BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 23 EmptyYesterday at 13:02 by Niko bez Boga

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty21/3/2024, 14:14 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


+64
KoljaD
Mato T
Semir
Batret
Jovana
RPreligiozan
Nikola Šavija
_Ivan_
Green
Radule
ljuba79
The_Fighter
Stefan68
Be snake and dove
ZoranJ
giga
Stefan
ro004
kuzma
Dejan79
Todorovic Slavko
NinkovicM
natalis
Breath
Mihajlo91
Nathanael
tihonov
godojevic
posmatrac
Nenad
Gresnik
Željko
N.K.
EMO
MiroslavB.
Matija Runje
Sionski
Kika
Boris7
Nesa
SnezaDjak
Storm
szabatka
SimaS
K.S.P.
Tako-je
Zdravko Vučinić
Eliezer
Nebojša
Sapinenti sat
Marko96
Enoh
peko
beka26
marijan
Iskren
Rab Boziji
bit će dobro
markoni
nema_ime
Vlatko
Petar
ProVokator
PavleS
68 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    MiroslavB.
    MiroslavB.


    Broj komentara : 47
    Registration date : 2014-07-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  MiroslavB. 14/9/2014, 22:41

    Pavle hvala vam puno...Nisam zeleo toliko da pravim problem...Rekao sam ovako "zelim da kupim bibliju novi revidirani prevod"...tako sam mu rekao jer sam znao koji je savremeni tj. ciji je i on me prosledio dalje...Hvala vam jos jednom!
    MiroslavB.
    MiroslavB.


    Broj komentara : 47
    Registration date : 2014-07-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  MiroslavB. 17/9/2014, 11:21

    Sta mislite o ovoj stranici,posto tvrdi dosta toga sto se ne poklapa sa onim sto sam do sad ucio,npr. da je Sabat ukinut sa Isusom,da je Sabat bio odredjen samo za starozavetne Izrailjce...Cak kaze da je Isus ukinuo starozavetni ZAKON raspecem...Evo pogledajte sami pa prokomentarisite...
    http://www.gotquestions.org/Srpski/
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 17/9/2014, 14:35

    MiroslavB. (citat):Sta mislite o ovoj stranici,posto tvrdi dosta toga sto se ne poklapa sa onim sto sam do sad ucio,npr. da je Sabat ukinut sa Isusom,da je Sabat bio odredjen samo za starozavetne Izrailjce...Cak kaze da je Isus ukinuo starozavetni ZAKON raspecem...Evo pogledajte sami pa prokomentarisite...
    http://www.gotquestions.org/Srpski/
    To je izgleda prevod stranice GotQuestions na srpski. Mješavina istine i klasičnih pseudo hrišćanskih zabluda, nevrijedno pažnje.
    MiroslavB.
    MiroslavB.


    Broj komentara : 47
    Registration date : 2014-07-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  MiroslavB. 17/9/2014, 18:35

    Stigle su biblije...Hvala vam puno!
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 21/9/2014, 19:36

    Prenosimo i jedno pitanje upućeno e-poštom:

    Kakvo je biblijsko stanoviste o tome sto je crkva u srednjem veku zabranjivala sva naucna istrazivanja pa su Galilej, Njutn i ostali imali dosta problema? Da li je biblijski zabraniti takve stvari buduci da ce dovesti do napretka tehnologije koja ce udaljiti coveka od Boga. Hvala unapred.
    Ne postoji period kad je crkva radila nešto biblijski, a najmanje je to srednji vijek.
    Visoka tehnologija, koliko god donosila neke prednosti, nikad ne može riješiti osnovni problem čovječanstva. Neobraćen čovjek uvijek ima tendenciju da tehnologiju iskoristi u zle i sebične svrhe, što ga čini neuporedivo opasnijim. Tačnije čovjek ima potrebu za tehnološkim pomagalima da bi nekako nadomjestio svoju ograničenost i nesavršenost. Sa aspekta prvobitne namjere stvaranja, to nije normalno.
    Bog dopušta ljudske “izume”, uključujući i one koji direktno ugrožavaju tvorevinu, ali to ne znači da ih odobrava ili ih sam nadahnjuje, makar ne veliku većinu.
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 22/9/2014, 21:13

