BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty7/5/2024, 16:59 by Niko bez Boga

» PITANJA - RELIGIJA
PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty2/5/2024, 12:08 by PavleS

» Biblijski razgovori
PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

May 2024

SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar


+7
Nebojša
SnezaDjak
maurico
Vlatko
Vanja
Noemi
PavleS
11 posters

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    avatar
    SnezaDjak


    Broj komentara : 25
    Age : 40
    Локација : Pancevo
    Registration date : 2013-11-26

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  SnezaDjak 2/9/2017, 22:37

    Postoji progresivna istina, rast u veru, duhu, znanju...Naravno da sam ranije mislio jedno, što je bilo pogrešno i da sam bio lošiji nego sada. Ko nije?
    Ja to najbolje znam.
    Ne postoji "moja verzija, moje viđenje" itd. kao što kažeš. Postoji moje objašnjenje istine, moj način izražavanja, moj stil itd. ali istina je jedna. Kao što Pavle ima svoj stil, Jakov svoj, Petar, Jovan itd. Svi oni šire radosnu vest svojim posebnim stilom kome je Bog dao jer smo svi drugačiji.
    Da li je neko vruć ili hladan se prepoznaje po tome  da li čovek širi radosnu vest ili samo kritikuje one koji to pokušavaju. I da li se trudi da živi po Božjem zakonu ili samo veruje a ne daje ništa od sebe. Ja se ovde javljam samo kada je svrsishodno a ne da se nepotrebno prepirem. Ako treba sedam puta dnevno da bih nekome objasnio nešto i isto tako mogu mesecima da se ne javljam ako nema svrhe. Ali se ne javljam da bih nekoga kritikovao kako upotreblhava "neprimerene reči" a sam ne nudim nikakvu pomoć.
    Ti si od moje "zablude" izašla iz neznaboštva, upoznala životnog saputnika, a on je opet " mojim apsolutnim viđenjem" izašao iz Miroljubove zablude fizičkog Izraela i još nekih teoloških zabluda. Tako da možda nisam trebao da "objašnjavam" nego da budem fin i kulturan i da poštujem različito mišljenje. Ne kažem da sam ja to činio sam od sebe već verujem da sam bio neko preko koga Bog može da približi sebi one za koje ima šanse.Nisu to moja nikakva dobra dela zbog kojih bih ja umislio da sam pravedan, daleko od toga.
    Ovde se vodi duhovni rat za istinu a ne cepidlačenje što je neko navodno nadmen ili upotrebljava "teške reči".
    Tako da gledaj rodove, šta je neko učinio za tebe a ne kako se izražava pokušavajući da iznese istinu. Gledaj suštinu a ne detalje koje će Isus da oblikuje kako vreme prolazi.
    Pozdrav Snežo, ti znaš da ti ja sve pišem iz dobre namere a ne iz lične sujete.

    jeste Bog preko tebe dao neke informacije, kao sto je davao nekome i preko mene ili nekog treceg, ali konkretno taj neko nije izasao iz zablude ni zbog tebe ni zbog mene, niti tadasnjeg delovanja preko nas, jer nam je nacin, a onda mozda i duh bio pogresan...vec se to desilo potpno nekim desetim nacinom...al sad to nije ni bitno, da ne ulazim u neke privatne detalje ovde...a ako rodovi pokazuju duh koji je u nama, onda svadje i zbrka ne bi trebalo da budu rezultat, bar ne tako da mi budemo vruci ucesnici...sad posto mnogo pisanja uvek vodi u dalje nesporazume bolje da ne objasnjavam dalje sta sam htela da kazem Smile pa ko kako razume...a koliko vidim danas svi sire jevandjelje, samo je problem sto kod svih ima nekih razlika, ali ne bas samo u stilu...pa se cak i oni koji se slazu odjednom ne slazu...i onda neko manje iskusan shvati da mu to pravi zbrku, sto znam isto iz iskustva, sto nekada moze i biti dobro jer isto tako shvati da ne treba da od drugih ljudi pravi sebi duhovne vodje, gurue i slicno...
    avatar
    SnezaDjak


    Broj komentara : 25
    Age : 40
    Локација : Pancevo
    Registration date : 2013-11-26

