BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 EmptyToday at 13:10 by Aleksandar

» Biblijski razgovori
KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+4
niko
Vlatko
PavleS
markoni
8 posters

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    avatar
    niko


    Broj komentara : 13
    Registration date : 2009-11-29

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  niko 23/12/2009, 11:09

    Da, kao sto kaze markoni, njegova kao ni moja namera nije da te povredimo, ili da se mesamo u tvoj zivot ili tvoja gledista. Samo otvoreno pricamo o ovoj temi i suprotstavljamo stavove i misljenja, nije da tako hocemo, nego u tom pravcu je isla ova diskusija, ali to je sve u cilju da se dodje do istine o ovom predmetu, a ne da se uvredi sagovornik. Tako da, iako otvoreno govorim, sad pricam licno za sebe, ne zelim da ti zvucim tvrdo ili pretvrdo, u stilu kao da te prozivam ili napadam. Ako sam tako zvucala, unapred ti se izvinjavam.

    Mejdutim, da bi ova diskusija imala smisla, moramo odbaciti svaku ironiju i aroganciju i lepo razgovarati. To je umetnost. Ja to znam. Cak i kada su nam stavovi oprecni. Zato bih volela i predlazem da u ovoj prici bude vise poniznosti s obe strane, jer malo smo zaostrili diskusiju, sukobljvajuci se. Medjutim zelim da ti kazem da smo ipak braca, a ne neprijatelji, pa bi u tom pravcu i trebala da ide cela ova rasprava.

    Ova tema je vazna, i mozda je teska za diskusiju. Zauzmemo li pogresan stav, vrlo lako mozemo biti Bogu neprijatelji i boriti se na pogresnoj strani. Ja sam se sa ovim pitanjima dugo bavila. I trebalo mi je vremena, tj. godina da dodjem do ispravne slike o temi o kojoj pricamo. Slusala sam i prijatelje i neprijatelje sta pricaju o tome. ALi definitivno, Bog je taj koji coveku rasvetljava put i cini da ne u svojoj samouverenosti nego u Bozjoj mudrosti sagledava duhovne stvari.

    Ja bih samo da ti brate i Vlatko pre nego sto zauzmete definitivan stav po nekom pitanju otvorite uho za mozda neke drugacije poglede ili misljenje, a sve u cilju da biste mogli duboko ispitatati cvrstinu stavova koje ste zauzeli. I to vam pricam za vase dobro, jer hriscani to cine, oni se preispituju, da ne bi pogresili. I nije mudro oslanjati se samo na svoja gledista, jer granica izmedju istine i zablude, narocito zablude koja je obucena u hricansko ruho je tanka, ume da bude vrlo tanka, tako da milimetri odlucuju hocemo li je prepoznati kao takvu ili ne. Zato vas mi, ni markoni ni ja ne upucujemo na nas, nego na Boga. Izadjite pred Njega i pitajte Ga i molite Ga da vas umudri za spasenje. On je jedini autoritet i amin za svako pitanje. To je cinio i David kada se molio: "Okušaj me, Bože, i poznaj srce moje, ispitaj me, i poznaj pomisli moje. I vidi jesam li na zlom putu, i vodi me na put večni." Psalm 139. 23.24. Nije se on dzabe ovako molio jer je znao koliko je ljudsko srce prevarno, i moze lako da pogresi. To otkriva jedan ponizan duh kakav je imao David.

    Eto iskreno se nadam da cemo smoci snage i hristolikog duha da nastavimo tamo gde smo stali, kada stignes s puta. Pozdrav.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  PavleS 25/12/2009, 19:19

