BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty8/3/2024, 18:07 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty5/3/2024, 21:47 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


+45
Ivan__
Sergej 92
giga
maurico
ljuba79
D.Kresac
RPreligiozan
Green
Nikola Šavija
_Ivan_
Željko
Zdravko Vučinić
Be snake and dove
pilgrim
Dejan79
Lazar.A.
SnezaDjak
PavleS
kainos
Noemi
Jovana
SekaRada
Breath
Nathanael
Jakov
N.K.
Subidubi
kuzma
Sionski
Matija Runje
Enoh
Srdjan Zr
mulder
Vik
SimaS
beka26
xillisoft
sd
prdrg
slap2
Vlatko
slap
No Nick
Objektivni posmatrac
markoni
49 posters

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 19/2/2015, 23:35

    Bruka od "znanstvenika" Lorencina. Odgledah 3-4 minuta. Osim što je doktor nauka, još je i nepismen.
    Ne kaže se "trinitarijanizam" (to mu stoji na slajdu), niti "trinitarizam" kako on to izgovara, vjerovatno zbog preuzimanja tog pojma iz engleskog jezika, već jednostavno "trinitizam".

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 2015-010

    Kad mi je jednom došao jedan adventistički propovjednik, ponavljao je identičnu priču. I onda smo ga pitali (i Zdravko je bio prisutan) kako to da se "istina" koju je Bog "polako" otkrivao adventistima poklapa sa učenjima katoličke crkve i pseudo hrišćanskog svijeta. Nije znao šta da kaže.
    Nije li logično da napredovanje u istini dovodi do većeg nivoa posvećenja individualno ili grupno, kako god, a doktrinarno sve više kristališe i potpunije odvaja od sistema.
    U adventističkoj crkvi vidimo upravo suprotnu tendenciju. To je toliko očigleno da prosto izbi oči, zato ne znam ko uopšte može vjerovati u priče ovakvih likova. To je kao da Kačavenda drži predavanje o porodičnom moralu.
    avatar
    SimaS


    Broj komentara : 53
    Registration date : 2011-07-17

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  SimaS 7/3/2015, 17:46

    Fajtovo vidjenje desetka ...pocinje od 1 29 00 minute

    https://www.youtube.com/watch?v=1FuXwzh70MU#t=5559
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 7/3/2015, 21:33

    alhemicar (citat):Fajtovo vidjenje desetka ...pocinje od 1 29 00 minute

    https://www.youtube.com/watch?v=1FuXwzh70MU#t=5559
    Govorio je Fajt o tome u svom iskustvu koje držimo na sajtu IRI kao audio zapis, negdje kad je dolazio u Jugoslaviju.

    Biblijska ustanova desetka nije izvodiva od ukidanja tipske službe, jer niti postoji hram niti sveštenstvo. Desetak se prilagao isključivo u hrani i piću. To bi Fajt trebao da zna, ali lakše mu je da se za mnoge stvari pravi grbav.

    Drugo, niko nam ne brani da priložimo za Gospodnje djelo deseti dio od svojih prihoda, ili 20% ili više ako smo voljni.

    Konačno, ali ne i manje bitno kad je riječ o Adventističkoj crkvi, prilaganje novca Generalnoj konferenciji i uopšte vođstvu te crkve je isto što i podrška religijskoj i ekonomskoj mafiji, čak i gore, jer ljudi time umiruju svoju nečistu savjest, a mafijaši to odlično znaju i njihovi podsticaji idu upravo odatle i preko osjećanja krivice, griže savjesti i sl.
    avatar
    SimaS


    Broj komentara : 53
    Registration date : 2011-07-17

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  SimaS 7/3/2015, 21:50

    da ..bas se izgrbavio natezuci pricu ....nisam video da li je negde postavljen ovaj zadnji serijal predavanja
    http://www.istinaotrojstvu.com/blog/2015/01/20/totalna-transformacija/

    ima tu i dobrih pouka ali i previse natezanja tekstova na crkveni mlin...
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 7/3/2015, 22:01

    alhemicar (citat):da ..bas se izgrbavio natezuci pricu ....nisam video da li je negde postavljen ovaj zadnji serijal predavanja
    http://www.istinaotrojstvu.com/blog/2015/01/20/totalna-transformacija/

    ima tu i dobrih pouka ali i previse natezanja tekstova na crkveni mlin...
    Kad je u pitanju Adventističa crkva, Fajt malo zagrebe škakljive teme pa stane i okrene priču opet na crkveni mlin. Zato mi ne reklamiramo takva njegova predavanja, jer to jednostavno nije pošten odnos.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 14/5/2015, 12:12

    Vezano za temu otpada Adventističke crkve, na Internetu sam pronašao rad izvjesnog Aleksandra Veljića pod naslovom "Zamka svetskog adventističkog vavilonskog sistema", koji daje vrlo solidan uvid u ovu problematiku, uz izuzeće njegovih teoloških dispenzacionalističkih stavova, istorijskih natezanja i mišljenja o radu Elen Vajt. Prenosimo, dakle, ono što smatramo korisnim iz te skripte.

    Na poziv dekana adventističkog Teološkog fakulteta u Beogradu, 20. novembra 1996. sam gostovao u toj ustanovi u svojstvu predavača koji je sa studentima podelio neka iskustva, iskušenja i zamke otpada od biblijske Istine kog sam bio svedok kao neposredni organizator otpora toj pogibelji u sredini gde sam živeo 1995. o čemu sam sačuvao dnevničke zabeleške. To prijatno iskustvo među studentima adventističke teologije donelo mi je nove prijatelje i nova saznanja o tom verskom sistemu, što je tim pre bilo značajno zato što su se u taj sistem uključili pojedini rođaci i prijatelji. Lično nikada nisam ni pomišljao da postanem adventista, mada su postojali suptilni pokušaji i pritisci da budem uvučen u taj sistem pošto držim sedmi dan. Savest mi nije dopuštala da prihvatam učenja i prakse te denominacije. Uvideo sam da nas mnogo toga deli u smislu poimanja Svetog pisma, plana spasenja, svrhe i misije „crkve“, a istini za volju od šarenila svakovrsnog sveta u toj crkvi odeljivali su me i poneki ogavni pojedinci, manipulatori, „vernici na papiru“, duhovni trgovci, samopravednici koji misle da su živi sveci, bezakonici koji bi, da pakao stvarno postoji, zaista tamo goreli...

    Uočio sam da su pojedini ljudi u tom verskom sistemu zaposednuti od demona, dok je u slučaju nekih drugih očito posredno delovanje nečistih sila na šta je potpuno neosetno celokupno verništvo te denominacije koje, usled emocija da spasava ceo svet, ne razlikuje duhove niti shvata kakve sve podlosti čini nečastivi držeći ih u zamkama. Moj pokojni drug Neša, nekada revnosni mladi adventista i propovednik, rekao mi je početkom ovog veka sa punim samopouzdanjem: „Ali adventistička crkva će da završi Delo Božje!“ Koji minut pre toga je pred celim društvom naveo razne grehove koje čine adventistički propovednici. Sumnjičavo sam ga gledao i odgovorio mu da će vreme pokazati. Kroz nekoliko godina završio je gorko razočaran u taj sistem. Odao se svakodnevnom neprestanom radu i, poput te verske zajednice, prvo se ugasila njegova duhovnost, a zatim život. Prekasno je otkriveno oboljenje koje ga je odvelo na počinak i spasilo daljih sekiracija zbog bezakonih adventističkih lavirinata i sada čeka na vaskrsenje. Nije čudo što se razočarao. Takav sistem čini ljude duhovno jalovima i ostavlja pustoš. Ta forma pobožnosti navlači na sebe masku „jedine istinite crkve“ u kojoj biblijska istina već decenijama zamire, a sada je na izdisaju. Vara se ko god misli da će neka Bogom dana reforma da to preokrene. Nemoguće je reformisati sistem koji se zaglibio u puteve ovoga sveta. Pre ili kasnije, jedini spas je da se odvojiš od vavilonskog sistema da bi ostao duhovno zdrav. To govorim iz bogatog ličnog iskustva.