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  SnezaDjak 2/9/2017, 22:47

    i ne mislim da ne treba da si ista radi i prica, vec da ako se spominjalo strazenje kao savet drugima, i neke druge stvari sto onda ne bismo to prvo sproveli na sebi sad neki uz svoj trud a neki uz Hrista u nama, ko vec kako tvrdi da to deluje...pa nek se pokazu rodovi te nase vere, kako cemo pricati nekome da treba da dostigne nesto i da to moze, a onda mu reci pa evo ne mozemo ni mi, al moze to...i slicno...sad da opet ne zvucim kao kritizer Smile jer i sam si rekao ako se vera ne pokaze delom, o cemu se onda prica...sad mozda to nije neophodno i mozda to nije trenutno moguce, pa stvari idu tako kako idu, ali zar ne bi trebalo ne opravdavati svoja stanja, postupke.....
    avatar
    Mato T


    Broj komentara : 117
    Registration date : 2016-08-17

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  Mato T 2/9/2017, 23:46

    Pita (citat):Mato mozete li napisati kako da se predamo Isusu Hristu? Jer se meni zapravo cini da vi imate isti stav kao i ostali ovdje ali vidim da se ipak ostali clanovi ne slazu, ali ja ne razumijem u cemu, tj mislim da razumijem ali mi malo nije jasno sta vi tacno predlazete? Izvinite sto opet imam pitanje, nisam bas bistra Very Happy

    Ispričavam se sestri što je ovako dugo morala čekati na odgovor koji je tražila, ipak mi je trebalo malo vremena da pripremim i zaokružim ovu priču da bude što jednostavnije. U .pdf dokumentu koji je dostupan na linku su iznesene najosnovnije stvari po pitanju opravdanja vjerom i načina na koji se spašavamo. Pošto je pokazano poprilično nepoznavanje za nas najbitnijih i vrlo jednostavnih biblijskih isitna, nadam se da će ovo biti mnogima od pomoći, da se oslobode od određenih legalističkih i liberalističkih zabluda.

    http://www.mediafire.com/file/j4g0ye9vcc1vk8c/Opravdanje_vjerom.pdf


    Mato T: komentar modifikovan dana: 2/9/2017, 23:49; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Nebojša


    Broj komentara : 143
    Registration date : 2013-08-19

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  Nebojša 2/9/2017, 23:48

    SnezaDjak (citat):i ne mislim da ne treba da si ista radi i prica, vec da ako se spominjalo strazenje kao savet drugima, i neke druge stvari sto onda ne bismo to prvo sproveli na sebi sad neki uz svoj trud a neki uz Hrista u nama, ko vec kako tvrdi da to deluje...pa nek se pokazu rodovi te nase vere, kako cemo pricati nekome da treba da dostigne nesto  i da to moze, a onda mu reci pa evo ne mozemo ni mi, al moze to...i slicno...sad da opet ne zvucim kao kritizer Smile jer i sam si rekao ako se vera ne pokaze delom, o cemu se onda prica...sad mozda to nije neophodno i mozda to nije trenutno moguce, pa stvari idu tako kako idu, ali zar ne bi trebalo ne opravdavati svoja stanja, postupke.....

    Ne razumem tvoju kritiku. Dobro, šta bih onda trebao da radim? Daj mi neki dobronameran savet, ja prihvatam svaku konstruktivnu kritiku od bilo koga. Da ne bude, kao što kažeš da si samo kritizer. Ja nemam problem da mi neko nešto objasni ako to ima smisla.
    avatar
    maurico


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2016-09-24

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  maurico 3/9/2017, 01:36

    Brate Mato,svoj odgovor naslovio si na sestru u potrebi,a u potrebi "Opravdanja vjerom" su mnoga braća i sestre diljem svijeta.Ne pripada ti slava zbog svog truda,jer si stvorenje,ali kako ja tako i mnogi uzvraćamo ti hvalom na još jasnijem viđenju šta Otac i Sin čine za svoju djecu.
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  Pita 3/9/2017, 01:48

    Mato jeste li sigurni da ste dobro postavili ovaj link jer meni nece da se otvori, zapravo mi trazi da posaljem sms da bi mi oni sms-om poslali tekst...tako treba?
    avatar
    Mato T


    Broj komentara : 117
    Registration date : 2016-08-17

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  Mato T 3/9/2017, 11:29

    Pita (citat):Mato jeste li sigurni da ste dobro postavili ovaj link jer meni nece da se otvori, zapravo mi trazi da posaljem sms da bi mi oni sms-om poslali tekst...tako treba?