    Mi smo jedno vreme zajedno bili u jednom takozvanom reformnom pokretu, i radili smo na reformi Crkve. Crkve ciji si ti, nadam se, i dalje clan. Upravo smo zajedno, prosli kroz iskustvo o kome pokusavamo da ti nesto kazemo, i zajedno bili proresetani kroz sotonsko reseto.
    Ti "reformski pokreti" samo su ulaženje u još teže sektašenje od ovog koje je već prisutno u ASD crkvi. Propovjednici se uče da je najvažnija stvar braniti stavove organizacije i dovlačiti ljude u crkvu (ne obraćajući mnogo pažnju ko su i kakvi su), a sličan duh se prenosi na obične vjernike, s tim što se oni dodatno navlače da daju što više novca. Tako na pitanje o nebiblijskom desetku, propovjednici odgovaraju da postoji još jedan desetak i slične nebuloze, pri čemu ih naravno ne interesuju ključni tekstovi iz Tore o ovom predmetu. Pored toga, naglasak se stavlja na sporednim učenjima koja nemaju gotovo nikakve veze sa stvarnim životom a još manje sa biblijskom pobožnošću, i onda iz takve sredine dolazi do fanatizma svake vrste i daljeg sektašenja. Kopiraju se prakse drugih "hrišćanskih" crkava, a propovjednici trude da "provale" tajne "uspjeha" pojedinih protestantskih zajednica sa velikim brojem članova.
    Vaš pokušaj reforme, dakle, imao je potpuno pogrešan pristup.

    Mi samo pokusavamo s tobom da podelimo nasa iskustva, dugogodisnja iskustva. Zeleli bi da ti skrenemo paznju na stvari o kojima mi kada smo poceli sa idejom da Ckrva i propovednici ne rade svoj posao kako treba, nama niko nista nije rekao ili nas upozorio.
    Nema potrebe, jer apsolutno nijesam u opasnosti te vrste. Ja ne mislim da je problem u pojedincima nego u SISTEMU na kojem počiva ASD koji je u početku pogrešno postavljen i kao takav sve više se udaljava od biblijskih načela. Napadati propovjednike isto je što i tražiti smjenu nekog političara nadajući se da se stvari mogu promijeniti na sledećim "demokratskim" izborima.

    Mi nikako ne pokusavamo da se mesamo u tvoj zivot, stavove, i odluke, mi drhtimo za tvoju dusu, za svu nasu bracu koja revnuju za Boga, i zele da ucine najbolje za Crkvu i Bozje delo, a bivaju odvedeni u fanatizam i borbu protiv Boga i Njegovog naroda, proglasavajuci Bozju pravu Crkvu za palu instituciju.
    A ja ponavljam po 770 puta da su Božja crkva i organizovano tijelo dva različita pojma.

    Znaci, znaj da ti mi nismo neprijatelji. Ma koliko ti smetalo sto ovako pisemo i govorimo.
    OK, prihvatam da nijeste, ali mi smetaju klasični stavovi naučeni u ASD crkvi koji nemaju veze sa životom.


    Admin: komentar modifikovan dana: 25/12/2009, 19:34; prepravljeno ukupno 2 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  PavleS 25/12/2009, 19:31

    Ova tema je vazna, i mozda je teska za diskusiju.
    Važna jeste ali sve je jasno kao dan.

    Zauzmemo li pogresan stav, vrlo lako mozemo biti Bogu neprijatelji i boriti se na pogresnoj strani.
    Bog ne osniva korporacije. A Bogu možeš biti neprijatelj samo ako se okreneš protiv Njega. Kako se to dešava, ima mnoštvo primjera u Bibliji.

    Ja sam se sa ovim pitanjima dugo bavila. I trebalo mi je vremena, tj. godina da dodjem do ispravne slike o temi o kojoj pricamo. Slusala sam i prijatelje i neprijatelje sta pricaju o tome.
    Trebala si najprije da poslušaš šta govore činjenice i to je sve. Nema potrebe za raspravama.

    ALi definitivno, Bog je taj koji coveku rasvetljava put i cini da ne u svojoj samouverenosti nego u Bozjoj mudrosti sagledava duhovne stvari.
    Bog je put VEĆ rasvijetlio, pitanje je samo koliko želimo ići tim putem.

    Zato vas mi, ni markoni ni ja ne upucujemo na nas, nego na Boga. Izadjite pred Njega i pitajte Ga i molite Ga da vas umudri za spasenje. On je jedini autoritet i amin za svako pitanje.
    Do sad ste upućivali na organizaciju. A što se tiče umudrivanja na spasenje, to neme veze sa ovom temom.
    avatar
    markoni


    Broj komentara : 43
    Registration date : 2009-11-28

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  markoni 25/12/2009, 21:41

    Dobro ocigledno je onda da te ne razumemo dovoljno. Hadje nemoj da ti bude tesko pa nam kazi sta je razlika izmedju pravog i laznog sistema.

