BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
PITANJA - RELIGIJA - Page 2 EmptyYesterday at 13:02 by Niko bez Boga

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty21/3/2024, 14:14 by PavleS

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty7/10/2023, 09:35 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

» DRZAVA IZRAEL DANAS
PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty25/6/2023, 12:10 by PavleS

March 2024

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar


+40
Djordje J.
Slava Bogu
Dare1
Kika
Zmajche
Ivanpt33
kainos
PavleS
Marko90
darka
Željko
djolo
Pita
giga
Dušann
kadosh777
Djuka
Nino76
StanoR
Nebojša
Batret
zigozago
Paradoks
MarioD
Nenad
Dragana B.
maurico
Mato T
Sergej 92
Vlatko
JasnaRR
Zarko
Grubo
Stefan93
Noemi
-GoRsKi-
_Ivan_
Jovana
ljuba79
Zdravko Vučinić
44 posters

    PITANJA - RELIGIJA

    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Batret 1/2/2017, 07:00

    Jovana (citat):
    Batret (citat):Pozdrav, jedno pitanje imam za vas. Ako Isus nije bio Bog i covjek kad je bio na zemlji, kako je moguce da su ljudi ozdravili samo kad su ga dotakli? Citao sam ovdje da sva cuda je radio vjerom zavistan od Boga Oca,  ali ovo nema nikakve veze sa vjerom? Hvala, pozdrav.

    Pa ne znam kako ti se odgovor sam ne namece. Da li su i apostoli bogovi kad su cinili takva cuda ? Naravno da nisu. Cak i  Isus kaze da oni koji budu vjerovali ce ciniti veca cuda nego sto je on. Kljuc je u vjeri. Pozdrav.  

    Apostolima je dato to od Isusa jer jasno je da ljudi ne ozdravljaju od nas kad prodjemo ulicom ma koliko god vjere mi imali da ne lazemo sebe. Vjera je kljuc, ali kakva veze ima vjera kad te dotakne neko bez tvog znanja npr u slucaju ove zene?

    Jedna žena je dvanaest godina patila od krvarenja i niko nije mogao da je izleči.
    Ona mu je prišla s leđa i dotakla rub njegove haljine, i njeno krvarenje je odmah prestalo.
    A Isus je upitao: „Ko me je dotakao?” Pošto su svi to poricali, Petar reče: „Učitelju, narod te gura i pritiska.
    Ali Isus reče: „Neko me je dotakao, jer sam osetio da je sila izašla iz mene.”  
    Videvši da se ne može kriti, žena je drhteći došla, pala pred njega i pred celim narodom ispričala zašto ga je dotakla i kako je odmah ozdravila.
    A on joj reče: „Kćeri, tvoja vera te je izlečila. Idi s mirom.”


    Kakva vjera ima veze sa ovim kad ga je zena dotakla bez njegovog znanja i odmah ozdravila? Nikakva vjera ovdje mu nije trebala Smile ovoj zeni da ali Isusu ne. Osetio sam da je sila izasla iz mene kaze Isus to obican covjek nema Pozdrav.
    Grubo
    Grubo


    Broj komentara : 23
    Age : 30
    Локација : Srbija
    Registration date : 2016-06-26

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Grubo 1/2/2017, 11:13

    Batret (citat):Kakva vjera ima veze sa ovim kad ga je zena dotakla bez njegovog znanja i odmah ozdravila? Nikakva vjera ovdje mu nije trebala Smile ovoj zeni da ali Isusu ne. Osetio sam da je sila izasla iz mene kaze Isus to obican covjek nema Pozdrav.

    Sila je sinonim za Svetog Duha, a to običan, pa i "neobičan", čovek može da ima. Što se tiče trojstva to je sigurno paganska tvorevina koja datira još iz drevnog Egipta. Imaš seriju predavanja "Teos" koja lepo objašnjava odnos Oca i Sina. Preporučujem ti da pogledaš sve serije, a pogotovu drugo poglavlje "Uzroci i Modeli" verujem da će ti se dosta stvari razjasniti, baš kao što su se i meni razjasnile. Dakle pogledaj par puta drugo poglavlje pa nam javi utiske. Sve najbolje i svako dobro!