    Besplodno bi bilo analizirati dela pojedinaca i određene pojave bezakonja u tom sistemu pošto nema savršenih ljudi, a time ni savršenog sistema. Potrebno je samo uzeti u obzir nekoliko osnovnih učenja i praksi tog sistema koje su nebiblijske, čak pogubne. Jedna od tih je skupljanje takozvanog „dara“ u subotu, praksa nezabeležena u Delima apostolskim izvorne istinske Ekklesie („crkve“) koja tako nešto nije doživela ni u sinagogama gde se okupljala sa - po adventističkom verovanju - „izgubljenim“ jevrejskim narodom. Još užasnija praksa je traćenje desetka i tih novčanih darova na besmislene lustere od 50.000 evra (u Novom Sadu), na zgrade, putovanja, limuzine, inostranstva i štošta drugo, dok je veliki deo vernika prepušten sebi, nemaštini, neizolovanim kućama, podstanarskoj bedi... Neki od tih nesrećnika su završavali kod mene u kući, drugima sam pomogao da plate struju, treće upozoravao da se okanu paganskih praznika... Još pamtim koliko sam bio šokiran kada sam prvi put došao u beogradsko sedište tog sistema i u dvorištu video sjaj luksuznih limuzina parkiranih u subotu, a koje su mogli da gledaju i stanari okolnih zgrada usred bede 90tih. To predstavnici Hristovi?
    Ako je tačna priča da se vođa te denominacije svojevremeno požalio vernicima da su mu se predstavnici drugih crkava, koji su pozvani na sastanak u vladu pokojnog Zorana Đinđića, smejali zato što nema svog ličnog šofera, onda to još bolje svedoči o duhovnom stanju rukovodećeg adventističkog kadra, kao i o protestantskim veroispovestima u Srbiji koje su bile pozvane na taj sastanak. Kakva je suprotnost tim „predstavnicima Hrista“, tim lažnim Hristovim propovednicima, bio Patrijarh srpski Pavle koji nije imao ni vozilo ni šofera?! Eto, srpski protestanti, takvi su navodni predstavnici Isusa Hrista u Srbiji čija su usta puna priče o prihvatanju Hristove ličnosti. Oni zaista predstavljaju Hrista, ali ne biblijskog istinskog Hrista, Jevrejina koji čak nije imao gde glave zakloniti, boraveći u skromnosti kuća svojih učenika, obedujući sa grešnima i hraneći hiljade ljudi. Jesu to predstavnici Hrista, lažnog Hrista koji nije vaskrsao posle tri dana i tri noći (Jevanđelje po Mateju 12:40). To su lažni hristosi, lažni proroci (učitelji) o kojima je sam Hrist (Jevrejin, izdanak potomstva Davidova) upozorio sve nas da ih se čuvamo pošto će izaći mnoštvo takvih i prevariće ne malo ljudi, nego mnoge… Pitali su ga učenici kada će kraj ovoga sveta koji je tako omileo i pripadnicima adventističkog sistema da se ponašaju kao da će ovaj svet zauvek da traje, a 2009. je u propovedi tog sistema u Borči izrečena i teza da nema spasenja izvan te crkve. Nije li to u Srednjem veku tvrdila i rimska crkva?

    Posmatrajući ljude u tom sistemu uočio sam da su mnogi iskreni u svojim namerama i uverenjima. Mnoštvo njih je u tu denominaciju privukla prijatna atmosfera u koju su ih pozvali rođaci i prijatelji. Ali, uprkos iskrenim pobudama, mnoštvo tih ljudi ne shvata suštinu „crkve“ ni dubinu božanskog otkrovenja u Bibliji, a još manje istinsko Jevanđelje Isusa Hrista koje nije o ličnosti Njegovoj nego o Kraljevstvu Božjem koje ne shvata celokupan otpali protestantski sistem (Jevanđelje po Mateju 24:14). Video sam i druge ljude koji su tu dospeli iskreno tragajući za Bogom i otkrivši da je sedmi dan posvećen od Boga. Bio sam i u društvu onih koji, iako svesni doktrinarnih omaški i svakojakih malverzacija tog sistema koji je sastavni deo ovoga sveta, iskreno se nadaju da će se nešto promeniti, da će Bog da interveniše, kao i druge koji su u raskoraku sa svojom savešću zato što nemaju hrabrosti i snage da izađu iz tog sistema. Poznajem i neke nekadašnje vatrene vernike te crkve koji danas skoro nevoljno povremeno odu u posetu na tamošnja bogosluženja pod izgovorom da je to „najbolje u ponudi“, kao da su duhovnost i pobožnost meso na tržnici pa biramo vrstu koja je najbolja….

    Sama Subota je duhovno obesnažena u tom protestantskom režimu. Neki bogosluženja u tom sistemu posprdno nazivaju HAC EPP (ekonomsko-propagandni program). Nekada su adventistički propovednici imali bar izvesnu meru duhovne snage da upozore na opasnost od paganskih običaja, ekumenizma i vavilonskog religijskog sistema koji teži da sve usisa i potčini papskoj mitri. Danas ni traga vatrenim upozorenjima na zlodela papstva, nego beskrajne litanije o ljubavi, milosti, neosuđivanju, toleranciji. Tako je subota izgubila duhovnu snagu i postala ljuštura duhovne ispraznosti koja spolja šljašti sjajem ekumenske tolerancije, zgradama koje su „Božji dom“ (kao da Bog nastava u rukotvorenim crkvama) i svetiljkama od 50.000 evra.

    U proteklim decenijama adventistički sistem je doživeo metamorfoze u kojima je primetno sve veće okretanje običajima sveta i doktrinama protestantizma i rimokatoličanstva. Dobronamerni ljudi će reći da to razvodnjavanje postojanih biblijskih učenja predstavlja vođstvo Svetog Duha koji deluje kroz „crkvu ostatka“… Međutim, link http://www.calltorepent.com/beach-1977/ (pristupljeno 10. jula 2012.) dokazuje ko se krije iza naglih promena i napuštanja solidnih biblijskih temelja zarad veće prihvaćenosti od sveta.

    Na tom sajtu vidimo da je „ekumenska veza“ između Adventista sedmog dana i drugih denominacija uspostavljena 1965. preko čoveka po imenu Bert Beverly Beach. Već 1968. je vatikanski Sekretarijat za hrišćansko jedinstvo vera izjavio da su Adventisti postali redovni učesnik na konferencijama Sekretarijata svetskih konfesionalnih porodica (Religious News Service, May 18, 1977). Beach je 1970. postao sekretar Konferencije generalnih sekretarijata hrišćanske svetske zajednice, ekumenističke organizacije (Adventist Review, July 10, 1990).

    Sedamdesetih godina prošlog veka „tajna bezakonja“ uspela je da uvuče u svoj „Vavilon“ adventistički pokret i da neutrališe čvrste biblijske temelje i jasnu sliku o duhovnom Vavilonu. U jednom sudskom procesu u kojem je učestvovala adventistička crkva, Neal Wilson, predsednik adventističke Severnoameričke unije izjavio je pred sudom da iako je nekada ta crkva imala jasno antirimokatoličko stanovište i iako su reč „hijerarhija“ adventisti upotrebljavali pežorativno za papski oblik crkvene vladavine, takav stav bio je ništa drugo do „manifestacija široko prihvaćenog antipapstva među konzervativnim protestantskim denominacijama krajem prošlog i početkom ovog veka“. Wilson nehotice priznaje da su Adventisti sedmoga dana nekada imali jasno antipapsko stanovište, ali kao deo konzervativnog protestantizma koji ne drži Božje zapovesti, a ne kao istinska Crkva Božja. Time potvrđuje da su Adventisti u svom istorijskom razvoju postali ništa drugo do subotarski protestanti koje od drugih protestanata razdvaja pretežno to što se (još uvek) drže drukčijeg dana odmora. Wilson je pred sudom izjavio i to da iako ta crkva uči i dalje da je vladavina jednog čoveka u crkvi suprotna Reči Božjoj, ipak dobar adventizam sedmoga dana više ne izražava „averziju prema Rimokatoličanstvu“ (na sajtu se navodi broj predmeta u kojem je zabeležen Wilsonov iskaz). [Neal Wilson je otac sadašnjeg predsednika GK, Teda Wilsona.]

    18. maj 1977. Papa prima u audijenciju učesnike Sekretarske konferencije Sveta ujedinjenih crkava. Beach predstavlja sve Adventiste sedmoga dana. Na sajtu je engleski prevod portugalskog članka vatikanskog glasila Osservatore Romano od 29. maja 1977. u kojem su citirane papine pozdravne reči upućene Beachu i da je Beach tom prilikom uručio medalju rimokatoličkom poglavaru u ime svih Adventista sedmoga dana. Papa je između ostalog izjavio:

    „Sa svoje strane, Katolička Crkva je svečano posvećena, preko Drugog Vatikanskog koncila, ekumenizmu koji se temelji na sve većoj vernosti Hristu Gospodu i preobraćenju srca... Osnaženi silom reči Božje stoga težimo, uprkos svim poteškoćama, ka cilju potpunog jedinstva u Hristu i Crkvi“.

