov blender i svoje knjige, nego desifrirajuci konkretnu problematiku...
    Da se vratim na temu...Oko mene 20-tak ljudi, mahom starijih, ali znate - kad vidite one face, tragatelje za nekom pripadnoscu...I krene, mala najava pocasnog clana, cicica sa svojih 80tak godina PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE 918427   (postovanje sedoj kosi, ali...) - odmah uze dva magneta i sipa vodu u dve case, pa jedna da se polazira ovako, druga onako...Jedna se pije danju, jedna nocu ;-) tako nesto...Vidim covek do mene zapisuje, spremio papir i olovku...Ja u soku.... affraid Uze cicica jabuku da je "meri" - stavi visak (kaze - ne idite nigde bez toga, stipaljka, pa na koncu zavezana matica - ono sto se navrce na sraf ;-) )...Ja vec "kljucam", mislim se - da ustanem, da ih isprozivam, sta je ovo - dozivanje duhova...Ali cutim, i sa osmehom - gledam dalje...Vrhunac je bio - stavi svoj prst jedne ruke na malu trulez na jabuci, a u drugoj ruci visak koji krene u jednu stranu, a kad pomeri prst na zdrav deo jabuke - onda visak "kaze da" - vrtenjem u suprotnu stranu...Strasno!!! Onda je pomesao vodu iz one dve suprotno polarizovane vode - pa malo mu se visak vrti u jednu, a malo u drugu stranu  PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE 222412  Samo sam ustao demonstrativno, i otisao, valjda ce neko da shvati - da je to vredjanje zdravog razuma...Dakle za prvih 15-20 min. koliko sam bio - nista konkretno o sirovoj hrani...

    Da poentiram, hteo bih da podrzim teoriju da je zdravstvena reformacija - desna ruka Jevandjelja, ali da je isto tako ta grana alternativne medicine - odnosno stil zivota - vrlo zloupotrebljen!!!
    Vidimo mnoge "eticke vegetarijance", pa neku istocnjacku duhovnu mistiku - koja prozima te novonastale pokrete...Joge...Meditacije...Fruterijance...Fanatizam...
    Budimo oprezni, a ako vec propagiramo to - neka bude u sili Bozijoj, na obracenje ljudi - kojima je u danasnjici zaista potrebna pomoc od nezdravih navika...Ali, kao sto vidimo i tu je neprijatelj umesao prste...

    Usput, voleo bih da pitam - nekog od iskustva - gde povuci granicu sirovoj hrani? Pomalo mi nedostaje "hleb"(npr. tonus, ili moja neka projara - koju pravim sa raznim vrstama integralnog brasna), mozda i ne toliko da ne mogu izdrzati bez njega(posto sam u prelaznoj fazi) - pre bih rekao, razmisljam logicno - gde zaista treba napraviti rez? OK, unecu zitarice u obliku pahuljica(musli, natapanje, klijanje), ali - da li ima potrebe tako? Zar nije i vatra blagoslov, u smislu kuvanja - npr. tvrde mahunarke, pirinadz, krompir, pa ti zdravi hlebovi...
    Neki ljudi kazu - to je za zivotinje, da li te zito privlaci kada ga vidis u polju...i takve konstatacije, da samo onako prirodno - kako nam je prilagodjeno - da tako treba jesti...
    Sta vi mislite?
    Hvala, svako dobro...
    Zdrava ishrana je postala tako bolesna religija i tako su je iskompromitovali i unakazili da je to strasno. Ljudi se cesto uzohole samo na primjeru ishrane da je to zalosno. Znam puno ljudi koji vole da isticu kad negdje odu npr.pa kazu: ne ne ne, ja sam zakleti vegetarijanac ili vegan ne mogu to. Mislim se samo lagano ljudi neko pokusava da te ugosti kao hriscanin duzan si mu na najljepsi moguci nacin objasniti kako ti prija promjena ishrane i da ti je stvarno lijepo a ne da ti je opterecenje da to svudje istices kao da si cudo neko. Ne volim ta sektasenja. Kad god vidim da ja nesto pogresno uradim ili neko drugi samo zamislim na tren Hrista i pomislim kako bi on odreagovao na sve to. Mislim ljudi se hvale na te stranice te jedem ovo te jedem ono...papaja i ne znam ja sto... ada nemaju svi ljudi za to...neko se zadovolji jednom jabukom iz vocnjaka...dajte malo krotosti... Okultiste i razumijem donekle ali "hriscane" ne. A toga u adventizmu ima koliko oces. Opusteno samo i ne dozvoljavajmo da Sotona od svega napravi sprdnju. Svudje je danas prisutan trend sirova ishrana+okultizam (joga,bioenergija,gledanje u sunce dok ne ocoris itd...) Gospod je nas jedini ljekar i izbavitelj, Njemu neka je sva hvala sto nas cuva i brine o nama.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  PavleS 1/3/2016, 18:54