    Pozdrav
    avatar
    Nebojša


    Broj komentara : 143
    Registration date : 2013-08-19

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Nebojša 1/2/2017, 11:24

    Batret (citat):
    Jovana (citat):
    Batret (citat):Pozdrav, jedno pitanje imam za vas. Ako Isus nije bio Bog i covjek kad je bio na zemlji, kako je moguce da su ljudi ozdravili samo kad su ga dotakli? Citao sam ovdje da sva cuda je radio vjerom zavistan od Boga Oca,  ali ovo nema nikakve veze sa vjerom? Hvala, pozdrav.

    Pa ne znam kako ti se odgovor sam ne namece. Da li su i apostoli bogovi kad su cinili takva cuda ? Naravno da nisu. Cak i  Isus kaze da oni koji budu vjerovali ce ciniti veca cuda nego sto je on. Kljuc je u vjeri. Pozdrav.  

    Apostolima je dato to od Isusa jer jasno je da ljudi ne ozdravljaju od nas kad prodjemo ulicom ma koliko god vjere mi imali da ne lazemo sebe. Vjera je kljuc, ali kakva veze ima vjera kad te dotakne neko bez tvog znanja npr u slucaju ove zene?

    Jedna žena je dvanaest godina patila od krvarenja i niko nije mogao da je izleči.
    Ona mu je prišla s leđa i dotakla rub njegove haljine, i njeno krvarenje je odmah prestalo.
    A Isus je upitao: „Ko me je dotakao?” Pošto su svi to poricali, Petar reče: „Učitelju, narod te gura i pritiska.
    Ali Isus reče: „Neko me je dotakao, jer sam osetio da je sila izašla iz mene.”  
    Videvši da se ne može kriti, žena je drhteći došla, pala pred njega i pred celim narodom ispričala zašto ga je dotakla i kako je odmah ozdravila.
    A on joj reče: „Kćeri, tvoja vera te je izlečila. Idi s mirom.”


    Kakva vjera ima veze sa ovim kad ga je zena dotakla bez njegovog znanja i odmah ozdravila? Nikakva vjera ovdje mu nije trebala Smile ovoj zeni da ali Isusu ne. Osetio sam da je sila izasla iz mene kaze Isus to obican covjek nema Pozdrav.

    Sila nije nešto za "jednokratnu upotrebu". Sila se prima VEROM, a snaga sile nestaje maloverjem ili grehom.
    Znači Isus je primio silu i imao je sve vreme dok je imao veru, dakle do kraja. Apostoli npr. su dobili silu verom, ali su je izgubili maloverjem ili sumnjom. Vidi Marko 9:18, 19. U kasnijim stihovima Isus kaže da je sve moguće onom koji veruje.
    Postoje razni stupnjevi vere, ali to je druga tema.
    avatar
    maurico


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2016-09-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  maurico 1/2/2017, 14:03

    Istina je da nakon apostola nemamo baš nekih primjera izliječenja kao što su to radili Isus i oni.Ali nakon njih imamo vjerne koji su život dali radi istine i ginuli u strašnim mukama.To svjedoči da će mnogi biti spašeni ,da su imali silu Svetog Duha u sebi a ipak možda nikad nikog nisu natprirodno izliječili,što neznači da ne bi, da su mogli živjeti do svoje prirodne smrti.Svi mi razaznajemo da sada,na kraju vremena, smo i mi sami sudionici znanja o spasenju i vjerujemo da je Gospod Spasitelj i da nagrađuje one koji ga srcem traže.To neznači da ako ne liječimo druge silom Božjom, u prolazu,da smo radi toga na krivom putu.Dapače,vjerujemo da nas Gospodin vodi do točke u kojoj ćemo se moći iz ljubavi prema Njemu u potpunosti predati,a zato je opet potrebna vjera i Sila kao Njegov dar.Tada ćemo biti kršteni Svetim Duhom i ognjem(u ognju) na principu iz Riječi "Tko želi da sačuva svoj život ,izgubit će ga".Tek tada će se iskristalizirati Njegov narod,koji je spreman i svoj život predati radi ljubavi prema Spasitelju.Živa vjera je svakom vrlo poželjna pojava,može je primit svatko,ali će na vječnom testu ipak proći samo manjina.
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Batret 13/2/2017, 07:39

    Pozdrav imam nekoliko pitanja.

