BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 EmptyYesterday at 19:20 by Aleksandar

» Biblijski razgovori
MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+12
Jovana
Be snake and dove
Nathanael
kuzma
Željko
Zdravko Vučinić
Bogomdani
Vlatko
Marko96
Vik
beka26
PavleS
16 posters

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  Vlatko 24/3/2016, 21:49

    PavleS (citat):
    SimaS (citat):a za pomorce od kojih sam i ja ....e to je vec za polemiku .....ja sam ceo svet obisao i po struci sam telgrafista ....i mogu da kazem da pojma nemam ...tek sad ....
    Drago mi je rođače i kolega pomorče. Smile
    Dokon si dobro kad imaš kad tolike materijale da pregledaš.
    Obrni se noćas put Mjeseca ako se izvedri pa vidi da se nije i on poravnio od muke.

    Metoda ismijavanja nije motoda dokazivanja, slično rade i evolucionisti koji zastuknu nad banalno jednostavnom pitanjima i počnu ismijavati. Slično je i u teologiji, sjeti se da su nakon Lutherovog prijevoda mala djeca ismijavala svećenike zbog njihovog "velikog poznavanja" Biblije. Kada netko gura nešto, a ne može odgovoriti na banalne stvari, meni tu nešto smrdi. Ja ne zagovoram da je Zemlja disk, ali niti to odbacujem, obično istražujem stvar dokle imam volje, ili dok ne dođem do konačnih za mene uvjerljivih dokaza. Ne bi bilo prvi puta da me zaokupe gluposti, ali ima u tome nešto i nastavit ću to proučavati i dalje. Pogotovo što se već dosta izvora javilo baš s tim mjerama koje su nemoguće za kuglu.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  PavleS 24/3/2016, 22:00

    A šta tu treba da se dokazuje i kome? Grupi procrkvenih spamera po Internetu? To je kao da dokazujemo da je more slano.
    Meni je cijela ta priča u rangu email poruke "Dobili ste milion dolara na lutriji" ili piše vam svrgnuti princ mlijarder iz Nigerije koji želi da prebaci novac na vaš račun.
    Na takve stvari se niko normalan ne osvrće.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  Vlatko 24/3/2016, 22:26

    PavleS (citat):A šta tu treba da se dokazuje i kome? Grupi procrkvenih spamera po Internetu? To je kao da dokazujemo da je more slano.
    Meni je cijela ta priča u rangu email poruke "Dobili ste milion dolara na lutriji" ili piše vam svrgnuti princ mlijarder iz Nigerije koji želi da prebaci novac na vaš račun.
    Na takve stvari se niko normalan ne osvrće.

    Sreća pa imamo NASU koju ne drže jezuiti i masoni da nam objavi istinu o Zemlji i interplanetarnim putovanjima i još veća sreća nam je što su svi oni su evolucionisti i zagovaraju teoriju praska. Već zbog toga bi trebalo sumnjati u njihove tvrdnje, ali hej, oči ne varaju, pa kad nam daju fotke "iz svemira" to je kao slana voda, da nam upotpuni sreću do kraja. Ako je išta od toga točno, to ima strahovite implikacije, ali STRAHOVITE i ruši praktički sve u što vjerujemo, ali ipak, takvu zavjeru je nemoguće napraviti na ovoj planeti. MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 918427 MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 918427
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  PavleS 24/3/2016, 22:36

    Da si tako revan da se ponudiš za saradnju da se distribuira Biblija i druge knjige u HR, mnogo bi svrsihodnije bilo od navijanja za zemlju ploču.
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  beka26 24/3/2016, 22:37


    Inače na masovnu pojavu ove teme na internetu masonerija i jezuiti su se odmah potrudili da formiraju tzv. "kontroliranu opoziciju" čiji je zadatak da kompromituje i razvodni stvar, kao sto rade i sa svime drugim.

    Neki od tih su : Kent Hovid, Alex Jones,Mark Sargent, Andrea Cenci (Acenci),
    Lord Steven Christ, Zhib Rhan, Leo Ferrari, Daniel Shenton and The Flat Earth Society, Matt   Boylan, Thomas Sheridon, Max Igan, Lori Frary,
    Steven William Engelhardt, Rayn Gryphon itd.
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  beka26 24/3/2016, 22:49


    Pogledajte sta David Gates kaže od 1:10 do 1:14





    Takodjer u svezi gore navedenog pogledajte film "Trumanov Šou".
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  PavleS 24/3/2016, 22:49

    beka26 (citat):
    Inače na masovnu pojavu ove teme na internetu masonerija i jezuiti su se odmah potrudili da formiraju tzv. "kontroliranu opoziciju" čiji je zadatak da kompromituje i razvodni stvar, kao sto rade i sa svime drugim.

