BIBLIJSKI FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» Biblijski razgovori
LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty14/4/2024, 23:34 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty14/4/2024, 21:19 by PavleS

» DOKAZI (OT)PADA ADVENTISTIČKE CRKVE
LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty8/4/2024, 17:15 by PavleS

» MAČ I CARSTVO MIROLJUBA PETROVIĆA?
LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty27/3/2024, 13:02 by Niko bez Boga

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty16/1/2024, 18:28 by Niko bez Boga

» Septuaginta/LXX - doslovni prijevod:
LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty30/10/2023, 13:47 by PavleS

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty21/9/2023, 17:23 by PavleS

» Crkve i manastiri
LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty11/9/2023, 11:23 by NecaPereca

» PSIHOLOGIJA
LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty31/8/2023, 15:24 by Jelena83

April 2024

SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Calendar Calendar


+7
pravoslavac
Nathanael
Matija Runje
Bogomdani
Zdravko Vučinić
Tako-je
PavleS
11 posters

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  Zdravko Vučinić 21/6/2015, 10:33

    pravoslavac (citat):Imam proširene vene na nogama i kako sam stariji sve više počinjem da osjećam posledice toga - umor u nogama (posebno poslije dužeg stajanja) ...
    1. Da li postoje prirodne metode, tinkture, melemi ... koji bi mogli ublažiti ove probleme?
    2. Doktori obično osobama koje imaju proširene vene preporučuju svakodnevno konzumiranje andola ili kardiopirina protiv stvaranja krvnih ugrušaka. Nisam neki ljubitelj ljekova, pa me zanima da li postoji prirodna alternativa ovim ljekovima?

    Postoje određene metode. Možete se javiti na mejl da razmijenimo informacije, jer bih imao dosta pitanja za vas itd, pa da ne opterećujemo forum. U principu prirodno liječenje pomaže, poboljšanje cirkulacije, melemi itd.
    avatar
    pravoslavac


    Broj komentara : 10
    Registration date : 2015-03-24

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  pravoslavac 30/6/2015, 07:38

    Zdravko, pažljivo sam proučavao metode prirodnog liječenja koje preporučujete. Sve je logično i jasno, ali u svima njima, po mom mišljenju, postoji jedan veliki problem, a to je da čovjek mora od jutra do večeri da bude u potpunosti posvećen samo tome, i ničemu drugom.
    Kada su u pitanju ljudi koji boluju od "neizlečivih bolesti", ovo je razumljivo, jer oni i ne bi trebalo da imaju važnijih obaveza od svog liječenja.
    Međutim, što je sa ljudima koji žele da djeluju preventivno, ili imaju lakše zdravstvene probleme ...
    Većina takvih ljudi je radno angažovano, radi od 8-10 sati dnevno, nemaju mogućnost slobodnih dana, godišnjeg odmora ... Uzmimo npr. vaš detoks program od 10 dana koji bi recimo trebao biti namijenjen toj kategoriji ljudi. Ponovo imamo sličnu situaciju. Potreban je cjelodnevni angažman koji definitivno nije moguće realizovati u takvim okolnostima.
    Nedavno je dr. Šulc u jednom predavanju (koje sam odgledao na youtube) pomenuo da je osmislio detoks program od 5 dana koji je moguće sprovoditi čak i na poslu. Da li ste upoznati sa time i što bi bila vaša preporuka u takvim situacijama?
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  Zdravko Vučinić 11/7/2015, 10:24

    pravoslavac (citat):Zdravko, pažljivo sam proučavao metode prirodnog liječenja koje preporučujete. Sve je logično i jasno, ali u svima njima, po mom mišljenju, postoji jedan veliki problem, a to je da čovjek mora od jutra do večeri da bude u potpunosti posvećen samo tome, i ničemu drugom.
    Kada su u pitanju ljudi koji boluju od "neizlečivih bolesti", ovo je razumljivo, jer oni i ne bi trebalo da imaju važnijih obaveza od svog liječenja.
    Međutim, što je sa ljudima koji žele da djeluju preventivno, ili imaju lakše zdravstvene probleme ...
    Većina takvih ljudi je radno angažovano, radi od 8-10 sati dnevno, nemaju mogućnost slobodnih dana, godišnjeg odmora ... Uzmimo npr. vaš detoks program od 10 dana koji bi recimo trebao biti namijenjen toj kategoriji ljudi. Ponovo imamo sličnu situaciju. Potreban je cjelodnevni angažman koji definitivno nije moguće realizovati u takvim okolnostima.
    Nedavno je dr. Šulc u jednom predavanju (koje sam odgledao na youtube) pomenuo da je osmislio detoks program od 5 dana koji je moguće sprovoditi čak i na poslu. Da li ste upoznati sa time i što bi bila vaša preporuka u takvim situacijama?