    Pavle,da li je greh ako se mi doticemo leseva necistih zivotinje,po 3.Mojsijevoj 11.glava?Ja radim u Neoplanti,a skoro sam osvedocen tim stihovima i nisam siguran da li se to odnosi na to ili na neki konkretan slucaj u starom zavetu?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 22/9/2014, 21:43

    Enoh (citat):Pavle,da li je greh ako se mi doticemo leseva necistih zivotinje,po 3.Mojsijevoj 11.glava?Ja radim u Neoplanti,a skoro sam osvedocen tim stihovima i nisam siguran da li se to odnosi na to ili na neki konkretan slucaj u starom zavetu?
    Odnosi se upravo na ono što piše. Dodir sa lešinom ili strvinom od nečiste životinje bilo koje vrste izazivao je obrednu nečistoću do večeri, što je konkretno značilo nepodobnost za prebivanje u Božjem prisustvu. Mrtva materija, bilo od čovjeka ili životinje nije nešto Bog želi da dotičemo. Naravno, Sotona i demoni su se potrudili da ljudi preko lažiranih religija, tradicije i kulta obožavanja mrtvih rade sve ono što ne treba i što ih čini oskvrnjenim u Božjim očima. To svakako uključuje i tzv. prehrambenu industriju. Narodu je potpuno ispran mozak tako da biljke (jedine proizvođače hrane na zemlji) jedva više doživljavaju kao hranu, a misle da bi ako ne jedu leševe životinja umrli od gladi i sl.
    Ovi propisi koje je Bog dao u 3. Mojsijevoj su vrlo važni sa aspekta higijene i spadaju u zdravstvene zakone trajnog karaktera, bez obzira što se više ne vrše obredi očišćenja kao u drevnom Izraelu, ali treba imati na umu i higijenski učinak svakog propisanog takvog obreda. Ništa naravno nije bilo slučajno.

    Na kraju savjet za tebe. Ako baš moraš da radiš u Neoplanti, onda se makar maksimalno zaštiti da nemaš direktan fizički kontakt sa tim "prerađevinama".
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 23/9/2014, 16:58

    Pa takvo mi je radno mesto da brojim but,kare,vrat...i onda merim bla bla.Ali nosim rukavice gumene.Samo da sam imao te stihove pred ocima kad su me zvali glatko bih odbio.Pa treba mi posao.Da li je to sto radim onda greh pred Bogom?Molim se za drugi posao ali nista se ne desava.Mozda Bog hoce da nacinim prakticniji korak vere i da napustim posao po svaku cenu,sta mislis?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 23/9/2014, 22:37

    Enoh (citat):Pa takvo mi je radno mesto da brojim but,kare,vrat...i onda merim bla bla.Ali nosim rukavice gumene.Samo da sam imao te stihove pred ocima kad su me zvali glatko bih odbio.Pa treba mi posao.Da li je to sto radim onda greh pred Bogom?Molim se za drugi posao ali nista se ne desava.Mozda Bog hoce da nacinim prakticniji korak vere i da napustim posao po svaku cenu,sta mislis?
    Zavisi koliko si spreman na radikalne poteze u životu i kakve bi bile posledice po tebe i po druge iz tvog bliskog okruženja. Moguće je da si Bogu potreban zbog nečega upravo tu. To "nešto" najprije može biti svjedočanstvo nekom na spasenje. Mi se često možemo u životu naći na vrlo nepoželjnim mjestima i u teškim okolnostima, ali nema situacije u kojoj Bog ne može napraviti neko dobro.
    Problem nastaje ukoliko se mi sami svjesno opredjeljujemo da se bavimo nečim za šta znamo da je protivno Božjoj volji i našoj dobrobiti. Ono što je sigurno, ako možemo da živimo pristojnim životom, da radimo nešto, makar bilo i fizički teže, što je pošteno a dovoljno da izdržavamo sebe i familiju (ako je imamo), onda ne treba oklijevati u takvom izboru umjesto nekog nečasnog posla koji bi nam donio veliki novac.
    Po ovom pitanju ja sam pravio radikalne rezove u životu i ulazio u bukvalno jedno veliko ništa, što se kaže počinjao od nule, ali svaki slučaj je osoben i ne mogu savjetovati nekom da učini i on tako.
    To bi sam trebao najbolje da znaš. Dobro bi bilo da se moliš Bogu u smislu tvoje korisnosti na tom mjestu, tj. ako Bog ima neki plan za tebe tu, a ako nema da ti se otvore vrata negdje drugo tako da to možeš prepoznati i ići dalje.
    avatar
    Enoh