    Ako imaš problema sa skidanjem, pošalji mi svoju email adresu u privatnoj poruci, pa ti pošaljem pdf dokument na mail.
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  Pita 3/9/2017, 18:18

    Bas sam glupa za ove stvari, ne znam poslati poruku. Je li to na ovoj olovcici ispod?
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  Pita 3/9/2017, 18:20

    Moracu sa kompjutera izgleda
    avatar
    SnezaDjak


    Broj komentara : 25
    Age : 40
    Локација : Pancevo
    Registration date : 2013-11-26

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  SnezaDjak 4/9/2017, 11:42

    Nebojša (citat):
    SnezaDjak (citat):i ne mislim da ne treba da si ista radi i prica, vec da ako se spominjalo strazenje kao savet drugima, i neke druge stvari sto onda ne bismo to prvo sproveli na sebi sad neki uz svoj trud a neki uz Hrista u nama, ko vec kako tvrdi da to deluje...pa nek se pokazu rodovi te nase vere, kako cemo pricati nekome da treba da dostigne nesto  i da to moze, a onda mu reci pa evo ne mozemo ni mi, al moze to...i slicno...sad da opet ne zvucim kao kritizer Smile jer i sam si rekao ako se vera ne pokaze delom, o cemu se onda prica...sad mozda to nije neophodno i mozda to nije trenutno moguce, pa stvari idu tako kako idu, ali zar ne bi trebalo ne opravdavati svoja stanja, postupke.....

    Ne razumem tvoju kritiku. Dobro, šta bih onda trebao da radim? Daj mi neki dobronameran savet, ja prihvatam svaku konstruktivnu kritiku od bilo koga. Da ne bude, kao što kažeš da si samo kritizer. Ja nemam problem da mi neko nešto objasni ako to ima smisla.

    porbacu da objasnim Smile

    moj promer , iskustvo, kao i primer vise hriscana koje znam licno, pored nekih i zivim i provodim dosta vremena, je da ako pricamo o Bogu i religiji neznaboscima i mozda iznosimo i nesto sto je tacno ali u pogresnom duhu, svojo sili, neprijateljskom duhu, kako god, rezultat je da prosto te ljude sve manje insteresuje dok na kraju ne odbace sve sto pricamo i mislim da nije dzaba dato puno uputstava kakvi treba da budu predstavnici Boziji tj kako izgleda kada covek ima rodove duha, a valjda kada se kaze da proverevamo duhove se ne odnosi samo na tudje, vec prvenstveno svoje, sam si rekao da treba da strazimo, ja verujem prvenstveno nad sobom, neki misle da se to odnosi na nesto spolja, a ima i mesta gde pise da treba paziti sta izlazi iz usta.....

    onda kada se to isto radi ali religioznim ljudima, objasnjava neka istina ili pokusava da se skrene paznja na nesto rezultat je nerazumevanje, nadmudrivanje, prepirka i ne postizanje cilja vec se svako utvrdjuje u svojoj strani i cesto nije uopste u stanju da prepozna sta je sagovornik hteo da kaze, vec oba srca otvrdnu.
    desavalo mi se da vodim razgovor, pricamo o istoj stvari, ali sa oholim stavom i nadmenim i da se bukvalno posvadjamo i nikako da objasnim da ja to isto pricam i shvatim da taj neko isto prica...takvih primera imam bas dosta i iskustava...a haos je jos veci kad se pokusava objasniti nesto razlicito, ako se radi u pogresnom duhu...

    e sad u oba slucaja sam od nekih hriscana cula, kad im se to predoci kao problem svih nas, kazu nesto tipa cepidlaci se, nije bitan nacin, prica se istina, taj sto slusa je kriv jer nece da cuje, nece da razume, nece da prihvati...a ja sam se eto zapitala da li je on kriv ili imam ja svoj udeo u tome i tako sam uopste i dosla do toga da ovo vec ne znam koji put pokusavam da kazem nekoj braci u veri ali ne bas uspesno Smile mada mozda jer je i moj pristup los, tj deluje kao napad ili kako vec jer verovatno nekada to i radim opet u svojoj slili...

    mi cak ne moramo da kazemo ni neku ruznu rec kao sto je da neko lupeta i slicno, a da se uzdizemo iznad sagovornika, sto daje u startu pogresan rezultat...cesto nemamo strpljenja, iznervira nas necije nerazumevanje, ali takve reakcije vode ka jos vecoj odbojnosti, a nadmenost pa i gotovo neprimetna odbija, ne privlaci, da li mi mozemo da vrsimo Bozije delo i propovedamo njegovu rec sotonskim, neprijateljskim, nasim orudjem? mislim da ne, nema sile, moze informacija biti tacna, ali nema sile...zasto tako malo ljudi interesuju ove teme...da li je samo do njih? ja mislim da je i do mene...sta ce nekome vredeti da razume tehnicki stvari iz Pisma, da zna ovo o oveme i ono o onome, ako je odvojen od Boga, samo ce postati pametan i gord i ohol...i onda druge uciti tome...to je za mene rad u svojoj slili, kada ne radi Boziji duh, vec moj ili sotonin...nece malo lazi ili nerazumevanja u puno istine unistiti coveka, vec nemanje veze i odnosa sa Bogom, verovanje coveku ili verovanje samom sebi, verovanje teorijama, a ne Bogu, pouzdanje u njih, sebe a ne u Boga. Cak hriscani cesto kazu( pogotovo oni koji su neke vodje na koj god nacin) proveri ti, vidi sam istrazi a onda ti oni sve objsanjavaju, uce te i ti nekako i da si hteo pa ovo je lakse, a pritom nemas ni vremena, a i oni ipak uvek znaju vise, pa se osecas kao da su ti ipak neophodni kao link do Boga.