    Hrvatski rimokatolički list Glas koncila od 5. juna 1977. citira reči Berta Beacha koje je u ime svih Adventista sedmoga dana izgovorio u etar Radio Vatikana:

    „Bila mi je velika čast što sam kao Sekretar Konferencije prisustvovao ovde u Rimu u audijenciji kod Svetog Oca“.

    Dakle, svi putevi, pa i putevi adventističkog pokreta, sada vode u Rim gde, kaže Beach u ime svih Adventista, stoluje „Sveti Otac“.

    Na sajtu potom sledi analiza elemenata medalje koju je Beach poklonio papi. Ističe se da Hrist na medalji nema krunu (Otkrivenje 19:12), da je oblak sa devet svetlećih munja simbol kojim su se koristile religije tajni i srednjovekovno papstvo, da su osam anđela simbol dana sunca (broj 8), da je malteški krst vatikanski simbol i simbol sunca i da četvrta zapovest glasi onako kako ju je papstvo izmenilo stavivši je kao treću zapovest u svoj katehizam. Autori sajta zaključuju da je time dat pristanak na promene koje je papstvo uvelo u Božji zakon.
    Na osnovu ovih otkrića postaje jasno zašto je razvodnjena doktrina u adventističkom sistemu, zašto su subotnja bogosluženja umnogome izgubila snagu i svežinu, zašto su sve popularnije rimske svetkovine. Beach je pomogao da se jedna od vodećih rimskih svetkovina 1997. godine harmonizuje među svih crkvama tog duhovnog Vavilona kada se sastao kao predstavnik Generalne konferencije Adventista sedmoga dana sa drugim crkvama u Svetskom savetu crkava po pitanju datuma Uskrsa! „Crkve treba da sprovedu obnovu i oporave značaj nedelje“ glasi treća stavka u agendi te konferencije, a poražavajući dokument koji navodi na Konstantina i Nikejski koncil, u čijem sastavljanju je učestvovao Beach, objavljen je na linku:
    http://www.oikoumene.org/en/resources/documents/wcc-commissions/faith-and-order-commission/i-unity-the-church-and-its-mission/towards-a-common-date-for-easter/towards-a-common-date-for-easter.html#c10573

    U završnim komentarima svog rada o istoriji Crkve Golubić zapaža:

    „Vođe ekumenizma nam kažu: Dođite. Priključite se nama. Niko vam ne brani da i dalje svetkujete subotu i ispovedate i ostale tačke svoje vere. Mi znamo da bi nam to bilo za neko vreme dozvoljeno u krilu ekumenizma. Ali mi smo pozvani ne samo da subotu svetkujemo, već da je i drugima objavimo i da ih pozovemo da je drže. To ekumenizam ne bi tolerisao“ (Mirko Golubić, Istorija hrišćanske crkve (skripta), Beograd: Adventistička viša teološka škola, 1970, 338).

    Vatikan je oduvek protiv četvrte zapovesti i čini sve da je demorališe, neutrališe i uništi! Zar posle ovoliko vekova postojanog delovanja te ustanove to nekima i danas nije jasno? Naravno da ekumenizam ne toleriše držanje subote. Štaviše, vidimo da 1997. forsira drevni vavilonski dan sunca i vaskrsenje boga Vala, nedelju i Uskrs, u čemu mu zdušno pomaže Generalna konferencija Adventista sedmoga dana. I ove godine je papstvo u više navrata potenciralo potrebu da se drži nedelja. Zato svima treba da postane jasno da ekumenski pokret svim silama potajno („tajna bezakonja“) radi na tome da do kraja uruši držanje subote i među Adventistima Sedmoga dana i među ostacima izvorne Crkve Božje u Americi i svetu.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Nathanael 24/5/2015, 09:57

    PavleS (citat):Vezano za temu otpada Adventističke crkve, na Internetu sam pronašao rad izvjesnog Aleksandra Veljića pod naslovom "Zamka svetskog adventističkog vavilonskog sistema", koji daje vrlo solidan uvid u ovu problematiku, uz izuzeće njegovih teoloških dispenzacionalističkih stavova, istorijskih natezanja i mišljenja o radu Elen Vajt. Prenosimo, dakle, ono što smatramo korisnim iz te skripte.

    Na poziv dekana adventističkog Teološkog fakulteta u Beogradu, 20. novembra 1996. sam gostovao u toj ustanovi u svojstvu predavača koji je sa studentima podelio neka iskustva, iskušenja i zamke otpada od biblijske Istine kog sam bio svedok kao neposredni organizator otpora toj pogibelji u sredini gde sam živeo 1995. o čemu sam sačuvao dnevničke zabeleške. To prijatno iskustvo među studentima adventističke teologije donelo mi je nove prijatelje i nova saznanja o tom verskom sistemu, što je tim pre bilo značajno zato što su se u taj sistem uključili pojedini rođaci i prijatelji. Lično nikada nisam ni pomišljao da postanem adventista, mada su postojali suptilni pokušaji i pritisci da budem uvučen u taj sistem pošto držim sedmi dan. Savest mi nije dopuštala da prihvatam učenja i prakse te denominacije. Uvideo sam da nas mnogo toga deli u smislu poimanja Svetog pisma, plana spasenja, svrhe i misije „crkve“, a istini za volju od šarenila svakovrsnog sveta u toj crkvi odeljivali su me i poneki ogavni pojedinci, manipulatori, „vernici na papiru“, duhovni trgovci, samopravednici koji misle da su živi sveci, bezakonici koji bi, da pakao stvarno postoji, zaista tamo goreli...

    Uočio sam da su pojedini ljudi u tom verskom sistemu zaposednuti od demona, dok je u slučaju nekih drugih očito posredno delovanje nečistih sila na šta je potpuno neosetno celokupno verništvo te denominacije koje, usled emocija da spasava ceo svet, ne razlikuje duhove niti shvata kakve sve podlosti čini nečastivi držeći ih u zamkama. Moj pokojni drug Neša, nekada revnosni mladi adventista i propovednik, rekao mi je početkom ovog veka sa punim samopouzdanjem: „Ali adventistička crkva će da završi Delo Božje!“ Koji minut pre toga je pred celim društvom naveo razne grehove koje čine adventistički propovednici. Sumnjičavo sam ga gledao i odgovorio mu da će vreme pokazati. Kroz nekoliko godina završio je gorko razočaran u taj sistem. Odao se svakodnevnom neprestanom radu i, poput te verske zajednice, prvo se ugasila njegova duhovnost, a zatim život. Prekasno je otkriveno oboljenje koje ga je odvelo na počinak i spasilo daljih sekiracija zbog bezakonih adventističkih lavirinata i sada čeka na vaskrsenje. Nije čudo što se razočarao. Takav sistem čini ljude duhovno jalovima i ostavlja pustoš. Ta forma pobožnosti navlači na sebe masku „jedine istinite crkve“ u kojoj biblijska istina već decenijama zamire, a sada je na izdisaju. Vara se ko god misli da će neka Bogom dana reforma da to preokrene. Nemoguće je reformisati sistem koji se zaglibio u puteve ovoga sveta. Pre ili kasnije, jedini spas je da se odvojiš od vavilonskog sistema da bi ostao duhovno zdrav. To govorim iz bogatog ličnog iskustva.