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2013-05-12

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Enoh 24/9/2014, 15:34

    Sa mnom radi jedan covek,on je clan "crkve Bozije" ,tako se zove.E sad oni svasta veruju.Da su Jevreji i dalje Boziji izabran narod,da je svo meso cisto,da se u Bibliji uvek koristilo alkoholno vino pa tako i mi treba u svetoj veceri da koristimo isto...I jedan decko je u razgovoru sa nas dvojicom,poceo da cita i izrazio zelju da svetkuje subotu.Msm da je vise sa mnom pricao o tim temama nego sa tim kolegom.Pa i meni je to padalo na pamet,izmedju ostalog da mozda Bog hoce da mi izbrusi karakter tu jer ima dosta zadirkivanja,i to ne u vezi vere.Pa bilo bi gadno kad bih napustio msm,jer treba novaca za kucu,a opet tako mozda izrazavam svoje nepoverenje u Boga.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 24/9/2014, 15:51

    Enoh (citat):Sa mnom radi jedan covek,on je clan "crkve Bozije" ,tako se zove.E sad oni svasta veruju.Da su Jevreji i dalje Boziji izabran narod,da je svo meso cisto,da se u Bibliji uvek koristilo alkoholno vino pa tako i mi treba u svetoj veceri da koristimo isto...I jedan decko je u razgovoru sa nas dvojicom,poceo da cita i izrazio zelju da svetkuje subotu.Msm da je vise sa mnom pricao o tim temama nego sa tim kolegom.Pa i meni je to padalo na pamet,izmedju ostalog da mozda Bog hoce da mi izbrusi karakter tu jer ima dosta zadirkivanja,i to ne u vezi vere.Pa bilo bi gadno kad bih napustio msm,jer treba novaca za kucu,a opet tako mozda izrazavam svoje nepoverenje u Boga.
    Ta "crkva Božja" su neki harizmatici, imao sam kontakt s njima. Mnogo je bolje i svrsishodnije raditi sa normalnim osobama, naravno ko hoće da čuje nešto, bez nametljivosti. Pripadnici raznih crkava su hipnotisani svojim crkvama i raznim metodama pranja mozga tako da su postali pravi crkveni vojnici, a neki i skroz demonizovani, i, što se mene tiče, uvijek mi je bio prijatniji za društvo običan narod.
    Što se tiče nepovjerenja, već sam ti rekao, ako ti se otvori prostor da mijenjaš sredinu, uradi to. Dotle, možeš biti nekom od koristi.
    MiroslavB.
    MiroslavB.


    Broj komentara : 47
    Registration date : 2014-07-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  MiroslavB. 25/9/2014, 00:54

    Mozete li nesto vise reci o braku i zivotu u zajednici na novoj zemlji? Very Happy
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 25/9/2014, 09:08

    MiroslavB. (citat):Mozete li nesto vise reci o braku i zivotu u zajednici na novoj zemlji? Very Happy
    Ono što znamo je da će biti ispunjena prvobitna Božja namjera sa čovjekom, a detalje nijesmo imali kad da saznamo zbog radoznalosti pramajke nam Eve kako izgleda "bolji život" bez Boga.
    MiroslavB.
    MiroslavB.


    Broj komentara : 47
    Registration date : 2014-07-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  MiroslavB. 1/10/2014, 02:32

    Bas razmisljam nesto i setim se panjenja svetog ognja u hramu Hristovog rodjenja,sta mislite o tome? Samo ga pravoslavni mogu upaliti navodno,a kako to kad su otpali...
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 1/10/2014, 08:44

    MiroslavB. (citat):Bas razmisljam nesto i setim se panjenja svetog ognja u hramu Hristovog rodjenja,sta mislite o tome? Samo ga pravoslavni mogu upaliti navodno,a kako to kad su otpali...
    Proguglaj malo, nađi video klipove sa tog događaja, pogledaj, provuci kroz filter Božje Riječi, i valjda ti sve bude jasno. Mada to je jasno samo po sebi, bez potrebe za analizom.
    MiroslavB.
    MiroslavB.


