BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty8/3/2024, 18:07 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty5/3/2024, 21:47 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


+45
Ivan__
Sergej 92
giga
maurico
ljuba79
D.Kresac
RPreligiozan
Green
Nikola Šavija
_Ivan_
Željko
Zdravko Vučinić
Be snake and dove
pilgrim
Dejan79
Lazar.A.
SnezaDjak
PavleS
kainos
Noemi
Jovana
SekaRada
Breath
Nathanael
Jakov
N.K.
Subidubi
kuzma
Sionski
Matija Runje
Enoh
Srdjan Zr
mulder
Vik
SimaS
beka26
xillisoft
sd
prdrg
slap2
Vlatko
slap
No Nick
Objektivni posmatrac
markoni
49 posters

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    avatar
    markoni


    Broj komentara : 43
    Registration date : 2009-11-28

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  markoni 14/7/2010, 23:07

    O da i to da ti kazem:

    Ne ocekuj da cu prihvatiti da je Crkva postati Vavilon i preci da zivim u Crnu Goru.... kao tvoj sledbenik.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 14/7/2010, 23:41

    markoni (citat):O da i to da ti kazem:

    Ne ocekuj da cu prihvatiti da je Crkva postati Vavilon i preci da zivim u Crnu Goru.... kao tvoj sledbenik.
    Ajde ne avetaj. Ako nemaš šta konstruktivno da kažeš, samo kvariš ozbiljnu temu neozbiljnom pričom. Slobodan si da prihvatiš i Dalaj Lamu, a što se mene tiče otvorio sam forum da kažem ponešto mimo sajta pa ko šta ima neka doda.
    avatar
    markoni


    Broj komentara : 43
    Registration date : 2009-11-28

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  markoni 15/7/2010, 12:19

    Znaci kada pogledamo ucenje Elene Vajt sta mi vidimo?

    Vidimo da ona u vise navrata daje tako jasne izjave da Crkva nikada nece pasti i da nikada nece postati Vavilon, da se njene izjave jednostavno ne mogu pogresno razumeti. Ona kaze da oni koji nazivaju Crkvu Vavilonom, koji su to govorili pre i koji ce takodje govoriti kasnije, nisu poslani od Boga. To je tako JASNO napisano, na vise mesta i decidirano, da ja nikada ne mogu prihvatiti price onih koji optuzuju Crkvu da je Vavilon.

    Jeste, ima kod nas svega i svacega. u pravu ste vi koji zbog toga galamite i bunite se. Apsolutno podrzavam.

    Ali ono sto vi zaboravljate jeste RESETANJE: Kada bude doslo do resetanja, zli ce biti odvojeni od zita. Dobro seme, dobri ljudi, Hristova garda stajace pred Bogom, spremna da udje u potpuni rat za Zverju.

    I na kraju da dodam jednu primedbu na vas racun. A gde su ovde kada govorimo o Vavilonu... mnogi citati koji kazu da Crkva nije Vavilon, da to ne moze biti, niti ce ikada postati Vavilon? Ako vec nesto radimo pokusavajuci da posteno razumemo neki predmet, nije posteno ni fer iznositi samo argumente u korist onog sto nasoj tvrdnji ide u korist. Da bi se stvarno videla istina... moramo da damo sansu i kontraargumentima. Inace sve sto govorimo jednobrazno, postaje cista i nepostena manipulacija.

    Pozdrav.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 15/7/2010, 13:29

    Sa svojom demagogijom napravio bi karijeru u SPC ili RKC. Pošto ovo nije nijedno od toga, nemoj više.
    avatar
    markoni


    Broj komentara : 43
    Registration date : 2009-11-28

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  markoni 15/7/2010, 22:41

    Razumem ja tebe, ali i to nije moja demagogija.... vec od Elene Vajt licno. Ne grdis ti mene vec nju.

    Može izgledati da je Crkva pred padom, ali ona neće pasti. Ona će ostati, dok će grešnici u Sionu biti izrešetani i pleva odvojena od dragocenog zrna. To je bolan proces, ali se ipak mora obaviti. (Događaji poslednjih dana, 147)

    Interesantno mi bilo ovo:

    Bog je svojoj Crkvi dao poseban autoritet i moć, i niko se ne može opravdati ako ga ne poštuje ili ga prezire, jer bi, čineći tako, prezreo Božji glas. (isto, 38)

    Bog je svojoj Crkvi na zemlji dao najveću vlast pod nebom. Božji glas preko Njegovog sjedinjenog naroda, koji deluje u svojstvu Crkve, treba da bude poštovan. (isto, 39)

    A šta reći za ovaj citat:

    Vi uzimate textove iz Svedočanstava koji govore o kraju vremena milosti, ili o rešetanju među Božjim narodom, i onda govorite o izdvajanju iz tog naroda, o nekom svetijem i čistijem narodu koji će nastati. Sve je to veoma prijatno neprijatelju...Kada bi mnogi prihvatili gledišta koja vi širite, kada bi govorili i postupali u skladu sa njima, pojavio bi se najteži oblik fanatizma koji se ikada mogao videti među adventistima sedmog dana. A sotona bi upravo to želeo. (isto, 41,42)

    Čudno, izgleda je sotoni pošlo za rukom. Zapazi tek ovaj citat:

    Gospod vam nije poverio poruku da adventiste sedmog dana nazivate Vavilonom i da pozivate Božji narod da izađe iz Crkve. Svi razlozi koje biste vi mogli da navedete ne bi mogli da utiču na moje mišljenje o tom pitanju jer mi je Bog dao jasnu svetlost koja se protivi toj poruci...Ja znam da Gospod voli svoju Crkvu. Ona ne sme da bude dezorganizovana ili razbijena u nezavisne atome. To gledište je potpuno neodrživo; nema ni traga ni dokaza da tako nešto treba da se dogodi. (isto, 42)

    Što bi rekli advokati u onim filmovima - nemam više komentar.



    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 15/7/2010, 23:21

    Gospod vam nije poverio poruku da adventiste sedmog dana nazivate Vavilonom i da pozivate Božji narod da izađe iz Crkve. Svi razlozi koje biste vi mogli da navedete ne bi mogli da utiču na moje mišljenje o tom pitanju jer mi je Bog dao jasnu svetlost koja se protivi toj poruci...Ja znam da Gospod voli svoju Crkvu. Ona ne sme da bude dezorganizovana ili razbijena u nezavisne atome. To gledište je potpuno neodrživo; nema ni traga ni dokaza da tako nešto treba da se dogodi. (isto, 42)
    Uzeću tvoj najjači citat na analizu.
    1. Prvo pitanje je KOME Gospod nije povjerio poruku da ASD naziva Vavilonom i da poziva na izlazak. Očigledno da su u pitanju neki fanatici.
    2. Bog je dao jasnu svjetlost o Adventnom pokretu i KAKO Crkva Božja treba da izgleda i djeluje. Liči li ti ova današnja na išta od toga? Ako kažeš da liči, trebaju ti mnogo jače "cvike."
    3. "Ja znam da Gospod voli svoju Crkvu..." I ja sam 100% uvjeren u to. "Gdje su dva ili tri sabrana U MOJE IME ondje sam i JA među njima." Gospodnje ime = Njegov karakter.
    4. Konačno, bilo koje gledište zasnovano na fanatizmu i nečistim pobudama je neodrživo.

    Postavlja se pitanje: ko sve ruši Crkvu Božju? Odgovor je svako ko se ne upravlja po Riječi Božjoj. To može da se radi direktno ili indirektno. Daleko je opasniji ovaj drugi način.
    I da budemo do kraja jasni: ja ne pozivam nikoga da osniva BILO KAKVE ORGANIZACIJE kao što recimo ti radiš. Moj poziv se može sažeti u jednoj kratkoj rečenici: NE ZOVITE SMEĆE CRKVOM i prestanite da ga gurate pod tepih jer će se UBAŽĐETI cijela kuća. Dakle ako bi me neki crkveni demokrata pozvao na odgovornost, pozvao bih i ja njega i pitao šta radi tu.
    Što se tiče spisa Elen Vajt, na njih se može pozivati samo onaj ko ih duboko prouči i ko prije svega poznaje Sveto Pismo i živi po tome. U protivnom to je isto kao kad se u drugim vjerskim zajednicama "gađaju" citatima svojih omiljenih autoriteta da bi "dokazali" kako je njihova crkva ispravna a druge pogrešne. A koliko su adventisti stvarno zainteresovani za objavu djela EGW vidi se po izdavačkim kućama koje će prije objaviti sve lovačke priče i šarene laže nego nju.


    Admin: komentar modifikovan dana: 17/7/2010, 00:38; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    markoni


    Broj komentara : 43
    Registration date : 2009-11-28

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  markoni 16/7/2010, 12:54

    Tebi su ovo dokazi? Brate ... MOLIM TE!
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 16/7/2010, 14:05

    Tebi nema nikakve svrhe odgovarati ali činim to radi drugih ljudi koji eventualno posjete ovaj forum.