    Besplodno bi bilo analizirati dela pojedinaca i određene pojave bezakonja u tom sistemu pošto nema savršenih ljudi, a time ni savršenog sistema. Potrebno je samo uzeti u obzir nekoliko osnovnih učenja i praksi tog sistema koje su nebiblijske, čak pogubne. Jedna od tih je skupljanje takozvanog „dara“ u subotu, praksa nezabeležena u Delima apostolskim izvorne istinske Ekklesie („crkve“) koja tako nešto nije doživela ni u sinagogama gde se okupljala sa - po adventističkom verovanju - „izgubljenim“ jevrejskim narodom. Još užasnija praksa je traćenje desetka i tih novčanih darova na besmislene lustere od 50.000 evra (u Novom Sadu), na zgrade, putovanja, limuzine, inostranstva i štošta drugo, dok je veliki deo vernika prepušten sebi, nemaštini, neizolovanim kućama, podstanarskoj bedi... Neki od tih nesrećnika su završavali kod mene u kući, drugima sam pomogao da plate struju, treće upozoravao da se okanu paganskih praznika... Još pamtim koliko sam bio šokiran kada sam prvi put došao u beogradsko sedište tog sistema i u dvorištu video sjaj luksuznih limuzina parkiranih u subotu, a koje su mogli da gledaju i stanari okolnih zgrada usred bede 90tih. To predstavnici Hristovi?
    Ako je tačna priča da se vođa te denominacije svojevremeno požalio vernicima da su mu se predstavnici drugih crkava, koji su pozvani na sastanak u vladu pokojnog Zorana Đinđića, smejali zato što nema svog ličnog šofera, onda to još bolje svedoči o duhovnom stanju rukovodećeg adventističkog kadra, kao i o protestantskim veroispovestima u Srbiji koje su bile pozvane na taj sastanak. Kakva je suprotnost tim „predstavnicima Hrista“, tim lažnim Hristovim propovednicima, bio Patrijarh srpski Pavle koji nije imao ni vozilo ni šofera?! Eto, srpski protestanti, takvi su navodni predstavnici Isusa Hrista u Srbiji čija su usta puna priče o prihvatanju Hristove ličnosti. Oni zaista predstavljaju Hrista, ali ne biblijskog istinskog Hrista, Jevrejina koji čak nije imao gde glave zakloniti, boraveći u skromnosti kuća svojih učenika, obedujući sa grešnima i hraneći hiljade ljudi. Jesu to predstavnici Hrista, lažnog Hrista koji nije vaskrsao posle tri dana i tri noći (Jevanđelje po Mateju 12:40). To su lažni hristosi, lažni proroci (učitelji) o kojima je sam Hrist (Jevrejin, izdanak potomstva Davidova) upozorio sve nas da ih se čuvamo pošto će izaći mnoštvo takvih i prevariće ne malo ljudi, nego mnoge… Pitali su ga učenici kada će kraj ovoga sveta koji je tako omileo i pripadnicima adventističkog sistema da se ponašaju kao da će ovaj svet zauvek da traje, a 2009. je u propovedi tog sistema u Borči izrečena i teza da nema spasenja izvan te crkve. Nije li to u Srednjem veku tvrdila i rimska crkva?

    Posmatrajući ljude u tom sistemu uočio sam da su mnogi iskreni u svojim namerama i uverenjima. Mnoštvo njih je u tu denominaciju privukla prijatna atmosfera u koju su ih pozvali rođaci i prijatelji. Ali, uprkos iskrenim pobudama, mnoštvo tih ljudi ne shvata suštinu „crkve“ ni dubinu božanskog otkrovenja u Bibliji, a još manje istinsko Jevanđelje Isusa Hrista koje nije o ličnosti Njegovoj nego o Kraljevstvu Božjem koje ne shvata celokupan otpali protestantski sistem (Jevanđelje po Mateju 24:14). Video sam i druge ljude koji su tu dospeli iskreno tragajući za Bogom i otkrivši da je sedmi dan posvećen od Boga. Bio sam i u društvu onih koji, iako svesni doktrinarnih omaški i svakojakih malverzacija tog sistema koji je sastavni deo ovoga sveta, iskreno se nadaju da će se nešto promeniti, da će Bog da interveniše, kao i druge koji su u raskoraku sa svojom savešću zato što nemaju hrabrosti i snage da izađu iz tog sistema. Poznajem i neke nekadašnje vatrene vernike te crkve koji danas skoro nevoljno povremeno odu u posetu na tamošnja bogosluženja pod izgovorom da je to „najbolje u ponudi“, kao da su duhovnost i pobožnost meso na tržnici pa biramo vrstu koja je najbolja….

    Sama Subota je duhovno obesnažena u tom protestantskom režimu. Neki bogosluženja u tom sistemu posprdno nazivaju HAC EPP (ekonomsko-propagandni program). Nekada su adventistički propovednici imali bar izvesnu meru duhovne snage da upozore na opasnost od paganskih običaja, ekumenizma i vavilonskog religijskog sistema koji teži da sve usisa i potčini papskoj mitri. Danas ni traga vatrenim upozorenjima na zlodela papstva, nego beskrajne litanije o ljubavi, milosti, neosuđivanju, toleranciji. Tako je subota izgubila duhovnu snagu i postala ljuštura duhovne ispraznosti koja spolja šljašti sjajem ekumenske tolerancije, zgradama koje su „Božji dom“ (kao da Bog nastava u rukotvorenim crkvama) i svetiljkama od 50.000 evra.

    U proteklim decenijama adventistički sistem je doživeo metamorfoze u kojima je primetno sve veće okretanje običajima sveta i doktrinama protestantizma i rimokatoličanstva. Dobronamerni ljudi će reći da to razvodnjavanje postojanih biblijskih učenja predstavlja vođstvo Svetog Duha koji deluje kroz „crkvu ostatka“… Međutim, link http://www.calltorepent.com/beach-1977/ (pristupljeno 10. jula 2012.) dokazuje ko se krije iza naglih promena i napuštanja solidnih biblijskih temelja zarad veće prihvaćenosti od sveta.

    Na tom sajtu vidimo da je „ekumenska veza“ između Adventista sedmog dana i drugih denominacija uspostavljena 1965. preko čoveka po imenu Bert Beverly Beach. Već 1968. je vatikanski Sekretarijat za hrišćansko jedinstvo vera izjavio da su Adventisti postali redovni učesnik na konferencijama Sekretarijata svetskih konfesionalnih porodica (Religious News Service, May 18, 1977). Beach je 1970. postao sekretar Konferencije generalnih sekretarijata hrišćanske svetske zajednice, ekumenističke organizacije (Adventist Review, July 10, 1990).

    Sedamdesetih godina prošlog veka „tajna bezakonja“ uspela je da uvuče u svoj „Vavilon“ adventistički pokret i da neutrališe čvrste biblijske temelje i jasnu sliku o duhovnom Vavilonu. U jednom sudskom procesu u kojem je učestvovala adventistička crkva, Neal Wilson, predsednik adventističke Severnoameričke unije izjavio je pred sudom da iako je nekada ta crkva imala jasno antirimokatoličko stanovište i iako su reč „hijerarhija“ adventisti upotrebljavali pežorativno za papski oblik crkvene vladavine, takav stav bio je ništa drugo do „manifestacija široko prihvaćenog antipapstva među konzervativnim protestantskim denominacijama krajem prošlog i početkom ovog veka“. Wilson nehotice priznaje da su Adventisti sedmoga dana nekada imali jasno antipapsko stanovište, ali kao deo konzervativnog protestantizma koji ne drži Božje zapovesti, a ne kao istinska Crkva Božja. Time potvrđuje da su Adventisti u svom istorijskom razvoju postali ništa drugo do subotarski protestanti koje od drugih protestanata razdvaja pretežno to što se (još uvek) drže drukčijeg dana odmora. Wilson je pred sudom izjavio i to da iako ta crkva uči i dalje da je vladavina jednog čoveka u crkvi suprotna Reči Božjoj, ipak dobar adventizam sedmoga dana više ne izražava „averziju prema Rimokatoličanstvu“ (na sajtu se navodi broj predmeta u kojem je zabeležen Wilsonov iskaz). [Neal Wilson je otac sadašnjeg predsednika GK, Teda Wilsona.]

    18. maj 1977. Papa prima u audijenciju učesnike Sekretarske konferencije Sveta ujedinjenih crkava. Beach predstavlja sve Adventiste sedmoga dana. Na sajtu je engleski prevod portugalskog članka vatikanskog glasila Osservatore Romano od 29. maja 1977. u kojem su citirane papine pozdravne reči upućene Beachu i da je Beach tom prilikom uručio medalju rimokatoličkom poglavaru u ime svih Adventista sedmoga dana. Papa je između ostalog izjavio:

    „Sa svoje strane, Katolička Crkva je svečano posvećena, preko Drugog Vatikanskog koncila, ekumenizmu koji se temelji na sve većoj vernosti Hristu Gospodu i preobraćenju srca... Osnaženi silom reči Božje stoga težimo, uprkos svim poteškoćama, ka cilju potpunog jedinstva u Hristu i Crkvi“.

