BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» Biblijski razgovori
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty14/4/2024, 21:19 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+34
Nikola
JasnaRR
pujo
Aleksandar1204
Ivan__
_Ivan_
Batret
Radule
Dejan79
protivnik
Željko
giga
Srdjan Zr
ljuba79
Be snake and dove
Goran Šušljić
Breath
Jovana
N.K.
Nathanael
kainos
kadosh777
Zdravko Vučinić
Taki
Enoh
Sionski
Bogomdani
Vlatko
SimaS
Melito
Nebojša
beka26
MaрkoЖ
xyz_os
38 posters

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 12/11/2015, 00:04

    Vrti se kao mačka oko vruće kaše. Samo je pitanje hoće li mu ponos dozvoliti da prelomi, druge prepreke ne postoje.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Nathanael 12/11/2015, 11:55

    Dodali me na fejsbuk neki kao remnant adventisti ,'online church remnant sda ' kao protiv nominalnih ovih .Nakon mjesec dana vidim da su žestoki pro Trinitarijanci i uđem s njima u diskusiju  i vidim da je čak u adventizmu samo jako ,jako mali broj ,ZANEMARIV broj anti Trinitarijanaca .Što je srž ovoga što govorim? Da se doslovno želi nas koji smo anti Trojstva ušutkati ,a nema nas niti 0.001 % u adventizmu ,a u kršćanstvu nas nema ,skroz zanemariv broj .Ne računam J svjedoke jer oni ,njihov osnivač je vjerovao da je Isus došao sa planeta blizu Zemlje ,na Zemlju i neka skroz kriva vjerovanja o Božjoj prirodi ,samo što ljudi ne shvaćaju osnovne stvari ,pa neću ulaziti duboko sada ,da ne ispadne da se nešto opravdavamo . Uglavnom ima nas jako malo ,a tako im smetamo ,da je to zapanjujuće .

    Pisali su mi jučer u debati neke citate da je EGW pisala da je DUh Sveti osoba .Jeli postoje uopće takvi citati ? REkao sam im da ne mašu sa 2,3 citata i da u Bibliji nema nigdje 'boga duha svetoga' niti ima u DUhu proroštva ,jer u DP ima bar 100 citata direktno protiv Trojstva i svi osnivači adventizma su bili protiv Trojstva i vjerovali su da je DUha Sveti -Prisutnost Isusa i Oca i Duh Isusa i Oca .

    SPoznao sam koliko je malo ljudi shvatilo i primilo pravu vjeru .Osjećam se kao Izraelac u doba otpada kada su svi osim 7000 pali pred Baalom ,osjećam se kao manjina Very Happy  . Mislim znao sam to dugo vremena ,ali mislio sam da nas je više .

    Ništa ,vidim da je postalo bitno i u kršćanstvu ,samo budi dobar čovjek (čitaj dobar svjetovni čovjek) ,a što vjeruješ malo bitno ,bitno je samo da se držiš glavnih stvari (za članstvo u sistemu religije -svjetovne ) .Dakle bitno je privući što više ljudi u adventizam ,nebitan je način .Zašto su onda prvi kršćani odbijali ljude većinom za članstvo ,a ne još trčali i kumili ih i molili da postanu članovi Very Happy .Kršćanstvo je najuzvišenija stvar na svijetu ,mislim na biblijski izvorni adventizam i nije nama cilj da stvorimo veliku vojsku ,nego se uzdamo u Jahvu nad vojskama ,makar nas bilo 7000 ,nema kompromisa ,bolje 7000 koji se nisu poklonili ,nego milijarde pogana .
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Vlatko 12/11/2015, 18:30

    Martin from Germany (citat):Dodali me na fejsbuk neki kao remnant adventisti ,'online church remnant sda ' kao protiv nominalnih ovih .Nakon mjesec dana vidim da su žestoki pro Trinitarijanci i uđem s njima u diskusiju  i vidim da je čak u adventizmu samo jako ,jako mali broj ,ZANEMARIV broj anti Trinitarijanaca .Što je srž ovoga što govorim? Da se doslovno želi nas koji smo anti Trojstva ušutkati ,a nema nas niti 0.001 % u adventizmu ,a u kršćanstvu nas nema ,skroz zanemariv broj .Ne računam J svjedoke jer oni ,njihov osnivač je vjerovao da je Isus došao sa planeta blizu Zemlje ,na Zemlju i neka skroz kriva vjerovanja o Božjoj prirodi ,samo što ljudi ne shvaćaju osnovne stvari ,pa neću ulaziti duboko sada ,da ne ispadne da se nešto opravdavamo . Uglavnom ima nas jako malo ,a tako im smetamo ,da je to zapanjujuće .

    Pisali su mi jučer u debati neke citate da je EGW pisala da je DUh Sveti osoba .Jeli postoje uopće takvi citati ? REkao sam im da ne mašu sa 2,3 citata i da u Bibliji nema nigdje 'boga duha svetoga' niti ima u DUhu proroštva ,jer u DP ima bar 100 citata direktno protiv Trojstva i svi osnivači adventizma su bili protiv Trojstva i vjerovali su da je DUha Sveti -Prisutnost Isusa i Oca i Duh Isusa i Oca .

    SPoznao sam koliko je malo ljudi shvatilo i primilo pravu vjeru .Osjećam se kao Izraelac u doba otpada kada su svi osim 7000 pali pred Baalom ,osjećam se kao manjina Very Happy  . Mislim znao sam to dugo vremena ,ali mislio sam da nas je više .