    Izvinite što ranije nijesam odgovorio, ali uglavno sam bježao od vrućina pa sam i manje na Internetu ovih dana itd.
    Svaki program se prilagođava pojedincu, kao što tamo piše. Dakle, ako radite, onda se to prilagođava prema vašem poslu. Osim, kao što ste rekli, kada su u pitanju ozbiljnije bolesti kada je potrebno da se vi prilagodite.
    Dosadašnje iskustvo pokazuje da i ljudi koji rade mogu da primjenjuju programe. Šta bi mogao biti problem? Čajevi i tinkture se mogu piti skoro uvijek, to je jednostavno i ne iziskuje neko vrijeme. U najgorem slučaju čaj se može pripremiti prije nego što se ode na posao i onda da se pije. Čovjek takođe mora da jede svakako, stim da kad jede onda neka jede preporučljivu hranu koja je tokom programa sirova i to je lakše zato što se ne sprema, kuva itd. Uvijek se može pojesti nekoliko voćki, šaka orašastih plodova ili salata itd. Takođe, ako se posti na sokovima može se prije posla spremiti dnevna količina koja se nosi sa sobom i pije. Ostale metode se mogu primijeniti prije ili poslije posla, odnosno kad postoji prilika za to.
    Naše dosadašnje iskustvo sa primjenom programa je pozitivno u svakom smislu. Ako ima neki dio konkretno koji vam je problematičan za primjenu, vi slobodno kažite pa ću vam preporučiti ono što mislim da je najbolje i ono što se iz našeg iskustva pokazalo najbolje.

    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  giga 22/7/2015, 23:02

    Pozdrav Zdravko drug mi ima veci kamen u bubregu i doktori iz Beograda su mu preporucili operaciju bio je par puta na lasersko razbijanje ali nista ja sam mu predlozio da proba par nedelja samo biljnu ishranu a da pitam tebe da li postoji neki poseban recept za razbijanje kamena ne ide mu se na operaciju jer nema neko poverenje u doktore a tacnu velicinu kamena ne znam
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  ljuba79 24/7/2015, 12:28

    giga (citat):Pozdrav Zdravko drug mi ima veci kamen u bubregu i doktori iz Beograda su mu preporucili operaciju bio je par puta na lasersko razbijanje ali nista ja sam mu predlozio da proba par nedelja samo biljnu ishranu a da pitam tebe da li postoji neki poseban recept za razbijanje kamena ne ide mu se na operaciju jer nema neko poverenje u doktore a tacnu velicinu kamena ne znam

    Pozdrav svima, ja bih se pridruzio ovom pitanju - s tim sto je mom prijatelju kamen 8mm x 12mm vec usao 3 cm u mokracni kanal...Sastav je kalcijum oksalat(kazu dr. da se to tesko razbija)...Pomagajte...Hvala!!!

    ps. Ne zaboravimo da je zdravstvena reforma - "desna ruka Jevandjelja"...

    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  Nathanael 24/7/2015, 16:32

    ljuba79 (citat):
    giga (citat):Pozdrav Zdravko drug mi ima veci kamen u bubregu i doktori iz Beograda su mu preporucili operaciju bio je par puta na lasersko razbijanje ali nista ja sam mu predlozio da proba par nedelja samo biljnu ishranu a da pitam tebe da li postoji neki poseban recept za razbijanje kamena ne ide mu se na operaciju jer nema neko poverenje u doktore a tacnu velicinu kamena ne znam

    Pozdrav svima, ja bih se pridruzio ovom pitanju - s tim sto je mom prijatelju kamen 8mm x 12mm vec usao 3 cm u mokracni kanal...Sastav je kalcijum oksalat(kazu dr. da se to tesko razbija)...Pomagajte...Hvala!!!

    ps. Ne zaboravimo da je zdravstvena reforma - "desna ruka Jevandjelja"...

    Ja sam se izliječio i od težih bolesti ,jedna je bila upala žući ,jetre i gušterače u djetinjstvu ,kada sam bio otrovan ,duga priča ,ali bio sam na granici smrti i hvala Kristu da sam preživio . Smatram da je to velika bol i da svatko treba što više raditi na tome da pomogne bolesnom u bolovima .Moj savjet je da se sada pridržava savjeta doktora,iz bolnice  ,to se rutinski rješava .Kada bolest dođe u zadnji stadij ,nema čarobne biljke niti sunčanja i slično ,onda treba posegnuti za onima što medicina zna najbolje ,a to je tehnologija ,imaju koliko znam neku tehnologiju koja takve stvari rješava .Za lijekove neznam ,neka čovjek radi po svojoj savjesti .Ali takve stvari se vraćaju opet i opet ,kao i srčane bolesti ,dijabetes itd ,dok god osoba krši zakone tijela ,bolesti dolaze sve jače i jače u starosti a i srednjoj životnoj dobi .A zatim nakon ozdravljenja ,neka do kraja života jede samo biljne proteine ,biljnu hranu ,bez ikakvog sira i jaja čak ,bez mlijeka i slično . Neka čak pazi na previše graha i mahunarki,to neka doda tek nakon par mjeseci  ,neka jede žitarice,voće,povrće,toga ima tisuće vrsta ,pa neka bira .
    avatar
    beka26


    Broj komentara : 204
    Registration date : 2012-01-24

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  beka26 24/7/2015, 20:44

    Ovdje vam je svje prilično dobro objašnjeno.
    Ostali ljekari prirodne medinicine pričaju i preporučuju manje više isto.



