BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 EmptyToday at 13:10 by Aleksandar

» Biblijski razgovori
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+19
JasnaRR
Jelena
Mato T
ro004
AlenK
Nenad
Jovana
Radule
Ivan__
kainos
PavleS
szabatka
Tako-je
Zdravko Vučinić
Storm
Eliezer
Splanzlajs
Vlatko
beka26
23 posters

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  giga 11/11/2016, 20:55

    PavleS (citat):
    giga (citat):
    PavleS (citat):
    giga (citat):
    PavleS (citat):
    giga (citat):...promaklo nam je svima prvi dan u mesecu koji je isto bio neradan radi nekih svečanosti a od njega kreće brojanje 6 ,,radnih,,dana do šabata,
    Odavde počinje tvoj problem, ostalo je nepotrebno komentarisati jer nema veze sa predmetom o kojem pričamo.
    Mani se ovih gluposti jer kad otvoriš vrata jednoj besmislici slijedi niz drugih pa možeš završiti kao pločaši.
    Mislim da iznad postoje stihovi za taj moj ,,problem,, ali dobro sve stoji samo treba da se prihvati a kad već pomenu pločaše,to je još jasnije objašnjeno samo narod je izgleda ohol ili neće da veruje šta na to jasno kaže biblija.Najbolje bi bilo da se javi neki Jevrej i ako može da se objasni kako kod njih ide taj neisprekidani niz a ne računajući prvi dan u novom mesecu.
    Znači i pločaš i mjesečar... Jevreji ti se samo mogu sprdati na ove gluposti.
    A ja više ne mogu ni to, razbolim se kad vidim ovakve stvari. I onda treba da se čudimo što se normalni ljudi sprdaju na račun religije.
    Tako obično i ide kad neko ne ume da objasni neke stihove ili neće da prihvati nešto što je jasno objašnjeno,jedino ostaje sprdnja  
    Ti ne možeš čak ni da se postidiš od ukora, već prebacuješ lopticu na mene.

    Ovo je još jedan dokaz da nema gorih sekti od adventističkih repova po svijetu.
    Kako sam obaviješten, pločaši i mjesečari uglavnom crpe "informacije" sa sajta Word Last Chance koji prodaju priču o zemlji ravnoj ploči i lunarnom šabatu. Osim toga, promovišu iskrivljenu sliku o Elen Vajt koja, po njima, nije više prorok već Božji glasnik. Osnivač sekte je bivši adventista, bogati Egipćanin i navodno vlasnik kozmetičke kompanije Avon.

    Od sada nadalje, na ovom forumu više nemate šta da tražite sve dok se eventualno ne dozovete pameti i javno izvinite svima koje ste možda pokolebali u vjeri svojim spinovima.
    Evo javno se izvinjavam što sam pokrenuo ovu temu i ujedno tražio pomoć,žao mi je što je nisam dobio,iskren da budem u sebi sam znao da će tako i biti,po vašem i nikako drugačije.Tačno je da sam od WLC-a nabavio kalendar,a bolje je da koristim kalendar od navodno bogatog Egipćanina nego od prebogatog pape,od dva zla biraj manje.Budite blagoslovljeni
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  PavleS 11/11/2016, 21:07

    Pa jesam li ti u početku rekao da se sedmica računa od stvaranja, tikvane, što nalaže i objašnjava 4. zapovijest. To nema veze sa kalendarom.
    Jedina adekvatna pomoć u takvim slučajevima je batina po Mojsijevom zakonu.
    Za razliku od tebe koji naivno nasijedaš na svakakve gluposti, ovima sa "sajta" World Last Chance u Mojsijevo vrijeme sledovala bi smrtna kazna zbog verbalnog delikta protiv Boga i ugrožavanja ljudi navođenjem na udaljavanje od životno važnih istina.
    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  giga 11/11/2016, 21:34

    PavleS (citat):Pa jesam li ti u početku rekao da se sedmica računa od stvaranja, tikvane, što nalaže i objašnjava 4. zapovijest. To nema veze sa kalendarom.
    Jedina adekvatna pomoć u takvim slučajevima je batina po Mojsijevom zakonu.
    Za razliku od tebe koji naivno nasijedaš na svakakve gluposti, ovima sa "sajta" World Last Chance u Mojsijevo vrijeme sledovala bi smrtna kazna zbog verbalnog delikta protiv Boga i ugrožavanja ljudi navođenjem na udaljavanje od životno važnih istina.  
    Mislio sam da smo završili,ali ja evo još sad i stvarno neću više,obično kad nekom treba pomoć u nečemu taj neko od koga se traži pomoć kad ne zna ili ne može pomogne obično to kaže ili moli od Boga za pomoć,ne poteže odmah Mojsijev zakon čak ne bi trebalo na njega ni da pomisli,a oboje smo rekli svašta a samo sam ja izneo neke stihove,da si samo malo obratio pažnju šta sam pisao možda bi stanje bilo drugačije ali za to je sad kasno bilo šta je bilo.Slažem se da treba da se pazi šta se sve posećuje koji sajtovi i u šta da se veruje ali na kraju sve treba proveriti u bibliji kako po pitanju šabata tako i po pitanju zemlje koja stoji i sunca koje se kreće jer lažno učenje je lažno učenje bilo ono veliko ili malo a i za to mislim da postoji nešto u Mojsijevom zakonu ali ja to tebi ne želim.Šta više da kažem osim da si nekad bio kul tip ali šta da se radi.Doviđenja i prijatno
    avatar
    Mato T


    Broj komentara : 117
    Registration date : 2016-08-17

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Mato T 11/11/2016, 21:39

    giga (citat):
    Evo javno se izvinjavam što sam pokrenuo ovu temu i ujedno tražio pomoć,žao mi je što je nisam dobio,iskren da budem u sebi sam znao da će tako i biti,po vašem i nikako drugačije.Tačno je da sam od WLC-a nabavio kalendar,a bolje je da koristim kalendar od navodno bogatog Egipćanina nego od prebogatog pape,od dva zla biraj manje.Budite blagoslovljeni  

    Brate zašao si na klizav teren, pa te molim da se urazumiš, da ne sklizneš u provaliju.
    Nađi mi u Bibliji jedan stih gdje su patrijarsi prije Mojsija ili apostoli nakon Isusove smrti određivali svetkovanje Šabata prateći i svetkujući mladi mjesec.
    Treba praviti jasnu razliku između prazničnih Šabata čiji se početak određivao mladim mjesecom i Šabata kao sedmog dana uspostavljenom u Edenu.
    Svetkovanje mlađaka i prazničnih Šabata je bilo direkno vezano za službu u šatoru i hramu, te je ta služba završena Isusovom smrću kada se pocijepala hramska zavjesa.
    O tipologiji starog saveza i njenom značenju imaš Pavlovu knjigu na sajtu pa pročitaj.

