BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

December 2018

SunMonTueWedThuFriSat
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

Share

kuzma

Broj komentara : 37
    Registration date : 2014-11-07

Re: SAVJETI O ŽIVOTU I ISHRANI

Komentar  kuzma on 15/1/2016, 13:15

Sto biblija i Bog kazu o transplantaciji krvi?
    Posto znamo da je krv dusa

PavleS
    Admin

Broj komentara : 3332
    Registration date : 2008-11-01

Komentar  PavleS on 15/1/2016, 13:54

kuzma (citat):Sto biblija i Bog kazu o transplantaciji krvi?
    Posto znamo da je krv dusa
    Hebrejska riječ "nefeš" doslovno znači "živo biće" ili "život". U 3. Mojsijevoj 17:11 objašnjeno je šta je osnovna svrha krvi, ne samo u smislu strujanja života tijelom, već i žrtve koja pokriva grijehe tj. donosi pomirenje. To se pod Starim Savezom ogledalo u obrednom žrtvovanju životnja u tipskoj službi koja je naravno ukazivala na Hrista.
    Drugim riječima, gubitak ili prolivanje krvi predstavlja davanje prava na život u smislu spasenja.
    To je osnovni biblijski smisao, što opet ne stavlja hipoteku na transplantaciju krvi, jer se putem transplantacije može spasiti ljudski život.

ljuba79

Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

CRONOMETER

Komentar  ljuba79 on 4/3/2016, 11:52

Evo dobrog sajta na kom mozete proveriti nutritivne vrednosti hrane koju unosite. Brza registracija, dobro objasnjeno koriscenje u kratkom videu, i lako snalazenje za one koji prosecno poznaju engleski jezik. Ako se i ne mozete setiti kako se kaze neka namirnica na engleskom, imate online recnik... Dobra stvar :

Video prezentacija

Sajt:

https://cronometer.com

ljuba79

Debeo, bolestan i skoro mrtav

Komentar  ljuba79 on 30/4/2016, 09:01

Evo malo motivacije za gojazne, kako skinuti kilograme:

Debeo, bolestan i skoro mrtav

Fenomenalna priča o postu na sokovima od sirovog voća i povrća.
    Kako promene životnih navika uzrokuju i promene u zdravstvenom stanju. Ono što izgleda nemoguće, može se promeniti u vrlo kratkom roku.

ljuba79

ISTINA O MINERALIMA I VEŠTAČKOM ĐUBRIVU

Komentar  ljuba79 on 4/6/2016, 19:45

Nenad

Broj komentara : 98
    Registration date : 2014-07-23

Komentar  Nenad on 6/8/2016, 21:15

Zdravko, kakvo je tvoje mišljenje o himalajskoj soli?

Jovana

Broj komentara : 161
    Registration date : 2015-08-30

Komentar  Jovana on 6/8/2016, 22:45

Nenad (citat):Zdravko, kakvo je tvoje mišljenje o himalajskoj soli?
    I ja je koristim, skoro pa redovno. Uglavnom je stavljam kad kuvam nesto. I mene isto zanima. Koliko znam ona je najzdravija i nema stetnih dejstava, cak je osobe sa visokim pritiskom mogu koristiti. No, da cujemo i misljenja strucnjaka. Pa javljajte iskustva sa ovom namirnicom.   Smile

_Ivan_

Broj komentara : 27
    Registration date : 2014-09-21

Komentar  _Ivan_ on 13/12/2016, 11:11

Pozdrav, imam pitanje vezano za ishranu beba. Naime, da li neko ima iskustva u odgajanju deteta i pri prelasku sa dojenja na čvršću hranu, koji redosled bi bio najprikladniji za dete? Da li je briga o glutenu realna, da li namirnice sa njim treba uzimati pre ili kasnije?
    Nina V

Broj komentara : 51
    Registration date : 2015-10-23

Komentar  Nina V on 13/12/2016, 18:49

_Ivan_ (citat):Pozdrav, imam pitanje vezano za ishranu beba. Naime, da li neko ima iskustva u odgajanju deteta i pri prelasku sa dojenja na čvršću hranu, koji redosled bi bio najprikladniji za dete? Da li je briga o glutenu realna, da li namirnice sa njim treba uzimati pre ili kasnije?