    Sta po tebi Crkva, a sta nije. Po cemu organizacija nije Bozja Crkva?

    Objasni se. Ne razumemo te.

    Sta je ispravno a sta nije?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  PavleS 25/12/2009, 22:37

    Osnovne smjernice za pravljenje razlike između lažne i prave religije dao sam u ovom mini priručniku:
    PRIRUČNIK ZA ODBRANU OD VJERSKIH FALSIFIKATA

    U najkraćem crkvu čine svi oni koji su ušli u savez sa Bogom na način opisan u Bibliji ili, u širem smislu, svi koji se rukovode prema zakonima života iako možda nijesu teološki obrazovani.
    Sve ostalo je crkva otprilike onoliko koliko je i Svjetska zdravstvena organizacija zaštitnik zdravlja na zemlji.
    Svaki lažni sistem podređuje sve ostalo sopstvenim interesima. To su proste logičke stvari koje svaki pojedinac može razlikovati, ako želi.
    avatar
    markoni


    Broj komentara : 43
    Registration date : 2009-11-28

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  markoni 26/12/2009, 15:03

    Admin (citat):Osnovne smjernice za pravljenje razlike između lažne i prave religije dao sam u ovom mini priručniku:
    PRIRUČNIK ZA ODBRANU OD VJERSKIH FALSIFIKATA

    U najkraćem crkvu čine svi oni koji su ušli u savez sa Bogom na način opisan u Bibliji ili, u širem smislu, svi koji se rukovode prema zakonima života iako možda nijesu teološki obrazovani.
    Sve ostalo je crkva otprilike onoliko koliko je i Svjetska zdravstvena organizacija zaštitnik zdravlja na zemlji.
    Svaki lažni sistem podređuje sve ostalo sopstvenim interesima. To su proste logičke stvari koje svaki pojedinac može razlikovati, ako želi.

    Pogledacu rado taj tvoj prirucnik. Analizirati i ostavicu svoj komentar na njega.
    avatar
    markoni


    Broj komentara : 43
    Registration date : 2009-11-28

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  markoni 28/12/2009, 18:15

    Eto imam problema kada se ukljucujem na forum, ne na sam forum, vec pre svega kada hocu da repliciram, po neki put nece dugo vremena da se otvori stranica. Pa odustanem i odem. Tako da je najcesce to razlog zasto nisam redovan na ovom forumu.

    Da, pogledao sam ovaj prirucnik. Moram priznati da ima dobrih promisljenih stvari.

    Ali, po mom misljenju, trebalo bi imati siru sliku. Ipak, ovakav predmet zahteva daleko preciznije i sire razmatranje ali i objasnjenje.


    Ima stvari sa kojima se ne slazem. I koja su kljucna. Crkva po meni, posebno govorim za Adventiste, nije usla u pakt sa Vavilonom. Nije postala institucija zato sto pokusava da zastiti svoja prava, da osigura svoju imovinu. Cudi me da to ne zelis da priznas.
    Cak i ugovor sa drzavom o svetkovanju subote, ne mora biti izdaja Hristove Crkve. To je samo paraf, koji bi vernicima olaksalo njena prava. A drzava danas, po svom nekom navodonom, ali ipak postojecem uredjenju to omogucava. Zasto to ne bi smo iskoristili. Posebno za pojedince koji rade u firmama a imaju problema oko tog neradnog dana.
    Nije li mudro sto je Crkva tako postupila?
    Opet, slazem se da ovakvom razmisljanju se moze zameriti.

    Moramo biti oprezni da ne optuzimo Crkvu zato sto zeli najbolje, i napustimo je. A sa druge strane trebamo otvoreno izneti svoje neslaganje. Moramo traziti ili se pitati zasto se vernistvo nije pitalo oko toga, ili ako se pitalo kako ja na primer neznam nista o tome. Ili neko drugi.
    Moralo se o tome pricati i konsultovati sa celom Crkvom, a verovatno se o tome odlucivalo na GK.