    Pošto je Bog preko adventnog pokreta vratio na scenu istinu o svetkovanju Šabata, zar ti stvarno misliš da bi Bog preko tamo nekih sektaša širio pravu istinu o Šabatu, a zaobišao one preko kojih je direktno tu istinu širio.

    Ljudi manite se avetanja što kaže Pavle i ne trošite vrijeme na otkrivanje "novih istina", jer postajete oruđe u sotoninim rukama, a vrijeme milosti ističe.
    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  giga 11/11/2016, 21:53

    Mato T (citat):
    giga (citat):
    Evo javno se izvinjavam što sam pokrenuo ovu temu i ujedno tražio pomoć,žao mi je što je nisam dobio,iskren da budem u sebi sam znao da će tako i biti,po vašem i nikako drugačije.Tačno je da sam od WLC-a nabavio kalendar,a bolje je da koristim kalendar od navodno bogatog Egipćanina nego od prebogatog pape,od dva zla biraj manje.Budite blagoslovljeni  

    Brate zašao si na klizav teren, pa te molim da se urazumiš, da ne sklizneš u provaliju.
    Nađi mi u Bibliji jedan stih gdje su patrijarsi prije Mojsija ili apostoli nakon Isusove smrti određivali svetkovanje Šabata prateći i svetkujući mladi mjesec.
    Treba praviti jasnu razliku između prazničnih Šabata čiji se početak određivao mladim mjesecom i Šabata kao sedmog dana uspostavljenom u Edenu.
    Svetkovanje mlađaka i prazničnih Šabata je bilo direkno vezano za službu u šatoru i hramu, te je ta služba završena Isusovom smrću kada se pocijepala hramska zavjesa.
    O tipologiji starog saveza i njenom značenju imaš Pavlovu knjigu na sajtu pa pročitaj.

    Pošto je Bog preko adventnog pokreta vratio na scenu istinu o svetkovanju Šabata, zar ti stvarno misliš da bi Bog preko tamo nekih sektaša širio pravu istinu o Šabatu, a zaobišao one preko kojih je direktno tu istinu širio.

    Ljudi manite se avetanja što kaže Pavle i ne trošite vrijeme na otkrivanje "novih istina", jer postajete oruđe u sotoninim rukama, a vrijeme milosti ističe.
    Jesi pogledao i proverio stihove koje dao gore,kad dobiješ vreme pogledaj i videćeš da se mesec koristio za određivanje dana,ako su mladine ukinute onda se broji bez prvog dana u mesecu ili je i šabat ukinut,a adventisti su mi bili simpatični u početku ali sada više nisu...
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Zdravko Vučinić 11/11/2016, 21:56

    Dragi Giga, znam te iz Betela, i volio bih da nastaviš duhovni rast, ali se bojim da si na tom tvom putu naišao na pogrešne ljude, pogrešne sajtove i pogrešna učenja. Evo ti neke informacije vezano za lunarni sabat, nadam se da čitaš engleski i nadam se da ćeš, ukoliko pročitaš, imati bolje razumijevanje. Ovdje imaš dosta dobrih informacija, čak i lična svjedočanstva itd.

    http://acts321.org/studies/lunar_sabbaths/lunar_sabbaths.htm
    avatar
    Mato T


    Broj komentara : 117
    Registration date : 2016-08-17

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Mato T 11/11/2016, 22:27

    giga (citat):
    Jesi pogledao i proverio stihove koje dao gore,kad dobiješ vreme pogledaj i videćeš da se mesec koristio za određivanje dana,

    Naravno da sam provjerio zato sam ti i postavio ovo pitanje:
    Nađi mi u Bibliji jedan stih gdje su patrijarsi prije Mojsija ili apostoli nakon Isusove smrti određivali svetkovanje Šabata prateći i svetkujući mladi mjesec?

    Napravio si copy-paste stihova koje uopće ne razumiješ. Da si se potrudio da malo razmisliš o onom što sam ti napisao u predhodnom postu ne bi nastavio lupati gluposti, pa izgleda da moram crtati jednostavne stvari.

    giga (citat):
    ako su mladine ukinute onda se broji bez prvog dana u mesecu ili je i šabat ukinut

    Nisu mladine ukinute, nego je ukinuta njihova funkcija koja je određivala početak prazničnih Šabata. Ne razumiješ razliku između prazničnog Šabata i Šabata uspostavljenog u Edenu. Iz toga proizlaze sva lupetanja koja iznosiš. Pročitaj još jednom moj predhodni post.

    giga (citat):
    a adventisti su mi bili simpatični u početku ali sada više nisu...

    Današnji "adventisti" i ovi tvoji sektaši koje simpatiziraš spadaju u isti koš. Ja sam spominjao pionire adventizma, ali očito ti to ne razumiješ.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  PavleS 13/11/2016, 00:24

    Mogu donekle razumjeti ljude kad ih neko zavrne filozofskim egzibicijama kakvima se recimo služi Miloš Bogdanović kad brani trojstvo i sl. ali porazno je do bola kad padaju na providne gluposti. Kako mislite da se održite kad zaista nastane pritisak, kad se počne lukavo izvrtati i razvodnjavati sve što ima veze sa biblijskom religijom, kad vam se bude činilo da sami na svijetu branite određeni stav i da ste možda ludi zbog vjere.

    Ponašanje dobrog dijela osoba koji sebe nazivaju hrišćanima je slično kao kod svjetovnih djevojaka koje omalovažavaju momka koji bi sve htio pošteno i časno, a lože se na jeftinu ološ koja manipuliše s njima. Čak i onda kad im se obije zlo o glavu i dalje traže "sreću" na isti način.