    Hrvatski rimokatolički list Glas koncila od 5. juna 1977. citira reči Berta Beacha koje je u ime svih Adventista sedmoga dana izgovorio u etar Radio Vatikana:

    „Bila mi je velika čast što sam kao Sekretar Konferencije prisustvovao ovde u Rimu u audijenciji kod Svetog Oca“.

    Dakle, svi putevi, pa i putevi adventističkog pokreta, sada vode u Rim gde, kaže Beach u ime svih Adventista, stoluje „Sveti Otac“.

    Na sajtu potom sledi analiza elemenata medalje koju je Beach poklonio papi. Ističe se da Hrist na medalji nema krunu (Otkrivenje 19:12), da je oblak sa devet svetlećih munja simbol kojim su se koristile religije tajni i srednjovekovno papstvo, da su osam anđela simbol dana sunca (broj Cool, da je malteški krst vatikanski simbol i simbol sunca i da četvrta zapovest glasi onako kako ju je papstvo izmenilo stavivši je kao treću zapovest u svoj katehizam. Autori sajta zaključuju da je time dat pristanak na promene koje je papstvo uvelo u Božji zakon.
    Na osnovu ovih otkrića postaje jasno zašto je razvodnjena doktrina u adventističkom sistemu, zašto su subotnja bogosluženja umnogome izgubila snagu i svežinu, zašto su sve popularnije rimske svetkovine. Beach je pomogao da se jedna od vodećih rimskih svetkovina 1997. godine harmonizuje među svih crkvama tog duhovnog Vavilona kada se sastao kao predstavnik Generalne konferencije Adventista sedmoga dana sa drugim crkvama u Svetskom savetu crkava po pitanju datuma Uskrsa! „Crkve treba da sprovedu obnovu i oporave značaj nedelje“ glasi treća stavka u agendi te konferencije, a poražavajući dokument koji navodi na Konstantina i Nikejski koncil, u čijem sastavljanju je učestvovao Beach, objavljen je na linku:
    http://www.oikoumene.org/en/resources/documents/wcc-commissions/faith-and-order-commission/i-unity-the-church-and-its-mission/towards-a-common-date-for-easter/towards-a-common-date-for-easter.html#c10573

    U završnim komentarima svog rada o istoriji Crkve Golubić zapaža:

    „Vođe ekumenizma nam kažu: Dođite. Priključite se nama. Niko vam ne brani da i dalje svetkujete subotu i ispovedate i ostale tačke svoje vere. Mi znamo da bi nam to bilo za neko vreme dozvoljeno u krilu ekumenizma. Ali mi smo pozvani ne samo da subotu svetkujemo, već da je i drugima objavimo i da ih pozovemo da je drže. To ekumenizam ne bi tolerisao“ (Mirko Golubić, Istorija hrišćanske crkve (skripta), Beograd: Adventistička viša teološka škola, 1970, 338).

    Vatikan je oduvek protiv četvrte zapovesti i čini sve da je demorališe, neutrališe i uništi! Zar posle ovoliko vekova postojanog delovanja te ustanove to nekima i danas nije jasno? Naravno da ekumenizam ne toleriše držanje subote. Štaviše, vidimo da 1997. forsira drevni vavilonski dan sunca i vaskrsenje boga Vala, nedelju i Uskrs, u čemu mu zdušno pomaže Generalna konferencija Adventista sedmoga dana. I ove godine je papstvo u više navrata potenciralo potrebu da se drži nedelja. Zato svima treba da postane jasno da ekumenski pokret svim silama potajno („tajna bezakonja“) radi na tome da do kraja uruši držanje subote i među Adventistima Sedmoga dana i među ostacima izvorne Crkve Božje u Americi i svetu.

    Vjerovatno ima istine u ovome ,više i ptica na grani vidi da je vodstvo svake crkve otpalo.
    Ali izvjesni  Aleks je jedan od najjačih protivnika na našim prostorima ne samo loših ubačenih stvari u adventizam,nego i samog rada Ellen White ,tj. preciznije da kažem ,biblijskih istina koje izvorni adventizam jedini ima .Čovjek je izjavio i postavio sliku na Facebooku ,to sam svojim očima gledao ,koja glasi ' Gojimi samo postoje da služe Židovima' .Čak su ga sami njegovi judeo -kršćani ispravljali i zgrozili se kad su vidjeli što je objavio .On smatra gojimima sve osim svoje vjere .Judeokršćanski sistem smatra da ćemo mi ako se spasimo ,služiti njima ,krivo shvaćene riječi 'dat ću mu vlast nad narodima' iz Otk .Neznam koliko mogu vjerovati tom izvoru informacija .Primjetio sam da judeokršćani najviše napadaju i najviše se daleko bave adventizmom ,pišu razne traktate i članke protiv .Boje se osuditi druge,veće vjere ,ne svi naravno ,neki i protestiraju protiv glavnih ,ali adventizam nonstop napadaju ,pogotovo proročicu tj. izvorni adventizam .Judeokršćanin mi je jedan govorio često da bi ja u teokraciji izgubio glavu .Ispod tog finog nazovi 'starozavjetnog' omotača ,krije se militantni duh i to ne poštujem .Naravno oni su i Stari Zavjet potpuno krivo shvatili ,o čemu si mi ti najviše otvorio oči kada si pisao istinu o dispencionalizmu .

    Ali Aleks isto se bori protiv GMO i ima stvarno lijepih stvari za koje se bori,ovo gore sam rekao čisto da se zna što misli o tvojoj vjeri Pavle.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 24/5/2015, 18:38

    Jasno mi je potpuno kako razmišljaju, ali ovo što je bilo korisno za ASD sam izdvojio iz te skripte.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Nathanael 24/5/2015, 22:04

    PavleS (citat):Jasno mi je potpuno kako razmišljaju, ali ovo što je bilo korisno za ASD sam izdvojio iz te skripte.
    Apsolutno Smile .
    avatar
    mulder


    Broj komentara : 9
    Registration date : 2013-03-09

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  mulder 17/6/2015, 16:34

    PavleS (citat):DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Hopech10

    Hope Channel i humanistički logo
    Za više detalja o porijeklu ovog simbola vidi: http://en.wikipedia.org/wiki/Happy_Human
    "Dobri" bez Boga

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 HENFVbIm
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 10/7/2015, 10:33

    "'Dobrice' bez Boga" ovih dana imaju zasijedanje Generalne Konferencije u San Antoniju, Teksas. Kako izgleda, do informacija se dolazi teže nego 2010. godine kada su se bili baš "raspištoljili". Vjerovatno su zbog odjeka i komentara na prethodno zasijedanje GK shvatili da moraju biti oprezniji. (Tim povodom nastao je i članak objavljen na sajtu IRI pod nazivom DEMOKRATIJA U CRKVI.)

    Kako bilo, ovaj hepening u San Antoniju košta 20 miliona USD (zvanična informacija sa ASD sajtova), vrtoglava cifra koju oni "ublaže" izgovorom da je to "svega 1$ po članu".

    Interesantno je da su jednom Starbucks lokalu platili da bude zatvoren za vrijeme trajanja sjednice, kako delegati ne bi dolazili u iskušenje da kafenišu. Cool

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Image13

    Osoblje lokala je oduševljeno ovim potezom, jer, kažu, "platili su nam da pijemo, umjesto da radimo", posebno što im se uklopio još i američki praznik, 4. jul. Very Happy

    Ono što je meni palo u oči je ironičan natpis koji su adventisti postavili na lokalu, očito nesvjesni toga:
    "Closed due to the appearance of evil", što bi u prevodu značilo "Zatvoreno zbog pojave zla".

    Uskoro ćemo nešto opširnije pisati o zasijedanju upravnog tijela ove moćne korporacije.
    avatar
    Nikola Šavija


    Broj komentara : 116
    Registration date : 2015-03-19

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Nikola Šavija 15/7/2015, 15:11

    Skoro mi je jedan prijatelj koji je prisustvovao krištenju u HAC ( hrišćanskoj adventističkoj crkvi ) rekao neka od pitanja koja predhode samom krštenju. Evo dva najzanimljivija:

    1. " Da li veruješ da je Adventistička crkva, crkva ostatka "?
    2. Da li se bavezuješ da ćeš davati desetak Adventističkoj crkvi?

    Molim za komentar ljude koji su članovi ove crkve da iskomentarišu ova pitanja? Mogu i ostali naravno da komentarišu ukoliko žele.