    Broj komentara : 47
    Registration date : 2014-07-28

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  MiroslavB. 3/10/2014, 21:18

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 3/10/2014, 22:18

    MiroslavB. (citat):Pogledajte ovo molim vas...  http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/istorija/Istorija-%20Nauka%20ili%20izmisIjotina-%20U%20kojem%20je%20vijeku%20zivio%20Isus%20Hristos.mp4
    Gledao sam do 19 minuta, više stvarno ne bih Smile
    U najkraćem, špekulativni pokušaji datiranja na osnovu nepouzdanih metoda i nepouzdanih dokumenata. Čim su pomenuli 25. decembar kao datum Hristovog rođenja, to je dovoljno da se eliminišu ti izvori iz svake ozbiljne priče.

    Biblijsku hronologiju, vrlo precizno, obradili smo u OVOM MATERIJALU.

    Približno vrijeme Hristovog rođenja takođe se može pouzdano izračunati.
    Kad je rođen Mesija - Isus Hrist?

    Inače, korisnik pod imenom "Bebamur2" poznat mi je od ranije na YouTube serveru. Očigledno se radi o nekom rusofilu koji naginje senzacionalizmu i špekulativnoj nauci, sa elementima okultizma.
    Generalno, ljudi će se prije za sve uhvatiti nego povjerovati jednostavnim i razumljivim biblijskim istinama.
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  N.K. 24/10/2014, 02:42

    Sta mislite o Novom Zavetu, plava knjiga izdata od: medjunarodnog drustva gideonita?

    Primetio sam da ima dosta izbacenih stihova na vise mesta... Onako svuda po malo..

    Naprimer: "Lekar nije potreban zdravima nego bolesnima. Ne dodjoh da pozovem pravedne nego gresne." Marko (2:17) gideonitsko izdanje

    „Ne treba lekar zdravima, nego bolesnima. Nisam došao da pozovem pravednike, nego grešnike - NA POKAJANJE.” Marko (2:17) NRP



    ,,A koje mesto vas ne primi i ne poslusa vas, izlazeci odande otresite prasinu sa svojih nogu - za svedocanstvo njima." Marko (6:11) gideonitsko izdanje

    "A u mestu u kom vas ne prime i ne poslušaju vas, odlazeći odande otresite prašinu ispod svojih nogu njima za svedočanstvo. ZAISTA VAM KAZEM, BICE LAKSE SODOMU I GOMORI U DAN SUDA, NEGO TOM GRADU.” Marko (6:11) NRP



    Inace: ova dva primera nisu jedina... Ima skoro svuda tako nekih promena, vecih ili manjih...


    O cemu se tu radi, ko su zapravo gideoniti?


    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 24/10/2014, 17:04

    Nikola (citat):Sta mislite o Novom Zavetu, plava knjiga izdata od: medjunarodnog drustva gideonita?

    Primetio sam da ima dosta izbacenih stihova na vise mesta... Onako svuda po malo..

    Naprimer: "Lekar nije potreban zdravima nego bolesnima. Ne dodjoh da pozovem pravedne nego gresne." Marko (2:17) gideonitsko izdanje

    „Ne treba lekar zdravima, nego bolesnima. Nisam došao da pozovem pravednike, nego grešnike - NA POKAJANJE.” Marko (2:17) NRP

    ,,A koje mesto vas ne primi i ne poslusa vas, izlazeci odande otresite prasinu sa svojih nogu - za svedocanstvo njima." Marko (6:11) gideonitsko izdanje

    "A u mestu u kom vas ne prime i ne poslušaju vas, odlazeći odande otresite prašinu ispod svojih nogu njima za svedočanstvo. ZAISTA VAM KAZEM, BICE LAKSE SODOMU I GOMORI U DAN SUDA, NEGO TOM GRADU.” Marko (6:11) NRP


    Inace: ova dva primera nisu jedina... Ima skoro svuda tako nekih promena, vecih ili manjih...


    O cemu se tu radi, ko su zapravo gideoniti?