    Zaista je neshvatljivo da čovjek koji sebe naziva hrišćaninom traži neke navodne istine kod osvjedočenih promotera obmane ili nekakvih besmislica. I još se ljute na nas kad nazovemo stvari po imenu ili odbijemo da razmatramo svakakve gluposti kojima se truju.

    Recept za zdravost religije koja je uvijek usklađena sa razumom je jednostavan: živite po istinama koje su vam jasne pa ćete vremenom dobiti veća otkrivenja kako budete duhovno i intelektualno napredovali.
    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  giga 13/11/2016, 12:47

    Hvala Zdravko čitao sam nešto,snalazio sam se ali ništa mi nije ni pomoglo a ni odmoglo.
    Mato,ne znam šta da ti odgovorim, ne znam kako su brojali dane do Šabata,na prste nisu a još sigurnije nisu koristili papine Sunčeve kalendare,možda ali samo možda su koristili i mesec uz sunce da bi odredili vreme u kom se nalaze,kao što im je Bog i dao.Ovo drugo Praznični i nedeljni Šabat onaj iz Edena,nedeljni ne može postojati ako nema meseca a i ako je ukinut prvi u mesecu mladina onda bi došlo do promene u brojanju i Šabati bi se padali na neke druge dane,a u bibliji su se uvek padali na ISTE DANE. O verskim organizacijama nećemo jer su sve u nekom otpadu i imaju istog gazdu,a simpatija nemam još od srednje škole.
    Niko se ne ljuti Pavle, više sam razočaran,a pomalo i začuđen,toliko si puta prošao Stari Zavet i odradio dobre stvari a da ti je ovo promaklo,slažem se da je neshvatljivo da neko ko se naziva hrišćanin a još više biblijski hrišćanin koristi i praktikuje stvari koje ne dolaze iz biblije,kao na primer papin sunčev kalendar a jasno se vidi da se na osnovu dva videla određuje vreme.
    Recept za zdravost religije koja je uvijek usklađena sa razumom je jednostavan: živite po istinama koje su vam jasne pa ćete vremenom dobiti veća otkrivenja kako budete duhovno i intelektualno napredovali.Amin za ovo,još samo da stvarno poveruješ u ovo što si rekao i nema problema.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  PavleS 13/11/2016, 13:53

    giga (citat):Hvala Zdravko čitao sam nešto,snalazio sam se ali ništa mi nije ni pomoglo a ni odmoglo.
    Mato,ne znam šta da ti odgovorim, ne znam kako su brojali dane do Šabata,na prste nisu a još sigurnije nisu koristili papine Sunčeve kalendare,možda ali samo možda su koristili i mesec uz sunce da bi odredili vreme u kom se nalaze,kao što im je  Bog i dao.Ovo drugo Praznični i nedeljni Šabat onaj iz Edena,nedeljni ne može postojati ako nema meseca a i ako je ukinut prvi u mesecu mladina onda bi došlo do promene u brojanju i Šabati bi se padali na neke druge dane,a u bibliji su se uvek padali na ISTE DANE. O verskim organizacijama nećemo jer su sve u nekom otpadu i imaju istog gazdu,a simpatija nemam još od srednje škole.
    Niko se ne ljuti Pavle, više sam razočaran,a pomalo i začuđen,toliko si puta prošao Stari Zavet i odradio dobre stvari a da ti je ovo promaklo,slažem se da je neshvatljivo da neko ko se naziva hrišćanin a još više biblijski hrišćanin koristi i praktikuje stvari koje ne dolaze iz biblije,kao na primer papin sunčev kalendar a jasno se vidi da se na osnovu dva videla određuje vreme.
    Recept za zdravost religije koja je uvijek usklađena sa razumom je jednostavan: živite po istinama koje su vam jasne pa ćete vremenom dobiti veća otkrivenja kako budete duhovno i intelektualno napredovali.Amin za ovo,još samo da stvarno poveruješ u ovo što si rekao i nema problema.
    Kao što sam ti već rekao, u Mojsijevo vrijeme prvo bi išla batina, a zatim na insistiranje na rušenju 4. zapovijesti smrtna kazna.
    Prema tvojoj magarećoj logici, Bog je čekao na mladi mjesec pa onda stvarao i uspostavio sedmicu. Ja ne znam kakvu vam drogu daju u tim sektama, ali takvo odsustvo razuma ne vjerujem da postoji ni među najvećim satanistima.
    Kakve veze ima promjena kalendara (lunarni, lunarno-solarni, kineski, koji god bio) sa sedmicom? Nije papa promjenom kalendara atakovao na Subotu, već pokušajem premještanja svetosti dana odmora na prvi dan sedmice (Sunčev dan u paganizmu). Zbog toga danas većina ljudi vjeruje da sedmica počinje ponedjeljkom a završava nedjeljom, ne zbog ovog ili onog kalendara.
    To što su po biblijskom kalendaru mjeseci počinjali opažanjem mladog mjeseca nema nikakve veze sa sedmičnom Subotom ali ima veze sa obrednim sistemom i praznicima, uspostavljenim posle pada u grijeh u svrhu tipske službe prikazivanja Plana spasenja.
    Ali tebi ne odgovaraju jednostavne istine, jer si otrovan družeći se sa sektašima i adventističkim zmijskim repovima nastalim iz duhovnog kraha Majke zmije zvane HAC.
    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  giga 13/11/2016, 14:38

