BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
MOJE OBRAĆENJE BOGU EmptyToday at 16:59 by Niko bez Boga

» PITANJA - RELIGIJA
MOJE OBRAĆENJE BOGU Empty2/5/2024, 12:08 by PavleS

» Biblijski razgovori
MOJE OBRAĆENJE BOGU Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
MOJE OBRAĆENJE BOGU Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
MOJE OBRAĆENJE BOGU Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
MOJE OBRAĆENJE BOGU Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
MOJE OBRAĆENJE BOGU Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
MOJE OBRAĆENJE BOGU Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
MOJE OBRAĆENJE BOGU Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

May 2024

SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar


5 posters

    MOJE OBRAĆENJE BOGU

    avatar
    Gresnik


    Broj komentara : 17
    Локација : Bijeljina
    Registration date : 2014-11-13

    MOJE OBRAĆENJE BOGU Empty MOJE OBRAĆENJE BOGU

    Komentar  Gresnik 13/11/2014, 14:50

    Dragi moji,

    Prije svega zelim Bogu da zahvalim na daru Spasenja koji mi je poslao i koji sam prihvatio i koji me je spojio sa poboznim ljudima makar i ovako virtuelno - na forumu. Hrabrenje i rast u vjeri kada imas brata u Hristu mnogo znaci, mnogo vise nego kada Hristu ides sam. Dosta nas prati ovaj forum i napaja se na njemu duhovnom hranom. Smatram da je sajt raligija.me dobro pojilo na koje nas Bog dovodi da nas osvjedoci, napoji, nahrani, obuce, naoruza i pripremi za bitku sa nama samima odnosno sa darom koji nam je dao na pocetku a koji nam je izmakao kontroli (slobodnoj volji). Od tada pa do danas bezboj puta smo pokazali koliko znamo da izaberemo dobro za nas same...
    Upravo zbog tih pogresnih izbora iskusio sam skoro svaki grijeh i gresku koju covjek moze napraviti i zato zelim svoje iskustvo podjeliti sa svima koji ovde dolaze.
    Odgajan u pravoslavnoj porodici koja (kao i svaka u doba komunizma) nije puno znala o Bogu ali drzala je do mnogih stvari koje su bile ukorjenjene u pravoslavlju (bozic, vaskrs, slave, nedelju, svece i sl). Kao i svaki pravoslavac znao sam da postoji tamo neki bog koji gleda dole na ljude i ceka njihovu gresku ne bi li ih kaznio. Tako sam ga nekako i dozivljavao...bolje ga ne dirati ne misliti o njemu nego da mislim pa da me kazni sto sam ga uznemiravao pomislju. Tako sam se i ponasao. Ostavio sam se toga kao neke tabu teme i vrlo malo mislio o tome. Nisam bio svjestan te praznine u sebi koju jedino Bog moze popuniti zivom vjerom. Svi imamo tu prazninu samo se razlicito ophodimo prema njoj. Ja je u pocetku nisam identifikovao. Pokusavo sam da udovoljim sebi morbidnim stvarima skoro kao i svaki mladi covjek krenuo u svijet siguran u sebe i svoje ja, drugo me nista nije interesovalo. Odem nedeljom ponekad u crkvu umirim savjest i udri po starom (izlasci, pijancenje, droga, preljuba i blud, kocka, agresivnost, egoizam, nerazumjevanje, neljubaznost, nesaosjecajnost, agresivnost prema roditiljima i bliznjima, lazi, psovanje, zle misli, vracare i gatare, poroci raznih vrsta) bez ikakve svijesti sta ce biti sutra. Tu je poceo moj sunovrat. Postajo sam depresivan, nezadovoljan zivotom, bliznjima svime i svacim. Pomisljao sam na svakavke gluposti. Sto sam vise tonuo u poroke to sam sve vise i vise postajao nezadovoljan zivotom jer nikako ni nije bilo "ugodno" kao kad sam pocinjao sa takvim zovotm. Vidjeo sam da su mi mnogi prijatelji okrenuli ledja, izbjegavali me, neke sam i licno svojim primjerom iskvario. Zeleo sam psihicki da izadjem iz svega toga ali navike su bile mnooogo jace. Nisam znao sta da radim. Bio sam na korak da pocnem da Boga krivim za sve, jer ga nisam shvatao. Bio sam na korak da dignem ruku na sebe. Godinama sam spavao u krevetu ispod kojeg je bila automatska puska sa kojom sam se igrao kao sa igrackom (svaka kuca u BiH ima min. jednu negdje kao vrijedan suvenir iz rata). Smrt mi je bila tako blizu a da nisam ni shvatao.