    Nedavno sam razmisljao o jednoj temi, zenskim kupaci kostimima i o moru. Mi smo odrasli gledajuci djevojke/zene sa bikinjem itd.. dok smo isli na more i za sve skoro je to sasvim normalno i za mene je bilo ali sad kad sam poceo da se vise bavim sa religijom, vjerom u Boga itd pocemo sam razmisljati o tome. Jer kad nesto vidis od kad si dijete onda ti postaje normalno i kad niko ne kaze da je to lose ili nesto. Jer sve to ima jedan cilj da nase oci gledaju ono sto ne bi trebalo. Matej 5:28 A ja vam kažem da svaki koji pogleda na ženu sa željom, već je učinio preljubu u srcu svojemu.

    Da li je grijeh to kako se oblace danasnje djevojke/zene kad idu na more? Ne kazem da su krive ili nesto slicno jer kad ti sve informacije dolaze da je to normalno od kad si dijete onda sta da kazem.

    Ako jeste, da li je grijeh za nas da idemo na more, i da budemo u tom okruzenju? jer u vrijeme Isusovo a i skoro nedavno prije mozda 200-300 godina vjerujem da to ne bi bilo normalno, mozda ovo moje misljenje djeluje kao neki fanatizam ili nesto slicno, htio bih vase misljenje da djelite ovdje sa nama.

    Ako pitanja koje sam postavio, nemaju veze sa ovom kategorijem foruma slobodno delete.

    Hvala unapred.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 13/2/2017, 11:26

    Batret (citat):Pozdrav imam nekoliko pitanja.

    Nedavno sam razmisljao o jednoj temi, zenskim kupaci kostimima i o moru. Mi smo odrasli gledajuci djevojke/zene sa bikinjem itd.. dok smo isli na more i za sve skoro je to sasvim normalno i za mene je bilo ali sad kad sam poceo da se vise bavim sa religijom, vjerom u Boga itd pocemo sam razmisljati o tome. Jer kad nesto vidis od kad si dijete onda ti postaje normalno i kad niko ne kaze da je to lose ili nesto. Jer sve to ima jedan cilj da nase oci gledaju ono sto ne bi trebalo. Matej 5:28 A ja vam kažem da svaki koji pogleda na ženu sa željom, već je učinio preljubu u srcu svojemu.

    Da li je grijeh to kako se oblace danasnje djevojke/zene kad idu na more? Ne kazem da su krive ili nesto slicno jer kad ti sve informacije dolaze da je to normalno od kad si dijete onda sta da kazem.

    Ako jeste, da li je grijeh za nas da idemo na more, i da budemo u tom okruzenju? jer u vrijeme Isusovo a i skoro nedavno prije mozda 200-300 godina vjerujem da to ne bi  bilo normalno, mozda ovo moje misljenje djeluje kao neki fanatizam ili nesto slicno, htio bih vase misljenje da djelite ovdje sa nama.

    Ako pitanja koje sam postavio, nemaju veze sa ovom kategorijem foruma slobodno delete.

    Hvala unapred.
    Mi možemo uticati na druge na nivou svoje porodice i ko hoće da živi po Božjim načelima. Većina to neće a mi moramo živjeti u svijetu gdje su moralni kriteriji vrlo niski.
    Ono što možemo da radimo je da se sklanjamo od situacija za koje unaprijed znamo šta se očekuje. S druge strane, ne možemo živjeti pod staklenim zvonom i treba da smo svjesni mogućih neprijatnosti svih vrsta. Moć iskušenja zavisi od naše snage ili slabosti da ga dočekamo. Samo naše bavljenje time može da iskušenje pretvori u grijeh. Ako smo svjesni nekih konkretnih ličnih slabosti, ta područja moramo posebno čuvati od izlaganja iskušenju. Plaža je specifična zbog mogućnosti otvorene golotinje (nudizma). Ali uvijek je na nama šta ćemo sa iskušenjem.
    avatar
    _Ivan_


    Broj komentara : 24
    Registration date : 2014-09-21

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  _Ivan_ 16/2/2017, 10:14

    Da li negde postoji tema o gnusobi pustošnoj? Da li se pričalo na forumu o znaku koji je Isus dao učenicima da beže u njihovo vreme i koji je to znak za nas danas jer je dvostruka aplikacija?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 16/2/2017, 16:56