    Ponovo lep i fin bratski odgovor s tvoje strane,a ne znam samo ko ruši 4 zapovest da li onaj ko prati vreme po bibliji ili onaj ko na prste broji dane,od Isusovog vaskresenja pošto se do tad lepo pratio dan od odmora,8,15,22 i 29 dan u mesecu,to je bitna stvar preko koje se olako prelazi,ali u redu prestaću ja s ovim samo ako mogu nekako da saznam na osnovu biblije da ispratim vreme da znam kad je Šabat ali da nema veze s današnjim kalendarima,verujem da je to moguće i da je Bog to nekako predvideo i olakšao nam stvar,ako možeš to da mi pomogneš i dokažeš i meni i ostalima jer to nije mala stvar,čak naprotiv vrlo je ozbiljna a biblija ima odgovore za sve, samo ko u nju veruje,ali ako ne možeš da pomogneš, onda nemoj da kritikuješ bez biblijskih dokaza,jer to deluje neozbiljno a ti nisi neozbiljan.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  PavleS 13/11/2016, 14:48

    giga (citat):Ponovo lep i fin bratski odgovor s tvoje strane,a ne znam samo ko ruši 4 zapovest da li onaj ko prati vreme po bibliji ili onaj ko na prste broji dane,od Isusovog vaskresenja pošto se do tad lepo pratio dan od odmora,8,15,22 i 29 dan u mesecu,to je bitna stvar preko koje se olako prelazi,ali u redu prestaću ja s ovim samo ako mogu nekako da saznam na osnovu biblije da ispratim vreme da znam kad je Šabat ali da nema veze s današnjim kalendarima,verujem da je to moguće i da je Bog to nekako predvideo i olakšao nam stvar,ako možeš to da mi pomogneš i dokažeš i meni i ostalima jer to nije mala stvar,čak naprotiv vrlo je ozbiljna a biblija ima odgovore za sve, samo ko u nju veruje,ali ako ne možeš da pomogneš, onda nemoj da kritikuješ bez biblijskih dokaza,jer to deluje neozbiljno a ti nisi neozbiljan.
    Tebi očigledno nema pomoći. Dosta više s tim glupostima pa raspravljajte u sekti kako da izračunate vaš "šabat". Pošto si tako revan ti stoj napolju i prati kad će da izađe mladi mjesec.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  PavleS 13/11/2016, 19:02

    Indikativno je što ove gluposti o tzv. lunarnom šabatu pokreće upravo bivši adventista Egipćanin Galal Dos. Uz istorijske fakte da je islamsko vrhovno božanstvo Alah zapravo bog Mjeseca koji je bio oženjen boginjom Sunca, nije teško naslutiti okultnu pozadinu.

    Više informacija o tom čovjeku, njegovim idejama i biznisu na donjem linku:
    http://barthsnotes.com/2006/10/28/egyptian-biscuit-baron-scrapes-prophecy-barrel/

    Za one koji žele istraživati da li Biblija na bilo koji način povezuje mjesec sa sedmičnom Subotom, u pretrazi mogu lako pronaći oko 50 biblijskih referenci gdje se mjesec pominje, ali pametnije vam je da se bavite nečim korisnim i svrsihodnim u životu.

    Evo i referentnih tekstova koji govore o sedmičnom Šabatu i kako se računa:
    1. Mojsijeva 1:14-19; 2:1-3
    2. Mojsijeva 16:26
    2. Mojsijeva 20:9,10
    2. Mojsijeva 20:8-11
    2. Mojsijeva 23:12
    2. Mojsijeva 31:15
    2. Mojsijeva 34:21
    2. Mojsijeva 35:2
    3. Mojsijeva 23:3
    5. Mojsijeva 5:13-14
    Ezekiel 46:1
    Matej 28:1
    avatar
    Mato T


    Broj komentara : 117
    Registration date : 2016-08-17

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Mato T 13/11/2016, 21:15

    giga (citat):
    Mato,ne znam šta da ti odgovorim, ne znam kako su brojali dane do Šabata,na prste nisu a još sigurnije nisu koristili papine Sunčeve kalendare,možda ali samo možda su koristili i mesec uz sunce da bi odredili vreme u kom se nalaze,kao što im je  Bog i dao.

    Brate nemoj se ljutiti, ali ponašaš se kao da si hipnotiziran, da ne spominjem drugačije izraze. Molio bih te ako hoćeš da diskutiramo o ovoj temi uključiš razum koji ti je Bog dao, jer u suprotnom je svaka priča besmislena i svodi se na mantranje besmislica što je jedan od oblika prizivanja demona.

    giga (citat):
    Ovo drugo Praznični i nedeljni Šabat onaj iz Edena,nedeljni ne može postojati ako nema meseca

    Kažeš "nedjeljni šabat ne može postojati ako nema mjeseca". Jel ti uopće razumiješ kakvu ludost ti ovdje iznosiš? Lijepo ti je rečeno da je računanje sedmičnog šabata počelo u Edenu nakon 6 dana stvaranja i taj kontinuitet traje neprestano do danas i trajat će u budućnosti. Za sedmični šabat se nigdje u Bibliji ne spominje da se određuje mladim mjesecom, pa je zato i logičan tvoj odgovor "ne znam šta da ti odgovorim", jer u Bibliji to nigdje nećeš pronaći.

    giga (citat):
    a i ako je ukinut prvi u mesecu mladina onda bi došlo do promene u brojanju i Šabati bi se padali na neke druge dane,a u bibliji su se uvek padali na ISTE DANE. O verskim organizacijama nećemo jer su sve u nekom otpadu i imaju istog gazdu,a simpatija nemam još od srednje škole.

    Na iste dane u Bibliju su uvijek padali praznični šabati i zbog njihovog određivanja je bila posebna potreba za praćenjem mladog mjeseca, jer je on određivao početak mjeseca i godine. Praznični šabati su bili: Prvi dan beskvasnih kruhova (15 dan prvog mjeseca), sedmi dan beskvasnih kruhova (21 dan prvog mjeseca), praznik sedmica (49=7x7 dana od prvina i padale su prvi dan poslje sedmičnog šabata, jer su prvine padale na prvi dan poslje sedmičnog šabata u danima beskvasnih kruhova), praznik truba (prvi dan sedmog mjeseca), dan očišćenja (10 dan sedmog mjeseca), praznik sjenica prvi dan (15 dan sedmog mjeseca), praznik sjenica osmi dan (22 dan sedmog mjeseca) 3. Mojsijeva 23
    Za sve ove dane Gospod kaže da su sveti zborovi i da se na te dane ne radi nikakav posao kao u danima sedmičnih šabata. Ovi dani se zato nazivaju praznični šabati.
    Ovi dani su bili direkno vezani za službu u hramu, jer nam je kroz njih Gospod prikazao kompletnu tipologiju plana spasenja. Isusovom smrću na križu i cijepanjem hramske zavjese završava tipska služba u hramu, te samim time nema više nikakve potrebe da se mladinama pridodaje bilo kakva posebna pažnja osim u standardnu svrhu određivanja početka mjeseca i praćenja godina.