    Ako mislite da sam nakon toga nekim cudesnim dogadjajem dosao na ideju da pocnem da citam Bibliju tek tako varate se. Trebalo je prvo da srusim niz prepreka i predrasuda koje oko Nje postoje. Kao i svaki covjek pod uticajem "duhovnih autoriteta" nisam bas puno vjerovao da je sve ono sto je u Njoj napisano istina. Trebao mi je neko prvo opaliti "duhovni šamar" da predrasude nestanu pa da onda prihvatim sve ono što piše u Bibliji. Te prepreke oko Biblije rusio je Bog a ne ja samo što ja toga nisam bio svjestan. Nakon nekoliko odgledanih kreacionističkih predavanja geologa Miroljuba Petrovića počeo sam polako sumnjati u svoje dosadašnje gledište na Boga i teologiju (ali i dalje nisam puno izlazio iz dvorišta pravoslavlja). Zatim još jedno predavanje pa još jedno pa još jedno. Uzeh elektronsku verziju Biblije konačno bez predrasuda (prevod Daničić-Karadžić) i počeh upoređivati neke stvari. Vodeni omotač oko zemlje odakle se srucio potop, prosječan životni vijek čovjeka 800-900 godina zbog tadašnjeg atmosferskog pritiska i genetike, Eufrat i Tigar postoje a jos 2 rijeke fale nema ih danas gdje je bio Eden, planina Ararat u Turskoj, prica o potopu u skoro svakoj staroj mitologiji... složi se sve u mojoj glavi. U ono što sam od ranije znao u tezama + ovo što sam sad počeo da shvatam, počeše škripati stara i teška vrata u meni ispred kojih Isus čeka. SVATIH KONAČNO DA JE BIBLIJA ISTINA. Većina ljudi kad pročitaju prve stranice Biblije kao dnevne novine ne razmišljajući puno o tome što su pročitali odustane i više se skoro nikad ne vrati Bibliji. Tu đavo nastoji da vam utisne ako ikako može predrasudu gađenja prema Svetom pismu kako više nikad ne bi ni pomislili a kamoli da uzmete u ruke Istinu. Posle sam shvatio da je tu najveće uporište sotone... da laže i izvrće jer kad uradite suprotno od onoga što bi on želeo, zna da nema nikakvih šansi.
    Samo moje iskistvo čitanja Biblije (prvo Starog pa onda Novog zavjeta) bilo je tako lagano i pitko, da sam sa lakoćom i sa uživanjem nadovezivao niti i redosled događaja. Čitao sam je skoro godinu dana. Mislim da se je više proživljavao nego što sam je čitao. Ja sam jednostavno tu godinu dana proveo kao na nekom ugodnom seminaru uz 5D doživljaj. Čini mi se da znam tačno na kom mjestu sam počitao svaku glavu i knjigu. Tako sam npr. Stari zavjet završio čitajući proroke u Herceg Novom, dok sam Otkrovenje završio u Sarajevu gdje sam se i rodio. Fragment istorije koji je falio u mojoj glavi je od Postanja do Egipta.
    Ako vjerujete u Božiju riječ...pitanje je samo do koje knjige i koje glave ćete u Bibliji izdržati da je čitate, jer nakon te glave ili knjige Biblija polako počinje čitati vas. E tu se vide prve promjene u vašem životu. Prvo misaone a onda i interaktivne. Tada počnete gledati svijet drugačijim očima, sebe, prirodu, sve. To tako ide, mora tako. Time Bog iscrtava projekat u vašem karakteru kao  projekat kuće od kamena. Kad završite sa čitanjem, kuća nije gotova...ali projekat jeste. Dobijate projekat i sve dalje upute za zidanje. Zidati morate vi. Vas dalji alat za zidanje je molitva, a vaš temelj je Isus Hristos. Dani su vam cigle...

    Braćo kada shvatite da je Bog sve stvorio i da je grešnom čovjeku podario dar spasenja u Hristu (a ujedno cjelom univerzumu dokaz šta zlo zaista jeste da ne bi ostavio ni trunku sumnje u svoju pravednost) da ima život vječni, i da vas na tom putu svaki dan hrabri da u vjeri rastete (uz pomoć Njegove sile) dok vam se i svaka pomisao na grijeh ogadi. Kada iz ljubavi prema Hristu počnete držati Njegov zakon, tada ste osposobljeni za život na obnovljenoj planeti na kojoj ćete jednog dana biti sa Hristom i ostalom braćom svojom.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    MOJE OBRAĆENJE BOGU Empty Re: MOJE OBRAĆENJE BOGU

    Komentar  PavleS 13/11/2014, 15:48

    Hvala ti što si podijelio s nama lijepo iskustvo i dobrodošao na forum.
    Jedino ti malo zamijeramo zbog nadimka, jer ko prođe školu CPS-a izlazi kao grešnik ili veliki junak, treće nema Very Happy
    Šalimo se malo, valjda nećeš zamjeriti.
    avatar
    Gresnik


    Broj komentara : 17
    Локација : Bijeljina
    Registration date : 2014-11-13

    MOJE OBRAĆENJE BOGU Empty Re: MOJE OBRAĆENJE BOGU

    Komentar  Gresnik 14/11/2014, 09:51

    PavleS (citat):Hvala ti što si podijelio s nama lijepo iskustvo i dobrodošao na forum.
    Jedino ti malo zamijeramo zbog nadimka, jer ko prođe školu CPS-a izlazi kao grešnik ili veliki junak, treće nema Very Happy
    Šalimo se malo, valjda nećeš zamjeriti.