    _Ivan_ (citat):Da li negde postoji tema o gnusobi pustošnoj? Da li se pričalo na forumu o znaku koji je Isus dao učenicima da beže u njihovo vreme i koji je to znak za nas danas jer je dvostruka aplikacija?
    Zato što je dvostruka primjena i znaci za bježanje se skoro poklapaju. U završnim događajima to se dešava kad počne vrijeme velike nevolje i sve što se očekuje od Božjeg naroda je da poslušaju riječ kao i pred razorenje Jerusalima. To se jasno može vidjeti i iz završnih poglavlja knjige Velika borba.
    avatar
    Mato T


    Broj komentara : 117
    Registration date : 2016-08-17

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Mato T 16/2/2017, 21:47

    _Ivan_ (citat):Da li negde postoji tema o gnusobi pustošnoj? Da li se pričalo na forumu o znaku koji je Isus dao učenicima da beže u njihovo vreme i koji je to znak za nas danas jer je dvostruka aplikacija?

    Evo malo detalja iz Velike Borbe:

    "Isus јe otkrio učenicima koјi su Ga pažljivo slušali kakvi će sudovi stići otpadnički Izrael, a naročito, kakva kazna će doći na njih zbog odbacivanja i razapinjanja Mesiјe. Očigledni znakovi će prethoditi strahovitom vrhuncu. Strašni čas doći će iznenada i brzo. Spasitelj јe upozorio svoјe sledbenike: „Kad dakle ugledate na mestu svetome mrzost opustošenja, o koјoј govori prorok Danilo – koјi čita, da razume! Tada koјi budu u Јudeјi neka beže u gore.“ Mateј 24,15.16. Kada idolopokloničke zastave Rimljana, budu uzdignute na svetom zemljištu koјe se prostire nekoliko stotina metara izvan gradskih zidova, tada Hristovi sledbenici treba da nađu sigurnost u begu. Kada znak upozorenja bude primećen, sud će slediti toliko brzo da oni koјi žele da ga izbegnu, ne smeјu ni za trenutak da oklevaјu. Onaј ko se zadesi na krovu kuće, ne sme da siđe kroz svoјu kuću na ulicu, nego žurno od krova do krova, dok ne dođe do gradskih zidova i bude spašen „kao iz vatre.“ Oni koјi bi radili u polju ili u vinogradu, ne smeјu da se zadržavaјu i vraćaјu da uzmu gornju haljinu koјu su ostavili po strani, dok su radili na vrelini dana. Nisu smeli da oklevaјu ni јedan trenutak da ne bi stradali u sveopštem uništenju." (VB - 1. Razorenje Jerusalima)

    Zapazimo ovdje da u vremenu razorenja Jeruzalema EGW gnusobu pustošnu naziva idolopoklonički Rim utaboren na svetoj zemlji. Ovdje se naravno radi o paganskom Rimu. Kada na kraju završi vrijeme milosti i nastupi Dan Gospodnji gnusoba pustošna će tada biti Sjeverni car (papski Rim) koji će također imati razapete svoje šatore na svetoj zemlji (svetoj gori) Danijel 11:45. Nakon ovoga dolazi Isus (Mihael veliki knez) Danijel 12:1.

    Što se tiče znaka koji su dobili Isusovi učenicu u vremenu razorenja Jeruzalema i na kraju vremena milosti pročitaj 1., 34. i 35. poglavlje Velike Borbe.




    avatar
    _Ivan_


    Broj komentara : 24
    Registration date : 2014-09-21

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  _Ivan_ 16/2/2017, 22:16

    [quote="Mato T"]
    _Ivan_ (citat):
    Zapazimo ovdje da u vremenu razorenja Jeruzalema EGW gnusobu pustošnu naziva idolopoklonički Rim utaboren na svetoj zemlji. Ovdje se naravno radi o paganskom Rimu. Kada na kraju završi vrijeme milosti i nastupi Dan Gospodnji gnusoba pustošna će tada biti Sjeverni car (papski Rim) koji će također imati razapete svoje šatore na svetoj zemlji (svetoj gori) Danijel 11:45. Nakon ovoga dolazi Isus (Mihael veliki knez) Danijel 12:1.