    Koliko je meni poznato, gideoniti su udruženje poslovnih ljudi koje se bavi distribucijom besplatnih Biblija, uglavnom Novog Zavjeta. E sad, da li ima nešto još u pozadini tog udruženja, nijesam istraživao.
    U svakom slučaju, pogrešno je dijeliti samo Novi Zavjet, a još gore koristiti prevod novozavjetnih spisa nastao na osnovu grčke verzije koju su proizveli "profesori" Vestkot i Hort iz mješavine vatikanskih i sinajskih (aleksandrijskih) rukopisa. Ti spisi u mnogim djelovima ne odgovaraju Prihvaćenom tekstu na osnovu kojeg su rađene sve stare relevantne Biblije (osim Katoličke i jezuitske). Iz prepiske dva pomenuta gospodina, koja je dostupna na Internetu, može se jasno zaključiti da su bili okultisti, jezuiti, sa zadatkom da osakate Božju Riječ.
    Inače vatikanski i aleksandrijski prepisi datiraju iz vremena formiranja zvanične državne crkvene institucije, koja je praktično od svog početka bila ekumenska i nastojala objediniti pagansku filozofiju i vavilonsku misterijsku religiju i hrišćanstvo, u kom cilju su vršene promjene u Novom zavjetu. Hrišćani su odbacili te rukopise kao nevalidne, ali neki primjerci sačuvani su u tajnim arhivama okutnih centara, da bi ih kad je Biblija opet iznijeta pred narod usled protestantske reformacije, naslednici tih istih okultista "pronašli", proglasili "najstarijima" i praktično zamijenili one sa Prihvaćenim tekstom u skoro svim novim prevodima nastalim s početka 20. vijeka nadalje.
    Ali to kao da niko ne primjećuje niti se buni, jer sve crkve su pod kontrolom tih centara moći.
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  N.K. 26/10/2014, 19:58

    Hvala vam na odgovoru. Predpostavljao sam da je tako nesto u pitanju, ali reko: da vas ipak pitam to posto znate mnogo vise od mene. Dobio sam tu plavu Bibliju od druga i primetio da na dosta mesta ima tako nekih gresaka...

    Danas sam naisao na ovaj sajt ili sta je vec, pa evo ako ce nekom biti od koristi...

    http://smirna.tripod.com/s/pismo.htm

    Imam jos jedno pitanje: Dali ste culi za ovu vest link ispod. i sta mislite o njoj? dali to ima nekakve veze sa znacima vremena?

    http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/zemlja-ostaje-bez-sunceve-svetlosti-u-decembru/72124
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 26/10/2014, 22:50

    Nikola (citat):Hvala vam na odgovoru. Predpostavljao sam da je tako nesto u pitanju, ali reko: da vas ipak pitam to posto znate mnogo vise od mene. Dobio sam tu plavu Bibliju od druga i primetio da na dosta mesta ima tako nekih gresaka...

    Danas sam naisao na ovaj sajt ili sta je vec, pa evo ako ce nekom biti od koristi...

    http://smirna.tripod.com/s/pismo.htm

    Imam jos jedno pitanje: Dali ste culi za ovu vest link ispod. i sta mislite o njoj? dali to ima nekakve veze sa znacima vremena?

    http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/zemlja-ostaje-bez-sunceve-svetlosti-u-decembru/72124
    Taj sajt malo mračnog dizajna je britko pero Miloša Bogdanovića Smile Lik ima svoje blistave trenutke ali i probleme...

    Što se tiče ovih senzacija, NASA i kad bi imala ovakvu informaciju, a nema, to ne bi išlo u javnost. Kad se počnu dešavati ozbiljni događaji, to će biti izvan kontrole zemaljske tehnologije.
    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  N.K. 29/10/2014, 20:51

    Ima dobrih tekstova na tom sajtu mracnog dizajna.Smile A kakvih problema ima taj covek to ne znam, sem da svi mi imamo nekih problema... Evo recimo: mnogi imaju problema sa tim da se zanimaju za Sveto Pismo, za Biblijske istine itd... Svi su nesto nervozni i kad im se spomene nesto vezano za Sveto Pismo i vremena u kojim zivimo, niko nece da slusa ni da prica o tome. Vec sve nekako nadrndano odgovaraju... Jednostavno, ljudi nemaju ljubavi u sebi... Mnogi nemaju koliko vidim, i to toliko da: covek bukvalno nema ni sa kim da prica o Bogu i o tako slicnim i povezanim temama. Sta reci?

    Inace, ima neka zena tu gde ja zivim koja je kao mlada jos imala nekakvu nesrecu pa klinicku smrt. Nakon toga je dobila neke moci i ona verovatno misli da je to od Boga... Medjutim, ona gleda u karte, tako da cisto sumnjam da to ima veze sa Bogom, jos drzi nedelju umesto subote, a ljudima gleda buducnost itd, a to ne radi radi novca vec ovako kao da pomaze ljudima... Radi svaki dan dok se vidi, tek kad sunce zadje tada vec ne, kako ona sama kaze... Jeli to sto ona radi vesticarenje ili sta je to?