    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  giga 25/7/2015, 06:10

    Znamo za Nidzu dobar je on.Hvala
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  Zdravko Vučinić 25/7/2015, 09:33

    giga (citat):Pozdrav Zdravko drug mi ima veci kamen u bubregu i doktori iz Beograda su mu preporucili operaciju bio je par puta na lasersko razbijanje ali nista ja sam mu predlozio da proba par nedelja samo biljnu ishranu a da pitam tebe da li postoji neki poseban recept za razbijanje kamena ne ide mu se na operaciju jer nema neko poverenje u doktore a tacnu velicinu kamena ne znam

    Ima dvije mogućnosti - lakšu i težu, pa koja mu uspije. Lakša je da pije oko 2 litra čaja za dezinfekciju bubrega svakog dana (4 puta dnevno po pola litra, može da počne sa litar do litar i po pa da povećava do dva litra). Sastojci čaja su: bobice kleke, list uve, kukuruzna svila, list rastavića, korjen peršuna, korjen bilog sleza list i cvijet zlatnice, list nane. Neka dominiraju kleka, uva i kukuruzna svila, ostalo može u jednakim sastojcima. Najbolje da odmah napravi jednu veću mješavinu koja će mu potrajati dok ne obavi posao. Više ljudi je nakon 7 do 15 dana izbacilo kamenje na taj način, dok je drugima osim toga trebalo i da pređu na biljnu hranu i pročiste debelo crijevo, jetru i žučnu kesu itd, i to je za neke ljude teži način jer moraju da mijenjaju navike.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  Zdravko Vučinić 25/7/2015, 10:15

    ljuba79 (citat):
    giga (citat):Pozdrav Zdravko drug mi ima veci kamen u bubregu i doktori iz Beograda su mu preporucili operaciju bio je par puta na lasersko razbijanje ali nista ja sam mu predlozio da proba par nedelja samo biljnu ishranu a da pitam tebe da li postoji neki poseban recept za razbijanje kamena ne ide mu se na operaciju jer nema neko poverenje u doktore a tacnu velicinu kamena ne znam

    Pozdrav svima, ja bih se pridruzio ovom pitanju - s tim sto je mom prijatelju kamen 8mm x 12mm vec usao 3 cm u mokracni kanal...Sastav je kalcijum oksalat(kazu dr. da se to tesko razbija)...Pomagajte...Hvala!!!

    ps. Ne zaboravimo da je zdravstvena reforma - "desna ruka Jevandjelja"...


    Isti savjet koji sam napisao u jednom od prethodnih postova važi i za tvog prijatelja. Može biti malo bolno ali proći će.
    avatar
    giga


    Broj komentara : 66
    Registration date : 2015-02-08

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  giga 25/7/2015, 14:24

    Zdravko Vučinić (citat):
    giga (citat):Pozdrav Zdravko drug mi ima veci kamen u bubregu i doktori iz Beograda su mu preporucili operaciju bio je par puta na lasersko razbijanje ali nista ja sam mu predlozio da proba par nedelja samo biljnu ishranu a da pitam tebe da li postoji neki poseban recept za razbijanje kamena ne ide mu se na operaciju jer nema neko poverenje u doktore a tacnu velicinu kamena ne znam

    Ima dvije mogućnosti - lakšu i težu, pa koja mu uspije. Lakša je da pije oko 2 litra čaja za dezinfekciju bubrega svakog dana (4 puta dnevno po pola litra, može da počne sa litar do litar i po pa da povećava do dva litra). Sastojci čaja su: bobice kleke, list uve, kukuruzna svila, list rastavića, korjen peršuna, korjen bilog sleza list i cvijet zlatnice, list nane. Neka dominiraju kleka, uva i kukuruzna svila, ostalo može u jednakim sastojcima. Najbolje da odmah napravi jednu veću mješavinu koja će mu potrajati dok ne obavi posao. Više ljudi je nakon 7 do 15 dana izbacilo kamenje na taj način, dok je drugima osim toga trebalo i da pređu na biljnu hranu i pročiste debelo crijevo, jetru i žučnu kesu itd, i to je za neke ljude teži način jer moraju da mijenjaju navike.
    Hvala na savetu nadamo se izlecenju a sto se tice zivotnih navika i to ce morati da menja.pozdrav
    avatar
    pravoslavac


    Broj komentara : 10
    Registration date : 2015-03-24

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  pravoslavac 25/7/2015, 15:04