    Nadam se da ti je sad jasno zašto su mladine imale posebnu ulogu u vezi praćenje dok se hramska tipska služba vršila na zemlji. Ako i nakon ovoga ne budeš ništa razumio, onda ti je jedina pomoć da se moliš Bogu da ti skine crne naočela koje ti je Sotona zalijepio na oči da ništa ne vidiš.
    Na kraju da još jednom ponovimo i zaključimo da u Bibliji ne postoji niti jedan stih koji govori o tome da mladine određuju svetkovanje sedmičnih šabata, nego je uvijek riječ o prazničnom šabatu.



    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  giga 14/11/2016, 15:19

    Mislio sam da vas ispoštujem i batalim se svega i pustim vas na razmišljanje jer je stvar prosta a ujedno i važna ali kad vi nećete,ja ću vas ispoštovati sa odgovorom.Postaviću link sa nekim adventistima navodno majka i ćerka koja govore takođe o kalendaru,pošto Egipćani sa pomadom,kremama i mirisima  nisu simpatični.To što su neke stvari iskorišćene za okultne jedino možemo da pripišemo Bogu što je to dozvolio,jer islam kao stara religija ili uopšte ljudi iz drevnih vremena su koristili sunce i mesec za određivanje vremena,tako i svi ,,bogovi,,imaju svoje dane,mesece,godine a samim tim i kalendare pomoću kojih ih ljudi obožavaju i poštuju,tako i mi koristimo svoje svojih ,,bogova.Kad smo kod islama nadam se da ne čitaju ovo niti da će primetiti stihove jer su dobri za dokazivanje da je biblija pomalo kontradiktorna,svaki sedmi dan je Šabat-brojimo 1-7, znači Šabati su na svakih 7 dana,1-7-14-21-28...u mesecu, sa novim mesecom,mladim mesecom počinje se ponovo u krug 1-7-14...Imamo primere u bibliji koji kažu drugačije,uzmimo samo Isusov primer smrti--
    PASHA je uvek bila 14-og Abiba.Levitski zakonik 23,5 Četrnaesti dan prvoga mjeseca uvečer jest blagdan Pasha u čast Gospodu.---
    Hristovo raspeće desilo se na Pashu,6-og dana u nedelji,Pasha se uvek pada 6-og dana u nedelji sledeći sedmi dan Šabat  na 15 u mesecu-Marko 15,42 Već je bila večer, usto priprava, dan uoči subote.-Ivan 19,31 Bila je priprava. I Židovi zamoliše Pilata, da hi se raspetima prebile golijeni, i da bi se skinuli, da ne bi tjelesa ostala na križu u subotu. Ona subota bila je name veliki dan.--Ivan 19,42 Ondje dakle zbog priprave židovske, jer je bio blizu grob, položiše Isusa.---Levitski zakonik 23,6 Petnaesti dan istoga mjeseca slavi se blagdan nekvasnih kruhova u čast Gospodu. Tada jedite sedam dana kruhove nekvasne.--
    Tako da po Matej 28:1-Posle Subote, u zoru prvog dana sedmice, dođoše Marija Magdalina i druga Marija da pogledaju grob.-Piprava-Pasha-6 radni 14 u mesecu ubijen-7 šabat odmor-15 u mesecu-u grobu-1 radni u sedmici posle subote-šabata-16 u mesecu-nema ga vaskrnut.
    8,15,22 i 29 su Šabati po bibliji,prvi dan novoga meseca se ne broji i tek onda počinju 6 Radnih dana u nedelji iz zapovesti.Novim kalendarima niti bilo kako drugo se može dokazati neprekidni niz od 6 plus 1 niti sam pronašao to u bibliji osim kroz ove dane 8,15,22 i 29 u mesecu.Možda i postoje stihovi ali ja ih nisam pronašao,ako se po vama broji prvi u mesecu 1-7-14-21 onda se nešto u bibliji ne slaže i zato treba to istražiti kako i zašto.Sedmični ciklus-nedelja ne može postojati bez meseca,mesec bez godine,godine bez kalendara a kalendar bez Boga.Stvari su proste samo iz glave treba izbaciti ono što nam se ceo život usađivalo a to je računanje vremena koje nije izmislio Bog.
    „Jer kao što nova nebesa i nova
    zemlja koje stvaram stoje preda mnom”,
    govori Gospod, „tako će stajati i vaše potomstvo
    i vaše ime. 23 I od mladine do
    mladine i od Subote do Subote svako će
    telo dolaziti da se pokloni preda mnom”,
    kaže Gospod.  

    http://www.4angelspublications.com/
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  PavleS 14/11/2016, 16:03