    Hvala
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Nathanael 16/7/2015, 12:36

    Nikola Šavija (citat):Skoro mi je jedan prijatelj koji je prisustvovao krištenju u HAC ( hrišćanskoj adventističkoj crkvi ) rekao neka od pitanja koja predhode samom krštenju. Evo dva najzanimljivija:

    1. " Da li veruješ da je Adventistička crkva, crkva ostatka "?
    2. Da li se bavezuješ da ćeš davati desetak Adventističkoj crkvi?

    Molim za komentar ljude koji su članovi ove crkve da iskomentarišu ova pitanja? Mogu i ostali naravno da komentarišu ukoliko žele.

    Hvala

    Kršćanska adventistička crkva ,dakle uvijek mi je bilo čudno kad sam ušao u nju ,zašto naglašavanje kršćanska .Kasnije sam saznao da je to postala ,tu titulu dobila kad je prihvaćeno Trojstvo ,jer ako se Trojstvo odbaciva ,onda možeš biti samo sekta ,a ako odbacivaš neke druge ''istine'' ,onda si kult . Malo po malo sam shvatio gdje desetak odlazi .Kada sam bio u hotelu na konferenciji jednom ,hotel je bio luksuzan ,najbolji ,a jela su bila kao iz priče o siromahu i bogatašu ,samo što je srećom ,adventistički narod jeo malo manje kolača i masti i puno manje mesa od turističkih gosta .Sada dajem od srca ,veselo ,nekim od najboljih 'specijalnih postrojbi ' kako ih nazivam ,za navještanje Poruke 3 Anđela ,a nisu dio crkava. To koliko netko daje ,nemora biti samo desetak ,može se i više dati ,neki su dali i kuće u Djelo u ranoj zajednici apostola .Desetak pripada Gospodinu i njegovi radnici trebaju imati sve uvjete ,ali ako ga damo na krivo mjesto ,pomalo smo odgovorni da će ga nevjerni radnici potrošiti na automobile i kupiti djeci i ženi televiziju ,a ne da će otići na širenje Vijesti Trojice Anđela .

    Crkva ostatka ? Neki dan su promjenili mišljenje o Ellen White .Umjesto da je počaste i nastave vjerovati da je ona sluga Gospodnji ,dakle ona je za sebe rekla da je ona više od proroka ,biblijskog proroka ,ona je prema njenim riječima, sluga Jahvin ,a ne samo prorok .Oni su to ukinuli i kad sve to vidim što se dešava ,drago mi je da više nisam član te organizacije .Ja sam adventist ,a ne neka mješavina ,nema kompromisa ,rekli bi Illuminati 'ne primamo donacije ' ,tako i svi koji u teologiji imaju istinu ,oni ne primaju donacije ,puno više odbijaju donacije od Illuminata ,jer novac je prolazan ,a ono što mi izvorni adventisti imamo ,je iznad svakog blaga ,neprocjenjivo ,vječno i sveto .

    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Nathanael 16/7/2015, 12:38

    PavleS (citat):"'Dobrice' bez Boga" ovih dana imaju zasijedanje Generalne Konferencije u San Antoniju, Teksas. Kako izgleda, do informacija se dolazi teže nego 2010. godine kada su se bili baš "raspištoljili". Vjerovatno su zbog odjeka i komentara na prethodno zasijedanje GK shvatili da moraju biti oprezniji. (Tim povodom nastao je i članak objavljen na sajtu IRI pod nazivom DEMOKRATIJA U CRKVI.)

    Kako bilo, ovaj hepening u San Antoniju košta 20 miliona USD (zvanična informacija sa ASD sajtova), vrtoglava cifra koju oni "ublaže" izgovorom da je to "svega 1$ po članu".

    Interesantno je da su jednom Starbucks lokalu platili da bude zatvoren za vrijeme trajanja sjednice, kako delegati ne bi dolazili u iskušenje da kafenišu. Cool

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Image13

    Osoblje lokala je oduševljeno ovim potezom, jer, kažu, "platili su nam da pijemo, umjesto da radimo", posebno što im se uklopio još i američki praznik, 4. jul. Very Happy

    Ono što je meni palo u oči je ironičan natpis koji su adventisti postavili na lokalu, očito nesvjesni toga:
    "Closed due to the appearance of evil", što bi u prevodu značilo "Zatvoreno zbog pojave zla".

    Uskoro ćemo nešto opširnije pisati o zasijedanju upravnog tijela ove moćne korporacije.

    Po mom mišljenju samo sazivanje takvih skupova je hula prema Jahvi ,jer da se ima izvorna i prava vjera, ne bi trebalo sazivati skupove i trošiti milijune ,nego bi milijuni bili utrošeni u navještanje Poruke Trojice Anđela i odavno bi Djelo Jahvino na Zemlji bilo završeno i Krist bi došao .
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  beka26 16/7/2015, 13:18


    Nije mi nikako jasno kako ljudi jednostavnim čitanjem Sv. pisma (i starog i novog zavjeta) bez unaprijed usvojenih predrasuda ne mogu da vide da Bog nije nikakvo trojstvo, nego da postoji samo Bog Otac i njegov sin Isus.
    Pa i Isus sam kaže da je on rodjen od Oca ili proizišao od Oca, da je Otac veći od njega, te da će se na kraju i sam Sin pokoriti Ocu itd.
    Duh sveti nije nikakva osoba nego Božiji duh ili Kristov duh. Uzgred u Bibliji se nigdje ne spominje Bog Sveti duh.
    Prema tome trojedini bog je lažni bog, a Sveto Pismo je tu vrlo jasno: ONI KOJI SE KLANJAJU LAŽNIM BOGOVIMA USTVARI SE ĐAVOLIMA KLANJAJU.
    (katolicizam, pravoslavlje, islam, protenstantizam, budizam, hinduizam, evolucionisti, ateisti i mnogi drugi )
    Svrha trostruke anđeoske vijesti i jeste da navede ljude da se prestanu klanjati lažnim bogovima, te da se poklone pravome Bogu.
    Uzalud se adventisti drže subote, ako se u subotu klanjaju lažnome bogu.
    Pa i Izraelci su se u subotu klanjali Balu.
    Otkrivenje 14,7 I govoraše velikijem glasom: bojte se Boga, i podajte mu slavu, jer dođe čas suda njegova; i poklonite se onome koji je stvorio nebo i zemlju i more i izvore vodene.
    A TO NIJE TROJEDINI BOG, NI ALAH, NI ŠIVA, NI MITRA, NI ODIN NITI BILO KOJI DRUGI LAŽNI "BOG".
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 19/7/2015, 22:44

    Zasijedanje Generalne konferencije u San Antoniju, Teksas, 2-11. jula, samo je potvrdilo ono što smo ranije konstatovali. Generalno, dešava se kontinuirana degradacija u smjeru prilagođavanja svjetovnim nazorima i opšteprihvaćenom hrišćanstvu po imenu. Otpad je sve dublji a šminka sve jača.

    Očekivano, za predsjednika je reizabran Ted Vilson, koji će u prvom mandatu ostati najviše upamćen po kampanji štampanja i distribucije potpuno osakaćene verzije knjige „Velika borba“ od Elen G. Vajt pod novim nazivom „Velika nada“ u višemilionskom tiražu. Treba se podsjetiti da je Ted sin Nila Vilsona koji je takođe bio predsjednik GK u periodu od 1979-1990. godine, što potvrđuje činjenicu da ovom crkvom vladaju klanovi „starosjedilaca“, koji, kako izgleda, imaju više veze sa svim i svačim, osim sa živim Bogom. Gospodin Nil je svojevremeno nazvao svoju crkvu „istinskom katoličkom“, a pred sudom se odrekao prošlosti Adventnog pokreta, izjavivši da je antipapstvo „istorijska gomila smeća“ (Neal C. Wilson, past president of the Seventh-day Adventist General Conference, Court Transcript of United States vs the Seventh-day Adventist Church, Equal Employment Opportunity Commission vs the Pacific Press Publishing Association and the General Conference, Reply Brief for Defendants, p 4, Civil Case #74-2025 CBR, presided over by Judge Charles B. Renfrew, U.S. District Court, San Francisco, California, 1974-1975.).

    Interesantno je kako izgleda logo GK zasijedanja 2015.