    Ako dozvoli domaćin želio bih da iznesem svoj stav kada su u pitanju bolesti i prirodno liječenje.
    Detaljno sam proučio knjigu ''Lečenje neizlečivih bolesti'' od dr. Šulca. Knjiga je sjajna kada su u pitanju metode liječenja bolesti, informacije o ljekovitom bilju..., ali po meni, knjiga ima jedan vrlo bitan nedostatak, a to je nedostatak hrišćanskog odnosa prema bolestima. Takav pristup prirodnoj medicini prenio se, koliko primjećujem, na sve ''instant doktore'' iz produkcije CPS-a. Tako sam npr. prije neki dan na forumu CPS-a pročitao program liječenja bolesti koji je jedan od tzv. ''doktora'' postavio i gdje se ovo o čemu govorim jasno uočava. ''Njegov'' program liječenja počinje rečenicom "početi sa pozitivnim mislima na svijet" a zavšava rečenicom "zamislite da ste ponovo zdravi''. Mnogi će reći da u tome nema ništa loše. Ja u principu imam odbojnost prema takvim rečenicama jer me previše posjećaju na današnju new age filozofiju življenja (vjeruj u sebe, imaj pozitivne misli...). Ako smo hrišćani, onda i prema bolesti moramo imati hrišćanski odnos. Život hrišćanina je između ostalog život vjere i nade u Boga, život molitve, pokajanja i praštanja. Zašto bi drugačije bilo i u bolesti?  
    Dan treba započeti molitvom, a sva radost, pozitivne misli... treba da su posledica vjere i nade u spasitelja našeg Isusa Hrista.
    Ako bolesnik svu vjeru i nadu u ozdravljenje polaže samo u ljekara i ljekove (bilo da su prirodni ili konvecionalni), zaboravljajući pri tome da sve zavisi od sveblagog i svemogućeg Boga, i da je ljekare i ljekove takođe stvorio Bog, onda je to sa hrišćanskog aspekta grijeh. Čak iako dođe do izlečenja, pitanje je da li će takvo izlečenje da nam bude na duhovnu štetu ili korist. Sveto Pismo jasno kaže  ''ako li, dakle, jedete, ako li pijete, ako li što drugo činite, sve na slavu Božiju činite''. Mislim da svaki bolesnik, sadašnji i budući doktor nikada ne bi trebao da zaboravi na to.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  PavleS 25/7/2015, 15:44

    ...nedostatak hrišćanskog odnosa prema bolestima. Takav pristup prirodnoj medicini prenio se, koliko primjećujem, na sve ''instant doktore'' iz produkcije CPS-a. Tako sam npr. prije neki dan na forumu CPS-a pročitao program liječenja bolesti koji je jedan od tzv. ''doktora'' postavio...
    To je program za potpune egocentrike, koji su po cijeli dan usredsređeni na sebe, svoj izgled, svoje zdravlje... Sličan "program" imaju cure kojima je glavna preokupacija kako izgledaju i ko će ih sve primijetiti u toku dana. Ljepota i zdravlje mogu da imaju jednako negativan efekat na ljudski ego i životna opredjeljenja koliko i kad nam se da neka moć. Zbog opasnosti od samouzdizanja Gospod nije na natprirodan način intervenisao u korist apostola Pavla po pitanju neke njegove tajanstvene bolesti. Zato što za čovjeka u stanju pobune nije dobro da je dugovječan i zdrav, Bog je dopustio različite probleme kao neku vrstu ograničenja.
    S druge strane, liječenje bolesti putem resursa koje je dao Bog ide uporedo sa pristajanjem na Božju stranu. Ukoliko nema tog paralelizma, tijelo će možda biti izliječeno, ali duhovni i mentalni sklop ostaju nepromijenjeni.


    PavleS: komentar modifikovan dana: 25/7/2015, 18:22; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    pravoslavac


    Broj komentara : 10
    Registration date : 2015-03-24

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  pravoslavac 25/7/2015, 19:10

    PavleS (citat):
    ...nedostatak hrišćanskog odnosa prema bolestima. Takav pristup prirodnoj medicini prenio se, koliko primjećujem, na sve ''instant doktore'' iz produkcije CPS-a. Tako sam npr. prije neki dan na forumu CPS-a pročitao program liječenja bolesti koji je jedan od tzv. ''doktora'' postavio...
    To je program za potpune egocentrike, koji su po cijeli dan usredsređeni na sebe, svoj izgled, svoje zdravlje... Sličan "program" imaju cure kojima je glava preokupacija kako izgledaju i ko će ih sve primijetiti u toku dana. Ljepota i zdravlje mogu da imaju jednako negativan efekat na ljudski ego i životna opredjeljenja koliko i kad nam se da neka moć. Zbog opasnosti od samouzdizanja Gospod nije na natprirodan način intervenisao u korist apostola Pavla po pitanju neke njegove tajanstvene bolesti. Zato što za čovjeka u stanju pobune nije dobro da je dugovječan i zdrav, Bog je dopustio različite probleme kao neku vrstu ograničenja.
    S druge strane, liječenje bolesti putem resursa koje je dao Bog ide uporedo sa pristajanjem na Božju stranu. Ukoliko nema tog paralelizma, tijelo će možda biti izliječeno, ali duhovni i mentalni sklop ostaju nepromijenjeni.
    Upravo tako. Kada su u pitanju uzroci bolesti, mišljenja sam da ih ima jako mnogo. Koliko god to surovo zvučalo današnjem sekularizovanom čovjeku, vjerujem da Bog dopušta da bolest napadne čovjeka kako bi ga naveo na preispitivanje, pokajanje, promjenu navika ... Pažljivim čitanjem Svetog Pisma dolazimo do saznanja da su mnoge bolesti prouzrokovane nečistim duhovima.  Takve bolesti se isceljuju jedino silom Božijom i u takvim slučajevima sokovi, tinkture ... ne mogu pomoći. Tu pomaže jedino Hrist, a s obzirom da CPS ''doktorima'' ta metoda liječenja nije poznata, onda je logičan zaključak da mnogim ljudima neće moći pomoći. Upravo zbog toga, neki od njih će vrlo brzo shvatiti da liječenje ljudi nije tako jednostavan posao i da uzroci bolesti nisu uvijek posledica samo loših navika u ishrani. Ako Bog da, takvo saznanje za neke od njih će biti vrlo bolno ali i spasonosno.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  Nathanael 25/7/2015, 23:08