    Vidis eto nisam sa tim potpuno informisan.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  PavleS 28/12/2009, 21:59

    Eto imam problema kada se ukljucujem na forum, ne na sam forum, vec pre svega kada hocu da repliciram, po neki put nece dugo vremena da se otvori stranica. Pa odustanem i odem. Tako da je najcesce to razlog zasto nisam redovan na ovom forumu.
    Vjerovatno ne održavaš računar i imaš punu keš memoriju koju ne čistiš.

    Ali, po mom misljenju, trebalo bi imati siru sliku. Ipak, ovakav predmet zahteva daleko preciznije i sire razmatranje ali i objasnjenje.
    Ne može sve na tanjir. Ljudi treba da nauče da razmišljaju svojom glavom.

    Crkva po meni, posebno govorim za Adventiste, nije usla u pakt sa Vavilonom.
    Flertuje i trguje za sada a pakt je pitanje dana.

    Nije postala institucija zato sto pokusava da zastiti svoja prava, da osigura svoju imovinu. Cudi me da to ne zelis da priznas.
    Sve dok postoji zlo na zemlji ona je neprijateljska teritorija. Bog nikad nije pravio saveze sa neznabošcima a kad je formirana teokratija u Izraelu instrukcije su bile jasne, dakle bez šurovanja i kumovanja.

    Cak i ugovor sa drzavom o svetkovanju subote, ne mora biti izdaja Hristove Crkve. To je samo paraf, koji bi vernicima olaksalo njena prava.
    Možeš li zamisliti Isusa Hrista kako od cezara traži pravo da svetkuje subotu ili bilo koju drugu zapovijest? Ako možeš, onda je crkva ASD dobro postupila kad se slizala sa državom.
    Ko je "država" da daje ili uzima Bogom data neotuđiva prava? Ako joj dopustimo da daje takva prava, ona ih može i oduzeti kad god poželi. Dakle u pitanju je klasična izdaja Božje crkve.

    A drzava danas, po svom nekom navodonom, ali ipak postojecem uredjenju to omogucava.
    Znaš li zašto omogućava? Samo zato da bi se pod navodnim ljudskim i vjerskim pravima i slobodama mogao nesmetano širiti i promovisati najstrašniji satanizam, vještičarenje, kurvarstvo i svi oblici destrukcije. Uz sve to nije problem dati "prava" šačici subotara samo da bi ih, kad dođe vrijeme, lakše polovili.
    Vjerovatno si prije par dana vidio u vijestima da je neka učiteljica u Engleskoj dobila otkaz jer je rekla djeci da "Djeda Mraz" ne postoji. Znači "država" je sankcionisala ženu koja je kazala ISTINU, što znači da istina nije poželjna. Ali da je slučajno ta ista učetljica promovisala djeci teoriju evolucije ili ih učila kako da prave maske za Noć vještica, sigurno bi dobila nagradu za "izuzetno zalaganje i predan rad".
    O čemu onda ovdje pričamo?

    Zasto to ne bi smo iskoristili. Posebno za pojedince koji rade u firmama a imaju problema oko tog neradnog dana.
    Nijesu to pojedinci nego ogromona većina koja želi da živi u Vavilonu i Egiptu i uživa u njihovim "čarima", a da bi takav život bio moguć, oni moraju da robuju sistemu odnosno Vavilonu. I onda robovi dolaze kod svojih gospodara da ih MOLE da im omoguće da "svetkuju subotu".

    Nije li mudro sto je Crkva tako postupila?
    Imaš o tome više u Otkrivenju 18. glava.

    Moramo biti oprezni da ne optuzimo Crkvu zato sto zeli najbolje, i napustimo je.
    Odnos crkve i vjernika je sličan braku. Dakle, ako se jedno kurva, drugo može da živi sa kurvom ili je napusti.

    Moramo traziti ili se pitati zasto se vernistvo nije pitalo oko toga, ili ako se pitalo kako ja na primer neznam nista o tome. Ili neko drugi.
    Tako to funkcioniše u demokratiji, nema šta da se pitaš.