    Nista ne brini Pavle, nisam bio puno zagazio u dispenzacionalizam, na vrijeme sam se trgnuo, zahvaljujuci Bogu. Informacije koje ste vi imali na sajtu za mene su bile dragocjene.

    Za nik svarno nisam razmisljao, neka to bude u pravcu podsjecanja drugih koji dolaze na ovaj forum kao "bezgresni" da ih podsjeca da smo svi gresnici dok ne sahranimo svoj ego i svoje "ja" i dok ne ustanu u Hristu.

    Pozdrav tebi i Zdravku i ostalim clanovima fourma. Drago mi ja da sam dobrodosao. Nastojacu da ne pricam puno i da budem od neke koristi dje mogu.
    avatar
    Subidubi


    Broj komentara : 16
    Локација : Bozje Kraljevstvo
    Registration date : 2014-11-15

    MOJE OBRAĆENJE BOGU Empty Re: MOJE OBRAĆENJE BOGU

    Komentar  Subidubi 15/11/2014, 16:14

    Dobra prica brate. I meni je Biblija izmenila citav pogled na stvari, izmenila je i mene. Sa pravom je najcitanija knjiga u svetu, ona oplemenjuje i tranformise coveka, i uz to uci ga mnogim korisnim stvarima, u Bibliji cak ima i humora, u njoj je sve, svaki odgovor. Dobro je sto si uvek duboko nedge u sebi znao da Bog postoji iako si gresio. Taj osecaj te je i doveo natrag Njemu. Nisi bio kao neki ljudi koji cisto naglas kazu: "Boga nema, ne postoji uopste". Ali polako, nisu ni oni izgubljeni zauvek, i takvi ce da vide da Bog postoji kada djavo dodje po svoje i kada udjemo u Vreme Nevolja. Ja sam procitao Bibliju i ona mi je promenila poglede 360 stepeni, bilo mi je jako zao mojih gresaka, znajuci da vreme ne moze da se vrati i da osobe prema kojima smo trebali da budemo dobri vise nikada necemo sresti da im se izvinimo. Nikad necemo vise sresti ni one kojima smo trebali da pokazemo koliko je velika Slava Bozija, kao sto je bila moja drugarica koja je zakoracila u satanizam i samoubilacku EMO kulturu i pitam se i dan danas sta je sa njom i jel se ostavila toga. Ti si sada drugi covek, onaj gresnik kakvog znas je umro. Zivi svoj novi zivot u sreci, ljubavi i nadi i ne brini nista. Bog ce biti tvoja uteha, tvoj vodic, tvoj zastitnik i tvoj Spas.

    Dobrodosao na forum i ostani sa nama. Samo se mi drzimo skupa, nikad se ne zna kad mozemo stvarno da zatrebamo jedni drugima. U nasoj slozi i ljubavi je snaga.
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

    MOJE OBRAĆENJE BOGU Empty Re: MOJE OBRAĆENJE BOGU

    Komentar  N.K. 15/11/2014, 20:23

    Brate tvoja prica je dobra i jako slicna mojoj... Pronasao sam se u vecini svega sto si ovde podelio sa nama. Dobrodosao na forum i svako dobro, uz zelju, da ostanes sa nama: da nas sve skupa veze Duh Bozji i da nas vodi uskim putem ka sve vecoj svetlosti i konacnoj pobedi koja je u Hristu Isusu. Da svi budemo jedno i u slozi i ljubavi docekamo Carstvo Nebesko.
    avatar
    Gresnik


    Broj komentara : 17
    Локација : Bijeljina
    Registration date : 2014-11-13

    MOJE OBRAĆENJE BOGU Empty Re: MOJE OBRAĆENJE BOGU

    Komentar  Gresnik 17/11/2014, 08:28

    Hvala vam braco svima od srca, mnogo mi znaci vasa podrska!
    avatar
    leave


    Broj komentara : 1
    Registration date : 2018-12-30

    MOJE OBRAĆENJE BOGU Empty Re: MOJE OBRAĆENJE BOGU

    Komentar  leave 30/12/2018, 19:00

    .


    leave: komentar modifikovan dana: 1/5/2019, 14:45; prepravljeno ukupno 3 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3727
    Registration date : 2008-11-01

    MOJE OBRAĆENJE BOGU Empty Re: MOJE OBRAĆENJE BOGU

    Komentar  PavleS 30/12/2018, 19:36

    Hvala na podijeljenom iskustvu.
    Bog je veći od svakog sistema samo ako je čovjek dovoljno pošten da potraži istinu.

    Sponsored content


    MOJE OBRAĆENJE BOGU Empty Re: MOJE OBRAĆENJE BOGU

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 7/5/2024, 22:56