    pravoslavac (citat):
    PavleS (citat):
    ...nedostatak hrišćanskog odnosa prema bolestima. Takav pristup prirodnoj medicini prenio se, koliko primjećujem, na sve ''instant doktore'' iz produkcije CPS-a. Tako sam npr. prije neki dan na forumu CPS-a pročitao program liječenja bolesti koji je jedan od tzv. ''doktora'' postavio...
    To je program za potpune egocentrike, koji su po cijeli dan usredsređeni na sebe, svoj izgled, svoje zdravlje... Sličan "program" imaju cure kojima je glava preokupacija kako izgledaju i ko će ih sve primijetiti u toku dana. Ljepota i zdravlje mogu da imaju jednako negativan efekat na ljudski ego i životna opredjeljenja koliko i kad nam se da neka moć. Zbog opasnosti od samouzdizanja Gospod nije na natprirodan način intervenisao u korist apostola Pavla po pitanju neke njegove tajanstvene bolesti. Zato što za čovjeka u stanju pobune nije dobro da je dugovječan i zdrav, Bog je dopustio različite probleme kao neku vrstu ograničenja.
    S druge strane, liječenje bolesti putem resursa koje je dao Bog ide uporedo sa pristajanjem na Božju stranu. Ukoliko nema tog paralelizma, tijelo će možda biti izliječeno, ali duhovni i mentalni sklop ostaju nepromijenjeni.
    Upravo tako. Kada su u pitanju uzroci bolesti, mišljenja sam da ih ima jako mnogo. Koliko god to surovo zvučalo današnjem sekularizovanom čovjeku, vjerujem da Bog dopušta da bolest napadne čovjeka kako bi ga naveo na preispitivanje, pokajanje, promjenu navika ... Pažljivim čitanjem Svetog Pisma dolazimo do saznanja da su mnoge bolesti prouzrokovane nečistim duhovima.  Takve bolesti se isceljuju jedino silom Božijom i u takvim slučajevima sokovi, tinkture ... ne mogu pomoći. Tu pomaže jedino Hrist, a s obzirom da CPS ''doktorima'' ta metoda liječenja nije poznata, onda je logičan zaključak da mnogim ljudima neće moći pomoći. Upravo zbog toga, neki od njih će vrlo brzo shvatiti da liječenje ljudi nije tako jednostavan posao i da uzroci bolesti nisu uvijek posledica samo loših navika u ishrani. Ako Bog da, takvo saznanje za neke od njih će biti vrlo bolno ali i spasonosno.

    Zli duhovi nisu direktni uzroci bolesti ,nego čovjek koji griješi protiv moralnog (Dekalog ) i zdravstvenog (opisan u Petoknjižju) zakona ,onda Sotona počinje da dobiva prava na čovjeka,malo po malo i nakraju ako se čovjek skroz pokvari ,Sotona ga može i ubiti .Priča da su demoni uzroci nekih tjelesnih i mentalnih bolesti je malo preuveličana ,iako oni zaista žele da se to ljudima dogodi ,odgovornost je na čovjeku .U mom kvartu živi osoba koja ima u široj obitelji mentalne bolesti i osoba je dobila šizofreniju .Ja sam jednom upitao tu osobu ,da li služi Sotoni ili Bogu i jasno mi je odgovorio da služi Sotoni ,ali drugi put mi je rekao da ne želi nikoga da vlada njime .Dakle on mrzi i Boga i Sotonu jer kao ,on misli da ga napada Bog i to je šizofrenija ,kada osoba tvrdoglavo vjeruje u nešto što nije realno . Medicinari neke stvari griješe ,ali oni imaju jako široko znanje o tome .Npr. mentalnim bolesnicima je poremećen mozak ,dakle ne radi se o duhovnom dijelu duše ,nego o mozgu ,čak i tijelu ,emocijama ,dakle ostalim dijelovima duše .Kada osoba misli da netreba medicinske studije i ide sama rješavati sve ,ili kao neke skupine 'protestanata' danas i mnoge sekte ,reče da su sve bolesti umišljene ,onda im život postaje opasniji .Zašto? Zato jer npr . čovjek koji ima depresiju ,ako mu nivo serotonina padne na još niži nivo s vremenom ,bez lijekova ,bez obzira sada ,jesu li prirodni ili kemija ,ta osoba može napraviti samoubojstvo ili postati potpuno nesposobna za bilo što u životu .Sada, pitanje je da nema demona ,da Sotona ne kuša čovjeka ,bi li bolesnici od bilo kojih bolesti ,htjeli npr. alkohol ,drogu ,meso ,koji izazivaju određene bolesti ili bi prirodno išli prema zdravim stvarima .To je pitanje .Ako čovjek ,bez utjecaja demona može biti svet ,onda su problem demoni .Svi mi znamo da nije tako ,da je svaki čovjek odgovoran za svoju sreću ili nesreću .Osoba koja pati od depresije ,ima 'rak duše' ,ona nezna studije ,da ugljikohidratna hrana povisiva serotonin i da sunčanje povisiva ,tjelovježba i sl . Ta osoba ,ako ne uzme medicinski 'lijek' ,ona gubi posao ,jer niska razina serotonina neće dopustiti čovjeku da dobro spava ,da osjeća ugodu života i čovjek će početi dobivati sve moguće bolesti .Depresivci su u riziku za sve bolesti i do pet puta više nego sretni ljudi .