    Dakle kad proučavate spise Elen Vajt, obratite pažnju na nekoliko bitnih stvari:
    i) kontekst u kojem se govori o odredjenom predmetu;
    ii) ukoliko je neki odjeljak sumnjiv (naročito kad se radi o afirmisanju crkve ASD), obavezno konsultujte original jer moguće su dvije opcije:
    a) da je prevodilac bio "suviše slobodan" kod prevoda
    b) da su "braća" ispravljajući "gramatičke greške" sasvim slučajno "frizirali" određeni dio
    U tom slučaju potražite neki izvor koji nije pod okriljem Ellen G. White Estate, Vault (ili kako se već zove) jer se radi o ustanovama u koje se ne može imati potpuno povjerenje.
    iii) citati izvučeni iz konteksta nemaju nikakvu težinu, kao što je recimo radjeno u knjizi Dr Fruma (Dr Le Roy Froom, Movement of Destiny) u pokušaju da opravda fukarluk iz 1888;
    iv) čitajte sami EGW i donosite zaključke umjesto da se oslanjate na ono što vam serviraju crkveni teolozi.
    v) uvijek razmišljajte u kontekstu cjelokupnog Božjeg otkrivenja (npr. nemojte padati u zamku preferiranja Novog Zavjeta i zanemarivanja Tanaha, što je praksa u svim "hrišćanskim" crkvama);
    vi) nemojte pogrešno da mislite da je EGW na neki način manji Božji vjesnik od bilo kojeg drugog proroka, jer to prosto nije tačno (da je ona istinski Božji prorok svjesni su svi "obučeni" teolozi, kao recimo visoki sveštenici RKC);
    vii) konačno, imajte na umu da se bukvalno SVE čini da se obori djelo EGW, kako spolja tako i vrlo perfidno iznutra crkve (kao što njena svjedočanstva nijesu odgovorala vodjstvu ondašnje crkve još manje odgovaraju ovima danas).
    avatar
    markoni


    Broj komentara : 43
    Registration date : 2009-11-28

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  markoni 16/7/2010, 14:29

    Meni je najvaznije u celoj ovoj prici da ti licno nisi i nikada neces biti dovoljno kompententan povodom ovakvih pitanja.

    Kako to mozemo znati?

    Tvoj sarkazam, duh i cela prica na ovoj temi, jasno pokazuje svakom i malom casnom, dobrom i vernom coveku, koji ume nezavisno i nepristrasno da razmislja, da pakost koju bljujes i izrazavas, jasno proistice iz viska tvog srca. To si tu ustvari u sustini.

    Jer iz dobrog izvora teci ce samo dobra voda. Ne moze iz jednog izvora teci i gorko i slatko istovremeno.

    Kada god hocete da vidite da li je neko zaista ispunjen istinskim Bozjim Duhom, znace te po tome kojim duhom govori i koje rodove radja.

    Isus je jasno ucio: Covek govori od suviska srca.

    Tako znamo da ono sto zivi u coveku to on ispoljava u svojim recima. A kada bi imao vise vlasti, to bi smo videli i u njegovim delima.

    Jedno mi objasni, sto me stalno ponizavas? Sta ti to znaci i zbog cega se tako nisko ponasas? Zar se ne stidis? Kajes li se ti ikada pred Bogom za tu tvoju neotesanost? Kako ne vidis svu rugobu tvog prepotentnog i oholog duha koji izvire iz tebe? Sta ti je coveve... imas li ti psihickih problema?

    Ja te ne diram, iznosim svoje poglede i misljenja... a ti navalio da ponizavas pa samo tako. Evo idem sa tvog foruma... necu vise da te uznemiravam. Takav mi ne trebas, a ni ja tebi ovakav.
    MIslim da je to najbolje.

    PS: Prvo covece izadji iz svog Vavilona, pa onda dodji da vadis druge iz njega.
    avatar
    markoni


    Broj komentara : 43
    Registration date : 2009-11-28

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  markoni 16/7/2010, 14:31

    Molim admina da me iskljuci sa ovog foruma.

    hvala.....
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 16/7/2010, 19:44

    markoni (citat):Molim admina da me iskljuci sa ovog foruma.

    hvala.....

    Nema potrebe, sam si se odavno isključio.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 16/7/2010, 19:54

    Evo odličnog primjera kako pravi vjernik razmišlja o Crkvi:

    Nikada za vrijeme svoje zemaljske službe Hristos nije objavio da iko od njegovih učenika treba da bude postavljen kao vođa… i ne postoji nagovještaj da je ijedan od apostola naimenovao ijednog od kasnijih učenika za vođu… Stoga je Hristos vođa svog naroda kroz sve vjekove… Hristos će voditi Njegov narod ako oni dopuste da budu vođeni (Džejms Vajt, RH, 1. decembar 1874).
    Nije bila namera Božja da bilo kakav sistem organizacije postoji u hrišćanskoj crkvi koji bi preuzeo vođstvo od Hrista.
    Službenik koji se stavi pod upravu bilo kog odbora u Konferenciji, izvlači se iz Hristovih ruku. Neka nam Bog sačuva našu organizaciju i formu crkvene discipline u njenoj originalnoj formi (isto, 4. januar 1881).
    Očito, Džejms i Elen Vajt su znali kome su odgovorni.