    jednom si mi rekao da je tesko sa hriscanima i bio si u pravu, a mislim da je to zato jer nema poniznosti..ima puno price o svim temama, ali nema Duha, ima puno znanja, ali fali sile, prica se o veri ali nema vere, ne vide se plodovi te price sto govori o pravom stanju...tesko je odreci se sebe, a to je nasa prva i najveca bitka, a to je Bozija prva i najveca bitka, nas otpor...

    u svakom slucaju poenta price je bila da ako vec prenosimo radosnu vest, proverimo u kom smo stanju, tada, da ne bi bilo vise stete nego koristi...sto ne znaci da ce to svakoga odbiti i da smo mi jedino Bozije orudje, ali i zbog nas samih je to bitno, kao i zbog onih ljudi koje to ipak moze odbiti......

    ako nisam uspelada objasnim peontu onoga sto sam imala da kazem, onda verovatno i nije bio moj posao Smile
    avatar
    Nebojša


    Broj komentara : 143
    Registration date : 2013-08-19

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  Nebojša 4/9/2017, 12:43

    SnezaDjak (citat):
    Nebojša (citat):
    SnezaDjak (citat):i ne mislim da ne treba da si ista radi i prica, vec da ako se spominjalo strazenje kao savet drugima, i neke druge stvari sto onda ne bismo to prvo sproveli na sebi sad neki uz svoj trud a neki uz Hrista u nama, ko vec kako tvrdi da to deluje...pa nek se pokazu rodovi te nase vere, kako cemo pricati nekome da treba da dostigne nesto  i da to moze, a onda mu reci pa evo ne mozemo ni mi, al moze to...i slicno...sad da opet ne zvucim kao kritizer Smile jer i sam si rekao ako se vera ne pokaze delom, o cemu se onda prica...sad mozda to nije neophodno i mozda to nije trenutno moguce, pa stvari idu tako kako idu, ali zar ne bi trebalo ne opravdavati svoja stanja, postupke.....

    Ne razumem tvoju kritiku. Dobro, šta bih onda trebao da radim? Daj mi neki dobronameran savet, ja prihvatam svaku konstruktivnu kritiku od bilo koga. Da ne bude, kao što kažeš da si samo kritizer. Ja nemam problem da mi neko nešto objasni ako to ima smisla.

    porbacu da objasnim Smile

    moj promer , iskustvo, kao i primer vise hriscana koje znam licno, pored nekih i zivim i provodim dosta vremena, je da ako pricamo o Bogu i religiji neznaboscima i mozda iznosimo i nesto sto je tacno ali u pogresnom duhu, svojo sili, neprijateljskom duhu, kako god, rezultat je da prosto te ljude sve manje insteresuje dok na kraju ne odbace sve sto pricamo i mislim da nije dzaba dato puno uputstava kakvi treba da budu predstavnici Boziji tj kako izgleda kada covek ima rodove duha, a valjda kada se kaze da proverevamo duhove se ne odnosi samo na tudje, vec prvenstveno svoje, sam si rekao da treba da strazimo, ja verujem prvenstveno nad sobom, neki misle da se to odnosi na nesto spolja, a ima i mesta gde pise da treba paziti sta izlazi iz usta.....

    onda kada se to isto radi ali religioznim ljudima, objasnjava neka istina ili pokusava da se skrene paznja na nesto rezultat je nerazumevanje, nadmudrivanje, prepirka i ne postizanje cilja vec se svako utvrdjuje u svojoj strani i cesto nije uopste u stanju da prepozna sta je sagovornik hteo da kaze, vec oba srca otvrdnu.
    desavalo mi se da vodim razgovor, pricamo o istoj stvari, ali sa oholim stavom i nadmenim i da se bukvalno posvadjamo i nikako da objasnim da ja to isto pricam i shvatim da taj neko isto prica...takvih primera imam bas dosta i iskustava...a haos je jos veci kad se pokusava objasniti nesto razlicito, ako se radi u pogresnom duhu...