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 En_logo

    Pored krsta za koji mnogi kažu da stoji naopako, tu je pentagram i još jedan čudni znak koji bi navodno trebao simbolisati objekat u kojem se sjednica održavala. Primjetan je i znak ® uz natpis „Seventh-day Adventist“, što ukazuje da je ime crkve registrovani trgovački znak.
    Takođe, adventistički logo za potrebe sjednice je okružen spektrom boja koje vrlo asociraju na LGBT boje duge.

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Gcs20110

    Ranije usvojena praksa „demokratskog glasanja“ i ovog puta je došla do izražaja. Tako su delegati imali prilike glasati da li su za rukopoloženje žena u službu. Iako je to bila inicijativa Sjeverno-američke divizije, izglasano je „ne“ u odnosnu 1381 : 977. Zbog očigledno vrlo jakog feminističkog lobija u crkvi, na ovom polju se možda vodila i jedina stvarna borba tokom zasijedanja GK 2015.

    Delegati su takođe glasali o „značajnim izmjenama 28 osnovnih vjerovanja“, premda je jasno da su bitne doktrine odavno prilagodili pseudo hrišćanstvu, počevši od „trojstva“ kao ulaznice u Vavilon. Ove sjednice su osmišljene tako da se napravi utisak kako ti ljudi odlučuju o vrlo važnim stvarima, iako je jasno da su ključne stvari već ranije „odlučene“ u krugovima moći. Stoga ćemo se samo kratko zadržati na jednom od vjerovanja koje se odnosi na stvaranje. Naime, dodata je odrednica da je naša planeta stvorena „nedavno“, što neki tumače kao oko 6.000 godina, dok drugi kažu između 6-12 hiljada godina. Šta to znači? Da je počela licitacija sa hiljadama godina, baš kao u vrijeme pravljenja tzv. teističke evolucije. I oni su počeli sa istom cifrom. Pitanje je samo vremena kad glasovi ovih „delegata“ mogu prevagnuti u korist teorije evolucije ili neke druge prevare. Interesantno je da su neki od njih pravdali svoje viđenje „6-12 hiljada godina“ pozivanjem na to da je Sunce stvoreno četvrtog dana, i da niko ne zna da li su to bili baš dani od 24 sata. Podmuklo i lukavo. Tako, igrajući se riječima, GK može vrlo lako da proturi najteže jeresi, a da članovi crkve to gotovo i ne primijete. No šta god ovi šarlatani izglasali, to postaje OBAVEZUJUĆE za sve crkve.

    Napokon, delegati su se „diplomatski“ složili da je „brak zajednica muškarca i žene“, što u perspektivi znači da mogu glasati da li je to možda „zajednica čovjeka i magarca“ i slično. Samim dovođenjem u pitanje podrazumijevanih istina jasnih po sebi, na ovakvim sjednicama se promoviše satanizam.

    Što se tiče Elen Vajt, GK je „riješila“ da objavi neke njene neobjavljene rukopise koje je „krila 100 godina“, što sad nema neku posebnu težinu, pošto se crkva odavno izjasnila da ne formira svoje „doktrine“ na osnovu njenih spisa. Novina je to što su na ovoj sjednici pored njenog imena maknuli tvrdnju da je „Božji glasnik“, kako je ona sama za sebe svojevremeno kazala.

    Uzgred, ovaj hepening je koštao 20 miliona američkih dolara, što je za 5 miliona ili 1/4 više nego prošlo zasijedanje u Atlanti (Džordžija) 2010. godine. Glamur i apetiti se povećavaju, glumci su prešli u profesionalce.

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Predsednik-Vilson-poziva-na-jedinstvo-u-misiji-760x300
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 21/7/2015, 09:34

    Čujem da je neki adventistički propovjednik izjavio kako Generalna konferencija predstavlja Urim i Tumim, dva draga kamena za otkrivanje Božje volje.

    Jedan drugi "filozof", godinama glavna faca na čelu Jugoistočne Evropske Unije, rekao je čovjeku koji zastupa izvornu biblijsku nauku o Bogu (antitrinitizam) da on ne može da raspravlja o takvim predmetima, jer za tako nešto je potrebno akademsko znanje ili zvanje. Isti lik podstiče svoje slušaoce da ne uskraćuju organizmu ono što traži, ako je to meso, onda treba da jedu meso, jer je "i Elen Vajt jela cijeli svoj život". Upućeni kažu da mu je i gospođa akademska klepačica, koja takođe ne uskraćuje zadovoljštinu svom organizmu.

    Pošto nema vjernika u adventističkoj crkvi (korporaciji) da takve izvuku za uši i izbace napolje, onda nije ni čudo što vjeruju u svakakve nebuloze i nemaju predstave o fundamentalnim stvarima, da ne govorimo o razumijevanju proročanstava i dr. (potpuno odsustvo Božjeg Duha). Ova ustanova postala je misionsko polje jednako kao svako drugo, s tim što treba računati da je ljude najteže izvlačiti iz sekti, jer pored tripa da su "jedinstveni" i "najbolje znaju" postoje i snažne psihološke veze i predrasude da će "izginuti" izvan sekte i da je nipošto ne smiju napustiti. Ono što je takođe evidentno su velike mentalne i duhovne blokade kao posledica boravka u sekti, dok se kod "školovanih teologa" može zapaziti velika ispranost mozga, jer stepen ubijanja zdrave religioznosti je u tim "školama/fakultetima" podignut na najviši nivo.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Nathanael 21/7/2015, 10:44

    PavleS (citat):Čujem da je neki adventistički propovjednik izjavio kako Generalna konferencija predstavlja Urim i Tumim, dva draga kamena za otkrivanje Božje volje.

    Jedan drugi "filozof", godinama glavna faca na čelu Jugoistočne Evropske Unije, rekao je čovjeku koji zastupa izvornu biblijsku nauku o Bogu (antitrinitizam) da on ne može da raspravlja o takvim predmetima, jer za tako nešto je potrebno akademsko znanje ili zvanje. Isti lik podstiče svoje slušaoce da ne uskraćuju organizmu ono što traži, ako je to meso, onda treba da jedu meso, jer je "i Elen Vajt jela cijeli svoj život". Upućeni kažu da mu je i gospođa akademska klepačica, koja takođe ne uskraćuje zadovoljštinu svom organizmu.

    Pošto nema vjernika u adventističkoj crkvi (korporaciji) da takve izvuku za uši i izbace napolje, onda nije ni čudo što vjeruju u svakakve nebuloze i nemaju predstave o fundamentalnim stvarima, da ne govorimo o razumijevanju proročanstava i dr. (potpuno odsustvo Božjeg Duha). Ova ustanova postala je misionsko polje jednako kao svako drugo, s tim što treba računati da je ljude najteže izvlačiti iz sekti, jer pored tripa da su "jedinstveni" i "najbolje znaju" postoje i snažne psihološke veze i predrasude da će "izginuti" izvan sekte i da je nipošto ne smiju napustiti. Ono što je takođe evidentno su velike mentalne i duhovne blokade kao posledica boravka u sekti, dok se kod "školovanih teologa" može zapaziti velika ispranost mozga, jer stepen ubijanja zdrave religioznosti je u tim "školama/fakultetima" podignut na najviši nivo.

    Ako nešto nemogu nikako da podnesem ,to je kada se u bilo kojoj organizaciji vođe uzdignu i govore farizejski da s njima može raspravljati samo netko na 'nivou ' .Kada sam ušao u tu crkvu ,očekivao sam da će to biti dobro ,ali našao sam da sam ,kao Martin Luther u Rimu .Ja jeo žitarice ,a ovi deru po kolačima od malih do velikih ,kažu meso je bitno zašto ne jedeš meso ,neki su bili vegetarijanci ,ali su žestoko udarili po keksima i jajima ,a ne po biljnoj hrani .Cure mlade se oblače jednako kao i svjetovne cure, samo što ne puše ,ne piju ,ne truju se koliko svjetovne ,pa su još atraktivnije u tim oskudnim krpicama .Čim vide da osoba u crkvi ukorava i bavi se duhovnim stvarima ,a ne stjecanjem para i liberalnih pogleda ,odmah se prave da te ne poznaju i smatraju propalicom ,fanatikom ,jer ne voziš skupocjene motore i živiš slično biblijskim uzorima .Ali uvijek ta ponavljanja ,ne gledajte na crkvu ,gledajte na Krista ,pa mislim se ,tek sam izašao iz velikih crkava i došao ovdje i ovdje kao Luther u Rimu naiđem na lošu situaciju . Ima tu divnih ljudi i žena ,ali situacija je jako loša ,da je proročica živa ,ona bi bila odavno izbačena iz crkve .Damir Gal je umro prije par godina ,čovjek je revno propovjedao poruku 3 anđela i nešto završio u bolnici ,nakon par dana kažu umro je .To mi je bilo čudno ,pucao je od zdravlja ,bio sam u kontaktu s njim i bio je pravi propovjednik ,izbačen iz crkve radi propovjedanja vijesti 3 anđela .Nigdje nisam osjetio toliku mržnju i netrpeljivost kao kada sam stao na stranu Elleninih poruka ,a ne za crkvu ,a taman su bile u tijeku rasprave online o tome ..To su rasprave ništa manje vulgarne i jadne ,nego u nekim birtijama ,u debatama sam sudjelovao i onda shvatio da to nema veze sa onom crkvom u koju je išla Ellen G .White .
    kainos
    kainos


