BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» (NE)ZAVISNE ADVENTISTIČKE SLUŽBE/GRUPE
 DANILO I OTKRIVENJE - Page 10 Empty22/9/2019, 18:02 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
 DANILO I OTKRIVENJE - Page 10 Empty19/9/2019, 10:52 by PavleS

» TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA
 DANILO I OTKRIVENJE - Page 10 Empty15/9/2019, 20:05 by PavleS

» DOKAZI OTPADA ADVENTISTIČKE CRKVE
 DANILO I OTKRIVENJE - Page 10 Empty10/9/2019, 18:13 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
 DANILO I OTKRIVENJE - Page 10 Empty7/9/2019, 16:02 by PavleS

» CRKVE I OPASNOSTI OD SEKTAŠENJA
 DANILO I OTKRIVENJE - Page 10 Empty24/8/2019, 07:11 by kainos

» SPISI ELEN VAJT
 DANILO I OTKRIVENJE - Page 10 Empty28/7/2019, 11:49 by PavleS

» NAPADI NA BIBLIJU
 DANILO I OTKRIVENJE - Page 10 Empty7/7/2019, 00:32 by PavleS

» ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA
 DANILO I OTKRIVENJE - Page 10 Empty21/6/2019, 19:21 by PavleS

September 2019

SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

DANILO I OTKRIVENJE

kadosh777

Broj komentara : 13
    Registration date : 2014-07-06

DANILO I OTKRIVENJE - Page 10 Empty Otk 1,4

Komentar  kadosh777 on 5/1/2019, 02:17

Čitam u adventističkoj Biblijskoj pouci za ovo tromjesečje kako je "sedam duhova" u biti Sveti Duh. Ivan tu navodi prvo Boga Oca zatim tih 7 duhova pred Njegovim prijestoljem i onda Krista. I sad u pouci je to njima ko dokaz za trojstvo? Kakvo je tvoje mišljenje o tome? Tko su tih 7 duhova? Imam svoj mišljenje, ali zanima me tvoje. U tvojoj knjizi o Otkrivenju nisi se bavio tim stihom koliko sam pročitao na početku knjige?
    Hvala unaprijed na odgovoru!
    PavleS
    Admin

Broj komentara : 3445
    Registration date : 2008-11-01

DANILO I OTKRIVENJE - Page 10 Empty Re: DANILO I OTKRIVENJE

Komentar  PavleS on 5/1/2019, 06:59

kadosh777 (citat):Čitam u adventističkoj Biblijskoj pouci za ovo tromjesečje kako je "sedam duhova" u biti Sveti Duh. Ivan tu navodi prvo Boga Oca zatim tih 7 duhova pred Njegovim prijestoljem i onda Krista. I sad u pouci je to njima ko dokaz za trojstvo? Kakvo je tvoje mišljenje o tome? Tko su tih 7 duhova? Imam svoj mišljenje, ali zanima me tvoje. U tvojoj knjizi o Otkrivenju nisi se bavio tim stihom koliko sam pročitao na početku knjige?
    Hvala unaprijed na odgovoru!
    To je klasično protestantsko tumačenje teologa koji vjeruju da je Sveti Duh zasebna ličnost a ta sedmica njegova sedmostruka manifestacija. Haceri su se utopili u mainstream "hrišćanstvo".

Za te duhove stoji u tekstu da su ispred prestola, što znači da su aktivni u direktnoj službi Bogu. (Sveti Duh kao ravnopravni suvječni bog bi valjda trebao da dijeli presto.) S obzirom da i od njih idu pozdravi na 7 skupština u Maloj Aziji, to podrazumijeva da sudjeluju u Planu spasenja vezano za stvari na zemlji. Za anđele se kaže da su službeni duhovi.
    kadosh777