    Što se tiče znaka koji su dobili Isusovi učenicu u vremenu razorenja Jeruzalema i na kraju vremena milosti pročitaj 1., 34. i 35. poglavlje Velike Borbe.

    Zašto misliš da je to znak na kraju vremena milosti?

    Pred kraj vremena milosti se uspostavlja žig, jel, to se dešava pre KVM, i papstvo je tada već na tlu Amerike, ikona je instalirana, mada oni već sada kontrolišu Ameriku. Ako su u prošlom opsedanju Jerusalima bile 2 opsade i učenici su bežali IZMEĐU njih, onda bi značilo da donošenje zakona o nedelji (ako vidimo to kao gnusobu pustošnu koja stoji gde joj nije mesto) treba da se odloži na neko vreme, da bi narod pobegao. Ali da li će tako biti ili će ga direktno doneti, bez odlaganja?

    Šta bi onda bila prva opsada? Gde se mi nalazimo?
    avatar
    Mato T


    Broj komentara : 117
    Registration date : 2016-08-17

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Mato T 16/2/2017, 22:37

    _Ivan_ (citat):

    Zašto misliš da je to znak na kraju vremena milosti?

    Pred kraj vremena milosti se uspostavlja žig, jel, to se dešava pre KVM, i papstvo je tada već na tlu Amerike, ikona je instalirana, mada oni već sada kontrolišu Ameriku. Ako su u prošlom opsedanju Jerusalima bile 2 opsade i učenici su bežali IZMEĐU njih, onda bi značilo da donošenje zakona o nedelji (ako vidimo to kao gnusobu pustošnu koja stoji gde joj nije mesto) treba da se odloži na neko vreme, da bi narod pobegao. Ali da li će tako biti ili će ga direktno doneti, bez odlaganja?

    Šta bi onda bila prva opsada? Gde se mi nalazimo?

    Kada završi vrijeme milosti Božji narod prestaje sa propovijedanjem treće anđeoske vijesti (završava se Glasna Vika). Nakon toga nastupa bježanje. Prvu opsadu Božjeg naroda bi mogli nazvati period kada će se Božjem narodu ponuditi mirnim putem da se odrekne Božjih zapovijedi, a glavna od njih će biti svetkovanje Šabata. Kada ne bude išlo mirnim putem donosi se dekret da se svi koji drže Božje zapovijedi pobiju. Period nakon dekreta bi mogli nazvati drugom opsadom. U tom perioduće Božji narod napuštati gradove i sela i bježi u planine, a neki će biti i zarobljeni, ali nitko neće poginuti, jer je vrijeme pečaćenja završeno. Ovo bježanje će biti jedino moguće pod Božjom zaštitom.
    Mi se trenutno nalazimo u periodu prije početka Glasne Vike (vrhunac objave treće anđeoske vijesti).
    Koliko vidim ti bi veće bježao u planine Wink.
    Prvo se moramo osposobiti da nas Gospod pošalje među ljude da im uputimo posljednju opomenu i poziv, a kada se ovaj posao završi, onda nastupa bjeganija Smile.
    avatar
    maurico


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2016-09-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  maurico 17/2/2017, 19:59

    Mato,super si objasnio ovu interesantnu temu.Mene zanima slijedeće,nakon tzv."druge opsade" biti će i progona i zatvaranja ali neće biti likvidacija(ubojstava)vjernih,ali Gospod je negdje rekao"neke će od vas pobiti",stoga bi nam bilo korisno da probaš odgovoriti i naglasiti kada nastupa vrijeme likvidacije pojedinih vjernih, u zadnjim danima zemljine povjesti?
    avatar
    maurico


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2016-09-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  maurico 17/2/2017, 20:24

    Ispričavam se što odmah nisam postavio tekst koji me je asocirao na pitanje.
    Luka 21:16-"A predavat će vas čak i roditelji,braća rođaci i prijatelji.Neke od vas će ubiti."
    avatar
    Mato T


    Broj komentara : 117
    Registration date : 2016-08-17

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Mato T 17/2/2017, 20:26

    maurico (citat):Mato,super si objasnio ovu interesantnu temu.Mene zanima slijedeće,nakon tzv."druge opsade" biti će i progona i zatvaranja ali neće biti likvidacija(ubojstava)vjernih,ali Gospod je negdje rekao"neke će od vas pobiti",stoga bi nam bilo korisno da probaš odgovoriti i naglasiti kada nastupa  vrijeme  likvidacije pojedinih vjernih, u zadnjim danima zemljine povjesti?