    Ništa ,vidim da je postalo bitno i u kršćanstvu ,samo budi dobar čovjek (čitaj dobar svjetovni čovjek) ,a što vjeruješ malo bitno ,bitno je samo da se držiš glavnih stvari (za članstvo u sistemu religije -svjetovne ) .Dakle bitno je privući što više ljudi u adventizam ,nebitan je način .Zašto su onda prvi kršćani odbijali ljude većinom za članstvo ,a ne još trčali i kumili ih i molili da postanu članovi Very Happy .Kršćanstvo je najuzvišenija stvar na svijetu ,mislim na biblijski izvorni adventizam i nije nama cilj da stvorimo veliku vojsku ,nego se uzdamo u Jahvu nad vojskama ,makar nas bilo 7000 ,nema kompromisa ,bolje 7000 koji se nisu poklonili ,nego milijarde pogana .

    Jel znaš da je 1844. na Zemlji bilo izmeđi milijardu i milijardu i pol ljudi (1804. je dosegnuto milijardu, 1927. dvije milijarde), a da Bog nije mogao između njih skupiti ni 144 000, s tim da bi neki od prije živi koji su umrli bili uskrsnuti u toj brojci. Znači brojka je manja od 144 000, ne znamo koliko manja. Podijeli 144 000 (s tim da ih nije bilo niti toliko, nego manje, ali ne znamo točno koliko manje) sa milijardu i recimo 200 milijuna, ili čak milijardu i pol (da malo kompenziramo jer i brojka od 144 000 nije bila ispunjena, samo ne znamo koliko je falilo do te brojke, možda puno, možda mrvicu, s tim da bi jedan dio od tih 144 000 bio uskrsnut) i da vidiš koliko ih je bilo pravovjernih u postotku, ili jedan od koliko je bio spreman za raj.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 12/11/2015, 19:00

    Martin from Germany (citat):Dodali me na fejsbuk neki kao remnant adventisti ,'online church remnant sda ' kao protiv nominalnih ovih .Nakon mjesec dana vidim da su žestoki pro Trinitarijanci i uđem s njima u diskusiju  i vidim da je čak u adventizmu samo jako ,jako mali broj ,ZANEMARIV broj anti Trinitarijanaca .Što je srž ovoga što govorim? Da se doslovno želi nas koji smo anti Trojstva ušutkati ,a nema nas niti 0.001 % u adventizmu ,a u kršćanstvu nas nema ,skroz zanemariv broj .Ne računam J svjedoke jer oni ,njihov osnivač je vjerovao da je Isus došao sa planeta blizu Zemlje ,na Zemlju i neka skroz kriva vjerovanja o Božjoj prirodi ,samo što ljudi ne shvaćaju osnovne stvari ,pa neću ulaziti duboko sada ,da ne ispadne da se nešto opravdavamo . Uglavnom ima nas jako malo ,a tako im smetamo ,da je to zapanjujuće .

    Pisali su mi jučer u debati neke citate da je EGW pisala da je DUh Sveti osoba .Jeli postoje uopće takvi citati ?
    Na OVOM LINKU imaš relevantan članak šta su pioniri Adventnog pokreta i EGW vjerovali po pitanju Božje prirode. Sve druge priče su štelovanje istorije.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  ljuba79 12/11/2015, 19:07

    Pozdrav,
    Martine, imas ovde dosta materijala, sa desne strane linkovi malih knjiga u pdf-u:
    Istina o trojstvu

    Konkretno, tvoje pitanje ova knjizica objasnjava bolje :
    Trojstvo u evangelizmu
    avatar
    Breath


    Broj komentara : 28
    Registration date : 2015-08-30

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Breath 14/11/2015, 10:25

    https://www.youtube.com/watch?v=0PtYDRs1rI8

    Ovo je dosad najbolje što sam vidio od svih propovjedi o pitanju Božje prirode.

    Ovaj najpreciznije definira sve ,čak je našao titule za Isusa i vjerovanja o Isusu iz doba ranog kršćanstva ,prvo i drugo stoljeće . Naime vjerovali su da je Isus -najuzvišeniji Princ anđela ,definiran imenom Mihael .Nisu smatrali Isusa jednakim Ocu niti Bogom ,jer su vjerovali samo u Jednog Boga -Boga Biblije i nisu dodavali nove Bogove .

    Zanimljivo je da svaka religija ima Trojstvo ,izuzev judaizma naravno i izvornog adventizma ,ali svaka druga je zastupnik Trojstva .Egipat je imao Trojstvo ,Grčka ,svi ,doslovno svi pogani imaju Trojstvo .Ima naravno nekih skupina u kršćanstvu još koje vjeruju da je samo Jedan Bog ,da nema Trojstva ni više bogova ,ali neću ovdje se baviti podacima ,jer vjerovatno nitko od nas nezna za te skupine po svijetu ,nazivi nisu bitni .

    Jako je opasno imati druge bogove osim Jahve ,to direktno krši Prvu Zapovjed .Ako se doda da većina kršćana se klanja kipovima danas ,to je i druga prekršena .Treća se isto krši ,a 4ta se isto krši .
    Pazite ,prve 4. su Zapovjedi o Jahvi ,Stvoritelju .Ima li što više od ljubavi prema Stvoritelju i poštovanja prema Njemu .Pa opet se krše prve 4. ,a to bi trebalo biti nešto sveto iznad svih svetinja ,da se o tome priča i dok se putem ide i dok se u kući boravi ,da se to zapiše čelo ,ureže na srce ,ugravira u cijelu dušu .

