BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
SPISI ELEN VAJT - Page 6 Empty19/9/2019, 10:52 by PavleS

» TROJSTVO KAO PAGANSKA TVOREVINA
SPISI ELEN VAJT - Page 6 Empty15/9/2019, 20:05 by PavleS

» DOKAZI OTPADA ADVENTISTIČKE CRKVE
SPISI ELEN VAJT - Page 6 Empty10/9/2019, 18:13 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
SPISI ELEN VAJT - Page 6 Empty7/9/2019, 16:02 by PavleS

» (NE)ZAVISNE ADVENTISTIČKE SLUŽBE/GRUPE
SPISI ELEN VAJT - Page 6 Empty24/8/2019, 14:01 by PavleS

» CRKVE I OPASNOSTI OD SEKTAŠENJA
SPISI ELEN VAJT - Page 6 Empty24/8/2019, 07:11 by kainos

» SPISI ELEN VAJT
SPISI ELEN VAJT - Page 6 Empty28/7/2019, 11:49 by PavleS

» NAPADI NA BIBLIJU
SPISI ELEN VAJT - Page 6 Empty7/7/2019, 00:32 by PavleS

» ŽIG ZVIJERI=NEDJELJA
SPISI ELEN VAJT - Page 6 Empty21/6/2019, 19:21 by PavleS

September 2019

SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

SPISI ELEN VAJT

PavleS
    Admin

Broj komentara : 3444
    Registration date : 2008-11-01

SPISI ELEN VAJT - Page 6 Empty Re: SPISI ELEN VAJT

Komentar  PavleS on 28/7/2019, 11:49

Kako sam informisan, ovo je jedan segment iz spisa Elen Vajt koji je decenijama držat neobjavljen. Nije teško pogoditi šta je razlog.

(Citat Otkrivenje 22:16,17) Sada možete vidjeti šta Božji narod radi. Oni se svi ne zakopavaju u sebičnosti. „Svjedočim svakom ko čuje riječi proroštva ove knjige: Ako neko nešto doda ovome, Bog će njemu dodati zla koja su zapisana u ovoj knjizi. A ako neko oduzme nešto od riječi koje su u knjizi ovog proroštva, Bog će mu oduzeti njegov dio od drveta života, i od grada svetog, i od onoga što je zapisano u ovoj knjizi.“ (Otkrivenje 22:18,19) Dakle, želim da razmislite o ovome na trenutak. Postoje planovi postavljeni na svaki način da se promijene sentimenti Biblije tako da ne bude toliko zabranjujuća, kažu oni, tako neprijatna. I ja pišem moja djela, pišem kako vam govorim. Ustajem prije nego se iko pomakne u mojoj kući. Ustajem da pišem stranicu po stranicu, stranicu po stranicu, i to se obznanjuje ljudima. Ali to je zato što ne mogu spavati kad posmatram opasnosti duša u raznim mjestima koji izgledaju kao da su u smrtnom snu. Oni dobijaju Riječ. {Ms188‐1907.25}

Oni koji umnožavaju moje spise dolaze k meni i kažu: „Evo sada bolje revidiranih riječi, i mislim da ću to staviti.“ Ne mijenjajte nijednu riječ, ni riječ. Ne trebaju nam uopšte revidirana izdanja. Dobili smo riječ koju je Hrist govorio i dao nama. Biće revidiranih izdanja, puno njih, upravo pred svršetak ove zemaljske istorije, i želim da to svi moji radnici razumiju, a imam znatan broj njih. Želim da shvate da nikad ne uzimaju revidiranu riječ i stavljaju je na mjesto jasnih, jednostavnih riječi onakvih kakve jesu. Oni misle da ih usavršavaju, ali kako znaju da time ne gase jednu ideju i daju joj manju važnost od one koju je Hrist mislio da imaju. {Ms188‐1907.26}

"I am the Root and offspring ... say, Come." [Verses 16, 17.] Now you can see what God's people are doing. They are not all burying themselves up in selfishness. "Let him that heareth say, Come ... written in this book." [Verses 17-19.] Now I want you to think of that a moment. There are plans laid in every way to change the sentiments of the Bible, that it shall not be so forbidding, they say, so forbidding. And I write my works, I write as I am talking to you. I am up hours before any one moves in my house. I am up writing page after page, page after page, and it is coming out to the people. But it is because I am unable to sleep as I consider the peril of souls in various places, and they seem to be dead asleep. They have got the Word.
    {Ms188‐1907.25}
    They come to me, those that are copying my writings, and say, "Now here is the better revised words, and I think I will put that in." Don't you change one word, not a word. The revised edition we do not need at all. We have got the word that Christ has spoken Himself and given us. And don't you in my writings change a word for any revised edition. There will be revised editions, plenty of them, just before the close of this earth's history, and I want all my workers to understand, and I have got quite a number of them. I want them to understand that they are never to take the revised word, and put it in the place of the plain, simple words just as they are. They think they are improving them, but how do they know but that they may switch off on an idea, and give it less importance than Christ means them to have.
    {Ms188‐1907.26}

Danas je 22/9/2019, 14:58