    Sad je pitanje ,koliko je etički reći ljudima da ne uzimaju nikakve lijekove ,a ne ponuditi im rješenje .Dr . Zdravko nudi odlične knjige i programe ,što je pohvalno .Isto tako Miroljub je preveo mnoge knjige i postavio na site .Osobno sam se uvjerio da je većinom problem u ljudima ,a ne u farmaceutskoj industriji samo ,jer ljudi su neobrazovani ,čak i doktori ,osim nutricionista ,neznaju što je zdrava hrana ,jedu jednako kao ostali ljudi često i tako ljudi uzrokuju si bolest i nakraju naravno da moraju piti lijekove.
    Evo primjer ,imam jaku astmu ,cijeli život .Da nisam uzimao lijek za astmu ,zloglasni Salbutamol (Ventolin) ,odavno bi umro .Pokušavao sam bez lijeka fanatično kad sam bio osnovna škola ,par puta ,i kasnije u životu isto ,ali nakon par dana mučenja ,zamalo nisam dobio opstruktivnu plućnu bolest. A kada se to dobije ,pluća postaju 'staro željezo ' ,izgube funkciju .I sada jeli medicina skroz loša? Ne bih rekao ,ja bi bio mrtav da nema tog lijeka .Kasnije kada sam promjenio način života ,astma mi se smanjila podosta ,ali još je tu ,iako jedem bolje od Okinawljana .Druga stvar kada sam bio teško bolestan ,imao sam jako tešku upalu sinusa i glava mi je natekla od gnjoja ,operirali su me i spasili život .Neznam jeli tada uvedena sigurnija operacija laserom ,ali ako je bila stara metoda ,onda su mi oštetili nos i sinuse ,jer 'stara ' metoda je jako gruba .Ali da sam nastavio imati natečenu glavu ,gnjoj bi me ubio .Tek sam kasnije saznao da ima neka biljka ,kao krastavac izgleda mali ,i raste u ljeto ,samo se kap stavi u sinuse i sav gnjoj izleti ,ali može biti opasno ,može se dogoditi da ubije čovjeka ako se pogriješi doza .E sada,da nije bilo salbutamola za astmu i operacije sinusa ,liječenja upale pluća ,ja ne bi ovdje pisao . Isto tako amalgan plombe za zube ,imam 5 takvih i zubi su mi i nakon 20 godina od stavljanja takve plombe ,sasvim zdravi i jaki .A bijele sam stavio prije par godina i prilikom igranja košarke mi je zamalo pukao zub ,vrlo važan veliki zub za mljevenje hrane .Srećom ,radi zdrave prehrane i genetike zubi su mi jača strana i nije pukao ,ali da je bio netko osjetljivih zubi ,raspao bi mu se zub .Isto tako meni pluća su genetski slabija na astmu ,a netko nikada neće dobiti astmu .Pitanje je jeli dobro odbaciti sve od medicine ,jer mnogima to može značiti smrt .

    Nismo mi još kraj stabla života ,kojemu plodovi daju vječni život ,a lišće liječi sve bolesti . Ali ,kada bi netko od malena vršio sve zakone zdravlja ,ne bi nikada obolio ,ali pod uvjetom da su mu preci isto 100 posto vršili zakone zdravlja .
    Sada ,gdje je u ovome svemu priča ,'rješavam rak ko rukom' ,smatram da je to neki level TB Joshue i Benny Hinna Very Happy .
    Definitivno mislim da je zdravlje najveće bogatstvo i da nitko nikada nije bio skroz savršenog zdravlja poslije Potopa ,jednostavno mi smo pod prokletstvom i svako nastojanje da se živi 150 godina je u srži sebično i možda čak u stilu fraze ' želim biti besmrtan' ,dakle želja da se postane božanstvo . Postoje dvije krajnosti ,jedna je umrijeti mlad ili u srednjim godinama radi kršenja zakona zdravlja ,što je jednaki grijeh kao kršenje moralnog zakona .Ali isto tako brinuti se o zdravlju baš fanatično ,nije čak ni zdravo ,jer čovjek postane neka vrsta new age fanatika .Dugo sam boravio s veganskim društvom i svi skoro odreda su u čitanju ili u okultizmu ,veličaju se citati jedne Alice Bailey ,puše marihuanu ,imaju vanbračni sex ,pričaju da će živjeti 100 godina i sl. Kada ostare ,znam jedan par koji je veganski i imaju 60 godina ,doslovno se raspadaju u izgledu ,ništa mlađe ne izgledaju nego drugi ljudi ,dok su bili mladi vegetarijanci su bili i išlo im je extra ,radili su kažu po cijeli dan s lakoćom sve što su zamislili .A sada ,pošto su dugo bez vitamina b12 ,a neznaju to ,onda počinje demencija ,depresija i drugi simptomi nedostatka vitamina b12 .Zato Ellen White nije nikada preporučivala skroz biljnu hranu ,nego dodatak mlijeka ili jaja u manjim količinama ,a govorila je da će tek kasnije biti vrijeme da se odbaci i ta hrana i da će se stvoriti uvjeti za biljnu ,vegansku prehranu .
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  PavleS 29/7/2015, 23:26