    giga (citat):Mislio sam da vas ispoštujem i batalim se svega i pustim vas na razmišljanje jer je stvar prosta a ujedno i važna ali kad vi nećete,ja ću vas ispoštovati sa odgovorom.Postaviću link sa nekim adventistima navodno majka i ćerka koja govore takođe o kalendaru,pošto Egipćani sa pomadom,kremama i mirisima  nisu simpatični.To što su neke stvari iskorišćene za okultne jedino možemo da pripišemo Bogu što je to dozvolio,jer islam kao stara religija ili uopšte ljudi iz drevnih vremena su koristili sunce i mesec za određivanje vremena,tako i svi ,,bogovi,,imaju svoje dane,mesece,godine a samim tim i kalendare pomoću kojih ih ljudi obožavaju i poštuju,tako i mi koristimo svoje svojih ,,bogova.Kad smo kod islama nadam se da ne čitaju ovo niti da će primetiti stihove jer su dobri za dokazivanje da je biblija pomalo kontradiktorna,svaki sedmi dan je Šabat-brojimo 1-7, znači Šabati su na svakih 7 dana,1-7-14-21-28...u mesecu, sa novim mesecom,mladim mesecom počinje se ponovo u krug 1-7-14...Imamo primere u bibliji koji kažu drugačije,uzmimo samo Isusov primer smrti--
    PASHA je uvek bila 14-og Abiba.Levitski zakonik 23,5 Četrnaesti dan prvoga mjeseca uvečer jest blagdan Pasha u čast Gospodu.---
    Hristovo raspeće desilo se na Pashu,6-og dana u nedelji,Pasha se uvek pada 6-og dana u nedelji sledeći sedmi dan Šabat  na 15 u mesecu-Marko 15,42 Već je bila večer, usto priprava, dan uoči subote.-Ivan 19,31 Bila je priprava. I Židovi zamoliše Pilata, da hi se raspetima prebile golijeni, i da bi se skinuli, da ne bi tjelesa ostala na križu u subotu. Ona subota bila je name veliki dan.--Ivan 19,42 Ondje dakle zbog priprave židovske, jer je bio blizu grob, položiše Isusa.---Levitski zakonik 23,6 Petnaesti dan istoga mjeseca slavi se blagdan nekvasnih kruhova u čast Gospodu. Tada jedite sedam dana kruhove nekvasne.--
    Tako da po Matej 28:1-Posle Subote, u zoru prvog dana sedmice, dođoše Marija Magdalina i druga Marija da pogledaju grob.-Piprava-Pasha-6 radni 14 u mesecu ubijen-7 šabat odmor-15 u mesecu-u grobu-1 radni u sedmici posle subote-šabata-16 u mesecu-nema ga vaskrnut.
    8,15,22 i 29 su Šabati po bibliji,prvi dan novoga meseca se ne broji i tek onda počinju 6 Radnih dana u nedelji iz zapovesti.Novim kalendarima niti bilo kako drugo se može dokazati neprekidni niz od 6 plus 1 niti sam pronašao to u bibliji osim kroz ove dane 8,15,22 i 29 u mesecu.Možda i postoje stihovi ali ja ih nisam pronašao,ako se po vama broji prvi u mesecu 1-7-14-21 onda se nešto u bibliji ne slaže i zato treba to istražiti kako i zašto.Sedmični ciklus-nedelja ne može postojati bez meseca,mesec bez godine,godine bez kalendara a kalendar bez Boga.Stvari su proste samo iz glave treba izbaciti ono što nam se ceo život usađivalo a to je računanje vremena koje nije izmislio Bog.
    „Jer kao što nova nebesa i nova
    zemlja koje stvaram stoje preda mnom”,
    govori Gospod, „tako će stajati i vaše potomstvo
    i vaše ime. 23 I od mladine do
    mladine i od Subote do Subote svako će
    telo dolaziti da se pokloni preda mnom”,
    kaže Gospod.  
    http://www.4angelspublications.com/
    Giga Moravac, mnogo mi je žao ali dijagnoza je sledeća: ili si pukao kao osigurač ili si demonizovan (hipnotisan demonskim naukama). Ne znam šta je gore od to dvoje.
    Evo ako postoje zdravo religiozni ljudi u tvom okruženju koji te znaju, pozivamo ih da se posrednički mole za tebe. Dotle, ono što možeš sam da uradiš je da se pod hitno makneš od ljudi koji su te uvukli u ovu nesrećnu priču.
    Ako se popravi situacija, javi se da znamo. Dotle si u karantin što se nas tiče, da se ne bi neko zarazio od ovih besmislica, ali nadamo se da je svako toliko pametan i da neće.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  PavleS 15/11/2016, 15:15

    Nije od zgorega da ljudi pogledaju malo materijale i sajtove ovih mjesečara, jer neke stvari mogu poslužiti za bolji uvid o kakvim se spamerima radi (braća pločašima po količini gluposti, mada je kako čujemo zemlja narasla i sad je više u obliku patišpanja).

    Sa stranice linkovane u nekom od prethodnih postova o egipatskom baronu za kozmetiku i biskvite, čitamo sledeće "proroštvo" Galala Dosa:

    THE BIBLE REVEALS NEXT AND LAST POPE WILL BE A DEVIL IMPERSONATING JOHN PAUL II.

    Biblija otkriva da će sledeći i poslednji papa biti đavo koji će imitirati Jovana Pavla II.

    Interesantno je da su te grupe izdavale knjige, od kojih sam jednu imao u posjedu (prije cijepanja i bacanja iste u smeće) sa sličnim "tumačenjima" Otkrivenja pa kad su propale te projekcije bazirane na "pogledima" jezuite Malahije Martina (kojeg često navode samo kao Malahija pa ljudi zabunom misle da je riječ o proroku Malahiji), onda su kao opciju dodali da Jovana Pavla II (pokojnog Vojtilu) negdje kriju pa će ga napokon pokazati kao poslednjeg papu.

    Tako se epitet "loonies" (šašavovi) pokazao potpuno opravdanim za ovakve i slične sekte.
    avatar
    ro004


    Broj komentara : 8
    Registration date : 2013-06-24

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  ro004 8/12/2016, 09:13

    Jevreji su koristili lunarno-solarni kalendar. Ovo je simbolički prikazano u Knjigi Odkrivenja 12,1, gde je žena, koja simboliše Jevreje ogrnuta suncem i mesec joj pod nogama. Kod njih je bio mesec od mladine do mladine(Isaija 66,23).
    1 i 2 dan meseca bio je praznik i to dva dana(1. Samuelova 20,18-35), tada se nije radilo(Amos 8,5).  Onda je sledilo šest radnih dana i sedmi dan Šabat kad se nije radilo. Jer zapovest kaže šest dana radi, sedmi dan nemoj raditi nikakav posao.  Prvi  Šabat u mesecu je bio devetog u mesecu nakon šest radnih dana. To se ponovilo još 3 puta do kraja meseca. Svaki mesec imao je  4 puta po 6 radnih dana ukupno 24 radnih dana. 9, 16, 23 i 30 svaki mesec je bio Šabat. Svaki Šabat dolazi nakon šest radnih dana. Prvi Šabat nije mogao biti prije devetog  u mesecu, jer onda između početka meseca, kad je bio praznik i Šabata ne bi bilo 6 radnih dana. Onda zapovest radi šest dana ne bi bila ispunjena. Tako kako glasi zapovest svaki Šabat mora doči posle 6 radnih dana. Ako bi bilo mišljeno da nije tako, onda ne bi bila zapovest »Šest dana radi, sedmi nemoj raditi«, nego »Svaki sedmi dan od tog dana dalje nemoj raditi«. To da ima u početku meseca više neradnih dana, to nije protiv ove zapovesti, jer zapovest za osmi dan ne kaže ništa. Ovo je jedini moguči raspored dana, da se tačno ispuni ova zapovest i događaji u jevanđelju ovo potpuno potvrđuju.