    Neki od tih su : Kent Hovid, Alex Jones,Mark Sargent, Andrea Cenci (Acenci),
    Lord Steven Christ, Zhib Rhan, Leo Ferrari, Daniel Shenton and The Flat Earth Society, Matt   Boylan, Thomas Sheridon, Max Igan, Lori Frary,
    Steven William Engelhardt, Rayn Gryphon itd.
    Toliko junaka se podiglo da razvodni ovu temu? I lord neki među njima? Samo da se taj led na krajevima ne otopi, da svi ne odemo niz ploču. Sad mi je jasnije zašto se toliko zalažu i bore protiv globalnog otopljavanja.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  Vlatko 24/3/2016, 22:52

    PavleS (citat):Da si tako revan da se ponudiš za saradnju da se distribuira Biblija i druge knjige u HR, mnogo bi svrsihodnije bilo od navijanja za zemlju ploču.

    Što ti treba? Web shop? Dostava? Sve se da riješit. S tim da ne znam koliko će ti ijekavica i općenito izrazi koji se ne koriste u našem jeziku dobro prolaziti u Hrvatskoj. Neke stvari je lakše razumjeti baš na hrvatskom jeziku.
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  beka26 24/3/2016, 23:06

    Danas sam slučajno gledao emisiju od Neil Dgrasse Tyson "star talk", u kojoj je on imao takodjer imao intervju sa Bilom Klintonom, i dok su razgovarali Klinton je spomenuo Jeruzalem i rekao da bi da dao sve da mu je sada 20 godina, te da moze dozivjeti da vidi kako će se stvari tamo odigrati. Intersantna izjava u emisiji koja govori o svemiru?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  PavleS 25/3/2016, 00:38

    beka26 (citat):Danas sam slučajno gledao emisiju od Neil Dgrasse Tyson "star talk", u kojoj je on imao takodjer imao intervju sa  Bilom Klintonom, i dok su razgovarali Klinton je  spomenuo Jeruzalem i rekao da bi da dao sve da mu je sada 20 godina, te da moze dozivjeti da vidi kako će se stvari tamo odigrati. Intersantna izjava u emisiji koja govori o svemiru?
    Sav otpali američki protestantizam je u toj dispenzacionalističkoj priči, tako da nije uopšte čudna ta Klintonova izjava. Amerika će pogurati događe koje priprema vladajuća "elita".
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  ljuba79 25/3/2016, 21:51

    Ne znam sto ste se uopste vezali da to mora da bude disk. Mozda bi se trebalo malo prouciti u kontekstu i konkordansu sta znaci rec BEZDAN? To moze biti neka "nepregledna" povrsina u horizontalnom smislu, a takodje i u dubini, a na njoj izdvojen krug...Meni je sumnjivo da tolike milione godina nasa galaxija putuje, sve se nesto vrti, a pogled na sazvezdja uvek isti...Zato sam malo skeptican, ali jeste zaista ludo pomisliti da nismo kugla...Heliocentricno se moze povezati sa obozavanjem Sunca...Koliko sam uvideo - postoji zabrana odlaska na Juzni pol, drzave potpisnice su svetske sile i UN su tu umesale prste...
    Usput - zakuvalo se ovde na pogresnoj temi - a imamo tu temu - da li se Zemlja vrti oko Sunca.
    I nek ste me iskulirali - ja pitao nesto o istoriji, a vi po vasioni...
    avatar
    Noemi


    Broj komentara : 128
    Registration date : 2015-03-19

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  Noemi 30/3/2016, 01:09

    Budući da na stranici religija.me i na ovom forumu dolaze ljudi koji se slažu sa učenjima Ellen Gould White da vidimo što ona govori o ovoj tematici u svoji spisima, pa pogledajmo ( ovo pišem i zbog jedne poruke gdje mi je rečeno da je to pitanje spasenja, odgovaranja na sudu Božjem):



    "I hope Brother Wilcox will be a truly converted man. This is his great need at the present time. He wants meekness, he wants humility, he wants genuine piety, and without it he is as sounding brass and a tinkling cymbal. His soul and your soul need the indwelling of Jesus. Whether the world is round or flat will not save a soul, but whether men believe and obey means everything."--Letter 43, 1887.