    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Zdravko Vučinić 15/12/2015, 11:10

    Pročitajmo kako se pozivanjem na misteriju i tajnovitost pokušava negirati stvarni odnos Otac-Sin:

    „Otac i Sin su uistinu Otac i Sin jer tako kaže Pismo. To nijesu samo puke metafore ili uloge. Međutim, to je ono najviše što ograničeni ljudski jezik i ograničeno ljudsko razumijevanje mogu izreći kada se govori o prirodi jedinstvenosti i svetog odnosa između ova dva vječna Božanska bića u kontekstu njihovog vladanja svemirom i u kontekstu ostvarivanja Plana spasenja“ (javna izjava zvaničnog predstavnika Adventističke crkve u regionu bivše Jugoslavije).

    Pokušaću da napravim jednu kratku psiho-analizu ovakvog fenomena odbrane crkvenog učenja na način što ću ponovo citirati gornju izjavu u odvojenim djelovima i istovremeno iznijeti svoje mišljenje (crnim slovima):

    „Otac i Sin su uistinu Otac i Sin jer tako kaže Pismo“ (umirivanje savjesti pred jasnim Biblijskim otkrivenjem da postoje stvarni Otac i Sin, ali i da bi se zadržao autoritet Biblije nad svojim životom i vjerovanjem)
    „To nijesu samo puke metafore ili uloge“ (umirivanje savjesti iz istih razloga kao i prethodno, uz podizanje nauke o trojstvu na ozbiljniji nivo od tetralnog prikaza)
    „Međutim“ (nakon umirivanja savjesti dva puta, mora počet gušenje zdravog razuma i logike)
    „to je ono najviše što ograničeni ljudski jezik i ograničeno ljudsko razumijevanje“ (mistifikovanje odnosa Otac-Sin je potrebno za dodatno umirivanje savjesti i gušenje zdravog razuma i logike jer predstoji vrhunac)
    „mogu izreći kada se govori o prirodi jedinstvenosti i svetog odnosa između ova dva vječna Božanska bića u kontekstu njihovog vladanja svemirom i u kontekstu ostvarivanja Plana spasenja“ (potpuno gušenje zdravog razuma i logike kada savjest ne daje nikakve signale, a sve da bi se odbranio crkveni stav da je trojstvo istina, jer kada bi trojstvo bila laž onda crkva više nije Božja i jedina nego Vavilon i otpad, a ako je Vavilon i otpad mora se ili napustiti ili potpuno ugušiti i savjest i zdrav razum i logika)

    Napomenuo bih da kada ovdje kažem „crkva“ tu mislim na administraciju ili vođstvo crkve koji kreiraju doktrine i sve ono što se vjernicima servira kao navodna istina.
    Kroz ovakvu jednu izjavu upravo je odnos Otac-Sin predstavljen kao metafora, jer se kaže da je to „najviše što ograničeni ljudski jezik i ograničeno ljudsko razumijevanje mogu izreći kada se govori o prirodi jedinstvenosti i svetog odnosa između ova dva vječna Božanska bića u kontekstu njihovog vladanja svemirom i u kontekstu ostvarivanja Plana spasenja.“

    Ista osoba je izjavila - "reći da su Otac i Sin doslovni je uvreda". Dakle, oni kažu to su dvije nepojmljive ličnosti Božanstva koje su u okviru Plana spasenja preuzeli uloge Oca i Sina da bi ljudi razumjeli, a ne da je Otac stvarno Otac svom Sinu i da je Sin stvarno Sin, a što je u stvari srž jevanđelja.

    Uskoro, ako Bog, da završavam knjigu o trojstu gdje se ove teme obrađuju na jednostavan i razumljiv način, jer vidim da ljudi pitaju sve više o tome.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  ljuba79 15/12/2015, 21:53

    Odlicna analiza Zdravko...
    Dodao bih, ako je uopste to tako "misticna" tema, kako kazu branioci trojstva, u koju mi ne bi trebali da diramo - gde navode E.W. u citatu - najbolje je cutanje kada se govori o Bozanskoj prirodi...ili cak idu do granica - to je kao da hocemo da zavirimo u Kovceg zaveta...Dakle, ako nam je to neshvatljivo - zasto je uopste trebalo da se nadje na spisku 28 verovanja? Jedino tako moze da se pripada savezu hriscanskih crkava...Zasto nije dozvoljeno da svako, proucavanjem, iscitavanjem, dodje do neke granice vizije - a u stvari je dosta jednostavno, kada pogledamo sve predslike zrtvovanja, a po meni najslikovitija i najbolnija - kada Avram digne ruku sa nozem nad Isakom...
    Ja imam sina i umro bih za njega, ali zrtvovati Sina za nas gresnike...To moze samo Bog Otac u svojoj agape ljubavi...Nisu ni svesni koliko gube u shvatanju plana spasenja, u opravdanju verom, u savrsenstvu karaktera - jedino tako ima smisao, da kada smo hram Bozijeg Duha, opet Njegovom silom uzrastamo u posvecenju i spremamo se za nebo...A On nece da udje u prljavstinu..."Malo" je i do nas...Napraviti taj prvi zaveslaj volje odbacivanja greha...
    Utesitelj? Eto im odmah malo dalje stih Jovan 14., 23 ...Galatima 4.,6..Koliko je to samo vazna tema, a mnogi je sa predrasudama olako shvataju i stavljaju se na stranu vecine...Lepo kaze Rimljanima 8. poglavlje sa vrhuncem u 9. stihu...
    Neki dan sam prisustvovao propovedi starijeg propovednika, za koga sve staje u 1. Jovanovoj 5.,7...Kaze i tu je tacka...E, mislim se, kada bi samo malo cacnuo vise, pa video da i mnogi adventisti priznaju da je to ubaceno "Svedoci na nebu"...
    Svako dobro, puno uspeha u proucavanju...Bog vas blagoslovio...
    avatar
    Be snake and dove