    Kalendar izgleda ovako:
    1 2
    3 4 5 6 7 8 9
    10 11 12 13 14 15 16
    17 18 19 20 21 22 23
    24 25 26 27 28 29 (30)
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  PavleS 8/12/2016, 09:59

    ro004 (citat):Jevreji su koristili lunarno-solarni kalendar. Ovo je simbolički prikazano u Knjigi Odkrivenja 12,1, gde je žena, koja simboliše Jevreje ogrnuta suncem i mesec joj pod nogama. Kod njih je bio mesec od mladine do mladine(Isaija 66,23).
    1 i 2 dan meseca bio je praznik i to dva dana(1. Samuelova 20,18-35), tada se nije radilo(Amos 8,5).  Onda je sledilo šest radnih dana i sedmi dan Šabat kad se nije radilo. Jer zapovest kaže šest dana radi, sedmi dan nemoj raditi nikakav posao.  Prvi  Šabat u mesecu je bio devetog u mesecu nakon šest radnih dana. To se ponovilo još 3 puta do kraja meseca. Svaki mesec imao je  4 puta po 6 radnih dana ukupno 24 radnih dana. 9, 16, 23 i 30 svaki mesec je bio Šabat. Svaki Šabat dolazi nakon šest radnih dana. Prvi Šabat nije mogao biti prije devetog  u mesecu, jer onda između početka meseca, kad je bio praznik i Šabata ne bi bilo 6 radnih dana. Onda zapovest radi šest dana ne bi bila ispunjena. Tako kako glasi zapovest svaki Šabat mora doči posle 6 radnih dana. Ako bi bilo mišljeno da nije tako, onda ne bi bila zapovest »Šest dana radi, sedmi nemoj raditi«, nego »Svaki sedmi dan od tog dana dalje nemoj raditi«. To da ima u početku meseca više neradnih dana, to nije protiv ove zapovesti, jer zapovest za osmi dan ne kaže ništa. Ovo je jedini moguči raspored dana, da se tačno ispuni ova zapovest i događaji u jevanđelju ovo potpuno potvrđuju.

    Kalendar izgleda ovako:
    1 2
    3 4 5 6 7 8 9
    10 11 12 13 14 15 16
    17 18 19 20 21 22 23
    24 25 26 27 28 29 (30)
    Eto da se nijesi javio ne bismo znali da taj tekst u Otkrivenju 12:1 zapravo predstavlja lunarni kalendar po kojem ti svetkuješ "šabat".
    Ako nemaš pametnija posla nemoj da spamuješ, može li?
    avatar
    Mato T


    Broj komentara : 117
    Registration date : 2016-08-17

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Mato T 10/12/2016, 08:57

    Malo lijepe opuštajuće muzike za Šabat. Ako netko ima vremena i volje ne bi bilo loše prevesti ovaj tekst iz videa.

    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  giga 12/12/2016, 09:33

    ro004 (citat):Jevreji su koristili lunarno-solarni kalendar. Ovo je simbolički prikazano u Knjigi Odkrivenja 12,1, gde je žena, koja simboliše Jevreje ogrnuta suncem i mesec joj pod nogama. Kod njih je bio mesec od mladine do mladine(Isaija 66,23).
    1 i 2 dan meseca bio je praznik i to dva dana(1. Samuelova 20,18-35), tada se nije radilo(Amos 8,5).  Onda je sledilo šest radnih dana i sedmi dan Šabat kad se nije radilo. Jer zapovest kaže šest dana radi, sedmi dan nemoj raditi nikakav posao.  Prvi  Šabat u mesecu je bio devetog u mesecu nakon šest radnih dana. To se ponovilo još 3 puta do kraja meseca. Svaki mesec imao je  4 puta po 6 radnih dana ukupno 24 radnih dana. 9, 16, 23 i 30 svaki mesec je bio Šabat. Svaki Šabat dolazi nakon šest radnih dana. Prvi Šabat nije mogao biti prije devetog  u mesecu, jer onda između početka meseca, kad je bio praznik i Šabata ne bi bilo 6 radnih dana. Onda zapovest radi šest dana ne bi bila ispunjena. Tako kako glasi zapovest svaki Šabat mora doči posle 6 radnih dana. Ako bi bilo mišljeno da nije tako, onda ne bi bila zapovest »Šest dana radi, sedmi nemoj raditi«, nego »Svaki sedmi dan od tog dana dalje nemoj raditi«. To da ima u početku meseca više neradnih dana, to nije protiv ove zapovesti, jer zapovest za osmi dan ne kaže ništa. Ovo je jedini moguči raspored dana, da se tačno ispuni ova zapovest i događaji u jevanđelju ovo potpuno potvrđuju.

    Kalendar izgleda ovako:
    1 2
    3 4 5 6 7 8 9
    10 11 12 13 14 15 16
    17 18 19 20 21 22 23
    24 25 26 27 28 29 (30)
    E bato,,ro004,,ovo je već kontriranje,ne kaže u stihu,da je i drugi dan mladine neradan,a i ako je neradan,onda negde kroz bibliju treba da ima naveden jedan od tih dana,da se tad pao šabat,a toga nema ima neki drugi dani,10,15,22-dan u mesecu.Po tvome kad mesec ima 29 dana onda je šabat 6-ti a ne 7 dan.Dok po mome taj 30-ti dan u mesecu je radan,ali ne napada zapovest jer posle njega ne dolazi šabat već mladina,a zapovest glasi 6 dana rada do šabata.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  PavleS 12/12/2016, 11:05