    Da vam prevedem ovaj prvi citat:

    Nadam se da će brat Wilcox biti istinski preobraćen čovjek. To je njegova velika potreba u sadašnje vrijeme. On želi blagost, on želi poniznost, on želi iskrenu pobožnost, i bez toga on zvuči poput mjedi i zvečećeg cimbala. Njegova duša i vaša duša trebaju Isusa u sebi. Bila Zemlja okrugla ili ravna to neće spasiti vašu dušu, ali to da li ljudi  vjeruju i pokoravaju  se znači sve.


    Vjerujem da za ostale citate nije nikakav problem da ih provjerite i prevedete sami, možda vladate i engleskim besprijekorno budući da su mnoga predavanja o temi ravne Zemlje na engleskom, nije problem vjerujem (ispričavam se unaprijed ako su neke već prevedene):

    "The great question is, What shall I do that I may inherit eternal life? This is the science of what constitutes the higher education, and when this question is properly adjusted, the capabilities of the whole man are called into full exercise. There will be no agitation of the question whether the world is round or flat, but the whole burden of the soul is: What shall I do to inherit eternal life? We need now to make every talent that God has given us to be employed to His name's glory."  -- 21MR 414.5


    "My answer was, "I have a message to this people in regard to the life they must live in this world to prepare them for future life which measures with the life of God. We have nought to do with the question whether this world is round or flat. [The important thing] is to serve God with full purpose of a renewed heart, sanctified and made holy by the cleansing blood of Jesus Christ."

    "Every issue will be brought in in various places by some persons who are not worked by the Spirit of God. Last night the Lord gave me words to speak to the people. Satan has a multitude of questions to bring in through various minds and ingenuity as all-important. Take the Word, plainly stating the truth for 1904; and the messenger that was sent of God had a message the same as the people need now. He was John the Baptist. --21MR 421.4,5



    "The hand of God is continually guiding THE GLOBE in its continuous march around the sun. The same hand which holds the mountains, and balances them in position, guides and keeps in order the respective planets. All the wonderful glories in the heavens are but doing their appointed work." ~Christian Educator April 1, 1899


    It is not by an original power inherent in nature that year by year the earth yields its bounties and continues its march around the sun. The hand of infinite power is perpetually at work guiding this planet. It is God’s power momentarily exercised that keeps it in position in its rotation." ~CCh 324.5


    Zašto se uopće i prepucavate preko interneta da li je to tako ili nije jedni sa drugima da li ste upitali kojeg kreacionistu o ovoj tematici, koliko znam čak ni Miroljub Petrović ne želi o tome ni čuti, nije ni blesav onog  Kenta Hovida su malo je reć udavili zbog toga što se s time ne slaže.
    Da li ste pomislili da je ta teorija i dobar način internet zarade, među vrlo popularnim i senzacionalističkim temama 2015-2016?
    Ne mislite li da je to bačena udica kršćanima da se bespotrebno sekiraju raspravljaju i  ljute jedni na druge?
    Igrom slučaja znam što je posao radiotelegrafiste na brodu i kakve on veze ima sa navigacijom (nikakve), također znam da su za navigaciju na brodu zaduženi Oficiri palube (Second mate) koji vjerovatno zbog prirode svog posla znaju kojeg je oblika Zemlja (ucrtavaju karte, rutu broda i sve ostalo što je potrebno da brod plovi). Čovjek ne mora biti pomorac da bi znao da je zemlja okrugla, a može biti pomorac a da to ne zna.
    No ne brinite svatko ima svoj izbor daleko od toga da ću nametati nekome nasilno svoje stavove jednostavno nisam takav tip čovjeka (što se ne bi reklo za pojedince koji promoviraju teoriju ravne zemlje, i to se može provjeriti čitajući razne komentare), mislim da su o tome rasprave nepotrebne i zaista kako nađete baš za to vremena. Imala sam samo potrebu upozoriti ljude na tu teoriju zavjere koja se širi bespućima interneta, samo to. Radi prevelikog interesa za tu debilanu uklonila sam svoja yt videa na tu tematiku, no zaista mi je drago što sam čula sva vaša mišljenja o tome.
    Također želim zahvaliti svima koji su se trudili objasniti mi suprotno(a na koje komentare i poruke nisam odgovarala) na pristojan način (ako ovo gledaju) no moj stav po tom pitanju ostaje nepromjenjiv. Smile

    Toliko od mene.
    Svako dobro i lijep pozdrav svima.