Odgovor je u novoj temi Zdravlje i ishrana djece

ljuba79

Kako pobediti dijabetes - Dr Milton Teske

Komentar  ljuba79 on 24/2/2017, 13:34

Gledao sam ranije ovo, verujem i neki medju članovima foruma, ali vredno je da se nadje ovde - jer je objašnjeno vrlo dobro - u suštini problematika dijabetesa, o konzumiranju mleka...

Kika

Broj komentara : 17
    Registration date : 2014-04-01

Komentar  Kika on 19/11/2018, 22:27

Mozete li mi reci sto jedna trudnica smije jesti u trudnoći, a da ne dobije gestacijski dijabetes ili preveliki visak kila? Dobrodosao bi neki jelovnik. Hvala vam puno.

Nikola Šavija

Broj komentara : 92
    Registration date : 2015-03-19

Komentar  Nikola Šavija on 19/11/2018, 23:50

Kika (citat):Mozete li mi reci sto jedna trudnica smije jesti u trudnoći, a da ne dobije gestacijski dijabetes ili preveliki visak kila? Dobrodosao bi neki jelovnik. Hvala vam puno.

Trudnica bi trebala da jede sve ono što treba da jede jedna zdrava žena i pre toga, samo što količina hrane treba da bude veća, jer treba i za bebu, kako beba raste prirodno je da će majka jesti malo više kako ide iz meseca u mesec... Ne treba da jede između obroka nego dva do tri obroka, ne treba da se prejeda (to se valjda podrazumeva) i ne treba da sebi ispunjava one "slatke" želje, jer se tada dešava da im se traže neke stvari koje obično žene koje se hrane zdravo ne bi ni pomislile da pojedu. Zdrava ishrana podrazumeva 100% biljnu ishranu sa što manje šećera (čak i one "zdrave" nerafinisane šećere iz zdravih hrana) to su vam oni zaslađivači tipa agave nektar, javorov sirup, itd... Najbolji šećer je iz svežeg voća, a ukoliko se i nešto zaslađuje ne treba to da bude više od 10-30%. Ukoliko trudnica živi na selu pa ima zdrave koke može s vremena na vreme pojesti i neko jaje (najbolje pečeno), a i neki mlečni proizvod ako ima zdravu kravu koja je večinu vremena napolju i pase, a ne da je u štali po celi dan i da samo jede... što se dešava na selu.. i naravno da tu kravu ne posećuje veterinar jer su neki vetrinari gori od nekih doktora.. Što se tiče proteina neka jede 2 do maks 3 puta nedeljno mahunarke, a jaja i mleko (ako baš voli) ne više od jednom nedeljno... Obavezni integralni hleb bez aditiva, i bilo koju hranu sa aditivima i praškom za pecivo i sodom bikarbonom koju stavljaju bukvalno svugde, to vam je E500, 501 možda još i neki E, vidite na netu. Inače kad idete u radnju ili ta trudnica neka otvori 4 očiju što se kaže, jer radnja je kao minsko polje, tu naći nešto što može da se jede je danas umetnost, ili kako kaže jedan poznati naučnik mudrost. Sreća pa imao internet pa možemo da vidimo šta nam trpaju u hranu. Nije loše da trudnica uzima neki dodatak ishrani tipa (mlad ječam, kopriva, hlorela, spirulina, maka, lucerka, bokvica) zbog kalcijuma i drugih minerala i drugih fitonutrijenata. Evo jedne kratke skripte koju sam pisao pa gledajte da poštujete ono što piše u njoj i nema šta da brinete o višku kg, ako ste naravno umereni u jelu i piću, a dijabetes snalazi one trudnice što na žalost ispunjavaju žele svom stomaku..
    http://www.religija.me/zdravlje/Osnovne_smernice_za_zdrave_navike_i_ishranu.pdf

Sponsored content

Komentar  Sponsored content

Danas je 19/12/2018, 07:38