    Broj komentara : 31
    Registration date : 2015-11-26

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Be snake and dove 1/1/2016, 21:23

    325 . Koncil u Niceji je odlučio da Arius nije u pravu ,jer je učio protiv učenja tadašnje crkve .Arius je učio protiv trojstva i zastupao biblijsku vjeru prvih ,Isusovih apostola i svih nositelja biblijske vjere tokom židovske povijesti . Pazite godinu ,jer 313. je Konstantin uveo obožavanje Sunca ,poganski sistem je već bio stvoren i Arius je učio suprotno tom sistemu . Arius je odbačen na tom Koncilu i zanimljivo mi je da su argumenti jednaki kao danas ,zapravo nevjerovatno mi je to ,oduševljen sam da nakon 1700 godina su argumenti protiv biblijske vjere isti .
    Jedina razlika je to što je u to doba puno više svećenika ,biskupa vjerovalo Ariusu ,ali naravno nije prihvaćeno ništa kontra učenja zvanične religije ,jer je to bila državna religija .

    Nije pitanje jeli Biblija protiv trojstva ,to uopće nije pitanje ,to samo totalni laici mogu reći i vjerovati da je trojstvo u Bibliji .Pitanje je dali prihvaćate Samo Pismo ili autoritet tradicije ,religije .Ili jedno ili drugo .

    Il jesi il nisi .Ako si za trojstvo ,onda si za autoritet čovjeka ,ako si protiv onda si za Stvoritelja .

    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Zdravko Vučinić 1/1/2016, 23:14

    ljuba79 (citat):Odlicna analiza Zdravko...
    Dodao bih, ako je uopste to tako "misticna" tema, kako kazu branioci trojstva, u koju mi ne bi trebali da diramo - gde navode E.W. u citatu - najbolje je cutanje kada se govori o Bozanskoj prirodi...ili cak idu do granica - to je kao da hocemo da zavirimo u Kovceg zaveta...

    Pitanje Božje prirode je za nas tajna, ali ne i pitanje identiteta. Božja priroda je nešto što ne možemo razumjeti, kakav je On u smislu kakve je supstance itd. Isto tako priroda Svetog Duha je za nas tajna, kako Bog djeluje na nas kroz svog Duha, kako je to Duh sveprisutan itd. Dakle, priroda Božja je ono za šta se može kazati "ćutanje je zlato", ali ne i Božji identitet, odnosno da postoji Bog Otac koji ima svog rođenog Sina i da je Sveti Duh Božji Duh koji ima i Sin jer ga je dobio/naslijedio od Oca. Ovo nije tajna niti misterija.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Zdravko Vučinić 1/1/2016, 23:22

    Snake Dove (citat):325 . Koncil u Niceji je odlučio da Arius nije u pravu ,jer je učio protiv učenja tadašnje crkve .Arius je učio protiv trojstva i zastupao biblijsku vjeru prvih ,Isusovih apostola i svih nositelja biblijske vjere tokom židovske povijesti .

    Ni Arijevo učenje nije bilo baš biblijsko..., bilo je tu raznog nerazumijevanja, ali svakako nije bilo kao ovo trojstvo, totalno pagansko.
    Apostoli i rani hrišćani se nijesu ni bavili temom Božjeg identiteta jer su te stvari njima bile više nego jasno i to se, na primjer, vidi iz Jovanih poslanica kako on govori o Ocu i Sinu i kako je ustvari poznavanje Oca i Sina srž hrišćanstva.

    Nije pitanje jeli Biblija protiv trojstva ,to uopće nije pitanje ,to samo totalni laici mogu reći i vjerovati da je trojstvo u Bibliji .Pitanje je dali prihvaćate Samo Pismo ili autoritet tradicije ,religije .Ili jedno ili drugo .

    Il jesi il nisi .Ako si za trojstvo ,onda si za autoritet čovjeka ,ako si protiv onda si za Stvoritelja .


    Trojstvo je čisti paganizam. Vjerovati u tri lica Božanstva čije stvarne identitete navodno ne znamo, već da su oni u Planu spasenja prihvatili uloge Oca, Sina i Svetog Duha, je paganizam i satanizam do krajnjih granica. Trojstvo je ponižavanje Boga i Plana spasenja.
    Ubrzo završavam knjigu o trojstvu gdje sam, uz Božju pomoć, obradio tu temu sa svih aspekata kao i argumente protiv trojstva. Da bi ste vjerovali u trojstvo, pod uslovom da se prethodno upoznate šta je trojstvo stvarno, morate ugušiti savjest, zdrav razum i logiku i da više volite svoju crkvu nego istinu.
    Planiramo da na našem sajtu počnemo sa objavljivanjem knjige u djelovima, odnosno kao članke i vjerujem da ćemo ubrzo početi sa tim.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  ljuba79 2/1/2016, 16:24

    Zdravko Vučinić (citat):
    ljuba79 (citat):Odlicna analiza Zdravko...
    Dodao bih, ako je uopste to tako "misticna" tema, kako kazu branioci trojstva, u koju mi ne bi trebali da diramo - gde navode E.W. u citatu - najbolje je cutanje kada se govori o Bozanskoj prirodi...ili cak idu do granica - to je kao da hocemo da zavirimo u Kovceg zaveta...