    Moralo se o tome pricati i konsultovati sa celom Crkvom, a verovatno se o tome odlucivalo na GK.
    Da, a vjerovatno su se sastali u nekom hotelu tipa "Splendid" (Budva) kako bi imali prikladan ambijent da donesu te "značajne" odluke.
    avatar
    Vik


    Broj komentara : 34
    Age : 43
    Локација : Srbija
    Registration date : 2012-08-11

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  Vik 12/8/2012, 21:35

    Posedujem knjigu od EW a naziv je "Ceznja vekova"... knjiga je jako dobra... hronoloski opisuje Isusov zivot i delo na Zemlji... preporucujem svima da je procitaju

    Naravno ova knjiga ne moze da se uzme kao vodic za koji moze da nam posluzi Biblija.. Ucenje i ove knjige nije bas jasno... tako da ga treba detaljno proveriti i uzeti sa rezervom... Nemam nameru da podrzavam ASD... nego cisto da kazem da svako ucenje treba detaljno proveriti i da tek onda doneti zdrave odgovarajuce zakljucke

    cheers
    avatar
    Matija Runje


    Broj komentara : 26
    Registration date : 2014-06-03

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  Matija Runje 3/6/2014, 20:31

    Pavle u pravi si ,nema u bilo kojoj crkvi Isusa ,prava crkva smo mi ,hramovi Božji ,ako smo očuvani i ako duh ,Božja energija ne prebiva u nama ,samo to je tema druga,ti si mi objasnio da ne postoji osoba duh sveti ,nego samo osoba Isus i Otac ,hvala ti na tome Pavle .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  PavleS 3/6/2014, 20:56

    Matija Runje (citat):Pavle u pravi si ,nema u bilo kojoj crkvi Isusa ,prava crkva smo mi ,hramovi Božji ,ako smo očuvani i ako duh ,Božja energija ne prebiva u nama ,samo to je tema druga,ti si mi objasnio da ne postoji osoba duh sveti ,nego samo osoba Isus i Otac ,hvala ti na tome Pavle .
    Drago mi je što ti sviđa naš rad za Bog, rijetko to čujemo.
    Što se tiče Svetog Duha, naravno da se ne radi o nikakvoj zasebnoj ličnosti, već o Božjoj prisutnosti, te se stoga treba paziti i druge krajnosti tj. ne smijemo ga poistovjećivati sa energijom, bezličnom silom i sl.
    avatar
    Matija Runje


    Broj komentara : 26
    Registration date : 2014-06-03

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  Matija Runje 3/6/2014, 22:07

    Meni je drago što ste me obratili iz mrtvila adventisticke i prije toga katolicke vjere

    drago mi je da vas je Bog poslao i dao vam silu i mudrost kao Danielu npr iz Biblije

    slučajno sam došao do vaše stranice prije godinu dana i otad je propagiram na Facebooku svojim prijateljima ..

    danas sam se ukljucio na forum ..

    Vi ste posebni jer niste kao ni ja u nijednoj crkvi ,osim crkve Isusa ,svećenika našega ,a ne ljudskih svecenika koji sluzekao vojnici crkve..
    Samo naprijed i znajte da sam neizmjerno zahvalan za vaš rad
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  PavleS 3/6/2014, 23:30

    Meni je drago što ste me obratili iz mrtvila adventisticke i prije toga katolicke vjere
    Sa RKC nijesam imao ništa baš (odrastao sam u pravoslavno-ateističkom okruženju), a ni adventistima nijesam dosadio dolazeći  Smile 
    avatar
    Matija Runje


    Broj komentara : 26
    Registration date : 2014-06-03

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  Matija Runje 5/6/2014, 14:54

    PavleS (citat):
    Meni je drago što ste me obratili iz mrtvila adventisticke i prije toga katolicke vjere
    Sa RKC nijesam imao ništa baš (odrastao sam u pravoslavno-ateističkom okruženju), a ni adventistima nijesam dosadio dolazeći  Smile 

    imaš sreću ,ja sam ovo govorio o sebi:)

    teško je nači na dobre informacije na internetu ,srećom ima vas nekolicina koji ste informacije stekli i Bogu hvala na tome što imam što čitati Very Happy
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  PavleS 5/6/2014, 16:23

    imaš sreću ,ja sam ovo govorio o sebi:)

    teško je nači na dobre informacije na internetu ,srećom ima vas nekolicina koji ste informacije stekli i Bogu hvala na tome što imam što čitati
    Najopasnije od svega to što si pomenuo da si bio sa pentekostalcima. Tu su najveće šanse da se čovjek demonizuje, pored "velikih" crkvi kao tradicionalnog igrališta za demone.
    avatar
    Matija Runje