    Broj komentara : 67
    Registration date : 2012-12-21

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  kainos 27/7/2015, 10:08

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 27/7/2015, 10:38

    kainos (citat):
    Ovaj Vilson u svom govoru pred 50.000 ljudi poručuje prisutnima i svim adventistima da se mantrom "prelazi Jordan" i ulazi u Božje carstvo.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 27/7/2015, 11:02

    Veliko je pitanje ko stvarno raspolaže ogromnim novcem koji prihoduje Generalna konferencija.
    avatar
    Vlatko


    Broj komentara : 460
    Registration date : 2009-07-04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Vlatko 27/7/2015, 11:19

    kainos (citat):

    Opet demagogija, SDA je Božja crvka, lik nije ljut na Wilsona, kaže da nije siguran da li bi itko drugi bolje vodio crkvu, ljut je na onaj komitet koji vodi crkvu jer oni kao kontroliraju Wilsona, isti je kao i Mansour, Veith, ili Aleksandar Petrović. Zašto uopće trošiti vrijeme na ovakve teme?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 27/7/2015, 11:36

    Opet demagogija, SDA je Božja crvka, lik nije ljut na Wilsona, kaže da nije siguran da li bi itko drugi bolje vodio crkvu, ljut je na onaj komitet koji vodi crkvu jer oni kao kontroliraju Wilsona, isti je kao i Mansour, Veith, ili Aleksandar Petrović. Zašto uopće trošiti vrijeme na ovakve teme?
    Ljudi kao ovaj Mould su zatravljeni crkvom i tu izgleda nema pomoći, tako da nijesu u stanju ništa artikulisati da nije u tom okviru, ali za mnoge je dobro da čuju ovakve stvari.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Nathanael 27/7/2015, 19:12

    I meni se počelo gaditi sve to ,ali oni bar rade videe o tome što je pozitivno ,nemožemo reći da nisu najjaktivniji u svijetu .Ali veliki je problem što su koncetrirani na SDA ,a ne na svijet .Na koju foru misle svijetu prenijeti svjetlo 3 anđeoske vijesti neznam ,ali na ovaj je pohvalno da vraćaju ljude iz SDA u izvornu adventnu vjeru ,što je veliki posao .Stalno napominju da je svijet pokvaren ,jer adventisti ne davaju ukore svijetu ,mislim da je to krivo ,jer ne daje se ukor riječima nego načinom života ,bez želje da se ukorava ,sam život i djela ukoravaju na pravi način ,kako jedan čovjek može uopće ukoriti drugoga ,da mu reče 'daj odmaraj subotom ,nevalja ti nedjelja ' uopće ne shvaćam o čemu pričaju u tom pogledu .Isus je obratio 12 apostola ,a drugima je govorio u prispodobama .Zar je Isus bio nemoćan da cijeli svijet ,ili bar pola Izraela obrati ,pa valjda je Isus znao ukoravati i radio je čuda koja se nikada više neće na Zemlji ponoviti ,dan danas je najpoznatija osoba svih vremena , u svim zemljama svijeta .Ako on nije uspio za života ukorom preobratiti bar svoj narod ,onda kako će današnji adventisti bez obzira koja frakcija ,obratiti svijet ,to je utopija .Svatko bira smrt ili život ,Jahve svaki dan objavljuje istinu cijelom svijetu i djeci i starcima ,na čovjeku je odgovornost ,istina je već odavno rečena ,zapisana i ima je na svakom uglu .Ljudi biraju hoće li u dan u koji ih Jahve pozove da saznaju istinu ,poći da saznaju ili će poći putevima novca,požude ili mode .

    Mislim da bi trebali praviti poruke za cijeli svijet ,jer videi su im super ,ali ipak previše gnjeva ima u njima ,nekako ratnički nastupaju ponekad ,ali nema ništa loše u tome ,vidi se da imaju žara .Taj žar bi trebali prenijeti svijetu ,a ne samo adventistima na papiru . Svijet umire od žeđi i gladi za istinom ,mi adventisti imamo istinu ,čemu onda ponavljanje ,radije onima koji nemaju istinu donijeti i ponuditi .Razlog zašto još Krist nije došao je taj što se ljudi nisu još odlučili za ili protiv Vijesti 3 anđela ,svaki čovjek mora odlučiti .Čak i da adventisti ništa više ne pišu i ne govore ,ljudi imaju dovoljno materijala da saznaju istinu ,preko interneta ,knjižnica i slično .Ne vjerujem da postoji šansa da itko ostane u tami ,a ima iskrenu i dobru volju da se spasi i služi Jahvi .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 27/7/2015, 19:28

    Martin from Germany (citat):I meni se počelo gaditi sve to ,ali oni bar rade videe o tome što je pozitivno ,nemožemo reći da nisu najjaktivniji u svijetu .Ali veliki je problem što su koncetrirani na SDA ,a ne na svijet .Na koju foru misle svijetu prenijeti svjetlo 3 anđeoske vijesti neznam ,ali na ovaj je pohvalno da vraćaju ljude iz SDA u izvornu adventnu vjeru ,što je veliki posao .Stalno napominju da je svijet pokvaren ,jer adventisti ne davaju ukore svijetu ,mislim da je to krivo ,jer ne daje se ukor riječima nego načinom života ,bez želje da se ukorava ,sam život i djela ukoravaju na pravi način ,kako jedan čovjek može uopće ukoriti drugoga ,da mu reče  'daj odmaraj subotom ,nevalja ti nedjelja ' uopće ne shvaćam o čemu pričaju u tom pogledu .Isus je obratio 12 apostola ,a drugima je govorio u prispodobama .Zar je Isus bio nemoćan da cijeli svijet ,ili bar pola Izraela obrati ,pa valjda je Isus znao ukoravati i radio je čuda koja se nikada više neće na Zemlji ponoviti ,dan danas je najpoznatija osoba svih vremena , u svim zemljama svijeta .Ako on nije uspio za života ukorom preobratiti bar svoj narod ,onda kako će današnji adventisti bez obzira koja frakcija ,obratiti svijet ,to je utopija .Svatko bira smrt ili život ,Jahve svaki dan objavljuje istinu cijelom svijetu i djeci i starcima ,na čovjeku je odgovornost ,istina je već odavno rečena ,zapisana i ima je na svakom uglu .Ljudi biraju hoće li u dan u koji ih Jahve pozove da saznaju istinu ,poći da saznaju ili će poći putevima novca,požude ili mode .

    Mislim da bi trebali praviti poruke za cijeli svijet ,jer videi su im super ,ali ipak previše gnjeva ima u njima ,nekako ratnički nastupaju ponekad ,ali nema ništa loše u tome ,vidi se da imaju žara .Taj žar bi trebali prenijeti svijetu ,a ne samo adventistima na papiru . Svijet umire od žeđi i gladi za istinom ,mi adventisti imamo istinu ,čemu onda ponavljanje ,radije onima koji nemaju istinu donijeti i ponuditi .Razlog zašto još Krist nije došao je taj što se ljudi nisu još odlučili za ili protiv Vijesti 3 anđela ,svaki čovjek mora odlučiti .Čak i da adventisti ništa više ne pišu i ne govore ,ljudi imaju dovoljno materijala da saznaju istinu ,preko interneta ,knjižnica i slično .Ne vjerujem da postoji šansa da itko ostane u tami ,a ima iskrenu i dobru volju da se spasi i služi Jahvi .
    Profil koji si dao važi za pojedince HAC-ere, a opšta situacija u crkvi može se opisati kao potpisani pakt sa demonima o nenapadanju. Mrtva priroda.

    Sponsored content


    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 18 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 19/3/2024, 04:15