    Pitanje Božje prirode je za nas tajna, ali ne i pitanje identiteta. Božja priroda je nešto što ne možemo razumjeti, kakav je On u smislu kakve je supstance itd. Isto tako priroda Svetog Duha je za nas tajna, kako Bog djeluje na nas kroz svog Duha, kako je to Duh sveprisutan itd. Dakle, priroda Božja je ono za šta se može kazati "ćutanje je zlato", ali ne i Božji identitet, odnosno da postoji Bog Otac koji ima svog rođenog Sina i da je Sveti Duh Božji Duh koji ima i Sin jer ga je dobio/naslijedio od Oca. Ovo nije tajna niti misterija.

    Da, u potpunosti se slazem...Nazalost, branioci trojstva tu mesaju dva pojma...PRIRODA / IDENTITET - ili prostije receno u odnosu MATERIJA \ IME..I tu kao "mudro" zastanu, a fali im jednostavno citanje Bozije reci u shvatanju istine bukvalnog odnosa Oca i Sina i Njihovog duha! Sakriju se iza institucije, lakse im je da neko drugi misli za njih i navodi ih na deljenje uloga ili titula medju "trojicom"...Bas tu je neprijatelj video "rupu", i naveo mnoge da se klanjaju balu, tj. njemu samom - Luciferu. Zato sam i rekao u predhodnom postu - ako im je to misterija - shvatanje trojedinog bozanstva - zasto su je stavili u jedno od 28 verovanja...?
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Zdravko Vučinić 5/1/2016, 10:56

    član foruma giga
    Ako moze mala pomoc zanima me ko je bio sa jevrejima kad su prolazili kroz crveno more prva zapovest kaze Bog Jahve ali kad se Bog prvi put javio Mojsiju pominje se andjeo gospodnji pa zatim Bog PA opet sve dalje se pominje Bog sve do 14 glave gde se opet pominje andjeo gospodnji pa zatim opet dalje se pominje Gospod Bog a  Pavle u 1 korincanima kaze da ih je pratio Hristos pa me to malo buni  

    Odgovor Pavla
    To može da djeluje malo zbunjujuće. Iz konteksta cijelog biblijskog otkrivenja, jasno je da neposrednu komunikaciju sa stvorenjima, te tako i u realizaciji Plana spasenja na zemlji, ima Sin Božji tj. Hrist. "Anđeo Gospodnji" ili arhanđel Mihailo se naziva zato što preuzima funkciju Zapovjednika anđela odnosno nebeskih vojski. Biblija je dosledna u primjeni svih tih imena, i tu nema ništa pogrešno, iako na mnogim mjestima nije precizno razdvojena uloga Boga Oca i Sina, naravno zbog zajedničke namjere, karaktera i djelovanja u korist čovjeka.

    član Giga
    Deluje dosta zbunjujuce jer ako bi Isus bio Jahve jedini Bog onda ceo novi zavet gubi smisao.Hvala na odgovoru

    Pavle ti je dao tačan odgovor, ali je nekome potrebno još više objašnjenja da bi se shvatila suština.

    Ukoliko prihvatimo da se Isus u Novom zavjetu identifikovao sa Jahveom iz Starog zavjeta onda, kako zastupnici trojstva kažu, Isus je Bog, a ne Sin Božji, jer Jahve je Bog, jedan, jedini Bog koji je uzrok svega. Da li je to ispravan zaključak?

    Biblija je jasna: postoji Bog Otac koji je jedini, aposlutni i samopostojeći Bog; Bog ima rođenog Sina koji je od Oca naslijedio sve osobine, uključujući i prirodu. U tom smislu Sin je Bog kao i Otac, jer imaju istu prirodu, isto kao što si ti čovjek ili ljudsko biće kao i tvoj otac. Međutim, Sin ima svoje porijeklo u Ocu, a Otac nema porijekla i to pravi razliku, odnosno Otac je jedan, jedini Bog u tom smislu. Iz Biblije znamo da su Otac i Sin u snažnom jedinstvu, Oni su jedno po prirodi, namjerama, osobinama, sili, vlasti, mođi, autoritetu, i veže iz zajednički Duh koji je Sin dobio od Oca kada se rodio ili proistekao od Oca. Otac i Sin dijele isti Duh koji ih ujedinjuje, kao što Njihov Duh ujedinjuje vjernike sa Ocem i Sinom ali i vjernike međusobno.
    Uskoro ćemo detaljna objašnjenja o svemu ovome, sa biblijskim stihovima, objaviti na našem sajtu jer završavam studiju o tome, to će biti knjiga.