    e sad u oba slucaja sam od nekih hriscana cula, kad im se to predoci kao problem svih nas, kazu nesto tipa cepidlaci se, nije bitan nacin, prica se istina, taj sto slusa je kriv jer nece da cuje, nece da razume, nece da prihvati...a ja sam se eto zapitala da li je on kriv ili imam ja svoj udeo u tome i tako sam uopste i dosla do toga da ovo vec ne znam koji put pokusavam da kazem nekoj braci u veri ali ne bas uspesno Smile mada mozda jer je i moj pristup los, tj deluje kao napad ili kako vec jer verovatno nekada to i radim opet u svojoj slili...

    mi cak ne moramo da kazemo ni neku ruznu rec kao sto je da neko lupeta i slicno, a da se uzdizemo iznad sagovornika, sto daje u startu pogresan rezultat...cesto nemamo strpljenja, iznervira nas necije nerazumevanje, ali takve reakcije vode ka jos vecoj odbojnosti, a nadmenost pa i gotovo neprimetna odbija, ne privlaci, da li mi mozemo da vrsimo Bozije delo i propovedamo njegovu rec sotonskim, neprijateljskim, nasim orudjem? mislim da ne, nema sile, moze informacija biti tacna, ali nema sile...zasto tako malo ljudi interesuju ove teme...da li je samo do njih? ja mislim da je i do mene...sta ce nekome vredeti da razume tehnicki stvari iz Pisma, da zna ovo o oveme i ono o onome, ako je odvojen od Boga, samo ce postati pametan i gord i ohol...i onda druge uciti tome...to je za mene rad u svojoj slili, kada ne radi Boziji duh, vec moj ili sotonin...nece malo lazi ili nerazumevanja u puno istine unistiti coveka, vec nemanje veze i odnosa sa Bogom, verovanje coveku ili verovanje samom sebi, verovanje teorijama, a ne Bogu, pouzdanje u njih, sebe a ne u Boga. Cak hriscani cesto kazu( pogotovo oni koji su neke vodje na koj god nacin) proveri ti, vidi sam istrazi a onda ti oni sve objsanjavaju, uce te i ti nekako i da si hteo pa ovo je lakse, a pritom nemas ni vremena, a i oni ipak uvek znaju vise, pa se osecas kao da su ti ipak neophodni kao link do Boga.

    jednom si mi rekao da je tesko sa hriscanima i bio si u pravu, a mislim da je to zato jer nema poniznosti..ima puno price o svim temama, ali nema Duha, ima puno znanja, ali fali sile, prica se o veri ali nema vere, ne vide se plodovi te price sto govori o pravom stanju...tesko je odreci se sebe, a to je nasa prva i najveca bitka, a to je Bozija prva i najveca bitka, nas otpor...

    u svakom slucaju poenta price je bila da ako vec prenosimo radosnu vest, proverimo u kom smo stanju, tada,  da ne bi bilo vise stete nego koristi...sto ne znaci da ce to svakoga odbiti i da smo mi jedino Bozije orudje, ali i zbog nas samih je to bitno, kao i zbog onih ljudi koje to ipak moze odbiti......

    ako nisam uspelada objasnim peontu onoga sto sam imala da kazem, onda verovatno i nije bio moj posao Smile

    Kao što sam bio pomenuo, čovek shvata neke stvari razumom i to se dešava relativno brzo, ali za promenu srca ili duha je potrebno vreme. Jako puno vremena, do kraja života. E sad se postavlja pitanje da li bi neko trebao da priča o Bogu, radosnoj vesti ili teologiji uopšte kada sazna za to i prihvati. Moje mišljenje je da treba ali u određenoj meri. Npr. ja nisam odmah pričao sve i svašta već postepeno, svako treba da proceni. Naravno ima i onih koji odmah kreću sa "propovedanjem" teorijski, a praktično ne menjaju ništa u svom životu. Jedino da sačekamo da postanemo savršeni da bismo nešto rekli ili uradili.