    giga (citat):
    ro004 (citat):Jevreji su koristili lunarno-solarni kalendar. Ovo je simbolički prikazano u Knjigi Odkrivenja 12,1, gde je žena, koja simboliše Jevreje ogrnuta suncem i mesec joj pod nogama. Kod njih je bio mesec od mladine do mladine(Isaija 66,23).
    1 i 2 dan meseca bio je praznik i to dva dana(1. Samuelova 20,18-35), tada se nije radilo(Amos 8,5).  Onda je sledilo šest radnih dana i sedmi dan Šabat kad se nije radilo. Jer zapovest kaže šest dana radi, sedmi dan nemoj raditi nikakav posao.  Prvi  Šabat u mesecu je bio devetog u mesecu nakon šest radnih dana. To se ponovilo još 3 puta do kraja meseca. Svaki mesec imao je  4 puta po 6 radnih dana ukupno 24 radnih dana. 9, 16, 23 i 30 svaki mesec je bio Šabat. Svaki Šabat dolazi nakon šest radnih dana. Prvi Šabat nije mogao biti prije devetog  u mesecu, jer onda između početka meseca, kad je bio praznik i Šabata ne bi bilo 6 radnih dana. Onda zapovest radi šest dana ne bi bila ispunjena. Tako kako glasi zapovest svaki Šabat mora doči posle 6 radnih dana. Ako bi bilo mišljeno da nije tako, onda ne bi bila zapovest »Šest dana radi, sedmi nemoj raditi«, nego »Svaki sedmi dan od tog dana dalje nemoj raditi«. To da ima u početku meseca više neradnih dana, to nije protiv ove zapovesti, jer zapovest za osmi dan ne kaže ništa. Ovo je jedini moguči raspored dana, da se tačno ispuni ova zapovest i događaji u jevanđelju ovo potpuno potvrđuju.

    Kalendar izgleda ovako:
    1 2
    3 4 5 6 7 8 9
    10 11 12 13 14 15 16
    17 18 19 20 21 22 23
    24 25 26 27 28 29 (30)
    E bato,,ro004,,ovo je već kontriranje,ne kaže u stihu,da je i drugi dan mladine neradan,a i ako je neradan,onda negde kroz bibliju treba da ima naveden jedan od tih dana,da se tad pao šabat,a toga nema ima neki drugi dani,10,15,22-dan u mesecu.Po tvome kad mesec ima 29 dana onda je šabat 6-ti a ne 7 dan.Dok po mome taj 30-ti dan u mesecu je radan,ali ne napada zapovest jer posle njega ne dolazi šabat već mladina,a zapovest glasi 6 dana rada do šabata.
    Ima li što ljepše nego kad se braća ovako nađu i ispričaju? Da zovemo i pločaše i da se pridruže bratskom skupu? Smile
    avatar
    Jelena


    Broj komentara : 6
    Registration date : 2016-12-27

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Jelena 27/12/2016, 21:02

    Prvi put pišem na forumu, pa mi ne zamerite ukoliko nešto ne ispadne kako treba. Biću kratka i daću jednostavno i logično objašnjenje zašto Bog sigurno nije koristio mesec za određivanje Šabata. Bar je meni logično, možda će i drugima pomoći (nadam se, pre svega, Gigi). Bog je stvarao svet i posle svakog stvorenog dana, konstatovao bi "I bilo je veče i bilo je jutro - dan prvi." Tako isto i za drugi, treći, četvrti dan itd. a kao što svi znamo Bog je mesec i sunce stvorio četvrtog dana. Da je za određivanje ovih dana bio neophodan mesec, valjda bi Bog stvorio prvo mesec, pa određivao dane. On je sunce i mesec stvorio da služe kao znakovi za posebna vremena, dane i godine (praznike). Ti praznici su ukazivali na dolazak Isusa Hrista.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  PavleS 27/12/2016, 22:15

    Jelena (citat):Prvi put pišem na forumu, pa mi ne zamerite ukoliko nešto ne ispadne kako treba. Biću kratka i daću jednostavno i logično objašnjenje zašto Bog sigurno nije koristio mesec za određivanje Šabata. Bar je meni logično, možda će i drugima pomoći (nadam se, pre svega, Gigi). Bog je stvarao svet i posle svakog stvorenog dana, konstatovao bi "I bilo je veče i bilo je jutro - dan prvi." Tako isto i za drugi, treći, četvrti dan itd. a kao što svi znamo Bog je mesec i sunce stvorio četvrtog dana. Da je za određivanje ovih dana bio neophodan mesec, valjda bi Bog stvorio prvo mesec, pa određivao dane. On je sunce i mesec stvorio da služe kao znakovi za posebna vremena, dane i godine (praznike). Ti praznici su ukazivali na dolazak Isusa Hrista.
    Svaka čast Jelena. Odlika zdrave vjere je zdravorazumsko razmišljanje.
    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  giga 2/1/2017, 00:39

    Jelena (citat):Prvi put pišem na forumu, pa mi ne zamerite ukoliko nešto ne ispadne kako treba. Biću kratka i daću jednostavno i logično objašnjenje zašto Bog sigurno nije koristio mesec za određivanje Šabata. Bar je meni logično, možda će i drugima pomoći (nadam se, pre svega, Gigi). Bog je stvarao svet i posle svakog stvorenog dana, konstatovao bi "I bilo je veče i bilo je jutro - dan prvi." Tako isto i za drugi, treći, četvrti dan itd. a kao što svi znamo Bog je mesec i sunce stvorio četvrtog dana. Da je za određivanje ovih dana bio neophodan mesec, valjda bi Bog stvorio prvo mesec, pa određivao dane. On je sunce i mesec stvorio da služe kao znakovi za posebna vremena, dane i godine (praznike). Ti praznici su ukazivali na dolazak Isusa Hrista.
    Ja mislio gotova ova priča,kad ono nije i dobro da nije Very Happy Logički nema logike da ne možemo da utvrdimo kad je šabat,naravno ako ne koristimo neki kalendar.Pošto sunce ne možemo koristimo jer je sunce stvoreno 4-og dana a mesec takođe jer je on služio za određivanje početka meseca,onda po bibliji ne možemo nikako da odredimo kad je šabat,jedino nam ostaje da verujemo ljudima,subotarima,katolicima i Jevrejima,ali Bog kaže da to ne radimo.Meni će najviše pomoći kad bih pronašao u bibliji neke stihove koji se uklapaju u današnje tvrdnje da se jedino šabat nije određivao kalendarom dok sve ostalo jeste i da se neprekidni ciklus od sedam brojao na prste jer ako nisu gledali u nebo da vide koji je datum onda su nekako morali da broje,počevši od Noja zatvorenog u barci pa do Jevreja u ropstvu pa do dana današnjeg.Mnogo ima nelogičnosti i mnogo je sve komplikovano za objasniti ako se ne koristi kalendar.

    Sponsored content


    ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...  - Page 9 Empty Re: ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 26/4/2024, 17:36