    Isusova identifikacija sa Jahveom može se objasniti nedvosmislenom činjenicom da je On Sin Božji koji je jedno sa Ocem. U tom smislu Sin se može identifikovati sa Ocem i to je bio slučaj u Biblijskoj istoriji opisanoj u Starom zavjetu, prije nego što se Sin rodio na Zemlju kao čovjek.
    Postoje veoma jasni tekstovi u Starom zavjetu koji izjednačavaju anđela Božjeg (Jahvinog) sa Bogom (Jahveom), odnosno da je anđeo Božji ustvari Bog (Jahve). To je ustvari Sin Božji koji je posrednik između Boga Oca, kao izvora svega, i stvorenja, jer je Bog u nedostupnoj svjetlosti kojoj niko ne može prići osim Sin.  
    Bog (Jahve) se javio Mojsiju na brdu Horiv u ognjenom plamenu gdje su razgovarali. Kao što ćemo vidjeti iz izvještaja, pojavljuje se anđeo Božji (anđeo Jahvin) a odmah nakon toga vidimo da je to ustvari Bog (Jahve):  
    „Tada mu se pojavio Gospodnji anđeo u ognjenom plamenu iz grma. On se zagledao, a grm je gorio ali nikako nije sagorijevao. Mojsije je rekao: Idem da pogledam ovo veliko čudo, zašto grm ne sagorijeva. Kad je Gospod Bog vidio kako prilazi da bolje pogleda, pozvao ga je iz grma: „Mojsije! Mojsije!” A on je odgovorio: Evo me. Tada mu reče: Ne prilazi ovamo. Izuj sandale sa svojih nogu, jer je mjesto na kome stojiš sveta zemlja. Zatim reče: Ja sam Bog tvog oca, Bog Avramov, Bog Isakov i Bog Jakovljev. Tada je Mojsije zaklonio svoje lice, jer se bojao da gleda u Boga… (2. Mojsijeva 3:1-6).

    Anđeo Božji (Jahvin) govori kako je izveo izraelski narod iz egipatskog ropstva i da je sklopio sa njima savez koji nikad neće raskinuti.
    „Gospodnji anđeo je došao iz Galgala u Vokim i rekao: Izveo sam vas iz Egipta i doveo sam vas u zemlju za koju sam se zakleo vašim praočevima. Još sam rekao: Neću nikada raskinuti svoj savez s vama“ (Sudije 2:1).

    Ovdje se anđelu Božjem pripisuju iste radnje koje su na drugim mjestima pripisane Bogu.
    „Tada Mojsije reče narodu: Sjećajte se ovog dana u koji ste iza-šli iz Egipta, iz doma robovanja, jer vas je snagom svoje ruke Gospod izveo odande“ (2. Mojsijeva 13:3).
    „Gospod, naš Bog, sklopio je s nama savez na Horivu“ (5. Mojsijeva 5:2).

    Sin Božji je nedvosmisleno bio taj Jahve koji je predvodio Izraelce na putu iz egipatskog ropstva ka obećanoj zemlji Hanan, na teritoriji današnjeg Izraela:
    „Ne želim, braćo, da budete u neznanju o ovome: Naši praočevi su svi bili pod oblakom i svi su prošli kroz more i svi su se krstili u Mojsija kad su pod oblakom prošli kroz more i svi su jeli istu duhovnu hranu i svi su pili isto duhovno piće. Jer su pili iz duhovne stijene koja ih je pratila, a ta stijena je bila Hristos (1. Korinćanima 10:1-4).

    Izraelci su se bunili i govorili protiv Boga na putu iz egipatskog ropstva do obećane zemlje, i dosta njih je pomrlo od ujeda zmija:
    „Zato je Gospod (Jahve) poslao među narod zmije otrovnice, koje su ih ujedale, tako da je pomrlo mnogo izraelskog naroda (4. Mojsijeva 21:6).

    Ko je bio ustvari taj protiv koga su se bunili odgovor imamo u Novom zavjetu, napisanom vjekovima kasnije:
    „I ne iskušavajmo Hrista, kao što su ga neki od njih iskušavali, pa su izginuli od zmija“ (1. Korinćanima 10:9).


    I na drugim mjestima u Bibliji u Starom zavjetu imamo poistovjećivanje anđela Božjeg (Jahvinog) koji je Bog (Jahve) sa Bogom (Jahveom). Nije teško zaključiti da se radi o Ocu i Njegovom Sinu koji djeluju kao jedno. Otac sve radi preko Sina i Sin je taj preko koga se sve sprovodi. Oni su dvije ličnosti, ali djeluju kao jedna i u tome treba tražiti odgovor na pitanje kako je anđeo Božji ustvari Bog.

    Ukoliko je Isus Hrist Jahve, prema zastupnicima trojstva, onda je On Bog, a ne Sin Božji, jer je Jahve Onaj koji jeste, vječni Bog, koji se kao Bog javljao ljudima kroz različite događaje u Biblijskoj istoriji.
    Nije baš tako, nego biblijski kontekst kaže da je Sin Jahve (Bog) jer je rođenjem od Jahvea naslijedio istu prirodu kao i Jahve (Bog Otac), naslijedio je ime od Jahvea koji je Njegov Otac i to ime mu daje Jahvin (Očev) autoritet da i Sin bude kao Jahve (Otac).

    Veoma brzo ćemo početi sa objavljivanjem serijala o trojstvu koji će predstavljati knjigu gdje su sve ove i druge teme detaljnije obrađene.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  ljuba79 5/1/2016, 13:02

    Ja tu u stvari vidim i objasnjenje za pocetak Jevandjelja po Jovanu, tako razumem kada kaze da je Hrist - Logos - Rec Bozija, ta neka materijalizacija, delovanje, stvaranje od strane Boga Oca kroz Sina, ili plan spasenja(opet iz nemogucnosti naseg direktnog prebivanja kod Boga Oca).
    Ne zaboravimo da Hristov pocetak nije u otelovljenju, vec imamo i poznate tekstove koji objasnjavaju:
    - npr. u Mihej 5;2
    A ti, Vitlejeme Efrato, ako i jesi najmanji među hiljadama Judinim, iz tebe će mi izaći koji će biti Gospodar u Izrailju, kome su izlasci od početka, od večnih vremena.
    (neka "tacka" u prosloj vecnosti, to proizilazenje iz Oca koje navodi Zdravko).
    Ili npr. citavo 8. poglavlje Prica Solomunovih - gde nam se mudrost direktno odnosi na Hrista, sa naglaskom na:

    22 Gospod me je imao u početku puta svog, pre dela svojih, pre svakog vremena.
    23 Pre vekova postavljena sam, pre početka, pre postanja zemlje.
    24 Kad još ne beše bezdana, rodila sam se, kad još ne beše izvora obilatih vodom.
    25 Pre nego se gore osnovaše, pre humova ja sam se rodila;
    26 Još ne beše načinio zemlje ni polja ni početka prahu vasiljenskom;
    27 Kad je uređivao nebesa, onde bejah; kad je razmeravao krug nad bezdanom.
    28 Kad je utvrđivao oblake gore i krepio izvore bezdanu;
    29 Kad je postavljao moru među i vodama da ne prestupaju zapovesti Njegove, kad je postavljao temelje zemlji;
    30 Tada bejah kod Njega hranjenica, bejah Mu milina svaki dan, i veseljah se pred Njim svagda;
    31 Veseljah se na vasiljeni Njegovoj, i milina mi je sa sinovima ljudskim.

    Kad kaze - pre postanja zemlje, ne zaboravimo da je postojalo mnogo toga i pre nase Zemlje/covecanstva i da to nije Ocev(Stvoriteljev) niti Hristov pocetak...
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 5/1/2016, 15:46

    Ako uzmemo u obzir da je praktično sve lažirano u opšteprihvaćenom "hrišćanstvu", potpuno je nelogično da Bog ostane isti i nenapadnut. Razlika između tradicionalnog nazovi hrišćanstva i paganstva je kao razlika između bijele i crne magije. A sistem je takav da nijedna crkva ne može biti "hrišćanska" ako ne pristaje na dogmu o trojstvu. Isto tako, nijedan teolog ne može završiti fakultet ako ne prihvata trojstvo. Oni se na svojim fakultetima obučavaju za vojnike crkava i kako da manipulišu sa "pastvom". Stoga su crkve poslednje mjesto gdje treba upućivati ljude (novoobraćenike), koliko god to nekome može radikalno zvučati. Jednako će nagrabusiti i ako potpadnu pod uticaj propovjednika koji će ih prije ili kasnije nešto smutiti.
    avatar
    SimaS


    Broj komentara : 53
    Registration date : 2011-07-17

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  SimaS 5/1/2016, 21:02

    Blagodat vam i mir od Boga Oca i Hrista Isusa Gospoda naseg ....i i ..
    nema i nekog treceg ....pa zar je moguce da su i apostoli pisuci poslanice promasili i ili zaboravili da napisu i ,,svetog duha ......
    i sad kome ovo nije dovoljno mora da krene sa gimnastikom .izvlacenjem razvlacenje podrazumevanjem dok god mu nepopuste mozdani ligamenti i onda je sve lakse ..onda moze da dodaje ,,i ,, kolko mu volja
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Zdravko Vučinić 9/1/2016, 22:34

    Zapazimo još jednu besmislenu interpretaciju zastupnika trojstva o tome zašto se Sveti Duh u Bibliji naziva Božji ili Hristov Duh:
    „Zašto se onda Sveti Duh naziva Božji Duh ili Hristov Duh? To je jednostvno način na koji se Biblija obraća Božanskim osobama. Isus Hrist je Božji Sin isto kao što je Sveti Duh Hristov Duh. Hrist pred-stavlja Oca, zato je Sin Božji. Sveti Duh predstavlja Hrista zato je Duh Hristov.“

    Autor ove izjave, inače adventista, podrazumijeva da se Sveti Duh u Bibliji naziva Božji ili Hristov Duh zato što on predstavlja Boga i Hrista, kao i da je Hrist Sin Božji zato što predstavlja Oca.

    Zar nije logično da se Hrist naziva Sin Božji zato što je stvarno Sin Božji, a da se Sveti Duh naziva Božji i Hristov Duh zato što je stvarno Božji i Hristv Duh, kako nas Biblija obavještava u oba slučaja.

    Očigledno je potrebno objaviti sve ove stvari kako bi se zaista raskrinkalo to pagansko učenje.
    avatar
    Srdjan Zr


    Broj komentara : 2
    Registration date : 2014-01-21

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Misljenje

    Komentar  Srdjan Zr 10/1/2016, 03:21

    Vase misljenje, PavleS i Zdravko Vučinić.
    Ima 6. delova, pa ako zelite odgledajte i dajte svoj komentar na ovaj video.

    https://www.youtube.com/watch?v=_APZeGxD5nM






    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  PavleS 10/1/2016, 09:58

    Srdjan Zr (citat):Vase misljenje, PavleS i Zdravko Vučinić.
    Ima 6. delova, pa ako zelite odgledajte i dajte svoj komentar na ovaj video.

    https://www.youtube.com/watch?v=_APZeGxD5nM
    Što se mene tiče, može odmah komentar. U samom uvodu, ovi "biblijski kršćani", autori videa, preporučuju Vilijama Branhama, tako da sam dosta gledao.
    avatar
    Be snake and dove


    Broj komentara : 31
    Registration date : 2015-11-26

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Be snake and dove 10/1/2016, 21:10