    Pozdrav bratu Mauriciju Smile.
    Ubijanje vjernih će biti u periodu Glasne Vike. Vrlo je vjerovatno da će oni koji će biti zagriženi članovi crkvi, a kada im se iznese posljednja opomena i prihvate je, morati svojim životima posvjedočiti da su prihvatili istinu. Vjerovatno će i mnogi drugi koji nisu članovi niti jedne crkve položiti svoje živote radi svjedočanstva. Stradanja Božjeg naroda poslje Glasne vike neće biti, jer to stradanja više nebi imalo nikakvog smisla, pošto je period svjedočanstva završen. Zato će svi oni koji uđu u veliku nevolju biti natprirodno sačuvani od Boga i živi će dočekati Krista.
    avatar
    Mato T


    Broj komentara : 117
    Registration date : 2016-08-17

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Mato T 17/2/2017, 20:37

    maurico (citat):Ispričavam se što odmah nisam postavio tekst koji me je asocirao na pitanje.    
    Luka 21:16-"A predavat će vas čak i roditelji,braća rođaci i prijatelji.Neke od vas će ubiti."

    Par stihova ranije tekst kaže:

    12 A pre svega ovoga dići će ruke na vas, progoniće vas i predavaće vas u sinagoge i zatvore, i vodiće vas pred careve i
    namesnike zbog mog imena. 13 To će vam biti prilika da svedočite.


    Ovo je period Glasne Vike, kada se ljudima upućuje posljednja opomena i svjedočanstvo. Dalje u tekstu vidimo da nakon ovoga nastupa strašno vrijeme (Velika nevolja) kada više nema svrhe svjedočiti, jer je završeno vrijeme milosti i poslje toga ide drugi Kristov dolazak.
    Ovi stihovi se također mogu gledati i sa šireg aspekta, jer svjedočanstvo za Krista traje od vremena prvih apostola, a posljednja opomena i poziv će biti u periodu Glasne vike i tada se završava svjedočanstvo.
    avatar
    maurico


    Broj komentara : 112
    Registration date : 2016-09-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  maurico 17/2/2017, 21:20

    Sada mi je ova tema značajno razjašnjena.Hvala i pozdrav brate Mato.
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Batret 5/3/2017, 16:28

    Pozdrav, moze li jedno pitanje. Nedavno sam razmisljao na jednu temu, jer sam vidjeo da mnogi kazu video sam Isusa u snu itd, cuo sam i da u islamskim zemljama gdje je zabranjeno evandjelje ljudi vide Isusa u snu mnogi od njih i sad su hriscani itd... Da li je moguce vidjeti Isusa u snu ili je sve to prevara od neprijatelja? Sta mislite vi o tome?
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Batret 5/3/2017, 16:29

    Pozdrav, moze li jedno pitanje. Nedavno sam razmisljao na jednu temu, jer sam vidjeo da mnogi kazu video sam Isusa u snu itd, cuo sam i da u islamskim zemljama gdje je zabranjeno evandjelje ljudi vide Isusa u snu mnogi od njih i sad su hriscani itd... Da li je moguce vidjeti Isusa u snu ili je sve to prevara od neprijatelja? Sta mislite vi o tome?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 5/3/2017, 17:46

    Batret (citat):Pozdrav, moze li jedno pitanje. Nedavno sam razmisljao na jednu temu, jer sam vidjeo da mnogi kazu video sam Isusa u snu itd, cuo sam i da u islamskim zemljama gdje je zabranjeno evandjelje ljudi vide Isusa u snu mnogi od njih i sad su hriscani itd... Da li je moguce vidjeti Isusa u snu ili je sve to prevara od neprijatelja? Sta mislite vi o tome?
    Na osnovu samog svjedočanstva i daljeg vjerskog iskustva takvih osoba može se prepoznati da li je autentično. Sigurno da na područja gdje postoji zabrana iznošenja istine može da bude natprirodnih intervencija kao u slučaju apostola Pavla. Ali mora postojati povod za takvu intervenciju, makar on bio u subjektivnoj čežnji takve osobe za istinom i pravdom.
    avatar
    Batret


    Broj komentara : 100
    Registration date : 2016-04-24

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Batret 29/3/2017, 14:13

    Pozdrav, imam jedno pitanje i komentar.