    Pozdravljam sve rečeno u prethodnom postu. Nagledao i naslušao sam se fantaziranja oko ishrane i zdravog života dosta. Po pravilu ti fanatici iz teologije ne znaju ni osnovne stvari tako da se ni iz čega ne može zaključiti da im je to donijelo neki boljitak.
    avatar
    _Ivan_


    Broj komentara : 24
    Registration date : 2014-09-21

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  _Ivan_ 1/3/2016, 21:41

    Ljubo brate kako živiš bez hleba? Smile ima na forumu o tome što si pitao, ali iz iskustva bih ti savetovao da se čuvaš fanatizma. Naravno da kuvano može da se jede, biljke koje su za kuvanje a hleb i te kako. Sve najbolje.
    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  Nikola Šavija 1/3/2016, 23:02

    ljuba79 (citat):Pozdrav,
    hteo bih da podelim svoje iskustvo sa jucerasnjeg boravka(kratkog ;-) na jednom predavanju pod nazivom - "Sirova hrana, zdrave navike"...Odrzavalo se u klubu zdravlja, ne bih da navodim ime grada - nije ni bitno, ali taj klub zvanicno postoji od 1988(cini mi se da sam tako procitao u brosuri) - i broji oko 100 clanova, kako navedose...Svake sedmice im reklama(sadrzaj programa) izlazi u lokalnim novinama, ozbiljnim - takodje sa tradicijom..I ja tako pozvan odlicnom temom - odem prvi put...Skoro sam sa veganstva presao na sirovo, pa da se malo informisem...
    Medjutim, odmah po kopiranom materijalu, koji je cekao na stolicama, vidim da u programu ima i nekih tema sa bioenergijom, pa neki sabloni za visak - koji broj sta znaci... PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE 918995  Vec mi je postalo vrlo sumnjivo, hajde da sam dosao na privatan skup nekih ezoterijanaca, vec na zvanican i jedan od 2 kluba zdravlja u celom gradu od 70.000 stanovnika..
    Usput - drugi klub je u organizaciji adv. crkve, gde je npr. skoro bila vrlo poznata propagandistkinja zdrave hrane(radi zvucnog imena - privlacenja ljudi...) - i pritom usput i psovala, iznoseci jednu komercijalnu notu zdravlja - vise hvaleci sponzorov blender i sebe, nego desifrirajuci konkretnu problematiku...
    Da se vratim na temu...Oko mene 20-tak ljudi, mahom starijih, ali znate - kad vidite one face, tragatelje za nekom pripadnoscu...I krene, mala najava pocasnog clana, cicica sa svojih 80tak godina PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE 918427   (postovanje sedoj kosi, ali...) - odmah uze dva magneta i sipa vodu u dve case, pa jedna da se polarizuje ovako, druga onako...Jedna se pije danju, jedna nocu ;-) tako nesto...Vidim covek do mene zapisuje, spremio papir i olovku...Ja u soku.... affraid Uze cicica jabuku da je "meri" - stavi visak (kaze - ne idite nigde bez toga, stipaljka, pa na koncu zavezana matica - ono sto se navrce na sraf ;-) )...Ja vec "kljucam", mislim se - da ustanem, da ih isprozivam, sta je ovo - dozivanje duhova...Ali cutim, i sa osmehom - gledam dalje...Vrhunac je bio - stavi svoj prst jedne ruke na malu trulez na jabuci, a u drugoj ruci visak koji krene u jednu stranu, a kad pomeri prst na zdrav deo jabuke - onda visak "kaze da" - vrtenjem u suprotnu stranu...Strasno!!! Onda je pomesao vodu iz one dve suprotno polarizovane vode - pa malo mu se visak vrti u jednu, a malo u drugu stranu  PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE 222412  Samo sam ustao demonstrativno, i otisao, valjda ce neko da shvati - da je to vredjanje zdravog razuma...Dakle za prvih 15-20 min. koliko sam bio - nista konkretno o sirovoj hrani...

    Da poentiram, hteo bih da podrzim teoriju da je zdravstvena reformacija - desna ruka Jevandjelja, ali da je isto tako ta grana alternativne medicine - odnosno stil zivota - vrlo zloupotrebljen!!!
    Vidimo mnoge "eticke vegetarijance", pa neku istocnjacku duhovnu mistiku - koja prozima te novonastale pokrete...Joge...Meditacije...Fruterijance...Fanatizam...
    Budimo oprezni, a ako vec propagiramo to - neka bude u sili Bozijoj, na obracenje ljudi - kojima je u danasnjici zaista potrebna pomoc od nezdravih navika...Ali, kao sto vidimo i tu je neprijatelj umesao prste...