Komentar  kadosh777 on 9/1/2019, 20:15

Na 33. stranici tvoje knjige Otkrivenje pod naslovom
    "Sedam poruka pozvanima u Maloj Aziji kao razdoblja u hrišćanskoj istoriji?" ne slažeš se da su poruke crkvama opisi crkava u budućnosti, tj. do Kristovog dolaska. Ja osobno mislim da te poruke prvenstveno su imale za cilj ohrabrit vjernike tog vremena da je Krist sa njima i da brine o svakoj njihovoj potrebi i da se ne moraju bojati budućnosti jer On ima kontrolu nad svim. Nadalje očigledno je da se poruke svake pojedine crkve čitaju svima u svim crkvama u to vrijeme što znači da je poruka za sve u suštini da ne idem razlagati sad u detalje. Ono najvažnije jest da poruke svih 7 crkava jesu poruke svim kršćanima u svim vremenima do danas i dalje u budućnost. Po meni je to suština i nedvojbeno. Što se tiče 7 perioda kao tumačenja potrebna je gimnastika, ali opet nije ni ta gimnastika tolika da gubi svoj smisao. Sve kako si napisao u svojoj knjizi je točno, ali po meni i razdoblja imaju smisla ali bez da ih strogo vremenski ograničavamo. Npr. ti si napisao kako je 1844. kraj Filadelfijskog razdoblja i početak Laodicejskog dok po meni to nije najispraniji zakljucak (napisao si da ni nije tvoj nego onih koji tako tumace te poruke kao razdoblja) jer adventni pokret koji nije tada bio nikakva crkva niti organizacija priznata od bilo koga savršeno odgovara opisu te filadelfijske crkve. Ta grupa ljudi pozvanih od Boga - adventni pokret (što bi bila prava crkva, ako znamo porijeklo rijeci "crkva") postaje mala iliti male snage baš nakon velikog razočaranja, ali imala je veliku snagu i silu danu od Boga. Kasnije zapadaju u stanje Laodicejstva. Laodicejstvo nije stanje samo pripadnika crkve adventista sedmog dana danas vec i drugih crkvi, ali nazalost i Bozjeg naroda koji nigdje nije upisan u svjetskim i drzavnim registrima i knjigama.
    Tako da ja ipak ostavljam prostor za takav panoramski pogled kroz povijest sto se tice 7 poruka 7erim crkvama kao 7 perioda crkve Bozje u proslosti i danas kao Laodicejsko stanje. Tim ne mislim na nikakve zvanicne crkve nego na povijesne momente u odredjenim trenucima koji su imali nekakav utjecaj na Bozji narod zbog okolnosti ili neceg drugog, Bozje intervencije itd.
    PavleS
    Admin

Broj komentara : 3445
    Registration date : 2008-11-01

Komentar  PavleS on 9/1/2019, 22:01

kadosh777 (citat):Na 33. stranici tvoje knjige Otkrivenje pod naslovom
    "Sedam poruka pozvanima u Maloj Aziji kao razdoblja u hrišćanskoj istoriji?" ne slažeš se da su poruke crkvama opisi crkava u budućnosti, tj. do Kristovog dolaska. Ja osobno mislim da te poruke prvenstveno su imale za cilj ohrabrit vjernike tog vremena da je Krist sa njima i da brine o svakoj njihovoj potrebi i da se ne moraju bojati budućnosti jer On ima kontrolu nad svim. Nadalje očigledno je da se poruke svake pojedine crkve čitaju svima u svim crkvama u to vrijeme što znači da je poruka za sve u suštini da ne idem razlagati sad u detalje. Ono najvažnije jest da poruke svih 7 crkava jesu poruke svim kršćanima u svim vremenima do danas i dalje u budućnost. Po meni je to suština i nedvojbeno. Što se tiče 7 perioda kao tumačenja potrebna je gimnastika, ali opet nije ni ta gimnastika tolika da gubi svoj smisao. Sve kako si napisao u svojoj knjizi je točno, ali po meni i razdoblja imaju smisla ali bez da ih strogo vremenski ograničavamo. Npr. ti si napisao kako je 1844. kraj Filadelfijskog razdoblja i početak Laodicejskog dok po meni to nije najispraniji zakljucak (napisao si da ni nije tvoj nego onih koji tako tumace te poruke kao razdoblja) jer adventni pokret koji nije tada bio nikakva crkva niti organizacija priznata od bilo koga savršeno odgovara opisu te filadelfijske crkve. Ta grupa ljudi pozvanih od Boga - adventni pokret (što bi bila prava crkva, ako znamo porijeklo rijeci "crkva") postaje mala iliti male snage baš nakon velikog razočaranja, ali imala je veliku snagu i silu danu od Boga. Kasnije zapadaju u stanje Laodicejstva. Laodicejstvo nije stanje samo pripadnika crkve adventista sedmog dana danas vec i drugih crkvi, ali nazalost i Bozjeg naroda koji nigdje nije upisan u svjetskim i drzavnim registrima i knjigama.
    Tako da ja ipak ostavljam prostor za takav panoramski pogled kroz povijest sto se tice 7 poruka 7erim crkvama kao 7 perioda crkve Bozje u proslosti i danas kao Laodicejsko stanje. Tim ne mislim na nikakve zvanicne crkve nego na povijesne momente u odredjenim trenucima koji su imali nekakav utjecaj na Bozji narod zbog okolnosti ili neceg drugog, Bozje intervencije itd.
    Dobro Kadoše777, samo nije od zgorega izbaciti sve te paganske nebiblijske termine iz rječnika kao "crkva" i sl. Prodiše čovjek i duhovno i intelektualno.
    kadosh777

Komentar  kadosh777 on 10/1/2019, 17:58

Pa i naveo sam u zagradi upravo to o porijeklu riječi crkva.

Sponsored content

Komentar  Sponsored content

Danas je 24/9/2019, 12:06