    PavleS: komentar modifikovan dana: 31/8/2013, 00:14; prepravljeno ukupno 2 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 1/8/2010, 23:21

    Evo i nešto materijala sa domaće "estradne scene." Pod pretpostavkom da je samo pola od ovoga istina, a i sam imam pouzdane informacije da određene stvari jesu, komentar se može svesti u jednoj riječi: UŽAS
    Indikativno je, međutim, da se u ovom videu ne pominje naslednik na tronu, Živanović.

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 5/8/2010, 22:41



    Evo i malo dekoracije oko Tamuzovog rodjendana...
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 6/8/2010, 11:23

    Kažu da jedna slika vrijedi više od hiljadu riječi. Na ovom linku vidjećete puno slika koje govore.

    http://www.sdaapostasy.org/SDApix.htm
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 6/8/2010, 13:15

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Cast-c10

    1991 "Cast" studentski godišnjak sa Andrews Univerziteta, Berien Springs, Mičigen

    Zadnje korice:
    - Zapazite okultni znak rukom katolička (paganska) tri prsta koja potiču od vavilonskog "trozubog pozdrava"
    - Valov oreol iznad glave
    - Obratite pažnju na "dugu kosu" ovog "Isusa"
    - Zapazite katolički simbol za univerzum (kristalna kugla u ruci) kao i Valov krst unutar nje.
    - Krst na grudima sa solarnim znakon.
    - Skerletna (purpurna) boja odjeće rimokatolicizma
    U unutrašnjosti ovog godišnjaka može se naći još desetak okultnih slika.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 6/8/2010, 13:31

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Sdarcc10

    Vatikanska zastava na skupštini GK Adventista sedmog dana 1995. godine.
    Zapazite žuto-bijelu zastavu sa vatikanskim amblemom.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 6/8/2010, 13:36

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Sdarcc11

    5. decembar 1988 Pacific Union Recorder, zadnja strana: ŠTA ADVENTISTI MOGU NAUČITI OD KATOLIKA?
    Komentar nije potreban
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 6/8/2010, 13:44

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Lomali10

    Adventistička crkva u Loma Lindi:
    1. falusni zašiljeni svod
    2. Dagonova mitra
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 6/8/2010, 13:49

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Sda-bc10

    Korice SDA Biblijskih komentara, Tom 7A, izdanje iz 1957 od Review & Herald
    - paganski koptski krst ugraviran na koricama (drevni simbol iz Mesopotamije boga Anu; katolici slave koptsku novu godinu u nedjelju početkom septembra; simbol takođe povezan sa kukastim krstom - svastikom)
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 6/8/2010, 13:57

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Sdawin10

    Prozor SDA crkve u San Luisu Obispo, Kalifornija, pun paganskih simbola, od falusnog oblika prozora preko islamske slike koja proklamuje ekumenizam, solarnog diska Vala, Dagonove mitre itd.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 6/8/2010, 14:03

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Sb210

    Jezuitska diploma Samuele Bakiokija.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 6/8/2010, 14:04

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Sb310

    Jezuitska odežda koju ste vidjeli na slici Samuele Bakiokija (u power point prezentaciji) izbliza:
    - zapazite Valov solarni disk
    - Valov krst
    - zvanični IHS za Jezuitski red


    Admin: komentar modifikovan dana: 6/8/2010, 14:40; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 6/8/2010, 14:10

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Sdayou10

    Januar 2007 Adventist World Magazine
    Obratite pažnju na ovu SDA omladinu (ili kako je to moja pokojna baba znala da kaže OJADINU) i "signalizaciju" prstima. Šta zapravo znače dva podignuta prsta (kažiprst i srednji prst)? U katolicizmu to označava vječno apostolsko nasleđe i supremaciju vlasti. Prema tome, ova omladina pokazuje ko je gazda i kome pripadaju (nebitno koliko su svjesni toga). Pored ovoga, na slici se može vidjeti i klasična satanska signalizacija (u žutom pravougaoniku). Na taj način se identifikuju kako zemaljski vidljivi gospodar tako i onaj nevidljivi duhovni.


    Admin: komentar modifikovan dana: 18/8/2010, 20:58; prepravljeno ukupno 2 puta
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3708
    Registration date : 2008-11-01

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  PavleS 6/8/2010, 14:15

    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Hopech10

    Hope Channel i humanistički logo
    Za više detalja o porijeklu ovog simbola vidi: http://en.wikipedia.org/wiki/Happy_Human


    Admin: komentar modifikovan dana: 6/8/2010, 15:37; prepravljeno ukupno 2 puta

    Sponsored content


    DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE - Page 2 Empty Re: DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 19/3/2024, 11:56