    Nedavno sam razmisljao opet o trojstvu.

    Da li je Isus mogao da pogrijesi, ako je Isus mogao da pogrijesi onda sasvim logicno je da je mogao biti prevaren i da se pokloni Sotoni kad je Sotona rekao dacu ti sva carstva ovoga svijeta? Ako je to moglo da se desi, i ako bi se Isus poklonio Sotoni onda nema vise trojstva? onda su samo Otac-Sveti Duh a druga osoba trojedinog Boga (Krist) pripada Sotoni. potpuno nelogicno kad covjek razmislja malo vise o ovome.


    PS: npr i ovaj stih „Бог је толико волео свет да је дао свог јединорођеног Сина, да нико ко исказује веру у њега не буде уништен, него да има вечни живот.“ (Јован 3:16)
     ne mozes citirati bukvalno ljudima ako je Bog trojstvo, bez konfuznog objasnjenja sat vremena sta to znaci, a tako je jasan nzm itd itd.



    Voleo bih da cujem vase misljenje. Hvala unapred.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 29/3/2017, 19:59

    Batret (citat):Pozdrav, imam jedno pitanje i komentar.

    Nedavno sam razmisljao opet o trojstvu.

    Da li je Isus mogao da pogrijesi, ako je Isus mogao da pogrijesi onda sasvim logicno je da je mogao biti prevaren i da se pokloni Sotoni kad je Sotona rekao dacu ti sva carstva ovoga svijeta? Ako je to moglo da se desi, i ako bi se Isus poklonio Sotoni onda nema vise trojstva? onda su samo Otac-Sveti Duh a druga osoba trojedinog Boga (Krist) pripada Sotoni. potpuno nelogicno kad covjek razmislja malo vise o ovome.


    PS: npr i ovaj stih „Бог је толико волео свет да је дао свог јединорођеног Сина, да нико ко исказује веру у њега не буде уништен, него да има вечни живот.“ (Јован 3:16)
     ne mozes citirati bukvalno ljudima ako je Bog trojstvo, bez konfuznog objasnjenja sat vremena sta to znaci, a tako je jasan nzm  itd itd.



    Voleo bih da cujem vase misljenje. Hvala unapred.
    Već smo zaključili da dogma o trojstvu obesmišljava kompletan Plan spasenja.
    Kad bih imao vremena da se bavim tim detaljno, vjerovatno bih pronašao najmanje 30 stavki koje to potvrđuju.
    avatar
    MarioD


    Broj komentara : 3
    Registration date : 2017-04-27

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Stari zavjet

    Komentar  MarioD 27/4/2017, 16:19

    Čemu nam služi stari zavjet, ako su njegovi zakoni za krščane ukinuti?
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3710
    Registration date : 2008-11-01

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  PavleS 27/4/2017, 19:13

    MarioD (citat):Čemu nam služi stari zavjet, ako su njegovi zakoni za krščane ukinuti?
    Imate na kraju Biblije NRP u dodatku Zašto Stari i Novi savez sve što je bitno znati o tome.
    avatar
    Dragana B.


    Broj komentara : 10
    Age : 43
    Registration date : 2017-01-18

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Dragana B. 24/5/2017, 12:58

    Pozdrav,

    Može li neki tekst o krštenju? Krstila bih se, ali iskreno još uvek ne znam ni kako ni gde.
    Grubo
    Grubo


    Broj komentara : 23
    Age : 30
    Локација : Srbija
    Registration date : 2016-06-26

    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Grubo 24/5/2017, 13:15

    Dragana imate već članak o tome http://www.religija.me/?p=2150. Pozdrav

    Sponsored content


    PITANJA - RELIGIJA - Page 2 Empty Re: PITANJA - RELIGIJA

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 28/3/2024, 21:54