    Uzalud sve, ako se sami ne dozovu pameti. Eto izgleda da se i doktor svih nauka malo smirio otkako se bavi poljoprivredom u Leskovcu.
    avatar
    PavleS
    Admin


    Broj komentara : 3720
    Registration date : 2008-11-01

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  PavleS 9/8/2015, 16:58

    Pitanje je uopće dali da se naplaćuju te metode ,jer su biblijske i promoviraju inače i Bibliju ,a u Bibliji nijedno izliječenje nije naplaćeno .Zavisi kako rade ,ako rade preko znanstvenih metoda onda neka naplate ,a ako rade preko duhovno inspiriranih metoda ,kao što su opisane u knjigama Ellen White ,onda smatram da se ne smije naplaćivati .Ako je znanje došlo kroz ljudsku znanost ,onda ok ,a ako je biblijsko znanje ,onda znajmo da nitko u Bibliji nije naplatio izliječenje .Ne samo da su odbijali novac za izliječenje ,nego strogo zabranjivali i prijetili da će im se zlo dogoditi ,ako ne shvate da ih nije izliječio čovjek nego Jahvina sila ,milost i ljubav . Mora postojati red ,jedno je zarađivati na drugim stvarima ,a drugo je ići uzimati lovu na bolesti i to sa znanjem koje su dobili u religiji ,a mnogi to rade .
    U Bibliji se pominju uglavnom izlečenja putem posebne intervencije (čuda) od Boga. To nije isto što i prirodne metode liječenja, iako je prirodna medicina ubjedljivo najbliža onome što Bog odobrava i želi za čovjeka.

    Problem kod gore navedenih (i mnogih), koliko ja vidim, je trgovački pristup ovom poslu, gdje je biznis prioritet, a ne sam poziv i stvarna briga za zdravlje ljudi. To je slično kao što savremene crkve u novim vjernicima vide samo uvećane brojke među svojim članstvom i dodatne prihode.
    avatar
    Nathanael


    Broj komentara : 162
    Registration date : 2014-10-31

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  Nathanael 9/8/2015, 23:27

    PavleS (citat):
    Pitanje je uopće dali da se naplaćuju te metode ,jer su biblijske i promoviraju inače i Bibliju ,a u Bibliji nijedno izliječenje nije naplaćeno .Zavisi kako rade ,ako rade preko znanstvenih metoda onda neka naplate ,a ako rade preko duhovno inspiriranih metoda ,kao što su opisane u knjigama Ellen White ,onda smatram da se ne smije naplaćivati .Ako je znanje došlo kroz ljudsku znanost ,onda ok ,a ako je biblijsko znanje ,onda znajmo da nitko u Bibliji nije naplatio izliječenje .Ne samo da su odbijali novac za izliječenje ,nego strogo zabranjivali i prijetili da će im se zlo dogoditi ,ako ne shvate da ih nije izliječio čovjek nego Jahvina sila ,milost i ljubav . Mora postojati red ,jedno je zarađivati na drugim stvarima ,a drugo je ići uzimati lovu na bolesti i to sa znanjem koje su dobili u religiji ,a mnogi to rade .
    U Bibliji se pominju uglavnom izlečenja putem posebne intervencije (čuda) od Boga. To nije isto što i prirodne metode liječenja, iako je prirodna medicina ubjedljivo najbliža onome što Bog odobrava i želi za čovjeka.

    Problem kod gore navedenih (i mnogih), koliko ja vidim, je trgovački pristup ovom poslu, gdje je biznis prioritet, a ne sam poziv i stvarna briga za zdravlje ljudi. To je slično kao što savremene crkve u novim vjernicima vide samo uvećane brojke među svojim članstvom i dodatne prihode.

    Apsolutno ,a i vole ugled ,ljudima laska kada ih zovu doktorima .
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Diskus hernija

    Komentar  ljuba79 8/12/2015, 20:59

    Pozdrav, ima li neko iskustva sa lecenjem diskus hernije? Ako moze neki provereni saveti, po mogucstvu lecenje prirodnim putem...Nazalost osobi vec lekari preporucuju operaciju, a 38 godina ima...Hvala...
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  Zdravko Vučinić 15/12/2015, 11:53

    Iskustvo izlečenja bolesti srca i krvnih sudova iz Beograda

    https://www.youtube.com/watch?v=Puy9wqF0KFI&feature=youtu.be


    Zdravko Vučinić: komentar modifikovan dana: 15/12/2015, 11:57; prepravljeno ukupno 1 puta
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  Zdravko Vučinić 15/12/2015, 11:55

    ljuba79 (citat):Pozdrav, ima li neko iskustva sa lecenjem diskus hernije? Ako moze neki provereni saveti, po mogucstvu lecenje prirodnim putem...Nazalost osobi vec lekari preporucuju operaciju, a 38 godina ima...Hvala...