    Noemi: komentar modifikovan dana: 14/2/2018, 16:49; prepravljeno ukupno 3 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  PavleS 30/3/2016, 10:36

    Lijep doprinos.

    Kao bivši pomorac nautičar, da i ja nešto dodam, mada mrzi me da pišem ili govorim bilo šta kad ljudi otvore glupe i nesvrsishodne teme ili rasprave.

    Brodsku navigaciju vode tri oficira palube u smjenama od po četiri sata, u čemu im po potrebi pomaže kapetan broda. Pomoćnici u navigaciji su i kormilari.
    Suština brodske navigacije svodi se na određivanje kursa na osnovu polazišta i odredišta, kao i ustanovljavanje pozicije broda prilikom plovidbe radi provjere ispravnosti kursa zbog zanošenja broda prilikom plovidbe, morskih struja itd.
    Navigacija se dijeli na terestričku (ili obalnu, gdje se pozicija može utvrditi ukrštanjem dva ili više azimuta karakterističkih objekata na obali), astronomsku (pozicija se određuje proračunima na osnovu položaja sunca i drugih nebeskih tijela) i elektronsku (primanjem informacija sa satelita u orbiti ili elektronskim putem).
    Kurs i pozicija se računaju na osnovu koordinatne mreže paralela i meridijana. Paralele su zamišljene kružnice koje presijecaju ravni globusa sjeverno i južno od ekvatora kao centralne i najveće paralele, što znači da se te kružnice analogno smanjuju prema polovima. Položaj i kretanje zemlje u odnosu na sunce su naravno ono i što određuje četiri strane svijeta. Na osnovu paralela određuje se sjeverna ili južna geografska širina. Meridijani su POLUKRUŽNICE koje se spajaju u polovima. Prirodno, razmak između meridijana stoga je najveći na ekvatoru a spaja se na polovima. Za početni meridijan uzeta je opservatorija u Griniču (London), i oni idu istočno i zapadno po 180 stepeni.

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 2000px-Longitude_blue.svg

    Zbog kretanja zemlje oko svoje ose koja približno prolazi kroz polove (postoji određeno nagnuće), za jedan puni okret potreban je jedan dan, i njenog kruženja oko sunca, što čini godinu, meridijani se koriste kao graničnici vremenskih zona od 24h. To se računa jednostavnom matematikom na osnovu gore pomenutih kretanja zemlje oko svoje ose i oko sunca. Naravno zbog kružnog oblika zemlje, preciznije zemlja je geoid, na ekvatoru malo spljoštena a prema polovima donekle jajastog oblika, izloženost polova suncu se drastično razlikuje od onog u umjerenom pojasu, gdje mi pripadamo, te tamo smjene dana i noći traju i po nekoliko sedmica (sunce uopšte u ljetnom periodu ne zađe iza horizonta dugo vremena, ili zimi zađe pa zadugo ne izlazi.

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 180px_Gyroscope_precession

    Što smo bliži ekvatoru, to su smjene dana i noći ujednačenije po vremenu trajanja i po brzini prelaza, što takođe jasno ukazuje na zemlju kružnog oblika.

    Koristeći ovaj sistem i poznavanjem nautičkih karata, nema šanse da se pogriješi, što nije bio slučaj dok su pomorci plovili vjerujući da je zemlja ravna ploča, kada su promašivali cijele kontinente. Pošto se mapa prikazuje na ravnoj površini, to dolazi do određenih nepravilnosti u prikazu, o čemu takođe treba voditi računa prilikom ucrtavanja kursa broda ili aviona. Stoga, kad putujete avionom na interkontinentalnim letovima, na ekranima ispred sjedišta uvijek možete vidjeti putanju polukružnog oblika koja ostavlja prividni vizuelni utisak da avion ne putuje "pravo" najkraćim putem nego zakrivljenom rutom. Evo jednog primjera sa mog zadnjeg interkontinentalnog putovanja.

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Dsc_0710

    To su egzaktne stvari oko čega nema nagađanja ni pogađanja.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  Vlatko 1/4/2016, 08:28

    Masoni u studiju prodaju bajke, jedna od rijetkih emisija gdje su otvoreno došli govoriti o sebi:

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  PavleS 23/6/2016, 18:05

    Ovo neka posluži kao pouka "hrišćanskim nacionalistima".