    Što se tiče nesporazuma u razgovoru kada se sagovornici raspravljaju a u stvari pričaju isto, ima i toga. Ali ovde je reč o konkretnom slučaju. Npr. Mato priča o TEORIJI tj. NA KOJI NAČIN je Hrist opravdao one koji ga prihvate. Ja se sa tim slažem, ništa on to nije izmislio novo ili rekao, to postoji od adventnog pokreta i pre od samog početka protestantizma sve unazad kroz istoriju do Hrista i opet pre sve do stvaranja Zemlje i na kraju pre stvaranja bilo čega gde su Otac I Sin smislili plan spasenja. I tu nije ništa sporno. Sporno je to što on suptilno izbacuje zakon iz upotrebe. Kako? INSISTIRANJEM na opravdanju verom. I onda kao i pastori adventističke crkve priča vera, vera, vera, prepusti se Isusu, predaj se Isusu, gledaj na Isusa, vera, vera, vera. Ok, ali kada bi ISTO tako INSISTIRAO na ZAKONU ne bi bilo problema. Jer ne može vera bez dela, odnosno poznavanja zakona. I onda imamo kao što ti kažeš nikakve hrišćane koji samo hipnotisano ponavljaju vera, vera, vera a žive po satanskom zakonu jer ne insistiraju na zakonu nego isključivo na veri. Čast izuzecima. Naravno, oni će da kažu kao što i govore "pa ko odbacuje zakon, gde sam ja to rekao". Odbacuje ga tako što ne INSISTIRA i na VERI i na ZAKONU , već samo na veri odnosno teoriji na koji način nas Isus opravdava. Zato je to i suptilna prevara. Ljudima naizgled liči da je ta priča u redu jer je tačna u najvećoj meri, ali kada treba da se celokupna priča zaokruži u kojoj ogromnu ulogu čini zakon, to izostaje.
    avatar
    Sergej 92


    Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  Sergej 92 4/9/2017, 13:33

    Moje mišljenje i iskustvo je to da baš umjetno 'budističko' kršćanstvo ne privlači iskrenu Božju djecu , nego samo mainstream svjetinu , a to koliko ljudi ćemo mi privući u istinu nije naš zadatak , nego je na nama da ponudimo ljudima istinu i da živimo tu istinu . A ta istina nipošto nije fanatična , stoga netrebamo da idemo u krajnost i da izbjegavamo svaki sukob i svaku ' mušku ' borbu protiv lažnih učenja i sl. Nema smisla da sve pakiraš u jedan kalup i da svatko mora tebi odgovarati Snježa i tvome konceptu , jer Pismo uči jasno da su biblijski ljudi bili NEsavršeni !! Petar je vidio možda i milijun čuda od strane Isusa Krista svojim očima , pa je opet išao toliko daleko da je otkinuo mačem uho rimskom vojniku . Noa se napio i skinuo gol i onda prokleo sina Kanaana , a da se nije napio , nebi mu kriv sin bio . Dakle kroz cijelo Pismo vidimo doslovno bizarne poteze biblijskih junaka i ne odbacivajmo zato moderne biblijske ljude jer imaju neke greške . Odakle je nastala ta lažna teologija da kršćanin prvo mora biti fin i uglađen , a sve drugo poslije toga ? To je učenje rimske crkve koja je uvijek vjernike spuštala u teško ropstvo i učeni su da služe ženama , da služe svećenicima i nakraju crkvi odano i da daju život za pogansku crkvu u križarskim ratovima i sl. Luther i ostali reformatori nisu napustili mnoga katolička vjerovanja i ta vjerovanja su se uvukla kasnije u sve crkve zapadne . Adventizam je dan od Boga da pobjedi sva poganska vjerovanja , medjutim Božji narod kao cjelina to nije uspio , nego samo pojedinci . Adventizam je potpuni protestantizam , 7 puta jači i čistiji od prvog protestantizma . To je potpuno vraćanje na biblijsku religiju ! Bog što se tiče muškaraca nikad nije ukoravao , nego čak odobravao i poticao sve muške karakteristike , a strogo osuđivao svaku feminiziranost . Mi moramo Pismom dokazati naše tvrdnje , a ne da prihvatimo zaostatke hereze iz neočišćenih protestantih crkava .




    Ono što je meni zanimljivo i dokazano je to da je odlika 'goody goody' religije koja svaki i najmanji problem kritizira i poziva na mir i ljubav , to da ako se njihove ideje 'goody goody' religije dovedu u pitanje , onda se pokažu agresivniji od vukova . egw bi takvu pojavu zvala bolesni sentimentalizam lažne ljubavi . to vidimo kao nikada prije u povijesti trenutno u ekumenskom pokretu . Osoba koja vjeruje u dobro i zlo , u Božji Zakon i da postoji apsolutna istina , a ne u relativizam . Ta osoba će ponekad morati da se i intelektualno sukobi i bori sa lažnim učiteljima i njihovim učenicima . Tu nema ništa ne-biblijski , baš cijela povijest biblijskih ljudi je prepuna borbe , često i najkrvavijih progona i ratova za slobodu . ne samo biblijska nego i cijela kršćanska povijest ima 2000 godina je povijest identična kao što je imamo u Pismu , borba , borba i opet borba , dakle nema ništa biblijski u goody goody religiji , to je babilon i budizam , priča ti jednu priču , a tamo tiranski tlači i vlada nad kastama .