    Broj komentara : 26
    Registration date : 2014-06-03

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  Matija Runje 5/6/2014, 17:56

    PavleS (citat):
    imaš sreću ,ja sam ovo govorio o sebi:)

    teško je nači na dobre informacije na internetu ,srećom ima vas nekolicina koji ste informacije stekli i Bogu hvala na tome što imam što čitati
    Najopasnije od svega to što si pomenuo da si bio sa pentekostalcima. Tu su najveće šanse da se čovjek demonizuje, pored "velikih" crkvi kao tradicionalnog igrališta za demone.

    osobno sam se uvjerio u to dobri moj Pavle ...
    gledao sam kako pričaju demonskim jezicima svaki dan i kako se mole Duhu Svetome i kako u njih ulaze demoni i demonska rock glazba na bogosluženju ,osjetio sam da su često tamo bili legije demona ,jedva sam sse spasio od tamo ,da nije bilo spisa Ellen White ne bi uspio i Walter Veitha koji je napravio predavanje Strange Fire ..
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  PavleS 5/6/2014, 21:14

    Matija Runje (citat):
    PavleS (citat):
    imaš sreću ,ja sam ovo govorio o sebi:)

    teško je nači na dobre informacije na internetu ,srećom ima vas nekolicina koji ste informacije stekli i Bogu hvala na tome što imam što čitati
    Najopasnije od svega to što si pomenuo da si bio sa pentekostalcima. Tu su najveće šanse da se čovjek demonizuje, pored "velikih" crkvi kao tradicionalnog igrališta za demone.

    osobno sam se uvjerio u to dobri moj Pavle ...
    gledao sam kako pričaju demonskim jezicima svaki dan i kako se mole Duhu Svetome i kako u njih ulaze demoni i demonska rock glazba na bogosluženju ,osjetio sam da su često tamo bili legije demona ,jedva sam sse spasio od tamo ,da nije bilo spisa Ellen White ne bi uspio i Walter Veitha koji je napravio predavanje Strange Fire ..
    Dobro bi bilo da napišeš knjigu o svom iskustvu, ili da ti pomogne neko u tome, ako sam ne možeš. Izdaćemo je mi u IRI ako si voljan.
    avatar
    Matija Runje


    Broj komentara : 26
    Registration date : 2014-06-03

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  Matija Runje 5/6/2014, 21:25

    PavleS (citat):
    Matija Runje (citat):
    PavleS (citat):
    imaš sreću ,ja sam ovo govorio o sebi:)

    teško je nači na dobre informacije na internetu ,srećom ima vas nekolicina koji ste informacije stekli i Bogu hvala na tome što imam što čitati
    Najopasnije od svega to što si pomenuo da si bio sa pentekostalcima. Tu su najveće šanse da se čovjek demonizuje, pored "velikih" crkvi kao tradicionalnog igrališta za demone.

    osobno sam se uvjerio u to dobri moj Pavle ...
    gledao sam kako pričaju demonskim jezicima svaki dan i kako se mole Duhu Svetome i kako u njih ulaze demoni i demonska rock glazba na bogosluženju ,osjetio sam da su često tamo bili legije demona ,jedva sam sse spasio od tamo ,da nije bilo spisa Ellen White ne bi uspio i Walter Veitha koji je napravio predavanje Strange Fire ..
    Dobro bi bilo da napišeš knjigu o svom iskustvu, ili da ti pomogne neko u tome, ako sam ne možeš. Izdaćemo je mi u IRI ako si voljan.

    ima volju i želju ;imam vremena i blagoslove od Boga pa ću pokušati ,u školi sam bio dobar u književnosti ..

    samo nisam na kompjuteru neki znalac ,ali nije problem mislim ,s tim da sam bio odani do kraja clan katolicke crrkve i adventisticke ,mogao bih napisati ,kolika treba biti knjiga?

    najbolji prijatelj mi je genije za kompjutere pa ce mi valjda pomoci
    avatar
    Matija Runje


    Broj komentara : 26
    Registration date : 2014-06-03

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  Matija Runje 5/6/2014, 21:41

    poslao sam ti mail pa cemo se dogovoriti ..