    Usput, voleo bih da pitam - nekog od iskustva - gde povuci granicu sirovoj hrani? Pomalo mi nedostaje "hleb"(npr. tonus, ili moja neka projara - koju pravim sa raznim vrstama integralnog brasna), mozda i ne toliko da ne mogu izdrzati bez njega(posto sam u prelaznoj fazi) - pre bih rekao, razmisljam logicno - gde zaista treba napraviti rez? OK, unecu zitarice u obliku pahuljica(musli, natapanje, klijanje), ali - da li ima potrebe tako? Zar nije i vatra blagoslov, u smislu kuvanja - npr. tvrde mahunarke, pirinadz, krompir, pa ti zdravi hlebovi...
    Neki ljudi kazu - to je za zivotinje, da li te zito privlaci kada ga vidis u polju...i takve konstatacije, da samo onako prirodno - kako nam je prilagodjeno - da tako treba jesti...
    Sta vi mislite?
    Hvala, svako dobro...


    Ja ću ti što kraće mogu odgovoriti. Samo nemoj da se uvrediš, jer mi nije to namera. Klubovi zdravlja koje vode neki od pastora HAC-a su jednom rečju svetovni. Njihov cilj nije promocija zdravlja nego samopromocija. Neki od pastora tako šire svoj kult ličnosti gde ih "vernici" još više obožavaju. U HAC-u su inače za svoje "vernice" organizovali aerobik (sa svetovnom muzikom), tako da "vernice" mogu biti zdrave. To se sve inače dešava u prostorijama crkve. Inače klubovi zdravlja su tako koncipirani da se oni nezavisno izdržavaju, i osnovni cilj je zarada i namamljivanje ljudi u njihovu crkvu. Kako bi im plaćali desetke i priloge od kojih inače ovi žive. Što se tiče njihovih renomiranih časopisa ima tu dobrih stvari, ali kad vidim ko sve tu priča o zdravlju, a da ne zna ni osnovne stvari iz religije (jedna Maja Volk, ili neka sportiskinja). Ti časopisi su samo namamljivanje ljudi da posećuju njihova predavanja (neka mogu biti i dobra). Okultizam je tu i tamo uvek prisutan (što kroz aparate tipa zaper, itd).. Klubovi zdravlja organizuju i kampove zdravlja. Kakva je to katastrofa evo jednog podatka. Na te kampove dolaze uglavnom starije žene i muškarci koji puše, piju, itd... Znači čim se završi predavanje ide pauza za cigaru. I kome oni pričaju o zdravlju? Ti ljudi nisu došli da nešto nauče nego da potroše svoje vreme. Da ti ljudi imaju više novca nikad ne bi došli i slušali njihova predavanja. Kampovi su tako koncipirani da 3 osobe spremaju hranu za 30 ljudi, i tako doručak, ručak, večera... Naravno posetioci kampova plaćaju minimalno jer klub zdravlja ide na količinu i tako zarađuje. Inače napominjem da im nebi pola ljudi došlo da podignu cene za 20%. I to što dobro kažu na tim predavanjima uđe na jedno uvo izađe na drugo. Bolje da su pravili predavanja i postavljali na YOUTUBE. Kada sam ih jednom pitao što ne okače neko predavanje na internet samo su me ignorisali kao da ne postojim.

    Moj ti je savet da ideš na samo proverena predavanja kod proverenih predavača od kojih ćeš moći da dobiješ konkretne odgovore na neka pitanja. Bolje ti je da kreneš da čitaš knjige o zdravlju ako te to interesuje imaš ih na sajtu www.prirodnamedicina.org . Više ćeš naučiti tako što ćeš sam čitati i naučiti, pa ako ti nešto ne bude jasno možeš nas pitati, mi koji imamo više iskustva. Tako ćeš za nekoliko meseci znati bolje prirodnu medicinu nego pola kluba zdravlja.