    Itekako baš kombinacija vatrenih i profinjenih kršćana privlače ljude da vide istinu , a ako se nekome traži nešto ugodno tijelu , taj neće sigurno ovdje doći , nego će da ide na stranice sumnjivih moralnih sadržaja . Svatko tko je iskren i tko traga istinski za Bogom , će ga naći i prihvatit će svu istinu .

    https://www.youtube.com/watch?v=gRmi3cQ2hBw iz dna duše mi se gade pozivi na smirivanje nekog umišljenog sukoba i na taj način će netko zaista i povjerovati da se mi ovdje mrzimo , što je laž , nego nemamo vremena sastavljati profinjene tekstove , moramo da radimo po cijeli u svojim životima , a ne da se pazi svaka riječ po forumima .
    avatar
    SnezaDjak


    Broj komentara : 25
    Age : 40
    Локација : Pancevo
    Registration date : 2013-11-26

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  SnezaDjak 4/9/2017, 14:10

    Sergej 92 (citat): nego je na nama da ponudimo ljudima istinu i da živimo tu istinu . A ta istina nipošto nije fanatična , stoga netrebamo da idemo u krajnost i da izbjegavamo svaki sukob i svaku ' mušku ' borbu protiv lažnih učenja i sl.

    to sam upravo i htela da kazem da ako ponudimo istinu treba i da zivimo to sto pricamo, a mislila sam da Sveto pismo govori sta je dobar a sta los rod, a eto i Vi ste mene stavili u isti kos sa budistima i ostalima, jer oni pricaju mir i ljubav, ali je ne definisu, tj definisu je kako god hoce...a Sveto pismo je i te kako definise, pa svako moze da vidi da li jeste ili nije u toj definiciji. Ako se Vi niste pronasli, onda se nije odnosilo na Vas bilo sta sto sam pisala. ako se niko nije pronasao, mozda eto ja ne vidim dobro. A eto cetri godine pokusavam da razumem hriscanstvo i izmedju ostalog kako to ono menja ljude i u kom smeru, pa samim tim i mene u svuda vidjam slicne stvari...

    a eto cesto sam zaista doblia slicne odgovore kao Vas Smile i ljudi se cesto pozivaju na nesavrsenstvo ljudi koji su opisani u Svetom pismu kao svkakavi, a da li je to zato da bi nam to bilo olaksanje za savest i nase ponasanje, nekome su neke od tih primera cak i uzor, tj neke postupke vide kao dobre, ili je to da bi nam bilo upozorenje...svako neka rasudi sam za sebe...sotona ne koristi slucajno umilne metode, ne pretvara se on slucajno da je fin i dobar, vec fino pakuje lazi, a izgleda da hriscani zato misle da je to samo po sebi lose, pa ako budu u kontri valjda je to dobro...ne znam...u svakom slucaju ne bih se dalje upustala u razgovor...pozdrav svima i neka vas Bog vodi........
    avatar
    Nebojša


    Broj komentara : 143
    Registration date : 2013-08-19

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  Nebojša 4/9/2017, 14:53

    Pravi pokazatelj naše pobožnosti i duhovnog stanja je PRIHVATANJE čoveka sa svim njegovim manama, slabostima i gresima budući da je PALO biće. I onda sa tim shvatanjem nećemo tražiti i očekivati idealnog čoveka,  već ćemo strpljivo raditi sve u njegovom interesu za spasenje ma koliko dugo to trajalo a ne razočaravati se  i odbacivati  odmah bez bilo kakve pomoći.

    Naše PONAŠANJE nije relevantno merilo pobožnosti jer je često LICEMERNO. Lažno se predstavljamo. Mi možemo da budemo kulturni, pristojni i fini a da u srcu baš i nismo takvi, već suprotno.

    Šta je radio Isus? On je imao savršeno nelicemerno ponašanje, ali što je najbitnije, nije to zadržao za sebe nego je PRIHVATIO nas kao pala bića i ne očekuje da odmah budemo savršeni. Kada bi to očekivao niko se ne bi spasao. Bićemo savršeni jednog dana. Do tada i mi kao i Isus treba da PRIHVATIMO neidealne ljude, a ne SAMO da gledamo kakvi smo mi (treba i to naravno ali da li se iskreno predstavljamo?) a ne PRIHVATAMO druge koji su isto kao i mi pali već im samo ističemo nedostatke.