    Sionski
    Sionski


    Broj komentara : 29
    Registration date : 2014-02-16

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  Sionski 6/6/2014, 00:18

    gledao sam kako pričaju demonskim jezicima svaki dan i kako se mole Duhu Svetome (citat):

    Otkud znaš da su u pitanju "demonski jezici"?
    avatar
    Matija Runje


    Broj komentara : 26
    Registration date : 2014-06-03

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  Matija Runje 6/6/2014, 09:10

    [quote=Sionski]

    Otkud znaš da su u pitanju "demonski jezici"? [/quote]

    iz nekoliko razloga,naime oni su se molili osobi duh sveti ,a to je Lucifer
    ponavljali su nepoznate rijeci kao i svi sto danas pricaju jezicima prema istrazivanjima ne postoje takvi jezici niti su ikad postojali na Zemlji
    logika mi govori da nemogu biti andjeoski jezici ,dokazano nisu zemaljski ,dakle demonski su
    osjetio sam prisustvo demona snazno kao i u katolickoj crkvi
    Sionski
    Sionski


    Broj komentara : 29
    Registration date : 2014-02-16

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  Sionski 6/6/2014, 15:50

    ponavljali su nepoznate rijeci kao i svi sto danas pricaju jezicima prema istrazivanjima ne postoje takvi jezici niti su ikad postojali na Zemlji logika mi govori da nemogu biti andjeoski jezici (citat):

    Dar govorenja u jezicima je jedan od darova Duha Svetoga i ne treba ga ignorisrati jer je to jedan od znakova vernima.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3722
    Registration date : 2008-11-01

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  PavleS 6/6/2014, 16:05

    Sionski (citat):

    Dar govorenja u jezicima je jedan od darova Duha Svetoga i ne treba ga ignorisrati jer je to jedan od znakova vernima.
    Očigledno si negdje po tim sektama zatravljen. Pretpostavljam da si bio među pentekostalcima?
    Svi od ovih modernih tzv. darova jezika među popularnim crkvama i harizmaticima su proizvod djelovanja demona, bez izuzetka. No to i dalje ne znači da Bog neće upotrijebiti taj dar u slučaju potrebe u iznimnim okolnostima tj. onda kad se nekoj osobi koja je u situaciji da primi pouku od Boga to ne može prenijeti na drugi način.
    Sionski
    Sionski


    Broj komentara : 29
    Registration date : 2014-02-16

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  Sionski 6/6/2014, 16:56

    Očigledno si negdje po tim sektama zatravljen (citat):

    Kao što sam rekao nisam bio u kontaktu sa sektašima.

    Pretpostavljam da si bio među pentekostalcima? (citat):

    Nikad.

    Svi od ovih modernih tzv. darova jezika među popularnim crkvama i harizmaticima su proizvod djelovanja demona, bez izuzetka. (citat):

    Možda je i tako, ali treba gledati na Dar, a ne na onog koji ga prima. Dakle ne trebamo Dar unapred osuđivati i odbacivati.



    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  beka26 6/6/2014, 18:00

    Možda je i tako, ali treba gledati na Dar, a ne na onog koji ga prima. Dakle ne trebamo Dar unapred osuđivati i odbacivati.

    Nije to nikakav "dar" nego prevara naivnih ljudi koji ne poznaju dovoljno Bibliju. Dar jezika isključivo je dat da se ljudima koji govore drugim jezikom prenese evandjelelje, a ne da trabunjaju i blebeću nesto bezveze što ni sami ne razumiju. Evo kod nas je nedavno bio fra. Pavić koji je karizmatik, gdje su ljudi padali na pod, i sl. Inače navedeni je takodjer poznat po govorenju tzv jezika. I sve se to radi u ime Krista. Nažalost prevarene su na desetine tisuća.

    Sponsored content


    KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI? - Page 3 Empty Re: KO SU PRAVI I ISTINSKI HRIŠĆANI?

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 26/4/2024, 15:21