    SKANDAL U VELIKOJ MASONSKOJ LOŽI BIH
    Masoni se tukli toljagama i kamenjem

    SARAJEVO - U Velikoj masonskoj loži BiH, prema nepotvrđenim informacijama, došlo je u utorak naveče do konflikta i do fizičkog obračuna u kojem je najviše stradao šef Masonske lože u BiH Edvin Dervišević, koji je pokušao smiriti situaciju i zaustaviti tuču.

    Kako je agencija Srna objavila, navodno je došlo do kulminacije zbog, kako navode, dugogodišnje međuetničke napetosti u Velikoj masonskoj loži. Navodno je do tuče došlo prilikom održavanja godišnje sjednice Skupštine Velike masonske lože u naselju Radava, pored Nahorevske ulice u Sarajevu, koja se potom prenijela i na ulicu oko zgrade gdje se masoni sastaju.

    “Srnin” izvor tvrdi da su glavni akteri tuče bili profesor doktor Izet Rađo, član Olimpijskog komiteta BiH, profesor doktor Edib Delić i doktor Adi Rifatbegović iz Kliničkog centra Tuzla, visoki zvaničnici SDA, s jedne strane, a s druge je bila grupa Srba i Hrvata.

    “Ko zna kako bi se sve završilo da se nakon nekoliko minuta nije pojavilo obezbjeđenje iz susjedne vile Larsa Gunera Vigemarka, šefa Delegacije EU u BiH, gdje je u toku bio veliki prijem za strane diplomate u BiH”, kaže izvor Srne.

    Adi Rifatbegović, koji je i kandidat SDA za načelnika opštine Tuzla, kazao je danas “Nezavisnim” da nema ništa s tim.

    Upitan da kaže da li to znači da nije bio u Nahorevskoj ulici, on je rekao:
    “Nije važno gdje sam bio, važno je da nemam ništa s tim”.

    Na pitanje da pojasni da li to znači da nema ništa s tučom, ponovio je da nema ništa s tim. Međutim, izvor blizak agenciji Srna tvrdi da je posljedica sukoba nekoliko povrijeđene „braće”, toljagama i kamenjem polupani skupocjeni automobili i definitivni raspad masonskog bratstva u BiH.

    Izet Rađo, član Olimpijskog komiteta BiH i profesor koji već odavno sam javno tvrdi da je mason, rekao je juče “Nezavisnim” da nije u BiH, te da ga je ono što su mu prenijeli sablaznilo i zateklo.

    “Ljudi moji, to nije istina. To je strašno koliko laži ljudi mogu izreći. Zatečen sam i moram vam reći da nisam ni bio u BiH i još sam van BiH”, rekao je.
    Srnin izvor tvrdi da su od osnivanja masonskog društva u BiH, prije 16 godina, sve ključne pozicije u Velikoj loži BiH obavljali Bošnjaci.
    Pet loža se nalazi u Federaciji BiH: “Ivo Andrić”, “Luks Bosnie” (Lux Bosnie), “Veritas”, “Svjetlost Balkana” i “Tuzla - Evropa”, dok se u Republici Srpskoj nalazi samo jedna loža - u Banjaluci, gdje više od polovine njenih članova čine Bošnjaci iz Bihaća, Cazina, Kladuše i Sanskog Mosta.
    “Na taj način su čak i u RS željeli Srbe i Hrvate držati pod bošnjačkom kontrolom. Hrvati su u potpunosti marginalizovani, u masonsko bratstvo su mogli ući samo oni poput Želj­ka Kom­ši­ća, ko­ji su se sta­vi­li u slu­žbu ostva­ri­va­nja bo­šnjač­kih in­te­re­sa, a od 160 čla­no­va ma­son­skog brat­stva u ovom tre­nut­ku Hr­va­ta je sa­mo 12, Sr­ba 27, a osta­lo su Bo­šnja­ci”, ka­že iz­vor.

    Navodi se da banjalučkim masonima nije dozvoljeno da ložu u Banjaluci nazovu po Nikoli Tesli, pa je loža dobila ime “Feniks”. O svemu ovome su navodno obaviještene i masonske lože u Srbiji i Hrvatskoj, ali i u Austriji i Sloveniji, pa se može očekivati internacionalizacija problema.