    Osobe koje promovišu isključivo sirovu biljnu hranu (raw vegani) ni sami nisu dosledni u ishrani, ili ako i jesu bave se nekim okultizmom gde ih demoni održavaju u životu. Sve dok se ne razbole. Što se uvek na kraju i desi, samo se o tobe ćuti. Ljudi ne shvataju da je pokret raw vegan projekat novog svetskog poretka. Raw vegani su uglavnom ateisti ili gnostici, hinduisti, budisti, sangejzeri, itd... Svi izgledaju bolesno, i kad dođe zima beže u toplije krajeve gde preživljavaju. Opterećeni su ishranom, jedu na svakih 2 sata, čak ima i onih koji ne piju vodu. Jer su im njihovi autoriteti rekli da postoji voda u voću i povrću i da je to najzdravija voda i da im ne treba više od toga. Posle nekoliko godina osobe koje pređu na 100% raw veganstvo oboljevaju. Neki od tih fanatika se čak poziva i na bibliju gde kažu da je Danijel sa njegovim prijateljima jeo samo sirovu biljnu hranu. Što nije tačno. Jeli su biljnu hranu, ali ne 100% sirovo.

    Na 100% sirovoj ishrani možeš biti nekoliko dana u toku meseca, (ako si pre toga jeo lošije, jeo si sir, jogurt, jaja, ili neke ne toliko zdrave slatkiše). Recimo bio si u gostima. Ili ti se prijelo nešto ne toliko zdavo pica, neka pita ili nešto tako. Ne treba se mnogo opterećivati i stavljati sebi za cilj ili kao ideal prelazak na 100% raw vegan ishranu. To zapravo i nije idealna ishrana, jer je nekompletna. Može biti kompletna kada bi mi živeli u raju. Pošto živimo na planeti zemlji gde su se uslovi drastično promenili i nema više one raznolikosti koja je ostojala u Edenu. Da ne pominjem drvo života koje je imalo funkciju gde svako ko jede sa njega ne može ostariti, biti bolestan, umreti. Neke namirnice se moraju kuvati jer jedino tako možemo imati korist od njih. A to su žitarice, mahunarke. Ostale biljke možeš jesti što sirove što kuvane, recimo krompir, šargarepa, cvekla, itd... Ako pojedeš i nešto manje zdravo nije smak sveta. Ako dobiješ zatvor uradiš klistir, ili popiješ formule creva 1, ili slana voda, limun, so. Ili tog dana uradiš blaži detoks. Kažem zdravlje ne treba da bude opterećenje niti je to uslov za spasenje. Dzejms Vajt je umro od bolesti srca pa šta to znači da neće biti spasen? Ljudi nemoj da idemo u fanatizam, bolje je za nekog da umre u Hristu od bolesti nego da u "zdravlju" nespreman dočeka Hrista.

    I kao što ti je Ivan napisao jedi hleb, jedi ga sa kvascem. Kada se sirovi kvasac ispeče na preko 200 stepeni on gubi svoje neželjene efekte. Tako da svati slobodno kvasac i uživaju u mekanom hlebu. Kuvanom krompiru i dobroj piti Smile. Možeš ponekad da pojedeš i picu sa sirom Smile. Ili neku pastu (testeninu).
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  PavleS 1/3/2016, 23:43

    Iznenađujuće poznavanje hacera pacera za zdravlje. Smile
    Tačno je da samo promovišu njihove istaknute ljude samo da bi se crkvi dalo na značaju i vrbovali novi članovi.
    Oni se ustvari trude da što više budu privlačni za svijet, kao iskompleksirane šiparice da privuku momke.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  ljuba79 2/3/2016, 14:07

    Hvala na odgovorima...
    Nemam se sta ljutiti Nikola...Nisam clan adv. crkve(zdravstvena reforma bez Jevandjelja je samo odsecena "desna ruka"), a savete cu rado prihvatiti...Jer se slazemo da bi bila grehota propustiti raznolikost u ishrani - koju nose sve one biljke koje se ipak trebaju termicki obraditi...Mahunarke itd...Opet, misljenja sam da se treba jesti sirovo ono sto moze, jer zaista je poseban osecaj imati nesto "zivo" u stomaku, kao da se direktno apsorbuju ti enzimi, energija, nekako fino je, blagosloveno...Samim tim sam otisao stepenik vise, izbacio grickalice, secer, gurmanluke...Dzaba vegan kad se mozes samo tako nasladiti...

    Price Solom. 27.,11: Sine moj, budi mudar i obraduj srce moje, da imam šta odgovoriti onome ko me ruži.

    Znate, nekad sam zauzdavanjem, postom, dobio silu preobrazenja - da sam ostavio alkohol za uvek...Sto nikako nije bilo moguce ranije u mojoj sili...

    Nema nesto tih adekvatnih sajtova, klubova zdravlja...Moze li neki link? Sem ovo sto rade Zdravko i Nikola? Znam da je Goran Susljic napisao neku bas detaljnu knjigu o zdravlju...