    PavleS (citat):
    Srdjan Zr (citat):Vase misljenje, PavleS i Zdravko Vučinić.
    Ima 6. delova, pa ako zelite odgledajte i dajte svoj komentar na ovaj video.

    https://www.youtube.com/watch?v=_APZeGxD5nM
    Što se mene tiče, može odmah komentar. U samom uvodu, ovi "biblijski kršćani", autori videa, preporučuju Vilijama Branhama, tako da sam dosta gledao.

    hehe taj je ''najjači''bio ,sjećam se prije 5 godina brahhamovci mi poslali par knjiga na adresu ,preko interneta me vrbovali i ja reko zašto ne knjige pošaljite to ,ali ja nisam za vašu vjeru i nikad neću biti član ,ali oni poslaše knjige i pročitao sam početak jedne samo ,od Branhama pisalo je da je sotona u edenu imao 2 m i da je imao sex sa evom i onda sam nakon te stranice ,dakle samo prvih par str i odmah sex i onda sam prestao sa tim knjigama i nisu mi više od tog dana u kući . .a brahmamovci su jedna jača verzija jehova ,jehovi su mala djeca u upornosti za njih ,a i u učenjima su jehovi dosta više u bibliji od brahhamovaca ,iako je sve to nijansa

    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  giga 26/1/2016, 10:05

    Pozdrav svima da li neko zna koja je reč uporebljena za Boga ili u stvari koliko ima reči za Boga jer svi sto brane trojstvo svi se hvataju za ,,REČ''--U početku beše Reč, i Reč beše u
    Boga, i Bog beše Reč. 2 Ona beše u
    početku u Boga. 3 Sve je kroz Nju
    postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je
    postalo.Dalje kad čitamo u nastavku vidimo da se ovde radi o Isusu jer se dalje pominje da je REČ postala telo i kao svelost i da je svet postao kroz nju a u Jevrejima se isto kaze da je svet postao kroz Sina.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Zdravko Vučinić 26/1/2016, 10:53

    giga (citat):Pozdrav svima da li neko zna koja je reč uporebljena za Boga ili u stvari koliko ima reči za Boga jer svi sto brane trojstvo svi se hvataju za ,,REČ''--U početku beše Reč, i Reč beše u
    Boga, i Bog beše Reč. 2 Ona beše u
    početku u Boga. 3 Sve je kroz Nju
    postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je
    postalo.Dalje kad čitamo u nastavku vidimo da se ovde radi o Isusu jer se dalje pominje da je REČ postala telo i kao svelost i da je svet postao kroz nju a u Jevrejima se isto kaze da je svet postao kroz Sina.

    Na originalnom grčkom jeziku sa doslovnim prevodom ovaj stih glasi na sljedeći način:
    En - u
    archē - početku
    ēn - bješe
    ho Logos - Riječ
    kai - i
    ho Logos - Riječ
    ēn - bješe
    pros - kod
    ton Theon - Boga
    kai - i
    Theos - Bog
    ēn - bješe
    ho Logos - Riječ

    Stih kaže da je Riječ bila kod Boga i da je Riječ Bog, što se lijepo uklapa u biblijski koncept da postoji Sin Božji (Riječ) koji je Bog (Sin je po prirodi Bog, kao i Njegov Otac). Dakle, Sin (Riječ) je bio kod Oca (Boga), a nijesu bili Sin i Otac ili da je bio Otac kod Sina. U ovim stihovima se jasno vidi da postoje dvije različite ličnosti koje imaju Božansku prirodu.
    Uglavnom svi argumenti zastupnika trojstva govore protiv trojstva.

    Nastavak gornjeg stiha kaže sljedeće:
    „Ona (Riječ) bješe u početku kod Boga. Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo“.

    Sin je bio kod Boga od vječnosti i kroz Sina je sve stvoreno, što je samo potvrda svega onoga što Biblija objavljuje o odnosu Otac-Sin. Ima i na drugim mjestima u Bibliji gdje se potvrđuje da Otac sve stvarao kroz Sina.

    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  giga 26/1/2016, 12:40

    Zastupnici trojstva vide samo Reč je bila Bog ali dobro.Hvala na vremenu i na odgovoru.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Zdravko Vučinić 4/2/2016, 13:46

    Danas smo počeli sa objavljivanjem serijala tekstova o Trojstvu, što ustvari predstavljaju poglavlja iz knjige koja će uskoro biti izdata.
    Nadam se da smo na jasan i jednostavan način razjasnili ovu temu sa svih aspekata i dokazali da je u pitanju nauka paganskog porijekla i veoma suptilna prevara koja ima za cilj da prevari mnoge iskrene hrišćane.

    Prvi tekst:

    Šta je "Trojstvo" u koje vjeruje većina hrišćana


    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  giga 4/2/2016, 18:09

    Zdravko Vučinić (citat):Danas smo počeli sa objavljivanjem serijala tekstova o Trojstvu, što ustvari predstavljaju poglavlja iz knjige koja će uskoro biti izdata.
    Nadam se da smo na jasan i jednostavan način razjasnili ovu temu sa svih aspekata i dokazali da je u pitanju nauka paganskog porijekla i veoma suptilna prevara koja ima za cilj da prevari mnoge iskrene hrišćane.

    Prvi tekst:

    Šta je "Trojstvo" u koje vjeruje većina hrišćana


    Nemojte da čekate dugo na nastavak Very Happy Ja ovo delim svuda i svakome u nadi da će nekom biti od koristi.

    Sponsored content


    TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA - Page 10 Empty Re: TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA

    Komentar  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Danas je 19/4/2024, 18:13