    Izvor: Dan
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  Vlatko 26/7/2016, 00:18

    Zagami o tome kako se Jezuiti planiraju odreći temelja vjere ako ih vanzemaljci pouče drugačije:

    avatar
    SnezaDjak


    Broj komentara : 25
    Age : 40
    Локација : Pancevo
    Registration date : 2013-11-26

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  SnezaDjak 21/12/2016, 16:17

    Citajuci na temu mk ultra..naisla sam na neki clanak i na ovu fotografiju...zanima me komentar

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Aaaaprince7thday

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Hidden%2BHand%2Bwith%2BPope

    https://mindcontrolblackassassins.com/tag/ellen-g-white/
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  PavleS 21/12/2016, 18:50

    SnezaDjak (citat):Citajuci na temu mk ultra..naisla sam na neki clanak i na ovu fotografiju...zanima me komentar

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Aaaaprince7thday

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Hidden%2BHand%2Bwith%2BPope

    https://mindcontrolblackassassins.com/tag/ellen-g-white/

    Za Elen Vajt i većinu iskrenih članova Adventnog pokreta nema ni trunke sumnje u njihovu duhovnu pripadnost.
    Pošto je u Americi u 19. vijeku masonerija bila veoma popularna i većina hrišćana nije vidjela to kao problem (jer je skoro svaki "znameniti" i "ugledni" građanin bio član neke lože ili kluba), uopšte ne treba da nas iznenadi jedna ovakva fotografija.

    Sama Elen Vajt je bila jako malo upućena u okultnu simboliku i uopšte tu problematiku. Bez posebnog Božjeg otkrivenja ona je bila ograničena kao svaki drugi čovjek.

    Kad posmatramo ovakve stvari, treba imati u vidu činjenicu da kontrast između pojmova "hrišćanin" i "mason" ne zavisi od same terminologije i članstva u jednom ili drugom taboru koliko od motiva i moralnosti osobe kao njihovog pripadnika. Drugim riječima, osoba koja slovi za masona u nižoj hijerarhiji može da bude neuporedivo moralnija, časnija i poštenija od nominalnog "hrišćanina", člana neke crkve. Ovo posebno važi za američki puritanizam tog vremena, dok bi danas to bilo znatno teže primjenljivo, jer imamo sve informacije na raspolaganju.

    I danas mnogi ljudi koji se izjašnjavaju kao hrišćani misle da je dobro i poželjno juriti neki status u društvu kroz sticanje svjetovnih zvanja i titula, uključujući i teološke fakultete, dok u realnosti odatle izlaze sa mnogo težim oblicima ispranosti mozga i nepodobnosti za Božje carstvo nego članovi masonskih loža u Americi 19. vijeka.

    Ovi ljudi na slici sa uvučenim šakama ispod kaputa sigurno su dobili svoju šansu i osvjedočenje od Boga u istinu, a šta su zapravo s tim uradili, znaćemo o vaskrsenju na život.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty "Ušli smo u masonski hram u srcu Beograda"

    Komentar  ljuba79 9/1/2017, 13:09



    Na prvi pogled, reklo bi se - fini ljudi... Zidari...

    Čini mi se da su ovi isti izgradili mnoge pravoslavne svetinje, isto svevideće oko bulji sa oltara...



    Propaganda, kao zaštitnici svoga naroda...

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  PavleS 11/1/2017, 17:51



    Ovaj video sadrži dosta interesantnih informacija. Autori su grupa pravoslavaca koji uviđaju okultizam u crkvi i koji očigledno vjeruju da se može napraviti reforma u crkvi. U videu se iznose i neke teške gluposti kao na primjer o završetku piramide sa svevidećim okom, što bi ljudima navodno omogućilo vrhovnu vlast i prosvjetljenje, pobjedu nad zlom, raj na zemlji i dr.
    Tematika koja dominira je okultna simbolika u pravoslavnim crkvama i hramovima, prisustvo masona, templara, iluminata...
    U dionici od negdje 10:53 do 13:10 govori se o manastiru u Soko Gradu gdje se održavaju ekumenski i drugi čudni okultistički skupovi, a među ostalim učesnicima pominju se "subotari" za koje se može pretpostaviti da su iz vođstva HAC-a (pomenuti skup je održan aprila 2000. godine).

    Sponsored content


    MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA" - Page 6 Empty Re: MASONI - VELIKI I MALI "VLADARI SVIJETA"

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 27/4/2024, 00:00