    Dakle, ako neko hoće da vidi koliko je idealan i savršen, neka mu mera bude nesavršeni bližnji i kako gleda na njega, a ne nesavršeni on i kako gleda na sebe, jer će svako sebe opravdati a drugoga optužiti.
    avatar
    Mato T


    Broj komentara : 117
    Registration date : 2016-08-17

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  Mato T 4/9/2017, 21:13

    Pita (citat):Moracu sa kompjutera izgleda

    Sestro jesi uspjela skinuti pdf dokument Very Happy ?

    Pošto je očito da su se određena naša braća i dalje odlučila svom silom protiviti istinskom evanđelju, te kroz "nadahnuta" samoopravdanja braniti svoje zablude i laži, istakao bih sljedeće. Sve što je izneseno u ovom pdf dokumentu su direktne izjave EGW (Elen G. White). Nema niti jedne moje izjave Very Happy . Smatrao sam nepotrebnim da ponavljam sve ono što sam već rekao i odlučio iznjeti samo izjave Božjeg proroka koji je svojevremeno tvrdio da istinu o opravdanju vjerom razumije otprilike samo 1 od 1000 adventista. Prosudite sami dali je sestra White bila u "transu" propovijedajući kroz opravdanje vjerom istinsko evanđenje, ili je u "transu" možda netko drugi. Lijepa je vijest da nas naš Gospod jednako voli i kada smo u "transu" i da jedva čeka da mu dođemo i zatražimo pomoć da nas izvuče iz tog stanja.
    avatar
    Pita


    Broj komentara : 81
    Registration date : 2017-08-22

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  Pita 5/9/2017, 03:19

    Ja se izvinjavam sto sam ovako dosadna sa pitanjima, ali bas ne umijem da posaljem privatnu poruku, ne mogu da nadjem tu opciju, moze li mi neko napisati da li to uopste moze sa telefona?
    avatar
    Mato T


    Broj komentara : 117
    Registration date : 2016-08-17

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  Mato T 5/9/2017, 06:47

    Pita (citat):Ja se izvinjavam sto sam ovako dosadna sa pitanjima, ali bas ne umijem da posaljem privatnu poruku, ne mogu da nadjem tu opciju, moze li mi neko napisati da li to uopste moze sa telefona?

    Evo ti moj mail, pa mi samo odogovori, da ja dobijem tvoj. mato983@gmail.com.
    avatar
    Sergej 92


    Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  Sergej 92 7/9/2017, 12:57

    Mato T (citat):
    Pita (citat):Mato mozete li napisati kako da se predamo Isusu Hristu? Jer se meni zapravo cini da vi imate isti stav kao i ostali ovdje ali vidim da se ipak ostali clanovi ne slazu, ali ja ne razumijem u cemu, tj mislim da razumijem ali mi malo nije jasno sta vi tacno predlazete? Izvinite sto opet imam pitanje, nisam bas bistra Very Happy

    Ispričavam se sestri što je ovako dugo morala čekati na odgovor koji je tražila, ipak mi je trebalo malo vremena da pripremim i zaokružim ovu priču da bude što jednostavnije. U .pdf dokumentu koji je dostupan na linku su iznesene najosnovnije stvari po pitanju opravdanja vjerom i načina na koji se spašavamo. Pošto je pokazano poprilično nepoznavanje za nas najbitnijih i vrlo jednostavnih biblijskih isitna, nadam se da će ovo biti mnogima od pomoći, da se oslobode od određenih legalističkih i liberalističkih zabluda.

    http://www.mediafire.com/file/j4g0ye9vcc1vk8c/Opravdanje_vjerom.pdf

    ''Pošto je pokazano poprilično nepoznavanje za nas najbitnijih i vrlo jednostavnih biblijskih isitna, nadam se da će ovo biti mnogima od pomoći, da se oslobode od određenih legalističkih i liberalističkih zabluda.''

    Ti kao clayton , zdravko vučinić i otpali protestantizam generalno , se fokusiraš na opravdanje vjerom kao nešto kako kažeš najvažnije i vještom manipulacijom zavodiš neiskusne i labilne . Lako je manipulirati sa 20 milijuna riječi ellen white , Sotona može nadahnuti čovjeka da preko tih citata zavede i zaveo je . Pa i pastori koriste citate egw kad žele izvući desetak i opravdati trojstvo i bilo što ne-biblijski . Svećenici svih kršćanskih crkava koriste biblijske citate , sam Đavo koristi biblijske citate kad god mu zatreba da zavede kršćane . Svi mistici i varalice su koristili biblijske citate u krivom svjetlu .
    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  Nikola Šavija 10/1/2019, 23:17

    Solidan intervju sa bivšim direktorom farmako drogerija Lili. Priča na koji način farmako industrija lobira lekare da prepisuju lekove.




    Sponsored content


    PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI - Page 5 Empty Re: PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 10/5/2024, 19:40