    Najbolje da pronađeš nekog da ti to namjesti u kraju gdje živiš, jer ishranom i ljekovitim biljkama ide malo teže... Hidroterapija može da pomogne, ali najbolje da to neko "ručno" odradi.
    Treba se paziti od bioenergetičara i slično. Miroljub je reklamirao onog Nikolića, ali sve uzalud kad niko ne može doći do njega.
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  ljuba79 15/12/2015, 21:24

    Zdravko Vučinić (citat):
    ljuba79 (citat):Pozdrav, ima li neko iskustva sa lecenjem diskus hernije? Ako moze neki provereni saveti, po mogucstvu lecenje prirodnim putem...Nazalost osobi vec lekari preporucuju operaciju, a 38 godina ima...Hvala...

    Najbolje da pronađeš nekog da ti to namjesti u kraju gdje živiš, jer ishranom i ljekovitim biljkama ide malo teže... Hidroterapija može da pomogne, ali najbolje da to neko "ručno" odradi.
    Treba se paziti od bioenergetičara i slično. Miroljub je reklamirao onog Nikolića, ali sve uzalud kad niko ne može doći do njega.

    Ima li nekog tu u Crnoj Gori? Osoba zivi u Berane...Ali zaista bi voleo da je taj strucnjak neko ko je vec radio diskus, da ima iskustva sa tim poremecajem...ne znam da li je to bas da se moze kod "kostolomca", ipak je to od visegodisnjeg nezgodnog stava prilikom posla...pa se to izlize medju prsljenovima, sta ja znam...
    Hvala...
    avatar
    ljuba79


    Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  ljuba79 27/12/2015, 14:25

    Pozdrav. Da li neko ima iskustva sa lecenjem "zenskih bolesti", "zavaljena" materica, jajnici? Hvala...

    Usput, voleo bih da podelim sa vama jednu knjigu (nisam je do sada video ovde, mozda mi je promakla), poznatu u krugovima alternativne medicine - travarstva :
    Zdravlje iz Bozije apoteke

    Srecno...
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  Zdravko Vučinić 27/12/2015, 18:19

    ljuba79 (citat):
    Zdravko Vučinić (citat):
    ljuba79 (citat):Pozdrav, ima li neko iskustva sa lecenjem diskus hernije? Ako moze neki provereni saveti, po mogucstvu lecenje prirodnim putem...Nazalost osobi vec lekari preporucuju operaciju, a 38 godina ima...Hvala...

    Najbolje da pronađeš nekog da ti to namjesti u kraju gdje živiš, jer ishranom i ljekovitim biljkama ide malo teže... Hidroterapija može da pomogne, ali najbolje da to neko "ručno" odradi.
    Treba se paziti od bioenergetičara i slično. Miroljub je reklamirao onog Nikolića, ali sve uzalud kad niko ne može doći do njega.

    Ima li nekog tu u Crnoj Gori? Osoba zivi u Berane...Ali zaista bi voleo da je taj strucnjak neko ko je vec radio diskus, da ima iskustva sa tim poremecajem...ne znam da li je to bas da se moze kod "kostolomca", ipak je to od visegodisnjeg nezgodnog stava prilikom posla...pa se to izlize medju prsljenovima, sta ja znam...
    Hvala...

    Ne znam nikoga ko to radi kvalitetno.
    avatar
    Zdravko Vučinić


    Broj komentara : 485
    Registration date : 2013-10-03

    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  Zdravko Vučinić 27/12/2015, 18:23

    ljuba79 (citat):Pozdrav. Da li neko ima iskustva sa lecenjem "zenskih bolesti", "zavaljena" materica, jajnici? Hvala...

    Usput, voleo bih da podelim sa vama jednu knjigu (nisam je do sada video ovde, mozda mi je promakla), poznatu u krugovima alternativne medicine - travarstva :
    Zdravlje iz Bozije apoteke

    Srecno...

    Čuo sam za ovu autorku i knjigu, vjerovatno je ok.

    Što se tiče ženskih bolesti one se liječe samo treba vidjeti šta je tačno dijagnoza. Suština liječenja ženskih bolesti se svodi na sljedeće:
    - pročišćavanje organizma
    - snabdijevanje organizma nutrijentima
    - vaginalno ispiranje
    - korišćenje biljnih formula za ženske hormone
    - tretiranje jajnika toplo/hladnim oblogama i oblogama od ricinisovog ulja

    Nešto više informacija ovdje:
    http://www.buditezdravi.info/prirodno-lijecenje-detoksifikacija/ostale-bolesti/411-vaginalnim-ispiranjem-protiv-svih-infekcija

    Sponsored content


    LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN - Page 2 Empty Re: LIJEČENJE BOLESTI NA PRIRODAN NAČIN

    Komentar  Sponsored content


      Danas je 19/4/2024, 05:29