    Kaze da kod nje ljudi dolaze da traze pomoc kad neko baci crnu magiju, pa da ona to otkloni... Nazalost moja sestra je isla kod nje pre nekoliko godina jer je htela da sazna buducnost, a ja to saznao tek skoro da je isla kod nje. Mislim da nije dobro to sto je isla kod nje iako joj je ova kako kaze sve pogodila...

    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  beka26 29/10/2014, 21:57

    Evi sta Bog kaže o tim gatarama;


    Levitski zakonik 19,31 Ne obraćajte se na zaklinjače mrtvaca i na gatare; ne pitajte ih za savjet. Vi se skvrnite po njima. Ja sam Gospod, Bog vaš!
    Levitski zakonik 20,6 Ako se netko obraća na zaklinjače mrtvaca i gatare i s njima služi krivoboštvu, onda ću ja postupati proti takvu čovjeku i istrijebiti ga iz naroda njegova.
    Levitski zakonik 20,27 Ako ima muž ili žena, u kojima je duh zaklinjanja mrtvaca ili duh gatarski, imaju se smrću kazniti; imaju se kamenovati. Neka njihova krv bude na njima."


    Nema šta da sumnjaš da li je od Boga, nije 100 %!
    Te informacije njoj daje najverovatnije neki od sotoninih andjela.


    avatar
    N.K.


    Broj komentara : 105
    Registration date : 2014-10-03

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  N.K. 29/10/2014, 22:41

    Znam da to nije od Boga, zato i kazem tako - cisto sumnjam...(U smislu, da to nije od Boga sigurno).
    Nego ne znam kako se zovu ti koji gledaju u karte? gatari dakle??

    I kako sad da to objasnim onima koji Boga ne poznaju? Sve ovo sto sam naveo preneo mi je moj zet...

    Hteo je da ide i isao je kod te gatare, kako bi od nje trazio pomoc za nesto... Prvo je pre nego sto ce otici kod nje, uzeo i ispricao neke stvari, kao i moja sestra njegova zena, koja mi je rekla kako joj je ta ista pogodila buducnost, a zatim je on otisao kod te gatare.. Ja sam im rekao da su to demonska posla, a i njemu da ne ide kod nje, ali on ipak otisao... I onda kada je dosao ispricao mi je sve to sto sam naveo pa i vise od toga, a ja mu opet rekao da to nema veze sa Bogom, medjutim, on veruje toj zeni...

    Znaci gatarka?

    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 30/10/2014, 00:09

    Nikola (citat):Znam da to nije od Boga, zato i kazem tako - cisto sumnjam...(U smislu, da to nije od Boga sigurno).
    Nego ne znam kako se zovu ti koji gledaju u karte? gatari dakle??

    I kako sad da to objasnim onima koji Boga ne poznaju? Sve ovo sto sam naveo preneo mi je moj zet...

    Hteo je da ide i isao je kod te gatare, kako bi od nje trazio pomoc za nesto... Prvo je pre nego sto ce otici kod nje, uzeo i ispricao neke stvari, kao i moja sestra njegova zena, koja mi je rekla kako joj je ta ista pogodila buducnost, a zatim je on otisao kod te gatare.. Ja sam im rekao da su to demonska posla, a i njemu da ne ide kod nje, ali on ipak otisao... I onda kada je dosao ispricao mi je sve to sto sam naveo pa i vise od toga, a ja mu opet rekao da to nema veze sa Bogom, medjutim, on veruje toj zeni...

    Znaci gatarka?

    Ljudi ne žele da imaju ništa sa Bogom, prave se grbavi i ignorišu svaki apel na razum i savjest. Istovremeno htjeli bi da dobiju odgovore na neka pitanja koja ih muče, ili da se neka sila umiješa da im krene nabolje u životu, da im se "posreći". U takvoj situaciji demoni kao profesionalni manipulatori sa lakoćom varaju ljude promovišući svoja oruđa, vračare, gatare, astrologe, alternativnu medicinu i sve ostale koji nude nekakva instant rješenja na sličan način kao što farmako industrija prodaje svoje "ljekove" (droge).
    Tako ljudi dobijaju prema onome što sami traže i priželjkuju.

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 23 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 28/3/2024, 14:43