    Nego, razmisljam nesto jutros, mozda bi se mogli zdruziti, mi ovde severnije...Beograd, Novi Sad, Zrenjanin, Pancevo...Da li nas ima? Da se okupimo jednom za pocetak, mozda neki izlet - Fruska Gora, druzenje, bogosluzenje...Da se upoznamo i licno...Koji propagiramo zdrave biblijske principe duhovnosti, ishrane...Ko zna sta moze ispasti od toga...Imam i ja neke planove, oko seoskog domacinstva, neke moje "barke" posletka...
    Ako vam se svidja ideja - javite se privatnom porukom, ili napisite neki predlog(mozemo i posebnu temu)...A na leto idemo na primorje u posetu administratorima Cool
    Svako dobro...
    avatar
    Jovana


    Broj komentara : 160
    Registration date : 2015-08-30

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  Jovana 4/3/2016, 03:00

    http://www.nexus-svjetlost.com/intervjui/item/2639-victor-truviano-i-kresimir-misak-zivjeti-bez-hrane-i-vode-zivjeti-od-srece
    E pogledajte ovo. E ako se mogu cudu nacudit' kako ljudima "ispari" mozak a da toga nijesu ni svjesni. Kakvo Sotonsko ponizenje ! Neka no na fb neki ljudi u jednoj grupi iskustva u sirovoj ishrani zastupaju ovo, ja im rekoh da ne luduju i ne prihvataju sve sto im se servira. Pa kaze jedna djevojka on zivi duhom Very Happy Da da... E paaaaaaa... Gospode dragi pomozi im !
    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  Nikola Šavija 18/3/2019, 09:11

    Metoda čišćenja gorkom soli i maslinovim ulje je velika prevara a to dobro dokazuje i ovaj članak.

    Naime, zna se da ako miješate jednake količine oleinske kiseline (glavnog sastojka maslinovog ulja) i soka limuna te male količine otopine kalijevog hidroksida, dolazi do stvaranja polutvrdih bijelih kuglica. Tijekom procesa probave, ove kuglice apsorbiraju žuč i postaju zelene. Pokazalo se i da se unutar ovih ‘kamenčića’ nalazi i crvena boja, koja je posljedica djelovanja ulja. Kad se osuše na sobnoj temperaturi, ove kuglice postaju relativno čvrste i tvrde.

    https://net.hr/magazin/zdravlje/popularno-ciscenje-jetre-je-cista-zabluda/
    avatar
    Zmajche


    Broj komentara : 134
    Registration date : 2019-09-05

    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  Zmajche 27/1/2020, 15:09

    Jedna u nizu od prevara alternativne medicine je MMS (Miracle Mineral Solution).
    Do pre par godina je bio popularan među propagatorima alternativne medicine, kao čudotvoran suplement, koji leči sve i svašta.
    Hemijski sastav mu je natrijum holrid, natrijum holrit i limunska kiselina.
    Navodno se uzima tako što se ukapa nekoliko kapi u limunov sok, obično se preporučivalo da se ide od jedne kapi do petnaest, pa se posle smanjuje do jedne. A porcija se preporučivala jednom dnevno. Tako da je kura trajala oko mesec dana.
    Uglavnom, na osnovu hemijskih analiza, ustanovilo se da ovaj rastvor ima slično svojstvo kao VARIKINA i da može da se koristi kao IZBELJIVAČ, jer dolazi do oslobađanja čistog hlora koji je veoma štetan u organizmu.
    Meni je ovaj suplement preporučila jedna osoba, od koje sam učio makrobiotiku. Kupio sam radi eksperimenta, još dok nije bila medijska pompa oko njega.
    Sproveo sam jednu kuru na sebi, i nisam osetio posledice. Međutim, kad je moja majka krenula sa istim, kad je došla do četvrtog dana, odnosno četiri kapi, počela je da povraća.
    Naravno prestala je da uzima i bacili smo. A nedugo posle toga, možda oko godinu dana, ona saznaje za ovu vest da je otrov.
    Posle sam pričao sa tom osobom, što mi je preporučila, na šta se vadila da je to bilo čišćenje (standardna priča za tu vrstu medicine) i da jeste otrov ako se ne pomeša sa limunom, ali ako se pomeša onda je lek.
    Pre tog medijskog buma, taj otrov se prodavao u prodavnicama zdrave hrane širom Srbije, kao i na internetu (gde ga ima i dalje). Prodavalo se i u okviru izdavačke kuće Esotheria, koja se bavi objavljivanjem knjiga najtvrdokornijeg okultizma.

    Sponsored content


    PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE Empty Re: PREVARE SAVREMENE I ALTERNATIVNE MEDICINE

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 19/4/2024, 15:02